Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 119 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 18:32 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: LisourJr
přidáním soli normální kuchynské nic nezkazíš tak at to dopadne palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 18:29 Muž LisourJr [33] Re: romant
Ok, ještě k tomu jsem před týdnem pral biomolitan.. Achjo.. Takže Nitrivec, vodoléčbu (trochu přisolovat? normální jídelní solí?) a nějaké hnojivo pro rostlinky? Pomůže přidávání CO2? Před 5dny jsem to vypl jak začly být problémy pomůže to i cichliďákovi? Na ploutve snad ano.. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 14:35 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
Použitím toho Bactopuru ve společenský nádrži jsi načal biologickou rovnováhu, neb jsi přišel o část nitrifikačních bakterií, takže to nápravné opatření je teď ta vodoléčba a klidně to lze podpořit nějakým přípravkem na podporu bakteriotvorby, třeba Nitrivec, který působí taktéž pozitivně na hladinu NO2, neb obsahuje mletej zeolit a je schopn ty špatný dusíky na sebe navázat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 14:13 Muž grunda [1781] - Cichlidy
výměna vody ničemu neublíží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 14:06 Muž LisourJr [33]
Zdravím,
potřebuji nutnou pomoc..
Asi před týdnem jsem objevil že se Cichlidce kakadu (samici) rozpadávají ploutve, ale nic hrozného, na hřbetní ploutvi chyběla blána mezi dvěma paprsky a okraje ocasu, přidal jsem Baktopur a doufal, že vše bude OK, ale ono nic.. Před 3mi dny se kakaďákovi (samcovi) udělala na oku taková bílá "šmouha" cca uprostřed a postával furt na jednom místě, nic s ním nehlo, dnes je situace taková, že na oku už nic není, zato jakoby měl na svém boku přes jednu šupinu takový "váček" toho jsem si všimnul před 2ma dny. Stále nežere, ani suché ani mražené, ale když se k němu přiblížím s tyčkou normálně reaguje, ale furt postává zato samice se chová úplně normálně jen má stále roztřepené konce ploutví a pravděpodobně to už mají i neonky (špičky ploutví). Sera baktopur mi prostě nijak nepomáhá a ještě k tomu mi přestali jít některé rostlinky viz nádrž.. Jaké radíte kroky? Vodoléčbu? Prosím poraďte už jsem z toho zoufalej a nechci o ně přijít.. Díky moc.. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 18:36 Krtek13
vyhodil se toho sumečka a za týden mi zemřel další tři sumci! nechápu co tam může být...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 21:02 Muž BlueCactus [0] – samice betty
Fotka k příspěvku vypada to jako kousnuti, nekolik dni pokryto necim bilym, to potom odpadlo.chovani rybky normalni,ji plave,vse se zda ok.
mam to vsak pouze zprostredkovane, nejsem dlouhodobe doma... nevite nekdo? diky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 12:32 Žena zdenulaj [0]
Já tam pak případně přileju bakterie z jiného filtru :-)Co se týče dávkování - jen mám trochu strach, jelikož mám v akvárku i žabky (drápatečky) a ty by coby obojživelníci mohli být na léčiva citliví :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   10.12.2012 12:28 R Muž Silent [5949] Re: zdenulaj
Pokud jsi použila ten Baktopur tak bych dávkoval podle návodu. Je to vlastně antibiotikum a snižováním dávky nebo nedoléčováním si zaděláváš jen na rezistentní bakterie.
Edit: ještě upozornění. Pokud léčíš ve společné nádrži tak bacha na filtraci. Baktopur zlikviduje i nitrifikační bakterie ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 12:15 Žena zdenulaj [0]
Moc děkuju. Přidala jsem jak sůl, tak léčivo, ale to v polovičním množství... Doufám, že to nebude vadit. Ozvu se, jak to nakonec dopadlo :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 11:54 R Muž romant [27987] Re: zdenulaj
Já jsem v léčení ryb trošku konzervativní, ale zvláště na té druhé fotce to "ožrání" ploutviček vidět je, tudíž ta aplikace Bactopuru bude zde na místě. Tu sůl bych se nebál používat i při výměnách vody ve společenským akváriu. Netvrdím že pokaždý, ale sem tam lehounce(klidně ještě menší koncentraci) zasolit. Než se do toho pustíš, můžeš vyčkat názoru někoho dalšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 11:46 Žena zdenulaj [0]
Já mám momentálně doma sera costapur a sera baktopur, tak nevadí, když použiji rovnou ten baktopur?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 11:38 R Muž romant [27987] Re: zdenulaj
Podle mě je to nějaká plíseň, či počínající bakterka. Aplikoval bych eSHu 2000 dle návodu a když to nezabere tak Bactoupur a lehounce bych vodu zasolil(pol.lžíci na 50 litrů vody)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 11:07 Žena zdenulaj [0] – a poslední
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 11:07 Žena zdenulaj [0]
Fotka k příspěvku druhá fotografie
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 11:07 Žena zdenulaj [0] – Nemoc na ocasní plouvi u razbor
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o pomoc při diagnostice nemoci u mých razbor klínoskvrnných. Včera jsem si je koupila společně s neonkami a dala do karantény (zaběhlého akvárka, kde nebývají problémy). Dnes jedna neonka zemřela a všechny razbory mají podivné podlouhlé bílé útvary na ocasních ploutvích (u mrtvé neonky jsem si všimla spíš trochu staženéhu vršku hřbetní ploutve a nesouvislého zbarvení neonového pruhu). Poraďte prosím, co by to mohlo být, abych mohla začít včas s léčbou. Přikládám fotografii. Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 10:28 Žena Lutien [12]
Dobře díky. achjo chudák malý :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 10:26 Muž micz [132] Re: Lutien
Podle mě se někde opravdu mohl skřípnout a poranit a pak to bývá rychlý. Každopádně vodoléčbou kterou ti doporučil Romant nic nezkazíš. A pak bych měnil každý týden alespoň třetinu vody. Prospěje to rybám i rostlinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 10:02 Žena Lutien [12]
Tak jsem ho chudáka našla ráno mrtvého :-( Byl veliký a silný, dost se divým, že by ho něco jen tak skolilo.

Jiné ryby nemají jakékoli příznaky a druhý ancistrus je v pohodě.

Napadlo mě, jestli se mu v organismu nenakumulovaly třeba těžké kovy z doby, kdy jsme měli před měsícem zhruba epidemii krupičky. Pokud vím, u lidí (savců) se ukládají v játrech a střevech a mohou způsobit vznik nádorů, popřípadě poškozovat střevní trakt a myslím, že i kožní změny. Nemůže to být podobně i u ryb?

Na parazita nebo něco infekčního mi to nepřijde, je to už dávno, co jsme kupovali novou rybu a ostatním rybám nic není.

Poraďte mi, prosím, co bych měla dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 22:35 Muž tajfun1 [222] Re: Lutien
když se mu tam začne dělat povlak, tak to nemusí být nutně plíseň, ale klidně i bakteriální infekce...(na nějakou slabší by měla zabrat i ta esha2000)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 19:15 Žena Lutien [12]
Ok díky moc provedu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:46 R Muž romant [27987] Re: Lutien
Osobně bych postupoval nejdříve výměnu a potom trošku toho Acriflavinu. Vyměnit pár litrů vody je otázka 20 minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:44 Žena Lutien [12]
No Acriflavin tu mám, dnes už vodu nesihnu vyměnit, můžu mu tam teda trochu preventivně kápnout? třeba tam může být malá plíseň, která není ještě vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:40 R Muž romant [27987] Re: Lutien
Ano, pokud by se to mělo snahu zaplísnit, jak správně píšeš X-) , tak je dobrý použít nějaký protiplísňový prostředek, vzhledem k tomu, že to bude probíhat ve společenským akváriu, tak bych volil eSHu 2000 a nebo Acriflavin, ale tam bych byl opatrnější na koncentrace, ne vůči rybám, ale rostlinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:35 Žena Lutien [12]
Jo díky ,ještě jeden dotaz - kdyby se mu na tom začal dělat povlak tak to je asi plíseň že jo? na to pomůže taky ta vodoléčba? já jen abych tu nemusela zase zejtra psát kdyby něco:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:29 R Muž romant [27987] Re: Lutien
Ano denně 1/3 a to jemnější dno se lépe udržuje. Třeba to tak není, ale utrpěná zkušenost to napovídá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:24 Žena Lutien [12]
Aha, díky:)
Dělám to odsávačkou a musím říct, že mezi těmi kamínky to vysává pěkně. Ale myslíš, že bych měla mít jemnější dno?
A kolik mám děnně měnit? třetinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:11 R Muž romant [27987] Re: Lutien
Moc toho nevidím, ale vsadil bych na nedostatečnou hygienu nádrže. Ordinoval bych vodoléčbu(inetenzivní denní výměny vody, několik dní po sobě) a tu vodu bych posléze měnil týdně, ne jednou za 2-3 týdny, jak je uvedeno v prezentaci. To dno je dost hrubozrnný a tu hygienu nádrže Ti bude znesnadňovat a zapadávající bordýlek se tam může ne zcela správně rozkládat, takže ten důraz na výměny vody bych viděl jako prioritní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:10 Žena Lutien [12]
No určitě mohl, on je takovej, že si nelehá často na něco co je lehce přístupný, spíš se snaží všude nacpat.

Jen se spíš bojím, jesi mu něco není, jsem nezkušená, proto píšu:)

Jinak mám menší kulaté kameny, ale ancistrusí úkryt je z břidlice, tak leda o ní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:08 Muž micz [132] Re: Lutien
nemohl se o něco zranit? ostrý kámen nebo tak?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:03 Žena Lutien [12] – dírka v ancíkovi
Fotka k příspěvku Ahoj akvaristi!
Poraďte mi, prosím, mám nemocného ancíka a nevím, co mu je. Zatím jsem měla v akva jenom krupici ale nic jinýho nikdy tak nevím:)
Pár dní jsem ho viděla vždy jen kousek, když byl někde zalezlej nebo přicuclej, není to rovna typ co se rád vystavuje.
Dneska vylezl a má na sobě jako vykousnutou dírku. Kousla ho nějaká ryba? (mám jednu náladovou parmičku, ale poslední dobou je hodná). Nebo je mu něco horšího? předem upozorňuju, že karanténní nádrž zatím nemám..:(

Díky za info.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 19:51 Žena simule [58] - Miniakvária
No ta byla vážně rychlá a snad bude v poho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 17:30 Žena simule [58] - Miniakvária
jj neboj odkaluji. Rostlinka je jen taková malá a mechová koule..vždycky mi umře a zase zasadím novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 17:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: simule
A máš tam rostlinky? Ten binec ze dna odkalíš odkalovačem při té částečné výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 17:02 Žena simule [58] - Miniakvária
No dnes už to vypadá trošku lépe..snad. Zdá se mi i čelej a v poho. No já asi překrmuji to je pravda a ta výměna vody, vím, že seto nemá, ale vždycky se mi zdá, že tam mají binec, ale to asi zase bude tím, že překrmuji. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 16:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: simule
No, to oko je škaredé. Měnit všechnu vodu je špatně. Narušuješ tím biologickou rovnováhum neprospívá to ani rybám, ani rostlinám. Stačí měnit 1/4 2x týdně.. a hlavně NEPŘEKRMOVAT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 19:22 Žena simule [58] - Miniakvária
dala jsem foto oka..tak mě napadlo jestli to nebude začátek nějaké nemoci a né způsobené pádem. Co myslíte? Vodu jsem měnila, protože se mi pořád zdála nějaká zakalená..dnes celá vyměněná a ve dvou akva je opět voda nějaká kalná. Krmím je živou stravou, ale před podáním přeperu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 19:16 Žena simule [58] - Miniakvária
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 17:41 Žena simule [58] - Miniakvária
Má malé akvárko bez filtru tak jednou za čas měním celou vodu. A to jsem dělala zrovna dnes..Jinak mněnim trochu vody tak 2 krát do týdny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 17:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: simule
No jo, stalo se, to už nenapravíš. Ale řekni mi, proč jsi ho prosím tě chtěla odlovovat? Vždyť jsi chtěla čistit akvárko, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 17:18 Žena simule [58] - Miniakvária
Děkuji už jsem tam ten multi dala. No oko nevypadá dobře..taková blána a změna barvy na šedé..božatko moje :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 16:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: simule
Jestli se mohu vmísit. Já jsem odpůrce veškeré chemie do akvárka, není-li to nezbytně nutné, ale v tomto případě bych asi ten Multimedikal zkousnul a neodrazoval tě od jeho použití. Ale POZOR! Je důležité dávkovat přesně podle návodu. A nebo bych ti doporučil Amazon nebo podobný přípravek. Ten by byl mnohem lepší, protože to je přírodní prostředek, který dodá do vody látky, které jsou v přírodní vodě, v níž bety žijí, a zlepší jí tím imunitu. Pokud takový přípravek nemáš, tak použij ten Multimedikal, aby jsi předešla infekci a zaplísnění, a ten Amazon či podobný přípravek si sežeň na dobu po vyléčení, pokud jej poctivě používáš (a stačí polovina návodem doporučené dávky), tak tím předejdeš nemocem. Ale samozřejmě musíš také poctivě o akvárium pečovat, pravidelnou údržbu nic nenahradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 12:48 Žena simule [58] - Miniakvária
:-) dobře..zatím moooc děkuji a budu informovat o situaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 12:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: simule
denně třetinu vodu po dobu aspoň jednoho týdne. Tipnul bych to spíše na pohmožděninu, takže na tohle asi nějaké léčivo moc nepomůže. Mě doktor taky na obražená žebra doporučoval klid na lůžku.... stejně jsem šel na 35km pochod smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 12:44 Žena simule [58] - Miniakvária
chtěla jsem napsat multi-medikal. No já blbá použila místo síťky lžičku jsem ho chtěla jen přendat, jenže byl rychlejší..teď si říkám, že mě vůbec napadla taková kravina :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 12:40 Žena simule [58] - Miniakvária
vodoléčba je měnit trochu vody, že? Ještě mám doma medikament tak mu ta tam kapnu..tím asi nemůžu ublížit, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.12.2012 12:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: simule
Hloupá v čem? Nezakryté akvárko? Mnohdy rybám stačí skulinka, kterou si myslíš, že se neprotáhnou a stejně tě přesvědčí o své šikovnosti. Buď vůbec ráda, že jsi byla u toho vyskočení a že jsi ho hned dala zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 12:37 Žena simule [58] - Miniakvária
určitě při pádu..předtím to neměl, jsem na sebe naštvaná, že jsem byla tak hloupá ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 12:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: simule
Třeba si ho poranil při dopadu... zkus vodoléčbu... Buď se spraví nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 12:28 Žena simule [58] - Miniakvária
jj, ale teď se koukám, že má zakalené očičko na té straně na kterou dopadl.. :-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [119] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198226x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=5901