Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2016 17:32 R Muž romant [27982] Re: bwater
Dej fotku, jak vypadá ryba co má ten světlý výkal. Jestli mě paměť neklame, už jsme to u tebe řešili vícekrát a výsledek bych vždy stejný, vždycky jsi skončil u léčby. Netvrdím, že ten problém skutečně nemáš, ale na druhou stranu vím co s rybama dělá "preventivní" léčení a že toho už u tebe bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 15:58 Muž DaveLister [478] Re: Barča
Na vnitřní parazity ti tyhle léky nepomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 15:46 Žena Barča [2] - betty a živorodkyRe: Urtman
A nemohla bych udělat něco jiného než zabít třeba tam dát léky ( Esha 2000 a Exit )pomůže to aspoň trochu ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 12:39 bwater – dotaz
hoj ryby mají nitkovité bílé výkaly ale občas i s natrávenou potravou kouskované někdy hnědě ale dlouhé třeba i 5 cm tahají je za sebou třeba i dvě hodiny léčím entizolem ale NEZABíRá!! krmím sera bacto tabs pokapané sera fishtamin... nechápu jak to chytly krmím pestře a vodu měním víc jak třeinu tydne s odkalováním. Ryby normálně žerou NO2 a NO3 minimum 28stupnu vzduchuju. nes jsem jim dal spřenu kopřivu před pár dny se vytřeli a hlídali az do vykulení jiker pak potěr sežrali. Mám doma flagellol. moje otázka zní,zda má tedy přerušit už 3 týdení léčbu entizole vymenit 80% vody a nasadit flagellol? anebo mám zakoupit a léčit sera med proffesionel nematol? díky za odpověď ryby žerou kapu jim na krmení fishtamin a kapu ho na noc i do vody. po léčebné kůře mám doma připraven serabio nitrivec aktivní uhlí abych rozjel filtr . jká je myslíte cesta k léčbě? ryby nemaí propadlá břicha a normálně žerou samička má plnější břicho po malémnakrmení ale to měla i před třením ( jikry) a zdá se mi že párpo necelém tydnu opět pucuje kořen děkuju za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 08:32 JoKa Re: DaveLister
To je sice pravda, ale to co popisuje Fazol rozhodně na otravu nějakou chemikálií nevypadá... Tady bych vsadil opravdu na ty podmínky...
Spíchne prezentaci a bude jasno... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2016 23:53 Muž DaveLister [478] Re: Urtman
Tak netuším jak zrovna v Británii, ale vím, že jsou místa na světě, kde se do vody dávají různá svinstva, například chloramin, který nevyprchá tak snadno jako chlór, musí se speciálně odstraňovat, a ještě snad uvolňuje amoniak (je to sloučenina chloru a amoniaku).

Taže ne, obecně neplatí, že je pitná voda relativně bezpečná pro ryby. Jsou místa, kde je to mnohem horší než tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 23:21 JoKa Re: Fazol
To opravdu nebude o lokalitě... Nebo myslíš že britové pouští do řádu něco, co zabijí ryby??
Podmínky v akva, voda a zase podmínky... Prezentace by napověděla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 22:19 Fazol Re: Barča
no tak to sme dva ... ona neni zase bila ale spis tak otekla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 22:09 Žena Barča [2] - betty a živorodkyRe: Fazol
Můžu se zeptat co to.máš za nemoc ?
Bílá tlamka četla jsem v knize že to.může bejt bakterióza (je to.pravda ? )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 21:36 Fazol Re: romant
No tak dneska bohuzel umrel ... a vypada to ze zivorotka bude dalsi zbelala ji pusa a oddelila se od hejna neni to tim ze jsem nedavno menil vodu v celem aqvarku???Poradily mi ted menit 20% vody kazdej den po dobu jednoho tydne ... a ted ta tva lecba nezabije mi to ostatni druhy ?V cesku sem niky nemel takovej problem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2016 20:52 Žena Barča [2] - betty a živorodkyRe: Urtman
Dobře tak jí radši usmrtim sad .Dobrý je na tom že jenom jedna kdyžtak mám ještě 16miminek X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 20:39 JoKa Re: Barča
Souhlas s Romanem. Konečná, ta ryba už se trápí. Ostatní v akva to už vědí, proto do ní drbou a čekají až pojde, aby se do ní pustili... Tak jí to utrpení zkrať...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 20:21 R Muž romant [27982] Re: Barča
Šetrně utratit, prostě poslat na druhej břeh a ostaní ryby sledovat. S největší pravděpodobností vnitřní paraziti, ale volil bych prozatím tuto cestu, než se začne akvo léčit jako celek, tedy při zpozorování další ryby s obdobným problémem to nutné bude, ale prozatím bych to nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 20:18 Žena Barča [2] - betty a živorodky – Moje samička gupky
Moje samička je nemocná.Má bílé docela dlouhé výkaly a ocas má někdy takový bílý straní se i od ostatních,někdy i dlouho.jenom leží na dně a nic víc chvilkama i nevnímá že do ní ryby šťouchají .Teplota akva 25-26 ,(akva 20litrů )
Děkuju za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 17:45 R Muž romant [27982] Re: Fazol
I v Anglii je nutný mít kvalitní prostředí a to když bude, strach o další jedince bude bezpředmětný. Teplotu ke 30st. vodu lehce zasolit(polévk. lž. na 50 litrů), možno zkusit jako alternativu, ale výsledek nelze předjímat, jak jsem psal, léčba čichavců je vždycky lotynka. Do vody listy mandlovníku mořskýho(jeden velkej na 100 litrů) a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 17:35 Fazol Re: romant
aha a nenakazi to jine druhy ryb ziju v Angliji a nevim jestli se da take lecivo sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2016 17:03 R Muž romant [27982] Re: Fazol
Tak v první řadě kvalita prostředí, bez toho čichouny nikdy neudržíš a to co tam tuším, je rozjetá bakteriální infekce, tedy je možné použít Bactopur direct v separé nádrži, ale léčba čichavců bývá velmi vratká a spíš rybu ještě více načneš, než jí pomůžeš. No zvaž to a hlavně se zaměř na to prostředí, hodila by se prezenatace, aby se případné chyby daly odladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 16:56 Fazol – poradite mi prosim
Fotka k příspěvku zdravim nedavno se moji rybce objevilo neco na ploutvi a rozsiruje se to poradite mi co delat dal dekuji predem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 17:26 R Muž romant [27982] Re: ofina
Co je to všechno? Ideální bude když si zřídíš prezentaci předmětnýho akvária, aby z toho nebyla dotazníková metoda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 17:23 R Muž romant [27982] Re: slunečnice
Měň pravidelně týdně vodu, ale filtr čisti až to bude potřeba, tedy až si o to řekne svým sníženým výkonem. Pokud by to mělo být v tom týdenním intervalu, je to známka, že ten filt tzv. nestíhá. Má-li to být filtr biologický, jak píšeš a má-li plnit řádně svojí funkci je to co činíš spíše kontraproduktivním opatřením. Přidávat bakterie při každé výměně je zbytečné i když podle toho jak to provozuješ(čištění filtru a odkalování dna zároveň), nejsou ty dodávaný bakterie až zase tak špatnej postup. Voda je na hraně, klidně mu tam o 1-2 st. přitop a můžeš vodu měnit 2x týdně(jenom měnit) dno jednou a filtr dle potřeby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 17:18 ofina Re: romant
Byli to normální neonky a už všechny Chcíply .udělali jsme vše ale stále umírají ,tak uvidíme. Ale je to docela drsný. Rybičkam se dařilo na burze jsme koupili ještě 2 a najednou nemáme skoro ani jednu ach jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 17:02 slunečnice Re: Tojsouvěci
Ty fleky jsou ale průhledné.Připadá mi, jako by se mu ta ploutvička měla každou chvíli začít rozpadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 16:58 slunečnice Re: Belisana
Akvárko mám založené cca před dvěma měsíci a v akvaristice mi radili dávat násadu bakterií při každé obměně vody (zároveň čistím i filtr).Voda má 24 a půl stupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 02:18 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: slunečnice
Na fotkách neshledávám žádnou závadu.Tmavá a bělavá místa mohou být způsobeny věkem ryby, tvorba melaninu a rozmístění pigmentace mění její vybarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2016 23:03 JoKa Re: slunečnice
Teplotu určitě ne pod 25, takže topítko. Také přitlač na rostliny, živé, i nějaké plovoucí a bude spoko... Beťáci se rádi prodírají houštím rostlin, tak mu to dopřej...
Jinak je to fešák (stavba těla a tak), moc se mi líbí... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 23:01 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: slunečnice
Jakou teplotu má v akvárku? Proč dáváš tu násadu bakterií do filtru, to akvárko je nově založené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 21:56 slunečnice – Černé tečky a průhledné fleky na ploutvičce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nezobrazuje se mi můj dotaz, tak snad to tu pak nebude opakovaně.... Je to asi dva měsíce,co jsem založila akvárko.Všechny hodnoty mám v pohodě, jen KH je nízké cca 2.Akvárko 20 l,s biologickým filtrem,vodu měním 1x za dva týdny 1/3 a zároveň odkaluju a čistím stěny. Řasí se minimálně.Mám živé rostlinky,pravidelně dávám CO2, 1x za dva týdny dávám hnojivo a taky násadu bakterií do filtru.V akvárku mám dva šnečky a jednoho samce bety bojovnice.Začaly se mu dělat černé tečky na hřbetní ploutvi a pak se přidaly průhledné skvrny taky na té ploutvi.Rybka plave a jí taky normálně. Krmím granulkama pro bety - dostává 2 kuličky denně. V akvaristice mi neporadili.Prý mám nějakou specialitu, tak nevím, co s tím.Poradí někdo?Na fotu jsou celkem vidět ty průhledné fleky.Mám víc měnit vodu nebo potřebuje topítko? Nevím si rady,nerada bych, aby mi odešla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2016 15:47 R Muž romant [27982] Re: ofina
Jak zde zaznělo, toho se drž a jenom doplním, nejedná-li se o neonky modrý, jsou do tvého 35 litrového akvária nevhodný, to jsou plavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 15:11 ofina Re: NHKG
Děkuji mrknu na to a snad nějak vyléčim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 13:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ofina
Pravděpodobně krupička: rybicky.net/forum/2223-krupicka
Podívej se na fotky, pokud je to fakt krupička, tak kup léčivo a postupuj podle návodu. Dobré je Esha exit + Esha 2000.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 13:35 ofina – Neonky s bílým tečkami
Prosím na dvou neonkach se objevili bílé tečky.Jsou celé kropenaté jsou nemocné ? Akvárium cca 35 litrů.filtrace teplota 24. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 21:06 Jirka Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak děkuju za info,ti ancitrusi se asi fakt milujou,furt jich přibývá,ale nechce se mi je jen tak spláchnout do haj.lu.Jindřiška to už snad doklepe i poslepu,vodu jsem vždycky doléval jak se odpařovala cca 5l týdně.Ještě přidám fotku akvárka jo...Jinak díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2016 15:14 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: tralalali
bakteriální onemocnění - čistá voda + antibiotika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2016 13:18 R Muž afc1886 [14655] Re: tralalali
Jak zavojnatky,tak ampulárie jsou prasátka a nemají v tom objemu co dělat.Tipuji špatná kvalita vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 09:17 tralalali – zdravím
Fotka k příspěvku Moc prosím o radu,máme rok závojnatky a ted se jim udělali na hlavě jakoby krvavé odstáté šupinky,normálně plavou a jedí jen se jim to roznáší dál??? díky
Edit-Akva mají 6Ol a filtruju a jsou tam s nimi ampularie
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2016 17:33 R Muž romant [27982] Re: Jirka
No, nedivím se, že tvůj dotaz nikdo nechce zvednout. Už je pozdě, řešit její oči, ty už se nezlepší, bude to dílem věkem a dílem pobytem v těch podmínkách jaký tam panují, těch 25 ancáků to je se závojnatkou koktejl přímo smrtící, máš tam vysoký N látky, tedy si dovoluji odhadovat. Nevím jak často a kolik vody měníš, ale řekl bych že to nebude žádná hitparáda. Výměny vody, to je cesta z tiho nejhoršího, ale jakmile začneš s intenzivní vodoléčbou půjdou do kopru ty kryptokoryny, kterým citelně změníš prostředí, ta zasmrádlá a kyselejší voda jim svědčí. Intenzivní odkalení dna, který je pro kvalitu vody taktéž hodně důležité bude opět směřovat proti kryptokorynám. Spíš než radou, jsem se snažil to rozklíčovat a upozornit na možná úskalí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 17:25 Muž DaveLister [478] Re: Jirka
To už má docela požehnaný věk, řekl bych. I když Wikipedia tvrdí, že rekord je 42.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2016 17:06 Jirka Re: afc1886
Ahoj,140l filrace fluval 205.Ryba (Jindřiška) je tam sama s cca 25 ancitrusy,kteří se tam namnožili.Jindra je tam už 10let.Byla jako dárek v kbelíku,tak jsem ji dal do toho akvárka.PH jsem naměřil 6.3 Ještě je tam vzduchovací motorek.Rostlina je tam přes půl dna.Mylím že se jmenuje "kryptokorna" nebo tak nějak.Ty bolavé oči se ji postupně zhoršovaly až je teď nejspíš slepá,nereaguje tak přesně jako dřív.Padající kostku patentek vždycky drapla okamžitě,teď ji dlouho hledá po dně.Popřípadě můžu zkusit udělat lepší fotku.Děkuju za případnou radu Jirka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 15:30 R Muž afc1886 [14655] Re: Jirka
Jak je velké akvárium,jaká je filtrace a kdo nádrž obývá?09.06.2015 ses ptal na 10 karasu v akváriu,což není dobrá volba.Karas by měl být v jezírku.Napiš co nejvíc,ať se dá co nejlíp poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 15:04 Jirka – Závojnatka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,chtěl bych se zeptat jestli nebudete někdo vědět co je to za nemoc.Mám po mamce "zlatou rybku" A ta má na očích nějaký skelný povlak.Na jednom oku má vystouplý asi vřed,myslím že ani nevidí.A jestli to jde léčit? Děkuju Jirka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 15:36 Muž Zip [277] Re: Zip
Takže abych to moje téma uzavřel. Mechovky jsem skoro po 3 týdnech v karanténě přesunul do hlavního AQ, sice stále občas plavou hlavu dolů a do boku, ale asi to je pro ně normální ;-)
Tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat romant za podporu a pomoc
palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 20:45 R Muž romant [27982] Re: RXC90
Normální režim akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 20:40 Muž RXC90 [12] Re: romant
tak bohuzel otik je po smrti sad , co mam delat ted? zatim u nikoho jineho nic takoveho nevidim, delal jsem test vody papirkovym testem od JBL 6v1, vim ze na papirky moc nedavate ale nic jineho nemam, a vse je ok az na GH, to je vyssi, muze to byt pricinou smrti? taky nevim jestli eSHu 2000 neovlivnuje ten test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 22:28 TBM Re: TBM
Zde je video s rybkou ...omlouvám se za zvukovou kulisu

m.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 22:26 TBM – Cichlida papouščí nemoc
Zdravím potřebují radu nad zlato :) cichlida papouščí, jedno skřele odstava a jsou vidět zabry vycuhujici ven a skrele je jakoby na okraji průhledné a odhrnute ven, rybka je aktivní,dravá dýchání bych řekl normální...výkaly jsou někdy vlascite a někdy normální. Nevím zda jde o nemoc nebo nějakou degenerativni vadu.... Aq 300l, 2x vnější filtr průtok dokupy 1700l/h rostliny tipu anubias ve větším poctu. Aq funguje rok a pul. Tato rybka to skrele měla vždy větší než druhé ale poslední dobou je opravdu hodně odstate.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 16:40 Muž erik [10] Re: romant
Přitopil jsem hněd první den, postupně na 29 stupnu. Výmena vody, posledný pár dny, každý den, včera jsem trocha proplách i filtr, první čast, zbylé jsem nechal. Myslím, že je to lepší. Díky za pomoc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 08:19 R Muž romant [27982] Re: erikva
Tak v první fázi bych přitopil, klidně přes 28st, přidal rostlin, to akvo je čerstváček a máš osádku postavenou na samých špindírech, filtrace není ještě zcela funkční, chce to podporovat častější výměnou vody a nepřehánět to s krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 07:15 R Muž romant [27982] Re: Assassin
Dát pryč a sledovat, když budeš zbytek léčit, rozuhodíš si komplet rovnováhu, ale pokud by to mělo pokračovat, nebude zbytí(Bactopur direct).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 00:29 Muž Assassin [2] Re: romant
A co myslis, napadene rybky dat humane pryc a zbytek akvaria lecit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 00:08 Muž erik [10] Re: Karnal
Áno esha 2000.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198035x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=3051