Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 195 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 08:45 msts – Re: isamik
V jaké rybí polévce? ne Vždy když jdu do akv. kupovat rybku, tak řeknu co tam mám a ať mi poradí s výběrem. Spoléhám se, že jsou lidi na správném místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 08:25 msts – Re: Polux
V akvar. jsem ten štěrk kupovala jako říční- pranný. Zkoušela jsem ho polít a nepění. Stejný štěrk mám v malém akvárku s vylíhlíma živorodkama a ještě mi ani jedno neumřelo. :-O (Živorodky v porodničce porodili a pak uhynuli)Takže zkusím vytáhnout ty větší kameny a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 08:25 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Polux
Bude to znít divně ale taky mám ve vodě vápenec .. je to z korálového útesu a asi 20 let staré. Rybam to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 00:35 Muž isamik [180] – Re: msts
Asi prirozena selekce... v takove "rybi polevce" kdo by chtel zit...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 00:28 Polux – Re: msts
No pro zacatek bych zkusil polejt ty kameny (vsechny druhy co tam mas) octe kdyz budou penit tak tam byt nemuzou.Za druhe dolej vodu !! mas ji tam nejako malo.A dosazej kytky.No a ty hodnoty vody jako je (kyselost,tvrdost,...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 00:05 Muž Leitlik [9]
Polux tím chtěl říct, že na diagnózu a následnou radu je zapotřeba založit prezentaci akvárka se vším vyplněným textem. To natírání bylo zřejmě jen příklad. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 00:01 msts – Re: Polux
Žádnou barvou jsem akva nenatírala. Natáhla jsem fotky ať nemusím moc popisovat. No a z ryb mi zůstali pouze pár Gavúnků diamantových, pár Dánií pruhovaných, Cichlidka kakadu a ancitrus. Jak jsem studovala nemoci ryb, tak mi připadalo že mají snad všechny příznaky z každé nemoci. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 23:17 Polux – Re: msts
No chtelo by to nako popsat akvarko co v nem mate a namerene hodnoty vody.jestli jste treba pozadi ne natirala nejako zavadnou barvou nebo tak neco.Spousta veci ktery to muzou ovlivnovat takze dodat popis akva a nejake ty hodnoty vody palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 23:06 msts – Poraďte proč umírají!?
Ahoj v září min. roku jsem si pořídila 54l akvárko a koupila si rybky. Po třech měsících mi postupně začali rybky umírat. Ale nevím čím! Filtr nám pořád běží, čistím 1xtýdně i s odkalováním 1/3 nádrže. Starám se o ně pořád stejně! V akvar. mi poradili pouze Acriflavin, ale ten nezabral. K dnešnímu dni mám z 20 rybiček pouze 5 + jeden ancitrus. První uhynuli živorodky, ale včera mi umřela i cichlidka. Tak prosím poraďte. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 08:13 Žena Amy01 [39]
thaaak nič teda, snad sa jej nic nestane
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 19:59 Žena Amy01 [39] – Gupka-pávie očko
Dnes som si všimla ze samička gupky má na ustach taku malu bielu dobku, vyzera to mozno trochu ako plesen, vazne neviem, proste biela bodka, neviete nahodou čo by to mohlo byt? foto by som rada dala ale nemam sancu ju odfotit je strasne rychla
dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 22:31 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Matty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 21:02 Muž Yirka [9126] – Re: Matty
Na tak neurčitou otázku ti těžko někdo konkrétně odpoví. Jinak tam rybky jsou nebo asi brzy budou jako sardinky v konzervě. Zamysli se nad tou skladbou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 20:19 Matty
haloo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 18:54 Matty – nemoc
nevíte co to je když ryby sebou pořád škubou ???????? pls tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 21:28 Muž Misho258 [10] – Re: Bambi
skus to este raz odfotit neje tam nic vidno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 21:18 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: Bambi
Skus ju odfotit este raz a popisat ako sa sprava, ako plave, ci sa itiera o predmety, ci dycha z hladiny a ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 20:16 Petr – Re: Bambi
Je špatně vidět, může být rybka pokousaná, nebo kapřivec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 20:06 Muž Yirka [9126] – Re: Bambi
Na tom fotu opravdu není nic vidět, pokud nemáš lepší,přidej alespoň popis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 20:03 Sandpiper – Re: Bambi
Ja na té fotce fakt nic nevidim..co je s ni?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:19 Bambi – prosim kdo poradi co je to za nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim poradte nekdo co je to za nemoc a jak na ni viz foto tetra cisarska neni to moc videt ale aspon neco diky .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: DavidDizzer
Máš to ve vzkazníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:27 Muž DavidDizzer [26] – Re: Romy
nemohu ho tam najít, dej mi jeho ICQ e-mail(nebo profil), dík...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:23 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: DavidDizzer
Třeba Entizol,Flubenol,nebo Flagellol,ale bylo by třeba to spíš prodiskutovat s živorodkářem,já takto léčím terčovce.Zkus se obrátit na Avarista.cz na Romana Slabocha(nick-Sorex),je to profík,tak snad poradí víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:19 Muž DavidDizzer [26]
a jaký přípravek na vyléčení doporučujete??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:17 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: DavidDizzer
Samozřejmě,jsou to vnitřní parazité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:14 Muž DavidDizzer [26] – Re: mch.sokolov
a je to nakažlivé?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:06 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Romy
ale rozumime si love smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:05 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: mch.sokolov
Ale já nepsal,že byly na začátku,psal jsem už o daném stavu ryby.Ale to je slovíčkaření. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:03 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Romy
ahoj Romane,jasný,ale ze začátku nešlo o deformaci né? to až teď,kdy je pozdě..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: DavidDizzer
Zkus nasadit léčivo na vnitřní parazity,dodávej více vitamínů,ale moc nadějí ti nedávám.Zkus kontaktovat zkušeného živorodkáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:00 Muž DavidDizzer [26] – Re: Romy
A jak se to prosím léčí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:59 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: mch.sokolov
Sokolíku ahoj ,deformace je vrozená,získaná a akutní,ale stále se jedná o deformaci,z jakéhokoliv důvodu. :-P Jestliže páteř změní tvar,je už deformovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:56 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: stanovsky
A původcem křivice(rachitis) je co?Mám pocit,že střevní parazité,nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:55 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Romy
nejde o deformaci páteře,ale zřejmě o vnitřni parazity co tu rybičku zabiji a jak ji to vyžířá,tak tim se krouti...můj názor:-)jinak jak si napsal,tak nedostatek minerálů takyano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:49 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Romy
Taky možná křivice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:44 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: DavidDizzer
Nejsem sice živorodkář,ale tyto deformace páteře jsou připisovány nevhodné stravě(málo vitamínů) a hlísticím Camallanus cotti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:30 Muž DavidDizzer [26] – ?co to je za nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem. proím potřeboval bych poradit. Moje mečovka samec se poslední dobou jakoby kroutí. den co den se mu hrozně křivý páteř v celém těle i v polovině se kroutí do stran. nemůže už skoro vůbec plavat protože to má jakoby stuhlé, prostě se ta páteř už nenarovná... co je to za nemoc, jak se léčí, a nemohou to dostat i ostatní rybky? prosím poraďte mi. Snad byste nechtěli, aby na světě přišla o život další rybka :( > prosím...! díky......

viz: fotky (p.s. omlouvám se za docela nezostřené fotky, lépe to ale nešlo...):(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2009 17:22 picnic – Re: Yirka
Ty Skaláry mi poradila ,,kvalifikovaná" prodavačka ve specializovaném obchodě s akvaristikou. Alespoň jsem se hned na začátku poučil a příště si radši o rybce zjistím sám víc informací než jí hodím do akvárka. Jinak jsem včera zvýšil teplotu vody a dneska je tam těch žížalek asi o 80% méně, takže to vypadá že jsou na ústupu. Takže to asi nebude taková tragédie jak jsem si myslel. Každopádně všem děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 21:22 Muž Yirka [9126] – Re: Polux
To je, nezlob se, hloupost.
Václav má zcela pravdu od příčiny vzniku hlístic až po jejich pozdější likvidaci. Vyměnil bych část vody a dal tam 2-3 živorodky a po týdnu postupně přidával další rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 19:09 Usine – Re: Polux
Na co zakládat znova stačí jen pořádně odkalit. Jsou to neškodné hlístice. Když to přeženeš z krmením máš je tam znova i v tom vyvařeném písku.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 18:57 Polux – Re: picnic
No ja sice netusim co to je ale byt vami tak akva vypustim vse vindam a poradne properu a akva vydezinfikuju.Pak bych ho cele zbova zalozil nevim zda je dobry napda tam davat oka a cekat az ty bile veci pozerou.Kdyz to udelate nechte akva znova zabehnout a pred vpustenim ryb udeljete testy vody!Kdyz bude vse ok vpustil bych rybky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 18:47 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Mel jsem uplne to same v mini akva. Dlouhe hubene bile cary co lezly vsude. Nelamal jsem si s tim hlavu (akva bylo bez ryb) a po case byly pryc. ALe rád bych vedel o co slo :O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 18:41 Žena Bledule [0] – Re: picnic
Pořid si tam pár hladovách živorodek a chvíli je nekrm. Za pír dní budeš mít po červících :)
jinak jsem měla něco podobného v akvárku taky. První noc jsem na radu kohosi na foru dala do aqua kus hovězího masa a ráno vytáhla padouchy s tím. a ty, co zůstal jsem vysála odkalovacím zvonem. Nezůstal ani jeden rozzureny :-)

PS: jinak skaláry by se neměli dávat do 60l. Je to na ně moc malé :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 18:37 Usine – Re: picnic
Skaláry nejsou záběhové ryby. Kdyby jsi tam dal dva páry pavích ok, nic by se nestalo. Ryby jsi překrmil a ony se udusily vysokým NO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 18:20 picnic – Nevím co to je...
Zdravim
Mám čerstvě založené akvárium (60l),cca před třemi týdny napuštěné. Po založení jsem ho nechal dva týdny v klidu a potom jsem si do něj dal dvě ,,zkušební" Skaláry amazonské. Rybyčky vypadaly v pohodě.(Žraly, plavaly atd..) Jenže asi po třech dnech začaly bejt malátné, a přes noc obě odešli do oněch míst.Ráno sem je vylovil s tím, že jsem to asi moc uspěchal a že nechám akvárium ještě chvíly prázdné. Jenže teď koukám na sklo co to tam mám za řasy a trochu mě znepokojuje že ty asi 1-3mm (víc ne) dlouhý bílí nitky se hejbou a vesele si lezou po stěnách akvária. Nějaké plavou v prostoru a něco jim podobného leze i po kořenu ale to mi už připomíná spíš maličkýho bílího broučka co mu nejsou vidět nožičky. taková dlouhá kulička. Problém je že tam toho je strašně moc( tak 5ks na cm3). Napadli mě hlístice ale myslim si že ty jsou větší a tlustější. Jsem začátečník, sice sem si něco načet ale tohle nikde není tak prosím o radu jak se toho zbavit nebo alespoň co to může být. Foto bohužel nemám protože nemám foťák s tak vysokým rozlišením. Děkuju za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 15:29 xXx
Dikeees X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 14:30 R Muž Silent [5949] – Re: xXx
Může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 14:21 xXx
A este sa chcem opitat ze maju mi rodicia kupit vecsie akvarium okolo 150l tak ze ci sa Gurami budu znasat s vecsim hejnom tetier? A guram tam stem dat okolo 6 parik a tetier okolo 10 moze to bit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 14:13 xXx
diky moc za radu potlesk palec potlesk
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [195] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198226x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=9701