Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 193 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 02:56 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS + KOSTŘÁCI...
Fotka k příspěvku ;-) když dáš akvaregulátor a budeš mít dobrou teplotu vody tak nechápu proč bys musel pěstovat vodu v kýblu ??? ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:52 Keporkak – Zprava
Máte pravdu, doufám že se mi to akvárko povede zaběhnout. Ten filtr jste myslel mechanický ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:27 suchysvatonovice – Re: prikpa
A nebýt tohle fórum tak bychom si já osobně a moje ryby vytrpěli mnohem víc.Ale má to i negativum,protože kdyby tohle nebo podobná fóra nebyla tak jsem s tím už asi seknu a nenacpal bych do toho další peníz... :) Ale pohled na spokojeně fungující akva je tak uklidňující...ale cesta k němu je prostě někdy trnitá jako ke každému úspěchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:27 Muž Yirka [9118] – Re: Keporkak
Jsi na dobré cestě, dusitanů dobře zaběhlý filtr - dusičnanů rostliny, zpočátku zejména ty rychlerostoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:25 Keporkak – Zpráva
Jestli jsem dobře pochopil, tak dusičnanů a dusitanů mě zbavuji právě některé rostlinky ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:19 Muž Diego [72] – Re: suchysvatonovice
Souhlasím,každej si něco musí vytrpět...A začátky jsou většinou těžké,ale je pak na tom člověku,jak si s tím poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:18 Keporkak – Re: Yirka
Díky moc za ty super odkazy, už je studuji... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:16 Keporkak – Re: suchysvatonovice
A to odstátí je, že vodu natočím do kbelíku a nechám v klidu přes noc někde stát ? Tato otázka vám může připadat trapná, ale opravdu s tím začínám a chtěl bych poradit. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:15 suchysvatonovice – Re: Keporkak
Nevím jestli jsem tak zas zkušený,ale sháním rady kde se dá a taky metoda pokus-omyl vede někdy k výsledkům,když člověk chyby moc neopakuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:13 Muž Yirka [9118] – Re: Keporkak
Abys lépe věděl, zkus načíst toto:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:13 Keporkak – Re: prikpa
Dobrá budu brát z vodovodu a nechávat jí odstatát. Na Aquaregulátor už taky kašlu. Potřeboval jsem poradit od někoho zkušeného a tímto vám všem co mi radíte moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:13 suchysvatonovice – Re: Keporkak
Pozor,voda ze studny nemusí být nutně lepší než ta z kohoutku.A chlór?Toho v dnešní kohoutkové vodě už zdaleka tolik není jako,když jsi se narodil a po pár hodinách odstátí je chlór fuč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:11 Keporkak – Re: suchysvatonovice
Aha tak to já nevěděl, že se akvarium má nechat zaběhnout 3 týdny bez rybyček. sad Snad těch 1O nějak zachráním a už budu vědět. Rostlinkám to nevadí ty mohu dát již při kompletní výměně vody hned ze začátku ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:11 Muž Diego [72] – Re: Keporkak
To bych já nedělal,já ji beru ze studny z jednoho důvodu,je zadarmo,jinak bych jí nebral.Studniční je většinou tvdá,má vysoké Ph atd..Ta z vodovodu bohatě stačí.Hlavně at má podobnou teplotu vodu jako v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:10 suchysvatonovice – Re: prikpa
Já to dělám zrovna tak,ale rozdíl je jestli to děláš ve fungujícím akva nebo v nové nádrži kde není rovnováha ani vzdáleně.Je zbytečné stresovat ryby ještě víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:08 Keporkak – Re: prikpa
To máte pravdu, mi na chatě máme taky stundnu. Takže voda ze stundy bude asi mnohem lepší. Budu se jí snažit nějak dovážet. Aspoň 1 do týdne abych to naředil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:07 suchysvatonovice – Re: Keporkak
Odstátí přes noc rozhodně stačí,důležité je,aby byla teplota vody podobná jako v akva.Jinak akvaregulátor bych klidně vynechal,nemám na takové věci moc pozitivní názor.Chemii jen v nouzi nejvyšší.V akvaristice ti sice řeknou,že bez toho ti určitě ryby nepřežijou,ale jde jim v naprosté většině o to,aby prodali.A když ryby chcípnou tak tím líp,přijdeš pro nové a je další kšeft.Nezajeté akva nezachrání ani akvaregulátor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:03 Muž Diego [72] – Re: Keporkak
Já tu vodu dávám rovnou do akva přes hadici,takže nějaké odstátí.........Nj,ale mám jí ze studny,takže bez chloru.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:01 Keporkak – Zpráva
Už jsem si natočil 2 kíble vody, dal jsem do nich regulátor a nechám přes noc odstát. Zitra tu 1/3 vyměním. Myslíte že to odstání přes noc bude stačit ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:55 Muž Diego [72] – Re: Keporkak
Takže nějaké Echinodorusy,většina Hygrophil,pak by mohl ještě být Vallisnerie,Ludwigia repens,anubisy,kryptoryny (pozor,nedoporučují se zároven k valisneriím) a atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:55 Muž Jurasek [137] – Re: Keporkak
Zkus rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ a zadat kriterum růst velmi rychlý, případně rychlý. Z nich vybrat nějaké dostupné v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:55 suchysvatonovice – Re: Keporkak
To samozřejmě sníží obsah škodlivin tím,že je naředíš.Mám podobné začátečnické bitvy za sebou a není to někdy jednoduché napravit,když člověk zpočátku vyrobí nějakou botu.Už jsem měl chvíle kdy jsem to chtěl zabalit-umírající ryby,neklesající hladiny jedů,pak řasy všeho druhu a nakonec z toho vzniklo celkem dobře prosperující akva kde každý měsíc vyhazuju kýbl zeleniny a ryby jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:54 Keporkak – Re: suchysvatonovice
Děkuji moc za radu, pokusím se ty tostlinky zítra po škole sehnat v Aquateraxu. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:52 Keporkak – Re: prikpa
Děkuji moc za varování jaké rostliny nemám kupovat, ale potřeboval bych poradit jaké mám koupit.
Doslechl jsem se někde, že nejlepší pro začátek jsou nějaké rychlerostoucí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:51 Muž Diego [72] – Re: Keporkak
Nějak tak,ale i těmi rostlinkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:51 suchysvatonovice – Re: Keporkak
Koupit nebo sehnat od akvaristy nějaké nenáročné kytky,klidně plovoucí-např.růžkatec,egerii.Rostou rychle a téměř všude a hlavně pomáhají z vody odebírat škodlivé dusíkaté látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:49 Keporkak – Re: suchysvatonovice
A jak tedy snížím ty dusitany a dusičnany ve vodě ? Tím, že budu každý den odsávat 1/3 z akvaria vodu a doplňovat jej odstátou vodou ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:46 Muž Diego [72] – Re: Keporkak
Ty 3 dny je někdy sakra málo,minimálně pak týden....Ted je důležité,zajistit si větší množství roslinek (doporoučuju nenáročných) a nechat akvárko zarůst,snad do té doby rybky přežijí.Pokud nemáte jiné zajeté akva kde by se rybky daly přestěhovat,nevidím jinou možnost.Pokud budete zítra v obchodě kupovat roslinky,tak se velkým obloukem vyhněte těmto. rybicky.net/atlasrostlin/neakvarijni/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:44 Keporkak – Re: suchysvatonovice
Je to pravda uspěchal jsem to, zítra dokoupím nějaký kořen a další rostlinky. Snad to pomuže nebo co by mohlo pomoci prosím sem z toho špatný sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:40 suchysvatonovice – Re: Keporkak
Spíš než krásné prostředí je to holá plán a ten mix toho ostrého štěrku?Jak bylo psáno je důležité jak dlouho je v akva voda,jak dlouho běží filtr a tak podobně.Jinak je tu spousta příspěvků i články o zakládání akva.Tak mezitím se tu objevila odpověď tak je to jasné.Projdi si fórum a budeš vědět jak na to.Ryby jsou už možná přiotrávené dusitany takže hlídat,popř.vyměňovat denně nebo obden část vody.Pořiď si kapkové testy na dusitany,dusičnany,amoniak.Akva by mělo běžet aspoň 2-3 týdny než do něj přijdou ryby.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:40 Keporkak
Fotka k příspěvku prikpa napsal: Můžu se zeptat kde je to ,,plno rostlinek´´ ?Za jak dlouho po založení se tam ty rybky daly?

Nechal jsem tu vodu 3 dny odstát a přidal jsem tam Aquaregulátor a pak jsem nakoupil tech 1O pavích oček. sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:35 Muž Diego [72] – Re: Keporkak
Můžu se zeptat kde je to ,,plno rostlinek´´ ?Za jak dlouho po založení se tam ty rybky daly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:08 Keporkak – Mám strach o rybičky
Fotka k příspěvku Mám takový menší problém. Včera jsem nakoupil 10 Pavích oček a pořád se mi drží skoro na hladině sad . Mám 6Ol akvarko, mají pod hladinou nádherné prostředí a plno rostlinek. Bohužel se ani jedna z nich nepotopí ani 10 cm pod hladinu. Když krmím tak občas některá vyrazí do půlky ale hned zase vyjede na hladinu. Z pohledu a čilosti soudím že jsou všechny zdravé tak nevím čím by to mohlo být poraďte prosím sem začátečník. Předem díky Keporkak.
PS: Kdyžtak poradťe prosím, jak upravit faunu v Akvariu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 19:59 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: kikuška
Tak bude v tom pralese....podla mna je tam,je to tam husto zarastene,niekde tam sa ukryva(podla mna) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 19:56 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Dixon
no...to už jsem se koukala tam není sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 19:53 Muž Dixon [13] - Sumci
nebude niekde pod kamenom,alebo v nejakom ukryte?za filtrom? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 17:48 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – fakt ne!!
Fakt jí vůbec fakt vůbec jí nemůžu najít kde je?nevím ale už dlouho nevím kde je ani na jídlo nevyplavala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 15:54 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Mumínek
jo,tam jsem ji viděla ale pak...zmizla vypadá jako kamínky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 15:43 Mumínek – Re: kikuška
Tam tomu rostlinstvu v pravé části akvárka. (z našeho pohledu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 15:28 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Mumínek
jo za krycim sklem.A čemu říkaš prales?? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 15:18 Muž Dixon [13] - Sumci
aj ja si myslim ze v tom pralese :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 15:17 Mumínek – Re: kikuška
Co třeba v tom pralese?? Nebo za filtrem?? Btw máš akvárko přikryté, krycím sklem, že jo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 15:10 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Mumínek
jenomže já ji fakt nemohu najít nevíš nebo neznáš nějaké obvyklé místo kde se schovávají?kdyžtak se mrkni na moji nádrž a posuď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 15:09 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kristýna
kdy?a kde?mno...já bych tam chtěla ale táta mi to nedovolí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 15:07 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Kikuš omyl, další burza je v neděli (15.3.) na Ládví. Tam je mívají vždycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 14:51 Mumínek – Re: kikuška
Neboj, vydrží, ale hlavně se na to nevykašli a nenech ji samotnou, ve společnosti další žabky (nebo žabek) se bude cítit bezpečněji. ;-) A kolik let vydrží?? Tady se píše - Dožívá se 2-3 let (průměr v akváriích), při dobré péči až 5 let, ve volné přírodě může žit i déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 14:28 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Mumínek
aha,no tak to je další problém je ve stresu... hmm bouhžel je tomu tak.Musím se zeptat na dvě věci vyrží uplně sama bez kamaráda?a ještě jedna jak takové žabby žijí kolik let?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 14:23 Mumínek – Re: kikuška
Z toho, že ji nemůžete najít, si nic nedělej, já taky kolikrát viděla i při krmení jen 3 a myslela jsem, že ta 4. umřela, ale pořád jsou 4. Hodně se schovávají, u mě třeba vždycky byly zalezlé za přísavkou u filtru, mačkaly se tam třeba i tři. :-D Ale teď když mám v akva zatím jen žabky, jsou pořád vylezlé, asi se rybek trochu bály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 14:18 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Mumínek
pokusím se,teď ji nemůžem vůbec najít...ach jo!Je to má první žába..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 13:58 Mumínek – Re: kikuška
Určitě jí kup kamarádku, já chovám 4. :-) Na burzu přijď hned po zahájení, ať nějakou tu žabku seženeš. ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [193] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198033x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=9601