Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 223 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2007 19:57 Muž []
Tak to jsi mu málem přivodil infarkt smich smich smich smich smich ještě že ho ta ženská hlídá, jinak nevím co by udělal.
Možná se opravdu lekl a dělal mrtvého brouka.Mě to dělal potěr pestřenců, když se hlídajícímu samci něco nezdálo.To se přestali hýbat a ozobávat něco na rostlinách.Takže možná nějaká oblbovací technika vůči predátorům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2007 18:58 Caleb – náhlá strnulost
Zdravím,

něž mě budete vyčítat podivuhodné téma :-), tak věřte, že jsem o tomhle nikdy neslyšel (rybky chovám teprve necelých půl roku) a docela to na mě zapůsobilo.

O co tedy jde?: Bežně jsem se kochal pohledem do akvárka, pozoroval rybky....zejména cichlidky. Sameček plaval v celem akvárku, občas zahnal samičky a očekával že něco dostane (nejen on). Když jsme oba byli u skla, otevřel jsem na něj hubu a pak i zazíval :-) Někdy to na něj udělám (opravdu málokdy)....zvlášť když na mě on otevře hubu dokořán první (zřejmě mi ukazuje kdo je tady pánem).

Téměř hned po této nevinné události začal divně plavat, jakoby mu hlesal zadek a během pár sekund doplul ke mě u skla za mírného vlnění tělem (jako had). Doslova si "sednul/lehnul" na dno ve vzpřímené poloze (jako když plave). Přestal se úplně hýbat i dýchat...oči se nehýbaly a prsní ploutve měl stažené k tělu.
Docela mě to vyděsilo....mával jsem před nim, pak i klepal na sklo....vůbec nic....jako by byl v tranzu. Vůbec nereagoval. Po chvilce začal téměř neznatelně dýchat, ale divně (vždy trochu otevřel tlamku, pak jí zavíral jako normálně a hned na to jí ještě mírně cukavě otevřel).coze

Stále ale nereagoval. Po chvilce k němu připlavala samička...koukala na něj a "propleskla" ho ocasní ploutví. Zamávala před ním ocasem...což normálně dělají při zahánění. Na to se sameček probral a hned se před samičkami naparoval...jako by se nic nedělo :-). Mě spadl kámen ze srdce.

Co to sakra bylo? :-) Nemohl se mě jako většího soka zaleknout a dělat mrtvého brouka? Nebo to byla nějaká komedie kvůli samičkám či snad ztratil vědomí?

Opravdu by mě to zajímalo....díky moc za info ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2007 07:31 Jirkaass – jo
jo to je krupicka a przo ji vileci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2007 22:46 Zdenek.a
Tak podle fotek bych to viděl pravděpodobně na zranění a následné napadení poraněného místa plísní, proto ty bílé tečky. Ale raději ty rybky sleduj, je totiž možné (hlavně podle poslední fotky), že si objevila kožovce v relativně "klidovém stádiu" nebo lépe řečeno soužití s rybou, aniž by se přemnožil, což se někdy stává a poté krupička propukne bez zjevné příčiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2007 19:37 Žena katunka [158]
Luci jak jsem psala...podle mě to krupice není...spíš nějaký zranění...dej ji do karantény ať je v klidu a zhojí se jí to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2007 19:23 Lucík – Katí
Myslis ze je to krupicka?Ma to jen jedna a uz asi 14 dni a jen jednu tecku na ocasku a prsnich ploutvich vis. je to podivne zatim tam nedavam nic pride mi ze se casto sami ze vseho dostanou :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2007 19:21 Žena katunka [158]
Lucí mně u závojnatek krupička začínala a končila vždycky na ploutvích...ploutve měly celé tečkované (během 5ti hodin) ale na těle nebylo nic....to co máš ty mi připadá spíš jako zranění, ta pusina jakoby roztržená. Myslím, že ji spíš někdo prohnal a ona se pořádně potloukla....chemii bych tam nedávala a pozorovala (samozřejmě v karanténě ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2007 18:50 Lucík – Tak tady mam ty fotky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pro Zdenka a jine:fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2007 23:36 Zdenek
Já jsem měl ze začátku taky strach, mám pancéřníčky i krunýřovce, ale jediné co připadalo v úvahu byl chininchlorid (a to spiš na slabší invazi) a methylénová modř s malým účinkem. Exit sice obsahuje oxalát malachytové zeleni (je silnější než běžný chlorid MZ), ale díky ostatním složkám je v malé koncentraci a léčí se jen 3 dny (místo běžných 2 týdnů u většiny ostatních přípravků), navíc se svítí, takže se MZ rychle rozkládá. Exitu se neboj, dokonce i v návodu je uvedeno, že je i pro citlivé ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2007 12:58 Lucík – pro Zdenek
Budu se sem snazit dat fotku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2007 12:33 Rorejs – Exit a Ancici
Doted jsem mel strach pouzit Exit do akvarka kde jsou Ancistrusove, ale jak pises, tak by to nemelo vadit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2007 12:14 Zdenek
Nesahat? Tak 3-5 dní, pokud je to ale nutné, tak si co nejdřív umýt od akvarijní vody ruce teplou vodou a mýdlem, roztok Exitu je pro lidskou pokožku dost dráždivý. A k těm sumcům - Exit je pro ně opravdu neškodý, a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o kombinaci zhruba 5 účinných látek, které jsou použity v nízké koncentraci (léčiva se v účinku navzájem podporují, proto nízká koncentrace) a léčba je velmi rychlá. Kdyby se to začalo zase šířit, tak pošlete fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2007 10:30 Lucík – Zdenku dekuji
Moc vam dekuji Zdenku, ja prave jeste cekam co se ztoho vyklube, protoze zavojnatce to z brisnich ploutvi zmizelo a ma to uz jen malo na ocase, a jiny rybky vubec nic tak me to jako krupicka vubec nepride.A pri tom pouzivani Exitu (uz jsemo nem slysela ze je dobry), jak dlouho se nemuze pak sahat do akvarka?Ja prave vim ze pancici a sumci obecne jsou velmi citlivy na mnoho druhu leciv proto jsem to zduraznovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2007 00:16 Zdenek
Hnědé flíčky? Docela nepřesný popis...Kolik jich bylo? Jak byly velké? Byly po celém těle? Byly spíše na povrchu nebo zasahovaly do hlubších tkání? Byly vyboulené...atd. Hnědí flíček může být x nemocí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2007 00:04 Zdenek
Pár poznámek: teplota 24-26 st. moc vývoj kožovce neurychluje, to až teplota nad 28 st. Krupičku začni léčit až když si budeš jistá, že jde o krupičku (pošli foto, můžu ji potvrdit nebo vyvrátit). Costapur na pancéřníčky nepoužívej, je to jen malachytová zeleň s "lépe" znějícím jménem a ta poškozuje pancéřníčkům při běžné léčbě játra! Já používám Exit ( nezvyšuje se teplota, svítí se, léčí se jen 3 dny, vyjímečně max 5, po aplikaci se nemění voda a je i pro citlivé ryby a je účinný i na přisáté kožovce, jen nedávej ruce do aqua...riziko dermatitidy).
A na FMC pozor, sumcovité ryby, tedy i pancéřníčci jsou na něj velmi citlivé a obsahuje prudce jedovatý formaldehyd (buněčný jed). Nebo si nech u veterináře předepsat chininchlorid (dá se koupit i jako Anti-ectoparazite od Azoo, ale velmi špatně se shání)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2007 01:05 karolina – porizeni nove rybky
no, tak akvarko ma 40L, mela jsem tam 1 zavojnatku (umrela) a jednoho karase. Ten je tam ted sam, a chci mu poridit kamarada. Myslite ze dalsiho karase? Rybka se zda byt v poradku. V akvarku mam kameny, kamenovy most, zive rostliny, odkaluji 1x mesicne, vodu odebiram a pridavam novou 1x za dva tydny, filtr menim 1x mesicne.

Prosim o radu, zda si muzu poridit novou rybku, popr. jakou.

dekuji!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2007 19:33 Lucík – aha
Moc dekuju za radu ale nemela bych lecit cele akva jestli uz ostatni rybicky nejsou nakazeny?A neni ta lecba skodliva pro pancernicky? ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2007 18:25 jurko
Popis odpovídá v začátku rozmahající se krupičce.Napadené rybky odlovit do karantenní nádrže,vodu v aq zvýšit na 28 st.C,na 40 litrů vody přidat 22 kapek Sera Costapur a řídit se přiloženým návodem.Největší problém dělají závojnatky koupené v superobchodech.Ty chce nechat v karanténě aspoň 14 dní.Pokud by došlo k zaplísnění,doporučil bych FMC,ale nekombinovat s Costapurem.
Tak ať se daří.Teplota vody 24 -26 st.pomáhá k rychlému rozvoji krupičky.To jsou moje zkušenosti.
Studenější pod 20 st.zpomaluje rozvoj krupičky. ahoj :-) ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2007 15:20 Saffari
Vypada to ze se to samo vylecilo. Nic jsem nedelal a na vikend jsem odjel. ted je cisto. Jikry ani sneci to byt nemohli. Diky za snahu :o) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2007 13:09 Lucík – Copak je zavojnatce?
Ahojky chtela bych se zeptat jestli by nekdo nevedel co je moji zavojnatce.Ma takovou trosku nacervenalou napuchlinu jakoby na krku - ale to bych rekla, ze se asi o neco bouchla, pak ma vzdy treba jednu nebo dve tecky na prsnich ploutvich a na ocase takze mi to jako krupicka nepride, zere normalne a s radosti a ryje i ve dne, takze chut k jidlu ji nechybi, teplotu mam 25 stupnu, jinak ostatni rybicky a zavojnatka nemaji zadne tecky a nic.... nevite copka by to mohlo byt?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2007 10:03 Muž wayn [79] – věštící koule
Musíš napsat víc podrobností o tom akváriu, o jeho podmínkách a co je v něm, jakou mu dáváš péči. Takhle se dá jen věštit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2007 23:59 karolina – UMIRAJICI RYBKA
:-( Tak mi uz rybicka umrela!!!!
V akvarku 40l mam jeste jednu rybku (karase). Ta rybka co umrela (zavojnatka)mela na sobe (hlavne na hlave) hnede flicky a lezela na dne. Myslite ze mam tu vodu rychle vymenit? Vodu jsem menila pred 2 dny. Te druhe rybce tam urcite bude samotne smutno. Myslite ze mam nejprve pockat a pak az koupit dalsi rybku? Nechci aby to i ta druha rybka dostala. Nevim jak tu nemoc popsat. Stalo se to ze dne na den. Vecer jsem vymenila vodu a rano rybka lezi na dne a lapa po dechu a a ma na sobe hnede skvrny.
PROSIM O RADU. NECHCI ZTRATIT I TU DRUHOU RYBKU :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2007 20:09 hopík
jestli je to živé nevím ale narval jsem do akvárka silnou dávku preventinu a čekám co se stane. Jestli to jsou šneci tak potěš tech se nezbavím ale jestli je to nějaká plíseň tak se uvidí. :-Krmím suchým tropica basic.P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2007 14:56 Muž Norton [109] – Karolínko
vydrž, určitě někdo znalý problematiky se ozve, já bohužel nejsem na nemoci ryb odborník. Ale i tak, zatím prosím upřesni příznaky, pokud je to možné, přidej fotografii. Napiš co nejvíc podrobností o akvárku, velikost, vlastnosti vody, četnost a druh údržby, jaké rybky i rostlinky máš v akváriu. Zkrátka co nejvíc informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2007 14:44 karolina – MOC PROSIM O POMOC
PROSIM PROSIM PROSIM POMOCT!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2007 09:04 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – tečky
pokud se to pohybuje:),tak to jsou super šnečci:-Dtakže doporučuji..mačkat a mačkat!!jakmile vyrostou,tak to pak je mazec ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2007 08:29 zoo – zebry?
a nemas neritiny zebry? jsem mela a mam taky bily tecky na kmeni a nekdo mi rekl, ze to jsou vajicka zeber. nekde ve foru bude i fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2007 08:22 hopík
Mě se to ukázalo taky ale co to je nevím, nic jsem poslední době(1 měsíc) do akvárka nedával. Krmím suchým ale vypadá to jako malí šneci. Tech teček mám na skle asi 50. Čekám kdo ti poradí co to je a jak se toho zbavit. Ryby jsou v pořádku. Hoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2007 02:05 karolina – prosim pomote-umira mi rybka
ahoj, akvarko uz mam asi rok. Vcera jsem odkalila vodu a dnes jsem si vsimla, ze na jedne zavojnatce jsou hnede skrvrny a lezi na dne.
PROSIM PORADTE!!!
DEKUJI

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2007 19:43 Saffari – Co je to za tecky?
Lidicky prosim vas nesetkal se s tim nekdo? Mam na skle akvaria spousta malych bilych tecek.Vypada to jako krupicka,ale na rybach nic neni. Mam to nejak lecit, nechat byt, stahnout...? Akvarium je asi mesic stare. 75 litru. Asi tyden pred objevenim tecek jsem tam dal koren(byl dukladne vyvareny a vymachany). Krupicku jsem mel ve starem akvariu(jina nadr), ale uspesne jsem ji vylecil a pak jsem ryby presunul do nove. Mam sumecky zraloci a krunyrovce. Jednem pry vadi sul a druhym anti-ichtin a podobne pripravky. Prosim poradte!!! diiiky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2007 19:21 Jirka
Podle mne je to Coridoras Paleatus,albínová verze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2007 23:03 Dussy
spis je plna jiker a vyzrana navic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2007 21:19 Anonym – Petr
Jak se ryby drží u hladiny,tak mají málo kyslíku.Když se to stane,tak je dobré jako první pomoc buď vyčistit filtr a nebo částačná výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2007 19:22 smajlik – Pro oba
Čekám,kdy se k tomu někdo vyjádří a ono nic.O těchto problémech je tady toho hodně a osobně si myslím,že oba dva případy souvisí s celkovým prostředím v nádrži.Filtrovat (ale ne velkým proudem),vyměňovat vodu,nepřerybňovat,nepřekrmovat,svítit,rozmyslet si jaký písek na dno a snad ještě hodně rostlinek.Nejsem žádný akvaristický borec,ale řekl bych,že toto jsou základní pravidla úspěchu a radosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2007 11:25 Anonym – kryplak
hlavně je vyžranej jak prase smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2007 10:04 Petr – Úhyn v novém akváriu
Ahoj, poraďte mně prosím někdo: Mám měsíc nové akvárium (54litrů), pořídil jsem si 4 tetry krvavý, 4 parmičky zlaté, 8 neonek a 2 rasbory červený. Mám tyto problémy: nechcou mně žrat sušené krmivo z hladiny, připadá mně, že když jim tam nasypu tak o krmivu ví, ale jako by se bály plavat k hladině. Během dne když jim svítím, tak jsou spíše zalezlé, no teď asi před týdnem ty tetry se začali zdržovat osaměle (ne spolu v hejnu) těsně nahoře těsně pod hladinou a nežrali vůbec a dnes mně tři uhynuly. Jak mám pokračovat dál? A kolik je optimální počet v 54 litrech?A zdá se mně, že ty neonky trochu blednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2007 16:01 Žena Mája [40] – albín
Já bych řekla, že je to panc. skvrnitý, var. albín :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2007 14:11 Dussy
ja mam panc zeleny ale nemaji takovej tvar hlavy takze je to bud nakej mutant p. zelenyho a nebo to je jinej druh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2007 13:07 kiiki – Corydoras aeneus albín
Je to určitě pancéřníček zelený(Corydoras aeneus)ale albín.Kolik jich máš jsou totiž společenští ano ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2007 11:19 neo
nejakej pancéřníček, asi kropenáč ale albí. X-) corydoras paletus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2007 11:19 Bizon – pancéřníček
je to pancéřníček zelený ale ve formě albín
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2007 10:39 Petr Smolík – Prosím
Fotka k příspěvku Nevíte co je to rybku? nemůžu ji nikde na netu najít. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2007 11:52 Martík
Nevím, moc se v tom nevyznám... Snad všechny. Nejvíc mi rostou na skle, takové hnědé a na dekoraci zas zelené. Nemám akvárko zas tak dlouho, takže si nevím rady... Ty na skle rostou hrozně rychle. Používám na ně tu škrabku s tou žiletkou, ale tak za 3-4 dny mi narostou znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2007 21:37 Jack – řasy
A jaké řasy Ti tam rostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2007 21:01 Martík
Mám akvárko sice naproti oknu, ale asi tak 4-5 metrů, takže je tam docela šero. Dříve jsem svítila méňě, ale zas mi špatně rostli rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2007 20:42 vatkin
Daj akvárium ďalej od okna. Skráť dobu osvetľovania a častejšie odkaľuj akvárium. Ak to robíš raz za desať dní, tak teraz odkaľuj každých sedem dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2007 19:22 Martík – Problémy s rybičkami
Ahojík, nemohl by mi někdo zkušenější poradit? Nedávno jsem si založila svoje první akvárko a teď jsem začala mít problémy s řasami. Tvoří se mi na stěnách i na dekoraci. Ze skel je odstraňuji škrabkou, ale cca za 3 dny se mi udělají znovu. Čím by to mohlo být??? Budu ráda za každou radu. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2007 16:26 Yoko
Diky, betta pujde do druhyho akvarka :) Zjistovala sem jestli je muzu dat k sobe, v akvaristice me ujistovali ze to neni problem, ze se betta bude prat jenom se sameckem svyho druhu. popravde se v tom moc nevyznam, bettu jsem dostala k narozeninam a tak jsem chtela jeste par rybicek dokoupit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2007 18:58 Barča – to Dussy
Nikdo mi nechtěl věřit,že mi betu ožral čichavec.Tyto labyrintky se k sobě "náramně" hodí.No a vidíš jak to dopadlo.Takže nemůžeš napsat,že si o tom nic nezjistila a že je to její chyba
To Yoko.Dej jinam bettu,nemá velké nároky na prostor. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2007 18:46 Dussy
nez si koupis ryby mas si o ni neco zjistit a ne pak tady narikat................ rozzureny
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [223] ...... 226

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 191457x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=11101