Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 99 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 23:34 Žena baletka [624] Re: Kubasix
Dost dlouho jsem to tak měla, chápu Tě. A pořád tak trochu mám... Jenže nemocná ryba (ne vždy, ale často) nakazí ostatní, způsobí jim nepohodu, takže snáze onemocní, ohroženo je celé akvo. Problémy se pak táhnou a perlivkou jsou ohroženy další rybky. Navíc, myslím, že poznáš, kdy je načase to udělat. Do té chvíle se můžeš nějak pokoušet. Poměr cena léčiva - cena ryby, mě osobně taky moc nezajímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 23:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kubasix
než ji dál trápit (léčit), tak raději perlivku, podle mě to má spočítané
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 23:24 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: patamatix
Jenže tady nejde jen o poměr cen, ale jde i o to, že (doufám) každý má rád svoje rybky(či krevetky nebo další zvířátka) a jenom kvůli tomu, že léky stojí více než nová rybka, je nebude třeba ,,minerálkovat,,. Já bych se teda snažil udržet tu rybku jen kvůli tomu, že je mám rád a že je mám ,,na svědomí,,. Samozřejmě bych jim ušetřil trápení, ale nejdříve bych se prostě snažil. Tak to cítím, a jestli proti tomu někdo něco namítá, tak ať to sem napíše, ale doufám, že to většina má jako já. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 22:30 Muž patamatix [408] Re: romant
No já jsem zastáncem rychlého řešení. Kolik stojí ryba? kolik léčivo? ;-) (můj názor)
.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:42 R Muž romant [27987] Re: já
Podle mě namnožený bakterie v dutině břišní, nic moc stav, čichavci se špatně léčí. Když tak bactopur direct v separé nádrži, ale jsem skeptik, uvidíš co k tomu bude mít někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:28 – nemoc čichavec zlatý
Fotka k příspěvku takto je nafouklí
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:22 – nemoc čichavec zlatý
Fotka k příspěvku je to asi týden co se čichavcovi objevilo sedřené místo na žábrách a teď se i nafouk co to je!
léčím tetra contralck
zatím
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2014 18:04 R Muž romant [27987] Re: Viola
Mycopur na tohle už nebude to pravý, ale udělejme to jinak. Bude to drsnější, ale co už. Zaměřil bych se na kvalitu života v tom akváriu a když se to nezlepší(jako že asi moc ne), tak poslat na druhej břeh a nepatlat se s žádnejma bactopurama, mycopurama, odlovováním, pokusným léčením a já nevím s čím ještě. Je to v péči o akvo, to se nauč a bude po problémech, jinak je to léčení násldků, ale příčiny Ti zůstane v tom akváriu a může se to opakovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:43 Viola
Mám však jen miniakvárium, ve kterém jsem léčila i bettu. Bude to stačit? Mám pouze sera mycopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:29 R Muž romant [27987] Re: Viola
Pokud je možnost, odlovit a použít třeba bactopur direct(nepoužívat ve společným) dle návodu a akváriu ordinovat tu vodoléčbu, jenž jsem psal v prvním příspěvku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 14:40 Viola
Mám dávat nějaké léčivo popřípadě karanténa, pokud je to infekční, nerada bych nakazila i další ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 14:37 radim
bakteriální nákaza
nenech to zajít až sem...(trochu odstrašujíci obrázek)
www.mrk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2014 14:24 R Muž romant [27987] Re: Viola
Přitlačit na výměny vody a to významně a měnit i několikrát týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 14:21 Viola
Fotka k příspěvku Dobrý den, dnes jsem rybičce zpozorovala a ploutvi oranžovo červené tečky viz foto. Předem děkuji za radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:53 R Muž romant [27987] Re: ggfgfg
Zřejmě bakteriální rozpad ploutví, ale bez fotky to je jenom věštírna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:50 ggfgfg – neonka
mojí neonce černé se od zadní ploutve začala jakoby odežírat, jak ta ploutev tak i 0,5mm
povrchu těla ze zadu nevíe co to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 08:35 Dave Re: romant
No ted začala docela plavat. Plave navrchu, ale stejně se tam drží zuby nehty. Škoda no, v pondělí byla ještě normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 08:16 R Muž romant [27987] Re: Dave
Možností je povícero, jako na první dobrou vyměň plovinu vody, ale podle toho popisu bych jí moc šancí nedával a když se během dneška po výměně nezmátoří, tak bych jí poslal na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 08:03 Dave Re: Dave
Připadá mi to, jako kdyby měla něco se zadní ploutví a je taková jakoby splasklá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 07:59 Dave – Ryby plave u dna
Dobrý den,
Ryby mi stále leží na dně a snaží se vyplatavat, ale vždy spadne na dno nevíte co by to mohlo být za nemoc a jak ji léčit? Nedostatkem kyslíku to asi nebude. Začalo to včera, když jsem se ráno podíval na akvárko, tak jsem ji zkusil ještě tročku postrčit naběrákem a to ještě po tom celý den krásně plavala. Podívám se dneska ráno na akvárko a problém ten sámý, jenže ryby už moc nereaguje. Děkuji za odpoved
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 23:12 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: tesaja
Ono těch 60 litrů jednou týdně nemusí stačit. Záleží na počtu ryb a množství krmení. Odpadních látek může být víc a pak nemáš vodu úplně ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:07 R Muž romant [27987] Re: tesaja
Odlovit a sledovat jak akvo, tak postiženou, ale nedávám jí moc šancí. Nemá problémy s plaváním, koordinací, s potopením se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:04 Žena tesaja [5] - Asie – Nafouklá razborka
Fotka k příspěvku Zdravím, opravdu, než jsem psala sem, sem se snažila něco najít. Bohužel, nic mi to nepřipomínalo. Na jídlo se pravda tolik nevrhá, ale žere. Šupiny zježený nemá, od ostatních se nedží. Nevím, jestli to je jen začátek, či co. Dneska jsem akorát uptratila samečka čichavce medového. Už včera byl nějaký divný. Chvíli plaval v pohodě, pak strnul, a nehýbal se. Jedině, co jsem na něm pozorovala, tak bylo to, že se mu do černa zbarvilo bříško a ploutvička spodní. Stejně jako když začal prohánět samičku, asi před měsícem a půl. Akvárko čistím pravidelně každý týden. měním 60l vody. Dno odkaluji. Nemám pocit, že údržbu bych zanedbávala sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kubik777
No , tak kytky spotřebovávají nejen N látky a spotřebují jich jen tolik kolik mají i těch ostatních "živim" , těch pět stonků co tam je to myslím nevytrhne ;-) Raději bych opravdu ten kamenolom jak kolega zmínil úplně zrušil a nechal čisté dno , v tomto co tam máš se nebude dařit ani nitrifikaci ani kytkám , čisté dno znamená častější výměny vody a i stres ryb , kytky můžou být v substrátu v košíčkách , osobně bych raději když už , tak ubral krapet dna z jiného zajetého akva nasypal na dno odchovny , doplnil do odpovídající vrstvy jemným substrátem, osadil rychle rostoucíma kytkama a každej den přidal krapet nitrivce pro urychlení zajíždění. Máme ve 112ctce jen živorodky , prvorodičky vrhnou cca 15ct kousků , myslím že jsou ztráty minimální i bez přelovování , co nepožerou první den už nepožerou , stačí větší trs mechu , chumel kytek a potěr se má kam schovat , na hladinu pět šest pistií , potěr si v něm libuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:25 Muž Kubik777 [2] Re: zvedavka
Možná jsem to špatně napsal s tim perličkováním, ale mám pocit že to že rostlina perličkuje není tím, že je nasycená voda kyslíkem ale ta rostlina. Což by mělo být způsobeno aktivní fotosyntézou. To by tedy mělo značit že se kytka má dobře, a tedy i dobře vstřebává dusíkaté látky, ale 1) nebudu dělat offtopic 2) je to jen laický názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 18:50 zvedavka Re: Kubik777
No nevím , to že rostliny perličkují , si myslím znamená že je voda v akva kyslíkem nasycená na max co pojme , rozhodně to neznamená že funguje přeměna N látek,
výměny vody nic nepokazí , trošku přisolit nemůže taky škodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 18:34 R Muž romant [27987] Re: Kubik777
Na tu výměnu vody přitlač a měň klidně denně 1/3 objemu.
Edit: Tzv. Ti kysne voda a při pohledu na ten kamenolom co máš na dně té odchovny není divu, to vyhoď a měj to dno holý, bude se Ti to daleko lépe udržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 18:27 Muž Kubik777 [2]
Rád bych se vás také zeptal. Neměl jsem sice sílu projít podrobně všech 130 stran ale snažil jsem se vyhledat co šlo. 14-ti denní prckové pavího očka má slepenou (nebo minimálně trojúhelníkovitého tvaru) zadní ploutev. Většinou se tu popisoval tento defekt společně s dalšími příznaky, ale nic dalšího zatím nepozoruji. Plavou řekl bych normálně, žerou, oči černé. Zbytek na takovém prckovi neposoudím.

Prozatimní léčba je jen výměna vody častěji. Na počet a velikost ryb je v akvárku podle mě rostlin dost. Navíc perličkují, čili z toho soudím, že přeměna NO2 je dostatečná.
Akvárko by již mělo být zaběhnuté. Stáří 2,5 měsíce.

Tímhle defektem trpí co jsme zpozoroval 3 kousky. Zbytek osádky zcela zdráv.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 19:00 Žena IwiGT [0] Re: romant
Děkuji, bublifuk mám, tak nahradím. Zkusím to všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2014 18:43 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Denně nim měň 1/3 vody, klidně i s tím přípravkem na úpravu a dal bych tam místo vzduchování bublifuk a ideálně před tím vymáchanej v bordelu z toho akva, kam mají ty rybky jít, třeba trochu odkal dno a v tom to promáchni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:42 Žena IwiGT [0] Re: romant
Ještě mi příjde v tom Hornbachu divný to, že když ty rybky dávají do toho sáčku, tak do něho nedávají vodu z akvaria, ve kterém ty rybky jsou, ale dávají tam vodu od kytek, který mají úplně někde jinde, to je asi pro ně taky jiná voda ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:38 Žena IwiGT [0] Re: romant
Jo v pohodě, jenom mě mrzí, že jsem jim teda moc nepomohla, když jsem pro to dělala co bylo v mých silách a co jsem věděla/nevěděla. Tři zatím vypadjí v pohodě až na ty vlákýnka na těch ploutvích, jedna to má tak, že se dokaže potopit a ustát to a druhá s tím pořádně bojuje :-( Tak třeba se to nějak ustálí ta voda a udělá se jim lépe. Teď už asi nemůžu udělat nic vic..? Žádný lék či něco asi nemá smysl řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:31 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Ono psát selhala, no bejt to tak nemusí, co nestačí teď může stačit příště, ale je to o tom řetězu událostí, jak jsem popisoval. Bezproblémů zdravá ryba by to s největší pravděpodobností i ustála, ale jak je ryba načatá, tak ten příchod do nic moc podmínek ten stav ještě zhorší, což se právě u tebe děje. Je třeba i tuto trpkou zkušenost vnímat pozitivně, pro příště. Chápu, že se to jak to píšu, spoustě lidem nebude líbit, ale tak to vidím, tak žádnou trudomyslnost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:25 Žena IwiGT [0] Re: romant
:-( tak to jsem selhala, to jsem tím pádem projela... Netušila jsem, že to musí být tak dlouho a přitom si všechno dopředu pokaždý zjištuju, budu sem muset chodit častějc a radit se zkušenýma lidma a ne jen s literaturou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2014 18:21 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Nóó, tak to už se to trošku vyjasňuje. To není karanténa a to že tam šel přípravek na úpravu vody, tím to u mě neukecáš, to chce spoň 14 dní normálního provozu, klidně s nějakou rostlinou, volně pohozenou, s bublifukem, já vzduchování v karanténě nepoužívám. To potom samej šok pro ty ryby, z velkoobchodu do krámu a k tobě, to máš střídání různejch vod a někdy hodně rychle a ta tvoje karanténa nefunuje zcela správně, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:16 Žena IwiGT [0] Re: romant
Perlivou vodu? No přímo zaběhnutá nebyla, byla asi den přichystaná s odstátou vodou a přípravkem na úpravu vody pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:11 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Někdy je ta nejlepší pomoc jim to trápení usnadnit a poslat je na druhej břeh rychleji. Počkal bych do rána a pokud se nezlepší, tak perlivou vodu. Jenom otázka, ta karanténa byla zaběhnutá, nebo je to účelovka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:11 Žena IwiGT [0] Re: romant
Je aha, já se lekla, že jsem z něčeho obviňována :) já pro ty všechny svoje zvířátka dělám maximum, mám zvířata hrozně ráda a tak chci aby se cítili dobře. Ale tenhle boj asi prohraju sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:09 Žena IwiGT [0] Re: sportsmen
Já bych ráda od chovatelů, ale zrovna tenhle pancéřniček je tu těžko k sehnání, v normálním zverimexu jsem ho tady ještě neviděla ... Takže ty dvě asi nepřežijou, achjo :( Nejhorší, že jim asi fakt nemám jak pomoct, dělám co můžu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:04 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Já jsem svojí poznámkou nemyslel tebe, ale obchod, velkoobchod. U tebe ta starostlivost je z toho co píšeš, znát. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:01 Žena IwiGT [0] Re: romant
Mám je doma jeden den v karanténě od ostatních a dodržuju všechna opatření (vzduchování, čistá odstátá voda s úpravou pro ryby, nepřekrmuju, léčivo dle dávkování až dnes), aby se nic nerozjíždělo a stejně je to horší a horší :( Akvaristiku dělám od malička a zodpovědně, neměla jsem nikdy větší problémy. Opravdu tohle jsem ještě neviděla a je mi těch mrňousků líto coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 17:56 Muž sportsmen [62] Re: IwiGT
Tak to nevypadá dobře, rybky nejlépe kupovat od chovatelů a nebo si dobře prohlédnout v jakém jsou stavu. Bohužel ryby v akvaprodejnách typu Hornbach, Blobus a další, jsou málo kdy v pořádku. Aspoň tady u nás na jihu Čech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 17:52 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Zřejmě problém s plynovým měchýřem, bohužel jen velmi těžce léčitelná záležitost, rybky půjdou nejspíš kukat. Všechno je to o podmínkách a možnostech nechat to, či ono onemocnění rozjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 17:46 Žena IwiGT [0] Re: sportsmen
Pod lupou jsem koukala, ale toho moc vidět není a mikroskop nemám :( Teď začínají mít dvě pandičky ten problem, že se těžce potápí, pořád je to nese na vodní hladinu :( To jsem ještě neviděla. Vzduchuju, dodržuju čistou vodu a kápla jsem jim seru omnipur. Z Hornbachu už si rybku nekoupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 16:18 Muž sportsmen [62] Re: IwiGT
Nemáte po ruce lupu, nebo mikroskop? Ty by parazity dobře odhalily. Také je přikláním k poškození ploutví vlivem přepravy, či vlivem nevhodných podmínek. Parazit by měl jít i mechanicky odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 13:02 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Jak jsem psal už včera, myslím si, že je to následek přepravy a pobytu v nic moc podmínkách a ty ploutvičky jsou takto potrhaný. Jak vypadají konce těch ploutví, nejsou jakoby světle olemovány, což by tu bakterku, či počíbající bakterku mohlo značit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 12:58 Žena IwiGT [0] Re: romant, baletka
Jojo, já už se setkala s bakteriálním rozpadem ploutví, ale tohle vypadá jinak, je to zvláštní, parazit bylo první, co mě napadlo... Ale je zvláštní že po tělíčkách nemají nic, jen na koncích těch ploutví :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 12:54 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Nabízelo by se použití toho Omnipuru, ale jak píše kolegyně, počkej na zkušenější diskutéry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 12:21 Žena baletka [624] Re: IwiGT
Můj čistě amatérský názor je, že ta bílá vlákýnka mají podezřele stejnou velikost a tvar. Nemůže to být nějaký vnější parazit? Otázka na zkušené diskutéry..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 12:14 Žena IwiGT [0] Re: romant
Ahoj, děkuji za odpověď :-) Je fakt že teď přes noc jsem si té plísně taky všimla na těch ploutvičkách ještě k těm divným vlákýnkům. Trošku jsem přisolila a z léčiv mám doma - Tetra Medica General Tonic, Sera Omnipur a Easy Life anti-spot. Tak kutím co by bylo na to asi nejlepší. Panďouši papkají, ale zatím přichází spíše zhoršení u těch ploutviček :-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [99] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=4901