Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 21:28 R Muž lacewings [5415] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dandyy16
-pokud nejsou uvedeny příznaky projevu (chování nemocných ryb,prezentace akva ve kterém jsou ryby chovány,atd.) , nelze nikdy stanovit - diagnostikovat ,případně určit možné příčiny .mortality ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 20:35 Muž Dandyy16 [-6] – Pomoc prosím
Fotka k příspěvku Ahoj , chtěl bych se zeptat co je toto za nemoc prosím ? Po privozu novych neonek pochcipalo do týdne cele akvarium jedine kdo přežil byli parmicky a ted na nich je toto nevíte co je to za nemoc ? Omlouvám se za špatnou kvalitu fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2017 06:25 R Muž romant [27967] Re: Petulkaamartin
No, myslím si, že je to trošku jinak, tedy jak to včera vypadalo že tam je všechno špatně a ono bude stačit když se naučíš o to akvo správným způsobem pečovat a bude co v richtiku. Předmětné odkazy jistě velmi napoví. Od teď jenom měnit vodu, jednou za 14 dní odkalit dno a na filtr ani nesahat a nechat ho dělat svojí práci min. po dobu 2 měsíců, posléze zkontrolovat jak je zanesený a případně propláchnout 1/3 filtračních hmot. To aktivní uhlí nahradit nějakým dobře osídlitelným materiálem typu Substrat pro od eheimu a nebo Siporax od sery. Několik dní a to denně jenom měnit vodu v min. objemu 1/3 akva, po tu dobu nikoho ničím nekrmit. Posílil bych i rostlinstvo a to zvláště nějaké rychleji rostoucí druhy, na hladinu plovoucí rostliny, budou velmi nápomocny s kvalitou prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2017 06:05 R Muž ctibum [6534] Re: Petulkaamartin
Asi by nebylo od věci přečíst si pár témat pro začátečníky. Dostali jste je i při registraci ;-)
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz
www.horacovoakvarium.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2017 05:22 R Muž afc1886 [13565] Re: Petulkaamartin
Nevím, jestli jsem to dobře pochopil, ale neodkalujte dno současně s čištěním filtru. Buď jedno nebo druhé. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 23:48 Muž Petulkaamartin [0] Re: romant
No po pravdě mi ani nepřišlo že by byl nějak extrémně znečištěný. Je tam nejaký bílý hadr, který byl samozřejmě hnědý, ale asi jako obvykle. Pod ním je taková jakoby síťka z nějakého plastu, která se vlastně opakuje ve všech patrech filtrace, pod tím v síťce to aktivní uhlí, které jsem vyndal, další patro jsou pouze ty dvě plastové síťky nad sebou, další patro je síťka plus plastové kuličky, kterými protéka voda a v posledním patře je opět ta síťka a pod ní jsou keramické tubičky asi 1cm dlouhé. Při vypouštění vody z akvárka dno vždy odkalujem. Každé čistění provádíme stejně a to celá filtrace je rozebrána na jednotlivé části/patra a každé samostatně propláchnuto. Při vypouštění vždy odkalujeme dno a čistíme stěny akvárka. Toto čištění nám vysvětlila původní majitelka akvárka, která toto prováděla také cca jednou za tři týdny a přesně tímto způsobem několik let.
co si o tom myslíš? Moc díky za všechny rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 19:08 R Muž romant [27967] Re: Petulkaamartin
Jak vypadal ten filtr? Kolik je tam bordýlku, jsou tam jenom molitany a nebo i nějaká keramika? Je tam hodně hnědýho slizu? Vyřadit nítěnky z potravy.
Edit: Aha, teď čtu v prezenatci o proplachu filtru jednou za 3 týdny, to probíhá jak? Hmoty se čistí všechny a nebo jenom část? Podle tohoto by to spíš vypadalo na opak, že je ten filtr, tedy užitečný bakterie neustále pod palbou a nemají moc možnost pracovat jak se od nich očekává. Další co bych udělal je hloubkové odkalení dna a myslím si, že budeš překvapený jaký eklhaft z toho poteče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 18:51 Muž Petulkaamartin [0]
Dnes jsme vyměnili 1/2 vody, a vyjmuli aktivní uhlí. Nahrána prezentace pod názvem Flip.
Myslíte, že bychom měli dále aplikovat eSHa 2000?
rybicky.net/nadrze/27554-flip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 10:37 Muž Petulkaamartin [0]
Děkujeme za vaše rady, nevím přesně co je myšleno prezentací, nicméně, nahrál jsem fotky na rajče, kde jsou všechny k vidění pod tímto odkazem: petulkaamartin.rajce.idnes.cz/…
dnes vyměníme vodu a vyndáme aktivní uhlí, myslíte, že bychom měli dále aplikovat léky? díky všem za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2017 06:21 R Muž romant [27967] Re: Petulkaamartin
Měnit vodu, denně min. 1/3 objemu a to priorotně, nekrmit nikoho ničím. Osobně to tipuji na bordel vodu, tedy ne zcela vhodné podmínky. Prezentace jistě napoví více, ale za mě, měnit vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2017 06:09 R Muž ctibum [6534] Re: Petulkaamartin
Souhlasím s Anthraxem. Prezentace nutná. Nahrajte tam i hlavní fotku, bez ní nebude prezentace přístupná pro ostatní.
A jestli se nepletu, tak aktivní uhlí se do filtru přidává, krom jiného, i pro odbrourání zbytků léčiv z vody, takže mít ho ve filtru a zároveň přidávat léčiva asi nebude úplně dobrá kombinace.
Udělejte tu prezentaci a určitě vám někdo poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2017 23:44 R Muž Anthrax [4355] Re: Petulkaamartin
Upřímně řečeno, ta prezentace by vydala za 1000 slov. Založ prezentaci a tam to všechno vyplň. Bude to efektivnější, než tady vypisovat všechno slovně... Které ryby byly původní (v jakých počtech?), kolik kterých ryb bylo přidáno? Proč tam bylo 29 stupňů? Můj tip je, že to akvárko bylo zvyklé na určitou biologickou zátěž (ostatně je tam málo rostlin) a přidáním nových ryb se tato zátěž zvýšila a rovnováha v akváriu vzala za své. eSHA 2000 je sice multispektrální léčivo (to neznamená, že zabere na všechny nemoci), ale s nevhodnými podmínkami v akváriu si podle mě neporadí. Jak probíhá údržba? Teď nekrm (jak často krmíš mraženým/živým?) a zkus měnit každý den vodu, pokud ta eSHA 2000 nezabere. Na tekuté CO2 se vykašli, stejně tam nemáš moc rostlin. Jinak je to slušnej rybí mišmaš, takže jestli se to nevyselektuje samo, bylo by dobré popřemýšlet, které ryby se k sobě hodí a které ne. Já bych to viděl na bakteriální rozpad ploutví. Ale třeba se pletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 23:13 Muž Petulkaamartin [0]
Aktuálně:
Dobrý den,
hrozně moc Vám děkujeme za odpověď. Po zakoupení ryb jsme postupovali podle pokynů z prodejny a to ryby se sáčkem jsme dali na 15 minut na hladinu, poté jsme do sáčku přilili hrnek vody z akvária a po 15 minutách jsme je síťkou dali do akvárka.
Akvárium již bylo zaběhlé několik let, koupili jsme byt, kde zůstalo i s rybičkami a jen jsme pár rybiček dokoupili. Teplotu jsme tedy snížili na 27,5°C. Měnili jsme cca 2/3 vody a teď jí chceme vyměnit po dobrání léků. Snažíme se krmit málo, ale zdají se být stále hladové a nikdy nezbyde nic a vše během 30 vteřin snědí. Neznáme všechny názvy ryb, takže vše bude lépe vidět asi z fotek, které přikládáme, ale z toho co asi víme máme cca 6 gavúnků, kteří tmavnou a jeden z nich má i tmavé oči a hrozně trhavé a zmatené pohyby a červeno kolem žaber, vypadají opravdu nemocně, déle máme tři parmičky, které mají světle šedavý povlak, pak takové oranžové tetry z nichž jedna má také trhavé pohyby a u ocasní ploutve se zdá jako kdyby šedý chomáč plísně a místy na těle také, ostatní to mají jen malinko. Dále máme čtyři malinkaté rybky světlé barvy s takovým proužkem do fialova (velikostí a tvarem jsou podobné neonce), u těch jsme si všimli změny jako první, kdy jedna měla na pusince takovou šedou bradavičku a poté se to udělalo i ostatním. Dva rypounci, jednomu se daří hodně dobře a druhý se nám zdá, že hubne a stále se schovává před tím druhým. Malinký hrotočelec má červeno kolem žaber, sumečci (jeden oranžový je zpomalený, dva šedí vypadají OK a jeden velký s bílými proužky vypadá taky OK), živorodky (dvě bílé jsou vyhublé, mění tvar a mají červeno kolem žaber, dvě černé jsou zdravé a čtyři žluté jsou nemocné všechny, zadní ploutev místo do vějířku se jako kdyby narovnala a není už pěkně roztažená, změnily tvar těla, zešedly a dnes jedna umřela :(, dvě živorodky takové zakulacené s břichem dolu vypadají zdravě. Všechny živorodky jsou většinu času u hladiny a asi lapají po dechu a někdy oranžové polehávají na dně. Chuť k jídlu mají ovšem všechny). Čtyři sumečci sklovití mají také červeno kolem žaber. Dále jsou v akváriu čtyři oranžové rybky u kterých nevíme název (jedna z nich změnila tvar těla a prohla záda nahoru a má hrb) a ještě máme dvě bílé rybky s takovou trochu závojnatou ocasní ploutví, kterým zešedla pusinka a kousek ocasní ploutve. Dávkování léku eSHa 2000 se zdá, že vůbec nepomahá, protože se stav rybiček stále zhoršuje. Nově jsme kupovali živorodky, sumečky sklovité a malinkého hrotočelce. Dávkovali jsme podle návodu na 300l akvárko první den 3x25 kapek, druhý a třetí den 3x12. Dnes čtvrtý den jsme již neměli dávat nic, ale dali jsme ještě jednou 3x12 kapek. CO2 jsme dřív dávali 6x máčknutí každý den a dnes jsme tedy vynechali. Krmíme vždy vločky a tablety ráno a večer po zhasnutí patentky, někdy nitěnky. Zítra tedy vyměníme vodu a vyndáme carbonový sáček z filtrace. eSHa 2000 už dávat nebudeme, ale co jiného koupit? eSHa 2000 měla být prý univerzální na všechny choroby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 23:11 Muž Petulkaamartin [0] Re: Anthrax
pro představu přikládáme odkaz na fotografie
www.rajce.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 23:08 R Muž Anthrax [4355] Re: Petulkaamartin
Ahoj, to chce registraci a prezentaci, protože tam bude těch asi problémů víc. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 23:03 Petulkaamartin – Co je to za nemoc?
Dobrý den, chtěli bychom Vás poprosit o radu. Máme poděděné akvárium o velikosti 300l, které vlastníme cca dva měsíce, nýní po zakoupení několika nových ryb v Zoo Hoch v Globusu v Českých Budějovicích se nám zdá, že některé ryby mají zvláštní chování a změnily svůj vzhled. Většina z nich začala výrazně šednout, což je vidět hlavně u Gavůnků a žlutých živorodek, lehce u Parmiček u ostatních neznáme jejich názvy. Některým druhům se na čumáčku objevují šedé fleky. Živorodky často lapají po dechu na hladině a dvě se povalují u dna. U třech ryb se nám zdá, že mají červený flíček v okolí žaber. Některé rybičky dýchají zrychleně, mají přivřené žábry a některé naopak velmi zpomaleně. Dále pozorujeme deformaci tvaru těla viz některé foto. Nemocné ryby mají třesavé a zbrklé pohyby a občas se třoun o rostliny. V akvaristice nám poradili lék eSHa 2000, který aplikujeme třetí den a stav ryb se zhoršuje. V návodu jsme se dočetli, že aktivní uhlí ve filtraci může negativně ovlivnit účinek léčiva. Má s tímto někdo zkušenosti?Dále jsme aplikovali minerální sůl dle návodu. Teplota vody 29° C, pH 7,2. Používáme C02 vital od výrobce Rataj. Krmení každý den vločky, tablety, patentky, příležitostně nítěnky. Voda po výměně a čištění tři týdny. Vzduchování nastaveno od původního majitele. Filtrace Tetra EX 800plus s jedním sáčkem 100g carbon. V akváriu jsou dále 2 rypouni, sumečci, 2 maličké hrotočelce zebrované, cichlitky papouščí, tetry u kterých zatím nic nepozorujeme. Pro přehlednost viz foto, další v komentářích. Mohl by nám někdo poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2017 20:19 R Muž romant [27967] Re: kacka99f
Ten čichavec pomalu směřuje ke druhému břehu. To co má na hřbetě je nějaká forma vředovitosti, to místo je již zaníceno a jsou tam přítomny bakterie, což je u čichavců vždy velmi špatná zpráva. Možnou příčinu aktuálního stavu bych viděl v celkové kondici akvária a v kombinaci s tím "mrazákem" možný výsledek který je vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2017 17:10 kacka99f – čichavec medový-bílá skvrna
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, ráda bych se zeptala, zda někdo neví, co znamená tahle bílá skvrna na těle samičky čichavce. Oba se nám zdají mírně nafouklý, samička o trochu více než sameček, ale trvá to už nejméně 2 měsíce, co je takhle tlustá. Akvárko se včera upravovalo a ještě se nám nechce usadit bordýlek, který můžete vidět na fotkách, ale tím to určitě nebude, skvrnu má na sobě už tak 5 dní. Nádrž má 60l, je pravda že topit jsme začali až teď, takže rybky měli chvíli 21 stupňů ve vodě. Vodu měníme 1 týdně 1/4, někdy 1/3 z celku.V akvárku je 8 ryb a jenom cichlidka (pouze samec) patří mezi agresivnější. Budeme rádi za každou radu či úsudek, co může být s čichavcem.:-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 21:33 MK
Fotka k příspěvku Ahoj, potrebuji poradit. Mam 240 litrove akvarko. Pred pul rokem mi vyhynuli tetry konzske. Vytvorili se jim loziska na brichu a zhrubely supiny. Skalare a neonky prezili. Zustala jedna ktera nejevila zadne znamky nemoci. Akvarium se pravidelne cistilo a nebyl zadny problem. Minuly tyden jsem dokoupil nove tetry. Na te jedne zbyvajici se nove objevily bile skvrny na obou ocich a aj dve bile tecky na tele... ryba zatim normalne ji a funguje v hejnu. Co s tim? Mam strach at to neni treba nejaka infekce kterou mohou chytnout jine ryby v akvarku (skalare, neonky...) diky moc za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2017 09:55 R Muž ctibum [6534] Re: GabrielaS
Jaká je teplota vody v nádrži? Ty ryby co tam jsou, mi přijdou jako špatná kombinace, jestli se nepletu, tak betta raději čistotu, což ancistrusi a gupky příliš nedodržují... hmm
EDIT Héj, Miloši! :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2017 09:52 R Muž lacewings [5415] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: GabrielaS
-co teplota ,v tom akva není topení
-ancík ,guppy a betta ,taky není moc dobrá kombinace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 09:46 GabrielaS – Apatická Betta Splendens
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím zkušené chovatale o pomoc: cca před 15 dny jsem pořídila (z Hornbachu:-(dvě samice Betta. Původní plán byl pořídit je k samci (viz prezentace nádrže Beťák Puntík&Co), vzhledem k agresivitě samečka jsem ale po týdnu obě holky přesunula do menší nádrže (prezentace Guppies&Co). Jedna samice druhý den po přesunu uhynula. Druhá se "zabydlela", byla veselá a aktivní.
Před 3dny náhlá změna k horšímu: rybka je apatická,téměř se nepohybuje, nepřijímá potravu, celý den se drží u hladiny, dvakrát jsem jí dokonce viděla u hladiny ležet na boku. Ploutve stažené u těla. Na vyrušení ale náhle vystartuje, po chvíli se opět vrátí na původní místo a znehybní.
Není vidět žádné vyblednutí/změnu barvy kůže, žádné boláky, zježení šupin, není nafouknutá, nemá vyboulené oči. Ploutve jsou sice poškozeny, ale poškození bylo způsobeno samcem. Nyní umístěna v karanténě.
Přikládám foto (na jedné fotce jsou vidět bile tečky - jsou to vzduchové bublinky, není to na kůži rybky).
Ráda bych - pokud to půjde - rybku zachránila.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 13:01 Jan Re: ctibum
Akvárko 54l
Stáří 1rok
Udržba 1týdně

Foto dodam za par hodin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2017 12:38 R Muž ctibum [6534] Re: Jan
Přinejmeším fotka ryby by se hodila, jestli ti má někdo poradit. Lepší varianta je přidat i informace o nádrži - velikost, stáří, údržba, osádka, foto.V ideálním případě se zaregistruj, založ prezentaci nádrže, vyplň co nejvíc informací a přidej aktuální foto nádrže...
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 12:22 Jan – Pomóc!Pomóc!Pomóc!
Dobrý den,
Potřebuji pomoct. Mám tetry ozdobné a u jedné z nich se objevil na jejím pravém oku bílí vodorovný a asi 1-2mm velký povlak....

Díky za případné odpovědi.
Jan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 23:51 R Muž ctibum [6534] Re: Killer
No, já se jako velký dočetl tohle s tím, že ten molitan se má vyprat ve vodě vypuštěné (ne odkalené) při údržbě :) Ale dělám to jen dva roky, tak se hádat nebudu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 23:46 Muž Killer [133] - SumciRe: ctibum
tzn. nikdy se dostatečně nezaběhlo...
Dělám to takhle už 22 let a nikdy nebyl problém..Jako malý jsem se dočetl, že když odkalím, tak mám v této vodě vyprat biomolitan..tím přeci nezahubím bakterie..ikdyž nejsem uplně mikrobiolog..to odkalování nedělám uplně precizně.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 22:06 R Muž ctibum [6534] Re: Killer
Killer napsal: Pravidelně jsem odkaloval i čistil filtr (biomolitan)

Obojí najednou? A jak často?
Filtr se čistí, až když výrazně klesne průtok a nikdy ne zároveň s odkalováním. Obojí hubí bakterie a jestli jsi to dělal najednou a často, tak jsi prakticky neustále dokola zakládal akvárko, tzn. nikdy se dostatečně nezaběhlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 22:01 Muž Killer [133] - Sumci – Já už nevim
Na jaře jsem položil otázku proč mi chcípají ryby..Oni mi stále chcípají a já nevím proč..rozhodně mi určitě vychcípají...ryby nejeví žádné viditelné známky nemoci, ani nějakého znaku (vychrtlost, zježené šupiny apod.).
Akvárko jede už rok, má 300 l..pH mám 7,5, teplotu 26°C, tvrdost 18,4 dgh..
RYBY: 10 živorodek (mečovky, paví oka, blackmolly) tetry krvavé - posledních 7, tetry císařské - už jen 4, nevím jestli zbyl nějaký sekavec,dania pruhovaná - už jen 3, nejspíš už žádný krunýřovec..4 malé parmičky snad černopruhé
ostatní živočichové 4x neritina zebra, 4x krevetka (atyopsis gabonensis),spousta malých tylomelania sp. a jedna nebo 2 dospělé.
flora limnophilla sessiloflora, pár echinodorů, vláknitá řasa. mech, anubias barteri sp. nana, hydrocharis, valisneria 3 druhy cryptocoryne, egeria densa

Jediné co mě napadá je, že mezi prvními chcíplotinami byly krunýřovky, které jsou z aquarimexu..ale dovezl jsem je jako první ryby a chcíply někdy v rozpětí ledna - března

Pravidelně jsem odkaloval i čistil filtr (biomolitan)..zkusil jsem tedy nečistit měsíc..výsledek změny žádný stále plynule umíraly ryby..
Co dělám blbě? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.08.2017 19:32 R Muž lacewings [5415] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lenka
-původné něco z oblasti "protozoa" s přechodem k bakterioze
-pouze odvozeno dle uvedeného popisu vývoje a použitého léčiva
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 18:24 Lenka Re: lacewings
Děkuju, toho jsem se bála, no co se dá dělat. :( a můžu se zeptat co by to teda mohlo být za onemocnění aspoň ať vím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2017 18:17 R Muž lacewings [5415] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lenka
-v této fázi rozvinutí utratit a léčbu neřešit ,pokud je to pouze u tohoto jedince ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 17:15 Lenka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Všem hezký den, poraďte prosím někdo co je to za onemocnění...byl úplně zdravý a čilý, potom se objevilo něco jako bílý škrábanec na šupinách, který se postupně rozšiřoval až je z toho tohle a na druhé straně se mu to začíná už tvořit taky :( zkoušela jsem to léčit esha 2000, ale bohužel to moc nepomohlo...nemůžu ani nikde najít co to může být, těch nemocí je moc a příznaků ještě víc :( Prosím poraďte...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 19:34 R Muž romant [27967] Re: Martinrostlinka
Ano, léčit i nadále ve společenským, další dávkou exitu s možným přidáním přípravku eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2017 16:21 Martinrostlinka Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, rybičky přeléčeny Esha exit od neděle večer t.j. 4 dny.Zlepšení u všech od 2. dne.U žádné jiné rybičky nepozoruji tečky.U 1 kusu Dania giant pořád 2 tečky (ploutev a střed břicha).Nevím zda je to pořád krupička nebo něco jiného?Léčit dál celé akva, nebo jej dát na léčení do karantény?Foto je jak nejlíp to šlo.Děkuji za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2017 12:16 R Muž romant [27967] Re: H2O
Nechat někoho krmit přes víkend je vcelku nerozum. Proč toto, když zdravá ryba bezproblémů vydrží bez krmení 3 týdny. Osobně, ač bez znalosti daný nádrže bych si právě na to víkendový "krmení" tipnul, jako na možnou příčinu, ale jak píše kolega, čím více informací a to nejlépe v podobě té prezenatace by situaci mohlo objasnit, Teď vyměnit několikrát po sobě polovinu vody v nádrži, tedy v několika dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2017 11:24 R Muž ctibum [6534] Re: H2O
Aby ti někdo mohl poradit, je potřeba buď založit prezentaci akvária a vyplnit maximum pravdivých informací, nebo to případně napiš sem. Velikost nádrže, kdy byla založená, kdy tam šly ryby, jaký je filtr, jak probíhá údržba, jak čištění filtru atd. A nejlépe aktuální celkovou fotku nádrže.

Tou generálkou prakticky založíš novou nádrž a do té by ryby neměly přijít, dokud se nezaběhne. Takže bych začal tou prezentací / poskytnutím maxima informací ;-)

EDIT
A kolik tam těch ryb je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2017 11:16 H2O – Neznámá nemoc
Dobrý den, dnes jsem se vrátil z víkendové dovolené a zjistil jsem, že mi v akváru pohynuly všechny mečovky. Krom nich mám v akváriu ještě krunýřovce, parmičky mechové a danio pruhované. Nebo-li spou nekonfliktní druhy.
Krmení jsem měl zajištěné a každý den dostali svoji dávku. Teplota vody je v optimu. Filtrace běží jak má. Den před odjezdem jsem ještě vyměnil 1/4 obsahu vody v akváriu a vysál trus ze dna. V den odjezdu rybky vypadaly jako po každém čištění, vše bylo v pohodě.
Jenže teď, když hledím do akvária vše vypadá tak, jak by mělo. Hodnoty vlastností vody jsou po následném měření také v pořádku.
No, s mečovkami teď už nic neuděláme ale zaměřil bych se na krunýřovce. Jedná se o samici krunýřovce sp. (obyčejného) je již dospělá. Vypadala zdravě. Jak jsem již psal, rybky jsou nekonfliktní, neokusují se. Ale když teď, po návratu hledím na ni. zadní podní ploutve má na koncích znatelně roztřepené a pořád sebou neustále škube. Díky neustálému škubání ty ploutve asi vypadájí tak jak vypadají (přídám fotku). Předtím se sebou takto nikdy neškubala, byla klidná, prostě jako krunýřovec se chovala. Tak prosím o radu jestli jste se někdo s takovýmto chováním též setkal. Je mi to záhadou.

PS: přemýšlím že bych preventivně udělal generálku akvária. TJ. Pochytat rybky, vypustit, vyprat štěkové dno, omýt kytky, flitrl ..atd .. a nazpět.

Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2017 19:01 R Muž romant [27967] Re: Martinrostlinka
Pořídit eSHa exit a aplikovat dle návodu, počítat s tím, že to ne všechny ryby dají, zaviněno majitelem, neb se nechoval dle obecně závazných pravidel pro zakládání a zabíhání nádrže. Doporučuji povinnou četbu, kterou jsi ostatně obdržel i s uvítacím vzkazem při registraci na zdejší stránky.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 17:46 Martinrostlinka Re: romant
Díky za radu.A po výměně 1/3 vody i nadále dosolit? Příklad 80 litrů vody vyměnit a zas dosolit 1,5 polévkové lžíce soli?Aby tam byla ta koncentrace.Nebo by to bylo moc? Ráno jsem dal na 260l 5 pol.lžic soli.Tečky už se objevili i na pár dalších rybách.Teplota zatím 28°C. Nastaveno mám na 30°C. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 13:49 R Muž romant [27967] Re: Martinrostlinka
Denně měnit 1/3 objemu vody, nekrmit týden nikoho ničím, na filtr nesahat, dno neodkalovat, jenom měnit, měnit, měnit a v žádným případě nepřidávat další osádku, která tam prozatím neměla co dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 09:23 Martinrostlinka Re: Martinrostlinka
Tak pro případ, že by to byla krupička jsem nasadil sůl a zvýšil teplotu.
Léky na ni teď doma nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2017 08:49 Martinrostlinka – Plíseň?
Fotka k příspěvku Ahoj dnes jsem si u dvou kusů tetry černé všiml bílé tečky na ploutvích.
Akva je týden založené a včera jsem do venkovního filtru přidával kamínky Matrix.Po znovu spuštění filtru vyletěl z rampy oblak nějakého bordelu a bíleho povlaku do akva.
Tak jsem se to snažil odsát a vyměnil 1/3 vody.No a ráno jsem si všiml tyto tečky.Ostatní ryby vypadají zatím OK.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 17:57 zdeno Re: romant
Ok kupim a uvidím či to pomôže ďakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2017 17:47 R Muž romant [27967] Re: zdeno
Použij přípravek eSHa 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 17:47 zdeno Re: Amatértom
A čo s tým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2017 17:45 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: zdeno
Nějaka plíseň a je to razborka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 17:33 zdeno – Tetra klinoškvrnitá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím vie mi niekdo poradiť čo je to za chorobu? A či sa dá liečiť. Diky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2017 19:42 R Muž romant [27967] Re: Stryko
Samozřejmě že existuje celá řada zjevně neviditelných chorob, ale neodvažuji se ani tipovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2017 17:54 Lury Re: romant
Intenzivne jsem hledal info o tehlech slechtencich a narazil na to ze je to mozna bezny jev ze takhle zbarvi. Mluvilo se o tom ze to po case zas zmizi. Z vody kde bylo FMC jsem je jiz v noci vyndal.
Velkou nadrz maji a filtr Fluval 405
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 226

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 191457x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1701