Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.09.2016 11:52 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Kačes
plus dolívat vodu po okraj, já nevím, že všichni začátečníci, co mají pidi akva, tam mají navíc jen půlku vody :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:52 Kačes Re: romant
Vypadá to na problém s plynovým měchýřem,protoze když se snaží plavat nahoru, tak po chvilce spadne na dno, jako by byla nějak těžká nebo tak. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:48 R Muž romant [27987] Re: Kačes
Když ryba(molly) nemůže plavat a dělá jí problém se dostat do horních partií akvária kde se obvykle schánějí po něčem k snědku, klidně luxují svojí uzpůsobenou hubou hladinu, tak to bude, tedy podle mě, ukazovat na problém s plynovým měchýřem, ted mohlo by to na toto ukazovat a to bývá konečná, ovšem alespoň ta fotka by mohla lecos napovědět. No a když nevíme, tak samozřejmě univezzální rada je měnit vodu.
Edit: Měnit tu vodu, teplotu kolem 25st. a narvat tam rostlin co se vejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:47 Kačes – Foto
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku To je ta Molly, takhle je pořád, sem tam trochu plave, ale jen u toho dna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:43 R Muž afc1886 [14703] Re: Kačes
Tak aspoň foto akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:33 Kačes Re: afc1886
Bavim se o kamaradovem, já už mám akva zrušené,jen jsem to nestihla tady oddělat. Dno má písčité,rostlinky normálně akvarijní, nevím přesně co jsou zač. Vodu mění pravidelně. Rybka tohle dělá už od té doby, co si ji pořídil. Nechceme aby se trápila. prosím poraďte. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:12 R Muž afc1886 [14703] Re: Kačes
Upřímně,nevím,jestli se bavíme o kamarádovém akva,nebo tvém.Tipl bych to na tvé,kde bych tipoval špatné podmínky v akváriu. 1.9. jsi měnila dno a filtr je tzv. honič vody,rostlinky nejsou,a rybičky celkem prasátka.Tady bych hledal problémy.Teď bych začal s častou výměnou vody,ale je třeba s akváriem začít něco dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 10:31 Kačes – Molly
Ahoj, kamarád má Molly, která se pořád drží u dna a jakoby nemůže vyplavat. Nikdy se nedostala výš jak do poloviny akva. Prosím o radu, ať se zbytečně netrápí. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 22:37 JoKa Re: Matus
Jestli tam jsou 3 týdny, tak se tak akorát zabíhají... :-) ;-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 22:14 Matus Re: Urtman
Uvidím ako ďalej ale mám v tomto akváriu teraz 2 filtre asi už tak 3 týždne a dneska som vymenil takmer polovicu vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 15:16 JoKa Re: Matus
Nad těmi ancáky se zamysli. Netvrdím, že to nejde, ale je to dost hrana a v kombinaci s gupkama bude tvé akvo vyžadovat fungující a dostatečný filtr a pravidelnou (2x týdně 1/3 objemu) výměnu vody...
Jinak si zaděláváš na větší problémy, než je hloupá plíseň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 13:08 Matus Re: afc1886
Hej vzduchovanie tam mám je pod ohrievacom len to dobré nevidno.A v tomto akváriu gupkariu kde sú tu dvaja prisavniky ,objem je 54l.A len tak pre zaujímavosť stala sa mi taká vec v inom akváriu že mi z neho len tak zmizla 1 neonka nevedel so kde je a tak som to nechal tak ,a keď som išiel meniť vodu tak pozerám a čo nevidim mŕtvu neonku ktorá sa z neviem akých dôvodov dostala na vystuzenie akvária(2 pásy skla po bokoch) Doteraz som nepochopil ako sa jej to podarilo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 06:49 R Muž afc1886 [14703] Re: Urtman
Já bych řekl,že tam vzduchování má.Jde to špatně vidět,ale hadička tam vede a kamínek je pod teploměrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 04:40 R Muž romant [27987] Re: Matus
Tak vidím, že jsem byl včera už opravdu po několika směnách vláčnej a tím, že jsem do mrtě nenapsal, jak že to s tím pokusem o léčbu má bejt, jsem vyvolal lehký pochybnosti, ale jak vidno je zde hodně lidí, kteří to dokáží přečíst tak jak jsem to myslel. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.09.2016 22:47 JoKa Re: Matus
Jako léčebna super... Ale přidej to vzduchování!! A vodu po okraj, není důvod držet hladinu v jedné třetině!!

Tvé tvrzení: "samozřejmě dva přísavníci" mě nenechává klidným... Jak velké je to akvo? Už takhle tam máš gupky-producenty bordelu. Další rozmetači hnoje tomu nepřidají...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 22:41 Matus Re: Urtman
Fotka k příspěvku Ďakujem za rady už som urobil čiastočnú výmenu vody a pokračovať budem zajtra mám try akvária a jedno čisté gupky (samozrejme 2 prisavniky)tak uvidím ako to ďalej bude v ňom urobím aj testy na vodu.A toto som narýchlo vymyslel uvidím ako bude ďalej.Dakujem zatial za všetky rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2016 22:11 JoKa Re: Matus
Můžeš to zkusit, samozřejmě, pokud máš jiné akvo, i když šanci jí nedávám...

Každopádně se zasoustřeď na ostatní. Tu plíseň nedostala, že měla špatnou náladu...
Výměna poloviny vody co nejdříve a zlepši podmínky, jinak se bude opakovat u ostatních...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 22:08 Matus Re: drvi
Dobré mám k dispozícia 20 l akvarko prázdne dám tam nejakú vodu z akvária kde bola mám aj ohrievač a vzduchovanie natiahnem hneď tak to vyskusam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 22:07 Matus Re: Urtman
Dakujem za radu takže konečná a
a na ostatných rybách to nevidím čiže oni by mali by v poriadku skúsim vase rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2016 22:06 Žena drvi [2894] Re: Matus
Nee, dej rybku zvlast, treba do 10 litroveho kyblu s vodou z akva, pridej vzduchovani, ROZPUST ve sklenici vody 1 lzici soli a pak to nalej do toho kyblu, nech v tom rybu do rana. Pokud mozno s topitkem, at ti neklesne teplota pod 25 stupnu. Takhle to Roman myslel ano teda doufam :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 22:04 JoKa Re: Matus
Malachitová zeleň není léčivo, ale max dezinfekce. Bactopur, jak už z názvu vyplývá, je na bakterie... Ryba má plíseň, nikoli bakterii.
Tuhle rybu bych už neléčil. Má vypouklé skřele a lapá atmosférický kyslík. Můj názor, konečná. Rybu šetrně utratit, vyměnit polovinu vody a zasoustředit se na kvalitu vody. Rostliny v žádném případě nevyndávat (Roman jistě myslel přendat tam, kde nejsou)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:57 Matus Re: romant
Diki čiže mám 54 l akvarko tak mám vytiahnuť rastliny zapnúť vzduchového a nasypať tak 4,5 polievkovej lyžice soli a počkať do rána a co potom vymeniť vodu???a môže sa počas soľnej lazne zvýšiť teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:54 R Muž romant [27987] Re: Matus
Solná lázeň. Polévkovou lžíci na 10 litrů vody, bez rostlin, pobyt několik hodin, vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:51 Matus Re: romant
Ďakujem za odpoveď dá sa to liečiť aj niečím iným?mám doma malachitovu zeleň a séra baktopur ,a vydrží ťa rybka žiť tak 3 dni kým mi to príde z internetu?alebo existuje iná možnosť liecby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:46 R Muž romant [27987] Re: Matus
Plíseň, eSHa 2000 dle návodu by to měla řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:44 Matus – Nemocnica v gupkariu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím dnes som sa pozrel na moje akvarko a čo nevidim na jednej gupke bile bodky je to len na tej jednej ostatné rybky v pohode nič na nich nevidim myslím si že je to krupicka ale nie som si istý prosím poraďte ak je to krupicka tak ako to mám riešiť???zvýšenie teploty vôdy?
Vopred ďakujem za odpovede a pridávam aj foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 18:48 R Muž romant [27987] Re: Pity
S největší pravděpodobností problém s nějakým vnitřním orgánem, neřešitelné, tedy posláním na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 18:36 Pity – tetra cervenousta
Dobry vecer. Jedna tetra cervenousta z hejna ztratila barvu tlamky (uplne vybledla) uz je to par dni a je projevilo se to jen u te jedne. Nevite nekdo o co by mohlo jit? Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 17:56 David – Nevíte co je to za nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nevíte co je to za nemoc? Několik ryb už umřelo, jsou divné, takové apatické, straní se, spíš u hladiny.

Dík David.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2016 04:39 R Muž romant [27987] Re: kocmim
Ta ryba rozhodně nevypadá normálně, co nejdříve poslat na druhej břeh, možností co jí trápí je povícero, nebudu spekulovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 22:37 kocmim – Je to nemoc nebo "těhotenství"?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, v mém akvarku mám dvě žluté rybky (nevím jaké). Jedna vypadá normálně a druhá je taková divná... nafouklá. Původně jsem myslel, že je v "jiném stavu" ale už je to přes 2 měsíce a pořád je nafouknutá... nevíte jestli je to nemoc? A pokud ano, jak to léčit?

Ryba je vypadá spokojené, normálně plave, normálně žere.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 16:23 Lukáš123
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím Vás mohl by mi někdo poradit, jsem mírně zoufalej (začátečník) a nevím si rady co se to tomu sumečkovi děje... :-( Udělalo se mu něco bílého u žábra a u ploutvičky viz. foto. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.09.2016 15:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Jukla
Přidám se k ostaním , utratit , z takového stavu se mi Ramku podařilo dostat jen jednou a nebyla to levná záležitost , tvůj problém je jinde , mícháš jabka s hruškama , Raminy rozhodně nedaj soužití s prasákama jako jsou ancáci a živorodky , potřebují podstatně kvalitnější(čistší) vodu , krapet vyšší teplotu aspon 27 -aspon třikrát týdně živou nebo mraženou potravu (to zas není tak úplně podmínka- může být i umělé ale kvalitní) jinak to bude pořád dokolečka dokola , max do dvou měsíců nastane tento stav - do pár dní úmrtí , pokud nakupuješ ramky v akvaristikách , doporučuji přeléčit na hexamitu a nematoda , ve většině případů jsou ryby napadené už tam , pokud je budeš pořizovat do stávajícího akva , taktéž doporučím celé přeléčit , ale ne že tam jednou něco naleješ a budeš mít klid , kompletní a účinná léčba trvá 5 týdnů , každé se musí zvlášt , nejde dohromady míchat oboje léčiva , to co jiné ryby dávaj celkem bez obtíží , ramky klátí během pár dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 11:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jukla
Bude to léčení dražší než nová rybka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2016 09:23 R Muž afc1886 [14703] Re: Jukla
Ano doporučuje utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 08:14 Jukla Re: Jukla
Zde jsem našel galerii fotek, která přesně sedí čím trpí moje ramiréz:
badmanstropicalfish.com/…

bohužel jsou to jen fotky bez diagnózy. Nenapadá Vás někoho. Parazit? Který?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 07:34 Jukla Re: romant
Chápu dobře, že doporučujete raději hned utratit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 07:15 Jukla Re: LiborSprysl
Díky. Konkrétněji nevíte...? Po dalším dni má rybka jakoby nateklou celou jednu stranu hlavy. Jako by ji bolel zub. Dnes jsem chtěl koupit karanténu a zkusit nasadit nějaký lék, ale moc nevím co koupit (za lék)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 15:57 R Muž romant [27987] Re: Jukla
Budu reagovat obdobně jako na kolegu, ramirézy dovedou vyškolit, bejvají to importy a jsou náchylnější na choroby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2016 15:55 R Muž romant [27987] Re: Spike
Já bych neléčil a rovnou poslal na druhej břeh, ale ono si každej musí tu svojí cestičku prošlapat a třeba to i několikrát zkusit a zjistit jak se věci mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 15:16 Spike Re: romant
dakujem, vyzera to na hexamita
co som sa docital tak liecit v celom akvarku, nie v karantene, plus pridat aj esha optima,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 10:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jukla
Dle druhé fotky nespíš vnitřní paraziti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 09:32 Jukla – Ramirézka - vypouklé oko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, cca. 14 dní se nenápadně jedné z ramirézek zvětšuje oko. Nyní už dost nápadné. Zatím byla ve všech ostatních směrech ok, až poslední tak dva dny pozoruju trošku sníženou aktivitu a trochu udýchanost. Napadá Vás nějaká diagnóza? Velké oko co googlím může být cokoli...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 08:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
To je člověče zajímavý, ale já to u malých cichlid nikdy nezažil....a vůbec mne nenapadá, proč tomu tak je, když u velkých několikrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.09.2016 16:29 R Muž romant [27987] Re: Spike
Děrovka jak prase, bohužel tohle ramky nepřežívají.
Edit: Vyhledej si pojem Hexamita, ale jak mě moje zkušenosti říkají, to co vidím bude mít stejně konečnou v podobě úhynu utrápený ryby případnou léčbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 14:27 Spike – ramirezka
Fotka k příspěvku zdravim

nevideli ste nieco niekto?

ma biele bodky na hlave, iba na hlave a iba tato jedna rybka, dalsie dve ramirezky bez priznakov, ako aj cele osadenstvo,

hodnoty vody v zelenom, nic naviac, nic nechyba,

Vdaka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 16:49 R Muž romant [27987] Re: Pity
Tak podle mě tam jsou už rozjetý bakterie a kvůli jedný rybce bych si akvo nerozhazoval a vyřešil to posláním na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 16:45 Pity Re: romant
měla by mít teprve něco málo přes rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 16:41 R Muž romant [27987] Re: Pity
Tipuji stáří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 16:37 Pity – Prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu ohledně nemoci, která se vyskytla v již dlouho zaběhnuté společenské nádrži.Údržba je pravidelná a zatím to pozoruji jen na jedné tetře měděné. Má zarudlý prostor za žábry a nějakou tečku nahoře na hlavě. Napadá mě krupička či plíseň. Dokládám foto a prosím o radu jak postupovat dále. Bohužel v lepší kvalitě se mi nedaří vyfotit. Děkuji moc.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198281x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=2751