Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 220 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2007 10:09 Muž filipsi [1295]
taky myslim, zabry jsou dost cervene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2007 09:57 Štěpán
Athaya, měřila jsi někdy dusitany (NO2) v akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2007 09:54 Muž filipsi [1295]
Uplne ukazkovy rozpad ploutvi, je to uz dost hodne. Asi neprezije. Ale zamer se vic na podminky v akva, tohle nastava vetsinou, kdyz neco neni v poradku a neco treba ryby neustale stresuje nebo otravuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2007 09:36 Sidonius
Nic nekapat, rychle utratit. To je konečná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2007 09:13 athaya
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj. zase som si dnes vsimla ako plata (samcek) cudne plava. sad co to zas ma byt?! :-| zda sa mi ze sa mu rozpadaju plutvicku. mam zase nakapat tu malachitovu zelen? predvcerom alebo predpredvcerom som ju davala.
ta rybka je stale bud na hladine pri stene alebo na dne akvaria a lezi tam. pridavam aj foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2007 00:30 Muž Roman [100] - Cichlidy
Micus nekecá.Jinak je to učebnicový snímek vodnatelnosti.Léčit to nemá smysl.Jednak je to drahé a za druhé úspěšnost vyléčení vesměs nulová.
co se týče toho odrození.Zkušení chovatelé živorodek při těchto a podobných onemocněních samičku utratí při pitvě, kdy vymáčknou mladé rybky z těla samičky.Jde to ale pouze u ryb v pokročilém stádiu gravidity, kdy vidíme jasně černou skvrnu na zadečku (paví očka,mečovky, platy.Jako nástroj bych použil skalpel, či z nouze odlomený střep z nové žiletky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2007 00:13 ►MICUS◄
Já jsem měla zdravý potěr i z nemocných rybek.. jestli ti jde, Athy, o mladé a jestli to stará vydrží, nech ji porodit a pak ji utrať. To je můj názor. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 20:34 ondra
taky se přiklánim k názoru utratit, ty malí jestli se narodí tak budou nakažený a chvilku budou plavat a zemřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 18:13 Muž matrix069 [79]
Jej už naozaj nič nepomôže. Kedysi dávno sa to stalo aj mne a vždy iba keď mali čakať malé. A i keď je to infekčná vodnatenka,myslím že ryba ju chytí v nevhodnej vode(malá údržba,veľa rýb,prípadne a to si myslím najviac pri strese(prudká zmena teploty,alebo niečo iné). Nikdy sa mi žiadna nevyliečila!!! so žiadnymi prípravkami. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 18:00 Žena petrys [107]
utrať jí, jen jí tím ulehčíš, má orgány zaplněný tekutinou a to určitě není příjemný
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 17:51 bilabonk
Uz ta nemoc se správně jmenuje INFEKČNÍ vodnatelnost takže při léčbě nejde jen o podmínky v akváriu.A přikláním se k názoru že rybka mele z posledního. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 17:50 Žena petrys [107]
týhle už nic nepomůže, jedině ty, když jí utratíš sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 16:02 athaya
a nepomohla by sol?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 11:07 athaya
vodu som vymenila a dala ohrievac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 10:18 Žena petrys [107]
tím hůř, že bude mít mladý, porod jí vysílí natolik, že stejně umře :-(
jinak vodnatelnost znamená, že se jí břišní dutina zaplní tekutinou, orgány nefungují tak jak mají a rybka strádá, častou příčinou vodnatelnosti jsou nevhodné podmínky v akva, vyměň 1/3 vody v akva za odstátou a snaž se udržovat vodu v akva v dobrém stavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 09:52 athaya
coze! coze ale ta rybicka je tehotna sad na kolko mam zvysit teplotu v akva?- teraz tam je okolo 27°C mam zvysit? mam ohrivac mozem ho tam dat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 09:28 Žena petrys [107]
jestli je v hlavním akva teplota nad 20 stupnů tak by se to šířit nemělo, jde o vodnatelnost a z toh se už pravděpodobně nedostane, zlepšit by se to mohlo snad jen ve velmi dobrých podmínkách, ale myslím, že jí bude lépe utratit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 09:26 LukyPalu
Já to léčil příravkem Sera ale bez dobrého konce nepomohlo to a tak je po ni sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 08:57 Štěpán
Postup správný, v nemocech a léčivech se bohužel nevyznám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 08:52 athaya – prosim pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobry den! potrebujem pomoc. rano som sa pozerala na rybky a na gupky tak vycnievaju supinky-zrejme to bude odnatelnost ale co s tym?! ihned som ju odlovila do ineho akvaria a do akvaria, karanteny, odchovnicky som dala "malachitovu zelen"
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 16:06 Muž Jestr64 [8]
roman: ne díky, už jsem jedl, ale jestli chceš pošlu ti to :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 15:04 Muž Roman [100] - Cichlidy
opepřit a šup s tím do huby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 13:25 Muž Jestr64 [8]
xx: no fakt koukám na to na googlu, díky moc, hned jde do záchodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 12:06 LuXy
:-D :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 12:04 slada
jednou jsem viděl nějakej levnej horror..Zloději paměti? nebo Zloději těl..nebo tak nějak a ty vesmírný potvory vypadaly skoro stejně..přisály se na člověka a ovládaly ho..tak bacha.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 10:41 xx
Je to obyčejná pijavice.

www.mageo.cz/…

Tipuji to na Glossiphonia (complanata?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 09:59 Muž hanz [27]
to je zaba zdarma X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2007 23:14 Muž Onďa [32]
Je zajímavé, že takováto témata se vždycky nejvíc rozvíjí. :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2007 23:10 Muž Jestr64 [8]
taky už jsem přemýšlel o pijavici, ale nevím. Jako taky už jsem se tu jednomu smál že má v akva vodního pavouka a ejhle smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2007 22:50 Muž Onďa [32]
Když se dívám od svrchu dolu, tak to vypadá jako nějaká pijavka a když se dívám od spodu nahoru, tak to vypadá jako nějakej pulec se skvrnou na hlavě-a teď babo raď! :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2007 22:21 slada
lidi kde berete ty potvory smich smich jednomu přišla vodovodem vážka a teď další smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2007 22:14 Muž Jestr64 [8] – Babo raď :-D
Fotka k příspěvku Tak jestli někdo víte co to je, tak mi to prosím napište. Měl jsem to v akvárku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2007 22:22 Žena azalka [38] – Čichavec
Díky za rady.
Sůl jsem do vody dala hned potom, co jsem zjistila první zranění na boku. Myslím, že se rve s dalšími dvěma čichavci, které mám asi měsíc a jsou ještě malí. Když jsem je kupovala, vypadali jako samičky, ale teď, jak trochu povyrostli, asi to budou samečci. Časem je dám pryč (někomu), ale teď, když léčím akvárko, tak ještě ne.
Taky se mohl teoreticky zranit při nějakým výskoku o hranu reflektoru, ale to jen dedukuju, protože ve skutečnosti nevím, z čeho přesně to má.
Plíseň jsem ještě nikdy neřešila, takže mě to překvapilo (a zarazilo). Dala jsem nejdřív tu sůl, pak preventin (= meth. modř), 1/4 doporučené dávky Multi-medikal (= meth. modř, malachyt. zeleň, formaldehyd) a pro jistotu pár kapek Anti-mykotinu (=acriflavin).
Bohužel karanténní nádrž má jen 9 l a tenhle čichavec už je dospělec, takže by se tam sotva otočil, proto zůstal ve společné. :-(
PS: To odlovení a vyčištění je zajímavej tip, zkusím to kdyžtak příští týden. Snad zbere. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2007 09:41 Žena darley [12]
S akou rybou ssa tak pobil. má dosť škaredé rany. Môj samček guramy, keď s takto pobil, tak som ho odlovila a rany mu vyčistila vatou namočenou v peroxide. Rany sa za chvíľočku zahojili a rybka bola v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2007 22:48 Žena ufinka [28] - Asie
to je plíseň na ráně, mohla by pomoct třeba jen sůl, zkus najít v knize či na netu jakou dát koncentraci.. a dej ho do spíš do karantény...ať nelečíš zbytečně všechny ryby v akva...Taky můžeš zkusit dezinfikovat methylénovou modří. Chce to jen čas a bude zas krasavec.
Ty zranění na boku mi přijdou docela nepěkné, zkus zjistit co to opravdu bylo a řešit to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2007 21:39 Žena azalka [38] – Čichavec - co mu je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím vás o radu. Můj největší čichavec má u žaber asi 2 dny zvláštní výrůstek, kterej při troše fantazie vypadá jako štětka na holení s jemnými chloupky. Je možné, že by šlo o plísní napadený zranění? (Na fotce je to pod tlamkou.)
Na boku těla má ještě jedno větší zranění, způsobený nejspíš potyčkami s ostatními čichavci.
Poradíte mi, o co jde a jak ho mám vyléčit? Díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2007 08:42 Muž Josee [23]
Stejně dík, asp za pokus! Jinak dnes žádná mrtvolka, tak se to snad už uklidní..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 13:34 LuXy
Už aj v tescu predávajú ryby coze smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 13:19 All001
Tak to nevím já sem takovíto ryby koupil v Tesku a 3 to odnesly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 11:22 Muž Josee [23]
Z toho cos napsal se akorát občas (docela zřídka) otřou o nějakou rostlinu. Jinak prohýbání, popsané výkaly ani trhané plávání jsem u nich nepozoroval. Jediné čeho jsem si všiml, že se jednomu z těch dvou před časem (zhruba tři týdny) udělalo pár tmavších skvrn na těle přibližně kruhovitého tvaru. Největší měla asi 0,5cm v průměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 10:57 All001
podívej se jak se chovají jaký mají výkaly jestli nitkovité dlouhé jestli se prohýbají v bocích
jestli se otírají o předměty a občas plavou trhaně tak to jsou střevní paraziti a pomůže na to entizol 250mg na 60l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 10:25 Muž Josee [23]
No vodou to asi nebude, ale pro jistotu to zkusím. Snášejí se celkem dobře, pokuď se zrovna nepříblíží k mladým.. No, zbývá mi jen doufat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 10:05 Žena katunka [158]
Cimprlich nejsem...přežila jsem i matlalu, ale když na to obzvlášť poukazuješ ... :-P
Konkrétně ti určitě neporadím...co parametry vody? Preventivně bych určitě část vody vyměnila, ovšem pokud je to mezidruhovou nesnášenlivostí tak nemůžu sloužit...ani jeden tento druh nemám a nevím jak se k sobě chovají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 09:52 Muž Josee [23]
Jinak, jsem teď v emocionální přepětí, tak mi snad oba ryby odpustíš, ne? Nebuď taká cimprlich! :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 09:50 Muž Josee [23]
no dobře dobře, a k tý nemoci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 09:47 Žena katunka [158]
když už tu to i/y zdůrazňuješ...tak:
Oba byly (oba ryby?) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 09:45 Muž Josee [23]
jo a ještě k i/y - chvíli to beru jako ryby a chvíli jako čichavce..takže asi tak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 09:44 Muž Josee [23]
Teď mě ještě napadlo. Oba byly u korábu, kde mají přes noc své mladé pestřenci. Nebylo by možné, že na ně v noci zaútočili, když se přiblížili a oni chcípli leknutím? Protože jsou silně lakaví..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 09:42 Muž Josee [23]
Zdravím. Během dvou dnů mi chcípli dva čichavci perleťoví (samice). Vždy ráno jsem našel jednu chcíplou, aniž by předtím byl nějaký náznak, že je něco špatně.. Už mi zbývá jen pár a jsem zoufalý, že zítra už nebude ani ten. No, asi mi moc neporadíte, když vypadají zdravě, co? Jediné co mě napadá, že před dvěma dny byly (nejspíš) tito dva zavěšení pod hladinou..
Je možné, že jsem si něco přinesl s platami. Od té doby pošeli pacéřníček+2zakrslíci+dánio+2perleťáci. Je něco, co můžu udělat, nebo mám jen sedět a doufat, že už to brzy zkončí? S léčbou zatím nemám žádné zkušenosti..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2007 09:18 PHX
Tak snad zatím dobrý. palec Zatím žádný další úhyn. Dokonce i sumečci se jakž takž vzpamatovali. Jedí a plavou. Jen se pořád nebojí a neschovávají to je divné. Snad to bude OK. hmm
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [220] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198184x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=10951