Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2023 11:46 Muž Dědek82 [0] – Plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, jednomu otíkovi se na na ploutvi objevil takový bílý chomáček. Můžete prosím potvrdit, že se jedná o plíseň? Lze to léčit a rybku zachránit? Co může být příčinou? Do akva jsem minimálně měsíc nic nového nedával a vodu mám osmotickou. Bohužel nemám možnost nádrže pro karanténu. Když už u mě v akva začalo vše fungovat, tak se objevilo zase něco jiného. Zbytek osazenstva je v pořádku. Předem díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2023 07:32 R Muž Anthrax [4739] Re: Petr Vojkovský
Zdravím, bez fotky a informacích o nádrži těžko říct. Může to být po úrazu, může to být nevhodnými podmínkami nebo taky úplně něčím jiným. Na takto obecně položený dotaz v podstatě nelze odpovědět. Nikdo tu nemá věšteckou kouli.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2023 21:29 Muž Petr Vojkovský [0] – Bílá skvrna
Dobrý den všem. Prosím poraďte. U parmiček se objevila na nose jakási bílá skvrna. Léčím Preventem od DAJANY, tak mě napadlo jestli by ji to taky nepomohlo, ale bílá skvrna, chomáček nezmizel. Ryba se ale chová úplně normálně. Nevíte co to může být? Čím léčit? Děkuju moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2023 19:28 Nagano – Parmicka - nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj, dokazete nekdo prosim identifikovat druh nemoci na me parmicce? Ma to jedna parmicka a objevil jsem stejny vyrustek na ramirezce.
Diky za pomoc
N.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2023 17:23 Muž Andy__ [0] - Živorodky – Nemoc???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Náš nejstarší samec mečovky mexické (dva roky starý) má zvláštní ??díry?? na hlavě - viz foto. Nevím, jestli se může jednat o počínající hexamitu/děrovou nemoc, proto kohokoliv prosím o názor a o radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.03.2023 20:44 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: AH
Tipuji,že se jedná o tělesnou vadu, již z ranného vývoje páteře.Původcem může být incest mezi sourozenci,nevhodná kvalita vody a krmiva.Pravděpodobně byla rybka s touto vadou dodána prodejci a při nákupu si defektu nikdo nevšimnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2023 20:05 Muž Jozef [311] Re: AH
Panciernickovia vedia niekedy padať po kúpe (v rôznom čase a niekedy aj bez príznakov) v závislosti od zdroja a várky (aspoň podľa diskusii tu). Aj mne prvý štyria (zelený) padli a z ďalšej várky všetkých 8 stále žije. Podľa mňa to bude tá istá. Ak príma potravu, by som ďalej sledoval a počkal. Ak nie, chudne a horší sa, odlovil. Ale možno niekto poradí konkrétne.
Skúste pozrieť rybicky.net/forum/12947
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2023 19:02 AH Re: Jozef
No, nejsem si vědoma, že by toto měla při nákupu, ale je pravda, že jedna z těch pand byla už po nákupu divná(vyhýbala se ostatním, moc nežrala a moc neplavala), jen si nejsem jistá, zda jde o totu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2023 10:01 Muž Jozef [311] Re: AH
Ahoj, a pri kúpe tá panda taká nebola?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2023 21:16 AH – Pancéřníček panda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny. Mám akva 54l, 1,5 měsíce založené. Osádka zatím 5 pand, 3 schulzei a šneci. Voda měněna 1xtýdně 1/3. Dnes jsem si všimla, že má 1 panda zdeformovaný ocas a zkrácenou ploutvi. Divně plave a je menší než ostatní. Poradíte mi, prosím, co je to za nemoc? Na 1. fotce je to ten zadní. Děkuji za rady.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2023 22:16 Muž vasek125 [0] – Hynou neonky - na těle velké tečky, nafouklé břicho, křivá páteř
Ahoj, v akváriu se mi rozlézá nějaká nemoc, ale z dostupných zdrojů se mi nepodařilo zjistit jaká. Každopádně se nejedná o klasickou krupičku.
Nemoc se mi tam dostala buď se šneky, živými koretrami nebo prostě bylo něco ve dně a vzniklo to odkalováním.
Některé neonky jsou jakoby strašně přežrané, některé extrémně hubené, na těch tlustých se sem tam objevuje něco jako krupička, ale není to. Jedná se maximálně o 2-3 velké tečky. Vypadá to jako velké bílé jikry, které jsou na těle ryby a vidím občas i vybledlý bok ryby v daném místě. Těžko to vyfotit, ryby jsou i přes nemoc dost mrštné. Takové ryby nicméně po několika dnech hynou. Viděl jsem i odstávat skřele. V akváriu mám i ramirezky a terčovce. U některých z nich pozoruji vyhublost a dlouhé průhledné výkaly. Rovněž nežerou nebo když něco spolknou, tak to zase vyplivnou.

Mám podezření na vnitřní parazity. Je možné, že se na neonkách paraziti projevují takto zvláštně?
Začal jsem léčbu Metronidazolem 1 g na 100 litrů a zvýšil teplotu vody na 30 ˚C (kdyby to náhodou bylo něco z klasických ichtyo).

Nebo jsem zvolil postup špatně a jedná se o úplně jinou nemoc? Setkal se s tímto někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2023 00:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Rasbora
- doporučuji vytvořit prezentaci akvaria a foto postižených jedinců ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2023 19:37 Rasbora – Nemocná rasbora
Zdravím, potřeboval bych od vás pomoct nedávno jsem si založil akvárium a po několika týdnech jsem si koupil rasbory a teď asi po půl měsíci maji dvě moje rasbory na přední ploutvičce byli povlak vyboulené oči nemají chuť k jídlu a stále jakože poplavavaji chvíli počkají klesnou a znovu vyplavou nahoru plus jsou nakloněný
Prosím o radu i o pomoc dal jsem je do karantény ale nevím co dál :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2023 20:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Twelfi
- nejčastěji jde o poruchu plynového měchýře, nalze vyloučit i "poruchu" otolitů - čidla rovnováhy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2023 17:35 Žena Twelfi [21] – Trhavý pohyb bez iných príznakov
Ahojte, mám jednu tetru ohnivú, ktorá od začiatku ako ju mám (10 mesiacov) pláva stále tak trhano, buď mierne hlava hore, alebo aj úplne zvislo hlava smerom hore. Iné príznaky nemá, jesť jej chutí, snaží sa plávať s ostatnými v húfe. Len keď prestane akokeby skackať, tak klesá dolu, ale to urobí iba na chvíľku a hneď "zaberie" a znovu skacká. Čo by to mohlo byť ? Mne to príde ako niečo vrodené. Neviem fakt k tomu nič nájsť, keby mala aj nejaké iné príznaky, dám ju do karanténky, ale nič iné ako to skackanie nemá. Aj v noci ju občas vidím keď svieti silno mesiac a vidím do tmavého akva, ako si tak skacká a je mi jej ľúto, že nemá oddych ani chvíľku chúďatko :-( .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2023 10:12 Jana1992 Re: lacewings
Takže můžu přidat ještě 1ml. Zkusím díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 09:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jana1992
- zvyšte dávku na dvojnásobek, odlovit toho třetího, teplota je ok, musí být stabilní,nesvítit, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 09:02 Jana1992 Re: lacewings
Teplota 25 a dávka něco malinko přes 1ml, ryby jsou ve 12l boxiku. Davkovala jsem dle popisku na lahvi a teplotu zvedla o dva stupně. A vzduchuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 22:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jana1992
- teplota?
- dávka Acriflavinu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 19:43 Jana1992 Re: lacewings
Tak zatím žádná změna, dvě se léčí, třetí je ještě v akváriu, nepodařilo se mi odchytit. Ta v akváriu už na sobě má takový bílý povlak. Dvě v karanténe beze změny, neaktivní, slepené.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2023 06:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jozef
- pokud se nepodaří sehnat ten Acriflavin, použijte raději přímo eSHa 2000
- Antimykotin není moc vhodný, svým složením(poměr kombinace látek u léčiva) , k uvedenému druhu ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 23:29 Muž Jozef [311] Re: Jozef
Na miesto Acriflavinu je možné použiť Antimykotin (ten viem že môžem mať iste,Acriflavin neviem)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 22:25 Muž Jozef [311] Re: lacewings
OK vďaka. Vyskúšam ten Acriflavin (prípadne nejakú náhradu čo zoženiem zajtra).
No s tým foto je to... zlá technika, nepostojí (teraz je tam už tma).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 22:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jozef
- jediné lepší foto, víc ti nepomůžu v identifikaci,
- tohle, ale bývá často pouze z otlaku, když se ryba někde zadrhne, případně souboje samců
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 21:46 Muž Jozef [311] Re: lacewings
Ťažko povedať - nie je tam veľa možností. No príde mi to skôr ako nejaká infekcia - to začervenanie (v reáli viac ako na foto) je akoby z pod kože a pri pohľade zhora je viditeľné zdurenie do oboch strán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 21:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jozef
- nemohl se za něco zachytit?
- určitě koupel v Acriflavinu a sledovat stav ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 20:43 Muž Jozef [311] – čo to je
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na chvoste som si všimol červenú škvrnu ktorá nemizne. Zdá sa že sú tam aj vypadané šupiny a je to trochu "opuchlé/zdurené". Nejaké bakteriálne ochorenie? Mám skúsiť Eshu 2000, či to nemá význam?
Inak žerie, behá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2023 13:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jana1992
- problém budou ty mražené nitěnky, vyhodit vše co doma máte
- výměna 1/3 vody, odkalit,
- u postižené ryby v karanteně aplikovat Acriflavin,
- po 48 hod, konzultace o stavu opět zde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2023 17:51 Jana1992 – Panda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dnes jsem při údržbě našla tři pandy které jsou neaktivní ( jen polehávají ), mají slepené ploutve a jedna i červený flek za hlavou. Tu s flekem se mi podařilo odchytit, zbylé dvě zatím ne. Akva má 60l, staré necelý rok. Je v něm cca 15 razbor a stejný počet pand které se během pár měsíců namnožily samy z původních 4ks. Všechny tři které se mi nezdají jsou mladé, 4 původní dospělé jsou v pořádku. Údržba akva cca 1x za 10 dní. Filtr obyč bublifuk. Krmení tabletove, jednou za týden cca dávám kostku mražených nítěnek. Poradite prosím co s rybkami? Co to může být vůbec za nemoc ? Foto 1 je odchycena, foto 2 další panda ještě v akva. Mám léčit v akváriu nebo v karanténi nádržce kterou mám a momentálně je v ní první odchycena panda
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2023 17:05 Muž Pat [0] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2023 09:18 R Muž Anthrax [4739] Re: Pat
Ahoj, z jedné čelní fotky těžko říct. Chtělo by to i fotku z jiného úhlu.
Může to být důsledek nevhodné či málo rozmanité stravy nebo to mohou být paraziti. Zkus nasadit akváriu dietu a uvidíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2023 19:08 Muž Pat [0] – Prisavník ako balooon
Fotka k příspěvku Povecte mi pls čo to je? Prísavník je nafúknutý ako žaba. Asi to bude nejaká choroba však nebude to ťarchavosť D? Včera som vyhodil Tetru tiež bola nafúknutá ah oči mala vypúlene. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2023 15:25 Muž vlka [3442] Re: Olly
Takhle, bez jakýchkoli informací o akváriu, kde rybička žije, se špatně radí a hlavně hledá příčina jejího stavu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2023 07:34 Olly – Je to parazit?
Fotka k příspěvku Dobrý den, poradí někdo o co se jedná? Akvárko máme od listopadu, kolom Vánoc rybka rodila, může to být nějaký následek porodu? Nebo se jedná o parazita? A co jí to mohlo způsobit? Děkuji za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2022 17:58 Žena Eliska99 [2] – Lorikárie kopinatá - šupinky??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, dnes jsem si všimla, že jedna z rybiček má bílý flíček za hřbetní ploutví. Připadá mi, že by to mohly být šupinky nebo snad nějaká plíseň?
Jsem začátečník v chovu rybiček proto bych ráda znala váš názor případně co s tím mám dělat a jak se například ta plíseň projevuje? Přikládám pár fotek ale moc se mi to nedařilo vyfotit.
V akváriu jsou spolu s garama pákistánskýma a nepřijde mi že by měli mít mezi sebou nějaké spory.... Je teda pravda že některé kameny co jsou v akváriu tak jsou celkem ostré :/
Předem děkuji za váš názor :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2022 14:40 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: jawo
Nestabilní podmínky v akváriu. Pěna na hladině.
Vidím šedou řasu. Svícení snížit intenzitu třeba na 50% a prodloužit z 6h na 10h.
Filtr nastavit na minimum, pokud se již nestalo. Mělo by to stačit. Ať tam není velký vír. Do filtru bych dal jen molitan. Pokud budete léčit, vyndejte aktivní uhlí.
Jak probíhá údržba /výměny vody v akva?
Léčba Eshou 2000 může léčit až sekundární problémy. Ale určitě to zkuste.
Myslíte, že to vypadá jako Saprolegnia?
Dávkování Eshy neznám=je to na Vaší zodpovědnosti. Za 10 dní může být lecos jinak.
Pomohlo by aktuální foto a video, co třeba dělají ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2022 09:34 Muž jawo [0] – Razbora Galaxy
Fotka k příspěvku Ahojte, pravdepodobne nastala nejaka zmena u mna v akvariu (zakladne hodnoty vody su v norme) ale po cca 5-6 dnoch od vymeny vody v akvariu dostala jedna rybicka pravdepodobne nejaku plesen. Studoval som a medzi tym som objednal esha 2000. Bohuzial rybka bola uz natolko slava, bola uz len na povrchu akvaria ze ju stiahol skimmer. Kazdopadne asi moja chyba, ale neriesil som to dalej. Nasledne po par dnoch 3-4 som zbadal rovnake chlpky na druhej rybke. Esha 2000 bola uz doma tak som aplikoval. Vcera to bola tretia davka ale nevidim ziadne zlepsenie. Moze to byt nieco ine ako plesen? Pripadne za ako dlho by som mal vidiet nejake zmeny po aplikovani eshy? Aktualne nevyhoda je ze dnes odchadzam na cca 10 dni prec. Cistenie akvariua je aktualne na plane. Mam pred odchodom tam este dat jednu davku eshy? Dakujem za kazdu radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2022 08:28 Žena Luka123 [128] Re: klaravondr
Napadlo mě, jestli se nemohou poškrábat o ten kamenolom, co je na dně, případně o torza rostlin (i když ruducha spíš "leští"). Pokud mají první symptomy nějaké nemoci, tedy otírání o věci, tak se mohly zranit a akvo nevypadá, že je úplně v pořádku, tedy může obsahovat spoustu hladových bakterií, které se rády do rány po otěru dostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2022 22:10 klaravondr – Nahly uhyn ryb, krvava mista na ploutvich
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Mame akvarium uz nekolik let, poslednich par mesicu se potykame s rasou.. Akvarium 120 l, 10 parmicek ctyrpruhych (ted uz jen 8) a dva sumecci, dva sneci. Pred tydnem uhynula jedna ryba a vcera dalsi. Byla jak silena, lapala pp dechu, sla ke dnu, pak na bok a zas nahoru a tak asi hodinu. Dneska je dalsi rybicka divna, ma na lemu ploutvi krvave skvrny s takovym bilym lemem, ale nejsem si vedoma, ze by ji ostatni ryby oziraly. Co to je? Muze to souviset s tou rasou? A co s tim?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2022 18:37 Žena Tereza17 [0] Re: Rovano
Dobře rybičky budeme kupovat jak říkáte :)).
Akvárium je založené koncem dubna 22
Substrát je red volcano
Teplota vody 26 stupňů
Jídlo spirulina , tetramin flakes a nové zmraženou stravu
Test kvality vody sem právě dělal a vše vychází v pořádku .
Prezentaci brzy dodelame :)) .
Rybičky si žijou spokojeně které sou u nás delší dobu jen je problém s nově koupenymi . Myslím ze je také velikou chybou nakupovat v superzoo .
A blackmolla je jen optický klam :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2022 17:53 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Tereza17
Lepší je kupovat více ryb jednoho druhu, než po pár kusech více druhů(až na vzácné vyjímky).
Jak dlouho je to akvárium založené s rostlinami?
Jaký je tam substrát?
Teplota vody?
Jak probíhala aklimatizace ryb?
Čím krmíte?
Nemáte náhodou chemické složení vody z kohoutku? Nebo přímo z akvária?

Krupička může probíhat i bezpříznakově, ale toto nebude Váš případ.
I když na 1 BlackMolle vidím jakousi bílou tečku.

Ta jedna živorodka s tou páteří mohla zrovna rodit.

Je to velice nešťastná skladba druhů a počtu ryb pro takové akvárium.

Nejlepší by bylo dát si chvíli práce a založit si zde prezentaci. S tím se radí mnohem lépe. Tady Vás lidi nekousnou. Ale potřebují nasát informace. Pokud vidí, že to má smysl, radí o to ochotněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2022 17:14 Žena Tereza17 [0] – Neidentifikovana nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
Chtela bych se zeptat ohledně meho akvaria - konkrétně na nemoc. Mam 50l akvarium a v nem aktualne betta splendens - samec, samice, 2 pancernicky, 2 blekmoly, 3 mecovky, 2 dania, 2 ancistrusy a 4 zivorodky endlerovy.
V pondělí jsme koupili jednu mecovku - samce, 2 dania, samicku bojocnici a nekolik endlerek. Hned po vpuštěni do akvaria jsme si vsimli, ze samec mecovky je nespis nemocny, tak sel hned do izolace. Rychle dychal, mel nevyraznou barvu a schovaval se. Pak jsme si vsimli 2 endlerovek - jedna byla tmavsi nez jine a mela mirne zahnutou pater dolů a byla malatna a druha hodne svetla a mela ocasek takovy belavy, ale plisen ani krupicka (dle meho) to nebyla. Obe zrychlene dychali, ale prvni se schvovala a druha plavala normalne. Všechny den po karantene zemrely. Davali jsme tam exit proti krupicce (pritel zpocatku myslel, ze je to krupicka) a multi-medical. Nic nezabralo. Dnes zemrelo danio.
Nestihla jsem je nafotit, ale dle meho tam zadne jasne viditelné priznaky nebyly...krome toho jednoho ocasku...a páteří si nejsem jista, jestli to opravdu neco znacilo. Danio nemelo zadne priznaky, jen bylo mene aktivní. Muzete mi prosim poradit, co pro ne mohu delat? Nejake leky? Nebo myslíte, ze to muze byt snad tim, ze tam mam mnoho ryb -tedy dusiku? Chystame se na 240l, ale zatim mame tedy 50l.
Vodu menime kazdy tyden 1/3 a zemrele rybicky byly vsechny prave koupene, nebyly původní.
Fotky nemocí bohužel tedy nemam, ale prilozim fotky naseho akvaria. Jsem začátečník, tak prosím, nebudte prilis drsní na me, opravdu se snazime, ale všechno jeste nevíme. Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2022 20:55 Muž Jozef [311] Re: Magneta
Tiež som na začiatku takto "stresoval". Ale to môže mať x dôvodov. Rybia tuberkuloza sa dá potvrdiť iba laboratórnym testom. Má totiž veľa prejavov a každý sa vyskytuje u rôznych iných problémoch.
Rybky by som šetrne utratil, ak sa naozaj nezdajú, alebo separoval. Kým nebudú ďalšie problémy, neriešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2022 13:51 Žena Magneta [0]
Ahoj, píšu znovu po nějaké době. Koupila jsem rybičky a po vypuštění do akvária jedna tetra měděná trochu ztratila barvu a držela se u dna. Čekala jsem, protože jsem si říkala, že to může být stresem z nového prostředí. Teď je to 3 týdny. Sledovala jsem ji. Krmila se, občas se protáhla a poplavala, ale je pořád hodně světlá a drží se mimo hejno u dna.
Teď se jí u žábry udělal jakoby červený flíček. Hned jak jsem to zjistila, vytáhla jsem ji a spolu s ní ještě jednu měděnku, která je taky nějaká podivná.
Ale plotvé i šupiny se zdají být normální, žádné zakřivení páteře. Trochu větší bříško má, ale nijak extrémně. Bohužel se mi nepodařilo ji vyfotit. Nemám tak dobrý foťák.
Mám podezření na tuberkulozu. Ach jo. Co se zbytkem akvárka? Kápla jsem Preventin.
Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2022 20:28 R Muž ctibum [6870] Re: Juraj
Přikláním se k tomu, co píše afc... Nevhodné podmínky, nevhodné ryby, málo prostoru, stres... A betta je potížista obecně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 14:10 Žena Starka [207] Re: Juraj
To nebylo vůbec sarkastické, ale reálné. Navíc se to mohlo s klidem stát nad ránem, těsně před tím, než ses znova podíval. Já se na to dívám logicky. Ze života vím, že stačí malý okamžik, a průser je na světě. Navíc to, že doteď si betta rybek nevšímala neznamená, že se její chování nemůže změnit. Takže minulý týden mohla být mírumilovná, ale dneska už může být tichý zabiják.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 10:08 Muž Juraj [0] Re: afc1886
Zkusím odebrat ty dekorace, ale zase si říkám, že sekavci a pancéřníčci se nebudou mít kde ukrýt. Ale jinak děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 10:04 Muž Juraj [0] Re: Starka
Nemusíš být hned sarkastický. Rád bych řekl, že přes den je sleduji celkem dlouho a v noci aspoň hodinu a půl a pochybuju, že by bojovnice v noci viděla barvu gupek lépe jako přes den. Nepřijde mi pravděpodobné, že by si jich dva týdny nevšímala a potom je začala jednu po druhé likvidovat ať je to gupka černé, tygrované nebo oranžové barvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 09:29 R Muž afc1886 [14655] Re: Juraj
Pravda je, že ty krásné barevné ploutvičky působí na bettu jako červený hadr na býka, ale u tebe je i možnost nevhodných podmínek v akváriu. Nedostatek rostlin a nevhodná rybí osádka v kombinací s mladou nádrží můžou být za tvými problémy. Za sebe bych vyhodil i ty plasty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 08:52 Žena Starka [207] Re: Juraj
Pozorovat znamená nepřetržitě 24 hodin denně? Ona stačí i chvilka na to, aby si bojovnice "kousla". Navíc nejspíš, se to stalo přes noc. Takže stále zastávám názor, že za to může bojovnice.
Edit: Pochybuji, že jsi celou noc prosedel u akvárka a sledoval ryby. :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198030x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=51