Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 09:41 Muž Driv3r [236] Re: Stevemaister44
fotku nadrže a informace o nadrži. filtr zaběhnuty par měsicu? předpokladam nějake otravy. stari těch ryb? bez těch info je to věštěni z koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 08:31 Muž Stevemaister44 [5] – Hypovitaminóza nebo něco jiného?
Zdravím všechny zkušené akvaristy, potřebuji se poradit ohledně nemoci tetry císařské. Tahle je již druhá v pořadí za týden, která v akváriu ,,rotuje" a nekoordinovaně plave, měl jsem to samé nedávno v jiném akváriu u tetry měděné. Je pravda, že jsou ryby už starší, mám je celkem dlouho, ale podmínky mají pořád stejné, pravidelně měním vodu (bez chloru), filtr je zaběhnutý již pár měsíců (biomolitan) - průtok parádní, krmení různorodě, na střídačku 6 druhů kvalitních vločkových krmiv + občas mražené. Běžně jsou rybky pěkně vybarvené, takže video, na které odkazuji je ráno po rozsvícení (led zářivky bez blikání - takže šok by to být neměl). Děkuju za rady! :)

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 18:56 R Muž romant [27981] Re: Martina
S největší pravděpodobností problém s plynovým měchýřem, tedy cesta ke druhýmu břehu, ale jak zaznělo, informačně nás zahltit by se šiklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 13:35 ragus Re: Martina
Jak píše Tudy a Anthrax - prezentace nádrže a maximum informací. Každopádně platí (vlastní zkušenost), že za propuknutím řady nemocí stojí stres jedince (ryby, někdy i akvaristy :-D ), vyvolaný nevhodnými podmínkami v akváriu (velikost nádrže, přerybnění, kvalita vody, teplota, nevhodná skladba ryb, překrmování atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 10:35 R Muž Anthrax [4739] Re: Martina
A taky nějaké další informace by se hodily. Jak je tam ten skalár dlouho, kdo jsou jeho spolubydlící, jak stará je ta nádrž, jak probíhá údržba, čím krmíš, atd., atd. Ideální by bylo registrovat se zde a nahrát sem prezentaci s maximem informací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 10:29 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Martina
Dej sem prosím fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 10:17 Martina – Točící se skalár
Dobrý den, od dnešního rána nám skalar plave dokola. Neplave přímo a jakoby se pořád točí za ocasní ploutví. Žádné jiné příznaky nepozoruji. Ostatní ryby se chovají normálně. A začal se takto chovat až od dnešního rána. Nežere. Prosím poraďte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.12.2017 10:51 ragus Re: Pavel88
Rychle poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 10:08 Muž Pavel88 [0] – Nemoc Blackmolly
Fotka k příspěvku Zdravím. Mám dotaz co s moji blackmollou? Stáří necelý rok a půl. Před nějakou dobou se ji udělala takova boule na hlavě a na boku a teď se ji na boku udělala jakoby bublina z té boule. Jinak ryba je aktivní...plave...žere pořád.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 23:41 Muž MichalK [16] Re: romant
Takže se s tím nedá nic dělat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 07:39 ragus – Nemoci sladkovodních ryb
Může se hodit kzr.agrobiologie.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 06:41 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MichalK
Souhlas s romant, to oko na fotce hovoří za vše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2017 06:15 R Muž romant [27981] Re: MichalK
Poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 00:39 Muž MichalK [16] – Co je to za nemoc?
Fotka k příspěvku Dobrý den, rád bych se zeptal, co je mé mečovce a jak to vyléčit? Chováním je taková plašší, pro jídlo se vydává dost opatrně a spíš se drží u dna schovaná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 13:19 ragus Re: bob
OT - sem byl pomalej. A co třeba tohle www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2017 13:18 R Muž romant [27981] Re: bob
Vyhledej si pojem Oodinium, to je to co tvoje ryby trápí. Jinak s příspěvky o nevhodnosti dané kombinace jsem ve shodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 13:09 Muž Kubaa [718] Re: Driv3r
Tak tak, naprosto nekompatibilní ryby, které nelze udržet v dobré kondici v jednom akváriu. Ať je to co je to (koukám na to z mobilu, tak to moc nevidím, ale skoro mi to přijde jako krupice), základem léčby bude přemístit ryby do jim vyhovujících podmínek. Teď máš tučňáky a žirafy v jednom výběhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.12.2017 12:59 Muž Driv3r [236] Re: bob
hm zajimave typnu si rozdily v ph pro tlamovce ph 7.3-8.8 to je ten co ti tam plave ne? rybicky.net/atlasryb/tlamovec_cernoploutvy

a heros.ph 5-6.5 rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenooky

porovnej v atlasu! tak tipuju tohle trochu rozdilné podminky.ale třeba někdo zkušenejší bude vědet vic.asi jim to viší ph ničí oslizeni a zpusobuje plísen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 12:14 bob
Fotka k příspěvku Mám 2ks Heroes severum. Včera jsem zjistil, že jsou napadeny nějakou plísní nebo co to je (viz foto). Nevíte někdo co to je? Jsou ve společné nádrži s tlamovci už 4 měsíce a teprve teď se to projevilo, ale pouze u nich. Akvárko čistí pravidelně každých 7 dní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 18:44 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: romant
Netvrdím, že ten Pancík má vodnatelnost, nic takového jsem nepsal, ale je pravdou, že to tak mohlo vyznít, byl jsem moc stručný...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.12.2017 18:38 R Muž romant [27981] Re: Tudy
Ten pancéřníček má problém s bakteriema, který jsou nadlimitně namnožený a tlačí tak na oko které je takto vystouplý, dá se to řešit nějakým antibakteriálním přípravkem, tedy v separé, řešit to formou utracení je samozřejmě možné, ale rozhodně se nejedná o infekční vodnatelnost, kterou vidíš za každým rohem. Tedy alespoň tak na mě tvoje současný příspěvky působí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 18:28 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: romant
Rada k utracení směřovala na tu rybu s nateklým okem (Pancík-Pítik), u Bojovnice jsem napsal možná a k utracení jsem nenaváděl. Jinak mám mnohokrát ověřeno , že s takto nateklým okem ryba dlouho nepřežije (až na vzácné výjimky), oko praskne a je stejně konec, je lepší jí zkrátit utrpení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2017 18:26 R Muž romant [27981] Re: Tudy
Budu tentokráte již reagovat. Není to prvně, co se zde dopuštíš velmi unáhlených soudů a zbytečně uživatele děsíš, když si nejseš jistej že se jedná o infekkční vodnatelnost, tak hned neraď aby uživatel rybu utratil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.12.2017 13:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tudy
-ale no tak no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 12:45 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: O.Tom, Pítik
Možná vředovitá forma infekční vodnatelnosti.
Pítik: šetrně utratit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 20:46 Muž Pítik [14] - Amerika – nemoc oka
Fotka k příspěvku přátelé poradíte? mému coridoras nateklo oko a po třech dnech už ho nemá, je to skoro největší ryba v akva, navíc tam nejsou žádné teritoriální ani agresivní ryby. Co myslíte?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 15:17 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chci se zeptat, co by to mohlo být za nemoc... ryby jsou běžné bojovnice, betty.

Na počátku to vypadalo, že má samec drobnou odřeninku, jakoby po šarvátce apod. takové vybledlé místo.
V další fázi se místo zvětší, zbělá, objeví se otevřená rána, která je bílá s jakoby nabobtnanými okraji.
Ryba šla do karantény, ale než byla nasazena léčba, tak pošla.

Druhá ryba, samice, začalo to stejně, vybledlým místem na těle.
Myslel jsem si že je to nějaké bakteriální onemocnění a nasadil SERA Omnipur.
Bílé nabobtnalé okraje rány zmizely, zhruba do dvou dnů se rána jakoby vyčistila a do dalších dvou zacelila.
Už jsem si myslel že mám vyhráno, ale na druhé straně ryby se začaly objevovat bílé boláky, něco jako beďary... tedy rovnou bílá místa bez předchozího vyblednutí.

Ryby byly, nebo jsou po celou dobu nemoci aktivní a schopné bez problému žrát.

Co by to mohlo být ?

Ještě dodám nějaké nekvalitní fotky z fajfky...
Na prvních dvou je vidět nová rána, která se vytvořila dnes, na poslední je vidět před ocasní ploutví hojící se místo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 21:00 R Muž ctibum [6866] Re: Jano
Zaregistruj se a založ prezentaci - maximum informací, aktuální celková fotka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 19:57 Jano – Nádor na čuchovom orgáne
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu. Videl už niekto takýto nádor na čuchovom orgáne u cichlid? Majú to dve ryby, ale iba tento druh. Rástlo to pomaly, postupne sa to zväčšuje. Ryby sa správajú úplne normálne. Žerú, naháňajú sa.... Vodu mením každé dva týždne cca 50%. Nám veľký externý filter. Pred časom som zapojil aj UV lampu. Ryby som niekoľko rokov nekupoval, mám len vlastný prírastok. Takže ani privlečená infekcia to nebude. Vodu chladím a udržujeme na 23-26 stupňoch. Okrem toho sa u rýb často objavuje poškodenie plutiev, akoby bakteriálne. Ale neviem , či to nejako súvisí. Neviem čo by to mohlo byť.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 14:08 romanmacha Re: Tudy
Také si to myslím, ale nevím jestli se nepletu. děkuji za příspěvek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 13:53 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: romanmacha
Nevypadají nemocně, jen staře, ale třeba se mýlím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 13:36 romanmacha
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chci se zeptat na nemoc, která se objevila po čtyřech letech u dvou mých skaláru a jestli by jí někdo nepoznal z přiložené fotky. Mám 300L akvárium 4. roky, pravidelně každý týden odlívám cca 60L vody a dolívám čerstvou z kohoutku. Kromě hnojiva Easy-Life Profito a čtyř kávových lžiček mořské nejodizované soli, do akvária nic neaplikuji. Filtr mám vnitřní. Může mi prosím někdo poradit co je to za nemoc a jak se jí zbavit? Žádné jiné ryby ve společném akváriu tuto nemoc nemají. Mám ve společném akváriu se skaláry ještě tetru černopruhou, neonky, panceřníčky kropenaté alíbající čichavce. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 21:05 Žena Marylin [1] - Amerika – Vrubozubec paví - co je samici?
Zdravím,nějak si nevím rady s mojí samicí oceláta. Už tak 3-4 týdny zrychleně dýchá, občas i u hladiny. Ostatní nemají problém. Nejdřív jsem myslela, že má zatvrdlé/slepené jikry. Protože se jí vyboulelo břicho na jednu stranu a nemohla se vytřít - a tím to vlastně začalo. Zvedla jsem teplotu na 28, a po par dnech ji bricho spasklo, a nejaky jikry ze sebe dostala. Bricho vypada ted ok, ale od te doby takhle dycha a nezere, nechce se trit. Ted jsem tam dala acriflavin, jelikoz se mi zda, ze samice kancika ma nejake zaplosnene oko, tak mozna v tomhle pripade taky plisen? Uz nevim. Video v odkazu dole, diky za kazdou radu.

youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2017 20:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Eliss
-zvýšená hodnota chloru nevadí ,pokud nedosahuje nadlimitních hodnot
-působí právě pozitivně ,jako antiseptikum ,pro rostliny je to ovšem nevhodné
-tady se přikláním ke zranění ,špatná kvalita vody by se projevila na větším počtu ryb v osádce akvária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 12:35 Žena Eliss [105] Re: lacewings
Jaj, Acriflavin doma nemám, zkusím se někde zastavit až pojedu z práce. Mohla by být na vině zhoršená kvalita vody? V naší čtvrti předělávají vodovodní kohouty, voda je posledních pár dní hodně chlorovaná. Nebo by to mohlo být po zranění? Kytky jsou po poslední výměně vody taky takové divné, ale ne všechny. Změřila jsem NO2 je 0, NO3 10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.11.2017 09:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Eliss
-Acriflavin , třídenní léčba v karantením boxu ,1-1.5ml na 10l
-nutno provzdušnovat!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 09:07 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Eliss
eSHA 2000 by mohla pomoci, pokud se nejedná o vnitřní probém a pokud to nepomůže , alespoň preventivně ochráníš další ryby.
Edit: 1. správný krok byla sůl, ale plíseň už vypadá dost "rozjetě", takže tu eSHU po další výměně vody bych určitě aplikoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 08:49 Žena Eliss [105]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobré ráno, jedna červenohlavka ze 180 má zaplísněné oko, má cenu léčit, příp čím? Zatím jsem vyměnila a zasolila vodu. Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2017 17:54 R Muž ctibum [6866] Re: Rudko172
A já bych doporučil zřídit prezentaci nádrže. Asi tam bude víc věcí k rešení, na můj vkus např. moc umělotin a málo rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 17:43 R Muž romant [27981] Re: Rudko172
Ano je to již postoupivší stádium vnitřních střevních parazitů, již jde z ryby ven vystélka střev. Pohledej pojmy jako Hexamita a Spironucleus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 17:29 Rudko172 – Choroba? Parazit?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poprosím vás o akékoľvek rady čo to je a čo s tým. V prílohe sú foto. Je to iba u jednej rybky. Všimol som si to dnes ráno pri kŕmení trčal z nej iba kúsok. Večer prídem z práce a už je to v takom štádiu ako sú foto. Nehýbe sa to nič iba to je na dne.Nevyzerá to ako nejaký parazit. Ale neviem :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 11:55 R Muž romant [27981] Re: Hynek
Ta nemoc se jmenuje "nevhodný podmínky". Měnit vodu, denně min. 1/3, to především, bez toho se nehneš z místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 11:50 Hynek – Co je to za nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím, poradíte mi někdo co je to za nemoc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 20:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kačenka
Na filtr Esha 2000 nemá žádný vliv. Až se budeš nudit, udělej prezentaci akvária. Pokud ten ocas neožrala nějaká ryba, můžou být příčinou špatné podmínky v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 20:06 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Kačenka
Nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 20:04 Kačenka Re: romant
Já si to myslela. Zítra ho hned ráno koupím a aplikuji. Bude to mít vliv na bakterie ve filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 19:42 R Muž romant [27981] Re: Kačenka
Zkusit eSHu2000, jde již o napadení bakteriální nákazou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 19:30 Kačenka – Co je to za nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu co má rybička za nemoc. Včera dobrá a dnes jí chybí kus ocasu.V akváriu jsou jen endlerky a modré neonky. Není to nějaká bakteriální nemoc? čím léčit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 19:05 R Muž romant [27981] Re: Leoš
Rozhodně měnit, solit jenom minimálně, tedy ne po každé výměně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 18:56 Leoš Re: romant
Myslíš ? A sůl taky doplnovat při výměně ?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 197981x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1651