Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 209 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 06:28 JUMP
Zkusil bych sůl a zvýšení teploty k 30°C. Sůl pomáhá na spoustu nemocí a když to nepomůže, tak tím alespoň nic nezkazíš. Ale nekombinovat s léčivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2008 00:53 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám problém :-( Včera jsem si všimla, že má jedna zlatá parmička krvavě rudou tlamku, víc se otírá a dneska mám v karanténě už tři, mají po těle rudá místa nebo flíčky, jsou celkově vybledlé... Co by to tak mohlo být? Zkouším je léčit Esha 2000, ale asi budou napadené všechny.. Mám jich v akvárku 120l celkem deset, tři starší a sedm mladých, přidány před měsícem. Testy vody nemám, nikdy jsem je nezkoušela. Akvárko je hodně zarostlé. Zkoušela jsem je fotit, na fotkách jsou ty skvrnky světlé, ve skutečnosti jsou jako krvavé. Prosím, znáte to někdo?
Zapomněla jsem napsat, že rybky normálně žerou, i teď v karanténě. Tady je vidět krvavá skvrna u přední ploutve.
Jsou krmené obden mraženýma patentkama, mezitím vločky Sera.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 20:05 Muž zikyc [79] - Sumci
Krmim čimkloiv co je živé a vejde se rybkám do tlamky, někdy je, ale třeba naporcovat. tak třeba minulej tejden furt otravoval soused a už mám klid smich a rybky plný bříško :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 20:01 jirkacichlid
Já krmím dravce samozdřejmě také jejich přirozenou potravou a tou jsou rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 19:54 Muž MiHl [55] - Cichlidy
a to si mi přítelkyně stěžovala, když jsem chtěl třídit krevetky. Krevetky red cherry, které se najednou objevila některá mláďata (i už větší) naprosto bezbarvá (ostatní jsou plně červení),jsem chtěl nechat akarkám jako baštu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 19:04 Žena Danila [4489] - Sumci
Se zeptejte Zikyho, co všechno zkrmil smich to by buddhistce vypadly vošiškáááá smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 18:24 Žena Dinamit [68]
Podle mě je to naprosto v pořádku. Kamarádka si taky pěstuje paví očka jako živou potravu pro želvy. Já sti taky pořídila bojovnici, aby mi požírala paví potěr kvůli přemnožení. Stejně by ses toho musel nějakym způsobem zbavit a jak jinak, než jinýmu chovateli jako potrava.. Takový lidi fakt miluju, pokud to nejsou zrovna Buddhisti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 17:00 Muž dajos [10] – Re: lucass
tak takové známé bych se zeptal jestli jí hovězí maso.. jako že většina lidí ho jí a taky to není týrání! pěkná známá!! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 16:53 Žena Jiřka [15]
Já taky občas krmím želvy živou potravou. Jako týrání mi to rozhodně nepřijde. Pro malou rybku je v přírodě přirozené, že ji dřív nebo později někdo sežere. Vůbec bych si s tím nelámala hlavu. Jak řekl Paul, to je příroda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 16:52 panev
potravní řetězec hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 16:42 Muž Paul Ramon [17]
Asi nějaká humanistka ne? :-) Já si myslím, že je to v pořádku....je to příroda. Chovatel piraní musí také občas krmit živou potravou, stejně jako například chovatel hadů - a ten dokonce musí, jinak si toho prý had ani nevšimne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 16:34 lucass – týrání nebo Darwin?
Fotka k příspěvku Mám kromě malawi ještě 54ku ve která mám 10 neonek a paví očka. Ty se samozřejmě bleskovou rychlostí rozmnožují. Já si vybírám ty, dle mého mínění, nejlepší kusy a zbytek přelovím do malawi, kde jsou časem sežrány velkými mbunami. Ovšem nedávno jsem byl svojí známou těžce zkritizován, že takovýto postup vůči gupkám je nepřijatelný a div, že na mě rovnou nepodala žalobu. Zajímalo by mě tedy, jak se na tuto záležitost díváte Vy, milí akvaristé? ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 14:12 aoel – pomoc
Fotka k příspěvku Ahoj, mám problém Tetra červená (asi) je agresivní, má srajdu odhání jiné rybky a má zčervenalou jednu žábru prosím pomoc sad spim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2008 09:56 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Tron
nemá vypoklé oči - jen to jedno s tim hnisem a nemá to tmavej okraj..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2008 21:38 Muž Killer [133] - Sumci – Re: filipsi
jen tohle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2008 20:31 Muž filipsi [1295] – Re: Killer
Aha, a jsou i nejake jine projevy, nebo jen tohle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2008 20:05 Muž Killer [133] - Sumci – Re: filipsi
měl sem to už jednou u perlovky červený, beďák prasknul, vytekl a ryba se uzdravila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2008 20:00 Muž filipsi [1295] – Re: Killer
No, dost mozna to vypada na motolici ocni :(. Nelecitelna, utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2008 19:59 Tron
rybicky.net/nemoc/vibrio
podívejse na todle mohlo by to být ono jestli ano tak hodně štěstí při léčení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2008 19:11 Muž Killer [133] - Sumci – nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku co je to za nemoc?
Mam 4 ramirezky - všecky jsou v pohodě kromě jedné:
1)rybě se zvětší jedno oko skoro na dvojnásobek
2)když je oko dvojnásobné, tak se oběví bílí pupínek, který se zvětšuje až na 4-násobek původní velikosti oka?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2008 10:42 Muž wayn [79] – Re: Jiřka
Může taky být jen stará. Stářím rybičky hubnou, tmavnou a vypadají trochu "seschle".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2008 08:57 Petr1 – Re: Jiřka
Možná hloupý dotaz, ale netmavne malinko? Není trochu tmavší, než kusy zdravé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2008 17:46 Žena datura [104]
jo takhle, já myslela, že už sis jí koupila v tomto stavu...
tak to by určitě stálo za to zvýšit pozornost. jo, může to být parazit, může to být v podstatě cokoliv, co jí vysílilo. dost typické je to pro tuberkulózu (to ty rybky skutečně vypadají jako kostřičky potažené kůží) nebo vnitřní zaplísnění, ale to se neodvažuju tvrdit bez fotky. každopádně Mycobacterium nebo Ichtyosporidium jsou silně nakažlivé, takže na to pozor. jestli máš karanténu, neváhej jí použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2008 16:15 Žena Jiřka [15] – Re: datura
Páteř má rovnou, ploutve v pohodě, plave v hejnu s ostatními a jak už jsem psala, je čilá a žere normálně. Jenže ještě před dvěma týdny takhle vychrtlá nebyla. Možná je to úplná blbost, ale nemůže to být nějaký parazit? Něco jako rybí tasemnice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2008 15:57 Žena datura [104]
pozoruj jí. jestli se bude se stranit ostatních nebo nebude přijímat potravu, nenormálně plavat, zkrátka chovat se nemocně, tak jí utrať, protože by mohlo jít o konečná stadia některých onemocnění. zkontroluj taky, jestli má rovnou páteř, zdravé ploutve a prohlédni, jestli nemá v břišní dutině tmavé ohraničené skvrny.
ale nezapomínej na to, že v každé skupině ryb se vyskytují "slabší kusy":-) postarej se o to, aby měla dostatečný přísun potravy, s nějvětší pravděpodobností bude zdravá ano
ale fotka by se hodila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2008 15:16 marek
Moja 1 gupka je tiez taka chuda a kupil som ich spolu zije uz mesiac a nevizera zeby jej nico bolo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2008 15:12 Žena Jiřka [15] – Vchrtlá rybička
Mám v akváriu několik neonek zelených. Jsou koupeny ve stejný den ve stejném obchodě, ale jedna z rybiček je hrozně drobounká a hubená. Je sice čilá a normálně žere, ale vypadá jako kostřička potažená kůží. Nemáte někdo tušení, co jí je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2008 15:33 Bulvic
Nedávno jsem četl na jednom fóru podobný problém, bylo to vysvětleno tím, že se mohly udělat samici srůsty na pohlavních žlázách. Mohl to být i tento případ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2008 11:32 cefallu – Re: fantasta
dik za info .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2008 07:17 R Muž Silent [5949] – Re: Rebbie
Co já vím tak je to problém malých druhů Dánií. I když vlastně nevím proč. Snad kvůli tomu, že mají obrovský rozmnožovací potenciál, ale chovatelé je často nesprávně chovají. V přírodě se tohle stát nemůže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2008 23:21 Žena Rebbie [71] – Re: fantasta
A to se děje jen u dánií nebo i u jinejch ryb? To je strašný docela :-( Chuděrka sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2008 00:07 šary
Taky to vidím spíš na bakteriální rozpad ploutví,černá tetra je mírumilovná rybka a napadala by spíš jen nemocné ryby( to platí víceméně u všech podobných klidných hejnových rybek)- vlastní zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 20:46 Muž Yirka [9118] – Re: mirka
Přesně jak píše fantasta, ještě dodám, že solnou teplou lázeň nemilují ani rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 19:41 R Muž Silent [5949] – Re: mirka
Sůl a zvýšení teploty je klasický recept. Jenže pro ryby je to záhul s nejistým výsledkem. Na druhou stranu lepší než nedělat nic. Podle mě je ideální léčba jak jsem už popsal v minulém příspěvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 19:33 mirka – Re: fantasta
problem je ten ze ked je s ostatnymi tie ju obzieraju,vobec neplava,plutvy ma akoby zlepene,tak neviem.citala som ze sa ma dat do vody sol je na tom nieco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 19:19 R Muž Silent [5949] – Re: mirka
Krupička se musí léčit ve společné nádrži. Parazit tam už je přítomný. Takže rybu zpět a nasadit nejlépe eSHa Exit v kombinaci s eSHa 2000. Je to vyzkoušené. Jinak tady ve fóru je odkazů na léčení krupičky spousty. Jen pohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 19:12 mirka – Re: fantasta
skor krupica,teraz som ju oddelila od ostatnych a dala preventiv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 18:49 R Muž Silent [5949] – Re: mirka
Bílé fleky je příliš široký pojem. Vypadá to jako krupice, nebo jako mapy, nebo je na tom chmíří? Nejlepší bude fotka, nebo alespoň přesnější popis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 18:46 mirka – mecunka
ahojte,kto mi poradi,moja mecunka ma biele flaky po tele a stale stoji na jednom mieste,vobec neplava.kupila som ju iba vcera a nechcem aby nakazila ostatne ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 18:39 R Muž Silent [5949]
Na fotce ramirezky to vypadá na začínající zaplísnění.Nasadil bych eSHa 2000. Je širokospektrální a na kožní problémy zabere. Ovšem jestli má ramirézka i potíže s přijímáním potravy tak patrně trpí i nákazou bičíkovci. Na to jsou ale úplně jiná léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 18:18 R Muž Silent [5949]
Pokud u Dánií nedojde ke tření může u samiček dojít ke třem věcem. Buď vypudí jikry samovolně, To se nestává moc často. Nebo jikry tzv. zatvrdnou, samička zůstává po zbytek života neplodná ale žije. A nejhorší varianta je, že zralé jikry začnou v samičce zahnívat a samička uhyne na sepsi a nebo, což je brutálnější, ji hnilobné plyny roztrhnou. Což bude asi tenhle případ. Vždycky je lepší mít skupinu obou pohlaví. Pak se tohle nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 15:36 jirkacichlid
V tomhle se moc nevyznám, ale bratrovy se to stalo s black molou.Mohli by to být nějací střevní parazité? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 15:14 Muž tomas j [3] – Re: Petr1
no comment... Tohle snad nemyslíte vážně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 15:11 Petr1 – Re: tomas j
Nůžky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 14:57 Muž tomas j [3] – Re: xx
S tím jsem počítal, ale je vidět že se v akváriu vytvořila nějaká bakteriální invaze, takže chci léčit i ty paví očka, která jsou na tom ještě velmi dobře a taky chci mít jistotu, že to nebude mít katastrofické následky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 14:52 xx – Re: tomas j
Pravděpodobně uhyne, obávám se nemá smysl ji v tomto stavu léčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 14:37 Muž tomas j [3] – poraďte s léčebou
Fotka k příspěvku Zdravím
Jelikož jsem dlouho žádnou nemoc v akváriu neměl, trochu jsem vyšel ze cviku a teď si nějak nevím rady. Měl jsem 3 ramirezky, první z nich celá zčernala, měla dost vysouplé skřele a po pár dnech uhynula. Další ramirezky má jakoby nějakou bouli na ocase a taky má nějaké zvláštní výstupky na hlavě (viz. přiložené foto). Tato ryba je ošem na tom taky dost mizerně, nepřijímá potravu a taky toho moc neneplave... Po tomle všem už mi to přišlo hodně divné a tak jsem pozoroval i ostatná členy osazenstava a všiml jsem si, že samečci pavýho očka mají trocho roztřepené ploutve?? Do akvária jsem přidal 10 kapek acriflavinu (čistý objem akvária je cca. 30-35 l). Poraďte prosím jakou nasadit léčbu a čím to napravit, taky bych byl rád za nějakou léčbu bez přidání soli a zvýšení teploty -> mám hodně rostlin a nechci je mít zničené..
Předem díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 14:31 cefallu
zdravim,
v akva mam presne takove danio pruhovane, je to samicka, ma teda dlouhe ploutve... ale to bricho ma takove uz asi rok mozna vic... mam tam pouze ji, ostatni dania jsou leopardi, takze samec z jejiho druhu tam zadny neni, myslim ze je plna jiker.. V nejake knizce jsem myslim cetl o tom ze se rybe muze takhle nafouknout bricho, zkus pohledat... pochybuju ze ji prasklo, proto ze tam mela jikry..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 14:08 Buro8624
takto vyzerala den pred tym
_
_
_
_
_
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 14:07 Buro8624 – Doslova my pukla rybka
Fotka k příspěvku Neverite co sa mi stalo uz asi tyzden mam take tucne Danio samicku,uz som bol cely stastny ked z nicoho nic pozrem do akva a vydim ako necinne plava zaostrim blizsie a vydim ze umrela a ma akoby puknute brucho :-( cim to je cim to je moze to ohrozit aj ine ryby ?? :-O
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [209] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 197989x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=10401