Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 212 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 04:49 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Zkuste se podívat tady do sekce nemoci. Je támhle palec na liště ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2008 01:05 irča – Re: TommySMASH
Krvavé ranky by mohly být způsobeny vodnatelností (vyčteno z malé brožurky od sery).
V žádném případě nechci strašit. Měla jsem jednou rybku, která na vodnatelnost umřela. Neměla však žádné krvavé ranky, ale nafouklé bříško sad
Pak jsem ještě našla bakteriální nemoc erythrodermatitis, má pomalý průběh a konečné stádium se projevuje krvavými boláky :-( léčí to serou cyprinopur, ale nemusí to být ono. Mám dost kusé informace, chce to hledat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2008 20:30 TommySMASH
z té strany co je focená je napuchlá a jsou tam jakovy krvavé flíčky. má trošku odstouplou kůžičku jakoby prasklou. moc neplave. z druhé strany je uplně normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2008 20:29 TommySMASH
Fotka k příspěvku Ahojky akvaristi... co to může být... co s tím...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2008 19:33 Žena Naďa [33]
Plaťák umřel. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2008 14:07 porop
bud karantena nebo ji tam dej sul a kdyz to nepomuze tak je mi lito sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2008 13:33 Muž Martafix [12] - Rostliny
skus jí dát na týden do karantény palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2008 11:58 Lukasolar
nevim ale ostatni jsou v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2008 11:54 Muž Martafix [12] - Rostliny
Nevím podle mne je to hodně vysztesovaná samice coze opravdu netuším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2008 11:49 Petulinka
Netuším, ale je opravdu nějaká divná coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2008 11:44 Lukasolar – pomoc s neonkou
Fotka k příspěvku prosim o radu jedna neonka v akvariu je tošku tlusčí a je tokova bleda a ma červeny fličky malinkaty co sni je tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2008 20:39 Žena Naďa [33]
Žádný nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2008 22:54 Žena Naďa [33] – černý flek
Fotka k příspěvku Mám 3 žluté platy. Samice je úplně v pořádku, teď měla i mimina, jednomu samci s zkřivila páteř a později druhému samci se udělalo cosi černé v těle. Oba občas připlavou akorát se nažrat, jinak jsou někde zalezlí, nejsou třeba 2 dny vidět. Může to být nádor? Co s tím? Ostatní osazenstvo akvárka je v pořádku. Omlouvám se za fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2008 17:34 Muž filipsi [1295] – Re: Iva T.
Na prvni pohled bude problem v akvarku, je jim male.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2008 17:14 Iva T. – Tlamovec-prosba o radu
Fotka k příspěvku Dobry den,chtela bych poprosit o radu. Pred par dny jsem si poridila 2 tlamovce,labidochromis caeruleus a saulosi red,oba z celedi cichlidae. Caeruleus neustale utoci na saulosi red a ten se jiz druhy den drzi jen u hladiny a dnes plave jen z boku a chvilemi ve vode jakoby stoji.Nemam vubec poneti v cem spociva problem!Muze mne prosim nekdo poradit?Radeji prikladam i foto.Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2008 17:21 MiniMe
Fotka k příspěvku Zdravim, jsem zacinajici akvarista a u jedne z mych ryb se mi objevila nejaka nemoc viz foto. Prosim muzete mi poradit co stim co to muze byt?
Pripada mi ze se ted strani ostatnim misto toho jak plavala po celem akvariu ted je jen v koute obcas zere a ma tiky.
Muze se to prenes na ostatniryby ?a cim to nejspis bylo zpusobeno ?

Diky za odpoved

Edit: Jinak u na fotce neni videt , ze ji zadni cast ploutve chybi. MYslim si ale ze se o BRP nejedna(ale nevim).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2008 15:18 ...
no možná, že ta teplota byla až moc vysoká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2008 09:19 Andynka – Re: Mrakoplash
Já vím .. jsou dost velcí ... tento týden bych měla taky dostat velký akvárium. Je mi jasné, že by po delší době v takovém akvárku trpěly :-( Ta složka bude nejspíš v těch tabletkách,ale asi jim moc nejedou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2008 09:15 R Muž Mrakoplash [1776]
asi by stalo za uvahu nekomu ty perletaky darovat, protoze v 18ti litrech jim dobre nebude no (ani ancikum)
jemnolisty rostlinky radi ozobavaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2008 08:54 Andynka – Re: Yirka
Děkuji za identifikaci ... ale za chvíli bude po něm ... ty "mrchy" mu dali co pro to ... tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2008 08:51 Yirka – Re: Andynka
Každopádně moji čichavci- a perleťoví obzvlášť rostlinky rádi. Proto by to chtělo nové s nějakými tuhými listy - Anubiasy, Echinodory? Ještě k neidentifikovaným rostlinkám ve Vaší nádrži - je to Myriophyllum matogrossense - Stolístek klasnatý. Hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2008 08:38 Andynka – Re: Yirka
Je to i moje chyba, zapoměla jsem se zeptat,ale dnes se tam chystám ještě pro nějakou tu kytičku, tak se optám. Ale příjde mi to jako nějaká náhražka za to, co mají z rostlinek. Ale oni do toho jen dobnou a vypustí s tlamky ven ... nevím no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2008 08:36 Yirka – Re: Andynka
Musím podpořit Vaše pozorování, moji čichavci rostlinky taky velmi rádi, i když především plovoucí. Osvědčilo se mi občasné přikrmení špenátem. jinak k tabletkám, nechápu jak Vám mohou něco dát a neříci co to je. Btw-vypadají jak živočišné uhlí :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2008 08:23 Andynka – Co jim chybí?
Fotka k příspěvku Moji čichavci mi věčně ožírají rostlinky,ale takovým způsobem, že je ničí. Ptala jsem se na to v akvaristice a bylo mi tvrzeno, že to hle čichavci dělat nemůžou. Trvala jsem na svém a dostala jsem takové tabletky + fotka. Nevíte,jak se jmenují? Co mám dělat,aby mi rybky rostliny tak neničilÿ?Co jim chybí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2008 01:48 Katch3r
Me pripravoval moje rybky o oci Ancistrus tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 15:31 Sandy
Rozhodně bych co2 na noc odstavil.Jak známo rostliny v noci co2 nepřijímají,ale také uvolňují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 14:55 kuschall
tak vše v pohodě a zase v normálu zabralo vyprání filtru a jeho částečná výměna náplní kroužky a vata...pustil jsem filtr víc naplno aby čeřil hladinu a až tohle po chvíli zabralo,ale příčinu stejně neznám...no důležitý je že je to vyřešený palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 18:33 kuschall – Re: amazonstar
mam vše v profilu! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 17:32 amazonstar – Re: kuschall
co mas za ryby??asi si na to zapomel...hodne dulezity udaj.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 13:59 kuschall
mam ten samej problem:ryby u hladiny (né všechny),ale nevypadá to že by lapaly po vzduchu dýchají klidně a čumí tak nějak směrem k hladině CO2 nepřidávám vyměnil jsem 1/3 vody začal silně vzduchovat a změřil parametry: teplota 30°C ph-6,5 UT-8°N NO2-0,01Mg/l NO3-20Mg/l,ale žádná změna hmm akva je normálně zaběhlý nikdy nebyl tenhle problem...co teď
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2008 00:03 Muž achyles73 [12] - Živorodky
Nechci se tady s nikým moc handrkovat ale podle mně je to nějaká nemoc, buď bičikovec Flexibacter, Oodinioza nebo nějaká plíseň. Ana tohle všechno je každá rada drahá, mě většinou nepomohlo nic, snad jedině odlovit do karantény, zvýšit teplotu na 30 stupňú a osolit vodu.
Moc naději ti ale nedávám. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 22:59 suchysvatonovice
Zkusit se dá ledascos.Je možné,že prostě šlo o nějaký slabší vrh(geneticky a není jim předurčeno přežít.Již se tu v podobném tématu řešilo,že může být problém v genetickém materiálu(mnohogenerační příbuzenské množení,přešlechtění jedinci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 18:57 amazonstar – Re: suchysvatonovice
tak to jo...tyhle mrzacky tam ma vzdycky...asi nejaky potrati...tak 5 z 50 ti...sou pohubli a nedokazou toho do sebe nacpat tak jako ostatni..
jinak me se to zvysenou peci vylecit nepovedlo( asi sem to podchytil pozde),ale jak sem psal,stalo se mi to u jednoho vrhu ze ctyr....s tema ostatnima odchovama nebyl problem...takze sem je rozdelil a zkousim ruzne druhy leku...
navic jsem pred chvili zjistil ze u ty gupky co ji odpadavali supiny bych se mel zamerit na strevniho bicikovce,protoze ma prusvitny trus....nedavno sem to vylecil Ramirezakovi ale asi to bude ze zradla,ale pouzivam jich hodnne a nechce se mi je vsechny vyhazovat.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 18:19 suchysvatonovice
Některé jsem zvýšenou péčí vyléčil.Skalárům jsem dal ty,které nereagovaly a byly evidentně velmi opožděné v růstu.Některé kousky už mají asi dva cm a už se vybarvují a tyhle neměly snad ani 1 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 15:34 amazonstar – Re: suchysvatonovice
hm,takze jste to nevylecil......to se mi nechce dat je hnedka sezrat...zatimm mi nejlip funguje ten neomicin tak uvidime za par dnu...dam vedet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 15:19 suchysvatonovice – Re: amazonstar
U některých povedlo čistotou a u některých to vyřešili skaláři,kteří bydlí vedle v akva a moooc jim malý gupky chutnaly.Zkoušel jsem při prvních vrzích i léčiva,ale úspěšnost veškerá nijaká a při výkonnosti gupek při množení to nemá cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 15:14 amazonstar – Re: suchysvatonovice
Diky ale proc mi nenapisete jak se vam to povedlo vyresit ty ploutve do spicky ??..:)) docela by mi to pomohlo.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 15:07 suchysvatonovice – Re: amazonstar
Šupiny jim nikdy neodpadávaly,ale problémy jsem měl i s malýma i s dospělýma.U malých se mi to podařilo úspěšně vyřešit,u velkých už snad také.Mám přes 20 ks potěru v akva asi 16 l,mám holé dno,hustě růžkatce,jeden anubias,molitanový filtr a každý večer odkaluju silnějším,šikmo seříznutým brčkem ä vzduchovací hadičkou.Tímto způsobem v klidu vypucuju celé akva a vyměním tak asi 3-4 l vody.Krmím umělým pro potěr,mražené patentky,sem tam hovězí srdce.Zpočátku jsem měl s potěrem problém,ale pečlivé čištění se vyplatilo,teď rostou jako z vody a v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 14:44 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
většinou všechny živorodky,tedy hlavně gupky,když se nažerou(přežerou)tak stoji proti výpusti filtru:-)druhá možnost je Phčkem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 10:31 amazonstar – Re: marsz
Prave ze chovam gupky teprve chvili ,ale to odpocivani na jednom miste jsem bral jako normal....obcas si najdou ukryt ale pak zase normalne plavou s ostatnima...a to nadechovani u hladiny?? delaj mi to jenom nejaky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 10:24 marsz
Žerou jak najaté, ale dost často stávají samice vedle filtru a polikají vzduch nad hladinou. Žádné odpadávající šupiny a jiné humusy, jen to chování je prd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 10:05 amazonstar – Re: marsz
Hele prave co me rikali ,tak prochladnuti je pro gupky to nejhorsi...nevadej jim vykyvy teploty ba prave naopak , vykyvy teploty jim svedci, ale zimu radi nemaji...tim ze je drzis ve 24 stupnich nebude problem podle me....zorou ti??odpadavaj jim z bricha supiny aniz by je meli pred tim odstate??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 01:10 marsz
Řeším taky problém s gupkama. Ostatní rybky se zdají být v úplné pohodě. V jiném tématu sem se zrovna ptal, jestli jim náhodou neleze krkem teplota nad 24 stupňů třeba. V létě je dávají lidi na balkón a nezabije je teplota přes noc třeba 15 stupňů(sakra nevím, jak se píše značka stupeň). Chválí si barvy a odolnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 23:10 amazonstar – Re: suchysvatonovice
Gupky chovam teprve mesic takze se otrkavam a resim naprosto stejnej problem...chapu to dobre ze mas problemy s malejma ne s velkejma??mym 14 tidenim gupkam se taky zacali spicatet ploutve a i kdyz sem je prendal do vetsiho a menil kazdej den vodu ,nekdy i dvakrat tak se to porad zhorsovalo.......Zkusil sem ted poter rozdelit do ruznych akvarii protoze se to nezlepsovalo a do jednoho sem dal Multimedical,do druhyho neomicin a jedno nechavam normalne...uvidim jak to dopadne a jestli to chytej i ty co to doted nemeli tak patrny...--pak napisu...
setkal ses s tim ze gupkam odpadavali supiny z bricha ,nejedli a stranili se?? vetsinu casu stavej u dna ale zadnej patrny poskozeni neni videt snad jen rychleji dychaji... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 23:07 Petr_Janousek – Re: suchysvatonovice
A odkalovat a měnit vodu nejen gupkám, ale všem rybkám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 22:45 suchysvatonovice
Jak už tady i jinde bylo již mnohokrát řečeno tak gupky chtějí čistou vodu,takže dusitany,dusičnany.Taky jsem s nima bojoval,mám trochu přerybněno a jak jsem nestíhal výměnu vody tak bylo zle.Chce to opravdu pravidelně odkalovat,vyměňovat část vody a filtr prát jen lehce v odpuštěné vodě z akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 21:30 Chaotic – Re: XMartin
Tak se musíš postarat, aby se do toho filtru nedostával. Teď jávský mech z filtru vytahej, ale filtrační materiál nijak neoplachuj. Radikálnější čištění nech na později, až se kvalita vody v akváriu uklidní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 21:10 Muž XMartin [20]
no jenže on ani neni špinavý ale ucpává se ti jávskym mechem ... !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 20:34 R Muž Silent [5949] – Re: Chaotic
ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 20:31 Chaotic – Re: XMartin
Raději to s tím čištěním filtru nepřeháněj, zabiješ si v něm nitrifikační bakterie a pak budeš mít teprve problémy. Pořádně odkalit, vyměnit přitom zhruba 1/5 vody a za pár dnů znovu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [212] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=10551