Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 07:43 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: LiborSprysl
Tak si to včéra hodil.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 20:30 Arci Re: romant
Díky za radu, vodoléčba bylo jediné co mě napadlo, už třetí den měním cca čtvrtinu vody každý den tak v tom budu pokračovat dále :-) , snad se to začne lepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 16:26 R Muž romant [27987] Re: Arci
Častější výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 12:30 Arci – Ancistrus poškozená ploutev
Zdravím, mám problém s jedním Ancistrusem. Pravděpodobně jsem při koupi přehlédl že má poškozenou přední ploutvičku. Bohužel s postupem času se to nelepší ale viditelně horší (poslední týden se to "zastavilo") nejdříve to bylo jen trochu, pak víc a teď už je vidět i kost polutve (je to ploutev co má v páru hned za hlavou podél těla). Zdá se že tam má i trochu plísně ale tím si nejsem jistý.. Můžete mi prosím poradit jak mu mohu pomoci? Ostatní osazenstvo nádrže je v pořádku (nonky, korálovky, dokonce tu mám i potěr korálovek tak problém s nádrží nebude, no2 měřím a to je v pořádku).. Přidal bych fotku ale nechce se nechat vyfotit uličník hmm .. Předem děkuji za radu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 08:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: BuldozerGT86
Vypadá už na dost velkého veterána... zvětšení břišní dutiny se mi jeví nepatřičné... a protože elegansek se chytne každý prd...No určitě jsou to rybky, které patří do druhového akvária, aby se nemusely potýkat s chorobami přišedších...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 07:52 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Příspěvek z 14.07.2016 18:07

Elegans furt žije... Oddělil jsem ho do mini akvaria kde dostal topítko které jede na 30C už druhý den. Furt NIC umřít se mu nechce. Je bílej jak stěna. Zajmavé ale bylo, že v ten den co jsem na to přišel, tak jsem našel krevetku která si hodila záda. Když jsem se ji dotknul tak plavala pryč ale byla taková přichcíplá. A do 30 min byla jasná. Nebylo na ni nic zvláštního.

Jinak koupil jsem si endlerky Scarlet. To byla chyba. Jedna spáchala harakiri a další dvě to přestalo bavit. Nebudu kupovat tyhle křížený formy. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 07:15 Žena dieu [18] - malawiRe: minn
Za mě mohu doporučit to Tetra Contra Ick, když dodržíš dávkování, krunýřovci vydrží bez jakýchkoliv potíží X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 22:47 minn Re: NHKG
Ale teoreticky, když dodržím dávkování, nemmelo by se nic stát, ne? Opravdu bych nerada, aby mi umřel :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 22:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: minn
Constapur jsem neměl, ale Esha Exit ancitrusům neškodí a je dostupná v Hornbachu.
Většina těch léčiv je založená na stejné složce (Malachitová zeleň) a ta je pro krunýřovce ve větších koncentracích toxická.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 22:23 minn Re: NHKG
Díky moc, zítra někam sběhnu.. dooma mám ten costapur, ale ten by mi ho prý mohl zabít..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2016 22:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: minn
Mohla by to být rybicky.net/forum/2223-krupicka
Pokud to je ona, kup si nějaké vhodné léčivo (ideálně Esha exit, případně Costapur, Tetra Contra Ick Konzentrat, Sera med Professional Protazol nebo JBL Punktol ULTRA) a přeléč celou nádrž podle návodu u léčiva. A bacha, některá levná léčiva jsou pro ancitruse škodlivá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2016 22:04 R Muž romant [27987] Re: minn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 22:01 minn – Ancík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, před chvíli jsem se vrátila domů z víkendového výletu a po prohlédnutí akvária jsem narazila na zvláštní tečky na mém ancíkovi.. jsou takové maličké, bílé a vystouplé.. přidávám fotky, snad je to dobře vidět, bohužel mi to lépe vyfotit neslo.. jiná ryba to na sobě nemá, mohl by mi nekdoo poradit, co to je? Diky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2016 20:43 Muž Shimamoto [492] Re: Eva26
Infekční vodnatelnost. Závojnatku okamžitě vyndat z akvária a utratit, ostatní ryby pozorně sledovat, zda nemají podobné příznaky - obzvláště příbuzné parmičky.

A pokud to s ostatními rybami dobře dopadne, žádnou další závojnatku už nepořizuj!!! Není to ryba vhodná do společnosti tropických rybiček, o velikosti tvého akvária ani nemluvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2016 20:38 R Muž romant [27987] Re: Eva26
Ušetři jí trápení a pošli jí na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 20:23 Eva26 – závojnatka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, potřebuju poradit se svou závojnatkou. Mam ji ve 125 litrech spolu s par neonakma, tetrama, parmičkama, dale se dvemi pancernicky a ancistrusi. Ostatni ryby jsou v naprostém pořádku, vodu měním často. jeden den jsem si všimla že není tak pěkná jako bývala, další den jsem ji našla jak leží bokem na rostlině a jen těžko dýchá, když jsem ji chtěla vyndat okamžitě ožila a chovala se uplně normálně, další den se to opakovalo, dnes se nechává spíš unášet proudem a polehává, šupiny nejsou uplně přilehlé, konec ocasu ztratil barvu a drží se na ní bublinky vzduchu a dnes již nemá zájem o potravu. prosím pomozte. děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2016 18:54 R Muž romant [27987] Re: BuldozerGT86
Jak se chová? Přijímá potravu? Straní se? Jak dlouho tu změnu barvy pozoruješ? Jestli je to chvilkovka, tak třeba tipuju úplně blbě a je jenom v nějakým stresu apod. Počkal bych do zítra a když bude stejnej, tak bych ho dal pryč. ovšem zajímají mě i názory ostatních diskutujících, já nejsem věštec, jenom jsem vyslovil svůj názor, podezření. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 18:49 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: romant
Mám tam přes 20 rybiček a nějaké krevetky a jen on je divnej. Teď nevím co? Mám ho odlovit a spláchnout nebo ho nechat bejt a krevetky se šnekama se o něj postaraj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 18:33 R Muž romant [27987] Re: BuldozerGT86
Můj tip jsou vnitřní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 18:07 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Elegans
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vůbec to nechapu. Je to sameček a je úplně bílý. Jako by me zahlidnul na Vaška. Poradíte mi co mu je? A sorry za ty hrubky. Píšu pres telefon.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 16:24 ioopp Re: Yirka
Čekal jsem aspoň nějaký argument, proč v pořádku je zkrmovat nemocné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 15:03 Muž Yirka [9126] Re: ioopp
Já se neurážím a ty važ slova a ta o liskání si nech pro tvé blízké.
Pravdu stejně nemáš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 13:54 ioopp Re: Yirka
Tak hlavně tady nejde o přírodu, ale o umělá prostředí s velice křehkou rovnováhou. To je další blbost něco takové srovnávat, ať už jde o nemoci, nebo cokoliv jiného v akva. Ani nevíš co těm rybám je a jestli je to infekční pro další ryby. Vlastně doporučuješ, podle všeho začátečníkovi, dát nemocnou rybu mezi zdravé. Napadají mě hned dvě nemoci, u kterých by mohlo dojít k přenesení. Bohužel jsem se nad tvou první odpovědí narozdíl od tebe zamyslel. Klidně buď uražený, nebo co, za to jak to píšu, ale nemocné ryby se nezkrmují...zraněné klidně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 11:59 Muž Yirka [9126] Re: ioopp
Než začneš doporučovat liskání, tak se trošku zamysli. Jak myslíš, že to chodí v přírodě. Nemocné ryby chodí do nemocnice a pak na hřbitov? Ne stávající se součástí potravního řetězce a je to tak přirozené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 11:37 ioopp Re: Ji333
Hlavně prosímtě nezkrmovat. To je mi rada zkrmovat nemocné ryby. Si Yirko za to liskni! Ryba není popelnice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 10:26 Muž Yirka [9126] Re: Ji333
Prakticky jsou dvě možnosti. Buďto je to dáno geneticky nebo získáno pobytem ve špatných podmínkách, přičemž druhá možnost je v případě vícedruhového výskytu pravděpodobnější. Je třeba se na životní podmínky rybek podívat, zda jsou OK. Osobně bych takovéto rybky šetrně utratil, v lepším případě zkrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 10:02 Ji333
Zdravim,
podedil jsem rybicky s krevetama a skebli. Chtel jsem se zeptat, pokud je u ryby jasne viditelna deformace(pokroucena pater) nebo na tele vyboulenina, ale ryba funguje uplne normalne, plave, zere. Nechat dozit, pozorovat jestli se nemeni a nebo poslat na druhy breh?
Neonka, gupka pokroucena pater, betak boule na boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 20:51 megynka77 Re: romant
..aj som si myslela ...ale moja srdcovka.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 20:12 R Muž romant [27987] Re: megynka77
Hmm, takto načatou rybu bych poslal na druhej břeh, bohužel. :-( Nebudu spekulovat, ale už jsem několikrát v obdobným stavu skaláru viděl a v drtivý většině případů léčebné pokusy nedopadly dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2016 20:09 megynka77 – pls help
Fotka k příspěvku prosim poradte aku chorobu ma tento skalar?
chcela by som ho zachranit..pls piste radte..dakujem
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 17:52 Bimbo Re: romant
tak jsem jí ukončil trápení sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 14:15 PVC Re: romant
Myslíš? s tímhle nemám žádnou zkušenost. já to tipoval na zácpu nebo tak něco. já tu mám teď jen eshu 2000a exit. možná ještě malachitku a multimedical.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 13:54 R Muž romant [27987] Re: PVC
Podle mě nadměrně namnožený bakterie v dutině břišní, takže buď druhej břeh a nebo to zkusit s něčím antibakteriálním, ale v separé nádrži, neb to jsou zabijáci bakterií, tedy ty přípravky, nabízel by se třeba Bactopur direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 12:47 PVC – kančík elliotův
Fotka k příspěvku co mu je? fotka nic moc, ale ta otevřená tlama a jakoby přiškrcení a tvar přesýpacích hodin je znát. jinak nežere a je dost u hladiny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 20:00 R Muž romant [27987] Re: Bimbo
Sůl je sůl. :-) Pokud to skutečně je ten měchýř a je to začátek, není ještě moc proděravělej, potom to co doporučoval kolega Motýl je tou správnou cestou, ale nepředbíhejme. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 19:25 R Muž afc1886 [14700] Re: PVC
Fotka ryby by celkem dost pomohla.A jedna rada na závěr-ryby si nenechat nikým krmit,ale nechat jim trochu hladovku.Neboj zdravé ryby to v pohodě zvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 19:06 PVC – nemoc kancik elliotuv
Ahoj. Prijel sem z dovci a ryby si nechal krmit. Jeden kancik asi nemuze zavrit tlamu a u prdele je jako preskrcenej zhora gumickou, tak vypada jak nerovnomerne presypaci hodiny. Rit ma nejak oteklou. Nejsem si jistej, jestlizere. Co to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 18:59 Bimbo Re: romant
Fotka k příspěvku Možná, že tu nějaká naděje je. Dnešní stav. Do rána vytrpěla solnou lázeň, teď trpí malachytovou zeleň, nic jiného po ruce bohužel nemám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 18:03 Bimbo Re: Motýl
zítra zkusím sehnat Aquar TeraP AB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 08:34 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Bimbo
zkusil bych něco antibakteriálního
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 18:36 R Muž romant [27987] Re: Bimbo
Nevím, nejsem věštec, je to buď a nebo. Za mě držím palce a budu se velmi rád ve svém prvním soudu mýlit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 18:33 Bimbo Re: romant
Chci jí dát šanci, přece jenom to není ryba za dvacku. Cichlidy už dělám dlouho, ale tohle se mi ještě nestalo. V nádrži je v podstatě od malička a najednou tohle. Pokud se jedná o infekci plynového měchýře, tak je s ní nejspíš Amen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 17:45 R Muž romant [27987] Re: Bimbo
Tak pomalu a možná spíš i rychle se nachyluje její poslední hodinka, ta úvaha o problémech s plynovým měchýřem je podle mého názoru správná a z mého pohledu neléčitelná. Já osobně bych volil ukončení trápení a poslal rybu na druhej břeh.
Edit: Z možných a rychlých řešení co bych event. vyzkoušel se nabízí krátkodobá solná lázeň v řádu hodin a s koncentrací pol. lžíce na 10 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 17:40 Bimbo – Nemocný red spotted severum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

mám dotaz ohledně nemocného severáka. Ryba polehává po dně, špatně plave. Většinou s hlavou nahoru. Zřejmě neovládá plynový měchýř, jak by měla. Ve společném akvariu přijímala i potravu. Po dnešním odlovení do karantény v podstatě už jenom leží na boku. Na tělě nejsou patrné žádne abnormality. Bez zježených šupin, nafouknutého břicha či zvětšených očí. K tomuto stavu došlo v podstatě přes noc z ničeho nic. Ostatní ryby v nádrži jsou vitální. Ryba je stará cca 8 měsíců a dosahuje velikosti okolo 10 cm. V akvariu panují stále stejné poměry (odkalování, krmení, výměna vody). Jedná se o zaběhnuté akva cca 15 let. Na rybě jsou snad vidět, pokud to není vada fotky, vyblednutá místa. Děkuji za případné reakce. LM
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 12:27 Pitris Re: romant
I když to není zrovna to, co jsem se chtěl dozvědět, tak děkuji :-) údržba je pravidelná a teď přes ty horka i častější výměna vody ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2016 12:25 R Muž romant [27987] Re: Pitris
Vnitřní paraziti, poslat na druhej břeh. Dbát na kvalitu prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 11:35 Pitris – Molly black/gold
Fotka k příspěvku Dobrý den, rád bych se zeptal, co může být samci mollyny, který ztrácí barvu a dost hubne. Taky by mě zajímalo, zda li můžu udělat něco proto, abych mu pomohl nebo jestli se s ním mám raději rozloučit. Děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 23:20 Ramirez – Co to JE?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
bohužel toto se mi objevilo na kančíkovi. Z počátku takové skvrnky, myslela jsem si, že to má z přehrabování kamení-že je podřený. Pak to měl horší, jsem si našla na internetu-asi krupička? a začala léčit, úspěšně.Na dvojité fotce jde vidět zlepšení. Nakonec to měl dobré-úplně. Měla jsme radost.
Jenže pak jsem odjela na dovolenou a toto se mu stalo tak za týden!
Asi mám akvárko vyhodit...
Nevíte prosím co to bylo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 07:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: BuldozerGT86
BuldozerGT86 napsal: Tam kde jsem měl ancicitruse obič (přísavky) tak tam dostali spařený salát - ten jim šmakoval. A jinak dostavali HIKARI tabletky. Ohledně Elegans tak tam dostavaj buď sušené nebo cyclop (mražený). Grindal jsem přestal dávat protože se mi v tom začli rozmnožovat nějaké mušky takže jsem si udělal novou násadu a teď čekám jestli se nová násada chytne.
Sušené - nevím co to je, ale s ním se u nich musí vélmi opatrně. No a s tím cyklopem je to stejné... Elegansky jsou dost velké cíti... pro ně je nejideálnější krmivo živá artémie a lyofilizovaná artémie... Vyhnete se riziku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 07:41 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: LiborSprysl
Tam kde jsem měl ancicitruse obič (přísavky) tak tam dostali spařený salát - ten jim šmakoval. A jinak dostavali HIKARI tabletky. Ohledně Elegans tak tam dostavaj buď sušené nebo cyclop (mražený). Grindal jsem přestal dávat protože se mi v tom začli rozmnožovat nějaké mušky takže jsem si udělal novou násadu a teď čekám jestli se nová násada chytne.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=2851