Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 130 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 22:56 fiona901
pořád máme horší dusičnany a nevíme jak zlepšit hodnotu Gh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2012 22:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fiona901
krupička se často projevuje ve špatných podmínkách a stejně tak i třepení ploutví tím může být způsobeno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 22:40 fiona901
lidičky nevíte někdo jestli má krupička něco společného s třepením ploutví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 14:41 Muž Dufi [3] – Jeseter sibiřský
Mám dotaz ohledně jesetera v jezírku, leží břichem nahoru, je v nějaké křeči, ostatní ryby v pohodě.... velikost ryby je cca 65cm, co s ním..
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 10:57 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
Slovom za hrst :) Ono sa to takto nezda....ale vlockoveho je to skoro liter a granulovaneho cca 3dcl X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 10:08 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kortezhugo
Nebo nějakých 90g KNO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 09:57 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
No mne to nedalo:) a vyratal som(neviem ci dobre) -ze toto moze vzniknut z cca 130-150g krmiva pre ryby.Alebo z cca 300g ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 09:15 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kortezhugo
První, co člověka napadne. Ale umíte si představit zvýšení koncentrace NO3 v tak velkém akva o 100 mg/l během pár dní, a to i když opomenu výměnu části vody?
Jak velká by to musela být ryba a jak by musely "stíhat" nitrifikační bakterie? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 09:06 Muž kortezhugo [983] Re: fiona901
A nezdochlo nieco v tom akva? lebo zvysit NO3 o 100mg/l v 540l akva ozaj nie je jednoduche.Na to treba hruzu krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   29.07.2012 08:27 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: fiona901
...dost se zvýšil i dusičnan na 150,začátkem týdne byli dusičnany na cca 50,jednou týdně měníme 1/3 vody a odkalujeme ...
150mg NO3/l? Při takovém režimu údržby a vodovodní vodě v normě je takové zvýšení přirozenou cestou nemožné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 23:27 fiona901
vodovod ale ta nám vyšla dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 14:45 Muž snehulda007 [850] Re: fiona901
Zkus si změřit vstupní vodu.Máte studnu nebo vodovod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 21:59 fiona901
teď jsem udělala test a ph se zvýšilo na 8-8,4 a dost se zvýšil i dusičnan na 150,začátkem týdne byli dusičnany na cca 50,jednou týdně měníme 1/3 vody a odkalujeme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 21:14 R Muž romant [27987] Re: fiona901
Roztřepené ploutve, to by mohlo být ne až tak skvělýma hodnotama vody. Ordinoval bych vodoléčbu, o akvárku není nic známo, tím nemůžeš nic skazit. Možná by stálo za to si zřídit prezentaci a uvést tam co nejvíce údajů, aby ten kdo chce a umí pomoci měl snadnější pozici, takhle je to lehce v rovině doměnek a spekulací. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2012 21:11 fiona901 – divné chování cichlid
Lidičky poradí mi někdo?Rybky pořád divně házejí hlavou,mají trochu roztřepené ploutve,mohlo by to být přidáním nových ryb?hodnoty vody máme skvělé.Akvarko máme 540 litrů,33 rybek a ancistruse

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 16:16 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
Zaměřil bych se na kvalitu vody, přidal nějaký rašelinový výluh, huminy, třísloviny, mrkni na vlákna o olšovejch šištičkách, listech mandlovníku a dodržoval pravidelnou týdenní výměnu vody, což bych považoval za rozumnou prevenci, samozřejmě že účinná filtrace je u cichlidek nezbytností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 16:07 Muž LisourJr [33] Re: romant
Už to vzdal.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2012 07:38 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
Ta rybka to má s největší pravděpodobností spočítaný a proto bych volil šetrné utracení. Osobně si myslím že se přiotrávila. Cichlidky jsou citlivější na vyšší koncentrace N látek a jakmile to rybu tzv. načne, tak se veze. Můžu se samozřejmě mýlit, vyslovuji jenom svůj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 03:18 Muž radecek [4] Re: LisourJr
JJ přesně tak,podle toho co popisuješ to vypadá na nějakého parazita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 21:39 Muž LisourJr [33] Re: radecek
Mám ho v karanténě, ale nevím.. To břicho už tak nafouklé není, ale má dlouhé bílé výkaly a odstáté šupiny, různě polehává, ale i plave, hlavou dolu není.. Vodoléčba znamená vyměňovat každý den 1/3 vody viď?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 21:20 Muž radecek [4] Re: LisourJr
Jak to dopadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 20:45 Muž radecek [4] Re: LisourJr
Ahoj, měl jsem něco podobného taky u samečka, ale ten neuměl udržet rovnováhu a různě se kroutil a nakonec jsem ho musel utratit, ať se netrápí, ale samička ta měla také pootevřenou tlamku a rychleji dýchala, to bříško neměla tak nafouklé a pomohla mi vodoléčba, každý den výměna třetiny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 19:11 Muž LisourJr [33] – Otevřená tlamka
Zdravím, mám problém se samečkem cichlidky kakadu, už tak 4 den má furt otevřenou tlamku a dýchá rychleji než normálně, také má trošku zvětšené břicho. Chová se normálně, plave po nádrži, ale zůstává delší dobu pod filtrem, nevíte co se s ním děje? Ostatní ryby sou OK. Dííky moc!! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 21:16 R Muž romant [27987] Re: radecek
Hmm, to ona ta voda bude rozhoupaná a možná to bude nálevník, nic neobvyklého po drastičtějším zásahu do filtru. Málo konzumentů, hodně producentů, takže ještě vlákno o nálevnících. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 21:12 Muž radecek [4] Re: romant
Děkuju za radu ,mrknu na vlákno.ano Nevím co se teď děje,začala se mi najednou kalit voda na bílo a tak všechno,tak jsem s toho docela mimo :-( tak snad jsem s tím vyčištěným filtrem moc nezkazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 19:46 R Muž romant [27987] Re: radecek
Multimedikal je na nic, ten nepoužívej a jako prevenci už vůbec ne. Jako prevenci jistě víš co je nejlepší udělat, už jsi to aplikoval a pokud si dobře pamatuji, tak to zabralo. Začti se do tohoto vlákna, tam bych hledal odpovědi na Tvoje otázky. rybicky.net/forum/5089-dlouhe-bile-vykaly-=-strevni-paraziti…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 19:08 Muž radecek [4] – Gupka
Ahoj ,mám dotaz,asi cca3-4dny pozoruji,že mi jedna gupka přestala jíst,zdá se mi, že má nafouklé bříško, (trochu jakoby zežloutla) a plave furt na jednom místě a jakoby těžce dýchá. Dnes jsem u ní pozoroval výkal takový hodně dlouhý 4-5cm.bílý až průhledný jakoby vícekrát spojený tak jsem ji dal raději mimo a nasadil Multi-Medical a ten jsem dal i ostatním rybkám raději do Akvária. Vypadá to jakoby nějaký parazit, že? Dá se to vyléčit?Jak? Děkuji předem za cenné rady!;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 18:57 Betty Re: Betty
Tak dneska sem tam neco sezobnul, ale hovinka nevim..zatim jsem zadny nevidela..(dnes)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 21:40 Betty Re: romant
jeje tak to nevim.ted uz rybky spi a rano jdu do prace, tak to zjistim az odpoledne..:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 21:06 R Muž romant [27987] Re: Betty
Podle těch příznaků se na to dá napasovat více nemocí. jak vypadají výkaly té rbky? Jsou normální, nebo takový táhlý a dlouho se držící?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 21:02 Betty Re: romant
Ahoj jeste jednou.Filtr necistim, ten cistim tak 1 za 1-2mesice, a dno odkaluji jen tak, ze seberu to co lezi na povrchu - kazdy tyden, kdyz menim tu cast vody. Jinak peclive odkaluji dno tak 1x mesicne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 15:44 Muž radecek [4] Re: Betty
Ahoj,tady se potřebuje více informací! Viz-romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2012 15:29 R Muž romant [27987] Re: Betty
Vnitřní paraziti? Stáří? Jak probíhá to pravidelný týdenní čištění? Je odkalováno a čistěn filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 15:25 Betty – mecovka
AHoj mam v akva 4 mecovky, 2samce, 2 samice...Jeden ze samcu, drive velice aktivni (dorazel na samicky, zkousel to na ne, zral, lital po akvarku), asi 3dny nezere, plave pomalu po akvariu, schovava se kde se da. Na tele nema zadne znamky zraneni ci nemoci. Jen je dost pohubly a mensi nez byl drive. Ostatni mecovky jsou pekne, velke a maji briska. Nemate tuseni, co mu je? Hlavne neradte vodolecbu..ta na vse nepomaha:-))) akvarko cistim pravidelne a vodu menim minimalne 1x tydne 20l z 54. Dekuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 09:08 Muž radecek [4] Re: romant
Děkuju Pane, zase a opět za rady ano No musel jsem ho už utratit,vypadal hrozně na zádech s otevřenou tlamkou sad Zbyla samička , ta je taky u dna,ale plave ještě rovně :-( tak uvidíme co bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 08:43 R Muž romant [27987] Re: radecek
Ano, to je dobrej postup i pro následující dny, budeš si tím i vodu chladit. Jinak podle mě se ta cichlidka přiotrávila a když se její stav do večera v čistší vodě(s nízkým obsahem N látek) nezlepší, tak bude její osud zpečetěn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 08:39 Muž radecek [4] Re: romant
Aha to jsem asi něco podělal :-O no asi ,ale chybama se človek učí že :-) Takže těď vyměním tu půlku vody a potom co druhy den Třetinu je to správně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 08:31 R Muž romant [27987] Re: radecek
Tam bude chybka v tom, zřejmě větším vyčištění filtru. Nasadit vodoléčbu po dobu týdne a bude to v pohodě. Ten snižující výkon filtru je znakem jeho zabíhání a když přihlédnu k datumu založení akvária, tak v současnosti ten filtr mohl mít cca poloviční výkon, což je právě dobře zaběhnutej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 08:16 Muž radecek [4]
A co mám dělat s tou naši cihlidkou kakadu,máme počkat do večera co se bude dít nebo to ukončit hned.Filtr jsem čistil včera,ale ten problém byl už dřív proto jsem ho vyčistil zdálo se mi že už tak nejede dobře a problém by mohl být právě zanesený filtr.Odkaloval jsem asi před necelým týdnem.A pořád tam mám 29 stupňú, petky už mám zmrzlé tak je tam jdu dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 08:02 R Muž romant [27987] Re: radecek
Jestliže se ryby chovají tak jak popisuješ, tak je problém buď v nedostatku kyslíku ve vodě, nebo v nadbytku N látek. Musíš vědět sám co jsi v poslední době činil za operace(odkalování dna, čištění filtru, překrmování atd).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 07:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: radecek
Může být...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 07:58 Muž radecek [4]
Ahoj vy jste raní ptáčata :) Myslíte ,že je to tím horkem a voda se rychleji kazí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 07:55 R Muž romant [27987] Re: radecek
Vyměnil bych polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 07:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: radecek
radecek napsal: Ahoj v předchozí straně jsem psal o naši cihlidce, dnes rano jsem přišel s práce a chudák nemuže pořádně plavat,chvilku je vzhůru bříškem potom je na boku,hlavou dolu,atd.Dal jsem ji vedle,nevím co dál.Mám podezření na měchýř,nevím jak se to dá léčit?!Některé rybky se mi zdají taky divné plavou u hladiny a jakoby hltali vodu.Hladinu čeřím dost tak nevím.Jo a Rostlinku kterou tam mám od začátku která byla v pododě najednou začíná uhnívat a trhat, nevite někdo náhodou co se to děje? Děkuju moc za vaše rady ! Rado
Asi nehltají vodu, ale lapou po vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 07:52 Muž radecek [4] – Prosím o radu!!
Ahoj v předchozí straně jsem psal o naši cihlidce, dnes rano jsem přišel s práce a chudák nemuže pořádně plavat,chvilku je vzhůru bříškem potom je na boku,hlavou dolu,atd.Dal jsem ji vedle,nevím co dál.Mám podezření na měchýř,nevím jak se to dá léčit?!Některé rybky se mi zdají taky divné plavou u hladiny a jakoby hltali vodu.Hladinu čeřím dost tak nevím.Jo a Rostlinku kterou tam mám od začátku která byla v pododě najednou začíná uhnívat a trhat, nevite někdo náhodou co se to děje? Děkuju moc za vaše rady ! Rado
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 00:15 Jana – jeste foto samecka
Fotka k příspěvku jeste foto samecka ze vcera, kdy to nemel tak vypoukle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 00:14 Jana – co to je za nemoc?
Fotka k příspěvku Zdravim,

mam nemocne dve betty...

nemoc/nebo nemoce neustupuje/i. naopak u samecka je po vic nez 24 hodinach od zavedeni lecby bactopurem uz po cele jedne zabre. nedokazu urcit, zda to ma vypoukle jako zdurele pod kuzi nebo je na te kuzi prichycena jakoby plisen. nema to bilou barvu. spis zlutosedou.
druha bojovnice taky bez ustupu. je letargicka a polehava na dne. Navic mi taky prijde, ze to ma o jeden ten vred nebo co to je vetsi!

nema nekdo nejakej tip? cokoli, co by to mohlo byt. prijde mi, ze na zadnou lecbu nereaguji a zaroven, ze u obou ty veci vypadaji jinak.

u te holky to ma jasne ohraniceni, a nema zdurelou vlastni kuzi, jen z rostou takove jasne kulate bradavice bilozlute barvy.
z kluka ten to ma natekle, kdyz se na nej podivam zepredu, ma tam viditelne zdureni a je to uz po cele zabre s tim, ze to nema jasne ohraniceni a je to spis tmavy s povlakem.

samecek video:
www.youtube.com/…

jde mi hlavne o samecka... samicka uz je velmi stara a dlouho v duchodu, samecek je mladej a mel by mit jeste dlouhej zivot...

Jsem absolutni laik, ale jestli mi napisete, ze je to lymfocystoza, coz se obavam, ze bude, byla bych rada, kdybyste mi napsali, jak mam akvarium po jejich zabiti vydesifikovat.

posilam foto samicky:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 20:18 Muž micz [132] – Zase bakter. infekce....
Tak se stalo to čeho sem se bál...dlouhodobě moc teplá voda v nádrži a zase první tetra napadená bakteriální infekcí naštěstí opravdu v počátku. Takže rozjíždím vodoléčbu. Každý druhý den třicet litrů a asi u toho přes tyhle vedra zůstanu. V bytě máme ta 27 a nárže jsou na 29. Zlatá zima :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 13:44 Eva Re: romant
Nu cistim dno jednou tydne, krmim jednou denne, ne vice nez do minuty sni. Sneci zerou rostlinky, uz vypadaji jako cedniky..Mam akva 54L a z 1 sneka je ted cca 20 a ted jsem nasla za rostlinkou zase cca 7 malinkych... A darovat je nemam komu.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2012 13:23 R Muž romant [27987] Re: Eva
Živočichy z akvária do přírody nee. To je raději někomu daruj na skrmení, to bude prospěšnější. No a jestli se Ti moc přemnožují, tak to oni u Tebe mají dobrý podmínky a hlavně asi dost papáníčka, takže to chce trošku změnit stravovací návyky ryb a ziintenzivnit hygienu dna. Ovšem otázkou je, co je to přemnožený, to je subjektivní dojem. Šneci jsou v akváriu prospěšní a jsou dobrými pomocníky při údržbě.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [130] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198226x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=6451