Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 227 Žádná další stránka   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 21:33 Roman – hambáče
Loni jeden ervínskej turista(ervíni jsou němci,rakušani a něm.mluvící švýcaři)koupil 2 hambáče.Salám sežral a žemle hodil pod splav.Voda se jen zavařila.Plotice to za 30 sec zlikvidovaly.
Mám vysmahnout.Tak jdu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 21:31 Muž [] – Vesnach
Hanbáče v akváriu nevadí samozřejmě v přiměřeném množství. Hlavně nepřekrmovat to Petulce vysvětli. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 21:17 Žena Vesnach [56] – franz
To neznas Petulu!
Ta by byla schopna do akvaria nahazet hambace :) , aby se ryby vybarvily...do cerna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 21:14 Muž [] – Vesnach
Savo samozřejmě v Americe neznají,ale je to země neomezených možností,a určitě si s tím poradí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 21:05 Žena Vesnach [56] – Sid
Prosimte mluv i k zahranicnim ehm hostum viz pani Amerika. Mi nerikej, ze tam znaji Savo a co pak chudak holka tam ma vylit?
:) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 20:52 Muž [] – Vesnach
Železo do sběru,ale s fosforem ti neporadím. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 20:51 Roman – céčka a hřebíky.
Dej tam CO2,více rostlin a pak to tam budeš dolévat ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 20:46 Žena Vesnach [56] – franc
Deti nespeji nikdy! To nezapomen :)

Roman: blek mi rekl, ze v pepikovu akvariu je hodne fosforu a zeleza a ted co s tim no!
Po te jsme ihned odlovila fosforove cecka a hromadu staryho srotu.

Tak franc problem hledat v tom!

Taky me napadlo, zda bych mohla pouzit vodu ze susicky, protoze je ta nejlepsi a jeste voni :)

P.S. A ted je to vazny! Jak se zbavit fosforu a zeleza?
Sup, poradit! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 20:44 Muž [] – s
Dík to zkusím ,ale tři měsíce přece není ranné stádium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 20:40 Sid – Savo
Franc: "savo jsem zkoušel a nepomáhá"

Franci, nechci se přít, ale pokud něco vyzkouším a doporučím, tak vím, proč to dělám. :-) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 20:31 Roman – tak jinak
je to ruducha v ranném stádiu.Nemusí být vždy delší jak ji známe.U kančíků ji mám pořád.Tam se stím moc nenadělá.Zato v jiných nádržích se dá likvidovat lepšíma podmínkama.Takové rady začátečníkům dávat paví očka považuji za blbost.Jednak jsou většinou nemocné a pěkně nadělají.Tam se pak ruduchám daří.
Co se týká dekorací,tak jestli ji někdo má třeba na nějakém kameni nebo kořenu tak to klidně vyvařte.Jak projde varem zezelená,ale stále drží.Takto to vložte do aqa a 3 dny nekrmte.Uvidíte co s tím ancistrusáci nadělají.Budou škemrat o další dávku.
Celou tuhle srandu jsem odzkoušel na menších kořenech od kančíků,jenž jsem chtěl dát do menších aqa s rostlinama.Je sice brzy na nějaký závěr,ale po měsíci jsou dané předměty úplně čisté.
Nevyvařujte takto filtry atd.Tam zapláčete :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 20:31 Muž [] – Vesnach
Už děti spinkaj abych to mohl napsat,a nenarušit jim mravní výchovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 20:17 Žena Vesnach [56] – franc
No pockej co neni co myslim, ze to neni? :-O :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 19:52 Muž [] – s
Taky myslím že to ruducha není nemá to žádný štétinky,.ale to co myslíš ty Vesnach to taky asi není. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 19:43 Žena Vesnach [56] – rasa
Jste si jisti, ze je to stetinkova rasa? Ja s ni boj jeste nevyhrala, ale ta nase vypada docela jinak. Dela pomerne dlouhy vlasky, co nekdy vypadaji cerne a jindy zelene, je to a nemuzu rict ani co, protoze tu jsou deti skolou povinny, ale to slovo je strasne strasny! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 19:30 Muž [] – s
savo jsem zkoušel a nepomáhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 19:06 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – řasa
hmms nebo pořid krevetky :-) ,sem četl že to žerou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 19:04 Sid – Lázeň
Vytáhnout, dát do roztoku vody a Sava v poměru 20:1 na 3-4 minuty, pak dobře opláchnout, např. pod sprchou, pak se pokusit zjistit příčinu a změnit podmínky v akva tak, aby se to neopakovalo. ;-)
Savo jsem odzkoušel a O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 19:04 Usine – řasy
Jsou to řasy - Roducha přečti si starší články o žasách je to čtení na dost dlouho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 19:01 Muž [] – ruducha
Je to černá štětinková řasa-ruducha.Už se to tu probíralo tak si to vyhledej. :-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 18:54 Muž [] – Co to je a jak se toho zbavit
Fotka k příspěvku Dík za každou rozumnou radu jak se zbavit těchto černých teček.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 11:28 Žena Vesnach [56] – ...
em, to posledni je ponekud zmateny..tak znova: jsem chtela rict, ze kdyz onemocnelo prvni pavi s tou temer klasickou plisni vatovanou, tak jsem z toho byla tak zoufala, ze jsem hledala chomacky vaty i na sobe...uj a ted myslim, ze ten zbytek toho prvniho prebretlu by mohl souhlasit s timto :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 11:26 Žena Vesnach [56] – Roman
Clovece, bych prilitla ihned, jenze musim do prace vis? Takze odpoledne tu po me nebude ani slechu.
Zase sem tam zitra a na vikendy taky moc nechodim, protoze mam porad dost prace :)
Tyjooo, ale to pivo, to cesky to je proste no unikat!

Kdyz onemocnelo prvni pavi s plisni tou klasickou vaty i na sobe, takze jsem usoudila, ze jsem lehce nakazliva. :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 11:21 Roman – vesnach
Nejsa profesór.Jen mě to zajímá.lepší léčit nemoci na rybách než si nacházet ty svoje:S těma je to pak naprd ano Jak to tak sleduju taky máš spousty práce na celej den jako já smich smich smich Až mě pošlou do prac.procesu bude po žížalkách.Teď mě vyměňují okna za ty superplastová monstra.Mám tady průvan jak na poli.Uvidím o kolik klesne teplota v aqa.Nepoužívám topítka :) nechceš přijet na pivko?Sedneš do éra a za 1,5h jsi tady :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 11:07 Žena Vesnach [56] – Roman
Tot naprosto vycerpavajici pane profesore! :)

P.S. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 11:00 Roman – co to je?
Ještě citace z knihy Stanislava Franka:
Choroby dosud neznámého původu,především různé tumory

Stejně jako u jiných živočichů i u ryb se objevuje chorobné bujení některých tělních tkání.Vytvářejí se nádory nezhoubné(benigní),ale i zhoubné(maligní),postihující různé tělní orgány.Někdy jde o abnormální růst buněk vyprovokovaný viry,jindy různými,mnohdy stopovými chemikáliemi,působícími karcinogenně.
Některé nezhoubné nádory postihující např. štitnou žlázu se dají u akvarijních ryb z 90% léčit dlouhodobou koupelí ve slabém roztoku jodjodkalia.

Toť daný citát.Je to jak jsem myslel nahoře.A toto mě potvrdilo myšlenku.Ještě se mrknu jestli něco nenajdu v parazitologii ryb.Ale tam je to více konkrétních parazitech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 10:51 Muž zikyc [79] - Sumci – co to je???
Tak jo dík.
Skusim trochu pozměnit tu stravu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 10:40 Roman – co to je?
Fakt mě nic nenapadá.Pokud tento jev je už dlohodobou věcí tak bych o další ryby neměl strach.To by už nějaká musela stejnou věc mít nebo pojít na nějakou nemoc.Může se stát že ostatní ryby jsou na to imunní.Pokus se změnit trochu skladbu potravy,jestli to není jen reakce na určitej druh stravy.Sám jsem měl 4 gibbicepse(teď jen 2)a nikdy jsem nepozoroval a ani neslyšel o podobné věci.Pokud jim to nějak drasticky neovlivňuje příjem potravy,tak bych opravdu udělal nejdříve menší pokus se stravou,výměnou vody či přelovení do jinak rařízené nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 10:31 Muž zikyc [79] - Sumci – co to je???
Já to mám u třech Gibicepsů a občas se jim to zvětší že to maj přez celou tlamku a pak to zase zmizí, tak nevim aby to nenakazilo i jinné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 10:25 Roman Re: Zikyc
Já měl před léty vrubozubce a samici vždy čas od času na tlamce narostl takovej nádorek a pak zmizel.Jednou jsem ji kus odřízl a dal do labu na prozkoumání.Tam mě řekli že to nic není,žádnej tumor či něco podobného.Spíš něco jako bradavice.Tak do teď nevím co si otom myslet :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2006 10:18 Muž zikyc [79] - Sumci – co to je???
Mám krunýř ovce a má takové výrůsky na tlamce. Je to nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [227]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=11301