Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2019 16:14 janci82 Re: Vojtěch Flídr
Mým neodborným okem bych řekl že by to mohla být krupička, jenže již docela pokročilá. Takhle se to za den, nebo dva nerozvine. A tahle to již jistě nerozdýchá. Ven s ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 16:10 janci82 Re: romant
Tak to nejspíš nepřežila, už ji nikde nemůžu najít. Než šla do akvária byla jistě v pořádku. Je možné, že ji druhá přísavka takhle zranila? Přece jen jsou teritoriální a u jiných nádrží jsem viděl co dovedou udělat s terčovci atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 15:41 Muž Vojtěch Flídr [-1] – Bílý povlak
Fotka k příspěvku Dobrý den,
nedávno jsem si všiml, že jedna z mečovek berlínských má na sobě tento bílý povlak. Příliš se nehýbe a přijde mi, že zhubla. Jiná rybička takto netrpí. O nic se neotírá, jak je uvedeno v některých popisech nemocí. Netuší někdo o co by mohlo jít? Zákl. info v prezentaci, pokud bude třeba dokáži detaily upřesnit.
Děkuji!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 09:00 R Muž romant [27987] Re: janci82
Podle mě by se mohlo jednat o následek nějakého přimáčknutí, zmáčkutí a to co vidíš, je jakoby modřina a je otázkou do jaké míry jde o nějaké vnitřní zranění, tedy je to buď a nebo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 08:50 janci82 – Je to bakterialni zanet?
Fotka k příspěvku Zdravim a prosim o radu. Je to bakterialni zanet? Nebo neco jineho? Ma takovou nacervenalou zdureninu u zadecku. Rybky mam vsechny nove a putovali postou pres 24h. Presto se ne zdala i tato pomerne v poradku. Nemyslim ze je to jen stresem. Dnes rano jsem ji nasel polehavat a je apatictejsi nez ostatni. Dychani, plavani a obcasne ocucavani ras se zda byt v poradku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:35 Muž Fid0 [2] Re: MonterMonty
Ryb je tak 40 asi... Dneska uz bolo lepsie tak snad iba prezrate... Dal som im dneska hladovku tak uvidim zajtra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2018 12:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Fid0
Penicilin bych rozhodně bez mikroskopického vyšetření a určení druhu bakterií nepoužíval , párkrát jsem uspěl při podobných problémech s Bakto-tabs od Sery - problém je že jej některé ryby nechtějí žrát - tak je potřeba nechat ryby dva tři dny bez krmení - tablety lehce podrtit - jsou celkem měkké - krmit třikrát denně trošku spolu s denní vodoléčbou do vymizení příznaků ničím jiným nekrmit.
Tak nějak se ale obávám že se to bez následků na životech ryb neobejde, na cca 140 litrů vody 60 ryb už je dost hodně i přes to že jde o menší druhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.12.2018 07:19 R Muž afc1886 [14682] Re: Fid0
Do modrého rámečku ses díval?
Ale já bych chtěl mít jistotu o jakou nemoc jde, než bych začal léčit. Určitě ale začni s vodoléčbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 23:05 Muž Fid0 [2] – Otazka
Ahojte. 90% ryb maju velke brucha a jedna ma aj supiny postavene. Pravdepodobne pojde o vodnatelnost ako chorobu. Existuje konkretny liek na tuto chorobu?? Dakujem za radu. Dočítal som sa ze penicilin ale radsej by som nieco kupil s jasnym davkovanin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 13:20 Muž vlka [3444] – Tříměsíční ,,ranka,,
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přeji hezký den, při koupi Skalár jsem si po vpuštění do akvária u jedné všiml, že má u hřbetní ploutvičky malou bílou ,nevímco, teda nevím jestli je to ranka, ale doufal jsem, že se to ,zahojí,. Jenže je to pořád stejné. Poradí prosím někdo co by to mohlo být a co s tím. fotky nejsou nic moc, ale snad napoví. Děkujiěkuji.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 14:02 Alexyy – Co je to?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry, nevíte co by tahle bílá tečka mohla být? Zatim to je jenom na hřbetu .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 21:37 Milan Re: Provpe
Vypadá to jako pevný útvar nemá to žádné chomáčky, přirovnal bych to jako u člověka k mílie nebo akné. Po týdnu to samo zmizí nebo odpadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 07:00 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Milan
jak to vypadá? Nejni to nějaká plíseň? Podle téhle fotky je to těžko rozeznatelné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 20:56 Milan – útvar
Fotka k příspěvku Ahoj,
Netušíte co by toto mohlo být za nemoc? Je to bílý útvar který po týdnu odpadne nebo zmizí a je pak 14 dní klid. Následně se objeví na jiném místě na těle ale pouze u této jedné duhovky. Zkoušel jsem eSHa 2000 6dní léčby vypadalo to, že je to pryč ale po 3x týdnech se znovu objevilo.Rybku to nijak nelimituje, standardně žere a chová se normálně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2018 15:41 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: MichalV
To mohlo být opravdu úmrtí stářím. Měl jsi ji pět let, kdoví kde byla a čím prošla, než se k tobě dostala... Akvária máš hezká a fungující, já bych to neřešil a bral jako koloběh života.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 15:35 Muž MichalV [327]
Fotka k příspěvku Dnes pri bežnej údržbe sa mi stala zvláštna vec. Vymieňal som asi 40-50% vody a prísavka thajská bola až nezvyčajne krotká, dovolila mi, aby som sa jej dotkol a vôbec sa neplašila. Inak veľmi teritoriálna a aktívna ryba. V poslednom období som ju veľmi nevídal. Po napustení vody ostala ležať na dne na boku. Na tele žiadne poradenie. Napravil som ju na dno pre fotku. Prizrel som sa k nej a bolo vidno ešte zvyšky pokusov o dýchanie, teraz už je KO.
Ostatné ryby v pohode, množia sa. Myslím, že podmienky mala veľmi dobré, ale už ju mám 5 rokov, možno viac. Myslíte, že bola stará?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 00:04 Maq Re: Filip10
Filip10 napsal: Krmim spíš méně než více.
Neznám nikoho, kdo by to dělal jinak. Přesto je případů překrmování dvanáct do tuctu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2018 20:17 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: formanek
Podľa môjho neodborneho oka to vyzerá na krupicku. Väčšinou sa to lieči esha exit a esha 2000. Môžem sa ale aj mýliť, počkal by som na skúsenejších ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 20:13 formanek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, potřeboval bych poradit. Jedna neonka má na sobě tři lehce nažloutlé, vypouklé tečky. Co to je?
Děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 09:37 Muž Filip10 [1] Re: Tojsouvěci
Údržba akva je pravidelna,krmeni taky. Krmim spíš méně než více. Filtraci čistím také pravidelně. Pravda,hodnoty vody jsem naposledy měřil,jak je uvedeno v prezentaci. Pripravky koupím,to není problém. Vymenim vodu, ale někde musí být pricina. Že bych se chtěl zbavit.Jde o to,aby i ostatní ryby neonemocnely.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 23:59 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: Filip10
Opětovně můžeš změřit hodnoty vody,jestli nedošlo k nějakému zlomu,např.překrmení,nebo zanešená filtrace,případně zanešené dno,přesto by byla vhodná její výměna a použít Esha 2000,Esha Exit,nebo jejich kombinaci,dle návodu,dá se použít i malachitová zeleň a Acriflavin,dostupné jsou v lékárně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 21:36 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Groni
On klidně může časem nastat problém i s neonkami, protože pro ně to je taky malé. Holt to chce prvně číst a až potom kupovat ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 20:33 Muž Filip10 [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pěkný večer, vážení. Mám dotaz ohledně onemocnění, které se objevilo na jednom z jedinců (Kongo Tetra). Poměrně rychle se zvětšuje a malá ložiska jsou i na dalších. Vypadá to jako plíseň, ale nikdy jsem se s tím nesetkal a nevím, co s tím.Léčit (čím a jak) či neléčit a zbavit se postižených ryb. Je-li to však plíseň, tak se zbavením nemocných rych asi nezbavim příčiny?!Nerad bych měl celou nádrž nemocnou.Dík moc za info.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 17:25 Muž FishMan59 [-4] - Sumci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Foto
ale asi vyřešeno že??
je jich málo a málo prostoru docela mě mrzí že jsem svojí hloupostí odsoudil ryby k záhubě :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2018 17:11 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Groni
Chytrému napověz........ :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 17:07 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: Anthrax
Anthrax napsal: Nejsou v patřičných počtech a patřičnému objemu. Tudíž se nudí, okusují se, snadno se rozjedou nemoci a ryby umírají. Ono to v tom atlase není napsáno jen pro srandu že jich musí být alespoň nějaký počet aby nebyly problémy. ;-) ok no tak prej pochcipají ale ten samec je absolutně ok tak nevým
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.12.2018 16:57 R Muž Anthrax [4762] Re: Groni
Nejsou v patřičných počtech a patřičnému objemu. Tudíž se nudí, okusují se, snadno se rozjedou nemoci a ryby umírají. Ono to v tom atlase není napsáno jen pro srandu že jich musí být alespoň nějaký počet aby nebyly problémy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 16:28 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: afc1886
afc1886 napsal: Kdyby jsi nahrál aspoň hlavní fotku prezentace, tak by jí viděli i ostatní. Ty parmičky by měly být ve větším hejnu, co si ty ale nemůžeš dovolit, protože to tvé akvárium má čistý objem cca 40 litrů. Ty parmičky se nudí a dál už asi víš.jj sr ty fotky se skusím vyřešit problém s kamerou ale jedna právě umíra protože se nudí???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 16:19 R Muž afc1886 [14682] Re: Groni
Kdyby jsi nahrál aspoň hlavní fotku prezentace, tak by jí viděli i ostatní. Ty parmičky by měly být ve větším hejnu, co si ty ale nemůžeš dovolit, protože to tvé akvárium má čistý objem cca 40 litrů. Ty parmičky se nudí a dál už asi víš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 16:06 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: afc1886
afc1886 napsal: rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
Přečti si to. ;-)
to jsem samozřejmě četl dřív než
jsem je koupil co je tam tak zajímavého?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 16:05 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: powery
powery napsal: Chtělo by to fotky akvárka jako celku a těch nemocných ryb. Nebo nejlépe prezentaci akvária (Můj profil - Nádrže - Přidat novou nádrž).však mám akorát tam nejsou foto hned doplním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2018 16:02 R Muž afc1886 [14682] Re: Groni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 15:57 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: Amatértom
Amatértom napsal: Jaký je to druh parmičky? :) mechová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2018 15:16 Muž powery [250] Re: Groni
Chtělo by to fotky akvárka jako celku a těch nemocných ryb. Nebo nejlépe prezentaci akvária (Můj profil - Nádrže - Přidat novou nádrž).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2018 15:15 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Groni
Jaký je to druh parmičky? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 15:12 Muž FishMan59 [-4] - Sumci – Parmičky
Dobrý den mám 54l nádrž s živými rostlinami a 9 neonek 4 parmičky 2 pancéřníčci a parmičky
jsou 3 samice a 1 samec dřív byly aktivní plavali atd ale poslední dobou samičky jsou zalezlí různě v kytkách atd.. :-O a plave tam jen samec ten je v poho barvu niak nestratily maj oškubané ploutve ale spíš od toho samce jak se moc nehýbou tak se asi nechaj no a odpoledne přídu ze školy a jedna samička se tam plácá po dně :-( tak jsem ji separoval nevýte co to je nerat bych aby mně chcíply i ty neonky a pancéřníčci dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2018 23:38 - Re: And3a
Trocha Torbenu tiež pomôže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2018 19:18 R Muž romant [27987] Re: And3a
Kvalita prostředí především, tedy ordinovat vodoléčbu a za několik dní se to zacelí. BRP to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 19:13 And3a
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím,co to je? Je to rozpad ploutví nebo je to kvalitou vody? Nevím jestli to jde vidět na fotkách ale konce horních ploutví jdou do bíla. Obávám se, že jsem je s tím už koupila, protože mí původní problém nemají :(. Mám je dát do karantény? Jak popřípadě léčit a co ostatní ve společenské nádrži, musejí se také nějak preventivně léčit?
Děkuji.
EDIT- Ještě dodám, že ve zverimexu mi říkali že když jsou konce bílé, je to prý ten rozpad, ale nevím jestli jim po předchozích zkušenostech mám věřit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2018 12:38 Muž larix [1420] Re: adelsmej
Myslím, že by to mohli byť (podľa fotky je to prakticky nemožné spoľahlivo určiť) chvostoskoky (Collembola). Pre akvárko sú neškodné a ak sa dostanú na hladinu, ryby si radi zobnú. Zbaviť sa ich dá asi jedine chémiou alebo mechanickou likvidáciou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 12:29 adelsmej – Poradíte?
Fotka k příspěvku Ahoj všem, po mém návratu z dovolené jsem našla plesnivý pytlík vlockoveho krmení u akvária. Po vyhození jsem si všimla,že po celém akváriu (dřevěný kryt, skříňka, vnitřek skla a poklop) lezou malinké bílé tečky. Vylezli na cokoliv,co jsem do blízkosti akvarka dala a i přes dezinfekci celého okolí sanytolem i octem jsou tam pořád. Poradíte,co by to mohlo být a jak se toho zbavit? Na rybičkách ani ve vodě je nevidím, ale vnitřek skla kde není voda je toho taky plný.. Díky za rady a pomoc :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 10:10 Andrea Re: wolavka
To jsem si nemyslela, že by tu byla ta možnost. Black Molly jsem měla v původním menším akváriu se dvěma skalary které jsem presidlila všechny pak do toho většího a předtím s nimi problém nebyl. Ti mí původní jsou krásně majestátní a nikdy s ploutvemi problém neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 10:05 R Muž Anthrax [4762] Re: Anthrax
Tyhle vnitřní věci se celkem blbě určujou, notabene z fotky. Takže těžko říct, co na to nasadit. Pokud máš plnohodnotnou (zaběhlou, fungující) karanténu, tak bych tam rybu dal. Musíš porovnat popisy příznaků jednotlivých nemocí. (třeba tady: www.akvarijni.cz/… ). Jinak bych se zaměřil na kvalitu prostředí, tj. měnil bych teď častěji vodu, krmil co nejméně. A dokoupil/sehnal nějaký rychlerosoucí plevel, třeba: rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
Filtr podle mě nepotřebuješ výkonnější ale tenhle má vzhledem k osádce malý objem filtrační hmoty. Další věc je, že v prezentaci nepíšeš jak a jak ho čistíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 09:54 Kriri Re: drvi
Ancistruse a pabceriky jsem zdědila, příbuzný rušil akvarium :-(
Teplota je 25.
Myslíš, že potřebuje nádrž výkonnější filtr?
Mám ji dát do karantény a léčit? Ale čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.11.2018 09:27 R Muž Anthrax [4762] Re: kriri
Moc velkých ryb na malé akvárium a málo rostlin (především rychlerostoucích). Takže když to tak vidím, tak to může být i bakteriální problém. Jinak nepíšeš dost důležitou věc a tou je čím přesně krmíš (hlavně to mražené), co teplota a jak dlouho rybu máš. Máš nějakou možnost změřit hodnoty vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.11.2018 09:26 Žena drvi [2894] Re: Kriri
Koukala jsem do tvé prezentace a vidím: malé akvárium na tak velké ryby (čichavci perleťoví i kropenáči by si zasloužili minimálně jednou takový objem) . Málo rostlin a nedostatečná filtrace, teplota vody kolik? - to by mohly být dle mého názoru, příčiny, proč jsou ryby nemocné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2018 08:57 Kriri Re: Anthrax
Tak jsem založila prezentacku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 07:27 R Muž Anthrax [4762] Re: kriri
Žábrohlísti? Jelikož ale o akvarku nic nevím, tak je to jen takový nástřel. Doporučuji ti se zde zaregistroval a vytvořit si prezentaci nádrže s fotkami a co nejvíce relevantními informacemi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 23:03 kriri – nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Minule jsem se tu ptala na čichavči slečnu,že nežere a ani moc neplave. Od té doby jsem přidala rostlinky...
Ted se ji ale udelal tmavý flek za skřelemi a začala se otírat o rostliny a filtr,asi se drbe.
Je to nějaká nemoc?Jak léčit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 21:35 Žena wolavka [48] - LabyrintkyRe: Andrea
Nemohly je okousat black molly?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198228x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1151