Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 153 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 10:36 Muž soubi [32] Re: Kájínek
neni to zaplísňění...? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 23:41 R Muž Silent [5949] Re: Kájínek
Těžko říct. Chtělo by to fotku. Může to být jak plíšňové onemocnění nebo taky bakteriální nákaza. Nicméně bych rybu odlovil do karantény a aplikovat eSHa 2000 což je širokospektrální lék který by měl zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 20:50 Muž Kájínek [0] – nemoc
chtěl bych se zeptat moje bojovnice chytla nějakou nemoc .. nevím zda co je to za nemoc .. sad Bojovnice chytla bílé fleky po celém těle .. a je nějaká divná. občas jenom leží na písku a nehýbe se ... a koukal jsem že to začaly chytat i ostatní rybky sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 14:10 Muž PepaV [30] Re: Jitulka
Může to být způsobeno stresem z nového prostředí. Nějakou dobu mu nechej na aklimatizaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 14:01 Muž PepaV [30] Re: jirkamrvik
Sumeček se ti otíral o kameny protože měl zřejmě nevhodné podmínky v nádrži. Nemoc nelze vyloučit jako důsledek nevhodného prostředí ve kterém byl chovaný. Musíš mít živé rostliny, těm musíš dodat světlo, aby rostly, filtraci aby fungovala nitrifikace a ještě pravidelná výměna vody v nádrži. To jsou základy. Přečti si ta témata pro začátečníky, jak jsem psal dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:49 Jitulka – Je to nemoc?
Dobrý den, koupila jsem si samečka pavíko očka, který většinu dne plave u dna. Jsem začátečník, tak se chci zeptat, jestli je to normální nebo zda je to příznak nějaké nemoci?Prosím o rychlou odpověď děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:47 jirkamrvik – PepaV
v jednom mám akvarijní rybicky v druhém mám potěr a ve třetím mám toho sumečka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:45 Muž PepaV [30] Re: jirkamrvik
A jsou zaběhnuté, nebo je budeš teprve zakládat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:43 jirkamrvik – PepaV
ano vyték jinak mám eště tři akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:36 Muž PepaV [30] Re: jirkamrvik
Jako začínající akvarista bych začal studiem rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky . Voda v té prasklé nádrži nevytéká?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:29 jirkamrvik – re-PepaV
akvárium má rozměry : 54x30x40 sumeček má asi okolo 13cm rostliny tam jsou umělé a kamínky jsou spíš takový štěrk světlo jsem odendal nedrželo na krytu filtrace je nalepená na skle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:11 Muž PepaV [30] Re: Katka
Zkus sem dát fotku, podle popisu asi rybicky.net/nemoc/flexibacter-columnaris .
Edit: Pozdě :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:08 R Muž romant [27982] Re: Katka
Podel toho popisu se bude zřejmě jednat o bakteriální rozpad ploutví rybicky.net/forum/413
Chce to dobrou hygienu nádrže, hlavně prvidelný výměny vody, to je dobrá prevence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 12:31 Katka – Co je to za choroba?
Pozdravujem, chcem sa opytat, mam 2 gold fishes a neviem co sa im stalo, ale jedna prisla o chvost a na zadnej casti chvosta ma take biele flaky. Druha uz prichadza o chost tiez, potrebujem poradit co s tym mam spravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 08:50 Muž PepaV [30] Re: jirkamrvik
Aby se dalo poradit, chtělo by to více informací o nádrži (objem, skladba osazenstva, ozázení rostlinami, osvětlení, filtrace ...) nejlépe vytvořit prezentaci nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 08:44 jirkamrvik – sumeček
ahoj lidi chtěl bych se zeptat na jednu radu mam sumečka albína a ten se pořát otírá bokem o kameny nevíte co mu je ?? za odpověd budu rád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2011 07:24 Muž PepaV [30] Re: Stehan
Nemocné podle mně nejsou, ale podmínky v tvé nádrži nemají ideální. Zrychlené dýchání je zřejmě z nedostatku kyslíku. Máš málo rostlin a v tom vápencovém dnu ti moc prosperovat nebudou. Výměna 85% vody najednou je docela dost, měnil bych do 50% vody a častěji. Pro začátek bych zkusil vývod filtru nasměrovat na hladinu aby se více čeřila a tím se voda více prokysličovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 23:35 Muž Stehan [2] – červené žiabre
Fotka k příspěvku tu ešte jedná foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 23:33 Muž Stehan [2] – mečovka zelená - červené žiabre
Fotka k příspěvku Čaute ľudia, mám taký problém a síce, všimol som si u mojich malých mečoviek zelených, tento, podľa mňa problém, že majú červené žiabre. Neviem či je to choroba, študujem na výške som doma len cez víkendy takže to nemam cely čas pod dozorom ale mama tvrdí, že to majú odvždy, mne sa nezdá. Nemôže byť tento jav spôsobený tým, že sú malé a sila svetla ich tzv. presvieti a preto ich vidím červené. Rodičia týchto malých to nemajú, takisto to nemajú čichavce perleťové a ani ancistrus, ani mrenky siamské. Rybky zrýchlene dýchajú (iba mečovky) ale to bude asi teplotou vody 25C. Inak som si nevšimol nič nezvyčajne, plávajú po celom akva kade tade, žerú normálne ba by som povedal, že viac ako doteraz (možno len môj názor). Myslel som si či to nie je otrava NO2 alebo niečím takým (nemeriam) vymenil som preto 85% vody v akvariu ale bez zmeny. Inač sa rastlinám darí tak kyslíku by tam mali mať dosť...čo vy na to...prikladám nie veľmi vydarené foto, ale lepšie asi nebude...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 11:55 Muž PepaV [30] Re: Bořek
Vypadá to, že chytila plíseň. rybicky.net/nemoc/saprolegnia .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 11:49 Bořek – Nafouklé skřele
Moje parmička má na jedné straně "nafouklé" skřele. Ryba se i s touto vadou chová úplně stejně, jako před tím, než se to objevilo. Nevíte co to může být a jak se to dá vyléčit?
Tady přikládám několik fotek (omlouvám se za kvalitu, nejsem žádný fotograf).
www.ulozto.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 20:38 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Spiike
Řekl bych, že to bude tou muzikou... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 17:25 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Spiike
Těžko ríct, možná při úniku narazila do nějaké překážky a chcípla na vnitřní zranění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 17:16 Muž Spiike [63]
No tak myslím že už je to jedno už ani nedýchá, a na zázraky nevěřím. Škoda jí.
Ale i tak by mě zajímalo co se vlastně stalo. Včera byla v pohodě před týdnem se mi vytřela a dneska za pár hodin tuhá.

Fakt nechápu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 17:04 Muž Spiike [63] Re: LiborSprysl
kupovaná před 14 dni a má cca 5cm takže myslím že je mlaďounká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 16:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Spiike
Není to věkem? Jak je stará?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 16:47 Muž Spiike [63] – HELLP
Fotka k příspěvku Zdravím,

Myslím že mi chcípá jedna cichlidka ( ta nejoblíbenější :-( )
Nevíte někdo co by jí mohlo být dýchá a pořád apaticky leží na boku. nic víc zvláštního jsem nevypozoroval. Ostatní ryby naprosto v pořádku. Přikládám foto.

Kdyby něco tak tady je video, takhle to probíhá už od odpoledne kdy jsem přišel domu z práce.

www.youtube.com/…

Díky za jakékoliv info.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2011 17:33 Robiska – Co to může být za nemoc?
Koupila jsem si před ani ne měsícem na aukci akvárium. Do něj přikoupila i 3 stříbrné živorodky.. Druhá druhý den umřela..Pak jsem k nim přestěhovala že starého akva rybičky.. Druhý den mi umřela těhotná samice mečovky.. ted byl klid a předevčírem mi opět umřela ta stříbrná živorodka a včera i ta poslední.. A dnes ráno tam opět byla mrtvá ryba, pro změnu paví očko..Na kterém jsem teda viděla že bylo vevnitř dosti červené..Co to může být? jak se proti tomu bránit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 09:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tudy
Bakterku navíc mladé ryby mohly podědit od dospělých. Jsou kmeny živorodek, které je lepší zkrmit, než se je pokoušet léčit, jak moc jsou promořené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 09:52 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: blotchen
Filtr odstraní mechanické nečistoty a pomůže s nitrifikací, rozhodně ale nemůže přímo pomoci s prevencí bakteriální nákazy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 09:49 R Muž romant [27982] Re: blotchen
Ani velmi dobrý filtr nedokáže tu výměnu vody a stažení zbytků potravy a výkalů ze dna nahradit. Denní výměna vody bude pro tolik obyvatelů tak malýho akvária velkým přínosem, i když jich je tam polovina oproti původnímu počtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 09:34 blotchen Re: romant
ještě dnes použiji Eshu 2000, budu muset tedy menit vodu kazdy den,ale zase vsude se pise, ze se voda menit casto nema ? Mam v odchovne kvalitni filtr Eheim a prijde mi, ze vodu kvalitne vycisti... Kdyz jsem odchovaval anciky, tak jim dost vadilo, ze jsem menil vodu ... na druhou stranu zivorodky dost kazi vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 08:59 R Muž romant [27982] Re: blotchen
Ty jasně bílé okraje ploutví to je podle mě začínající(probíhající) bakteriální rozpad ploutví. Tu vodu bych při tomto počtu a velikosti nádrže měnil denně min. 30% objemu nádrže a taktéž denně odkaloval, ta zátěž na tak malý prostor je velmi velká a stabilita prostření křehká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 08:48 blotchen Re: romant
rybiček tam bylo kolem 65KS a vodu měním 2x do týdne . Krmím 2x denně, taky jsem uvažoval nad otravou zkaženou potravou, ale proč mají jasně bílé okraje ploutví ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 08:43 R Muž romant [27982] Re: blotchen
Kolik těch rybek je v tom akvárku? Jak často jsou krmeny a jak často se mění voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 08:28 blotchen Prosím nevíte někdo co je to za nemoc ?!!
Ahoj, už se akvaristice věnuji 20let,ale tohle se mi ještě nestalo ... mám 30litrové akvárium na odchov živorodek ( filtr, topítko, rostlinky, holé dno, aby se dobře odkalovalo ) Včera jsem si všiml, že rybičky se zdržují jenom u dna nebo u hladiny a nějaké mají sekavé pohyby nebo stažené ploutve. Dnes ráno půlka akvária mrtvá a rybičky mají kolem všech ploutví jasně bilou barvu, asi nějaká plíseň ? ale nezdá se mi, že by plíseň přes noc zlikvidovala půlku akva ? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 21:09 Black115 – Gupka
Fotka k příspěvku Ahoj, vyskytl se problém :) tak si jdu pro radu ;) Nyní již druhá gupka mi plave stále ocasem ke dnu a blízko hladiny, málokdy se potopí. Je to již po druhé co se mi to v akvu vyskytlo, jenže poprvé jsem si s tím nelámal hlavu a gupku utratil, protože měla úplně ochrnutý ocas, kdežto tadle má stejné příznaky, ale když ji odchytim do síťky nb do ní jakoby šťouchne jiná ryba tak normálně plave (jen chvilku) a poté jde opět ocasem ke dnu. Přiložím fotku, abyste si to dokázali předsavit,ale myslím, že to zvládnete i bez ní :) Pokud byste někdo věděl, čím je to způsobené, dejet vědět .. Mě napadlo jesli to není důsledek porodu, protože rodí neustále. Rybka potravu přijímá, ale v menším množství.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 12:39 Martina
Poradte mi akvaristike sa venujem 3 mesiace odvtedy my uhynuli 2 mečovky a 2 motylkovce. Mečovkam sa nafuklo brucho, prestali zrat, zacali velmi zle plavat a schovavali sa. Vodu odkalujem raz za 2 tyzdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -7   27.10.2011 23:00 Nobody Re: Yirka
Při pravidelném krmení se rybky nepřežírají,zejména v zařízeném akva,kde si může něco zobnout,i když nedostane krmení.
Jedině snad u lajdáka,který dlouho nekrmí a pak to přežene.Ale i tady,v zařízeném akva, je malá pravděpodobnost přežrání u teter.Spíš hrozí pěkný zákal vody, v akva s holým dnem = pěkný průšvih. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 13:17 Muž Speeder [10]
Jestli to nebude obávaná tuberkulóza... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 16:42 Muž Speeder [10]
Tak je to tady zase. Neidentifikovatelnej problém. Jedna samička před asi třema dnama přestala přijímat potravu a přestala mít o cokoliv zájem, většinou jen stála na místě. Dneska uhynula. Na jednom ze samců pozoruju stejný příznaky. Nežere a moc neplave. Spíš je zaparkovanej na místě. Bohužel na rybách nebylo okem nic vidět. Žádnej rozdíl od ostatních, žádná vada, žádný tečky, žádný stažený ploutve nic. Už nevim co to může bejt... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 17:08 alexux Re: Aduš
odlovit rybi dát do karanténi, do nádrže dát sůl ale nesmíšto přehnat ,potomto sledovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 17:04 alexux Re: romant
genetická vada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 23:03 Muž SanelOne [5] - TetryRe: romant
To máš pravdu. Někdy si po obědě taky přijdu jak živorodka. jediný způsob, jak tomu zabránit je krmit málo. A jakože já krmim málo... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 17:58 R Muž romant [27982] Re: SanelOne
Ty(mečovky) se dovedou spolehlivě užrat k smrti. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 17:57 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Yirka
Mě se teda zatim stalo, že to už nedotrávila. Ale to byla zase mečovka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 17:49 Muž Yirka [9118] Re: SanelOne
Stráví to a je OK. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 17:47 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Yirka
Pozná se to docela lehce. Takto "postižená" rybka je většinou do 2 dnů OK.
OK nebvo KO? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 09:10 Muž Yirka [9118] Re: Yirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 08:54 Muž Yirka [9118]
Souhlasím s Haimdolem. Neonka se přežrat dokáže, její bříško pak je hodně nacpané a vytvarované až do trojúhelníku. Někdy se to stává i při používání nekvalitní vločkové stravy, která jí v bříšku nabobtná.
Pozná se to docela lehce. Takto "postižená" rybka je většinou do 2 dnů OK.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [153] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=7601