Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 128 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 19:28 fiona901
hodnoty jsou z akvaria a testy jsou od JBL Easy test 6v1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 19:24 R Muž romant [27987] Re: fiona901
Ty hodnoty jsou z akvária, nebo z vodovodu? Čím je to měřený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 19:21 fiona901
Fotka k příspěvku ješrě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 19:21 fiona901
Fotka k příspěvku No3 máme 25-50,No2 0,GH 14,Ph 7,6.S No3 jsme strašně bojovali,a chovatel nám řekl žemáme hodně tvrdou vodu,že se ta hodnota násobí 5.Povedlo se nám odchitit rybku u které jsme to cosi našli dneska,vypadá to jako by měl na "tváři,, nalepený kus vaty a vypadá to jako plíseň tady jsou fotky ale jsou nic moc tak z toho snad něco poznáte
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.08.2012 10:52 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Libore, jako bys to neznal. Pro spoustu chovatelů znamená prohlášení že voda je OK to že vyhovuje pH a možná ještě tvrdost. Hodnoty amoniaku, NO2 a NO3 bývají neznámé. A u popsaných problémů bývá IMHO až v 90% na vině špatná kvalita vody a to buď otravou z nějaké látky která se do akva dostala nebo, a to častěji, dusíkaté sloučeniny. Tímto samozřejmě nechci tazatelku obvinit, že nezná hodnoty vody v nádrži, ale jen popisuji obecně známý problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 10:03 R Muž romant [27987] Re: fiona901
Takže po lehký konzultaci s opravdovým odborníkem na filtrace je to jasný. Stávající filtrace je pro danou nádrž nevyhovující, jak jsem včera předpokládal a řešení se nabízejí dvě. Var. A je pořídit opravdu slušný externí filtr s odpovídajícím objemem filtračních hmot a výkonem(mrknul bych do vlákna "jaký filtr"). Var.B je instalovat do akvária místo toho vnitřního "lepšího honiče vody" dvě kostky biomolitanu s čerpadly, třeba www.akva-exo.cz/… a k tomu www.akva-exo.cz/…
Do doby než bude ta filtrace polepšena, tak bych intenzivněji měnil vodu, jako supl ne zcela stíhající filtrace. Když dojde k tomu či onomu rozhodnutí výměny, doplnění, tak nikd neměnit kus za kus, ale nechat ještě stávající, aby se ta nová mohla zaběhnout a nepůsobilo to další možný zátěžový situace.
P.S. Tím odborníkem je účastník zdejšího fóra s nickem Haimdol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 06:51 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Pokud by bylo opravdu "nutný" ty filtry co měsíc píglovat, tak mě to tak prostě vychází. Ovšem to uvozovkové slovo je tady pode mě tím podstatným faktorem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 05:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Na začátku tazatelka tvrdila, že jsou hodnoty vody ok... coze Tak proč by filtrace co do objemu hmoty neměla stačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:43 fiona901
děkuju moc za trpělivost se mnou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:40 R Muž romant [27987] Re: fiona901
Že na tu nádrž nestačí svýma objemama filtračních hmot.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:39 fiona901
poslední otázka.co by mohlo být špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:36 R Muž romant [27987] Re: fiona901
Na barvě nezáleží, důležitý je průtok vody, pokud je výrazně nižší, nemší než poloviční tak čistit a pokud je to opravdu nutný po tom měsíci, tak je něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:35 fiona901
ten vnější byl po zhruba měsíci uplně černej a ten vnitřní nebyl dokonce přes měsíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:32 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: fiona901
A to je spatne!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:31 R Muž romant [27987] Re: fiona901
No, tak to už chytáme stopu, to je špatný a kontraproduktivní postup. Nechat v klidu alespoň půl roku dělat svojí práci a potom ten vnější otevřít a klidně zase zavřít, podle znečištění event. propláchnout část hmot, nikdy ne všechny, ten vnitřní čistit lehkým promáčknutím v akva vodě, ale nikdy ne oba současně a ne společně s odkalováním.
Edit: Takže bych pokračoval ve vodoléčbě a musím se loučit, musím dopeří, ráno vstávám 4:25.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:28 fiona901
tak 1 do měsíce jsou čistěný,ta barva je tim světlem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:24 R Muž romant [27987] Re: fiona901
To akvárko na mě prostě z těch fotek dělá dojem, že tam ne zcela dobře funguje nitrifikace o čemž by svědčilo to lehce mléčné zabarvení vody. Ty filtry jsou v klidu a pohodě, nijak neotravovaný čištěním, nebo se na nich nějak pracuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:21 fiona901
vnitřní máme jen jsem ho tam pozapoměla napsat,hned ho tam připíšu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:18 R Muž romant [27987] Re: fiona901
No, mrknul jsem na prezentaci a vidím tam chybku v nedostatečné filtraci a proto bych volil cenově přijatelné řešení v podobě vnitřního filtru sestávajícího z čerpací hlavy a kostky biomolitanu. Tu vodu bych měnil i častěji, tím se nic neskazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:15 fiona901
nedá se to vyfotit mají flek třeba uprostřed ploutve
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 21:53 R Muž romant [27987] Re: fiona901
To zní rozumě. Pokud je to jenom plíseň, tak bych přidal nějaký protiplísňový prostředek, třeba Acriflvin, ale pokud to je počínající bakteriální nákaza, tak by to chtělo těžší kalibr, třeba Bactopur, ale rozhodně by to chtělo fotku, aby se správně stanovila diagnóza. Jinak na ten Bactopur poroz, event. léčbu bych prováděl v separé nádrži, dojde k narušení biologický rovnováhy a nitrifikační bakterie dostanou nafrak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 21:49 fiona901
vodu měníme 2 krát týdně třetinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 21:47 R Muž romant [27987] Re: fiona901
Prostě měnit vodu více než je obvyklá zvyklost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 21:46 fiona901
vodoléčbu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 21:42 R Muž romant [27987] Re: fiona901
Takže to bude chtít vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 21:41 fiona901 Re: Hanzy
Hanzy,nedělají to po odkalování,mají roztřepené ploutve a zakončení toho třepu je bělavé.takže to bude nejspíš plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 15:16 - Re: fiona901
Skús odpovedať na otázku od Hanzyho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 09:43 fiona901
a čím by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2012 15:19 - Re: fiona901
Ten chovateľ by mal aj vedieť ako na to. ;-) I keď si osobne myslím,že to tvrdou vodou nebolo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 10:28 fiona901
od chovatele jme zjistily že máme tvrdou vodu,dodali jme tam nedávno pár rybek a mezi nimi i tlamovce pestrý takže je to změna vody,ty který tam máme od začátku jsou v pohodě protože jsou na to už zvyklé,teď nevíme jak změkčit vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 07:25 Muž Hanzy [31] Re: fiona901
To začali dělat po tom odkalování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 23:05 fiona901 – trhavé plavání
ahoj lidi ani nevím do kterého tématu to mám napsat tak to píšu sem,ze zhruba 30-ti kusů tlamovců nám 3 tlamovci pestrý šílej,trhavě plavou,různě se u toho kroutěj a vypadají dezorientovaný,hodnoty vody jsou ok.včera odkalováno a výměna 30procent vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 07:57 Eva Re: kyo
Ahoj,diky za radu, ale takovych pokusu uz jsem udelala nejmene 5. Dala jsem je do vyteracky (cca 10l), samecek hnizdo nepostavil a porad ji nahanel, az samicka jen lezela na dne a rychle dychala. Mela tam dostatek ukrytu, ale nepouzila ani jeden, jen porad litali jeden za druhym. Samecek za celou svou existenci hnizdo postavil 2X a to jen ve spolecne nadrzi. Vcera jsem zrovna samicku vratila zpatky k ostatnim, a zatim je to v poradku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 07:53 Eva Re: karantena
omlouvam se za prispevek, psany dvakrat, ten ze vcera se mi zde neobjevoval, tak jsem ho sepsala znovu. opravdu by mne zajimalo jak to s tema rostlinama je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 07:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: karantena
Mohou se přenášet i s kytkami. Některé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 07:50 karantena – zverimex
Ahoj.Vcera jsem si byla koupit novou rostlinku do akvaria do zverimexu v jednom z obchodaku. Kdyz jsem videla, ze ma prodavacka rostlinky na prodej v jedne nadrzi s rybama v karantene, koukala jsem jak pero z gauce. Nabizela mi ty rostlinky, mezi kterymi plavaly rybky s krupickou. Je tohle v poradku? Nemoci z ryb se nemohou prenaset pomoci rostlin? U pani jsem nic nekoupila a radeji rychle odesla....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 02:02 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: eva
tohle delala znamemu samicka samcovi taky. mozna by nebylo od veci tu samici nechat se samcem vytrit nekde v soukromi, az se uklidni a on uzdravi. u znamych slo o to, ze samec nechtel postavit penove hnizdo, vzhledem k pritomnosti ostatnich druhu ryb v nadrzi a samice ho za to bila, ze je neschopny :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 14:25 Eva – nakup
Ahoj, dneska jsem se doslova nastvala, kdyz jsem si prisla do obchodaku do zverimexu koupit novou rostlinku do akvaria a mila prodavacka mela nemocny ryby, tedy karantenu, v nadrzi s rostlinama na prodej...Koukala jsem jak blazen. Samozrejme jsem si rostlinu nekoupila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 17:18 eva Re: romant
Presne tak se to snazim delat :) dekuji za rady.v dubnu jsem s rybkama zacla, rybkam se moc nedarilo..ale ted uz jsem vselicos pochytila a rybky se maji podle mne docela dobre :) az na toho potrhanyho betaka :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 16:40 R Muž romant [27987] Re: eva
Pravidelný čištění by mohlo být upozaděno před pravidelnou týdenní výměnou vody. To, že se zapomene odkalit dno, to nevadí, ale ty výměny vody jsou důležitější. Jinak to čištění by nemělo být dočista dočista, ale lehký odkalení dna, filtr proprat dle potřeby a jeho výkonu(sníženým výkonem na sebe upozorní) a tyto operace neprovádět současně, ale třeba v týdenním intervalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 16:12 eva Re: romant
přesně tak jsem to udělala...nechám jí tam aspoň týden a pak ji zkusím vrátit do společnýho akva. Přece jen s ostatními byla od dubna a nikdy jim nic neudělala. Asi má své dny :-D A podmínky akva si hlídám pravidelným čistěním a měřením vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 18:28 R Muž romant [27987] Re: eva
Tak pokud jsi si jistá, že autorem těch potrhaných ploutví je jedna ze samic a víš která, tak potom bych jí vyměnil s tím samcem co je v karanténně a u kterého se tedy jednat o rozpad ploutví jednat nebude a když se častěji vymění voda ve společenským, tak se mu ploutve spraví a samice agresivnice bude mít svojí karanténu. Stále to opakuji ale na podmínky v akváriu bych se zaměřil především.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 18:22 eva Re: romant
Tak si myslim, ze za vse muze ta potvora samice..momentalne oskubavala i tu druhou, tak jsem ji odlovila..Jinak v akvarku menim kazdy tyden tretinu vody, protoze tam mam slabsi filtr a dost rybek..taky se snazim mene krmit, to jste mi kdysi poradil vy, kdyz jsem zacinala..:) ted akorat nevim ,co s tou agresivni potvorou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 13:41 R Muž romant [27987] Re: evaaskalova
Inu stávají se v životě zůzný věci. ;-)
Takže tomu beťákovi v karanténně ordinovat vodoléčbu(denně měnit 1/3 vody) a když se to nebude za 2-3 dny stabilizovat(plotve posléze dorostou), tak použít třeba Bactopur. Pokud ty ploutve odpadávají, tak ten Bactopur hned. Akvárku ordinovat vodoléčbu taktéž, zaměřit se na podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 13:32 Žena evaaskalova [0] – beta
Aha tak už to chápu...omlouvám se za přítele, dělá si ze mne srandu, že jak něco nevím, jdu hned na rybicky.net a asi si ze mně chtěl udělat srandu... tone já mu dám tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 13:31 Žena evaaskalova [0] – beta
Nevím o co jde, já to beru naprosto vážně.Beťáka jsem ráno dala do karantény. Mám ho v akvárku ještě s mečovkama, neonkama a razborama. Ty mu určitě neublížily, tak buď to byla ta samička nebo má nějaký ten rozpad ploutví.. Ty jeho ploutvičky vypadají opravdu jako roztrhaný hadr. Tahá za sebou cáry z ocasu i z břišní ploutve. Netuším proč mě tu přirovnáváte k nějakému Němci či co. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 21:57 Eva – beta bojovnice pestrá
Ahoj od dubna chovám beťáky, jednoho samce a dve samičky.Beťák si od začátku všímal jen jedné samičky, druhou sem tam prohnal ale nic se nedělo. Pro tu druhou včera večer postavil hnízdo a pořád ji tam naháněl.Ráno když jsem se vzbudila lekla jsem se. Samec má ploutvičky potrhané na cucky (vypadá jako takovej ten vlasatej mop). Myslíte, že mu to mohla udělat ta samička nebo má nějakou nemoc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.08.2012 19:40 R Muž romant [27987] Re: Bobies
A uvidíš, že i rybky si budou lebedit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:38 Muž Bobies [29] Re: romant
Čoveče, ta barva do hněda se mi moc líbí. Přidal jsem 1/3 doporučovaného dávkování a vypadá to impozantně ano Tak, a léčte se!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:36 S Muž invalida [3881] Re: Bobies
Lepší myslet než platit alimenty...v tomhle případě léčit potíže způsobený vlastní zbrklostí...uděluju pochvalu před otevřeným lahváčem. Beze srandy fakt pochvala palec Já bych asi hnojení ubral ale já nehnojím nijak extra takže to je na jiných ano
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [128] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198235x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=6351