Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 11:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Leoš
Nešlo by to vyfotit? A ideálně přidat fotku celé nádrže a nějaké info k nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 11:18 Leoš – Semklé ploutve
Dobrý den.U většiny živorodek řešim semklé ploutve a plavání celým tělem. V určitém úhlu je na nich vidět i takový jakoby šedý povlak(odlesk).
Děkuji za radu a případně i jak léčit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 07:19 Muž UndeR [80] Re: Tudy
Přesně tak u mých to vypadá stejně, když se připlácnou na sklo. Netřeba se plašit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2017 07:16 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Aree
Podle mě se jenom pořádně přicucnul a rozplácl břicho na skle. Na břiše nemá šupiny, tak vylezla ta bledá kůže. ;-) Přísavka má stejnou barvu jako to břicho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 23:37 Aree – Krunyrovec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojky mohu se zeptat co to má cumlik na sobě.? Je to nějaká plíseň či nemoc? :-(
Nebo jen roste?
I když na tom bříšku to vidím prvně.
Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.10.2017 14:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: MartyK
-jednoznačně utratit
-sice se jedná o vývojovou vadu ,ale je třeba si uvědomit ,že takto postižené ryby jsou daleko náchylnější k různým druhům nemocí , čímž mohou svojí sníženou imunitou ,"potenciálně ohrozit" ostatní jedince v akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2017 13:06 R Muž romant [27987] Re: Evazia
Nemohu souhlasit, tedy s tím necháváním jakkoliv postižených jedinců. Můj názor je ten, že je pro rybu daleko lepší jí zkrátit život, než jí nechávat dožívat kde kvalita života je nicotná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 12:38 Muž MartyK [31] Re: Evazia
Křivice neboli rachitida (rachitis) je vývojová porucha pohybového aparátu (páteře), objevuje se jak u lidí, tak zvířat. Takže to asi nebude přenosné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2017 12:05 Žena Evazia [30] Re: MartyK
Taky jsem toho moc nenašla, možná to chce jiný název pro toto onemocnění. Hlavně jestli to není parazit nebo neco, co by se mi rozšířilo na ostatní ryby, tak ji nechám. Je úplně v pohodě. Budu pozorovat. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 11:59 Muž MartyK [31] Re: Evazia
Chuděra neonka vypadá jak po nepovedené zeštíhlující kůře v photoshopu smich Jinak o té křivici toho moc nepíšou :-O Co jsem našel, tak že je to "vrozená vada vzniká nedostatkem vitaminů, nedostatkem prostoru nebo nevhodné podmínky v růstové fázi". Snad to trochu pomůže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2017 11:36 R Muž romant [27987] Re: Evazia
Tak třeba strejda gůgl může býti dobrým pomocníkem. Jinak takto postiženou rybu nemá cenu zachraňovat, ukončil bych její marnou snahu a poslal na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 11:22 Žena Evazia [30] Re: romant
Kde nejlip pohledat? V atlasu nemoci neni a ve forech se sice rozebira, ale nekonkretne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2017 10:41 R Muž romant [27987] Re: Evazia
Vyhledej si pojem křivice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 10:38 Žena Evazia [30] – Neonka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý,jedna z mých neonek je divně pokroucená. Chová se normálně.. žere, aktivně plave s hejnem, nic neobvyklého, jen je deformovana. Na fotkach v zelenem kolečku. Jiná má flek, jako odřeninu, v modrem kolečku. Na ostatních nic nepozoruju. Mám podezření na hmyzomorku. Pozná to někdo? A jak postupovat? Chtěla jsem přikoupit další osádku, ale aby to nebylo předčasné... Dik za radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 09:26 Muž MartyK [31] Re: Tudy
Budu doufat, že to jen slabý jedinec, popř. ta hmyzomorka rybí. Jestli to bude něco horšího, tak se to asi projeví. Tudy taky díky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 09:20 R Muž romant [27987] Re: MartyK
Někdy prostě ať děláš co děláš tak rybu která to má napsaný v "kartě" nezachráníš ani kdyby jsi se rozkrájel, tedy mám na mysli tu záchranu preventivním optařením třeba v podobě těch výměn vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 09:17 Muž MartyK [31] Re: romant
Výměnu vody před a po vpuštění ryb jsem proved, jen teda 1/3 vody. Uvidíme, jak to půjde dál. Moc díky Romane ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2017 09:11 Muž Tudy [330] - Krevetky
Spousta nemocí má podobné příznaky, určit o jakou konkrétní se jedná je od oka těžké. V každém případě také doporučuji okamžitou likvidací té rybky. Zaplísněné ploutve, krupička a podobné převážně kožní nemoci/paraziti se dají úspěšně léčit, ale tady už velmi pravděpodobně není cesty zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 09:02 R Muž romant [27987] Re: MartyK
Já postupuji bez ohledu na naměřené hodnoty(teda já moc neměřím), že den před vpuštěním první rybí osádky a den po vpuštění vyměním polovinu vody, čímž si to třeba i mírné zvýšení škodlivých N látek eliminuji, takto lze postupovat i při dalším zarybňování jenom už ta výměna nemusí být tak masivní a stačí měnit obligátní 1/3 objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 08:52 Muž MartyK [31] Re: romant
Po přidání rybek se mírně zvedlo NO2 (dle Rataje pod 0,1 mg/l), ale po pár dnech bylo zase nulové, jinak beze změn. Snad jen slabší jedinec.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2017 08:44 R Muž romant [27987] Re: MartyK
Můj tip jsou vnitřní paraziti. Prostě slabší jedinec u kterého se po příchodu do tvých podmínek, které tipuji po přidání ryb jako dočasně zhoršené, rozjelo to co si nese s sebou. Rybu pryč bez dalšího otálení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 08:40 Muž MartyK [31] Re: romant
Asi to tak dopadne, nebudu riskovat zbytek rybek :-( Romane a netušíš, co by to mohlo být???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.10.2017 08:26 R Muž romant [27987] Re: MartyK
Odlovit a poslat na druhej břeh. Nebudu spekulovat, prostě rybu pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 08:20 Muž MartyK [31] Re: Tudy
Nestraš, to bych fakt nerad :-( To by znamenalo konec AQ sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 08:13 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MartyK
Podle toho jak vypadá to také může být rybí tuberkulóza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2017 07:57 Muž MartyK [31] – Vada nebo nemoc?
Fotka k příspěvku Mám v AQ 11 parmiček čtyřpruhých a jedna z nich je pohublá s propadlým bříškem, straní se, při krmení toho moc nesní, ale snaha tam je. :-O Jedná se o vadu nebo nemoc??? Nemoc by to mohla být snad hmyzomorka rybí, ale jistý si nejsem. :-( Ostatní jsou v pořádku, nitěnkama nekrmím. Díky za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 19:56 Žena vesperus [2] Re: NHKG
Děkuji moc, o přírodních přípravcích, co uvádíte, slyším poprvé, tak je hned vyzkouším. Co se tyče množství ryb, takto jsem to akvárko dostala (sumečci, neonky, platy atd.), rostliny jsem zasadila sama. Za tu dobu, co ho mám, jenom jednou platy měly krupičku, tu jsem přeléčila podle návodu, který mi tady někdo poskytl. A už skoro rok byl klid. Jěště jednou děkuji za radu. Hezký večer :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.10.2017 12:11 R Muž afc1886 [14685] Re: Jenda
Z fotek bych tipoval špatné podmínky v akváriu. Moc rybek celkem špindírů a málo rostlin. Začal bych tím, že bych začal provádět častou výměnu části vody a v mezičase se zde zaregistroval a vytvořil prezentaci akvária s co nejvíce pravdivými údaji. Když budeme mít více informací o akváriu, hned půjde líp poradit.
EDIT- jak je to akva staré? To dno na mě působí dost čistě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 11:15 Jenda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, nevíte co to může způsobit? Mám 100l akvárko a v něm 19 neonek o kolem 40 pavích oček...dva ancstrusy a kolem 30 krevetek. Z ničeho nic začala být takhle u hladiny a nebo na dně...sokoro se nehýbou a moc nežerou...co to muže být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 10:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vesperus
Máš celkem dost ryb na tak malou nádž. Pak je riziko problémů větší. Vypadá to na odřeninu/plíseň. Většinou to samo zmizí. Ale můžeš tomu pomoct léčivem (například Esha 2000), solí (dávkování netuším, sůl nepoužívám) a nebo přírodní cestou (listí mandlovníku, olšové šištičky, rašelina a její extrakty jako je například Torben). Já používám listí mandlovníku a Torben, zatím se mi z toho ryba vždy dostala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 10:20 Žena vesperus [2] Re: Amatértom
Nikdo nereagoval, tak to zkouším znovu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2017 23:13 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: vesperus
To se mu to stalo znovu ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 22:59 Žena vesperus [2] Zježené šupiny
Fotka k příspěvku Dobrý den, nevíte někdo co se to fešáčkovi stalo? Má zježené šupiny na začátku ocase. Jinak je v pořádku. Předem děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 21:07 Žena vesperus [2] Re: afc1886
Aktualizováno. Ten samec se v tomto akvárku narodil a takhle pěkně vyrostl. A dodneška vše bylo v pořádku. Složení osazenstva uvedené u nádrže je už cca 5 měsíců pořád stejné. Vodu měním, jak už jsem psala, každou nedělí. Proto mne ta jeho "načechraná sukýnka" docela překvapila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 20:23 R Muž afc1886 [14685] Re: vesperus
Tak já bych začal tím, že bych aktualizoval prezentaci nádrže, ať víme co nejvíce informací. Už kdysi to nebylo nejlepší složení osádky, tak si myslím, že bude problém v kvalitě prostředí. Ale je to jenom tipování, proto uveď co nejvíce pravdivých informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 19:52 Žena vesperus [2] Re: romant
Osolením vody nic nezkazím, to máte pravdu. Vodu měním vždy v nedělí. Tak ji zkusím vyměnit dnes. Každopádně děkuji za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 19:48 R Muž romant [27987] Re: vesperus
Dělá to na mě dojem, že byl někde zašprajcnutej a jde o věc připodobněnou odřeninám. Sám si rád počkám na názor dalších uživatelů. Za mě kvalitu prostředí a lehký zasolení vody(polévk. lž. na 50 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 19:40 Žena vesperus [2] Re: romant
ano, tj ne kolem do kola ale pouze dole, ale na obou stranach stejne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 19:37 R Muž romant [27987] Re: vesperus
Kolem dokola? Tedy na obou stranách ocasu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2017 19:30 Žena vesperus [2]
Fotka k příspěvku Dobrý den, nevíte někdo co se to fešáčkovi stalo? Má zježené šupiny na začátku ocase, a to kolem dokola. Jinak je v pořádku. Předem děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 20:27 Hobby Re: Tudy
Já vím, hodlám to řešit... ok díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 20:25 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Hobby
Stačí ta kuchyňská, NaCl. Díval jsem se také na Tvou prezentaci, máš tam dost husto ohledně ryb. Problémy se mohou kvůli nevhodnému prostředí opakovat, jak naznačil už romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 20:22 R Muž romant [27987] Re: Hobby
Ano, já používám normální kuchyňskou, jednou máme s jódem, jednou bez. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 20:17 Hobby Re: romant
Díky, zkusím... A je jedno jaká sůl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2017 19:41 R Muž romant [27987] Re: Hobby
eSHu 2000, ale to bude řešení následků, problém se skrývá v kvalitě prostředí, které si myslím nebude to pravé ořechové.
Edit: Jinak u razbor je velmi vhodné lehce solit, velmi rády trpívají na různé druhy povlaků, povětšinou formy nálevníků. Polévk. lž. na 50 litrů vody při výměně vody, nepravidělně, nemusí být vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 19:30 Hobby – Je to plíseň? Čím to lečit?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dneska jsem si všimla že jedna razborka je bíle pokrytá. Co to je a jak to léčit prosím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 08:25 Muž Driv3r [236] Re: kabel77
Zkus se zeptat na veterině ty budou vědět.nebo strejda google. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 22:53 kabel77 Re: Driv3r
Díky za radu. Moc mi to asi nepomůže, ale s největší pravděpodobností z informací na netu to bude ta hmyzomorka. Alespoň vím, že sám už asi nic nezmůžu. Máte někdo tip, kde nechat udělat rozbor napadených ryb, abych věděl o co přesně se jedná? Každopádně moc děkuji, Tvůj příspěvek mě nasměroval zase o kus dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 16:17 Muž Driv3r [236] Kabel77
Bez prezentace je to na nic jen hádání tak hadam hmyzomorka rybí.nebo tuberkuloza ryb.
Jen tak od boku tipnu tu tuberu podle vředu na parmickach.a neúspěchu při léčbě.vážně nedas vic údajů o akva?1/3 vodu v menších akva za 10-14dni muze byt málo.k tomu můžou ve vodarne zmenit vodu vic no3 ph a praní filtru zároveň s vodou a je vymalováno. no

Edit:co nejaky kusi odnést na rozbor nez vařit z vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 15:46 kabel77 Re: Anthrax
Přesně tak, mám jich celkem 14 z toho dvě porodnice. Půlka je OK druhá ne. Ale vzniklo to v jedné a zbytek jsem asi zanesl já síťkami nebo fajfkou. Už se tomu chvilku věnuji, takže myslím že nějaké ultra začátečnické chyby nedělám. Ale člověk se stále učí.
Večer zkusím něco nafotit a přidám pár fotek. Prošel jsem celý net, přečetl 5 knížek a stále jsem po třech měsících na začátku. Nejlépe zabral přípravek s formaldehydem, ale i přesto, že jsem léčbu aplikoval dle návodu jen se to zastavilo a už to jede znovu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1701