Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 179 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 10:44 Muž pravnicek [0]
tttomas napsal: nekrmila si nekdy ted nitenkou
Krmil jsem 2x patentkou a byly problémy, může to být také tímto? Mám se toho tedy zbavit a zkusit ještě srdce nebo se mraženému vyhnout? (danio)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 10:13 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: gaume
Ako sa to skončilo? Rozdýchali rybky to hnojivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 09:43 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Vlasta
muj tatka jednou doleval do akvarka vodu z konvice na kytky a v ni bylo hnojivo...popremyslela bych, z ceho jste dolevala vodu, zda jste nevypla filtr. taky bych se vsadila na otravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 09:32 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Vlasta
Vymeniť 1/3 vody za odstátu a pridať vzduchovanie naplno. Sú priotrávené. O aké rybky ide? Filter ide nonstop? Nepridala si nové rybky, nové krmivo alebo niečo iné, čo doteraz nebolo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 08:23 Muž karelpavel [18]
jinak trochu bych rozepsal rozměry akva ,osádka, založení......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 08:07 tttomas – Re: Vlasta
nevahej a vymen alespon tech tricet procent vody, vice by jim mohlo jeste ktomu zpusobit sok, ale pocitej se ztratama, nekrmila si nekdy ted nitenkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 08:00 obok
určitě zkus vyměnit vodu a podívej se na vzduchování...nebo ti neco mohlo spadnout do akvarka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 08:00 Muž Diego [72] – Re: Vlasta
Podle příznaků to vypadá na otravu,takže pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 07:57 Vlasta
nic som tam nerobila..myslis ze ta voda ich zachrani????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 07:51 Muž Diego [72] – Re: Vlasta
Vyměn 30% vody.Co jsi naposledy s akvárkem dělal?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2010 07:48 Vlasta – pomoooooooooc!!!!!!!!
prosim pomozte!!!!!!!!!!!!!ryby sa mi davaju znicoho nic hore bruchom a stale sa to opakuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!poradte :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 00:39 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
což je podle měřítka hodnota menší než 0,3.
aneb jak za drahé peníze zjistit ho... (houby ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 23:14 Muž venca21 [-1] - Cichlidy
Já osobně bych více filtroval a přidal trochu roztátého sněhu je to měkká prokysličená voda.(můj názor) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 23:01 Muž pravnicek [0] – Re: Sid
Mam kapkový, kde je to odstínovaný od žlutý do červený, a roztok zůstal žlutý, což je podle měřítka hodnota menší než 0,3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 22:27 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: pravnicek
...hodnota vyšla v té nejnižší hodnotě...
V nejnižší hodnotě? To znamená v hodnotě "0"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 20:58 Muž mildas [12] - Rostliny
ahoj obracím se na vás, protože hledám pomoc, ohledně nemoci. Máč čichavce perle%tové 2ks, jeden je krásně vybarvený a pěkně macatý, ovšem ten druhý se zdržuje u hladiny a zrychleně dýchá, když krmím tak potravu jako by nevidí. jen jezdí po hladině jako slepec a sem tam se trefí a krmení pozří, stejné příznaky se objevily i u kominíčka, který po čase zcela zemřel, myslím si že je to způsobeno tím že do něj druhý čichavec každouchvíli najíždí, jako by mu poškodil těma nárazema postraní čáru, takže je ted zcela dezorientovaný, myslíte že to může být rivalitou?? stejná rivalita byla i u komoníka. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 20:28 Muž pravnicek [0] – Re: pravnicek
Koupil jsem kapkové NO2 a hodnota vyšla v té nejnižší hodnotě. Takže teď vím, že tím to nebylo... asi necháme zase pár dní (týdnů) zaběhnout s těma rybičkama, co zbyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 22:38 Muž pravnicek [0]
Fotka k příspěvku Testy neměli, zkusím zítra jinej krámek. Daniu je trochu líp, ale ještě z toho není. Na fotce (nejlepš co šla) je vidět, jak má odkryté žábry. Je to nemoc nebo jenom známka toho, že tam měly možná málo kyslíku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 21:04 Muž Yirka [9126] – Re: pravnicek
Kup si kapkové testy na sledované parametry a na papírky do nádrže moc nehleď. To že jsou třebas nepřesné by až tak nevadilo, to mohou být i kapkové. Problém je že jsou nestálé (třeba skladováním, prostředím) a nedávají validní výsledky ani na trendy.
Edit: A vyjde to levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:33 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: pravnicek
Kdyz ti nabizeli JBL 5in1 tak je vem... Ja je mam a spokojenost + jeste vsechny dulezite hodnoty taky jako kapickove testy od Sery... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 18:39 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: pravnicek
Ono to tolko stoji. Ale na druhej strane ti to vydrzi zopar tyzdnov az mesiacov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 12:44 Muž pravnicek [0] – Re: Moucha
jasný, tak tim to asi taky nebude... NO2 změřím večer až se vrátím z práce. Zastavím se cestou v PetCentru, protože sousední zverimex mi nabízel asi 50 testů za 200, což mi přišlo dost..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 12:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: pravnicek
filtr se normalne promackava, jde o to ho proplachnout a odstranit zachycene necistoty a nadbytek oranigkych kultur
a pere se v odpustene akvarini vode (nejlepe v kyblu), ne primo v akvarku!!!! znecistenou vodu pak vylejt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 11:38 Muž pravnicek [0] – Re: protein007
To danio co se včera drželo u hladiny se tam už nedrží ale stále má odchlípnuté žábry a je vidět, že není 100% fit. Nemoci tady na servru jsem projel a u žádný jsem stejný symptomy nenašel. Jedem pro testy a kytky. Ještě se zeptám jak se pere filtr. Ve vodě z akvárka je jasný, ale tam se párkrát zmáčkne nebo jenom promáchne? Jestli to není tím, že jsem ho tam asi 4x zmáčknul a šlo z toho něco hnědýho, nechci vyhnat hodné bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2010 03:15 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: pravnicek
Rastu tak dobre pravdepodobne preto, ze tam maju dostatok amoniaku a NO2 :-) Mne tiez rastli rastliny prve 2 tyzdne po zalozeni extremne rychlo, a prvy tyzden tam bolo tolko NO2, ze by ryby isli hned na totalku, keby tam nejake boli. Skus otestovat NO2 (staci pruzkovymi testami), asi sa ti este nezabehla nadrz (aj ked po mesiaci by uz mohla...). Tych rastlin tam este pridaj aspon 3-5x tolko, hlavne egeriu a hygrophilu. Vzduchovanie nechaj pustene stale (potrebne je hlavne v noci, ked rastliny neprodukuju kyslik).

Dalsia moznost je, ze si si zavliekol nejaku chorobu, podla dennika pravdepodobne s neonkami. Skus sa pozriet sem rybicky.net/nemoc/ a porovnaj priznaky (poriadne si pozri na rybicky, ci okrem dusnosti nemaju aj nejake dalsie priznaky). Tam najdes aj postup, ako ich vyliecit, ak to teda este bude mozne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 00:23 Muž pancéřníček [168] – Re: pravnicek
Klidně,než problémy odezní,vzduchuj po celý den co nejvíc to jde.Nic tím nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 00:18 Muž pravnicek [0] – Re: karelpavel
rostlinky ještě zkusím. od doby fotky se egeria a ta tráva docela dobře rozrostla, ale určitě to není zatím ještě ideální stav. Teď tam je 5 neonek a 6 danii a dvě přísavky. Dávám vzduchování hlavně po ránu a dneska jsem dal i přes den. Mam to nechat puštěný přes noc? Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 00:02 Muž karelpavel [18] – Re: pravnicek
No chtělo by to přes to udělat ty testy na No2 určitě, protože nádrž se stále zajíždí. Nasadil bych více rychle rostoucích rostlinek ! vodu nadále měnit. Kolik je ryb v akvu ? Myslím si, že by pomohlo dočasně vzduchovat a nekrmit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 23:48 Muž pravnicek [0] – Ryby lapají na hladině
Nejdřív dvě neonky, držely se hlavama u hladiny a do dne umřely a teď se tam podezřele drží danio. Z toho co jsem pročetl to může být otrava, ale krmím hlavně vločkama, poslední dobou až 3x týdně luxuju dno a měním 20 - 30% vody, chemii jsem nedal žádnou. Mám dále měnit vodu? Hodnoty neznám, půjdu pro nějaký testy zítra. Ale NO2 právě kvůli častému čištění bude ok a kyselost a tvrdost vody v Praze by měla být dobrá - co mi řekli i sousedi ze zverimexu. Jedinný co mi napadá, objevuje se zelená řasa - zatím jen na skle. Jde špatně dolů - jsou to takový "kaňky". Díky za rady a postřehy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 20:32 sarkaul
moc děkuji za rady....vyměnila jsem 1/3 vody začala vzduchovat a už je vše v normálu palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 20:25 Muž Landvir [57]
Určitě dusitany a málo kyslíku, dělal mě to ancík taky ale jak sem mu začal čeřit hladinu tak ok ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 18:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: sarkaul
Změř NO2 a NO3 a proveď výměnu části vody X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 18:54 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: sarkaul
to bude nejspíš hodně dusitanů ve vodě - vyměň část vody a hodilo by se i vzduchování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 18:46 sarkaul – všechny rybky u tlamkou u hladiny
Fotka k příspěvku prosím, poraďte....co je za problém, když jsou najednou všechny rybky u hladiny téměř kolmo, ocáskama dolu, jako kdyby lapaly po dechu.I ancistrusy pravidelně zničeho nic vystřelí k hladině a zpět a mláďata aurátů, které dosud byli v úkrytu v bezpečí vyplavali ke hladině také. :-( ...Ještě jsem to neviděla a zdá se mi to divné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 21:16 pansuu – Re: Johan
Tak to je ale docela brutal coze By ti ve Švajcu dali :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 20:19 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: anulina
Já je dávám ve vodě do mražáku nebo lednice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 20:14 jarda – Re: anulina
Stačí dát do sklenice se sodovkou.
Ona prostě usne. Je to lepší než ji nechat trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 20:09 anulina – Re: RAP
to já nedokážu x( nedokážu zabít ani mouchu .. tkz utratit nepripada v uvahu! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 19:21 RAP – Re: anulina
Nejlépe utratit. Podle popisu nejrozumnější varianta, bohužel. Vše ostatní bude jen prodlužování trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 19:18 anulina – neznám nemoc x(
Dobrý den chtěla bych se zeptat asi před 3-4 dněmi jsem zjistila u své rybičky paví očko nějakou nemoc páč druhou polovinu těla zadní jen visí a moc neplave, kroutí se, rozpadají se ploutve, a má naběhnuté žábry.. vidím že se trápí a chci ji pomoct x( ale nevím co to je za nemoc prosím poradte :-/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 23:21 vozuch
tak co ???povedlo se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 01:45 Kačka
Potřebuju poradit. Minulý týden jsem rybičkám vyměnila vodu a přidala do ní přípravek na úpravu vody Start od Dajány a Biofiltr od stejné značky a půl lžičky soli. Během týdne mi pak pochcípala většina rybiček, ačkoliv navenek vypadaly až do poslední chvíle celkem zdravě - všechny neonky a tetry. Ikdyž jsem ty zbylé izolovala a dala do čisté vody, nepřežily. Příznaky mají stejné: začnou se naklánět dostrany nebo plavat skoro kolmo, pak se nafouknou a nakonec chcípnou. Přežila jen paví očka (zatím). Co to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 13:33 listicka80
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Potřebuji poradit. Co je této tetře kolumbijské? Ostatní ryby jsou zatím v pohodě. Žádná změna v akvárku, kromě pravidelného čištění a odkalování neproběhla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 16:38 Muž Martex42 [20] - Tetry
To jsem všechno zkoušel. Ještě zkusím 1 samičku a dva samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 20:23 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: piskotiik
Jinak co se týče pavích oček, tak rády polehávají těhotné samičky blízko k porodu. Ale to asi tenhle případ uplně nebude, jestli to dělají všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 19:49 xx – Re: Ambra
Lymphocystis? Zkus víc při focení zaostřit na tu tlamku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 19:00 vozuch
nevím no dokonlý věk je tak kolem 2 roků pro tření.ale když máš třecí koš tak tam mech nedávej spíš skus opravdu twn kyslík ale mírně aby to ty jikry neházelo po celým akváriu .a ještě příšte skus dát když máš 1 samečka a 1 samičku tak dej víc samečku ok!!!myslím si že tentokrát se ti to vydaří a nech taky tu vodu odstatát né že ji naleješ do akvária a ryby tam hned dáš dej je tam třeba až další den !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 18:38 R Muž Silent [5949] – Re: Martex42
Tetry se rády vytírají do houštin a posléze nemají k jikrám tak dobrý přístup a nesežerou je. Nemusíš tak hlídat konec tření. A nakonec zlepšuje kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 18:33 Muž Martex42 [20] - Tetry
Ten mech je tam hodne důležitej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 18:22 R Muž Silent [5949]
Pokud zaplísnili takhle rychle tak to může být proto, že patrně nebyly oplodněné. Zkus příště dát do vytíračky kus mechu a vyzkoušej tření ve skupině více kusů.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [179] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198283x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=8901