Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 172 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 18:51 Pája
Vypadá to jako ty obrázky s bakteriální infekcí(pátý obrázek), nebo plísní(ta předposlední plíseň bez chloupků) . Můžu dávat najednou léky na oboje?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 18:09 Mystka – Re: Pája
www.jbl.de/… skus, ci nieco nenajdes tu, diagnoza podla obrazkov..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 17:16 Muž O.Tom [439]
Ahoj, potreboval bych opet poradit. Na plate se mi objevily jakoby pevne bile kulicky ktere se zvetsuji a pak zmizi, asi odpadnou. Co to bude ? nejaky parazit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 16:08 Pája
Poraďte prosím někdo, už nevíme co těm rybičkám dát. Sera battopur dostávali 3 dny zlepšení se nedostavilo, tak jsme ho vysadili a začali je léčit na plíseň anti-mikotinem + lžička soli. Už třetí den a rybička vypadá že se jí to ještě rozšířilo. :-( :-( Mají to jen mečovky. U druhé mečovky to začalo tím, že nejprve za hlavičkou před hřbetní ploutví jakoby zprůhledněla(průměr cca 4mm souvislý flek), přijde mi to jako kdyby přišla o šupiny v tomto místě. Pak se začal na tom to místě dělat bílý flek. Ta nemocnější to má na stejném místě, ale u ní se první bílý flek objevil na bříšku. Má roztřepanou hřbetní ploutvičku. Poslední mečovka vypadá že jí nic není, jen má taky průhledný flíček na hlavičce a to ho měla jako první. Nejnemocnější mečovka plave i přež nemoc normálně, schovává se, je agresivní, skoro nejí. Poraďte prosím nějaké léky. :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 11:14 TERA – MOLA
Mam ribicky moli a jedna z nich (je cerna)plave na krivo zacalo to dnes,chci se zeptat jestli je to nemoc,a jesti ano,je smrtelna.Prosim napiste co nedriv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 21:49 Joul – Žlutý ancistrus
Mám založené akvárium se smečkou danií a přidal jsem nějaký druh žlutého (zlatého) - v akvaristice napsáno gold, (ale nemyslím si) krunýřovce, do druhého dne uhynul a měl černé žábra. V akváriu je čistá voda - 23 C kvuli daniim, vzduchuju, rostliny, dania vesele lítají po nádrži. Čím to muže být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:05 Žena basa1313 [18] - Parmičky
pokial je to plesen... a tie kvetiny urcite rybiu plesen nemaju... je to niaka riasa... pokial to nie je plesen je pridavanie liekov hlupost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:01 Pája
Tak jsme koupili Anti-mykotin proti plísni. Tak uvidíme co to udělá.. Píšou tam že se maj vyndat kytky, ale mě přijde, že je na nich taky nějaká plíseň, tak jsme vyndali jen část a druhou část jsme tam nechali co to s nima udělá. Až seženu foťák tak to zkusím vyfotit a dát sem. Když se dávají léky do akvária tak se nějak omezuje svícení???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 15:49 Žena basa1313 [18] - Parmičky
pokial je to plesen tak to bude akoby take jemne chlpky a mas pravdu baktopur na to nie je to skor ten preventin, alebo od sera neviem teraz presne ako sa to vola ale zistis to na www.sera.cz len treba hladat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 15:46 Pája
Ahoj. Chtěla jsem se zeptat, jestli nám neporadíte nějaké léčivo. Naší mečovce se na břiše objevil bílý flek cca 4 mm (vypadá to, že se to začíná objevovat i na hřbetě), má roztřepené ploutve a schovává se, případně plave ocasem dolů ... Měli asi už něco podobného u Blackmoly, která měla na sobě 4 fleky podobné velikosti, plavala na boku jednou ploutvičkou, druhou špatně - zkoušeli jsme Preventin, ale nakonec umřela. V obchodě nám na to doporučili SERA Baktopur, který jsme také nasadili, ale žádné zlepšení, spíš je to čím dál horší. Podle nás by mohlo jít o plíseň, není ten Baktopur spíš na nějaké bakterie ? Na rostlinách jsou šedivé chloupky a nevíme, jestli to je řasa nebo plíseň.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 12:17 11macik
Fotka k příspěvku tu je foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 12:15 11macik
ma s tymto niekto skusenost, panciernik zacas ziskavat bielu skvrnu a neskor aj na druhej strane bruska, je culy zerie vypada ze mu nic ine neni iba ma tie skvrny z oboch stran

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 15:46 Muž Anticitrus [1] - Živorodky – skalára
samec skaláry má nafoukle oči co stím ??? už stím žije cca 1 měsíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 23:34 Muž kortezhugo [983] – Re: 11macik
...no neviem sice ci sa to "oplati" ale karantena a nieco "sirokospektralne" napr. Generaltonic,eSHa 2000,Exit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 20:12 11macik
uz to ma aj z druhej strany behom troch styroch dni sa mu to zacalo robit aj na druhej strane a uz tam ma tiez flak, zerie ciperny je dost vypada ze mu nic nechyba, iba som chcel zistit ci to uz niekto mal, myslim ze to neni parazit, ale neviem co by to mohlo byt a mam dojem ako by mu topostupovalo po celom tele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 19:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: 11macik
Chtělo by to detailnější fotku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 11:54 11macik
Fotka k příspěvku chcel by som sa spytat co je tomuto panciernikovi doteraz bol normalny a mal normalnu farbu teraz sa mu posledny tyzden objavila takato skvrna a je mozne ze tu skvrnu bude mat aj z druheho boku
dakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 12:28 Muž kortezhugo [983] – Re: losos
"neléčitelné!!! - příp. velmi nejistá, problematická léčba pomocí antibiotik (tetracyklin, chloramfenikol)"...
www.akvarijni.cz/…

PS:tetracyklin sa asi ani nevyraba...mozno pre veterinu...nie som si isty X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 11:26 losos
je to 100% vodnatelnost měl jsem jí taky u samečka cichlidky kakadu obětoval jsem do něj hromadu peněz za léčiva ale po několika denním boji stenijak zemřel tak hodně zdaru...zaslechl jsem že vodnatelnost je téměř nevyléčitelná nevím jestli je to pravda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 22:36 Muž karelpavel [18] – Re: kortezhugo
smich palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 22:24 Muž kortezhugo [983] – Re: karelpavel
mozno caka na 3 zelania :-D
...ale vazne - moze ist o infekční vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 22:11 R Muž Silent [5949] – Re: Viviia
Sera Fishtamin je vhodnější nakapat na krmivo a zkrmovat oproti tomu eSHa Optima je vhodnější dávkovat přímo do vody. Takže každé má svoje. Použít se dá oboje takřka rovnocenně jen každé trochu jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 22:08 Žena Irwiny [0] – Re: Bob66
Tak to jsem ráda, díky za radu i uklidnění. Nebylo by něco levnějšího než eSHa Optima, Co takový Fishtamin, působí to na stejném principu, nebo je eSHa lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 21:48 Muž karelpavel [18] – Re: kaja
To bylo jen oznámení , nebo otázka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 20:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Viviia
Jak napsal Yirka v dobrém a čistém prostředí se to zahojí X-) Stává se to v nevhodných podmínkách nebo i po proběhlé léčbě, chce to častěji měnit vodu případně jim mohou rychleji pomoci i vitamíny a minerály např. eSHa Optima ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 20:55 Muž karelpavel [18] – Re: Viviia
Ne, bakteriální to není. Vitamíny jim koupit můžeš, to jim jen prospěje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 20:50 Žena Irwiny [0] – Re: Yirka
Ale bakteriální nemoc to není? Nemám jim koupit třeba nějaké vitamíny na obnovu ploutví po nemoci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 20:00 Muž Yirka [9118] – Re: Viviia
No hlavně to často mívají čerstvě nakoupené rybky, púrotože prodejní nádrže čqasto nejsou to nejlepší. V dobrém prostředí se jim to rychle hojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 19:39 Žena Irwiny [0]
Zdravím, asi tři týdny mám v akva 8 teter krvavých. Celé akva prošlo léčením na bakteriální onemocnění ploutví, a všechny ostatní druhy ryb se krásně uzdravili. Všechny tetry ale stále mají roztřepené ploutve, na okrajích bílé, na typické bakt.onemocnění to ale nevypadá. Spíš se mi zdá, jakoby byla ploutev u každé z nich potrhaná a na okrajích vybledlá, avšak bez typického jasného bílého ohraničení a viditelného rozpadu, jak to bývá u nemoci. Je to nemoc, nebo to tetry mívají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 15:07 kaja – rybka
moje zlata rybka lezi na zemy je nafoukla a odstavaji ji supiny
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 07:17 Muž karelpavel [18] – Re: ČUPR
řekl bych že, ty 2 vrchní na infekční vodnatelnost vypadají určitě, ale ta spodní vypadá že to měla asi v počátku a neustála to :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 23:23 Muž ČUPR [204] - Tetry – Diagnóza onemocnění
Fotka k příspěvku Můžete mi prosím poradit při určení diagnózy onemocnění u uhynulých ryb - Neonka červená a Tetra neónová? Zpočátku to vypadalo jako krupička - ale nebyly to klasické "krupičky" spíš bílé tečky větších rozměrů, potom zježené šupiny a vyboulené oči. Já tipuji na infekční vodnatelnost. Ostatní ryby v akváriu (pancéřníčci, parmičky černopruhé, cichlidky papouščí) jsou b naprosté kondici. Neony mi hynou již 14 dnů kus po kuse a nemá to konce. Pod mikroskopem nepoznám o co jde - nemám zkušenost a podobné mikroskopické obrázky neodpovídají. Přikládám foto včerejšího hromadného úhynu 3 ks. Děkuji všem za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 23:15 Muž karelpavel [18] – Re: olwy
Zvýšení teploty vody, se zřejmě jen zrychlí průběh nemoci. Opravdu by to chtělo nejdřív vědět s čím se bojuje. Zkusím zítra ve špičce ( cca kolem 16h ) na toto vlákno upozornit ( aby se to zase nezazdilo jinýma tématama )- snad někdo něco napíše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 23:08 Muž olwy [24] - Tetry – Re: karelpavel
Tak to vypadá, že se nikdo neozve. Na jak dlouho a na kolik by jste poradil zvýšit teplotu? Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 17:02 Mystka
Ahojte. Som mierne mimo temy, ale tiez to suvisi s travenim. Moje dve endlerky su strasne vychudnute. Jest im chuti, su aktivne. Jedna zostala po porode skrivena, potom sa narovnala, uz sa to raz jednej rybke stalo a po case aj tak umrela. Tak som si myslela, ze aj tato rybka..ale uz to trva skoro dva mesiace. No a navyse zacala chudnut aj dalsia. Prave tieto dve som kupovala spolu. Jedna je v malom akva a druha vo vacsom. V zlej kvalite vody to nebude. Menim cca. 1/3 vody v oboch akvarkach raz za tyzden, stravu maju velmi pestru, akvaria husto zarastene. Cim to moze byt? Parazity? Poradte cim preliecit..nechcem aby sa trapili. Ostatne rybky su krasne tucnucke. Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 16:28 Muž voko [9] - Živorodky
Musel jsem samce odstranit. a další ancík půjde za ním. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 11:48 Muž kortezhugo [983] – Re: PT
...podla mna to v tom nebude - preto ze v akva voda "nestoji" a v karantennej nadrzi sa doporuca silne vzduchovat - tak ze tiez "toto" nemoze nastat...
...skvor ale ako moze nasadat na riasy,korene,filter,silikon...a ancik sa toho moze "nazrat" ovela viac...-toto je ale moja teoria...
...fakt je ale to ze su citlivejsie ako ostatne ryby...v podstate aj v prirode casto ziju v cistej a pomerne rychlo prudiacej vode...teda aj dost prekyslicenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 11:03 Muž PT [89] – Re: Brnko
Nekde jsem tusim cetl, ze malachnitova zelen/modr jsou hustejsi nez voda, takze se drzi u dna. Tedy tam kde krunyrovci (a pancernicci) jsou dost casto. Dostavaji tak vetsi davky nez zbytek nadrze. Ale odbornik nejsem, prodavam jak jsem koupil. :) Ale oslabena ryba bude urcite nachylnejsi na nemoci/parazity nez zdrava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 10:18 Muž kortezhugo [983] – Re: Brnko
...no oni su o dost citlivejsie na "chemiu"...Malachit-om som ich raz nasiel hore brkom...a ostatnym rybam "nic"...preto treba pouzit nieco "jemnejsie" napr. Acriflavin ten rybi znasaju ovela lepsie - len X-) je otazne ci zabere na to na co ma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 10:04 Muž Brnko [0] – Re: provokater
malachytkou som liečil krupičku. liečba prebehla bez problémov s výsledkom som spokojný. viem o účinkoch ktoré má na ryby dna, avšak nevznikol. nemyslím si že práve melachytka sposobila prísavníkov problém. či? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 09:37 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Brnko
Nedávno jsem měl pár podobně nafouklých ančíků a dostali se z toho sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 09:22 Muž voko [9] - Živorodky
Mám přesně toten problém. Ancík je jak koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 05:13 kreten – Re: Brnko
Malachitka od Dajany - nejen od ní -není pro ancistrusy to pravé ořechové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 23:32 Muž karelpavel [18] – Re: olwy
Tyto nemoci se mohou projevit i za delší dobu :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 23:31 Muž olwy [24] - Tetry – Re: olwy
tak vodnatelnost by to, soudě podle posledního odkazu, být neměla. Příznaky nesedí. Přemýšlím ale nad zvýšením teploty z 23 na 28 - snad by to mohlo jako prevence proti zaplísnění (jestli je to to co mám) stačit. Na jak dlouho? Tak na týden? Mate mě, že tato rybka tak vypadá už 14 dní, v karanténě až dnes, a ostatní jsou v pohodě. Tak jestli není jen výjimkou. Díky za rady - počkáme, co poradí ostatní... Zatím dobrou noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 23:25 Muž karelpavel [18] – Re: olwy
Tak to je těžký, taky jsem kolikrát nemoh posoudit co vlastně je to za nemoc, tuto rybku bych určitě radši utratil, a v nádrži pro zatím častěji vyměňoval 1/3 vody. V linkách co jsem ti poslal se možná dočteš víc ( vím je toho moc, ale zkus aspoň zběžně nějaký rady vyhledat ) jinak počkej do zítřka,on ti určitě někdo poradí víc a něco s toho vyvodíš ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 23:18 Muž olwy [24] - Tetry – Re: karelpavel
nafouknutá není, dusičitany, dusitany a kdeco mám v hodnotě kolem nuly. Naopak bojuju za zvýšení přidáváním KNO3 - ale poslední dobou to zanedbávám, takže by hodnoty měly být nízké. Podle některých fotek to je podobné, ale podle popisu asi moc ne. U hladiny neplave, s potápěním nemá problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 23:11 Muž karelpavel [18] – Re: Romy
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 23:10 Muž Romy [1822] - Cichlidy
pietro napsal: Léčit rybu v takovém stádiu je loterie.

Spíše bych řekl už zbytečné,břicho je příliš velké,ryba už netráví,a vnitřní orgány už budou na kaši.
V tomto případě bych doporučil rybu utratit,a každopádně přeléčit celou nádrž léčivem proti vnitřním parazitům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 23:09 Muž karelpavel [18] – Re: olwy
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [172] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198033x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=8551