Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 85 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 14:55 Renca86 Re: baletka
Jo dvě malinkatý mimina dobře ožírají zelenou řasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 23:08 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Renca86
to že se třou může znamenat i naprostý opak dobré kondice - pud zachování druhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2014 22:53 Žena baletka [624] Re: Renca86
Půdvodně jsi psala terčovci a neonky a teď už jsou tam i parmičky?? Hmmm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 22:40 Renca86
Dekuji za nazory. Kupime tedy na preleceni celého akvarka ten flagelol od sery. Ono je to tezko rict podle me jestli je tam tem tercakum opravdu tak zle kdyz tedy pominu ted tu nemoc tak se dva tercovci par pravidelne cca co mesic vytiraji na dreveny koren. Samozrejme to vzdy parmicky pozerou ale to je vec jina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.09.2014 16:08 zvedavka Re: Renca86
Přála bych si to akvárium vidět. Tedy nepřála. Máme 250 litrové akvárium a terčovce bych do něho neuvěznila. Zdá se mi malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2014 16:07 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Renca86
Rybu usmrtit, už má pajšl v takovém stavu, že nedokáže trávit potravu. Podle jejího stavu nemá problém ani dny a týdny, nýbrž měsíce. Prvotní příčinou jsou nevhodné podmínky v akváriu, tím snížená imunita a pak už ji udolá cokoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.09.2014 15:54 R Muž romant [27987] Re: Renca86
Právě proto, že akvo funguje dva roky, to ten názor, že se na tom stavu ryb ty nevhodný podmínky spolupodílejí jenom podporuje. Ten tvůj názor je velmi častý, ale až když máš možnost porovnat velikost nádrže, údržbu a množství ryb, pochopíš, že na tom opravdu něco může být. Ovšem teď je nejdůležitější to akvo jako celek přeléčit, bez ohledu na to zda-li se ta ryba zachránit podaří či nikoliv, já za sebe budu tvrdit, že i když ano, už z ní tzv. nic nebude. Použít ten doporučovaný Flagellol bych viděl jako velmi vhodné řešení. Teď snad ani nejde o tu rybu, ale o cysty parazita který budou po celý nádrži a je třeba likvidovat právě tyto, aby se obdobný problém za nějaký čas neprojevil u jiných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2014 13:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Renca86
no vona ryba roste , a to co jí stačilo před rokem , už dnes stačit určitě nebude , ale když myslíš je to vpořádku... akorát se teda zamejšlím proč úspěšní chovatelé tak plýtvaj sklem a stavěj 500ti a více litrové akvárka , když jim stačí tvejch 80 litrů na pár ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 12:46 Renca86 Re: MonterMonty
V tom ten problém určitě není, akvárko funguje takto už přes 2 roky a doposavad všechno naprosto v pohodě:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 11:46 Muž Džouzif [25] Re: Designer
Fotka k příspěvku Právě proto hledám co největší množství příznaků a zkušeností s léčením. Nechci ale zbytečně ryby oslabit likvidací nitrifikačních bakterií, aby nebyly ještě víc náchylnější k onemocnění v případě, že by to nebylo to co si myslím (střevní bičíkovci).
Dá se nějakým způsoben trochu blíže určit podle foto co jí může být? Vůbec nepoužívá ocasní ploutev.
Teď už bohužel takhle neplave, protože ještě ten den odešla. Pod mikroskopem jsem ale viděl na ploutvi hýbat nějaké červíky nebo co to bylo.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2014 11:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Džouzif
Ryba muze takhle neprirozene vyhubnout a mit cire vykaly, pak se zacne stranit a nezere, pak jde o vnitrni parazity. Muze se take neprirozene nafouknout, coz zpusobuji bakterie, protoze rybe selhavaji vnitrni organy a to nafouknuti, vyhreznuti oka atd. jsou nasledky pretlaku uvnitr, zpusobeneho vypotkem. Bakterie ale take umi z ryby udelat totez, co vnitrni paraziti (bicikovci). Neni to nekdy tak trivialni rozeznat (hlavne v zacatku nemoci), o co ze to jde (ale lecit je potreba co nejdriv), navic oslabena ryba je nachylnejsi k dalsi nakaze, a tak se obcas pouziva Entizol v kombinaci s Baktopur direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 11:31 R Muž Silent [5949] Re: Renca86
No na střevní parazity to vypadá, nejspíše Hexamita, Spironucleus nebo něco podobného. Možná bych zkusil změnit léčbu a použít Sera med Flagellol. Tak jako tak to vypadá s rybou bídně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2014 11:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Renca86
Zásadní problém bych viděl v nevhodných podmínkách , nacpat šest terčů do 250L .... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 11:19 Muž Džouzif [25] Re: Renca86
Sice neporadím, ale taky by mě zajímalo, čím to je, páč moje živorodky mají něco docela podobného. Některé jsou vyhublé, ztrácejí barvu, bílé výkaly ...
Jedna s těmi stejnými problémy se ale zdá, že se z toho pomalu dostává (byla po porodu a tedy oslabená). Pravidelně ale přikrmuji Fisthaminem, kterému přikládám asi největší zásluhy a díky čemuž se asi pomalu zlepšují (nechci to ale zakřiknout, takže klepu do všeho jak magor tone ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2014 11:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Renca86
Te rybe uz chybi i casti ploutvi, spotrebovava sama sebe. Vnitrni paraziti byli leceni prilis pozde. Sance na zachranu je ted miziva, predpokladam, ze ta ryba uz nema vubec zadne vykaly.

EDIT: Ta ryba takhle muze zit klidne par tydnu i mesic, bude ji postupne ubyvat hrbetni ploutev a nakonec uplne vysilena odejde ve stavu kost a kuze, k cemuz uz ted nema daleko. Zkus ji dat par dni, jestli po leceni zacne zrat a zda bude mit nejake vykaly, ale dost o tom pochybuju a pak bude bohuzel nejlepsim resenim rybe zkratit trapeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 11:09 Renca86
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 11:08 Renca86
Fotka k příspěvku Tady ještě dvě fotky terčovce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 11:06 Renca86 – Nemoc terčovec
Fotka k příspěvku Zdravím:) Potřebuji poradit, máme doma akvárium 250l.Osazenstvo 6 terčovců a 20 neonek. A mám problém s jedním terčovcem red tyrkysákem. Změnil zbarvení, vybledlej, vyhublej má jiný pruhy než ostatní, jsou dny kdy něco požere dny kdy zase vůbec nechce, okolí se nestraní. Krmení dostávají od JBL novobits a od Sery diskus granule, mražené nedostávají. Cca před 14 dny mi přišlo že má terčovec bílé výkaly ta k jsme začali doma s léčbou enzizolem 250g na 30l jednu tabletu a dnes by po odkalení měli dostat poslední dávku entizolu. No ale připadá mi že to nemá vůbec žádný efekt, takže vlatně nevím jestli je terčák léčen správně jako že na střevní parazity nebo co by mu mohlo být jiného? Teplotu vody jsme zvedli co to dovoluje topítko tedy 31-32stupnů. Poradí prosím někdo co by to mohlo být za nemoc?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2014 20:38 R Muž romant [27987] Re: sisi
To je právě ten problém nevhodné osádky v daný nádrži, to akvo je na ty ryby prostě malý a podmínky k životu byly nicotný. Zde to řešit nebudeme, vyhledej patřičný vlákno a dotazuj se tam.
Edit: rybicky.net/forum/4363
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 20:34 sisi Re: romant
A jak to ze mela ten plynovém měchýř a ještě co byste dopurocoval za ryby do 20 l
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 20:28 R Muž romant [27987] Re: sisi
Problém s plynovým měchýřem, tedy nejspíš a nejspíš konečná.
Edit: Jinak 20 litrový akvo není tím nejvhodnějším prostorem pro tyto ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 20:26 sisi – nemoc parmicky mechove
Ahoj moje parmicka mechova v 20l akváriuje briskem nahoru ale dýchá když zatukam na sklo takna chvilku začne plavat ale potom se zase otočí nevíte co ji na to dat děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 10:56 Muž Džouzif [25] – Bičíkovci?
Tak možná jsem přišel na příčinu, když moje živorodky plavaly hlavou nahoru, byly malátné, apatické (nereagovaly na lov síťkou), plavaly u hladiny a asi po 2 dnech uhynuly. Teď když mi uhynula poslední rybka, tak jsem jí strčil pod mikroskop a u boční ploutve se hýbaly mrňavý bílý až průhledný červíci. Můžou mít tak 0,5 - 1 mm.

Je správná moje úvaha, že by se mohlo jednat o bičíkovce? Případně čím je nejlepší léčit (Entizol se mi zdá dost drastický)?

Sice netuším, odkud bych je mohl vzít, ale naše místní voda není pomalu chlorovaná. Teoreticky by to mohlo být z ní. Do akvárka jsem přes měsíc nic nekupoval a pochybuju, že by byla doba než se to projeví, víc než měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2014 00:46 Muž Mislow [304] Re: vondr001
Dobry napad, ale mozna pro vetsi akvarko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 23:29 Žena vondr001 [674] Re: snehulda007
Co takhle krmivo rozdělit a dát na více míst v akva? ;-) Takhle nesežere vše sama a nebude tolik tloustnout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:43 Muž Mislow [304] Re: snehulda007
P.S. Kaprici jsou taky mistri ve vyhledani potravy uplne vsude, nemuzu samo soudit vsechny cleny teto celedi, ale pozorovat takovy Koi kapry, jak smejdi za potravou uplne vsude je fantasticky .... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:40 Muž Mislow [304] Re: snehulda007
Urcite mrknu. ;-) A dodam si, je to kapr a ty mame na vanoce radi pekne vypaseny. Zrejme to tak nejak souvisi, kapri radi zerou a neradi moc plavou. Takze Romant ma asi pravdu ... :-D Snizeni davek krmeni by mozna udelalo sve, ale to neni tak jednoduche, pac co ostatni ryby. Ja mam zas pekne vyzrany otiky a davky krmiva vzhledem k obyvatelum snizit nemuzu, takze se smiruju s tim, ze jsou vyzrani. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:35 Muž snehulda007 [850] Re: Mislow
Garra gotila není žádnej extra plavec ...ona buď žere a nebo se válí na listech nebo ma dně. ano je tu o ní pěkný článek,mrkni na něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:21 Muž Mislow [304] Re: snehulda007
Ahoj, nemam sice garry, ale posledni dobou jsem se na tyto ryby parkrat z ruznych duvodu dival. Jednak i tu na rybickach v atlasu je neco napsano o plnejsim brisku do stran u samice, ale take bych chtel upozornit, ze mas rybu ve stovce a docela uz velkou. Vetsi nadrz, vic plavani, vic vydani energie, neco jak u lidi. 100 l hrubeho objemu teto rybe asi moc nesvedci. Ale ber to jako moji osobni uvahu. Jak rikam, nemam s temito rybami zadnou osobni zkusenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 21:22 Muž snehulda007 [850] Re: romant
Opravdu žere jak zjednaná. Když hodím sumcům file nebo cuketu tak to odtáhne i s kolíčkem na prádlo kterým je to zatížený do kokosu a nikoho tak nepustí,když dám patentky tak se přisaje na krmítko a nehne se dokud v něm něco je... :-O Nemáš nápad jak jí "usměrnit"? Nerad byvh aby se užrala k smrti...já vim,blbej dotaz asi jedině přelovit a hladovku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 21:18 Muž snehulda007 [850]
Fotka k příspěvku Tady ty barvy moc neodpovídají.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 21:15 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Podle mě máš otesánka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 21:14 Muž snehulda007 [850]
Fotka k příspěvku Ahoj,chtěl bych poprosit o radu...garra strašně "stloustla" a já si nejsem jistý jestli je překrmená nebo je to nemoc...chová se narmálně,žere,šupiny i ploutve normální,oči myslím taky. Je možný že je takhle vyžraná protože při krmení odhání ostatní ryby a žere dokud je co, Když krmení vynechám začne čistit sklo a řasu z listů,ale jistý si nejsem...díky za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:40 Žena Turbínka [2558] Re: Palo71
To je nesmysl. Ve stabilní nádrži vydrží zdravé ryby klidně i delší dovolenou nekrmené, vždycky si něco najdou ;-) V tomhle případě si myslím, že jim čtyřdenní hladovka více prospěje než ublíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:38 Muž Palo71 [0] Re: Turbínka
Za čtyři dny mě ryby sežerou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:32 Žena Turbínka [2558] Re: Palo71
Uvidíš, sleduj reakci ryb a řiď se hlavně jejich chováním. 3-4 dny nekrm vůbec, pak začni velmi pozvolna začni s malými dávkami. Až bude přeléčíno tak najet na pravidelnou týdenní údržbu, na filtr skoro nesahat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:32 Muž Palo71 [0] Re: prasan
S tou vodou je to od každého jinak. Před dvaceti lety mi starý akvarista radil u společenského akva měnit při potřebě čištění a osávání dna. Klidně i měsíc a měl jsem bezproblémové akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:28 Muž Palo71 [0] Re: Turbínka
Budu pokračovat dle rad, Tebou udělených. O průběhu budu informovat. Děkuji za pomoc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:26 - Re: Palo71
Hlavne meň tú vodu častejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:23 Žena Turbínka [2558] Re: Palo71
2x takové jako je na příbalovém letáku a používat do přeléčení, je-li akvárium dobře zarostlé a stabilní mělo by to zvládnout. Klidně i týden než jsou udávané 3 dny od výrobce léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:22 Muž Palo71 [0] Re: Turbínka
Založeno asi před tři měsíce, zarybněno sai dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:20 Muž Palo71 [0] Re: Turbínka
Zapoměl jsem na Ancistruse. Ještě se zeptám na dávkování. Jakou dávku (abych to nepřehnal) a jak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:16 Žena Turbínka [2558] Re: Palo71
To, že používáš na praní vodu z akvária je sice dobře, ale stejně pořád platí to, že se filtr má čistit až když se radikálně sníží jeho průtok X-) Což u většiny modelů nebývá po 14 dnech. Až se tak stane užij stejný postup - lehkého vymáchání filtračního media v akvarijní vodě. Ještě drobnost nikdy nečistit filtr spolu s odkalením dna.
Přerybněný to nemáš, což je fajn.
Edit: Ještě mě napadlo, jak dlouho je to akva založený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:11 Muž Palo71 [0] Re: Turbínka
Na praní filtru používám vodu z akvárka abych zabránil likvidaci hodných bakterií. 15x neonka, 4x rasbora, 2x pancéřníček, 8x paví očko, 4x skalára. Popravdě měním vodu asi po deseti dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 22:02 Žena Turbínka [2558] Re: Palo71
Je hezké, žes vypsal druhy ryb, ale dosti záleží i na jejich počtech. Viděla bych hlavní problém v údržbě, filtr se čistí jen tehdy kdy se radikálně sníží jeho průtok nikoliv pravidelně, pravidelným čistěním filtru znovu a znovu zakládáš akvárium. Voda by se ideálně měla měnit 1/3 týdně. Plán pro teď bych viděla takový, vyměnit 1/2 vody, nesahat do filtru zkusit tu eshu ve vyšší dávce a ve volném čase spáchat tu prezentaci :-)
Edit: A několik dní nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 21:57 Muž Palo71 [0] Re: Turbínka
Akva 150l, skálára, neonka, rasbora, pancéřníček, paví oko. Filtrace fluval U4, vzduchování clona, údržba cca 14 dní filtr a výměna vody. Osvětlení zářivka 2x20W. Rostliny Vallisneria, Eleocharis, Anubias, Echinodorus, Alternanthera. Ryby ještě nepadly, ale samička pavího očka začala dnes polehávat. Krmení od Tetry nebo mražené, plus občas spařená zelenina.
Zaregistroval jsem se dnes, tak jsem ještě nestihl vše doplnit. Omlouvám se a děkuji za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 21:39 Žena Turbínka [2558] Re: Palo71
Můžeš trochu blíže popsat problém a podmínky v nádrži - litráž, osazenstvo, filtrace, údržba, padly už nějaké ryby, za jak dlouho po prvních příznacích? Ještě lépe založit prezentaci, aby u každého dotazu nemusel následovat křížový výslech. Z fotky vidím bakteriálně načatou ocasní ploutev. Tipuju bakteriální onemocnění na což by eSHa 2000 zabírat měla, je to docela šetrné léčivo a je-li nádrž dobře zarostlá můžeš užívat i 2x vyšší než doporučené dávky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 21:26 Muž Palo71 [0] – Poraďte čím léčit
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebuji pomoci s léčbou. Nemoc se projevila prvně i pavích oček, a teď koukám na rasboru, že začíná mít stejný problém. Ve zverimexu mi dle fotky poradili eSHa 2000. Léčba již čtvrtý den a zlepšení nevidím. Jak dál?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 17:12 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: michalt
Já jsem teda tu hlavu toho Aquaelu nechal a nemůžu si stěžovat. Kostka molitanu se schová za vzrostlejší Echinodorus, nebo skipinku nějakých stonkovek( např: Ludwigie, Hygrophily, popřípadě Alternanthery)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 16:31 R Muž romant [27987] Re: Feferonka25
Pokud chceš, aby se zde méně spekulovalo a více radilo, dodej fotky. ;-)
Edit: Škoda, když už děkuješ, tak jsi zřejmě rozhodnuta a diagnóza byla již učiněna. Jinak se omlouvám, že do tebe rejpu, ale ono se to podle popisu fakt blbě odhaduje a když si myslíme, že víme, tak ty fotky nás můžou velmi rychle vyvést z omylu. Já za sebe mám velmi nedobrý zkušenosti s radama lidem co nemají prezentaci a snaží se o podrobný popis problému. Již několikrát jsem posléze obdržel vzkaz, mnohdy nepublikovatelný a to jenom proto, že jsem se podle popisu pokusil o odhad situace a ono rup ty boty, skutečnost byla jiná, tak i proto tak tvrdošíjně strvávám v pozici, "bez fotky, raději mlčím". ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [85] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198184x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=4201