Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 123 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:03 R Muž romant [27982] Re: dubska2
Jasně, měnit, měnit a zase měnit vodu, ten filtr jsi tím čištěním odstavila a je nefunkční. Vyměň hned polovinu vody, natoč to přes sprchu a šup s tím do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:01 Žena dubska2 [1] - Živorodky
filtr vyčistěný za dva dny 4x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:01 Žena dubska2 [1] - ŽivorodkyRe: romant
další a další umírají.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:00 R Muž romant [27982] Re: dubska2
Nějaký jiný změny, čištění filtru, odkalování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 20:53 Žena dubska2 [1] - Živorodky
Před třema dnema jsem koupila několik kusů pavích oček, včetně prcků, ti ani jeden nezahynuly, ale umírají mi v neskutečném množství dospělí jedinci. Mám 30l akvo, kde mam prcky, 60l kde mam společnou nádrž a 120l kde chovám očka... Výměna vody za propuknutí nemoci probíhá neustále, intenzivně odčerpám kbelík a zase doliji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 20:50 R Muž romant [27982] Re: dubska2
Tak začneme klasicky a to intenzivníma výměnama vody, na fmc zapomeň, to je na nic. Jako další krok bude zřízení prezentace, aby bylo z čeho čerpat informace a nemuselo to probíhat sáhodlouhejma otázkama a odpověďma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 20:45 Žena dubska2 [1] - Živorodky
Dobrý den, chovám pavé očka a dnes mi jich snad 18 zemřelo, včera tak 8... nemoc se projevuje tím, že rybky plavou dokolečka hlavou smerem nahoru a ocasem dolu. Umírají pouze očka, mám společnou nádrž s mečovkama, mollama, cichavcema... prosím nevíte čím to je? zvysila jsem teplotu na 27°C a lecím fmc, ale nepomáhá :( prosím o rady :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 18:58 R Muž romant [27982] Re: PeTK
Jsou to rozsivky, pohledej příslušný vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 18:50 PeTK
Fotka k příspěvku Ahoj mám nově zařízené malé 55 litrové akvárium ve kterém se mi začaly po půl měsíci dělat takové do světle oranžova zbarvené skvrny, dostávají se i na sklo a musím je utírat množí se to, viditelné je to na přiložené fotce na písku, kde jsou vidět rozdíly v nezasaženém a zasaženém písku a na dekoraci. Co by to mohlo být? Je to nemoc nebo nějaká plíseň? Jak se to léčí? Co to způsobilo? Potřebuji poradit co s tím. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 14:03 R Muž romant [27982] Re: drlift
Co je to konkrétně typově za filtr?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 14:01 Muž drlift [38] Re: Hanzy
To je jenom pulcentimetrova vrstva, ktera mi chyta zbytky listu a dalsi hrube necistoty. Menim ji, kdyz filtr nema takovy prutok, aby fungovalo vzduchovani (hlava juwel s O2 difuzerem) coz je vzdy cca tyden.

Kazdopadne ted trosku vaham, jestli jsem prece jen nemel nektere vrstvy filtru menit casteji (filtr ma 6 vrstev). Prijde mi, ze jsem tim mozna peci o akvarium zanedbal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2012 13:20 R Muž Silent [5949] Re: Flid ®
Pokud máš v nádrži Neritiny tak jsou to nejspíše kapsule vajíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 13:17 Muž Krevetkov [1] - Neocaridina – tečky
Ahoj,
chci se zeptat jestli náhodou nevíte co znamenají bílé tečky v aq a jsou nalepené všude(dekorace,pozadí,sklo a dokonce ulita šneků). Tečky jsou tvrdé a za nějakou dobu se vyloupnou a zůstane jenom skořábka. Jsem v práci foto dodám později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 12:26 Muž Hanzy [31] Re: drlift
Zarazila mi ta výměna fitrační vaty.ne Filtr by se měl nechat běžet, dokud běží. Jestli se teda nemýlím stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 08:54 R Muž romant [27982] Re: drlift
Pokud to co pozoruješ vzniklo, jako nějaký mechanický poškození(někde se třeba přimáčkla), tak by měla zabrat vodoléčba, ale pokud je to již více rozjetý a jsou tam třeba nemnožený nějaký bakterie, tak by to potom bylo na léčení odpovídajícím antibakteriálním léčivem, ale to je všechno teoretizování nad prázdným papírem. Postupoval bych nejdříve tou vodoléčbou a tzv. se uvidí co se z toho vyklube.
Edit: Použití nějakýho protiplísňovýho prostředku s tou vodoléčbou se nevylučuje, třeba Acriflavin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 08:34 Muž drlift [38] – SAE
Predevcirem jsem si vsimnul, ze neni v poradku jedna ze siamskych parmicek. Ma neco cerveneho na puse. Vypada to jako bolak nebo plisen (plisen by ale podle mne nebyla cervena), nejdriv jsem si myslel, ze ji koukaji z pusy patentky. Ostatnim rybam v akvariu nic neni. Odlovit rybu a dat ji nekam do izolace se mi nepodari, protoze akvarium je mistama dost huste zarostle.

Vyfotit se mi rybu bohuzel nepodarilo. Ryba zatim zere a vypada jinak celkem v pohode. V akvarium (190 l) provadim kazdy tyden vymenu 30% vody. Jednou tydne menim ve filtru filtracni vatu pro odstraneni hrubych necistot. Jinak filtr moc neresim. Dno neodkaluju protoze neni co. Piskorky vse zahrabou.

Netusite nekdo o jake onemocneni se jedna a jak ho lecit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 17:45 Martyn
Jinak rybicka i zere normalne ale zda se mi ze je cela nejaka prohnuta + opravdu odkalujeme a menime kazdy tyden, proto se mi nezda ze by to byla tahle nemoc..:(
Nemuze to byt spis z prezrani? Nemyslim ze by jsme ji prekrmovali, ale spis ze porad okusuje zive rostlinky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 17:40 Martyn
Diky, sloucit prosim nee, ten topic na ktery vede link jsem projizdel a vubec z toho nejsem chytrej..
Takze jde o nemoc "infekční zánět plynového měchýře"? Ono i ty nemoci jsem prochazel, ale "spatne plavani" je symptom hodne nemoci, nic jineho se mi nezda, mozna ze ma trosku nafoukle bricho..
Jinak mame 55l akvarko, 3 mecovky, 4 neonky a jedna beta - prerybnene snad neni, odkalujeme a menime 20% vody 1x tydne, tak nevim..:((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 17:27 R Muž romant [27982] Re: Martyn
Udělej dvě věci v následujícím pořadí. Dva dny po sobě vyměň polovinu vody a pokud se nezlepší, tak jí ukonči trápení, třeba v silně perlivý vodě. Toto vlákno prosím správcem sloučit s tímto. rybicky.net/forum/9148
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 17:22 Muž Lucky005 [197] Re: Martyn
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 17:03 Martyn – Mečovka - kolmé plavání?
Zdravím, můžete někdo poradit - onemocněla nám mečovka (máme dvě holky a jednoho chlapáka) - z ničeho nic jedna začala plavat kolmo k hladině, hlavou vzhuru, zda se mi cela nejaka pokrivena - co to muze byt, poradi nekdo, prosim?
Diky..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 16:23 Petr Re: romant
Oki zkusím to. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 16:20 R Muž romant [27982] Re: Petr
Aha, tak pokud se to nelepší, tak rybu do karantény a ten Bactopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 16:18 Petr Re: romant
Rozumím, nicméně já jsem v průběhu pátku - neděle již 3 standartní dávky aplikoval, proto se ptám jak pokračovat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2012 16:15 R Muž romant [27982] Re: Petr
Ne, aplikoval bych ty 3 dny dvojnásobnou dávku a pokud to nezabere, nezačne zabírat, tak bude nutný něco antibakteriálního, jak jsem psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 16:06 Petr Re: romant
takže po 3 denní kůře znovu dvojnásobek dávky pro 3denní kůru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2012 16:04 R Muž romant [27982] Re: Petr
Tu dávku lze rovnou zdvojnásobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 16:01 Petr Re: romant
hodnoty vody OK (PH7,5, KH6, GH10, dusičnany neměřitelné), odkaluji 160l aqua jednou mesíčně s částečnou výměnou 25% vody, po výměně solím cca 2 pol. lžíce na celé aqua. Ještě poslední dotaz: lze Esha2000 aplikovat opakovaně? tj 3 dávky a poté opět znovu 3 dávky
Díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:56 R Muž romant [27982] Re: Petr
Tak samozřejmě, že odkalením dna nic neskazíš, je to příspěvek k lepším podmínkám v akváriu, neznám Tvoje akvárium, tak těžko mohu posoudit do ajký míry je odkalování opravdu nezbytný, ale s výměnou vody bych tak nečinil, to bude postačovat jednou týdně, ale vodu bych měnil denně. Klidně bych i zvýšil teplotu ke 30 stupňům a vodu zlehka zasolil(polévk. lžíci na 50 litrů soli), podpora tvorby slizu.
Edit: Té vody bych měnil min. 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:51 Petr Re: romant
OK a kolik teda vody denně měnit. Předpokládám že s vodou je i potřeba odkalovat denně dno, že?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:41 R Muž romant [27982] Re: Petr
Tak jistě s výměnou vody přidávat i dávku eSHa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:40 Petr Re: romant
a co by to teda mohlo být? Není vhodnější neř měnit vodu a tím i ředit aplikovaný přípravek opakovat dávku esha2000?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:37 R Muž romant [27982] Re: Petr
Vodu měnit denně. Vydržel bych ještě pár dní a pokud to nezabere, tak bude nutný změnit taktiku a použít něco antibakteriálního, třeba Bactopur, ale to bych činil v separé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:35 Petr – infekce pod ploutví u skalárky
voda vyměněna ve čtvrtek, eshaaplikována v pátek, zatím nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:31 R Muž romant [27982] Re: Petr
Ordinoval bych vodoléčbu s přidáním nějakého protiplísňovýho prostředku, třeba Acriflavin, nebo eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 15:28 Petr – infekce pod ploutví u skalárky
Fotka k příspěvku Zdravím , prosím o info co by to mohlo být za nemoc. Rybka je aktivní, žere. Připadá mi to jako několik strupů za (pod ploutví), možná otevřená rána, ale možná taky parazit. jednotlivé strupy jsou velké cca 1-2mm Netuším co by to mohlo být a čím to léčit.
Dík za radu.
mailto:kamenstav@email.cz
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 17:05 R Muž romant [27982] Re: asdfgh
Tak v první řadě je třeba si ujasnit podmínky a nároky jednotlivejch rybek a ta přítomnost živorodek, jako zdatných producentů odpadních látek a neonek, ramiréz jako čistotných rybek není zrovna nejvhodnější kombinace. Určitě to bude chtít mít výkonnou a hlavně účinnou filtraci a nepodceňovat výměny vody, týdně alespoň 1/3 akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:26 asdfgh
Ja viem, uz ich radsej ani nebudem kupovat.
Ale viete mi niekto aspon, prosim povedat, ci tu "neonkovu chorobu" mozu od nich nejak dostat aj zivorodkove?
Tu vodu prave vymienam, tak dufam, ze aspon ostatne sa zachrania.
Bohuzial, este som nemal skusenosti s neonkami, mali sme ich iba ked som bol male decko a aj tie zivorodkove su moje prve, ale tym sa zatial pekne dari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:20 R Muž romant [27982] Re: asdfgh
Přesná odpověď na Tvůj dotaz se bude velmi těžko vyslovovat, chce to co nejvíce informací o akváriu nejlépe formou zřízené prezentace a jako nic nekazící opatření bych začal s vovoléčbou(častá výměna vody). V obchodě to chce pořádně koukat a nenechat se napálit, v případě jakýchkoliv pochybností rybky nekupovat a doma použít karanténu než se umístí do společenskýho akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:13 asdfgh – chore neonky - uz v obchode
Dobry den,
kupil som zopar tetier neonovych a uz v obchode boli ocividne chore, co som si predtym bohuzial nevsimol. V priebehu par dni (v novej vode) umreli (medzitym, ako sa prejavilo, ze nie su v poriadku, som ich dal prec od ostatnych, ale uz to nepomohlo) a nakoniec umreli aj dalsie tetry neonove, ktore ale boli dovtedy uplne zdrave a kupil som ich chvilu po tych prvych. Okrem toho tam mam zopar zivorodkovitych, ktorym ale zatial nastastie nic nie je a jednu cichlidku ramirezovu, ktora ale zacina mat podobne priznaky ako tie tetry - stratili farbu (hlavne cervenu) a postupne sa stali akoby chromymi (niektorym tiez trochu zakrutilo chvost do boku, ale iba trochu), ale dost rychlo (v priebehu dna, nanajvys dvoch) a tie neonky potom prekotilo na bok a nakoniec zomreli.
V googli som nasiel nieco, ze by to mozno mohla byt "neonkova choroba", ale nie som si tym isty. Preto sa chcem opytat, ak je to naozaj toto - moze sa to medzi tymi rybami aj prenasat na tie zdrave, aj ked uz maju dobre podmienky, ale tie prve ochoreli uz predtym, takze to vlastne doniesli do tej novej vody? A ci na to mozu doplatit z tohto iba tetry (pripadne ta cichlidka, to neviem) alebo nakoniec aj tie zivorodkovite? Ci tie su voci tomuto odolensie alebo ako? A tie zivorodkovite uz su oddelene v novej vode a stale sa zdaju byt v pohode, tak dufam, ze tym nic nebude. A nebolo tam tych ryb privela, iba zopar kusov.

Je mi ich velmi luto, ze takto dopadli sad a stve ma, ze mi v obchode predali chore rybky.

Vdaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 22:00 Žena jane91 [27] – "Výrastok"
Nedávno som sa tu pýtala, čo môže byť výrastok pri análnom otvore samičky gupky. Nakoniec mi bolo poradené, že je to po nevydarenom pôrode uviaznutý zárodok.
Teraz sa chcem spýtať, je možné, aby sa to opakovalo 2krát v tom istom akva 2 iným rybkám? Predvčerom, keď sa vytrela samička ancíka, mala uviaznuté (predpokladám 2) ikry. Mám v tom hľadať súvislosť? Čím by to mohlo byť spôsobené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 11:07 R Muž romant [27982] Re: MassieTM
Vyměnit vodu a podívej se na možné příčiny, třeba sem www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 10:48 MassieTM – Nafouklé bříško
Ahoj akvaristi:)
Chtěla bych se zeptat na jeden problém.
Máme doma krunýřovce (Ancitrusi) a najednou během jednoho týdne dva zahynuli a jedné samičce se dost zvětšilo bříško. Teď je jen bezhybně zabořená čumákem do kamínků a ani se nehne - nereaguje na podněty.
Potřebovala bych vědět, co se to tam děje.
Děkuji mockrát. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2012 20:45 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: romant
:-D bettarka uz jsou plna [14pozic] a tak ted jedu na mikrovlnych umelohmotnych krabickach... myslim, ze je to preplnenej stav jako v ceskych veznicich :-D akorat, ze ja si nemuzu dovolit propoustet na kauci. jsou to recidivisti :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 20:39 R Muž romant [27982] Re: kyo
O.K. Do sklenic? Aby Tě někdo nenatřel z týrání. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 20:36 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: romant
vic dominantni samecci, co se zacinaji prave uz projevovat a nestacim je tridit do sklenic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 20:34 R Muž romant [27982] Re: kyo
Mě, kdo byl viník?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 20:33 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: kyo
jen chci rict, kdyby to nekoho zajimalo, ze to byly kousance. vinici byli rozsazeni na samotku. takze uz dobry a lecej se. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 16:24 R Muž romant [27982] Re: markéta
Na té fotce ve vlákně "co je to za nemoc" moc v pohodě nevypadá a jestli tam byla bez filtrace a voda se neměnila obden, tak jistě nějaký čas bojovala s těma dusíkama, takže to konstatování, že byla v pohodě, bych ze svého pohledu viděl trošku jinak.
Edit: Dávám správci ke zvážení, jestli těch několik posledních odpovědí nepřesunout sem
rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 16:14 markéta Re: romant
tak 8 měsíců jsem jí měla a byla v pohodě...:(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [123] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198033x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=6101