Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 161 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 16:42 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Určitě je to kousanec, ale když se podívám na ten seznam ryb...že by až takhle rafla tetrazona? :-|

Spíš mám pocit že tam plave ještě něco dalšího, co není v seznamu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 16:12 Muž Dejmon [64] Re: Designer
Stím pane kolego souhlasím, ale je třeba i trochu humoru,;-) aby špatná nálada byla ta-tam a mohlo se s rybičkami pracovat s láskou radostí. Bohužel, ve svém okolí mám i několik lidí, kteří pro i pro mrtvou rybičku brečí, tak vím jaké to je. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 16:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejmon
Pane kolego, ono se to se Zralokem bilym vzhledem k velikosti te nadrze muze zdat vtipne, jenze zkusme se na to podivat tak, ze nekomu, kdo neni zkazeny odchovem spousty ryb (ryba sem, ryba tam), umiraji rybicky, ktere ma rad. A ze to jeste treba neumi, neni duvod k tomu, tomu cloveku jeste vice ublizovat, kdyz ho to treba opravdu trapi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   02.05.2011 15:59 Muž Dejmon [64] Re: Designer
Aby to nebyl nakonec Carcharodon carcharias smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 15:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Tady s Tebou nesouhlasim, tohle je nejaky dravec. Treba silena Betta splendens by presne tohle dokazala, dela to jeden kus z mnoha, ale stava se to, specialne ze dobne do Paviho oka. Neco takoveho bych hledal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 15:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: xx
Jo, myslim si totez. Navic bakterialni infekce zere rybu tak nejak pomaleji, a je to pak orysovane bilymi chomacky, nic tak ostreho, nic az tak rychleho. Tohle vypada jako vykousnute, nekdo si do te ryby normalne kousnul, ale to by musela byt priserka s hodne ostrymi zoubky...

Ty ryby nekdo kouse, je ted vhodne vypozorovat, kdo z osadky akvaria na ne utoci. Vypsat sem co tam aktualne je a v jake velikosti jiste neni od veci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2011 15:38 xx – pro simka894
Napiš seznam ryb a jiných živočichů, které v tom akva máš.

Nevím, ale na bakteriální infekci mi ta rána přijde podezřele ostrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 15:34 R Muž romant [27987] Re: simka894
Mohlo by se jednat o bakteriální rozpad ploutví. Podívej se do tohoto vlákna a porovnej s fotkama tam k dispozici a možnosti léčení se tam dozvíš taky. Jenom obecná rada je výměna vody, tou se nedá nikdy nic stazit, 50% objemu akva, ale to stádium vývoje nemoci u Tvých rybek bude zřejmě pokročilejší a bude třeba nějakého jiného zásahu.
rybicky.net/forum/413
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -5   02.05.2011 15:33 Muž Dejmon [64] Re: simka894
smich To jsou typické projevy pravých nešťovic smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 15:20 Žena simka894 [0] Re: simka894
prosim vas odpovedzte mi niekto, lebo uz som zufala ... zväčšuje sa jej to ... a aj samcek pavieho ocka uz to asi ma ... ale jemu sa vcera vecer spravila na chvoste dierka a teraz ma uz cely chvost predeleny na polovicu !! CO MAM ROBIT ?????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 14:46 R Muž romant [27987] Re: Dlock
Ano, třeba tu jsem měl na mysli. palec Udělal jsi podle mě vše co bylo třeba a nezbývá než nechat filtr dělat svoji práci, do dna moc nerejpat, když odkalovat, tak jenom lehce vzchní vrstvu, s tím Nitrivecem postupovat dle návodu a měnit vodu. To jsou moje rady. držím palce ať se to rychle stabilizuje a akvárko Ti dělá radost. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 14:42 Dlock Re: romant
Rostlinek mam dostatek a dari se jim dobre, akvarijum je pekne zarostly,pokud stonovkou myslis "Egeria densa" treba , tak takovych tu mam docela dost, hodne sem si je namnozil ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 14:29 R Muž romant [27987] Re: Dlock
Ano, tak to je podle mě naprosto v pořádku. Zítra bych pokračoval s tou výměnou vody, 30% objemu akva a určitě dobrým pomocníkem jsou rostliny, kterých není nikdy dost, zvláště pak rychlerostoucích stonovek, ty jsou pro rozjíždějící se akva velmi žádoucím zbožím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 14:25 Dlock Re: romant
tak 60% vody jsem vymenil , nitrivec jsem pouzil podle navodu , ne pouze na tu vymenenou ale na cely obsah akva.. tzn.na 60L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 13:14 R Muž romant [27987] Re: Dlock
Výměna vody, nepoužívání žádný preventivní chemie, krom toho nitrivecu. To akvárko se musí nejdřív stabilizovat a začít normálně fungovat proces nitrifikace. Kolik vody jsi vyměnil a použil jsi ten nitrivec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 13:01 Dlock Re: romant
udelal jsem to az dnes, protoze vcera v noci sem je nechtel stresovat kdyz uz spali , bohuzel jsem nasel jedno pavi ocko teda spise cast z nej asi ho kompletne ozrali protoze to byla jen hlavicka a kousek .... nyni mi 2 pavi ocka plavaji v proudu filtru a zbytek akvarka se masivne otira o veci po vasi rade , udelal jsem vse jak tak jak jste doporucil... coze nemuze byt este neco co pro to muzu udelat aby se takhle neotirali ? prijde mi to spise horsi nezli lepsi tedka
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 00:10 R Muž romant [27987] Re: Dlock
Tady je návod k použití.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 00:01 R Muž romant [27987] Re: Dlock
Pořiď tenhle pžípravek a on Ti s tou kavlitou vody pomůže, protože tím multimedikalem jsi to docela pohnojil, ale to se stává, když se něco dělá dřív, než se na to člověk zeptá.
rybicky.net/vyrobky/35-nitrivec
Teď na nic nečekej a vyměň klidně 50% objemu akva, fitr nech běhat a zítra znovu vyměnit vodu a kombinovat s tím nitrivecem dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 23:59 Dlock Re: romant
diki moc za radu..prectu si co jde a pak uvdim jak budu pokracovat ... no zatim mi nic nechcipa nastesti tak snad to bude jen lepsi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 23:55 R Muž romant [27987] Re: Dlock
Nemají vhodný podmínky, to už jsem Ti napsal a proto se nechtějí množit, až jim zpelšíš životní podmínky v akvárku, tak uvidíš, že se množit začnou. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 23:53 Dlock Re: Dlock
este jsem zapomel v uvodnim prispevku dodat, ze se ani jeden ze zminenych rybek nemnozi ani nemaji tendence se mnozit.. nevim jestli to je nomranli nebo jak casto to na ne prijde :-D ale zrovna u pavich ocek mi to prijde neobvykle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 23:53 R Muž romant [27987] Re: Dlock
Takže, filtr nečistit rozhodně tak často, nech ho alespoň měsíc dělat svoji práci, to vyprání ve vodě z akva je v pořádku. Začni aplikovat vodoléčbu, nebo-li měň častěji vodu, klidně každý druhý den těch 30% objemu akvárka. Odkaluj jenom lehce, do dna moc nerejpej a zamysli se nad osádkou, máš tam docela dost živorodek ato jsou velmi zdatný znčišťovatelé prostředí.V tom akvárku tím, že se neustále čistí filtr a intenzivně odkaluje je neustáe narušována tzv. biologická rovnováha a to je hlavní příčinou Tvých potíží. Mrkni se na tyhle odkazy.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 23:48 Dlock Re: romant
filtr tam mam tento akvarijni-filtry.heureka.cz/… cistim ho s vymenou vody , dneska jsem se docetl ze se nema proplachovat pod kohoutkem , do ted sem to tak delal , jinak bezi porad, dneska sem ho vypnul kvuli tomu multimedikalu , pisou to v navodu ze se ma filtr vypnout a akvarko prevzdusnovat, tak mam zaplej "vzduchovej kamen" prez takovej ten "kompresurek"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 23:37 R Muž romant [27987] Re: Dlock
Co filtr? Jak často je čištěn? Běží neustále? Co je ten filtr zač, předpokládám, že je to nějaký vnitřní s molitanem uvnitř toho filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 23:33 Dlock – Rozpoznání nemoci - Výber léčby
Dobry den,predem se omlouvam pokud toto bude casty dotaz,nebo je spatne umisten...jsem prakticky uplny zacatecnik...akavrko mam 60ti litrove,osidlene 4 Pavi ocka,2 mecovky,4 platy,2 gold molly,1 pancernicek,1snek ... akvarko mi funguje tak necelych pul roku, drive sem mel gold molly 5x z toho 3 samice a 2 samce...jednou mi prestalo fungovat topeni a nez jsem to zjistil tak mi goldmolly polehavaly na dne,chovali se apaticky , a skoro nezrali,nakonec to 3 nezvladli,a 2 jsem vylecil (samce a samici) pomoci MULTI-MEDIKALU ktery mi byl doporucen v akvaristice,ve spolecne nadrzi,protoze nemam jiny prostor kam je dat... akvarko odkaluji a vodu menim z 1/3 cca 1x za tyden a pul , podle casu pri vymene pouzivam sera aquatan a bio nitrivec..... nyni mam problem s pavimi ockami, bud lezi na dne , nebo se hodne otiraji o prislusenstvi a dekoraci akvaria,nebo take hodne casto na miste plavaji proti smeru proudu z filtru...(vlastne se otiraji vsechny ale ostatni pouze minimalne spise ojedinele) z tech pavich ocek mi prijde ze jeden z nich ma mirne ohnutej celej ocasek dolu, jakoze pokrivenou pater mozna...topeni funguje dobre, dnes jsem nasadil opet multimedikal ale hledal jsem docela dlouho co to muze byt na nic konkretniho sem odpoved nenasel a multimedikal moc v oblibe lidi nemaji jak sem se docetl take pry muze otravit pancernicka .... tak se chci zeptat co to muze byt za nemoc , popripade jak lecit.... rybky jinak vypadaji normalne .. krupicka to urcite neni... predem dekuji za rady a predem se omlouvam pokud je to vsechno spatne :-D jsem zacatecnik jak na foru tak v akvaristice :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 20:14 Žena simka894 [0]
Fotka k příspěvku ahojte uz vcera som tu pisala ze co je to z mojou gupkou, ale tak dnes sa mi to podarilo aj odfotit tak napiste co t omoze byt... dakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 12:07 Muž Joss24 [0] - AsieRe: romant
Fotka k příspěvku Fajn, jdu vyměnit vodu. Léčiva teď stejně žádný nemám (jen baktopur direct), tak mi nic jiného nezbývá. Napadlo mě, že bych ji mohl izolovat od ostatních, ale mám na to jen prázdnou 12L nádrž. Pravděpodobně by z toho byla ve stresu ještě víc, tak nevím :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 23:14 R Muž romant [27987] Re: Formy
Tak hlavně aby to co jsi se dověděl pomohlo Tvým rybám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 23:12 Formy Re: romant
Moc dík pomohl jsi mi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 23:05 R Muž romant [27987] Re: Formy
Mrkni na tenhle článek, spoustu Tvých otázek osvětluje.
rybicky.net/clanky/674-ichtyophthirius-multifiliis-krupicka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 23:00 R Muž romant [27987] Re: simka894
Co filtr. Běží od spuštění bez přestávky a bez čištění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 22:59 Formy – Nemoc
Zdravím, jedna samice pavího očka dostala nemoc, podle všeho krupičku, (bílí zrnko-vitý skvrny). Dal jsem ji bokem hned jak jsem si toho všiml. Potřeboval bych vědět z čeho to může být, jak se tomu dá zabránit a jelikož jeto nakažliví jak poznat zda jsou ostatní gupky mimo nebezpečí? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 22:57 Žena simka894 [0] Re: romant
no hodnoty N latok NO2 som nemerala este nikdy ... a vcera som im menila vodu tak neviem uz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 21:37 R Muž romant [27987] Re: simka894
Tohle na mě dělá dojem špatný kvality vody. Aplikoval bych vodoléčbu a vyměnil bych 50% objemu akva a uvidíš, jak rybky zareagují. Rozhodně dobrým vodítkem bude znát hodnoty N látek hlavně NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 21:25 Žena simka894 [0] – chora gupka a mrtve tetry
potrebujem pomoct... moja gupka ma pri chvostovej plutve nieco zvlastne .. vyzera to akoby jej kusok odkusili rybky, ale nemam agresivne rybicky takze o tom pochybujem ... ma to uz skoro do polovice chvosta :-( .. nemozu sa mi nakazit aj ostatne rybky ak je to nejaka choroba ... a zahadne mi zomreli 2 parmicky ... nasla som najprv jednu z otvorenou papulkou na hladine a dnes druhu zakliesnenu v kvetinach a pritom som pred pol hodinou pozerala na nu ako plava pri hladine... neviete co to moze byt ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2011 21:18 R Muž romant [27987] Re: Kajka99
Tak snad si z naší příjemný výměny názorů ten jemuž je pomoci třeba vybere to co považuje za správný a učiní tak, protože konečný rozhodnutí je vždycky na majiteli rybky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 21:11 Žena Kajka99 [229] Re: romant
ano, souhlasím. ono je totiž taky možné, že esha je třeba jenom na zeleno obarvený nasycený roztok kuchyňské soli, která akorát vyvolá oslizení :) ale vážně, nejsem člověk, který by hned na všechno cpal chemii, tuto cestu volím, protože to léčivo je velice šetrné a samo se rozkládá. Kdyby tato možnost nebyla, také bych volila cestu "zkusme ať si to příroda s troškou výpomoci vyřeší sama".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2011 21:03 R Muž romant [27987] Re: Kajka99
O.K. Co člověk to názor. Naprosto nic proti Tvému navrženýmu postupu. Já tedy jako prevenci, vždy a za všech okolností používám tu výměnu vody. Už jsem zde byl několikrát označen za toho, jehož přístupy jsou konzervativní(naprosto nic, proti nikomu, za svoje názory se nestydím), ale to není vůbec důležitý, tady je důležitý výsledek a správně zvolená léčebná taktika. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 20:47 dayd
poradte mi prosim niekto,objavilo sa mi na dvoch rybach neake biele skvrny na plutvach,myslel som ci to nieje krupička ale od fotiek ,co som videl to ma daleko.ak treba skusim to aj odfotitDakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 20:33 Žena Kajka99 [229] Re: romant
ano, eshu jsem radila protože ji mám "v arzenálu", ale myslím si že minimálně ten výluh by byl na místě, protože by se jí v ráně mohla ujmout plíseň. mě osobně by výměna vody moc neuklidnila, ale možná jsem moc opatrná. nicméně eshu aplikuji naříklad i jako prevenci, nedávno jsem dostala jako dárek sumečky průsvitné, ale měli polámané fousky a ploutvičky z převozu. dala jsem je zvlášť, nakapala trochu eshy a misku výluhu včetně listí a nyní si sumečci už plavou v nádrži, fousky dorůstají. esha asi není potřebná dokud se ta plíseň vysloveně nechytí, ale já bych s aplikací neváhala ani minutu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2011 20:15 R Muž romant [27987] Re: Joss24
Stejně tak jako Kajka99 bych řekl, že se třeba někde přimáčkla. Určitě bych s aplikací nějakých léčiv ještě počkal a dal tomu čas s tím, že bych to podpořil výměnou vody, čímž se nedá nikdy nic skazit. Vyměnil bych klidně 50% vody v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 20:10 Žena Kajka99 [229] Re: Joss24
pravděpodobně se poranila, a to že je vybledlá si myslím je proto že je ve stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 20:03 Žena Kajka99 [229] Re: Joss24
bohužel nevím co jí je ale doporučuji okamžitě aplikovat eshu 2000 nebo alespoň výluh z dubového listí či olšových šištiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 17:01 Muž Joss24 [0] - Asie – Poznáte co s ní je?
Fotka k příspěvku Poznáte prosím Vás někdo, co by mohlo být této rybě? Je to Parmička čtyřpruhá, má asi 6cm, dokonce snad i příjmá potravu, je však proti ostatním hodně vybledlá a na boku má krvavou skvrnu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 09:34 Turista Re: Yirka
Díky,taky jsem si říkal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 08:56 Muž Yirka [9126] Re: Turista
Obyčejně je to u neonek jev z přežrání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2011 20:20 Turista
ahoj,mám 20 neonek obecných a jedné z nich se najednou zašpičatělo břicho.Ostatní rybky jsou v pohodě ale jenom tahle ta je nějaká divná.Nebude mít jikry??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 23:50 syrrius – Nemoc živorodky
Fotka k příspěvku Potřeboval bych poradit s léčbou živorodky.Rybky jsem koupil asi před cca 3 měsíci(2samce 4samičky), šly do karantény(zaběhnuté 7L akva) po cca týdnu se u rybek ukazal BRP.Léčil jsem, vyléčil, počkal cca 2 týdny a hop do okrasného akva(zaběhnuté cca 1rok).po 2 tydnech se 3 rybky začali schovávat ve stínu a do jednoho dne uhynuli(zbytek živorodek přesunut do karantény).zbylé rybky pokračovaly stejným tempem až zbyla jedna těhulka(25 gupek ;-) ). Rybka je 2 dny po porodu a taky se tváří že to brzy vzdá.jde mi o to aby se nemoc ve společenském akva nerozšířila,hlavně se bojím o jakou nemoc pujderybky jsou jakoby bledé, straní se, potravu nepřímají.víc mne straší ta červená tečka(přikládám foto)....
osazení 45L akva:6 Black molly, 2 Pancerníček,zmiňované živorodky.
filtruju,vzduchuju,topím,svítím,vodu mením odkalováním jednou za týden,bez chemie bez hnojiv,
krmim vlockama,SERAvipagran,velmi zřídka tablety...
Všem díky za odpovědi:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2011 21:01 Muž Masoxik [12] - Cichlidy
prosim mohl byste nekdo poradit s mojim problemem pridany sem pred par dny.

mainganka ma vred porad stejny, mozna o malicko vetsi nez puvodne.
na nekterych rybacj jsem si vsiml takove belave mista. o velikosti 0,5-1mm. nektere ryby v miste teto tecky maji odchliplou supinu. Prosim poradte o co se jedna.
prosel jsem vsechny nemoci a nic na to primo nepasuje. tecky nejsou tak vyrazne jako treba krupicka, jsou to takove rozpite bile puntiky.

chovani ryb je uplne normalni. zerou a vesele plavou. ale bojim se ze se to rozjede do neunosnych mezi a prijdu o nektere priserky.

sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 22:03 Žena osicmi [1] Re: katterinecka
mám tam jiný...ten atman byl jen provizorní. teď tam mám filtr aquael fan-2 plus do 150litrů a kytek tam mám taky víc. je to hodně stará fotka.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [161] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198287x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=8001