Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 117 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:44 R Muž romant [27987] Re: maates
Ty to akvo vidíš, tak musíš posoudit to chování ryb. Ten filtr když dáš do belíku a bude stejně potopenej jako v akváriu a bude neustále běžet, tak si zachráníš nitrifikační bakterie který budeš sakra potřebovat po skončení léčby. Do akvária dej normální vzduchovací kamínek a vzduchuj jak o život v průběhu léčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:40 maates Re: romant
Tomu nevěřím, myslím, že to dělají všechny :-/ Hlavně u toho Baktopuru píšou hodně vzduchovat, takže nevím jestli ho tam nebudu muset nechat. Stačilo by kdybych ho vytáhl a pouštěl přes kamínek a čerpadlo vzduch???? to asi ne že??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:30 R Muž romant [27987] Re: maates
Ten vnitřní filtr po dobu léčby vyndej a nech ho na minimum běhat někde v belíku a potom ho dáš zpátky do akva. Taky by se dalo tu rybu léčit separé, ale je otázka zdali je napadena sama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:26 maates
Díky za rady tak ještě vzít nitrivec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2013 12:18 R Muž romant [27987] Re: p7701
Právě ten Nitrivec je obsahuje, ale hlavně obsahuje mletej zeolit a to je super věc, která si velmi rychle dokáže poradit s vyšší hladinou NO2, kterou lze předpokládat. Filtr se dá uchránit, že bude běžet někde mimo akvo a bude se jenom vzduchovat a po skončení léčby do akva půjde funkční filtr a pomůže, ale budou zlikvidovaný bakterie v akvu a tomu zase pomůže ten nitrivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:14 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: romant
také by bylo dobré dokopit bakterie prodává se to v prášku který se rozdělá s vodou z akvaria a aplikuje se samozřejmě až po skončení lečby voda bude asi den zakalená ale pak se vyčistí dávka vychází zhruba na 40 kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.01.2013 12:08 R Muž romant [27987] Re: maates
Je nutný upozornit na skutečnost, že použitím bactopuru direct dojde ke značnému narušení biologický rovnováhy v akváriu, takže bych doporučoval společně s tím directem zakoupit ještě Nitrivec a ten po skončení léčby aplikovat dle návodu do akva. Dočteš se o tom i v příbalovém letáku, ale pro jistotu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 12:02 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: maates
určitě ano na malawi čím větší tím lepší základ topení a hlavně pořádná filtrace ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 11:47 maates
Děkuju za určení parazita :-) No jdu to nakoupit ach jo to zase bude ........ snad si do nového bytu pořídím větší palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2013 10:17 R Muž romant [27987] Re: maates
Jenom lehce kolegu doplním. Budeš teď léčit následky ke kterým by nemuselo dojít, kdyby ... Jistě víš kde je problém, tak to zvaž a trochu přehodnoť. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 10:14 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: maates
bactopur direct je od sery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 10:01 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: maates
ahoj poi skouknutí videa je to jasný tvý tlamovci maj parazita jak prase rybicky.net/nemoc/Trichodina-domerguei tady ti nezbývá nic jiného než použít bactopur direct v tabletách důvodem nemoci je voda už takle máš malé akva ale tlamovec je náročný na čistotu vody takže po vyléčení kje nutné každý týden měnit polovynu až třičtvrtě vody tak at se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 00:32 maates – Nemocní tlamovci???
Fotka k příspěvku Pěkné ráno :-) chtěl bych zjistit co je tlamovcům? Vím, že budete mít řeči, že akvárko je malé a jiné další výhrady. Bohužel tlamovce jsem dostal. Vše podstatné - hnojím PMDD 1 ml denně, krmení vločky (tetra min), nyní je teplota v akvárku asi 25 C. Přikládám foto i video ;-) mám podezření na žábrohlísty :-( a doma mám nachystanou seru TREMAZOL, ale moc se mi to použít nechce :-( www.youtube.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:12 R Muž romant [27987] Re: grunda
Nejen pro ryby. :) Což je spíš Tvoje zdejší parketa. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2013 21:07 Muž grunda [1781] - Cichlidy
výměna vody a pravidelná údržba akva jsou ty nejlepší léky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:57 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
Já moc měření neprovozuji, ale místo toho měním vodu jako o život, čímž jsem asi spoustě lidí, jak to neustále omýlám protivnej, ale když ono to tak funguje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 20:51 Muž LisourJr [33] Re: romant, sux
Tak jsem to s ním ukončil... sad Nemohl jsem se koukat jak se trápí.. Byl hlavou nahoru, dolů, motal se kolem své osy a snad měl dokonce i nějakého červeného červa v oku.. sad
Už mě to nebaví.. Dochovám co mám a jediná možnost je větší akvárium.. 300l zatím bez mých vysněných terčovců, to bych se šel pověsit.. Ani jednu cichlidku jsem neudržel přes rok.. sad Bez pořádné techniky to nejde.. Ještě dotaz tedy, co používáte za měřiče parametrů vody? Mám Dajanu 3v1 a nejraději bych to poslal do koše.. Díky za snahu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 16:37 R Muž romant [27987] Re: chuesco
Zajímalo by mě jaký máš v akváriu Ph, ale zjištěný nějakým prokazatelným měřením, protože ten přípravek je při Ph menším než 7 pro ryby toxický, je to malachitová zeleň. Jinak na krupičku je v dnešní modernější době lépe použít nějaké jiné, šetrnější léčivo, dočteš se ve vláknu o krupičce. Určitě fotka postižených ryb by mohla pomoci s diagnózou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 15:49 chuesco Re: romant
přípravek anti-ichtin. V návodu byla výměna vody psaná, tak jsem ji vyměnila asi třikrát za týden a měla zvýšenou teplotu zhruba o 4 stupně. Na konci léčby přidány tablety biofilter. Krupice se už neobjevila. Jde mi spíš o ty rybky s vodnatými puchýři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 15:21 Muž sux [117] - AmerikaRe: romant,LisourJr
Entizol jsem pouzil jednou na přeléčení vodnatelnosti a ryba se mi nezdála "načatá", ale cichlidky jsou cichlidky v tom máš pravdu.
Pokud to budou nejací endoparaziti možná by to mohlo pomoci. Nevím co způsobuje "měchýř", tak to nebudu tvrdit. Ale Entizol ti předepíše buď veterinář, gynekolog, nevím jestli obvoďák... Můžeš to zkusit. Hodně štěstí

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2013 15:13 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
Pokud je tomu skutečně tak, on se jistě vyjádří někdo další, tak to léčení nemá většinou valného úspěchu, zvláštěpak u citlivějších cichlidek. Jinak se podívej na Entizol, třeba, ale já jsem v tomto skeptik. Už jsem viděl spousty přeléčenejch cichlidek a většinou to jsou do budoucna načatý jedinci, kteří stejně záhy odcházejí. Možná je to drsné, leč tak to mám.
Edit: Pokud by to měl být ten měchýř, vyloučit se to nedá, platí to samý, co jsem napsal, tam je léčení ještě komplikovanější a téměř nemožný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 15:08 Muž LisourJr [33] Re: romant
romant napsal: Muj tip jsou vnitřní paraziti.
Co s tím? Jakou léčbu nasadit, čím dřív tím líp..

PS: Furt na něj koukám a při té silné filtraci ikdyž je úplně u dna si to s ním "pěkně" pohrává.. :-/ Je takovej malátnej..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 15:04 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
Muj tip jsou vnitřní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 15:02 Muž LisourJr [33] – Cichlidka
Fotka k příspěvku Zdravím, mám problém s cichlidkou kakadu, včera mi zemřela jedna, asi už 3 dny jen tak postávala, měla malé břicho stažené ploutve, ale normálně plavala až poslední den byla furt v kokosu a odpoledne odešla (měla i černé konce ploutví, které byly "okousané" ikdyž nebylo od koho..

Mám teď ale i problém se samcem, má nafouklé břicho, postává na jednom místě teď jsem zjistil že i hlavou tak 30° nahoru, nežere ikdyž včera se snažil něco sebrat ze dna, na obou stranách má uprostřed tmavší tečku, moc se nepohybuje, ale občas jakoby se prohýbal z jedné strany nadruhou.. Od včerejška silně vzduchuji a filtr jede co může.. Napadá mě něco s plynovým měchýřem, poraďte prosím.. sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 09:23 R Muž romant [27987] Re: chuesco
Nevím čím bylo léčeno, ale určitě se po jakékoliv léčbě(byť je léčivo deklarováno jako šetrné) vyplatí rekonvalescenční péče celého akvária a to jmenovitě řádnou výměnou vody, klidně i několikrát po sobě, použít nějaký rašelinový výluh obsahující huminy a třísloviny taktéž k lepší pohodě akvária může přispět. U některých léčiv je ta výměna vody přímo nezbytná, neb jejich použitím dojde k výzarnějšímu narušení bilogický rovnováhy a často dostanou řádně nafrak nitrifikační bakterie, takže ony toliko zaklínané N látky jdou do akce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 08:47 chuesco Re: LiborSprysl
Nádrž 120 l, pravda, na třech nově koupených rybičkách se objevila krupice.Ale jelikož nemám karanténu, ihned jsem nemocné rybky odstranila a AQ zaléčila. Na dalších se to už neobjevilo. Ale to bylo před vypuknutím téhle nemoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 06:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: chuesco
Nejspíš nikoliv nemoc, ale přebytek dusíků...Předpokládám, že nádrž nebyla žádný gigant...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 21:20 chuesco – jaká nemoc?
Procházela jsem si choroby rybiček a nepodařilo se mi najít to, co jsem měla v prvním AQ. Začalo to u pancéřníčka, na hřbetě měl vodnaté puchýře, nafouklé břicho. Druhý den byl proveden potrubní pohřeb. Následně se tyto puchýře objevili na neonkách, postupně jich skapalo několik. Ani u jedné rybičky jsem však nenašla zježené šupiny, nebo vypouklé oči. Na žábrách taky nic evidentního (možná mi to uniklo nezkušeným okem). Další na řadě byly parmičky. U těch nebyly viditelné puchýře, ale měli křeče. Zmítali se v akvu jako chycené na háčku, pak padli na dno, kde chvíli leželi a pak zase trochu plavali. Průběh to mělo dlouhý, pomalu tři měsíce. Vždycky byl nějakou dobu klid a pak skonali jedna dvě rybičky. Ze začátku jsem překrmovala, to přiznávám, ale po konzultaci s akvaristou jsem se polepšila. Zbavila jsem se rybek a akva jsem následně založila znovu - dekorace a vybavení vyvařené, použita studená dezinfekce Milton. Jen by mě zajímalo, co to bylo za nemoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 20:36 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Khali_-
to jsi fotil na kalkulacku, ne? neni nic videt, ale pro jistotu separace a vodolecba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 20:01 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Khali_-
na tých fotkách nevidím absolútne nič,chcelo by to väčšie a detailnejšie fotky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 20:01 R Muž romant [27987] Re: Khali_-
Já si myslím, že je to zaplísněná nějaká odřenina, takže bych radil vodoléčbu, s případným přídavkem nějakýho protiplísňovýho přípravku(Acriflavin, eSHa2000), ale vyčkej názoru někoho dalšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 19:59 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Khali_-
Chtělo by to větší fotky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 19:58 Khali_- – Co je ancistrusi?
Fotka k příspěvku Třetí...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 19:54 Khali_- – Co je ancistrusi?
Fotka k příspěvku Tady je druhá fotka snad půjde líp vidět...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2013 19:45 R Muž romant [27987] Re: Khali_-
Snad nějaká odřenina, ale vidím tam skoro prd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 19:43 Khali_- – Co je ancistrusi?
Fotka k příspěvku Dobrý den,už pár dnů pozoruji že má můj ancistrus bílo šedou skvrnu na bříšku...Nevíte co by to mohlo být?Dříve se nic takového neobjevilo... :-( ...Prosím poraďte....díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:19 dopi
Fotka k příspěvku Zkusila jsem vyfotit, co se děje mým rybkám, jako by jim zmizely žábry... nevíte někdo co to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2013 18:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: zlatarybka
Daří se jí v zanedbaných nádržích, takže co z toho plyne je nad slunce jasné...voda,voda,voda.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2013 15:01 Žena vondr001 [674] Re: zlatarybka
Kolik tam máš ancíků? Asi umřel a pak ho mohl "oholit" jinej. Taky se mi to stalo, že jeden umřel a druhý ho ožužlal. Byl úplně bílej bez šupin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 14:43 zlatarybka Re: LiborSprysl
dík, asi tomu tak bude, co jsem teď načetla sedí. Snad se mi nepustí do ostatních rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 10:37 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: marekiss
určitě to udělej tak at ti to dopadne palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 08:05 Muž marekiss [11]
Mě ta rychlost taky celkem překvapila. Ale jak jsem psal den před tím elioti zrychleně dýchali což jsem přisuzoval CO2, které jsem následně stáhl. Ale i tak stále žrali. A druhý den večer vypadali takto.

Kolem nádrže jen tak nechodím denně vedle ní sedím a při práci a učení se do akva koukám dost často. A kančíci obývali zrovna tu část u které sedím.

Jak čtu tak jste se shodli na Baktopur Direkt. Vzhledem k tomu, že se do rána vybouleli oči i druhému kanci, tak na něj přejdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:32 Muž fido16 [631] Re: fido16
Snad nebude vadit když to sem hodím :-)
21stoleti.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:27 Muž fido16 [631] Re: romant
Díky jsem si to mohl zadat hned a ne čekat. Jsem to já pakůň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:26 R Muž romant [27987] Re: fido16
Je to druh nálevníka, hoď to strejdovi gůglovi, on tě odkáže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:23 Muž fido16 [631] Re: LiborSprysl
Brousilka? Co to je? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: zlatarybka
Viděl jsem takhle působit brousilku...chce to hodně měnit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:32 zlatarybka – oholená rybka
Lidičky, tohle jsem ještě nikdy neviděla. Minulý týden jsem postrádala krunýřovce, po dvou dnech vylezl a chybělo mu kus úst. Zřejmě mu to moc nevadilo, protože žral jako jindy. Dneska jsem ho jako obvykle kontrolovala a normálně na mě koukal. Za 2 hodiny byl nejen mrtvý, ale dokonce totálně holý bez jakýchkoliv šupin a ploutví. Šupiny mu zůstaly jen na bříšku. Nevíte co by to mohlo být? Měla jsem podezření na rozpad šupin. Jiné rybky žádné symptomy nevykazují. Ta rychlost mě dost šokovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Za mne - vnitřní paraziti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:18 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Sakra tak 50:50 jsme už měli, přítele na telefonu taky, tak teď už zbejvaj jenom diváci a nebo to risknout s tím Bactopurem, ale jak píšou kluci Direct, ty tablety. Jinak samozřejmě nevěřit Rejfířovi, to by nebylo moudrý, ten sakra věděl co dělá.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [117] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198217x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=5801