Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2018 22:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: RudeRat
-přijde mi to jako "výkus" od ostatní osádky
-okraje nejsou zarudlé
-co ale bylo prvotní příčinou? ,tak to by byla pouhá spekulace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 22:03 Žena RudeRat [9] – díra v břiše2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak se mi povedlo ji vyfotit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 21:11 Žena RudeRat [9] Re: Rosťa
Koukni na tuhle stránku, tam něco o nemocech najdeš. www.akvarijni.cz/… ... Mě to dělaly taky. Tetry krvavé. Zkoušela jsem to i léčit, ale nic nepomohlo, nakonec jsem je musela utratit. Dělo se to v akváriu, které moc nefungovalo, nebyly tam kytky, nic moc světlo a krom tohodle divného plavání mi živorodky umíraly na vodnatelnost. Pak jsem na tom akvárku zapracovala - lepší světlo, pravidělně měnila vodu, kytky začaly růst a řasa mizet a dlouho dlouho se ryby chovaly normálně. Teď to jedna krvavá zase dělá, "stojí" schovaná mezi kytkama, hlavou nahoru v proudu blízko u hladiny. Začala s tím nějakou dobu potom, co začala prohrávat "natřásací souboje" se zbylýma dvěma tetrama krvavýma. Možná je stará, možná vystresovaná a možná taky nemocná a budu ji muset utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 20:56 Žena RudeRat [9] – díra v břiše
Ahoj, mám hejnečko dánií perlových a u jednoho z nich jsem dnes zpozorovala díru v břiše (celkem velkou, cca půlka délky bříška,.. břicho je z té strany trochu nafouklé), ve které jsou dvě malé bílé tečky. Žádný červík nečouhá, jsou to takové pevné bílé perličky, ale v tkáni v břiše. Fotku bohužel nepošlu, dánio je hrozně malé a nedá se to vyfotit. Máte s tím někdo zkušenost? Co by to mohlo být? Rybu jsem vylovila a asi ji utratím ve studené vodě, trochu zasolím, vydezinfikuju akvarijní pomůcky a budu doufat, že žádná další se nenakazila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 20:09 Žena drvi [2894] Re: Rosťa
A vodu měnit 1/3 co týden, živořící rostliny vyhodit a nasázet nové, obyčejné rychlerostoucí stonkovky, aby ti pomohly udržet rovnováhu v akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 19:37 R Muž romant [27982] Re: Rosťa
Poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 18:18 Rosťa – Rybička sebou svisle cuká
Fotka k příspěvku Ahoj, neveděli byste někdo, co může být rybičce, která už cca 3 týdny svisle hlavou nahoru pocukává o cca 2 cm, snaží se jako by plavat nahoru, ale padá zpět, jinak neplave vůbec, celé dny děla jen to, že mrská ocasem a tak se pocukává. Přikládám obrázek, video nejde. Je to tetra krvavá, mám je přes rok bez problému, nechtěl jsem ji zlikvidovat, kdyby se z toho dostala sama, ale teď začla to stejné dělat i druhá. Žerou normálně to vypadá. Jinak akvárko 60 l založené před dvěma lety, 3 hejna po cca osmi kusech neonek, tetry krvavé a tetry červenohubé, dále černá řasa, které se nemůžu zbavit a živořící rostliny. Vodu měním co dva tři týdny 1/3. Díky za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 09:50 Muž Driv3r [236] Re: pulkos
Pokud se s tím takhle trápíš co začít od znova a lépe? Řádná dezinfekce akvária a doplňků i rostlin a nové ryby.
Stare ryby jen rozšiřují nákazu dále.
Je otázkou jestli léčbou něčeho dosáhneš,rozhodně to bude nákladné a výsledky nejisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2018 06:14 R Muž romant [27982] Re: pulkos
Obvyklý výskyt je pravděpodobnější v tzv. bordel vodě, tedy nejlepší prevencí je pravidelná údržba nádrže a zvláštěpak výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 22:18 pulkos Re: lacewings
Dezorientovené nejsou a moc jsem k této nemoci nenašel. Léčit nejde, tak by to chtělo alespoň nějakou prevenci (ani tu jsem ale nenašel). Ale úplně mi to na to nesedí. Každopádně děkuji za radu a doufejme že po domluvené pitvě budu moudřejší. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.04.2018 03:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: pulkos
pulkos napsal: ..mám dobrého prodejce ryb, který řeší i ryby v zoo.... Začínám být už bezradný (
- u tohoto druhu ryb zcela běžné
– epizootický vředový syndrom (kožní léze ,red spots, granulomatózní zánět-proces)
- nevyléčitelná exotická forma nákazy
- v některých případech se může jednat o epizootickou nekrózu krvetvorné tkáně ,kdy dochází k nárůstu dutiny tělní v důsledku zvětšení ledvin a sleziny ,krváceniny u báze ploutví ,ale tam by ta mortalita byla masivnější ,včetně dezorientace ,kterou neuvádíte
- opět neléčitelné
- pouze náhled pro případnou pitvu a mikroskop ;-)



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 23:22 pulkos – otevřené boláky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
nenajde se někdo zkušený, kdo by poradil. Mám akva cca 300l zhruba 6 let zaběhlé. Teplota 26 stupnů, odkaluji dno a měním 1/3 vody tak jednou za dva měsíce. Stravu se snažím mít pestrou, Tetramin, granule Sera, mražené patentky, občas moučný červ. Živé rostliny podporovány CO2 z kvasničáku. Mám dobrého prodejce ryb, který řeší i ryby v zoo.
K věci, celou dobu řeším uhyny ryb. Cca ryba měsíčně. Někdy je půl roku pokoj, někdy třeba tři do měsíce. Proběhla krupice a po kontrole pod mikroskopem zdárně přeléčeno bez větších ztrát. Nalezen i střevní byčíkovec po pitvě skalára, také přeléčeno. Tyto boláky jsou pod mikroskopem prý čisté a nevím čím to může být. Podezření mám na tuberkulozu. Ale ryby žerou, nehubnou a ani se něják nestraní. Někdy se bolák zahojí a zůstane jizva, někdy ryba uhyne. Test na tuberu by musel proběhnout na veterině, což je drahé a stejně neléčitelné. Ryby nehubnou, některé mi přijdou spíše stále lehce nafouklé. Někdy ryba uhyne i bez zjevných příznaků. Je na první pohled zdravá a vitální a najednou lekne a najdu jen ancíky, jak se vrhají na vzdechlinu. Jednou jsem dokonce porozoval pancérníčka, který se zastavil na dně a přestal dýchat(nebyl nafouklí, žádné viditelé poškození ani divné chováni). Asi před rokem jsem nasadil po kontrole boláků pod mikroskopem a konzultaci širokospektrální antibiotika, ale ani to nepomohlo. Začínám být už bezradný. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 20:48 Muž Mitroz [160] – Bíle fleky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
prosím o radu co může být za problém u černé skaláry viz foto. Bílé velké skvrny na jedné straně těla. Včera to ještě určitě neměla.
Nevím jestli je to jen odřené (občas se proženou jak je u nich zvykem) nebo jde třeba o něco plísňového. Ryba je čilá, žere, jinak se jeví OK.

Aktuální foto nádrže je v prezentaci (prvotina). Údržba pravidelná, každý týden cca 1/4 až 1/3 nové vody, odkalení 1x za 14 dní atd klasika.

Mám pro strýčka příhodu všechny léčiva od ESHA. Můžu ji dát do karantény se vzduchováním, nádrž na to mám.

EDIT: Na fotce je vidět podezřelé dlouhé hovino které tahá za sebou a barva taky je divně světlá...

Díky za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2018 17:44 R Muž afc1886 [14655] Re: Janka
Tady si přečti něco o tom CO2 co přidáváš do akvária. akvarijni-hnojivo.cz/…
A teď k akváriu. Chtělo by to hodně živých rostlinek např. rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus
Ale stejně bych současnou osádku daroval a začal znova a trochu jinak. Z těch fotek nejde pořádně vidět jaké je dno, ale taky se mi moc nepozdává. Tady ti dám ještě pár užitečných odkazů, které dostaneš jestli se tady zaregistruješ a než začneš číst, tak proveď výměnu části vody, kterou bych teď prováděl co dva dny.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2018 16:41 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Janka
Přípravek CO2 ve skutečnosti moc CO2 neobsahuje, je to docela chemka. Navíc tím vzduchováním si vyženeš i tu trochu CO2, co ti to dodá. Vypnul bych vzduchování a vykašlal bych se na to "tekuté CO2".
Mečovky je dobré chovat přesně v opačném poměru, cca 2-3 samice na 1 samce a ideálně 3 a víc samců v akváriu (kvůli sociálnímu chování těchto ryb).

Bylo by dobré vysadit nějaké nové nenáročné rostlinky (ne anubiasy) a snížit počet ryb a ideálně snížit počet druhů ryb, abys tam měla 1-2 druhy, pokud se chceš držet té týdenní údržby a ne častější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 15:56 Janka – Plieseň, parazity?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Fotka gold a Black molly a celého akva
Akva mam 4 mesiace a pred 3 mesiacmi som pridala rybky. Mala som problém s riasami ale výmena filtra za špongiový pomohla. Riasy zmizli s rastlín a tým sa darí dobre. Vodu mení raz za týždeň 1/3 a 1x za mesiac polovicu pričom vždy pri výmene vody prečistím aj dno a odsajem nečistoty. Do vody pridávam prípravok CO2 ktorý mi poradili v predajni pre rastliny. Mam aj kamienok ktorým okyslicujem vodu.
Rybky mam jedného samca gold molly, Black molly jednu dospelú samicu a 3 dvojmesačné mladé. Mam 2 samcov gupky bohužiaľ samičky uhynuli a 15 mladých gupiek ktoré som chcela podarovať. Ešte mám 1 samicu mečúňa a 2 samcov.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2018 15:08 R Muž afc1886 [14655] Re: Janka
Jak už zaznělo, chtělo by to prezentaci, ale tady bych hledal problém.
Janka napsal: Mam 60l akvárium v ktorom je molly gold a Black, gupky a mečúne. Mam ešte 4 mladé prísavníky, 2 pancierničkov, 2 botie.
Nevím sice počty rybek, ale i takhle bych řekl, že nejsou nejvhodnější do tvého akvária. Jsou to celkem čuňátka rybky a řekl bych, že se začínají projevovat následky špatné volby osádky do tvého akva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2018 14:59 R Muž Anthrax [4739] Re: Janka
Ahoj, to chce víc informací o akváriu. Jak je staré? Jak dlouho tam jsou ryby? Jak probíhá údržba? Jak jsou na tom rostliny? Co filtr? Atd. Ideální by byla tvá registrace a založení prezentace kde budou aktuální fotky nádrže jako celku a fotky nemocných ryb a co nejvíce informací.
Takhle nablind těžko radit ale zkusil bych alespoň opakovaně vyměnit část vody a sledoval, jestli se něco mění. Jinak bych se zamyslel nad osádkou mít v 60 litrech (předpokládám hrubý objem) 3 druhy živorodek a ještě k tomu 4 ancistruse je celkem hodně velká zátěž pro tak malou nádrž. No a sekavky navrch, to nejsou ryby do takto malé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 14:51 Janka – Plieseň, parazity?
Dobrý deň, potrebujem súrne poradiť. Mam 60l akvárium v ktorom je molly gold a Black, gupky a mečúne. Mam ešte 4 mladé prísavníky, 2 pancierničkov, 2 botie. Mala som problém s výskytom rias a teraz mi začali hynúť rybky. Obtieraju sa o listy a kamene a väčšinu času trávia pri prúde fitra. Molly akoby zosvetleli niektoré šupiny a gold molly som včera objavila niečo na bočnej plutve. Vyzerá to ako tenká čiarka tmavej farby. Podľa prečítaných článkov si myslím že je to nejaké plieseň a na tej plutve môže byť nejaký parazit. Mohli by ste mi prosím poradiť ako ich liečiť? Chcela som kúpiť FMC liečivo, ale tu som sa dočítala ze to škodí ako rybkám tak aj rastlinám. Viete mi niečo odporučiť? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2018 19:04 - Re: Radek68
Ano zdá sa,že je to odreté.Ako písal predajca aplikoval by som preventívne napr.eSHa 2000 aby si sa tak vyhol prípadnemu zapliesneniu a sekundárnej infekcii.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2018 18:22 Muž Radek68 [0] – Macropodus opecularis
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj , zakoupil jsem přes net tyto rybky (Rájovec dlouhoploutvý) , zásláno přes dopravce , jedna z rybek má na boku skvrnu , na dotaz zasilateli , jsem obdržel odpověď , že se jedná o poranění při převozu a atačí použít lečivo proti plýsní ,nevíte někdo o co se jedná viz foto , díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2018 19:38 Žena KLeo [13] - Živorodky
Dělá se to jen živorodkám.Ostatní ryby (krunýřovci,neonky) nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 22:52 Žena KLeo [13] - Živorodky – "Pupínek" na ocasní ploutvi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Živorodkám se dělají na ocasních ploutvích vystouplé bílé jakoby "pupínky",vždy jen jeden na rybě,a po 1-2 týdnech sami zmizí. Co to může být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 20:44 Kajo21 Re: Kajo21
Fotka k příspěvku Viete mi s tým niekto poradiť ? Už som to objavil na ďalšom discu.Som s toho zúfali vymenil som 50% vody a neviem čo s tým ďalej. Ake liečivo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2018 15:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Patt11
-pokud to má pouze jeden jedinec ,po celou dobu kterou uvádíte ,tak bych byl pro usmrcení
-nejspíše nejaká forma alimentární problematiky
-nemáte prezentaci ,chybí foto k náhledu ,nelze blíže určit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 15:33 Patt11
Poradi mi někdo ? hmm chováni je stejný jako u všech neonek a jenom ona má tak nafoukne břicho jako kdyby mela nador.. uz to má tak 10 dnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 20:45 Patt11
drive.google.com/…
Zdravím, zda se mi byt zavodnatela nebo nějaký střevní potíže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.04.2018 17:03 - Re: Papik
Zrejme Chobotnatka rybí - Pisicola geometra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 17:00 Muž Papik [617] – Jaký je to parazit?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Podařilo se mi konečně parazita vyfotit a dokonce odchytit. Měří natažený cca 7 mm, dokáže se smrštit do cca 1,5 mm.

Pohybuje se natažením přední části, stažením zadní části k přední do malého bodu a tak pořád dokola. V klidu zůstává natažený. Přichycený byl na rybě vždy jen tlustším koncem. Netušíte, co to může být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2018 12:23 - Re: Kajo21
Máš v prezentácii udržbu raz mesačne s odkalovaním.Nestačí! Chcelo by to pri diskoch minimálne 1-2x týždenne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 12:18 Kajo21 Re: Tojsouvěci
Mam ich takto už asi rok a všetko bolo ok, sem tam sa mu to objavila hore na plutve taka biela bodka ale vždy zmizla a dnes som na nom zbadal aj to nižšie, to už vyzerá horšie. sad sad sad neviem čo s nim mam robiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2018 10:45 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Kajo21
Začíná to s ním vypadat bledě.Ze snímku nelze určit ,jestli se jedná o druhotné plísňové nebo bakteriální napadení ,související z možným předchozím poranění ryby.V první fázi by bylo vhodné věnovat se kvalitě vody,především dusičnanům,odkalování,výměnám vody a čištění filtrů.Zvednutím teploty na 32°C,přidáním huminů a omezením krmiv z teplokrevných obratlovců, se také nic nezkazí.Volba osazenstva nádrže je poněkud nevhodná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2018 09:21 Kajo21 – Discus
Fotka k příspěvku Dobrý deň, poprosím vás o pomoc identifikovať čo je môjmu discusovy


 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.04.2018 20:05 R Muž romant [27982] Re: Sanake
Nemocnej plynovej měchýř, tedy je to bakteriální povahy, je to téměř neléčitelný, rybu šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 19:56 Muž Sanake [0] – Nafoukla parmicka
Fotka k příspěvku Ahoj. Mam skromny dotaz. Co je parmicce kdyz je neustale vynasena ke hladine a aby se dostala ke dnu tak musi porad plavat. Jedna uz me takhle umrela a ted zacaly dalsi dve davat tenhle zavod ke dnu...Parmicka ma nafoukle bricho. Na hladine mam lehce slepou hladinu. Vzdy na vecer rozezenu bublifukem. Diky za rady :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.04.2018 09:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Veronika
-mražené je třeba proplachnout pod tekoucí vodou
-používejte ke krmení prémiové značky krmiv a pestrost krmení ,nepřekrmovat!!!
-dotaz ohledně kytek vložte do příslušného vlákna ;-)
-anotace
-zapoměl jsem na část vašeho dotazu ohledně léčby
-tam bych vyčkal ,na změnu těch stravovacích podmínek doplnění a změn stavu akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 08:42 Veronika Re: lacewings
Fotka k příspěvku Na fotke je ta mrazena strava, ktoru mi aj doporucili v obchode. Zatial po tom idu ako dive. Vzdy rozmrazim len 1/3 tej kocky v sitku a potom dam do akvarka. Mam sa jej teda zbavit a dat len vlocky?
Co sa tyka rastliniek rada dokupim a dakujem za typ na rychlorastuce.
A filter som myslela len vyzmykanie “spongie” v akvarijnej vode. Je to stale pricasto?
Mozno este otazka k tym rybickam. Netreba ich teda s niecim preliecit? Ci castejsia vymena vody by mala stacit?
Dakujem :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.04.2018 08:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Veronika
--pravděpodobná příčina bude v mrazené stravě AQUARIUM KOMBO 6 a jeho způsobu podávání ,případně jeho kvalitě
-dplnující faktory problematiky jsou -málo rostlin ,ancistrus ,kteří vám mohou podporovat uvedený problem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.04.2018 08:10 R Muž Anthrax [4739] Re: Veronika
Jak čistíš ten filtr? Píšeš, že jednou za dva týdny. To je dost často. Filtr čisti až, když výrazně poklesne průtok. Když ho budeš čistit neustále, tak se v něm nikdy plnohodnotně nevytvoří nitrifikační bakterie.

Jinak tam máš málo rostlin, dodej jich tam co nejvíce rychlerostoucích, nenáročných (egeria densa, ceratophyllum demersum, ludvigia repens, pistia stratiotes, atd.) a ancistruse dej pryč, je to na něj prťavé. A zintenzivnil bych výměny vody (klidně každý den 1/3 když tam jsou problémy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 07:28 Veronika Re: ctibum
Pridala som prezentaciu a vsetko co som vedela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 23:05 R Muž ctibum [6870] Re: Veronika
Chtělo by to se zaregistrovat, založit prezentaci nádrže, vyplnit maximum informací včetně aktuální osádky a přidat celkovou fotku nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 22:45 Veronika – Parazity alebo ina choroba?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den,
Rada by som vas poprosila o radu ohladom mohjo 30L akvaria a guppy rybiciek. Povodne boli v akvariu 4 guppy samce a jeden prisavnik (Akvarium bolo zalozene v Novembri a rybky boli pridane v Januari)Vcera som si vsimla, ze jeden samcek mal dlhsie blede vykaly a zdrziaval sa pri dne, avsak dnes som ho uz nasla mrtveho, ale nie som si ista preco. Mohli to byt nejake parazity alebo ina choroba, ktora sa mohla preniest aj na dlasich? Dnes som si aj vsimla, ze dalsi samcek ma nafuknutejsie brucho a dlhsie vykaly.
Vedeli by ste poradit co robit, aby zvysne rybky boli v poriadku?
Dakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 21:11 R Muž romant [27982] Re: Endrey
Postiženou rybu bych poslal na druhej břeh a jede se dál. Ptáš se proč? Protože tou tabletkou si načneš rovnováhu v akváriu a budeš mít možná ještě větší problémy než máš teď. Měnit vodu a to klidně denně bez tabletek a rybu pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2018 20:29 Endrey Re: Jája
Mockrát děkuji za odpověď. Nakonec jsem se ještě ptal dále a potvrdili mi také bakteriální infekci. Takže mi bylo doporučeno výměna 1/3 vody a tableta Bactopur. Takže nynější stav je s tabletou, kterou tam nechám rozpustit a po třech dnech vyměnit vodu, a pak pravidelně s větší frekvencí ji měnit. Pokud bych na něco zapomněl, nebo dělal blbě, tak děkuji za upozornění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.04.2018 15:09 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Endrey
Podle mě to je rychle rozjetá bakterka. Viděla bych to tak, že je potřeba týden (každý den) měnit cca 1/3 vody = lepší prostředí + méně krmit. Mohlo by to zabrat. Případně bych následně výměny protáhla na 2x týdně. To AQ zatím ještě dobře nefunguje. Do malého obsahu přišlo najednou 9 živorodek, což vidím jako kámen úrazu = moc ryb najednou, navíc mají špatné spalování, což bez problému tak čerstvě založené AQ rozhodí. Je to nové AQ, tak není důležité časté odkalování, naopak neodkaluj. Klidně to nech bez odkalování po tři měsíce (od založení). Následně začni odkalovat opatrně povrchově, moc se v tom nehrab. AQ máš slušně založené, ale moc hrabání v AQ je kontraproduktivní.

EDIT: - Ještě dodám - víc ryb do toho AQ nepořizuj. Jednak 9 živorodek maximum, navíc se ti budou množit i mezi sebou (paví oka/endlerka), jsou blízce příbuzné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 17:47 Endrey – Nemoc nebo ho chcou sezrat zaziva?
Fotka k příspěvku Ahojte vsichni, pro zacatek jsem uplny amater. Pred cca. mesicem jsem zalozil nadrz (54 l) a pred 4 dny jsem do ni poridil 6 endlerek (3 samci a 3 samice) a 3 Pavi ocka (1 samec a 2 samice). Po dvou dnech jsem provedl udrzbu (odkaleni a vymena 1/3 vody) a nasledujici den samec nebyl videt vubec a dalsi den vyplaval kvuli zradlu ve stavu jakem je na fotce. Jde mi ot o jestli to mohla udelat nejaka ryba (jedna samice endlerky mu po tom ocase dost jela) a nebo nejaka nemoc. Diky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2018 20:36 Muž martmart [106] Re: Baushka
Vypln odkud jste, ja treba rano protrhavam, v deset si prijede zajemce, zbyde na pet tvych akvarii..

Edit: aha.. 25l.. zbyde na vic takovych akvarek asi.. mela bys poridit mnohem vetsi, v tomhle budou asi celkem problemy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2018 20:12 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Baushka
Jinak tady najdeš plno rostlin. Nebude tě to stát nic, maximálně poštu a nějaký bakšiš na balení.
rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.03.2018 20:08 R Muž ctibum [6870] Re: Baushka
OK. Nic ve zlém. Na věk jsem se neptal kvůli sněhulákovi.
Každopádně bych vrátil VŠECHNY ryby do nejbližšího zverimexu, akvárko zrušil a začal číst odkazy, které ti dal kolega afc. Čtěte je všichni, tedy i ti, kteří obhajují plastové "rostliny". Pak to zkuste znovu.
V současném stavu je to týrání zvířat.
A ve zverimexu klidně prodají beznohému psovi aportovací míček, protože kšefty se musí hýbat... ;-)
A zamysli se nad tím, proč ti radí všichnibto samé. Tady i v prezentaci... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2018 20:05 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Baushka
Tak jim doma vyřiď, že ve zverimexech prodávají i další nesmysly. Oni totiž potřebují vydělat, ne mít spokojené akvaristy, kteří nic nekupují. Projdi zdejší aspoň trochu slušně hodnocené prezentace a dej jim doma vědět, kolik tam najdeš umělých rostlin, když je tam ostatní taky mají.

Teď k tvému problému. Rad jsi dostala hodně, máš je i ve své prezentaci a nedržíš se jich. Moly bych dal pryč, je to pro ně malé. Vyházel bych ty valouny a nevhodné dno. Dal bych tam klasický říční štěrk nebo flexiobklady. Pořídil bych hóóódně rychlerostoucích rostlin, zasadil a častěji měnil vodu. Nic bych tam nelil, žádné zázračné vodičky. Když tohle uděláš, zbytek se nějak vycuká. Mezi tím, začni studovat, odkazy už tady taky máš. ;-)

Koukám, že než jsem to dopsal, kolegové přede mnou napsali v podstatě totéž.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198033x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1401