Co je to za nemoc?
Klidně polovinu, tím se nic neskazí.
0 23.08.2012 21:37 Afim Dobře a té vody vyměnit třetinu?
Silně perlivou vodu a poslat jí do rybího nebe. Vyměnit vodu a dávat důraz na podmínky v akváriu. To je asi tak to minimum, co se asi teď dá na dálku poradit.
0 23.08.2012 21:31 Afim Dóóbře tak děkuji a ještě mám jeden problém mám samečka pavího oka a plave hlavou vzhůru.Když jsem se dívala na jednu stránku tak jsem se dovtípila, že by to mohlo být tohle:Pohyb ryb je trhavý nebo plavou s hlavou šikmo vzhůru, později jsou apatické, mají tmavší skvrny nepravidelně po těle.
Trypanosoma (bičíkovci)
Cryptobia (bičíkovci)
Sanguinicola (krevnička rybí - červi - motolice)
Sporozoa (plísně)
Ichtyosporidium (plíseň)
Mycobacterium (bakterie)
nevíte, jak by se to dalo řešit?Mám nasadit nějakou léčbu?
P.S.:teď jsem našla tu rybičku s hlavou dolů ještě plave ale vůbec se neovládá :(
Vyměň vodu a nech to tak jak je, pokud je někde v akváriu, tak se přirozeným způsobem ztratí, mám-li to tak napsat a jedna uhynulá rybka moc škody nenadělá, tedy pokud se nejedná o nějakou 15 litrovou nádržku.
0 23.08.2012 20:33 Afim No asi to rybka vyřešila sama.Bohužel jsem celý den nebyla doma a teď ať hledám jak hledám opravdu ji nemohu najít asi se o to ancíci, pancéřníčci a spol. postarali ale teď se zase bojím, aby od ní něco nechytili oni :( Tak mám se ještě namáhat s hledáním?
To že se neuzdraví to je možné, vyměnil bych vodu a rybku sledoval a pokud ten stav bude přetrvávat i nadále a ani zítra se nebude lepšit, tak je možné to ukončit, třeba v silně perlivý vodě.
0 23.08.2012 08:34 Afim Ahoj mám problém. Jedno moje paví oko-samička najednou dneska plave úplně hlavou dolů a ještě včera jí nic nebylo. Nevíte čím by to mohlo být?Myslím si, že u se neuzdraví :(
Na 100% osypaná je a asi bych souhlasil s kyo...ovšem stačí je to lotynka - naštěstí se to léčí velmi podobně
- fotka není reál, pokud to nefotí "pan fotograf"
Tohle mi připadá jako krupička a to léčivo bych dal tu eSHa exit. A eSHa 2000 bych měl v záloze
Nejsem znalcem sociálního chování tlamovců, ale když se podívám co máš v akváriu a porovnám si to s atlasem, tak mě to prostě nesedí. Jak jsem psal vidím potlučenou rybu, třeba jsem nepoznal krupičku, to je klidně možný, on na to jistě odpoví někdo další a dozvíme se i jiný názor.
Podle mě je ta ryba jenom potlučená.
oodinióza me napadá, neboli obrněnka hruškovitá
To co ti radím, tu vodoléčbu je právě cesta, jak se toho zbavit.
jasně ja tu filtraci předělam a nevíš co s tou plísní???
Zamysli se nad tou filtrací, jak jsem ti psal a podívej se na akvária kolegů s tlamovcema, jak oni o akvária pečují, jak mají řešený filtrace atd. Tady jeden co tomu rozumí.
rybicky.net/nadrze/12635 tak to mam radost ale co bych pro ně neudělala
Ještě častěji, obden, nebo denně, klidně i více.
Ahojte vsem,
pls muzete nekdo mrknout na toto onemocneni na foto?
jsou to belave tecky na tele ryby ale na krupicku to nevypada. nejsou to ciste ohranicene tecky, ale je to jako plisen. ale zase nevim jestli se plisen muze takto rozsirit na cele telo jen jako tecky.
0 22.08.2012 19:41 fiona901 jak často??? ted měníme třetinu 2 krat za týden
0 22.08.2012 19:38 fiona901 vodovodní vodu máme-No3 10,No2 0,GH mezi 7-14,PH 7,2-7,6
Přeměř ještě vodu z vodovodu, mrkni se na stránky dodavatele co tam deklaruje on.
0 22.08.2012 19:28 fiona901 hodnoty jsou z akvaria a testy jsou od JBL Easy test 6v1
Ty hodnoty jsou z akvária, nebo z vodovodu? Čím je to měřený?
0 22.08.2012 19:21 fiona901 ješrě jedna
0 22.08.2012 19:21 fiona901 No3 máme 25-50,No2 0,GH 14,Ph 7,6.S No3 jsme strašně bojovali,a chovatel nám řekl žemáme hodně tvrdou vodu,že se ta hodnota násobí 5.Povedlo se nám odchitit rybku u které jsme to cosi našli dneska,vypadá to jako by měl na "tváři,, nalepený kus vaty a vypadá to jako plíseň tady jsou fotky ale jsou nic moc tak z toho snad něco poznáte
Libore, jako bys to neznal. Pro spoustu chovatelů znamená prohlášení že voda je OK to že vyhovuje pH a možná ještě tvrdost. Hodnoty amoniaku, NO2 a NO3 bývají neznámé. A u popsaných problémů bývá IMHO až v 90% na vině špatná kvalita vody a to buď otravou z nějaké látky která se do akva dostala nebo, a to častěji, dusíkaté sloučeniny. Tímto samozřejmě nechci tazatelku obvinit, že nezná hodnoty vody v nádrži, ale jen popisuji obecně známý problém.
Takže po lehký konzultaci s opravdovým odborníkem na filtrace je to jasný. Stávající filtrace je pro danou nádrž nevyhovující, jak jsem včera předpokládal a řešení se nabízejí dvě. Var. A je pořídit opravdu slušný externí filtr s odpovídajícím objemem filtračních hmot a výkonem(mrknul bych do vlákna "jaký filtr"). Var.B je instalovat do akvária místo toho vnitřního "lepšího honiče vody" dvě kostky biomolitanu s čerpadly, třeba
www.akva-exo.cz/… a k tomu
www.akva-exo.cz/…
Do doby než bude ta filtrace polepšena, tak bych intenzivněji měnil vodu, jako supl ne zcela stíhající filtrace. Když dojde k tomu či onomu rozhodnutí výměny, doplnění, tak nikd neměnit kus za kus, ale nechat ještě stávající, aby se ta nová mohla zaběhnout a nepůsobilo to další možný zátěžový situace.
P.S. Tím odborníkem je účastník zdejšího fóra s nickem Haimdol.
Pokud by bylo opravdu "nutný" ty filtry co měsíc píglovat, tak mě to tak prostě vychází. Ovšem to uvozovkové slovo je tady pode mě tím podstatným faktorem.
Na začátku tazatelka tvrdila, že jsou hodnoty vody ok...
Tak proč by filtrace co do objemu hmoty neměla stačit?
Že na tu nádrž nestačí svýma objemama filtračních hmot.
0 21.08.2012 22:39 fiona901 poslední otázka.co by mohlo být špatně?
Na barvě nezáleží, důležitý je průtok vody, pokud je výrazně nižší, nemší než poloviční tak čistit a pokud je to opravdu nutný po tom měsíci, tak je něco špatně.
0 21.08.2012 22:35 fiona901 ten vnější byl po zhruba měsíci uplně černej a ten vnitřní nebyl dokonce přes měsíc
A to je spatne!!!
No, tak to už chytáme stopu, to je špatný a kontraproduktivní postup. Nechat v klidu alespoň půl roku dělat svojí práci a potom ten vnější otevřít a klidně zase zavřít, podle znečištění event. propláchnout část hmot, nikdy ne všechny, ten vnitřní čistit lehkým promáčknutím v akva vodě, ale nikdy ne oba současně a ne společně s odkalováním.
Edit: Takže bych pokračoval ve vodoléčbě a musím se loučit, musím dopeří, ráno vstávám 4:25.
0 21.08.2012 22:28 fiona901 tak 1 do měsíce jsou čistěný,ta barva je tim světlem
To akvárko na mě prostě z těch fotek dělá dojem, že tam ne zcela dobře funguje nitrifikace o čemž by svědčilo to lehce mléčné zabarvení vody. Ty filtry jsou v klidu a pohodě, nijak neotravovaný čištěním, nebo se na nich nějak pracuje?
0 21.08.2012 22:21 fiona901 vnitřní máme jen jsem ho tam pozapoměla napsat,hned ho tam připíšu
No, mrknul jsem na prezentaci a vidím tam chybku v nedostatečné filtraci a proto bych volil cenově přijatelné řešení v podobě vnitřního filtru sestávajícího z čerpací hlavy a kostky biomolitanu. Tu vodu bych měnil i častěji, tím se nic neskazí.
0 21.08.2012 22:15 fiona901 nedá se to vyfotit mají flek třeba uprostřed ploutve
To zní rozumě. Pokud je to jenom plíseň, tak bych přidal nějaký protiplísňový prostředek, třeba Acriflvin, ale pokud to je počínající bakteriální nákaza, tak by to chtělo těžší kalibr, třeba Bactopur, ale rozhodně by to chtělo fotku, aby se správně stanovila diagnóza. Jinak na ten Bactopur poroz, event. léčbu bych prováděl v separé nádrži, dojde k narušení biologický rovnováhy a nitrifikační bakterie dostanou nafrak.
0 21.08.2012 21:49 fiona901 vodu měníme 2 krát týdně třetinu
Přidat reakci
1 ...... [128] ...... 227 228
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 200523x