Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 116 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 20:44 LosKolinos – plata skvrnita - nemoc
Ahoj, vypada to, že mi onemocněl sameček platy skvrnité. Nejdříve jsem si všiml, že má "vykouslou" zadní ploutev a chyběla hřbetní (rychle dorostla). Straní se všech ostatní ryb. Neustále je na jedno místě v rohu akvárka. Nyní se objevil bílý flek v oblasti hlavy. Potravu přijímá, i když zdaleka tak vehemetně, jako ostatní. Máte prosím někdo představu co se děje? Ostatní ryby se zdají být v pořádku. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 18:51 chuesco Re: romant
no, podmínky nejsou úplně optimální. Hodně rybiček, málo rostlin :( Ale už se na tom pracuje. Nějaké rybičky jsem darovala sousedce a rostlinky budou zakratičko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 18:11 R Muž romant [27987] Re: chuesco
Mohlo by to být nějaké bakteriální povahy a to jak zevnitř, tak vně. Likvidace postižené ryby zní jako rozumné řešení. Velmi těžko odhadovat jenom podle popisu a pátrání po příčinách a to jakýchkoliv nemocí bych zeměřil nejprve směrem k podmínkám v daným akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 18:07 chuesco – tetra královská
dneska jsem zjistila výrazně se zhoršující stav jedné královky. Na černém pruhu se jí původně udělal světlý flíček. Dnes už je rybička vybledlá, má zkřivený ocas, plave zhruba v úhlu 45 stupňů a hlavně flíček je jakoby vyžraný do hloubky a průměr cca 2mm. Mimoto jeden úhyn neonky - bez známek nemoci. Co to je? Rybka okamžitě zikvidována.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:58 Muž martinsafranek [0] - CichlidyRe: romant
Dekuji. Tohoto jsem se prave obaval.
Inu v tomto pripade s tim asi stejne ted vice neudelam, protoze preloveni do karanteny, leceni a stres, buh vi jestli bych mu jeste neprihorsil...
Nebo je jeste nejaka moznost, na kterou zapominam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.01.2013 21:52 R Muž romant [27987] Re: martinsafranek
To stáří v kombinaci s těma parazitama, to bych viděl jako jednu z možností. Každá ryba má svoje parazity a je jenom otázka kondice a podmínek, jestli se namnoží či nikoliv, takže můžou bejt klidně spolu a jedna má a druhá nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:48 Muž martinsafranek [0] - CichlidyRe: romant
Dekuji. Na uvedene stranky uz jsem koukal, ale moc chytry z toho nejsem. :-(
Jidlem (prezranim) si nemyslim, ze by to bylo. Oba ancici bydli ve stejne schovce, takze bych to cekal i u druheho, v pripade nejakeho parazita ci nemoci, nebo tak neco. Ten druhy je v pohode. Je pravda, ze jsem si nevsiml,ze by posledni den/dva jedl nebo se vyprazdnoval...
Rikam si, jestli to nemuze byt starim...ale takto??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:45 Muž martinsafranek [0] - CichlidyRe: LisourJr
Vodu menim pravidelne. Jidlo take normalne...ale nejsem si jist jedenim za posleni den/dva... Chovani normalni jen bych rekl, ze neni tak plachy.
Ted si tak uvedomuji jeste dalsi priznak...je o dost svetlejsi nez ten druhy...jakoby vybledl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:18 R Muž romant [27987] Re: martinsafranek
Tady se mrkni proč se může břišní dutina u sumcovitých ryb zvětšit. www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:15 Muž LisourJr [33] Re: martinsafranek
Chová se normálně? Na přežrání to nevypadá spíš nějaký problém ve střevech nebo plyn. měchýři. Vodu měníš pravidelně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:10 Muž martinsafranek [0] - CichlidyRe: martinsafranek
Fotka k příspěvku A ještě jedna fotka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:09 Muž martinsafranek [0] - Cichlidy – Prosba o pomoc
Fotka k příspěvku Ahoj všem. Prosím o radu s nafouknutým bříškem u ancíka na přiložené fotce. Všiml jsem si toho cca. 2 dny zpět, ale bylo to jen minimálně. Fotka je ze včerejška, dnes je o něco málo víc. V AQ mám dva a už několik let. Zároveň několik let přidávám CO2 a v poslední době žádná změna, resp. cca. 3 týdny zpět jsem zapojil k internímu filtru nový externí (EHEIM) a čekám na jeho zaběhnutí. Ale jelikož je tam již déle a ostatní ryby jsou v pořádku, tak myslím, že s tímto to souvislost mít nebude. Hodnoty vody jsou v pořádku.
Pro jistotu jsem zaléčil včera eshou2000. Stáří ancíka je cca. 8 let.
Předem díky za jakoukoliv radu. Martin
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 18:38 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: fati
daleko lepsi na parazity nez bactopur je dle meho Tremazol. ale musis dodrzet presne navod a po tydnu lecbu zopakovat. vymena 80 procent vody nadrze a zvyseni teploty na 30C. rozhodne ti nepomuze separace, protoze musis lecit nadrz celou, parazite budou pravdepodobne vsude po dne cekat na svou novou obet. ale separovat ty napadane od nenapadenych urcite i tak doporucuji, protoze z nich budou ty breberky odpadavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.01.2013 14:53 R Muž romant [27987] Re: fati
Jiná alternativa k tomu kolegovu doporučení je to buď neřešit vůbec a ryby šetrně utratit a nebo je dát do nějaký separé nádrže, kde je léčit. Já budu za tyto dvě možnosti horovat daleko více než si rozbourávat biologickou rovnováhu ve společenským akváriu, toť můj názor.
Edit: V prezenatci píšeš, údržba minimální, pokud se to vztahuje i na výměny vody, tak tam se polepši a nebudeš muset řešit nemocný ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2013 14:38 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: fati
parazit nasad bactopur direct ten ti ale zničí biologickou rovnováhu v akva jelikož to má více ryb nic jiného ti nezbývá po dokončení léčby nasadit nitrivec obojí je od séry pozor musíš koupit bactopur direct v tabletách ne obyč bactopur to je roztok a uplně na něco jiného a nitrivec ti pomůže obnovit rovnováhu ale až po léčbě ta může trvat i 10 dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 13:34 Muž fati [0]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 13:31 Muž fati [0]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 13:30 Muž fati [0]
Fotka k příspěvku podařilo se mi udělat pár dalších fotek, tak snad někdo poradí, díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2013 21:07 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
Byl prostě odřenej a na to je nejlepší ta včasná vodoléčba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:04 Muž LisourJr [33] Re: romant
Tak supéér :-) Před chvílí jsem otevřel skříňku kde byl separovaný kakaďák a koukám a von zákal nikde hop Odpustil jsem 1/3, vypral filtr (poprvé už v odpuštěné vodě stydim ), nalil torben a hnojivo, tak doufám, že už bude jen pozitivní vývin.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 16:50 Muž LisourJr [33] Re: romant
OK, jdu pro něj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 16:28 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
Místo tý modři dej rašelinový výluh a ordinuj tu vodoléčbu, není nutná separace, bude to prospěšný celýmu akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 16:13 Muž LisourJr [33] Re: romant
Nic jiného? Mám ho nechat teda normálně v akvárku? Teď je separován a má tam 2 kapky methylenové modře, takže ho teda večer vrátím ok?

K té fotce jsem jen chtěl vědět názor na to, proč chcípla po 2. dnech.. Vodu měním, ostatní osádka zdá se být OK.. Od té doby co tam byla jsem přidal i docela dost rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 16:05 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
Ach, táák, vodoléčbu, nic jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:59 Muž LisourJr [33] Re: romant
Já se ale už nebavím o té cichlidce co je na fotce, ta je mrtvá už v síťce, ta zatím filtrem nebyla a nemá s ním nic společného, ta pouze neakceptovala asi moje akva a po 2. dnech chcípla. Ale v noci mi za ten filtr za kterým je hadička dostal samec a ten má problém s tím okem. Jinak je OK, pouze to jedno oko a trochu bok je na povrchu zakalené jakoby škraloub.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:54 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
Na tý fotce to vypadá, že má to oko vyboulený. Jak je na tom s příjmem potravy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:51 Muž LisourJr [33] Re: romant
Jen povrch je zakalený vyboulené není, druhé oko je OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:31 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
To oko je jenom zakalený jakoby na povrchu a je, nebo není vyboulený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:26 Muž LisourJr [33] Re: romant
Vodu měním úterý, sobota+odkalení většinou lehce pod 20litrů tzn. 1/3 až 1/2.

Ještě dotaz, včera jsem dal za molitanovou kostku hadičku na CO2 a asi přes noc se mi tam dostal sameček kakadu, přišel jsem na to teď co jsem se vrátil ze školy a má jakoby lehce zakalené/zaplísněné oko od toho, jak je filtr nalepený na skle a rozkládá se na něm bordel. Chci ho separovat, silně vzduchovat skrz elementkový filtr je to vpořádku?
A přidat nějakou chemii, co mám použít? Doma mám Baktopur od Sery, Methylen blue od Dajany a Stop-Hydrin (ten ale na toto asi ne-e).
Nebo mám jít koupit např Antimykotin či Multimedikal od Hü-Benu či eSHu 2000. Chová se v pohodě jen ta ?plíseň na oku a lehce boku. Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 06:44 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
Voda, zlobí Tě tam dusíci. Něco bude špatně s údržbou, filtrem, odkalováním dna a hlavně výměnma vody, tak bych to viděl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 23:58 Muž LisourJr [33] – Cichlidka
Fotka k příspěvku Už mě to nebaví sem psát, ale v pondělí jsem koupil ve SkloREXu další cichlidku kakadu místo té co umřela.. V pondělí se zdála OK, včera taky, ale odpoledne nežrala a byla schovaná vzadu za kořenem mezi kytkama a dnes ji najdu v takovémto stavu.
Ví někdo čím by to mohlo být? Měla vyboulené oči a byla skoro bílá.. sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 13:40 Muž fati [0]
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka, toto je počáteční stádium, když to začalo. Další fotky chci přidat, ale včerejší se nepovedli, nechtěji holky postát a ne a ne :-( .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 13:38 Muž fati [0]
Fotka k příspěvku Ahoj všichni, nechci zakládat novou sekci, tato má výstižný název. Pročetl jsem toho hodně na fóru a na dalších webech a stejně se mi nedaří jasně určit, co to je za dacana, co mám teď v akvárku. Začalo to jedné tetře červenohlavé, teď to mají i neonky a tetry královské, ne všechny, ale už jich je dost a začíná mi to odcházet sad .
Začalo to bublinkou, pak jich bylo několik. Říkal jsem si problém s plyny. Odešla jedna neonka, najednou nemohla plavat, problém s plynovým měchýřem, druhý den bylo po ní. Tetra si vesele plave dál, plyny to nejsou, v bublinkách roustou asi parazité. Říkal jsem si krupička, na nic jiného to nevypadá. Ryby co to chytly si spokojeně plavou, jedí a žádné trhavé pohyby, žádné otírání, vůbec jim to nevadí. A najdenou jsou další dvě neonky a to neměly snad žádné příznaky, pryč. Nasadil jsme esha 2000 + exit, zvýšil jim teplotu. Po týdnu naprosto žádná změna, rybek mám snad o pět méně, diamantová neonka je už jedna. Dělal jsem testy vody, všechno co jsem měl doma a všechno je OK. Tak já fakt nevím. Máte nějaké nápady? Moc díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 05:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: PALVI
Vylovil bych ji a dokud je živá, dal bych ji sežrat některým dravcům dříve, než takových rybek bude více... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 17:44 PALVI
Aj ja to druhé riešenie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.01.2013 16:14 R Muž romant [27987] Re: PALVI
Tak eSHa 2000 bude na přeléčení, ale spíš na konkrétnější léčení do společenskýho v pohodě, nic s rovnováhou neudělá, ale Bactopur to už je těžší kalibr a to bude chtít určitě v separé nádrži. Jako další bych si položil otázku, jakou že to má cenu jedna rybka v souvislosti s pohodou v akváriu a spíš, než provádění různých krkolomných operací při záchraně jedný ryby bych volil cestu ukončení trápení rybě, než rozhození akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 15:02 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: PALVI
přelečováním celého akva si narušíš biologickou rovnováhu je třeba po doléčení aplikovat Nitrivec pro obnovení rovnováhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 15:00 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: PALVI
s přeléčením celého akva je to složitější pokud máte možnost a známky nemoci jsou zatím na jedné rybě dal bych ji do karantény a léčil jenom ji skusil bych zatim escha 2000 nebo bactopur ale pokud jsou nemocné ryby všechny je třeba přeléčit celé akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 14:52 PALVI
Ahoj, tá prezentácia je stará.... vymieňam vodu každý týždeň.

No a ešte by som sa chcel opýtať, že ako by ste riešili vy takúto situáciu.

Máte spoločenské akvárium, kde vám plávu rôzne druhy rýb. Odrezu zbadáte že jedna rybka má stiahnuté plutvy a skováva sa za filtrom...

Čo by ste spravili? Preliečili by ste akvárium?
Vďaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2013 14:43 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: PALVI
ahoj koukal jsem na tvoji prezentaci tvá údržba je nedostatečná výměna vody v 1 za měsíc v tak malém akva je málo každý týden třetinu takže to odhaduji na nějakou bakterku či parazita trhavé pohyby spíše ukazují na parazita je sice hezké že každý týden čistíš filtr ale nesmíš pod tekoucí vodou z vodovodu vždy když měníš vodu tak ho musíš vyprat ve vodě kterou jsi odsál z akva tak ted začni měnit vodu alespon třetinu deně po dobu 1 týdne pokud to nepomůže ozvy se poradíme co dál nejdůležitější věc je pravidelná a hlavně správná údržba měj se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 14:36 R Muž romant [27987] Re: PALVI
Ten výčet je opravdu široký. Takhle se to diagnostikovat nedá, tedy alespoň já to neumím, třeba bude někdo více odvážnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 14:34 PALVI – Razbora-coroba, ci plany polach?
Zdravím,
včera som u rázbor zbadal,
A taktiež som si všimol, že rybkám akosi tmavnú šupinky a majú slabučký nádych do čierna a jedna rybka sa stále schováva za filtrom, nepláva v hejne a má také trhavé pohyby...
Na akú chorobu to vyzerá?
Vďaka.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 20:57 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: LisourJr
dodrzoval jsi pri vymenach vody vzdycky optimalni teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 00:27 Muž LisourJr [33] Re: romant
Vzal jsem to nožem.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.01.2013 21:33 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
Ne, mražák není optimum, kdyžtak silně perlivou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2013 21:32 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: LisourJr
perlivá voda palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 21:31 Muž LisourJr [33] Re: romant
A jak to nejlíp ukončit? Stačí mražák? Mě se to jeví jako nejoptimálnější.. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 21:26 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
Jakmile je ryba jednou načatá a je-li to opravdu ten plynovej měchýř, tak jí nezachráníš, to je realita, nejen u cichlidek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 12:57 Muž LisourJr [33] Re: LisourJr
Achjo, tak já už tedy nevím.. Jedna ze dvou cichlidek kakadu koupených 27.12. včera jen tak postávala na dně schovaná pod cryptocorynama a ráno jsem ji našel jak se motá kolem své vodorovné osy.. 2. samička i s novým samcem OK. S největší pravděpodobností plynovej měchýř.. Vodu měním 2x do týdne (úterý, sobota) 1/3-1/2 objemu akvárka.. Zatím jsem zkusil rybku separovat do nádržky s elementkovým filtrem vzduchování na full a přidal jsem methylenovou modř 2 kapky.. Odpo vyměním vodu ve velkým i v tom kde je separovaná cichlidka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:48 maates Re: romant
Dobrá tedy :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [116] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198235x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=5751