Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 124 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 13:20 R Muž romant [27967] Re: Haimdol
A že výrobci párků s rychlosolí nešetří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 12:34 R Muž Silent [5949] Re: romant
Přesně jak píšeš. Spíše než Bettám které toho stejně moc asi nezpoucaly to uškodí prostředí. Ona taková dusitanová solicí směs asi nebude zrovna terno :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 12:29 R Muž romant [27967] Re: Evi
Zbytek párku vyndej a pro sichr můžeš vyměnit vodu, podle mě to rybám nic neudělá, spíš bych se obával o kvalitu vody, tak proto ta výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 12:27 Evi – beťťáci
Ahoj, mam takový hloupý dotaz.. Byla u mně dopoledne na návštěve sestra s dcerkou, která mi hodila do akvárka kousek kuřecího párku. Všimla jsem si toho až když ten párek okusovaly moje bojovnice pestré. Myslíte, že to rybkám ublíží nebo budou v pořádku? :-| :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 19:55 R Muž romant [27967] Re: Kač
Co je pro jednoho normální, to už druhej vidí jako překrmování, to si neber osobně a už vůbec to černě nevidím. Osobně si myslím, že tvoje rybka má nemocnej plynovej měchýř, což je věc celkem neléčitelná a za nějakej čas ten svůj boj stejně prohraje, to že jsi odtajnila jak krmíš a já jsem to oznančil za "futrování" to už je věcí druhou, věcí názoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 19:43 Žena Kač [131] Re: romant
No zas bych to neviděla hned tak černě, nepředstavuj si to jako dlouhodobý stav, to, co tu popisuji trvá zhruba týden. Zcela normálně dostávají jednou za dva dny. A musím podotknout, že překrmování si představuji jinak, například tak, že ryby podané krmení nespořádají, což se u mě v akva ještě nikdy nestalo. Navíc půlka kostky na 28 ryb, to vychází jak. čtvrtka červa na rybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.09.2012 17:27 R Muž romant [27967] Re: LiborSprysl
Strádaly, pochopil jsem pane učiteli. :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 17:21 Muž LiborSprysl [9011] Re: romant
romant napsal: Kondice ryb bude možná lepší než po tom futrování, jak ho původní tazatelka provádí. Taky nekrmím každý den, ale takříkajíc občas a ty 4 dny půstu u mých ryb nejsou žádnou vyjímkou a nemyslím si, že by nějak strádali. ;-)

Kdo by strádal? Ryby? coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 12:32 Muž micz [132] Re: romant
to určitě jednou za čas půst neuškodí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2012 12:29 R Muž romant [27967] Re: micz
Kondice ryb bude možná lepší než po tom futrování, jak ho původní tazatelka provádí. Taky nekrmím každý den, ale takříkajíc občas a ty 4 dny půstu u mých ryb nejsou žádnou vyjímkou a nemyslím si, že by nějak strádali. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2012 12:26 Muž micz [132] Re: kyo
Já bych jen chtěl vidět kondici ryb po delší době při krmení jednou za 4 dny. Akvárium a příroda se nedá nikdy srovnávat.V přírodě si ryby vždy něco najdou.Když se krmí s rozumem tak je krmení jednou dvakrát denně naprosto v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 08:03 Terka Re: Hanzy
to už jsem udělala hned jak jsme přijeli ale přijde mi, že dnes je to zas o trošku horši
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 05:54 Muž Hanzy [31] Re: Terka
Za nemoc nevím, ale víměnou vody nic neskazíš. Tím bych začal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 01:35 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: micz
obecne si myslim, ze krmeni dvakrat denne je proste u dospele rybky moc. zvlast, kdyz jsou nektera krmiva opravdu pretucnela a clovek to proste obcas neodhadne a nasype tam toho prilis. v prirode ryba vydrzi nekolik dni bez poradne stravy uplne v poradku, do doby nez zase narazi na potravu a doslova se prezere. ale kazdy at si to dela po svem. jestli nekdo chce v pidi davkach krmit kazdy den, jeho volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 23:13 Muž micz [132] Re: kyo
kyo napsala: to je hrozne moc, krm tak jednou za tri, ctyri dny maximalne. :-| ahoj
Cože???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 22:33 Terka – krvavé skvrny
Fotka k příspěvku Dobrý den ,
prosím o radu mam dvě závojnatky v 70litrovým akváriu s filtraci.Dnes jsme se vrátili po víkendu domů a mým rybičkám se na těle objevili krvavé skvrny mají je jak na bříšku tak i na hřbetě a ploutvích, prosím poradíte mi co s tím ? co to je za nemoc a jak se toho dá zbavit ?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   09.09.2012 21:52 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Kač
to je hrozne moc, krm tak jednou za tri, ctyri dny maximalne. :-| ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 19:32 Žena Kač [131] Re: kyo
No, překrmování by to být mohlo, teď jsem bývala hodně doma, takže jsem krmila každý den půlkou mražené kostky - mix patentky, komáří larvy atd atd - ráno a pak třeba ještě trošku vloček večer, ale to ne každý den. Půlka mražené kostky je tak 0,5X 0,5x 0,5 cm. Takže zkusit naordinovat hlad? Asi tím nic nezkazím stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 19:28 Žena Kač [131] Re: LisourJr
Tak to určitě ne. V tomhle stavu je už tak měsíc. A nemyslím si, že by se nemohl potopit, jen ocasní ploutev jde neustále nahoru. Jinak šupiny neodstávají, žere normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 19:26 Žena Kač [131] Re: kyo
Ráda bych, ale to se mi určo nepovede. Snažila jsem se už několikrát, ale je stále v pohybu -> šmouha rozzureny Vypadá vážně normálně, už mi ani nepřijde to bříško tolik nafouklé,spíš zvětšené, kdyby to byla samice, jsem zcela v klidu, jen to kolíbavé plavání mě znervozňuje. Na druhou stranu, když už to trvá tak dlouho a pořád žije, tak to asi nebude takový problém....?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 18:34 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: LisourJr
to byla pravdepodobne vodnatelnost. musi se pak vydesinfikovat cele akvarium, aby se to nevracelo. ale uzivatelka pise, ze zjezene supiny nemaji a dobre zere. takze to bude s nejvetsi pravdepodobnosti neco s plynovym mechyrem nebo blokace v travici soustave zpusobena nevhodnym krmivem ci prekrmovanim? ale to jenom hadam:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 17:32 Muž LisourJr [33] Re: Kač
Toto se mi stalo asi 3x s cichlidkama kakadu i neonkama.. Nafouklé břicho, zježené šupiny, nekoordinované plavání (nadnáší jí to nahoru).. Vše skončilo po pár dnech.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 16:35 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Kač
foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 16:13 Žena Kač [131] Re: Kač
Kač napsala: Ahoj, už nějaký čas pozoruji na samci parmičky duhové zvětšené bříško - ale šupiny neodstávají, oči nemá vypoulené. Hlavně ale takový houpavý pohyb. Přijde mi, že když je v klidu, nadnáší mu to ocasní ploutev nahoru. Žere normálně i jinak vypadá normálně - možná je trošku světlejší než obvykle, ale to už si spíš jen vymýšlím, takže hůř plave a to břicho má větší. A už nemá chuť na tření, druhý samec se činí ostošest. Ostatní ryby jsou ok. Nějaký nápad? Díky k.

Jenom to trošku připomínám, asi si mého dotazu nikdo nevšiml :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 16:22 Muž LiborSprysl [9011] Re: jane91
No jo, tak to ze sebe dostala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 15:51 Žena jane91 [27] Re: LiborSprysl
Myslím, že rodila, vyzerala ako gravidná aj keď nemala príliš veľké bruško, je ešte dosť mladá.
Ale dneska je to už v poriadku, teda, nebolo tam nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 05:51 Muž LiborSprysl [9011] Re: jane91
Neumím už zase s fotkami moc pracovat...kdyby někdo dal detailek, bylo by to lepší. Ovšem vypadá to šprajclý zárodek. S ohledem na to prázdné břicho, nerodila ta samice teď někdy v pár dnech dozadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 23:15 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: jane91
nebyla by lepsi fotka? vic osvetlena, nerozmazana. ma zjezene supiny pri pohledu shora?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 21:32 Žena jane91 [27] – Výrastok?
Fotka k příspěvku Čo by to mohlo byť. Dneska som objavila u jednej gupky zvláštnosť, choroba či čo to je? Na análnom, resp z análneho otvora je vyrastá asi 0,5 cm výrastok bielo-oranžovej farby. Pred asi týždňom rybka ostala dosť chudá aj keď potravu prijíma normálne (dostávajú Tetra Rubin). Čo by to mohlo byť?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 19:45 R Muž romant [27967] Re: Sid
Tak si tak říkám jestli já nejsem tak trochu blbej. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 19:41 Muž Sid [6331] - RostlinyRe: romant
...někej čas se snažím mu i pomoci... Až bude onen "začátečník, Afim" zaregistrován...
Afim je kluk?! coze
Já myslel, že je to Adéla, Aduš... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 18:02 R Muž romant [27967] Re: kyo
To já moc dobře vím a už nějakej čas se snažím mu i pomoci, ale bohužel za tím co jsem napsal si stojím a nemyslím si, že to bylo hrubé, možná trošku přísné, jestli jsem se tím, jak jsem tu situaci komentoval, někoho dotkunul, tak se mu tímto omlouvám. :)
Edit: Až bude onen "začátečník, Afim" zaregistrován, tak to bude o hodně snažší, protože bude možné využít té výhody osobních vzkazů, vždyť víš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 17:51 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: romant
nebud na nej hruby, vzdyt je to dite :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 17:06 Muž Sid [6331] - RostlinyRe: Začátečník
Pokud je v tom cena vody: kdyby stál "kubík" 70,- Kč, a kdybyste měnila denně 15 l vody, za měsíc by vás to stálo zhruba 30,- Kč - to by mohla mamka "zkousnout", ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 17:04 R Muž romant [27967] Re: Začátečník
Potom nezbývá než se poohlédnout po jiným koníčku, bohužel bez výměn vody to v akvaristice nejde. Alespoň týdenních. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:48 Začátečník
Mám problém máma mi nechce dovolit vyměnit tolik vody z 50 litrového akvárka :((((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:11 R Muž romant [27967] Re: Začátečník
Jinak, ta co se přetáčí, té pomoci nebude, tu bych dal do silně perlivý vody hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:09 Začátečník
Aha dobře díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:09 R Muž romant [27967] Re: Začátečník
Normálně měnit každý den 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:07 Začátečník
Aha a mohu se zeptat co to je?Normálně odstavit do jiné nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:06 R Muž romant [27967] Re: Začátečník
Nevíme vůbec nic o tom akváriu, i když podle nicku(IP adresy) můžeme lecos tušit, doporučím vodoléčbu a když nezabere(2 dny), tak šetrný utracení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:04 Začátečník
Nechci totiž, aby se mi nakazily i ostatní živorodky. Teď se mi poprvé začaly dařit mladé :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 16:03 Začátečník
Zdravím jsem bezradná. Jedna rybka nám plave hlavou dolů a druhá když "zatáčí" tak se úplně přetočí na bok. Mám je vyhodit do záchodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 15:24 Žena Kač [131] – Divná rybka
Ahoj, už nějaký čas pozoruji na samci parmičky duhové zvětšené bříško - ale šupiny neodstávají, oči nemá vypoulené, a hlavně takový houpavý pohyb. Přijde mi, že když je v klidu, nadnáší mu to ocasní ploutev nahoru. Žere normálně i jinak vypadá normálně, jen hůř plave a to břicho má větší. A už nemá chuť na tření, druhý samec se činí ostošest. Ostatní ryby jsou ok. Nějaký nápad? Díky k.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:56 R Muž romant [27967] Re: Petra
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:55 Petra Re: Petra
ještě prosím a seženu je ve zverimexu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:51 Petra Re: romant
dobře vyzkouším díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:49 R Muž romant [27967] Re: Petra
Tu vodu začni měnit obden a vyzkoušej mražený patentky, jako krmení. Před podáváním nech rozmrazit, propláchni ve studený vodě a teprve potom dávej beťákovi, ale jenom kousíček té kostičky.
Edit: Pravidelně jednou týdně stahuj bordýlek ze dna, odkaluj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:45 Petra Re: romant
filtraci tam nemám...tu vodu jí měním za odstátou tak po 4-5 dnech. Krmím granulemi pro betty žlutý pytlík od sery... Když jsem se zeptala ve zverimexu co by mi doporučili dali mi vždy jen tohle :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:16 R Muž romant [27967] Re: Petra
Tak samozřejmě, že pestrá strava to je dobrý životabudič. Je tam filtrace, jak často je ta voda měněna a čím je ta ryba krmena?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [124] ...... 226

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 191519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=6151