Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 107 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 20:56 Muž edgemaster [0] - Afrika – odfoukle supiny
Fotka k příspěvku Ahoj vsichni.

u dvou tlamek Acei sp black jsem nedavno objevil (je to asi tyden) na bocich takove flicky. Vypada to jako by meli pod supinama vzduch... Na ostatnich rybach nepozoruji (je mozne ze je to jen zraneni z nake sarvatky). Ryby postavaji na miste, moc nezerou, obcas se zatrebou (jako by to byl tik). Prijde mi ze nosi (ma pod tlamkou bouli?). Foto blacka, jestli z toho neco poznate... (omlouvam se za kvalitu, ale ted mam jen mobil)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 18:45 R Muž romant [27987] Re: Lucajz
Nejsem vztahovačnej a to že to nebylo myšleno zle je mě jasný. ;-) Osobně při letmém pohledu na Tvoje akvo, se mě vybavuje že jsem Ti psal cosi o kamenolomu a je třeba k tomu dodat, že filtrace není žádná hitparáda a když se to tzv. sejde, třeba čištění filtru a odkalování dna zároveň, tak je problém s vyššíma N látkama na světě raz dva. Ten filtr bych vyměnil za klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, půjde zřejmě napasovat na stávající čerpadlo a bylo by vymalováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 18:37 Žena Lucajz [3] - CichlidyRe: romant
Nemyslela jsem to vůbec zle, jen se snažím přijít na to, proč se to stalo.
Děkuji za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 18:34 R Muž romant [27987] Re: Lucajz
Nejsem věštec, jenom píši co by mohlo přicházet v úvahu, ale podle toho jak to popisuješ, se ta ryba evidentně chystá na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 18:29 Žena Lucajz [3] - CichlidyRe: romant
:-O ... děkuji za radu. Četla jsem o plynovém měchýři, ale myslím, že tím to není. Za prvé, ryba není nafouklá a vodu měním každý týden (alespoň tu 1/3) ... problém bude asi jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 18:27 R Muž romant [27987] Re: Lucajz
To vypadá na poslední tažení, navrhuji to šetrně ukončit, když se do hodiny nezmátoří, tak silně perlivou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 18:23 Žena Lucajz [3] - CichlidyRe: romant
Nemám tam teď ještě filtr, ale plave hlavou dolů, přijde mi i apatická. Spíše se už ani moc nehýbe a je u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 18:16 R Muž romant [27987] Re: Lucajz
Tipuji buď nadlimitní N látky, nebo načatej plynovej měchýř. Jak se chová v té karanténně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 17:58 Žena Lucajz [3] - CichlidyRe: Lucajz
Jedná se o parmičku čtyřpruhou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 17:58 Žena Lucajz [3] - Cichlidy – Nekoordinovanost plavání
Ahoj, mám problém s jednou rybkou. Je u ní znatelná velká nekoordinovanost plavání. V akváriu se to projevilo tak, že plavala hlavou dolů, bokem dolů, když doplavala k filtru, tak to mělo za následek několik salt a pouze unášení "proudem". Rybku mám 3 týdny, několik dní byly v karanténě a nyní byla společně s ostatními v akváriu. Ráno ještě žrala a plavala s ostatními, ostatní ryby se chovají normálně.
Dala jsem ji zpět do karantény.
Děkuji za rady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 20:07 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: optimas
jestli to slo lehce dolu tak to asi krupicka nebyla,prohlizej si ryby pozorne kazdy den jestli se to neobjevi znova,jinak bych jeste nic nelecil(zbytecne nestresoval ryby). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 20:03 R Muž romant [27987] Re: optimas
Plíseň vetšinou až zase tak jednoduše mechanicky odstranit nelze, je s tělem hostitele docela srostlá na rozdíl od parazita jenž je nazýván krupičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 19:55 - Re: optimas
Môže,ale istota je guľomet.Preventívne soľ či to liečivo,rybám neuškodí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 19:14 Muž Robo [45] Re: romant
U nás jsem to taky našel tak je to v pohodě. Dík za radu. A nemůže to být třeba jen nějaká forma plísně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 18:26 R Muž romant [27987] Re: optimas
Kdyby se to nedalo běžně koupit, tak o tom nepíšu, jako o používaným šetrným léčivu. www.akvarista.cz/…
Teď, než budeš mít doma, tak doporučím zvednout teplotu někde ke 30 stupňům a vodu lehounce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů), čímž se parazitovi omezí lehce množení a nebude se tak snadno na tělech živočichů zachytávat. Klidně se podívej i kamenných obchodech, je to vcelku běžně dostupný léčivo, takže solidní akvaristika je zásobena. Kdyby byl problém se sehnáním, tak je možno použít třeba Costapur od Sery, jenž má obdobný vlastnosti. Po léčbě rozhodně, i na vzdory příbalovým letákům doporučím solidní výměny vody a jako rekonvalescenční péči vylepšit prostředí rašelinovým výluhem třeba Torbenem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 17:56 Muž Robo [45] Re: romant
Já tu neonku chytil a krásně jsem ji to sundal. Nebylo to nijak přichycený. Kde se dají sehnat ty přípravky je to volně v prodeji ,kdekoli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.08.2013 17:18 R Muž romant [27987] Re: optimas
Začínající krupička. Velmi osvědčená kombinace šetrného léčiva je eSHa exit s možným podpořením eSHou 2000. Dávkovat dle návodu. Léčit celý akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 17:13 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku Dnes jsem si všiml na jedné Neonce že má na hřbetní ploutvi takové 2 bílé tečky. Nevíte o co se jedná?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 09:40 Adél Re: romant
Moc díky, hned jdu vyměnit vodu! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 20:17 R Muž romant [27987] Re: Adél
Přežraná ryba nebo nadbytek N látek. Na přežranost dietku, na N látky výměny vody. Možno aplikovat současně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 19:45 Adél – Nafoukla se mi rybička!
Fotka k příspěvku Ahoj,moc prosím nevíte co by mohlo znamenat že mi nafoukla rybička?
(Přidala jsem i foto). Předem moc díky :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 18:14 Lenisek – červené skvrny
tak rybu jsme dnes utratili. Už jsem se nemohla dívat jak se trápí :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:54 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Díky, takže po výměně vody jim tam občas trochu přidám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:50 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Přidat sem tam, pravidelnost se v tomto směru nemusí držet, soli v množství jenž jsem deklaroval, je bezpečné jak pro ryby, tak pro rostliny. Já osobně sůl aplikuji jak si vzpomenu a to cca jednou měsíčně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:40 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
To rozumím, tu rybu jsem utratil ještě před tím, než jsem tu sůl do akvária dal. A vím, že sůl podporuje tvorbu slizu na těle ryb, že jsou pak odolnější. Dneska se chystám v akváriu vyměnit stejně vody jako včera, cca 40%. Mám tu sůl znovu potom přidat? Někde jsem četl, že někdo sůl přidává jako prevenci po každé výměně vody. Já čistím akvárium a měním v něm vodu běžně jednou za 7-10 dní (50-70% vody), měl bych tam sůl taky vždycky přidávat, pomohlo by to něčemu? Někde jinde jsem se totiž zase dočetl, že sůl v akváriu škodí Ancistrusům i rostlinám. Nevím, co je na tom pravdy, protože jsem všude četl něco jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:28 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Mnou to bylo myšleno tak, aby se ta sůl přidala po výměně vody, jako podpora imunity stávajících obyvatel. Tu postiženou rybu jsem tímto na mysli léčit neměl, tu jsem odsoudil hned zkraje. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 12:26 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Však tou výměnou vody jsem akorát snížil koncentraci té soli. Radil jsi mi předtím "možno lehounce zasolit", z toho jsem pochopil, že to není nezbytně nutné, proto jsem to tak udělal. Lepší než nic. Jako důležité jsem pochopil pouze tu častější výměnu vody (vodoléčbu). Dneska taky vyměním část vody a sůl už přidávat nebudu. Pokud něco dělám špatně, tak si nechám poradit, ale nevidím nic špatnýho na tom, že jsem přidal sůl, která rybám pomůže, i když jsem nemusel přidávat nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2013 06:43 R Muž romant [27987] Re: MarekP
MarekP napsal: Já jsem to tak udělal schválně, protože ta sůl tam není nijak zvlášť potřeba, takže je to jedno.Tak upřímně, to je hovadina co píšeš a svědčí o Tvojí neznalosti o prospěšnosti soli, v přiměřeném množství, na ryby. Proto jsem tu sůl doporučil, jako následnou péči o akvárium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 03:08 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Kamilstrom
Já jsem to tak udělal schválně, protože ta sůl tam není nijak zvlášť potřeba, takže je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 01:15 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: MarekP
MarekP napsal: Přidal jsem do akvária 1 čajovou lžičku soli a pak vyměnil 40% vody.

Asi si to mel udelat trochu jinak,vymenit tu vodu a pak pridat sul,vymenil si vodu i z casti soli!!! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 19:20 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Rybu jsem vylovil a utratil. Přidal jsem do akvária 1 čajovou lžičku soli a pak vyměnil 40% vody. Přidal jsem 3 fotky té Parmičky ještě před utracením: rybicky.net/fotogalerie.php…

EDIT: Při vylovování síťkou byla ryba ještě velmi živá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 18:07 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Dobře, děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 18:05 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Ne, nic nepřidávat, jenom častěji měnit vodu, možno lehounce zasolit(pol. lžíce na 50 litrů), přidat rašelinový výluh, to jo, ale žádný preventiny a podobný univerzály. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 18:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Dobře, nemůže to být infekční? Ostatní ryby jsou sice zatím v pořádku, ale aby jich postupně neodešlo víc. Kdyžtak mám doma třeba Preventin ( rybicky.net/vyrobky/294 ), který bych mohl přidat do akvária, jestli by to teda mělo smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 17:59 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Šetrně utratit, třeba v perlivý vodě. Buď plynový měchýř, nebo napadení jiného vnitřního orgánu, což bývá konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 17:48 Muž MarekP [812] - Malawi – Parmička čtyřpruhá
Ahoj,

včera ráno jsem si všiml, že jedna z mých Parmiček čtyřpruhých je vybledlá, občas plave u hladiny břichem vzhůru (po vzduchu nelape) a nepřijímá od včerejška potravu. Dneska všechny tyto příznaky přetrvávají a navíc se jí objevilo spousta červených skvrn a teček skoro po celém těle. Jednu má i na hlavě mezi očima. Ode dneška navíc do ní občas ostatní Parmičky "koušou". Nedokážu přesně identifikovat nemoc ani po projití zdejších nemocí v atlase, každopádně bych rád co nejrychleji zahájil léčbu a případné odlovení ryby, pokud je to infekční. Všechny ostatní ryby v akváriu jsou v pořádku (zatím). Když jdu krmit nebo když dám ruku k hladině jako při krmení, ostatní ryby se tam samozřejmě sletí, jen ta nemocná na to vůbec nereaguje. Fotku jsem nedělal, radši jsem natočil krátké video. Prosím, podívejte se na něho celé, je tam vidět všechno, co jsem tu popsal. Žádné zásadní změny v akváriu jsem poslední dobou nedělal, jen to, co mám v prezentaci (deníku).

Odkaz na video: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 09:51 Lenisek Re: romant
Tak vodoléčba nezabírá. rybička už leží jen na dně a jen při nějakém vyrušení vyplave. žrát žere jen se jí ty krvavé fleky vpíjí už do ploutví a rýsuje se tam žilkování červené. skvrny přešly už i k začátkům předních ploutví. Ona umírá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 12:49 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
Děkuji a pol lžíce jako cajovou nebo polevkovou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 12:43 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Měnit vodu a můžeš lehounce zasolit(polévkovou lžíci na 50 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 12:12 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ahoj tak vodu jsem vyměnila Torumin jsem taky nakapala.Ale krom těch dvou ryb co maji tu plíseň tak se Bettákovi stáhla ocasní ploutev.Ostatni ryby jsou taky nějak divne plavou na míste stráni se a přijde mi jakoby razborkam jako bledly ty klinky.Prosim poradte co je špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 17:38 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
Už pajdám pro kyblik :-D Ne chuchvalce to nejsou spis jen takove bíle místo okolo té rány.Beztak se kluci o ty holky zase porvali :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 17:36 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Ty jsi ještě vodu nevyměnila? :) Tak hybaj pro belík. :-D Ne, tak vážně, kdyby to nemělo zabrat, tak aplikace eSHy 2000 by to měla jistit, ale pokud to nejsou nějaký obr chuchvalce, tak to vodoléčba s výluhem zvládne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 17:28 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ted jsem si všimla ze to ma i jeden samec ale na hřbetní ploutvi tone tak me ta vodolecba nemine :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 17:23 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
Ok dobře :-D No jo no zase mi to pozde dochází stydim děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 17:21 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Ale já jsem Ti odpověděl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 17:18 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
Ok ale co s tou plísní?Vypada to jakoby tak bíle ale nevidím tam přímo plíseň ale nic jiného me nenapada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 17:16 R Muž romant [27987] Re: Annabell
V dobrých podmínkách ploutve rybám běžně dorůstají, takže ode mě klasiku, vodoléčbu, výluh a musí to zafungovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2013 17:14 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ahoj chtěla bych se zeptat jedna Razbora Klinoskvrna ma jakoby nahoře odstiplou ritni ploutev a vypada to jakoby na tom měla plíseň.Co s tím?Mam začít prisolovat a zvýšit teplotu nebo nějakou chemii?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 21:33 Žena baletka [624] Re: Kamilstrom
Ani příznaky v tomto textu nesedí. Mé ryby nejsou hubené, žerou, barva v pořádku... fakt to na tuberkulosu nevypadá. Ale díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 21:29 Žena baletka [624] Re: Designer
PS: Vidím to taky na nějakou střelu naslepo. Zítra ještě vezmu rybu ke známému zkušenému akvaristovi, třeba ho to nějak trkne, když to uvidí. Ale pokud nebude moci poradit, vyzkouším... uvidím co. Vzhledem k tomu, že ty tečky se objevují a zase mizí, a té první rybě se udělal nějaký asi nádor pod kůží, viděla bych to na parazity. Nemůžu to vědět jistě, ale tohle mě napadá.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [107] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198232x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=5301