Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 163 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 23:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Misule
Muze to byt nevhodnou stravou, stravou s vysokym podilem bilkovin, coz zpusobi problemy, ta ryba na to neni stavena. Zavojnatky, a netyka se to jen techto ryb, potrebuji vhodnou stravu. Pokud se ten problem projevil az ted, prestal bych na par dni krmit a uvidi se. Bezna krmiva pro ryby urcite nejsou to nejlepsi, cim zavojnatky krmit. Po cem Tercovec ani poradne neporoste (potrebuje hodne bilkovin), po tom zavojnatka klidne prijde o zdrava jatra. Kazda ryba chce svoje.

Snad to za par dni nekrmeni bude dobre a zmeny v rybe jsou jeste vratne. Tyden bez krmeni ryba bez problemu vydrzi, rozhodne nezacit krmit ze strachu ze umre hlady. A urcite neuskodi znovu posoudit, cim krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 22:22 Misule – nemocná závojnatka
prohledávala jsem celé forum a na nic jsem nenarazila. začla mi závojnatka plavat na hladině. snaží se dostat dolů, na chvilku se jí to povede a pak jak se unaví vyplave na hladinu. a za chvilku zase frčí dolů... čím to je? nevím co mám dělat aby byla aspon chvilku normální :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 22:07 Žena Dwarfy [156] Re: metal
Ono v jezírku se to léčí dost blbě, to bys musel znát přesný objev vody. A jestli tam má jen dvě rybyčky, tak bych je zkusila odlovit.
Zatím bych je asi jen pozorovala. Maj to jen na hlavě, nebo po celém těle? Jestli jen na hlavě, tak bych to tipla na tu třecí vyrážku. Jestli po celém, tak přeléčit... i když - když budu tyran - tak tě vyjde levněji koupit dvě nové rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 22:00 Kuřátko Re: Dwarfy
jestli to je páreček nevim určitě, udělat foto je težké protože se drží spíš u dna, zítra se pokusím a pořádně je ještě prohlídnu. Každopádně díky za reakce:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 21:43 Muž metal [96] - Cichlidy
pri krupicke neprelovit ale liecit celu nadrs .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 21:29 Žena Dwarfy [156] Re: Kuřátko
A určitě je to páreček? Pro bližší určení by to chtělo foto. A jestli je to krupička, tak byc asi rybky přelovila do akva a zkusila je vyléčit tam. Já používám anti-ichtin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 20:34 Kuřátko Re: Dwarfy
To si právě nemyslím, protože to mají obě dvě. A kdyby to byla třecí vyrážka tak by to měl jen samec a nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 19:47 Žena Dwarfy [156] Re: Kuřátko
A není to obyčejná třecí vyrážka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 19:37 Kuřátko
Ahoj, potřebovala bych poradit, v jezírku máme dvě závojnatky, dnes jsme si všimli, že mají na sobě jak kdyby takové boláčky. Jsou to nějací paraziti? Po přečtení nějakých diskuzí bych usoudila, že by to mohla být krupička. Ale nejsem si jistá a nechci nic zkazit. Narazila jsem jen na diskuze týkající se akvarijních ryb a nevim kde jinde bych měla hledat. Tak prosím poraďte, a také bych prosila o radu na nějaký přípravek. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 17:20 Muž Yirka [9126] Re: TOm
Na, slušně řečeno, nechytrou otázku raději žádnou odpověď než odpověď na úrovni dotazu. Přečti si ji po sobě a zamysli se cos vlastně napsal. Kdyby k tomu alespoň byla fotka... hmm
Říká se sice že není nechytrých dotazů, ale výjimky potvrzují pravidlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   03.04.2011 16:04 TOm
Tady to fakt žije. Nejhorší stránky o rybách, co jsem viděl. Dík za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 21:25 TOm
Zdravím, samice pavího oka poslední dva dny plave tak, že má tělo jak banán. Hlava a ocas nahoře a trup dole. Dnes se začala zdržovat hlavně na zemi a moc se jí nechce plavat. Když ale k ní dám ruku, tak rychle odplave pryč. Co jí je a co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 21:22 HaDaS Re: Lůca
Tak teplota je ok. Faktem je, že závojnaky jsou přešlechtěné rybky, které prý někdy hynou bez zjevné příčiny. Hlavně v menších akva, s málo rozmanitou stravou a vyššími teplotami. Nevím o jaké akva se jedná v tomto případě.
Každopádně, když ryba plave břichem vzhůru, je to prakticky konec jejich dnů.
Co takové hodnoty v akva pH, N**, tvrdost ?
Jak je zajištěn přísun kyslíku ? Rostliny, vzduchování ? Jak často je odkalováno, měněna voda ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 20:36 Lůca Re: HaDaS
Teplota je 22 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 20:28 HaDaS Re: Lůca
Jaká je teplota v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 18:51 Muž metal [96] - Cichlidy
ma nieco s mechurom,neda sa liecit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 13:35 Lůca – Bříškem vzhůru
Ahoj, chci cse zeptat. Mám asi rok 2 závojnatky. Jedna mi ale občas plave bříškem vzhůru, lape skoro po dechu, někdy zůstává ležet na hladině bokem a nehýbe se. Ač je snaha sebevětší, dostat se ke dnu, vždycky se převrátí a samovolně plave vzhůru. Jak ji můžu pomoct, vyměnila jsem žrádlo, vodu, filtruju, svítím, dokonce i hladovku dostaly... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 11:08 R Muž romant [27987] Re: Lucka
Taky nevím, ale podle tý fotky by semohlo jednat o nějaký plísňový onemocnění. Takže bych aplikoval zvýšenou hygienu v podobě intenzivní výměny vody a přidal bych do vody nějaký přípravek proti plísním, velmi dobrý zkušenosti jsou s Acriflavinem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 11:05 Lucka Re: romant
Fotka k příspěvku Nevím dle toho jsem tam nic nenašla. Vyfotila jsem ji tak prosím jestli někdo pomůže
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 10:41 R Muž romant [27987] Re: Lucka
Mrkni se tady.
www.akvarijni.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 10:29 Lucka – Oko u kominíčka
Zdravím mám takový dotaz u mého kominíčka se oběvila velká opuchlá šedobílá skvrna na oku. Má ho napuchlé a jakoby dvakrát větší. Nevíte někdo prosím co by to mohlo být a jak to vyléčit? moc děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 09:50 R Muž romant [27987] Re: Skokan
Bude se s největší pravděpodobností jednat o syndrom nového akvária, nebo-li akvárium nefunguje tak jak má a vše je uspěcháno.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Začni aplikovat vololéčbu. Prostě každý den měň alespoň 30% objemu akva, nelej tam žádnou chemii a filtr nech dělat svojí práci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 09:46 Skokan – Neonky
Ahoj, mám na Vás malý dotaz. Dostala jsem akvarium, kopila jsme si neonky a nějaké gubky. Po 4dnech mi začínají neonky ztrácet barvu a tři už uhynuly. Nevíte čím by to mohlo být a jak mám postupovat, aby to nepokračovalo? Jestli bude stačit odpustit vetší čast vody,nebo pro jistotu koupit nějaké léčiva. děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2011 09:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lucie96
Asi uz jdu pozde, takze si dovolim jen par poznamek pro priste.

Troufnu si napsat, ze za vetsinu problemu u zivorodek mohou bakterie, a to zpusobene zaneradenou vodou. Ackoli se zda voda cista, klidne muze vypadat jako kristalova, vubec se nemusi zanedbat udrzba s odkalovanim a vymenami vody, stejne ta voda muze byt tak akorat pro zacatek ruznych bakterialnich nakaz, a to tim vice, cim mensi je akvarium.

Velice casto pomuze okamzite po prvnim naznaku vymenit cast vody, nejaky ten mensi povlak, flicek, chomacek, za den ci dva v takto obcerstvovane vode (vymenami) u jinak zdravych zivorodek zmizi, bez pridavani jakychkoli leciv.

Jiste ze nemohu takto na dalku stanovovat nejakou diagnozu, co te rybe bylo. Kdyz u takto popsanych veci nevim, radim eSHa 2000, protoze setrne leci mnoho veci a je tak aspon sance se trefit, kdyz uz to lepe urcit z jakehokoli duvodu nejde. Pokud ale te rybe vylezlo oko, nejspis by to stejne nepomohlo.

A jak rybu utratit? Ja to delam tak, ze si dam do mrazaku igelitovy sacek s vodou. Ten pak vyndam, hodim do kyble, a az je tam pul na pul led a voda, rybu do toho hodim. Po dopadu do vody sebou trhne a je konec. Delam to velice nerad, ale nekdy je to asi to nejlepsi, co se da vubec udelat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 16:29 K
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Moje rybybičky Gold Molly polehávají na dně, jedna je hubené a jedna má zježené šupiny. V akváriu mám ještě neonky a mečovky.. ty jsou v pořádku.. nebo zatím nevykazují žádné příznaky. Co to může být za nemoc? Nemůže to být tuberkulóza? Jestli ano prosím poraďte co dál.
Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 20:28 lucie96 – ...
Už nemůže ani žrát.Netrefí se tlamičkou.Nemám ji raději utratit?Jakým způsobem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 20:21 xx Re: lucie96
Čistý vypláchnutý kýbl stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 19:13 lucie96 – ...
ale pokud stačí kýbl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 18:42 lucie96 – ...
Prý je to pro krunýřovce neškodné.A karanténu nemám.Nemám ji jak zařídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2011 18:00 xx Re: lucie96
Jestli tam máš preventin, dej toho krunýřovce do jiného akváriu nebo do nějaké nádoby s čistou vodou. Zvláštní - místo relativně neškodného akriflavinu dáš do akvária preventin.

Živorodky se dožívají kolem 2-3 let, ancistrus žije 12-16 let. Má cenu léčit jednu mečovku ve společném akváriu? Není lepší ji dát do karantény a tam ji zkusit přeléčit?

Vypouklé oko může být cokoliv - od reakce na vysoké dusíkaté látky, přes oční motolice, plíseň, bakteriální infekci až po naraženinu (mechanické poškození) ...

Pokud oko praskne, stejně nakonec ryba uhyne nebo ji budeš muset utratit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.03.2011 17:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
lucie96 napsala: věc názorů a zkušeností ;)



No právě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 17:44 lucie96 – ...
věc názorů a zkušeností ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 17:41 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: lucie96
Preventin je naprosto k ničemu, ale dělej jak myslíš hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 17:21 lucie96 – pojmy
Pojmy si nepletu,vím že je to rozdíl,ale po poradě s několika akvaristi vyšel lépe preventin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 17:01 Žena stetinka [270] Re: lucie96
preventin a akriflavin je dost rozdíl. Nepleť si pojmy... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 16:57 lucie96 Re: romant
pozdě no..:( už tam je preventin :)uvidíme no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 16:15 R Muž romant [27987] Re: lucie96
Nic proti Acriflavinu, naprosto nic, ale já bych ho do toho Tvého akvárka neaplikoval. Ta nádrž je nestabilní a tím, že se tam ten přípravek přidá, tak se bude ještě více zatěžovat ta špatně fungující biologická rovnováha a z toho důvodu bych jenom intenzivně měnil tu vodu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 16:10 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: lucie96
Není :) Dávkování je na lahvičce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 15:50 lucie96 Re: Bob66
Budu vám věřit no:)zkusíme a snad nezhyne:(Vážně to pro sumečka není toxické?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 21:03 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: lucie96
Měň častěji vodu a použij acriflavin, snese ho bez problémů i ancistrus X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 20:02 lucie96 – oprava
lucie96 napsala: Prosím pomoc.Moje mečovka má něco na pravém oku.Newím co to je.Včera to tam jěště nebylo.Je to takové malé a šedé.Něco jako povlak nebo uplně mini měchýřek.Může umřít?Co to je a jak to nejlíp léčit.A navíc jsem četla že některé ty léčiva na plíseň jsou jedovatá pro ancitruse který sídlí v mém akváriu:(
Celé to oko je napouklé jakoby skoro celé vylezlo. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 17:20 lucie96 – Asi plíseň
Prosím pomoc.Moje mečovka má něco na pravém oku.Newím co to je.Včera to tam jěště nebylo.Je to takvé malé a šedé.Něco jako povlak nebo uplně mini měchýřek.Může umřít?Co to je a jak to nejlíp léčit.A navíc jsem četla že některé ty léčiva na plíseň jsou jedovatá pro ancitruse který sídlí v mém akváriu:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 07:59 Muž Yirka [9126] Re: Sid
Jj, máš pravdu, šneci to již jen doleštili. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 22:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Yirka
Že by byli rychlejší než ancistrusi?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2011 17:49 Muž Yirka [9126] Re: Marek
To tě nenapadlo, že ji ohoblovali včetně barvy ti šneci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 07:16 Žena Žabka [387] Re: romant
To som spravila:-) Vravela som si, že tým nemôžem nič pokaziť:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 22:32 Marek
Zdravím, v akváriu mám jen platy skvrnité(var. korálové), gupky a ancistrusy. A asi milion šneků. Dneska jsem našel na dně ležet mrtvou platu, která včera byla ještě sytě červená jako ostatní. Ze dne na den změnila barvu úplně na bílou. Zajímalo by mě, co je to za nemoc a jestli se to může rozšířit i na ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 19:38 R Muž romant [27987] Re: Žaba
Než se vrhneš na léčení celýho akvárka, tak to zkus nejdřív jenom s výměnou vody. Vyměň 50% vody a uvidíš jak na to rybky zareagují. Pokud se u nich nějaký podobný příznaky jako u té postižené rybky neobjevují, tak si myslím, že bude postačovat akva sledovat. Tou výměnou vody se ale nemůže nic skazit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 19:19 Žena Žabka [387] Re: DarioRicco
No dobre no, ale tak to je ako prevencia nie? Teraz keď už tam mám niaky humus, tak to asi nepomôže, nie? Aneviem, ako by sa tá soľ páčila Ampuláriam:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 17:37 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: DarioRicco
Soly není nikdy dost...mě snad odvezou smich
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [163] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=8101