Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 96 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:17 Žena Morie [0] – Divná nemoc
Fotka k příspěvku Vyskytla se mi v akvárku nemoc, kterou nedokážu identifikovat. Jedna tetra mi na ni již zemřela, asi týden poté se to objevilo u další. U jinýho druhu ryb ji zatím nepozoruji. Ryba žere, jiné příznaky, než rozpadající se místo za žábrami, nemá. Vypadá to jako plíseň. Vodoléčba, přidání teploty a zasolení však nepomohlo. U rybky, co už to má za sebou, se postižené místo zvětšovalo a celé to trvalo asi 10 dní, než zemřela. Co by to mohlo být a jak léčit? Díky za odpověď!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 23:25 Bára Re: michalt
Smutné, ale ohledně těch prodejců to bude pravda. Dobrá dám je jinam, ale stejně budou muset aspoň den počkat než seženu někoho kdo si ty dvě vezme, protože se mi právě v odstavném akvárku třou kančíci :/

I tak opravdu moc děkuji za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 23:10 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Bára
Tyhle problémy rostou spolu s rybami. Dokud jsou malé, stačí jim malá nádrž a od spolubydlících stačí, aby je nesežrali. Jak rostou, změní se poměr délky těla vůči délce nádrže, rozvine se osobnost a už to všechno jede.

Kromě toho, někteří prodejci by v snaze udělat kšeft neváhali přesvědčit kupujícího i o tom, že delfín je ryba a skvěle se hodí třeba k ancákovi do miniakvária. To je potřeba brát s velkou dávkou nedůvěry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 23:04 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Bára
Akvárko je pro ně malé a navíc dokáží být agresivní nejen k sobě, ale i k jiným rybám. Dej je pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 22:59 Bára Re: romant
Osazení akvárie se již víc jak rok nezměnilo a tento případ parmiček je ojedinělý. Parmičky jsem kupovala o délce cca 4cm a nyní délka přesahuje 10cm, a ten co mi je prodal řekl že se v pohodě snesou a neměli by si překážet. Parmičky i tetry byli a jsou stále velmi aktivní. I tak děkuji za rady a pokud problém přetrvá tak parmičky dám jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 22:02 R Muž romant [27982] Re: Bára
Ty parmičky tam nemají co dělat, je to na ně malý a problémy budou pokračovat, to chce řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 21:59 Bára Re: romant
Jeden asi rok starý Ancistrus albino a 5krát Tetra nachová (cca 2 roky staré) a pak už jen ty dvě černopruhé parmičky. Akvárko má rozměry 30x60x30 (š.,d.,v.) cca 50l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 16:29 R Muž romant [27982] Re: Bára
Jak je to akvo velký a jací jsou spoluobyvatelé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 15:54 Bára Re: Yirka
výměnou akvárka myslím, že vyměním až 30% vody (někdy až 50% pokud je to zapotřebí) včetně odkalování dna a těmi prostředky mám na mysli zakoupenou chemii od spol. Sera, kterou používám od založení akvária (dávkování podle etikety).

Každopádně to právě ta vyfocená parmička už má za sebou. Stav druhé parmičky se od včerejšího rána nezměnil a u třetí parmičce jsem nezpozorovala žádnou změnu, stejně jako u ostatních rybek. zkusím tedy znovu odkalit dno a častou výměnu vody.

Děkuji za radu

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 07:33 Muž Yirka [9118] Re: Bára
Předpokládám, že "výměna akvária" je jen nepřesné vyjádření k údržbě akvária. Píšeš, že probíhá stejným postupem a prostředky. Otázka je, když ten postup neznáme, zda správně. Jelikož hovoříš také o prostředcích, vkrádá se myšlenka o opravdu "důkladném" čištění. Foto nicméně ukazuje na spálení konců ploutviček N-látkami.
Proto je třeba přistoupit k opravdu standartní údržbě, která za normálních okolností spočívá především ve výměně 25-30% vody. Četnost odkalovaní závisí na více faktorech. Vzhledem ke špatné situaci bych doporučil tu výměnu nyní týden provádět obden.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 02:28 Mych Re: DREDRA
Fotka k příspěvku Celkem normálně a s chutí se nažerou. Po čase ale začínají už natrávené maso vyvrhávat zpět do vody. Jsou to celé kusy tak jak je ukously. Stávalo se mi to kdysi po překrmení, stačilo vodu vyměnit a byl klid. Teď ale poslední dobou to dělají po každém krmení a po jakkoliv velké dávce. Posledně jsem se radoval, že jsou v pohodě, ale jak říkám, po 20-ti hodinách to bylo zase venku. Nezáleží na druhu krmiva, když dostanou rybí nebo kuřecí maso, dopadne to pokaždé stejně.
Je to dost problematické, protože vzhledem k teplotě vody (26-27st.) a opravdu silným trávícím šťávám se takto "recyklované" krmení okamžitě kazí a neskutečně zapáchá. Voda vypadá jak rybí polívka, vč. mastných ok na hladině, prostě humus.
Při těchto nevolnostech jim naběhne a zbělá spodní čelist, někdy i část hlavy a to zásadně od zadu (temene).
Když si takto uleví a vyměním vodu, jsou zase v pohodě - viz foto (13. a 19. února se poblily, pokaždé jsem vyměnil vodu, fotka je z pátku 21. února).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 23:35 Bára – parmička nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, chci se zeptat jestli se jedná přímo o bakteriální rozpad ploutví. Na fotce je vidět jen hřbetní ploutev ale to samé je i na ostatních ploutvích ve větším měřítku. Parmičky černopruhé mám tři a u všech se projevilo toto zbělené a trhavé zakončení ploutví. Už se mi něco podobného v menším měřítku objevilo před rokem a pomohla výměna vody. Toto však nastalo před týdnem a to byla voda právě vyměněná. V akvárku jsou spolu s dalšími 5ti rybkami, které nemají žádný rozpad ploutví a ani ancistrus nic takového nemá. Za poslední půlrok do akvárka nepřibylo nic nového a výměnu akvária provádím vždy stejným postupem a prostředky.
Předem děkuji za radu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 21:11 Lenka Re: romant
Díky moc za cenné rady! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 21:09 R Muž romant [27982] Re: Lenka
Výměna u mě dobrý. palec Zaměř se na tu výživu a kromě těch vitamínů jim pořiď i jiný krmení, aby byla pestřejší nabídka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 21:07 Lenka Re: romant
Díky za tip. Tuto rybku už asi nezachráním..? Vodu měním 1/3-1/2 každžch 5 dní. Je to málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 21:03 R Muž romant [27982] Re: Lenka
Pořiď od sery fishtamin a na to krmení před podáváním občas kápni několik kapek těch vitamínů a nepodceňuj výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 20:56 Lenka – Razborka - nemoc
Děkuji za rady. Máme je chvíli, krmím vločkovým krmivem dajana - color každý den. Takže to bude moje chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 20:46 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Pripájam sa k romanovi, krivica spôsobená nevhodnou stravou, teda podvýživou. Podpísaný je tam aj vysoký obsah dusitanov.
Zhodou okolností som bol včera toho svedkom u kolegovho syna, všetko pokrívené :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 20:38 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Lenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 20:37 R Muž romant [27982] Re: Lenka
Pohledal bych pojem "křivice".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 20:32 Lenka – Razborka - nemoc
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka razborky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 20:31 Lenka – Razborka - nemoc
Fotka k příspěvku Mám v akváriu 60l cca měsíc hejno razborek, ale už druhá vypadá takto. Je pokřivená a na boku má něco jako vřídek. Nevíte někdo,co je to zanemoc.Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 13:55 radim Re: romant
tak asi zkoušejí sado maso smich zatím co jsem po noční spal se vytřeli... teď už zase cukrukou nad jikrama X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 10:46 DREDRA Re: Mych
Tak toto teda slyším poprvé coze ...můžete to nějak blíže popsat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 08:45 R Muž romant [27982] Re: Lenicka92
Přesně tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 08:35 Lenicka92 Re: romant
Jak to myslíš? Jako, že jde o genetickou vadu? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 08:34 R Muž romant [27982] Re: Lenicka92
I příroda chybuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 08:31 Lenicka92
Ahoj, dnes jsem zpozorovala na jedné malé rybce (potěru) nepřirozeně otevřenou tlamku. Foto bohužel udělat nemohu rybka je moc malinká a já nemám ani pořádný foťák. Nevíte co to má za příčinu? Hodnoty vody by měli být v pořádku a ostatní rybky nejeví žádné známky nemoci krom té jedné. V knížce jsem nic nenašla takže pokud máte někdo zkušenost prosím o radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 07:24 R Muž romant [27982] Re: radim
Těžko soudit, dělá to na mě dojem, že se někde pořádně přimáčkla a ta teorie s dotírajícím samcem se jeví jako pravděpodobná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 07:05 radim Re: romant
to snad ani ne, aj ty květináče jsem obrousil a nic ostré tam není. Nemohl ju tak potáhat samec? Zaráží mě, že to má tak pravidelně z obou stran :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 06:54 R Muž romant [27982] Re: radim
Ostrej šutrák?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 06:37 radim
Fotka k příspěvku jak střihlá nůžkama
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 06:35 radim
Fotka k příspěvku má to z každé strany stejně...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 06:35 radim
Fotka k příspěvku každé ráno překvapení :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 22:58 Mych – Zvracející piraně
Prosím o radu - poslední dobou nemůžu ryby nakrmit. To, že piraně zvracejí, když se přežerou je celkem normální. Poslední dobou to ale dělají po každém krmení (1x, max 2x týdně) a začínají zvracet až cca 20 hod. po krmení. Napadá někoho, čím by to mohlo být? Nikdy dříve jsem se s tak častým zvracením nesetkal. Ještě jsem si všiml, že vždycky, když to na ně přijde jim nateče a zbělá dolní čelist, někdy i část hlavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 22:41 radim
Fotka k příspěvku ahoj, všiml jsem si, že jednomu kančíkovi něco leze z podoka :-O Tak mě napadlo jestli to nemůže být něco jako parazit, nemoc... začalo mu to trochu otékat a kolem světlat (bohužel jak je to s bleskem focené není to tak vidět) nechci z toho dělat nějak vědu oni se umí občas i pěkně pokousat, ale radši se ptám, kdyby někoho něco napadlo. Jedná se o toho nevětšího pravděpodobně samce a ten moc bit nebývá spíš naopak. Před týdnem jsem zkrmil dost zaneřáděné nítěnky. Byla v nich různá havěť, jako třeba 2 druhy pijavic, ale to jsem si všiml dost pozdě. Hledal jsem je a neměly by to být ty co jdou na ryby. Vyměnil jsem čtvrtku vody, dal torben...voda teď 29°C. Chová se úplně normálně žravě.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 20:04 Muž snehulda007 [850] Re: romant
Romane díky moc. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 20:02 Muž snehulda007 [850] Re: cezarmilan
To bylo první co jsem udělal. I tak díky za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 19:07 R Muž romant [27982] Re: snehulda007
Na tuberu bych to neviděl a je klidně možný, že je to postarší vynesená samice, ty takto někdy končívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 19:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: snehulda007
Už by som jej doprial "odpočinok" a cestu na druhý breh. Jednako to môžu byť paraziti, jednako baktérie. Živorodky žijú krátko a u nej už imunita bude slabá. Treba myslieť na ostatné zdravé rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:58 Muž snehulda007 [850]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:57 Muž snehulda007 [850]
Ale co ta ploutev? Je pravda, , že se ládovala jak prdlá, ale když krmím mrazenyma patentkama tak je koupu v v manganistanu..takže naordinuju hladovku a budu pozorovat? Už je tam...Fakt se jen bojim aby to nebylq ta tuberkulóza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:55 R Muž romant [27982] Re: snehulda007
Posla pře perlivou vodu na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:49 Muž snehulda007 [850]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:47 R Muž romant [27982] Re: snehulda007
Tipoval bych vnitřní parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:45 Muž snehulda007 [850] Re: snehulda007
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:44 Muž snehulda007 [850]
Fotka k příspěvku Prosím o pom8c při určení nemoci. Plata byla víc jak dva roky stará, potravu přijímala normálně, stranila se ostatních ryb.Dnes jsem si všiml ocasní "roztržené"ploutve, hubeneho břicha a výrazného otoku okolo hřbetní ploutve. Všechny ostatní ryby jsou bez příznaků, vypadají zdravě. Jen se modlim aby to nebyla tuberkulóza:(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:21 Muž lojzalojzovic [327] Re: romant
dík za info, budu sledovat, vypadá zdravě, pokud to není nic nakažlivého je mi líto poslat ji na dovolenou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2014 18:27 R Muž romant [27982] Re: lojzalojzovic
Ano, pozoroval jsem něco obdobného, taky u červenoústek(hlavek) a průběh byl jak jsem popsal, koukám, koukám, ze dne na den, šneci večeří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 18:25 Muž grunda [1781] - Cichlidy
rovnou zahodit
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [96] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198019x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=4751