Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 208 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2008 15:51 Kast – Re: fantasta
Něco jako hrozny to začíná dělat, tak to asi bude ono.
Do operace teda fakt nepůjdu :-D
Je to nakažlivý? Že bych ji nechal v klidu dožít, ale nerad bych si odrovnal celý akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2008 15:43 R Muž Silent [5949]
I když je fotka dost neostrá typoval bych to na Lymfocystózu. Průběh této nemoci nebývá akutní , ani extrémně rychlý. Napadené buňky mohou být až 5mm velké a mohou se spojovat do hroznovitých útvarů. Je to virová infekce. Tyto gigantické buňky se dají odstranit skalpelem, ale pozor pokud prasknou výpotek s viry může způsobit další nákazu. Je třeba postupovat opatrně. Místo se pak desinfikuje roztokem acriflavinu v koncentraci 2mg na 10litrů destilky a to lokálně. Nesmí přijít do očí a žaber. Je to trochu složité. Další, jednoduší řešení je rybu utratit. Protože jsem se sám s touto nemocí zaplať pánbu nesetkal čerpal jsem z článku v akváriu-teráriu od pánů Franka a Boudnýho. A těm plně důvěřuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2008 15:24 Kast
Fotka k příspěvku Ahoj, už asi měsíc má jedna z mojich teter červenoústých nějaký nádory(viz foto)
Vůbec jí to nevadí, žádná další ryba to zatím nechytla a já vůbec netuším co to je, nevíte někdo co se s tím dá dělat? Dík Karel
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2008 08:00 Muž Lucky005 [197]
Jake pripravky by jste pouzili pro lecbu treba EXIT a SERA Costapur nebo Anti-ichtin, mate nekdo osobni zkusenosti? Co zpusobuje tu nemoc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2008 19:23 Žena nemíček [1]
Podle tý fotky to vypadá jako by ty rybky měly stažený ploutvičky pak by to mohla být Costia necatrix - ichtiobodoza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2008 12:21 R Muž Silent [5949] – Re: Lucky005
Mám pocit, že na to Nobody trefil. Taky mi to podle popisu připadá na Oodinózu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2008 20:57 Muž Lucky005 [197] – Re: Nobody
na poraneni bych to nevidel, protoze ted to maji 2 ryby uplne stejne navic mam v akva ted jeden druh,takze nevim jak by se poranily.Nevim v cem je problem chtel sem mit v akva jen mecovky koupil jsem koncem unora 5ks a postupne uhynuly po jedne, jestli si to donesly z obchodu nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2008 20:51 Nobody – Re: Yirka
Na plíseň na celém povrchu rybek bych moc nesázel.Plísně se většinou vyskytují až jako druhotná reakce na předchozí poranění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2008 20:48 Nobody – Re: Lucky005
Tipuji baktérku podle ploutví.Taky možná při rychlosti průběhu - oodinóza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2008 20:48 Muž Yirka [9126] – Re: Lucky005
Přesto bych důkladně odkalil (opravdu je tam těch letmých usazenin příliš), doplnil vodu a zaléčil proti plísním, nejraději eSHa 2000. Ale třeba někdo další poradí lépe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2008 20:43 Muž Lucky005 [197] – Re: Yirka
posledni dobou mivam malo rybek takze by se voda nemela tak moc spinit a snazim se odkalovat tak 1/5 jednou tydne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2008 20:33 Muž Yirka [9126] – Re: Lucky005
Jak často "uklízíš" v nádrži? Připadne mi tam dost nečisto. Může to být jedna z příčin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2008 20:31 Muž Diego [72]
Podle mě je to plísen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2008 20:16 Muž Lucky005 [197] – potrebuju poradit nemoc
Fotka k příspěvku Tezko rict co je to za nemoc, ma celkem rychly prubeh 3-4 dny.
Ryby maji na sobe jemny bily povlak, viditelny pod urcitym uhlem ke konci polehavaji po dne a nezerou.
Mel jsem 7 ryb, nemoc se projevi u jedne pokousim se lecit, ryba nakonec uhyne, 1-2tydny je klid a pak se to objevi u dalsi se stejnym koncem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 12:49 Muž Snofrev [54]
jak radí Sid, Yrka a další v ostatních fórech, přestat krmit, často měnit vodu, doufat v co nejrychlejší namnožení bakterií a zkusit aktivitu zaměřit jen na jedno fórum, proč to rozebírat hned ve třech?
rybky sice budou hladovět, ale u nich to není žádný problém, dospělé vydrží bez jídla dlouhé týdny

plíseň an rybě nemusí být utně z tohoto akva, je možné, že už byla nemocná u obchodníka, ale jestli teď nemá, dobré podmínky, tak je ve stresu a tím pádem mnohem náchylnější k onemocnění

to že je mimo akva je v pořádku, ale jestliže se už obrací břichem vzhůru, tak asi těžko něco radit, ale určitě je možné vyzkoušet nějaká léčiva
pročíst nemoci, určit terá by to mohla být a zařídit se radama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2008 12:31 Micky – Úhyn rybek v novém akva
Do nového akvárka jsem nasadila tetry, předevčerem mi jedna uhynula a začla plesnivět. Další se mi schovává za filtr...dnes po výměně vody jsem zjistila, že na jedné straně se jí dělá jak kdyby plíseň, odchytla jsem jí mimo akvárko a začla se mi otáčet bříškem nahoru sad Vůbec nevím, čím to může být. :-( nechci přijít o další rybky.Myslíte si, že je to způsobeno nějakou nemocí nebo množstvím NO2 v akvárku? Black molly a tetry žhavý se pohybují po akvárku bez problému, neonky se začly schovávatn pod filtr nebo za rostlinky a neplavou tolik co dřív. Moje první akvárko a takto všechno dopadá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2008 10:26 Micky
:) Nj, píšu jsem poprvé, a tak jsem nečekala, že budou tak rychlé odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2008 10:23 Muž Snofrev [54]
kouká, že dotaz je ve vícero fórech hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2008 10:21 Micky
JJ všimla jsem si, děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2008 10:19 Muž Snofrev [54]
odpověď máš od Yrky na fóru Hodnoty vody, kde je tebou položený podobný dotaz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2008 09:50 Micky
Ahoj všichni,
může mi někdo poradit? Mám problém s ancíkama. Před měsícem jsem si zařizovala nové akvárko 63l, přes 14 dní jsem nechávala zaběhnout filtr s rotlinkami a doplňovala bakteriemi na zaběhnutí.Díky testům jsem zjistila, že mám ve vodě nadbytek NO 2.Už jsem několikrát vyměňovala vodu, ve které se žádné NO2 nenachází a přesto ho v akvárku pořád mám. Ancící ztrácí svou původní barvu a z tmavě hnědé mi přechází do béžové, bojím se že mi uhynou. Krmím je 1x denně buď granulema nebo okurkou.
Navíc se mi u přísavek k filtru začal dělat jakejsi rosol, vůbec nevím z čeho by to mohlo být. Bojím se i o další rybky, které v akvárku mám. Jedna rybka (tetra žhavá) mi už uhynula - možná proto, že uvízla za filtrem nebo díky tomu NO2? Když jsem dávaly rybky do akvárka tak bez problému plavaly po celém akva, teď se vetšina drží za rostlinkami u dna...
Poraďte mi co mám dělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2008 19:58 Lightning563 – Re: Snofrev
díky za radu, máš pravdu, není poznat jaká to byla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2008 19:51 Muž Snofrev [54]
to se pozná při prvním krmení, pokud budou všechny žrát, není se čeho bát
řekl bych, že tak maximálně přišla o pár šupin a ty dorostou
asi už ani není poznat která z nich to byla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2008 18:42 Lightning563 – Zranění nebo šok?
Dávali jsme rybičky do akvária, pár neonek a dělali jsme to trochu neprofesionálně. Jednu neonku jsme omylem ostře přimáčkli k okraji kbelíku a když se dostala do akvárka, chvíli vrávorala, nejdřív dolu a pak nahoru. Nakonec se sebrala a chovala se jako že nic. Nemohlo by to mít nějaké další následky, nebo to byl jen šok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2008 20:41 Muž kalahare [11] – Re: jan
ahoj, i s tím můžou v pohodě plavat dlouhé roky. U mě to má jedna neonka, skoro tu žábru nemá, a už jí mám 5 měsíců. A jedna moje parmička čtyřpruhá ji má zas odchlíplou. Bohužel jsem si toho v akvashopu nevšiml. Ale žerou, plavou, rostou, vybarvené jsou... No problema. :) Držim palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2008 15:46 Muž Yirka [9126] – Re: jan
U některých ryb (viděl jsem to zejména u skalár) je to častá deformace. Ničemu to nevadí, viděl jsem s tím i skaláry XXL, akorát to je trochu nepěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2008 14:43 marek
je to asi dôsledok bytky čo? ale vadiť by mu to nemalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2008 14:27 Bery
Nic, nemělo by mu to až tak vadit, nech ho žít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2008 11:30 jan – Co s nim?
Samec ramirezovky má jedno žaberní výčko menší a má odkrytou část žáber co snim? :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2008 10:57 Muž chicko [124] – Re: oldkiwinka
Kiwi a je to i u ostatních a jak to má do hloubky, nebo jen to jenom na povrchu? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2008 08:59 Muž Yirka [9126] – Re: Pavel
Zkus to zde. Sám nejlépe provnáš příznaky s diagnózou. www.catfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2008 08:23 Muž tempus [3]
vyzerá to na plesen :-O ,sera mycopur by mal pomôcť,ak nezabrala esha 2000,hlavne postupovať podla návodu,prípravky nemiešať ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2008 08:13 Pavel – Fotografie
Fotka k příspěvku A tady je ta fotka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2008 08:12 Pavel – Identifikace onemocnění
Zdravim všechny, prosím o pomoc s identifikací onemocnění. Rybka je téměř celá jakoby obrostlá kratinkými štětičkami, nejvíce však v okolí tlamky. I oči jsou takto napadeny(jakési chmýří) rybka plave zmateně, trochu kolébavě, je velmi neklidná. Potravu zatím přijímá a nezdá se, že by měla potíže s dýcháním. Pro lepší nápovědu přikládám celkem kvalitní fotku. Snad to někdo pozná. Původně jsem myslel, že se jedá o krupičku, leč 4 denní léčba Esha 2000 + EXIT se minula účinkem a rozsah napadení se zvětšuje. Nemoc se šíří i na další osazenstvo (zatím nízké napadení). Za pomoc předem děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2008 14:52 Terik3333 – nemoc
to by mohla být stopa od přisání pijavky sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2008 11:19 oldkiwinka – červená skvrna na pancéřníčkovi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem
Tak a taky tu mám problém... Můj corydoras aeneus - pancéřníček zelený, má u ploutve (v kroužku) nějakou červenou skvrnu. Žere normálně, nestraní se ostatním. Co to může být?
Předem všem díky za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2008 19:30 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: kuba
Aha, to je možné, testy nedělám. Vodu měním každý týden 30l a filtr taky průběžně čistím... Ale je pravda, že bych teď měla měnit vodu častěji, díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2008 19:28 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: Tron
Pijavice - to by podle popisu i mohlo být, ale jen u toho samečka, ostatní mají červená třeba skoro celá bříška nebo jedna tlamku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2008 19:21 kuba
Jenou jsem to taky měl zrovna na šubrtkach,myslím ,ze je to zvýšeným obsahem No2 ci NO3,zkus vyměnovat každý den tretinu vody a vycisti filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2008 19:20 Tron
mohlo by to být tohle podle toho co jsi říkala ale nejsem si jistý, nejsem v tomto oboru moc dlouho skus se podívat rybicky.net/nemoc/cystob-ranchus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2008 19:19 R Muž Silent [5949] – Re: Eva_R
Výrobky od eSHa bývají dobře snášeny i Ancistrusi. Problém je v krevetkách. Ty bych přelovil. Pro ně může být lék toxický.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2008 19:14 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: ghostik
Díky za rady. Rybičky v karanténě vypadají pořád stejně - ani líp, ale naštěstí ani hůř.. Dneska jsem dala druhou dávku léku. A připadá mi, že v akvárku dvě další parmičky začínají červenat... Co myslíte, mohla bych Eshu2000 dát rovnou do akvárka, neublíží to ancistrusům? Někde jsem četla, že by to měli zvládnout. A taky tam je skupinka drápateček a dvě japonské krevety....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2008 06:44 Muž ghostik [81]
Dle meho nazoru - nekdo muze mit jiny :
na sul se vykasli. Sul neni lecivo. Mozna ma castecne dezinfekcni ucinky ale predevsi zvysuje tvorbu kozniho sekretu a slizu ryby ktery sam osobne rybu chrani pred plisnemi a cizimi parazity. Proto se treba driv hojne uzivala na krupicku ( sul zvysila tvorbu kozniho sekretu a tim se parazit nemohl uchytit na tele ryby a uhynul ).
Takze radeji bych se zajimal co by to mohlo byt ( bohuzel ja nemam zkusenost ) a sam bych se asi drzel zatim ty Esha 2000 dokud nekdo neporadi neco lepsiho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 06:28 JUMP
Zkusil bych sůl a zvýšení teploty k 30°C. Sůl pomáhá na spoustu nemocí a když to nepomůže, tak tím alespoň nic nezkazíš. Ale nekombinovat s léčivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2008 00:53 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám problém :-( Včera jsem si všimla, že má jedna zlatá parmička krvavě rudou tlamku, víc se otírá a dneska mám v karanténě už tři, mají po těle rudá místa nebo flíčky, jsou celkově vybledlé... Co by to tak mohlo být? Zkouším je léčit Esha 2000, ale asi budou napadené všechny.. Mám jich v akvárku 120l celkem deset, tři starší a sedm mladých, přidány před měsícem. Testy vody nemám, nikdy jsem je nezkoušela. Akvárko je hodně zarostlé. Zkoušela jsem je fotit, na fotkách jsou ty skvrnky světlé, ve skutečnosti jsou jako krvavé. Prosím, znáte to někdo?
Zapomněla jsem napsat, že rybky normálně žerou, i teď v karanténě. Tady je vidět krvavá skvrna u přední ploutve.
Jsou krmené obden mraženýma patentkama, mezitím vločky Sera.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 20:05 Muž zikyc [79] - Sumci
Krmim čimkloiv co je živé a vejde se rybkám do tlamky, někdy je, ale třeba naporcovat. tak třeba minulej tejden furt otravoval soused a už mám klid smich a rybky plný bříško :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 20:01 jirkacichlid
Já krmím dravce samozdřejmě také jejich přirozenou potravou a tou jsou rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 19:54 Muž MiHl [55] - Cichlidy
a to si mi přítelkyně stěžovala, když jsem chtěl třídit krevetky. Krevetky red cherry, které se najednou objevila některá mláďata (i už větší) naprosto bezbarvá (ostatní jsou plně červení),jsem chtěl nechat akarkám jako baštu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 19:04 Žena Danila [4489] - Sumci
Se zeptejte Zikyho, co všechno zkrmil smich to by buddhistce vypadly vošiškáááá smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2008 18:24 Žena Dinamit [68]
Podle mě je to naprosto v pořádku. Kamarádka si taky pěstuje paví očka jako živou potravu pro želvy. Já sti taky pořídila bojovnici, aby mi požírala paví potěr kvůli přemnožení. Stejně by ses toho musel nějakym způsobem zbavit a jak jinak, než jinýmu chovateli jako potrava.. Takový lidi fakt miluju, pokud to nejsou zrovna Buddhisti..
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [208] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198232x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=10351