Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 205 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 23:47 Ládíček
A nebo ! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 23:33 Žena bucliik [99]
a co vyndat topítko ze stovky, teplota se chvilku udrží a zimu doma určitě nemáte, takže zdravým rybkám by to vadit nemuselo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 23:04 Ládíček
Akvárko má rozměry 50x30x25 a na parapet který má na šířku 11 cm to asi nepostavím hmm :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 23:03 Muž ghostik [81] – Re: Dinamit
Nevim jestli je dobry napad dat na okno. Prez den 30 a vnoci 24 taky te nemoci asi dvakrat neprospeje.
To bych uz rysknul dat to topeni z velkeho akvarka nevim jak on ale ja mam topeni vypnute uz skoro dva mesice - spis resim chlazeni :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 22:32 Žena Dinamit [68] – Re: Ladič
Při vyšších teplotách je zapotřebí vodu pořádně provzdušňovat, aby se ty ryby neudusily. A když je ryba nemocná, tak je podobné jako u lidí. Jako kdyby si se potřeboval vypotit při chřipce -> vyšší teplota vody + léky. Možná, že kdyby si dal tu nádržku na okno, tak tam ta voda bude mít kolem 30 °C. Ale v noci už to bude s tou teplotou trošku horší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 21:31 Muž ghostik [81] – Re: Ladič
Jiste bublifuk staci :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 21:16 Ládíček
A filtr stačí bublifuk ? Jinak se budu snažit sehnat topítko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 20:35 Muž ghostik [81] – Re: Ladič
Ja myslim ze ted v lete ti to asi vadit nebude jelikoz ti teplota neklesne pod 24 ale pri leceni je dobre mit trochu vetsi teplotu tak do 28°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 20:17 Ládíček
A vadí to hodně kdyby sem tam neměl topítko ? Mám jen jedno v té 100 :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 20:14 Žena datura [104]
do karantény
dinamit: těsně ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 20:14 Žena Dinamit [68]
Do karanténní nádrže. Jestli žádnou nemáš, tak vem 5ti litrovou sklenici od okurek a dej jí tam vodu z akvária + bublání + topení.
Jinak v tom tvém akvárku musí být velmi jednoduché chytit nějakou rybku. Já nejdřív musim vytahat všechny volněplovoucí kytky, zakrýt kořen a pak si hrát na honiče :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:56 Ládíček
OK,teď jsem tu síťku tam dal...potom to zkusím :) A ještě dotaz...kam tu rybku pak šoupnout ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:45 Muž ghostik [81] – Re: Ladič
Nech sitku v AQ aby si trochu zvikla a pak se k ni opatrne priblizuj.
Kdyz ji budes honit tak ji budes jen plasit a bude litat pocelem AQA a zvysujes ryziko vysileni a podlehnuti tim nemoci a umrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:42 Ládíček
Mám jen jednu síťku :)Ale zase bych musel oddělat tu jeskyňku co tam mám a jak já ji furt chytám tak mám zakalenou vodu a vířím tam ten binčus ze dna :( Pokusím se ji ještě chytit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:40 R Muž Silent [5949] – Re: Ladič
Každá ryba se dá chytit. Zkus systém dvou sítěk. Jednou naháněj do druhé. Je to jednoduché a účinné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:35 Muž ghostik [81] – Re: Ladič
Ty ji nechytis ve 100litrovem AQ se 4 rostlinkama :o)
Ja je chytal v mem plnezarostle 200 a jde to - jen se snaz !
Prece ji nenechas sezrat zaziva !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:26 Ládíček
No rád bych kdyby jsem jí mohl dát do karantény ale to nejde ! Nedá se chytit je hrozně rychlá...doufám,že nebude kaput hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:15 Žena Lu [1] – Re: Ladič
Dej jí do karantény, jestli je nemocná, jako že to tak vypadá, nebo může ze stresu dostat nějakou nemoc, mohla by ti nakazit ostatní ryby. A uvidíš jak to s ní bude vypadat. Asi bych jí zapla vzduchování a dala trochu Preventinu, jestli jí oďobávaly jiné ryby, bude mít poranění. Ale spíš bych tipovala že bude brzy kaput. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:05 Ládíček
Ano...zkoušel jsem jí i chytit ale v tu ranu co vložím síťku do vody je jak vyléčená a nechce se nechat chytit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 18:49 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Ladič
Je živá?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 18:38 Ládíček – Prosím o radu !!
Dobrý den mám parmičku červenoploutvou...když jsem se na ni díval ležela na dně a kolem ní asi 5 neonek a ožírali jí ploutev...ona nic nedělala jen prostě ležela...nevíte co s ní může být ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 22:02 Muž gigimasters [8]
Sice je toto téma už staré ale polehávání ryby muže spůsobit podchlazení. to se stalo kamošovi měl založené akva alespon rok a najednou ryby byly pořád u dna tak zvíšil vytápění o pár stupnů a bylo vše vpohodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 17:18 Žena petrys [107]
nepíšete ale jaké jsou v akva podmínky, ryby, jak je velké, zda měříte dusitany(ty bývají zdrojem problémů), chce to víc info, takhle nelze moc radit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 15:13 erika – zavojnatka
Dobry den.Tak jsem mela pravdu,do rana byla v panu.Jestli nekdo ale napisete vcem byl problem budu rada.Ta druha zatim lita po akvarku jako blazen,tak snad ji napotka stejny osud.Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2008 21:33 erika – zavojnatka ma pavucinky
Dobry vecer.Dnes jsem pro deti koupila dve zavojnatky a jek se zda jedna do rana neprezije.Na konci ploutvicek se ji tvori drobne vlakna,vypadaji jako pavucinky.Je apaticka a unasi ji skoro proud.Prosim povezte kde je problem,kdyz jsem dodrzela vsechny zasady jako odstattou vodu a podobne.Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 22:52 Žena petrys [107]
Re:matrix069: no ale pokud je tohle důsledek vysoké koncentrace dusitanů, přílišného krmení suchým krmením, pak by bylo dobré na chvíli ubrat, závojnatky jsou malá prasátka, hodně baští a hodně toho také nadělají :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 21:40 Muž matrix069 [79] – Re: petrys-maya
Fotka k příspěvku Závojnatkám raz denne nestačí,krm viac krát(3-4 krát) v malých dávkach. Závojnatky majú rýchly no nedokonalý metabolizmus,sú to večný hladoši. len málo z toho čo zjedia aj využijú-väčšinu vylúčia,preto je dobré častešie kŕmiť no málo. Inak budú hladné. A k tým plutvám-pozri niečo o bakteriálnom rozpade plutiev(nekvalitná voda,stres...)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2008 21:05 Žena petrys [107]
no tohle se stává když je zhoršená kvalita vody, vyměnila bych tak jednu třetinu vody za čerstvou, trochu odstátou, přidala multi-medikal, uber s krmením, zvlášt, pokud krmíš jen vločkama, stačí jednou denně trochu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 16:56 Muž prisavnik [51] - Rostliny
a plava pri hladine??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 16:47 maya – chorá závojnatka
Fotka k příspěvku chcela by som poprosit o radu ohladom mojej rybky. Má asi mesiac nove aq /65l/ pre 3-rocne rybky /2 ks/ a asi tyzden novu rastlinu a prisavnika. Pred par dnami prestala byt 1 zavojnatky aktivna a akoby sa jej objavovali krvne podliatiny. Najprv iba na chvoste, dnes je uz riadne cervena. Keby mi niekto vedel poradit, bola by som velmi vdacna..
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 19:08 groal
Potřeboval bych poradit. Mam dva měsíce založeny akva a během 24 hodin jsem ztratil dva ancistruse. Byli to krasni cca 12 cm kousci. Cimby to mohlo byt? Ostatni ryby se zdaji v poradku.

Ted me jeste napadlo, mohl jsem je otravit CO2? Zapomel jsem vcera vytahnout vzduchovaci kaminek a bublal pres noc ( bublam z petky bez redukce ). Jsou na to ancici citlivy? Driv jsem kaminek ani nevytahoval ale po tydnu od zalozeni uz pravidelne kazdy den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 23:10 Usine – Re: Vocko88
Ryby se otíráním o rostliny zbavují parazitů. Jde jen o to kolik jich tam mají, to ale zanedlouho poznáš sám jestli hodně nebo málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 22:11 Muž Vodník1 [16] - Amerika
Vocko88: Ale jak tu psal deCORF OBRAEN, mohou to dělat jen tak... moje tlamky to dělají taky, ale tam je to normální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 22:06 Vocko88 – Re: Vodník1
Právě to mi je divný. Nic jiného neobvyklého není. A asi to dělají obě tetry a jen u jedné kytky. Fakt netušim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 22:00 deCORF OBRAEN – Re: Vocko88
Ahoj ,neboj mzslim že je to v pohode..rybky to občas robia..nemajú ruky tak sa takto obtierajú :-D nemalo by to byť nič vážne..no a s plesnou to teba pozorovať či sa niečo neukáže ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 21:59 Muž Vodník1 [16] - Amerika
Vocko88: No nechci děsit, ale radši se pořádně podívej zda nezačíná mít na sobě krupičku, nebo ostatní rybky zda něco nemají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 21:57 Vocko88 – Co to dělá?
Ahoj, moje tetra plave vždycky blízko rostlinky a těsně před ní zrychlí a otře se o ní. Proč to dělá? Hlavně neříkejte, že má třeba plíseň a drbe se :-) Spíš mi příjde, že si hraje, ale fakt nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 18:41 oldkiwinka – Re: TheViper
Těm rybkám snad pomůže jen zázrak... Napadení krupičkou, očividně se přidal i bakteriální rozpad ploutví. Proto jsou ty bílé konečky "roztrhaných" ploutviček - není to dle mne plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 18:06 Muž Yirka [9126] – Re: host
Jestliže se zdržuje u hladiny a má trochu naježené šupiny, jedná se o vodnatelnost. Doporučuji šetrně utratit pomocí CO2, prakticky neléčitelné. Delším přežíváním prodlužuješ její trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 13:49 host – bojovnice pestrá - nafouklé bříško
Fotka k příspěvku
Zdravíme. Potřebovali bychom poradit. Asi rok máme samečka bojovnice pestré ve společné, 54 litrové nádrži (1 bojovnice, 2 čichavci líbející a 1 sumeček a 1 mečovka). Asi tak před měsícem jsme zpozorovali, že se bojovnici zvětšuje příško. Původně jsme si mysleli, že je překrmená, ale bříško se jí pořád zvětšuje - vis foto. Nevíme, zda se nejdná o vodnatost , infekční zánět plynového měchýře,či něco úplně jiného. Dějujem za odpovědi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 14:01 Muž Tonys [16] – neznámá nemoc
Nazdar, potřeboval bych pomoci moje cichlidka kakadu je nemocná a já jsem nezjistil o jakou nemoc se jedná. Mužete mi poradit. Děkuji.
Příznaky: Stranění od všech ryb držení se ve spodní části akvária, temné zbarvení, a ztráta šupin.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 17:51 Muž arnošt [37] - Rostliny
o hornbachu už tady je napsáno spousta - já osobně s tím zkušennost nemám - záleží na tom jestli ti třeba jen nechtěl prodat ty svoje rybky... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 17:45 TheViper – Horbach
Co si o tom myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 17:34 TheViper – Horbach
Po dotazu ve zverimexu a vylíčení stavu závojnatek mi prodavač bez váhání řekl, že s tím za ním chodí spousta lidí a rovnou se zaptal jestli mám konkrétně na paví očka z Horbachu, po kladné odpovědi řekl, že je mám všechny spláchnout...To je rada nad zlato od odborníka... Pry maji v horbachu paví očka nějaké odolné tropické kmeny krupičky( a to skoro všechny) a většina ryb jejich přidání do akva nerozdýchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:45 xx – Re: filipsi
Stav těch ryb je pořád "rozdýchatelný", závojnatka i ta gupka. Není to potěr, jsou to dospělé ryby. Uhynou jen v případě, když jim krupička napadne žábra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:11 Muž filipsi [1295] – Re: TheViper
Moc nerozumim tomu, ze kdyz nekdo zahajuje lecbu neceho, ze se alespon neridi navodem k leku.

www.akvarista.cz/…

Pripojene dokumenty, navod. Proc lecbu ukoncit, kdyz projevy zustavaji, proc nepouzit v kombinaci s esha 2000, pokud to navod zminuje?
Stav tech ryb se mi zda uz nerozdychatelny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:10 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: xx
Jistě, že to vypadá, jako krupička v nejtěžším stádiu, ale pokud TheViper postupoval, jak píše, pochybuji o krupičce.
Druhou možností je pochybovat o TheViperových slovech. Něco v tomto smyslu jsem napsal už dřív....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:05 Muž arnošt [37] - Rostliny
je fakt, že ta krupička podle fotek pořád vyléčená není - rybky jsou jí uplně obalené... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:04 Muž arnošt [37] - Rostliny
ještě bych zůstal chvíli u eshy 2000 a trochu zasolil vodu - teplotu by bylo lepší zvýšit, ale vzhledem k tomu, že tam máš závojnatky, tak to asi nepůjde, protože tím by si jim ještě přitížil... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:04 xx – Re: TheViper
TheViper 09.06.2008 14:56:03
"... Asi už to ale bude plíseň, nebo ne?"

Podle těch fotek je tam pořád krupička.

Můj názor je pořád pokračovat v léčbě krupičky. Není to vůbec vyléčené.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [205] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198234x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=10201