Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 143 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 23:17 R Muž romant [27987] Re: AqualungVlada
Zkusit nějaké léčivo, to je špatnej postup. Pokud rybka přijímá potravu a nejeví jiný známky potenciálního onemocnění než to zrychlený dýchání, tak bych pokračoval ve vodoléčbě a nechal tomu volnej a přirozenej průběh, ale co já vím, třeba se najde někdo kdo bude takto schopen daleko přesněji určit diagnózu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 22:07 Muž AqualungVlada [1] – Je to nemoc? Prosím poraďte
Ahoj, jedna galaxka mi začala plavat v horní části nádrže a tak rychle otevírá a zavírá pusinku pořát jako tenhle smajlík :-D akorat se tak nesměje :( a myslím že i rychleji dýchá. Všechny ostatní galaxky jsou dole u dna v takovém svém hejnu a každou chvilku vyplavou a proženou se tak a vrátí se zpět, ale ta jedna je nahoře u hladiny a tak pomalu si poplavává jenom a všiml jsem si takového malého hrbolku na bříšku kousek za hlavičkou. Možna že ten hrbolek byl i takový červený a větší. Tak jsem začal vyměňovat menši část vody ob den nebo ob dva dny a přidal jsem tam malinko soly dvakrát ale jen dvě štěpítka vždycky (mam krevetky totiž) ten hrbolek se my už zdá menší a červený už není. Jinak normálně jí když krmím a šupiny bych řekl že má taky v pořádku i je pěkně vybarvená. Díval jsem se na nemoci tady ale netuším která by to mohla být. Na fotce by asi nic znát nebylo. A zbytek akváryja vypadá v pořádku jako vždy. A tak ptám se, je to nějaká nemoc? Mám ji lovnout a zkusit nějaké léčivo? Poraďte jaké. Děkuji za jakoukoli pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 19:30 Muž Yirka [9126] Re: savan
Nemyslím si. Kolega romant doplnil mé poznatky, teď je to podle mě především na trpělivosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 18:58 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Yirka
prekrmoval som trocha zo začiatku ale potom mi vyskočila ruducha a musel som brzdiť.nasadil som co2 a neprekrmujem,ruducha ustupuje.mam problem s tvrdou vodou-35dk.pokial som nezačal použivať osmozu rastliny totalne stagnovali.s tou osmozou to ide v tak velkej nadrži pomaly.može ta zmena tvrdoti rozhodiť stabilitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 18:52 R Muž romant [27987] Re: savan
Kontrolní otevření filtru po roce, žádný preventivní čištění, ať je pěkně špinavej a tím pádem řádně osídlen koloniema nitrifikačních bakterií. Hodně malejch šnečků to by mohlo svědčit o překrmování ryb a z toho mají ty šnečci dostatek potravy a tak se vesele množí. Do ničeho moc nevrtat a nechat akvárku klid na řádný usazení. Když odkalovat, tak lehkým polechtáním odkalovačem dna a tu frekvenci u takovéto nádrže bych volil měsíční, to častý narušování dna není pro stabilitu nádrže moc dobrým postupem. Ve výměnách vody pokračovat týdně, to je na pochvalu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 18:48 Muž Yirka [9126] Re: savan
Je vcelku normální, že ve filtru se šneci nacházejí. Pokud jich je nadměrné množství, je třeba se zamyslet nad tím, zda nepřekrmuji. Překrmování je totiž rozhodujícím faktorem šnečího přemnožení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 18:45 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Yirka
nadrž je založena 4 mesiace,filter bol raz kontrolne čisteny.je dobre že vo filtry boli stovky malych slimačikov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 18:37 Žena petulinakk [2016] Re: Mertij
Z toho jak to popisujete bych to viděla nejspíš na stres - máte dost úkrytů aby se případně mohla před samcem schovat? Samci živorodek jsou někdy velmi neodbytní a samici opravdu dost nahánějí.
Jestli jde opravdu o samce poznáte u živorodek u pohlavního orgánu - gonopodia
cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 18:36 Muž Yirka [9126] Re: savan
NO2 musí být na 0, jinak něco není v pořádku. Troufnu si říci, že i když je tam dost živorodek, takhle velkou nádrž bych více stabilizoval a rozhodně bych neodkaloval každý týden. Pokud je nádrž založena delší dobu měla by být voda naprosto ustálená a bez výkyvů. Rybky mohou reagovat jednak na NO2, dále pak již mohou být geneticky zatížené. Taky předpokládám, že tento filtr nečistíš častěji než za 6-12 měsíců....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 18:28 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Yirka
nadrž 540l,vymena 1/3 vody tyždene,odkalenie tyždene,osadenstvo asi 100 živorodiek,rastliny na husto,filter eheim 2080,no2 a no3 skoro na 0,tuto chorobu pozorujem už dlhšie-začina to odumretim chrbta pri chrbtovej plutve.co je to za chorobu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 09:47 Mertij Re: petulinakk
Akva 54l, společenská nádrž o 3 platách skvrnitých, 3 silver molly, 3 pancéřníčcích, 1 bettě. Rostlin celkem 8, filtr vnitřní aquaball 60, odkaluji každý 5. den. Na rybce nejsou pozorovatelné žádné příznaky nemoci. Pouze ji druhá plata nenechá vydechnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 09:31 Žena petulinakk [2016] Re: Mertij
Je potřeba vypsat i víc informací o akvárku - koukněte se na příspěvek hned pod vaším, kde je Yirka vypisuje...
Jinak ta fotka není úplně průkazná, ale ta druhá plata vypadá spíš na samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 09:13 Mertij – Nehybná plata skvrnitá-Mickey Mouse
Fotka k příspěvku Ahojky, prosím prosím o radu. Plata skvrnitá (54l akva) se od včerejší noci shovává u dna a nehýbe se. Přikládám obrázek, kde je vidět, že byla do této doby pronásledována druhou platou (netuším, zda se jedná o samce, v akvaristice nám bylo řečeno, že je to rovněž samice). Může to být způsobeno stresem nebo má samička před porodem? Nevím do kdy čekat s odlovem (v druhém akva nemám filtraci ani vzduchování). Děkuji za odpovědi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2012 09:06 Muž Yirka [9126] Re: savan
Chorobu bych nazval - pobyt v nevhodném prostředí. Následovaly by klasické otázky - v jak velké nádrži je chovaná, kolik je tam rybek, rostlin, jak filtrováno, jak probíhá výměna vody a údržba. A tam v těch odpovědích bych hledal příčinu.
Lék - nějaký protiplísňový přípravek, first aid - výměna vody - tak půl nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 08:41 Muž savan [622] - Živorodky – choroba
Fotka k příspěvku Čo je to prosím vás za choroba?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   27.02.2012 22:50 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Souhlas. A ten Preventin rovnou mrskni do koše...a jestli máš v šupleti i druhý univerzální zázrak Multi-medikal tak ten pošli hned za ním ramtéž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   27.02.2012 22:10 R Muž romant [27987] Re: butthead
Použil bych slabou koncentraci toho Acriflavinu. Můžeš několik dní po sobě měnit vodu a když se to nebude lepšit, tak teprve aplikovat ten Acriflavin, nebo rybu odlovit a léčit separé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 22:07 butthead Re: romant
Čelt jsem, že Acriflavin se používá v nádrži bez rostlin... Můžu použít něco jiného ? Co třeba Preventin ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 22:05 R Muž romant [27987] Re: butthead
Někde se šprajcnul a jak již tady zaznělo, pěkně se naboural, takže držím svoje doporučení i po této fotce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 22:05 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: butthead
Souhlasil bych s Romanem, výměny vody + acriflavin ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 22:03 butthead Re: Bob66
Fotka k příspěvku Zde je lepší foto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 21:59 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
No...ten teda slušně naboural chudák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2012 21:57 R Muž romant [27987] Re: butthead
To bude trošku problém, to je nevyhovující velikost pro tuto rybu. Aktuálně bych nasadil vodoléčbu s přidáním nějakýho protiplísňovýno prostředku, třeba Acriflavin a do budoucna bych tomu pancíkovi hledal novej domov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 21:55 butthead Re: romant
Akvárium je 60 l. O lepší foto se pokusím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 21:33 R Muž romant [27987] Re: butthead
Souhlas s Bobem, jenom se pozeptám, jak je velký to akvárko kde ta ryba je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 21:32 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: butthead
Může to být odřenina + zaplísnění, nebo nějaká bakterka, ale chtělo by to rozhodně lepší foto X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 21:29 butthead – Prosím o radu, co to je za nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, pancéřníček má na hřbetě bílý povlak a krvavé skvrny. Poraďte prosím o jakou nemoc se jedná a jak se jí zbavit. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 19:33 Žena pindruskaP [3] - Tetry
Nemáte někdo zkušenost s léčivem Tetra Medica Lifeguard?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:10 Muž Hans1983 [0]
Fotka k příspěvku Poraďte co může být příčinou úmrtí čichavců zakrslých, mám nějakou vypestovanou barevnou formu myslíme v obchodě to pojmenivali "orange".
2 ze 3 už mi pošli, prvního jsem našel již v rozkladu a ruhý usel být těsně po smrti, na těle žádné viditelné znaky po nějakém parazitovi.
Jediné čeho sem si všiml jsou roztřepené hřbetní a snad i břišní ploutve.
A rybky se chovali divně většinou seděli bez hnutí u dna nebo u hladiny a nejevili moc chuť k jídlu.
Jinak krmím vločkami + jednou denně kostka mraženého krmiva, teď zrovna patentky.
Ještě nějaký den zpátky jsem objevil jednu chcíplou mečovku, ale v již v rozkladu, takže netuším co se jí stalo.
Přikládám fotku posleního čichavce co mi zatím přežívá. Snad někdo poradí.Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 10:26 pavel Re: pavelbartek
tak už se mi naštěstí vzpamatovali, jen pár drobných rybek který jsem měl spolu se závojnatkami mi pochcípalo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:39 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: pavel
Něco jsem dříve čet o něčem jako dekomprese u lidí, kdy něco podobného bývá u ryb při transportu v pytlích nebo způsobeno napouštěním vody do akva, je to o poměru kyslíku a oxidu kysličníku uhličitého ve vodě. Také tam byl návod na trokaraci(propíchnutí dutou jehlou) těla do míst plynového měchýře a vypuštění tak nadbytečných plynů. Snad tady o tom někdo ví více a poradí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:02 pavel Re: pavelbartek
jen jsem vyměnil vodu jako to dělám vždycky a zničeho nic je nahoře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:02 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: katterinecka
smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 18:01 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Pavel
Pravděpodobně se bude jednat o Aerocystitis-zánět plovacího měchýře(plynového měchýře), nemá to s polykáním bublin nic společného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2012 17:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Pavel
to asi nebude tím že by spolykala vzduchové bubliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 17:01 Pavel – vzduch
zdravim moje závojnatka spolikala vzduch. bubliny a ted se jen stěží potopí ,jde jí nějak pomoc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 13:57 Kepi85 Re: romant
\Vypadá to že to bude ono...děkuju. akorát doufam že se s toho dostane sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 13:50 R Muž romant [27987] Re: Kepi85
Osobně si myslím, že se jedná o ty žábrohlísty rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 13:48 Kepi85 Re: romant
nene tenhle problém mam pouze u skalárek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 13:36 R Muž romant [27987] Re: Kepi85
Zkus pohledat pojem "žábrohlíst", to je podle mě to co Tvoje ryby trápí.
Edit: Pokud se tak chovají i jiný rybky, tak by to může bejt zvýšená koncentrce N látek, zláštěpak NO2 a na to je nejlepší okamžitá výměna 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 13:32 Kepi85 – Skalára
Zdravim... potřeboval bych poradit ze Skálárou... už je to několikátá rybka se stejným problémem : Lape po dechu, rychle hybe hubičkou a má zarudlí žábry... Přededm děkuji za radu sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.02.2012 23:03 R Muž romant [27987] Re: Fidelius
Projeď tohle vlákno. Onemocněnní plynovýho měchýře je tam probíráno několikrát rybicky.net/forum/9009 . Ve Tvém případě je to o té aklimatizaci a udržení těch studenovodních podmínek. Příště bych ty rybky přemístil na sklonku podzimu, tak aby nedošlo k tak velkýmu teplotnímu skoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 22:34 Fidelius Re: invalida
no dobrá dobrá, 2 se zatím drží X-) a dozvím se co s tím měchýřem ??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 22:28 S Muž invalida [3881] Re: Fidelius
Aklimatizace musí bejt pomalá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 22:16 Fidelius Re: Bob66
nebylo to rovnou do teplý, dala jsem tam hodně ledu z venku, a pak ho ještě doplňovala. venku by mu zamrzly ploutve do ledu.
A kdyby to byl ten plynový měchýř, tak to je taky moje vina ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 22:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Fidelius
Nevím, jen můj názor, z -8°C do bytu je pořádný rozdíl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 22:35 Fidelius Re: Bob66
hm, takže 3 roky to vydržel a teď to nedal ? škoda, už byl velkej :-O
takže to nemohl být ten měchýř ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 22:13 R Muž romant [27987] Re: Fidelius
Tu nádrž s rybama dej třeba na studenou chodbu, pokud to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 22:12 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Fidelius
Tohle bude ta příčina ;-) Uvnitř nemůžeš udržet stálou nízkou teplotu vody na kterou byl zvyklý a připravený ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 22:05 Fidelius Re: Bob66
když bylo asi -8 a dala jsem je do studený, ještě s ledem, aby to nebylo tak násilný
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [143] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198235x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=7101