Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 140 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 20:03 R Muž romant [27982] Re: Eva
Určitě měnit tu vodu častěji. Teď bych nasadil vodoléčbu v podobě obdenní výměny vody po dobu týdne a posléze najel na standartní režim pravidelné týdenní výměny min. 1/3 vody. Nepřeháněl bych to s krmením a lehce odkalil dno, ale opravdu jenom lehce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 20:00 Eva Re: romant
Vodu vyměňuji tak jednou za 3týdny, vyměňuji 1/3...filtr jsem si před měsícem koupila nový-vnější zn.Tetra...kdyby to bylo zvýšenými Nlátkami, co s tím můžu dělat?? moc děkuji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 19:55 R Muž romant [27982] Re: Eva
Chtělo by to trošku poreferovat o nádrži, jak probíhá údržba, co výměna vody, jak často a kolik, atd. Dělá to na mě dojem, že ta rybka reaguje na zvýšený N látky, řekl bych že je tam vidět lehce vyboulený oko a i to tmavnutí těla by na to mohlo ukazovat. Výměnou vody se nedá nic skazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 19:47 Eva – Cichlidka Ramirezova - nemoc
Fotka k příspěvku přidávám ještě fotku,..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 19:24 -
Ak môžeš daj foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 19:19 Eva – Cichlidka Ramirezova - nemoc
Dobrý den, moc prosím o radu ohledně chovu cichledek.Mám samičku a samečka, samička od včera plave skoro pořád u hladiny a vůbec nevypadá dobře, je jakoby tmavší,okolo očí až černá. Už i minulého páru se mi samička začala takto chovat (ztmavla, černé zbarvení i okolo očí, plave u hladiny) až chcípla, samec byl naprosto zdravý, ale asi po 14dnech měl stejné příznaky a zemřel také.
Pořídila jsem si nový pár a zdá se mi, že situace se znovu opakuje :(
Nevíte, čím by to mohlo být?
Ostatní ryby v akváriu (pestřenci červení a tetry)žádné problémy nikdy neměly a nemají..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 11:17 R Muž romant [27982] Re: Ipetr
Zkus se podívat v tomhle specializovanějším vlákně, dělá to na mě dojem, že jde o nějakou bakteriální nákazu, což je u čichavců vcelku častá záležitost, když jsou v lehce nevhodnejch podmínkách. Jako první opatření bych ordinoval vodoléčbu. rybicky.net/forum/14998
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 10:30 Muž Ipetr [1] – Jakoby okosnaný jeden čichavec.
Fotka k příspěvku Jeden z čichavců má na sobě fleky jako by jí ostatní ryby okusovali. Nevíte co by to mohlo být? Nevypadá to že by na něj jiné ryby útočily.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2012 15:23 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Šuli
Na tlamovce nejsem odborník, ale napadají mne dvě možnosti:

1. Ryba má z nějakého důvodu poškozenou nervovou soustavu.
2. Jestliže k záchvěvům dochází v přítomnosti další ryby, tak může jít o předvádění se před partnerem a přípravu na tření. Tohle je docela standartní varianta chování u cichlid.

Jsou to však jen moje teorie a je dost možné, že problém bude úplně jinde.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 15:07 Šuli – tlamovec
Fotka k příspěvku Ahoj. Chtěl bych se zeptat zda mi někdo nedokáže poradit s tlamovci.
Jedna rybka vypadá jak zasažená elektrickým šokem. Stále se schovává a každou chvilku sebou klepe jak při nějakém šoku. Normálně žere, plave, ale ty "záchvaty". Nevíte co to může být? Dělá to pouze jedna jediná rybka. Všechny ostatní plavou, žerou a chovají se v naprostém normálu.

Jedná se o tento druh na přiložené foto.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 23:16 Muž larix [1420] Re: Jakub
Toto by som tipoval na Costia necatrix.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 21:22 Jakub Re: LiborSprysl
Nemôže to byť pleseň? Viď. ďalšie foto. imageshack.us/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2012 07:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jakub
Aeromonas? Furunkulóza...Jezírko, zamrzlé, nedostatek kyslíku, nízká teplota...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 13:10 Jakub – Co je to za nemoc?
imageshack.us/…
Vedeli by ste mi poradiť čo je to za chorobu, ako sa dá liečiť a z čoho vznikla? Ryby boli odchytené z jazierka po roztopení ladu. Táto choroba bola spozorovaná aj na mladej slnečnici pestrej / Lepomis gibbosus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 21:56 Muž DavidZw [0]
Zdá se, že vodoléčba pomalu, ale jistě vykazuje určité pozitivní výsledky. Hurá!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 14:59 tomikaaa Re: fido16
raz za tyzden 1/3 aj odkalujem vtedy, tie 2 molly najviac ozierali roduchu, to bola jej pomsta asi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 08:59 Muž fido16 [631] Re: tomikaaa
Jak často měníš vodu? Pravidelná udržba atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 07:07 tomikaaa – dochnu mi rybky
Caute,

posledne 3 tyzdne mi zdochli 3 rycbky - 1 prisavnik, 1 gold molly a 1 black molly - u tych molly to bolo rovnake, zrazu sa nevedeli odlepit od dna, len tak poskakovali chaoticky a ked uz sa ta black odlepila, tak ju zadok tahal ku dnu ... prestali zrat a po 2 dnoch zdochli, ziadne badatelne priznaky, filter mam biomolitan uz 5 tyzdnov, voda cista, meral som NO2=0 a NO3=30mg/l, zdochli na starobu ? :-) co im mohlo byt ?, prerybnene uz nemam, 11 rybiek na 45l vody, dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 10:28 R Muž romant [27982] Re: jalha
Ten preventin bych snad ani nepoužíval, to tam nedávej nic a jenom měň tu vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 10:23 jalha Re: romant
1 týdně měním 1/3 vody s odkalením, krmím 2x denně špetku, nestačí to ani klesnout do půlky akva, filtr mám zn. ELITE JET-FLO75 a akva 54L vody cca 50L, navíc vzduchování. Acriflavin v okolních prodejnách nemají, ale mám doma preventin.Jinak děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 09:45 R Muž romant [27982] Re: jalha
Pokud rybka přijímá potravu tak bych denně měnil 1/3 vody v té karanténě a jestli je to zaplísnění stále viditelné, tak bych event. společně s tou vodoléčbou aplikoval nějaký protiplísňový prostředek, třeba acriflavin, dle návodu. Zaměřil bych se taktéž na podmínky v té nádrži kde byla doposud, protože plísňový onemocnění, to jsou klasický příznaky zhoršených podmínek v nádržích kde ryby přebývají. Dodržovat pravidelnou týdenní výměnu 1/3 vody, nepřekrmovat, udržovat dno v čistotě a mít výkonnou filtraci, to jsou takový základní teze. Samozřejmě, že je pro zdárné prospívání ryb je mít ve správný teplotě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 09:39 jalha Re: romant
Fotka k příspěvku Děkuji za odpověď. Potravu přijímá, do karantény jsem jí dala v pondělí, vodu budu měnit dnes, bohužel nemám volné vzduchování,ale to snad vadit nebude. Nové foto přikládám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 09:13 R Muž romant [27982] Re: jalha
Jak to vypadá v té karanténě? Přijímá potravu? Měníš tam často vodu? Co ty fleky, jsou stejný, větší menší, co ploutve, nejsou nějak spelený nebo roztřepený? Na tý fotce to na mě dělá dojem, že jsou trošku ožraný od bakterií, takový ty mléčný konce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 09:09 jalha – Pomůže mi někdo?
Fotka k příspěvku Chtěla bych se zeptat, zda někdo neví co by to mohlo být za nemoc. Asi před týdnem se mi jedna gold molla začala stranit ostatnímu osazenstvu a udělaly se jí bílé fleky na těle a zhubla(foto přikládám, lepší nemám). Dala jsem ji zvlášť do karantény, potravu dávám suchou. Poradí mi někdo co dál?
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2012 06:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: DavidZw
Byl-li jsem vyvolán, budu reagovat - i když už to víceméně udělala kolegyně pode mnou :-) - nálevníci jsou samozřejmě i dravci(některé druhy, jiné slouží jako výborná potrava), dovedou zlikvidovat potěry po vylíhnutí po pár hodinách (trepkou se potěr krmí). Ale většinou nejsou přisedlí, zatímco plísně právě naopak. Tedy pokud se nejedná jen o spory. A obé se odstraňuje z nádrže jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 23:48 Muž DavidZw [0] Re: Dagi
pokusím se postupovat podle romanta - budu měnit každý den 1/3 vody. K tomu mám připravenou nádrž na odstátí vody. Uvidíme..:-) Jdeš do toho taky?;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 23:17 Dagi Re: romant
Žádná chemie nic? Jenom měnit vodu jo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.03.2012 21:34 R Muž romant [27982] Re: Dagi
Vodoléčbou. Snad již tento pojem dostatečně zdomácněl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 21:23 Dagi – Ploutvičky
Lidičky mám problém s ploutvičkama u pavích oček. Jejich ocasní ploutev se rozděluje na 2 a u nějakých i na 3 části. Jak to mohu léčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 23:45 Muž DavidZw [0] Re: katterinecka
Měním vodu 1x týdně cca 20-30litrů/150l. Jinak jsem si koupil test na dusičnany a to je zhruba 30mg/l
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 22:24 Bíbí – plata
ahoj nedávno mi zdechla samička platy.. první začala hubnout a pak se začala svrašťovat .. bylo to stářím nebo měla nějakou nemoc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 21:56 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Anex
U vodnatelnosti je to nafouklé břicho typické,mohlo by jít i o plísňové onemocnění phialophora,tam jsou podobné příznaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 21:42 Žena Anex [0] Re: Nympheas
no na tu jsem se tady koukala, ale rybka není nafouklá a navíc jsem nedávno měřila hodnotu dusitanů v akváriu kapkovým testem a vyšla neměřitelná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 21:30 Muž AqualungVlada [1] Re: Nympheas
Ale u té vodnatelnosti by musela mít nafouklé břicho ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 21:03 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: scapolo
Skvrna i výkaly jsou normální :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:55 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Anex
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:30 Žena Anex [0]
Jo a ještě jsem zapoměla napsat že je taková mléčně zabarvená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:27 Žena Anex [0]
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte někdo co by mohlo být mojí rybce? Je to razborka bornejská, před pár dny jsem si u ní všimla že má jakoby v břiše červenou skvrnu a že pořád rychle plave a oddělila se od hejna, taky rychle dýchá, má odstáté šupiny a vypouklé oči. Dívala jsem se zde na rybí nemoci, ale zdá se mi že tomu žádná neodpovídá, protože normálně jí a nafouklé břicho nemá. Jinak ostatní obyvatelé akvária vypadají v pořádku. Teplota nijak nekolísá, stále 23-24°C a NO2 jsou neměřitelné. Vodu měním jednou týdně, asi 1/4, někdy více. Poílám ještě foto rybky, ale není moc dobré. Budu ráda za jakoukoli pomoc, děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:22 Muž scapolo [0] - Rostliny – ancistrus, nemoc?
Fotka k příspěvku A taky má takové dlouhé výkaly, je to normální?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:20 Muž scapolo [0] - Rostliny – ancistrus, nemoc?
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte co to má ancistrus na ocasní ploutvi za bílou skvrnu? Jakoby ztratil barvu. Mám ho týden, na víkend jsem byl pryč a teď koukám co to tam má.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 19:35 R Muž romant [27982] Re: DavidZw
Potom zůstaň jenom u té vodoléčby, ten problém je stejně v té nádrži kde se nacházejí a to jmenovitě ve zhoršených podmínkách, který zřejmě v nádrži panují a těma výměnama vody je zlepšíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 19:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DavidZw
jak často teď poslední dobou měníš vodu a kolik? Máš nějaký testy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 19:31 Muž DavidZw [0] Re: romant
postižené rybky už byly na 2 týdny odloveny a léčeny Acriflavin+methylenová modř. Bohužel bez úspěchu. Myslel jsem si, že to zabralo, dal jsem je zpátky do společenské nádrže a to byla chyba. A lovit dánie znova, to už by zabilo je i mě...-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2012 19:28 R Muž romant [27982] Re: DavidZw
Intenzivní vodoléčbu celýmu akváriu, postižené rybky odlovit a event. léčit separé třeba Bactopurem od sery. Pokud se použije bactopur ve společným akváriu, tak to bude mít neblahý vliv na nitrifikační bakterie a dojde k jejich vyvraždění, což je pro akvárium špatná zpráva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 19:27 Muž DavidZw [0] Re: DavidZw
Fotka k příspěvku A ještě tady - další stádium
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 19:17 Muž DavidZw [0] Re: romant
Fotka k příspěvku takhle to vypadá. Má jich to víc - jsou to takové bílé skvrny. Později rybka přestává plavat a umírá. Už mi jich většina odešla do rybího ráje..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2012 18:34 R Muž romant [27982] Re: DavidZw
Pokud je to nálevník, tak nedělat nic a jenom silně vzduchovat a vodu neměnit. Pokud je to nějaké zaplísnění, tak naopak vodu měnit a to vcelku intenzivně, klidně denně, obden 1/3 akvária, popř. možno přidat nějaký protiplísňový prostředek, třeba acriflavin. rybicky.net/forum/4822
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2012 18:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DavidZw
v těch potvůrkách se moc nevyznám, ale to že rybám něco je má učitě nějakou příčinu, dost často jsou to podmínky ve kterých jsou. Přidání nějakého přípravdu může situaci ještě zhoršit.
Dobré je vědět co přesně rybám je a to pak léčit, a mezitím se jim snažit zlepšit podmínky (i když to třeba nemusí vypadat že by byly špatné), třeba častými výměnami vody, tím se nic nezkazí. I ty samotné výměny vody můžou pomoct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:26 Muž DavidZw [0] Re: katterinecka
www.akvarijni.cz/…
nevím, řídím se podle toho, co píšou tam. Jo a snažím se ta potvorná rychloplující dánia odchytit foťákem:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: DavidZw
jenom to že tyhle přípravky většinou zahubí i nitrifikační bakterie a rozhodíš si tím celou rovnováhu v akvárku. Pokud vím tak nálevnící žijí ve vodním sloupci a jsou neškodní (pokud teda nejsou i nějací jiní nálevníci)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [140] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198034x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=6951