Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 09:06 R Muž ctibum [6920] Re: afc1886
To asi každopádně. Ale jde mi o příčinu, jestli se dá určit, a případnou hrozbu infekce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 08:54 R Muž afc1886 [14685] Re: ctibum
Já bych jí urychlil cestu do jiných vod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 07:07 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: ctibum
Nevím, na nic jsem nepřišel, ostatní jsou a byly v pořádku. Podle mě už nemohla ovládat měchýř. Stav stejný, snaha se nažrat, držet hejno, akorát na svislo jí to moc nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 05:49 R Muž ctibum [6920] Re: Wanderer
A příčina? Dá se určit? Mám se obávat nějaké infekce? Nafouklá není, naopak je pohublá, ale snaha dostat se ke žrádlu tam je, i si zobne.
Bordel vodou by to (snad) být nemělo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 05:38 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: ctibum
Podle mě ano. Měl jsem nedávno totéž s neonkou, nechal jsem ji týden a žádná změna k lepšímu, tak šla do mrazáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2018 22:15 R Muž ctibum [6920] – ?
Zdravím. Poradíte prosím, co jí je? www.youtube.com/…
Něco s plynovým měchýřem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2018 15:07 Muž MythiQ [-4] Re: jamajcan
Podle fotek nemocí na internetu mě to taky napadlo, podobá se to nejvíc, je to jediné, co na to alespoň trochu sedí. Každopádně Esha 2000 se v návodu pyšní efektem na parazitární prvoky... Každopádně asi objednám tedy sera costapur a uvidíme no... Kdyby měl ještě někdo další názor, klidně sem s ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2018 14:21 jamajcan Re: MythiQ
Za mě bičíkovec. Ichtyobodo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2018 14:06 Muž MythiQ [-4] – Nemoc - převážně na neonkách
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím přátelé a kamarádi skleněných ekosystémů, potřebuji poradit. Před 14 dny jsem koukal do akva a všimnu si, že některé červené neonky na sobě mají jakýsi "bordel", vypadalo to jako puchýřky naplněné vodou, na jedné byla, úhyn jsem žádný nepozoroval, ale těžko říct, co umře, to asi spíš uklidí nanayové. Každopádně jsem zahájil léčbu širokospektrým ESHA 2000 podporovaným ESHa Exit, ačkoliv jako krupice to to rozhodně nevypadlo, po první kůře léčby mírné zlepšení, zopakováno ještě jednou. Nyní vcelku dobré většina neonek bez příznaků, ale na některých, hlavně tech silněji zasažených přetrvávající nález puchýřku, jinak rybky ale čile plavou, příjmají potravu, nehynou, bez ztrát pigmentu. Tak ale k jádru pudla, nevím co by to mohlo být za nemoc a hlavně jestli takto vypadající ryba (viz foto) je stále "infekční" nebo to jsou jen následky nemoci.

K akva - nemám tu zřízenou prezentaci, nestíhám. Ale 360 litrů, zaožené 2,5 roku, filtr vnější JBL e1501, k tomu vnitřní JUWEL pro akva do 360 l, CO2 s pH kontrolerem na 6,7. Osádka - neonky cca 60, Skalár Rio Nanay 6, 2x ramka, 6x císařská tetra, nějaký pancík... Každý týden výměna 1/3 vody v akváriu, filtry cca 1x za 4 měsíce vyčistit (samo že v akvarijní vodě, ne v chloru)

POkud někdo poznáte nemoc, ev. budete mít nápad čím léčit a jak, budu rád za jakýkoliv nápad.

JHeště doplním, naposledy dokupovány ryby před 3 měsíci, krmím mraženým (hlavně patentka) a suchým...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.08.2018 01:51 Maq Re: Selsim
Jenom ty ryby trápíš. Chováš je v zavařovačce s mizernou vodou. Tohle není akvaristika.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2018 22:31 Selsim – Choré rybičky
Fotka k příspěvku Zdravím, mám problém s mrenkami. Viete mi prosím poradiť čo to môže byť? Mrenka je plachá, má vypukle oci, červenú napuchnutú papuľku a posledné 2 dni, kvôli tomu nemôže ani jesť, zvyšné mrenky ju odstrkujú a zakždým nahaňajú. Momentálne je v 30 l akváriu spolu s ďalšími dvoma mrenkami a 1 ancitrusom. Krmíme tetra min flakes a 3 dni liečíme medica fungistop.

fungistop sme kupili kvoli inej mrenke, ktora mala na papulke akoby plesen, potom sa jej zacali akoby rozpadat usta, mala vypukle oci. Ta sa uz ale pominula.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.08.2018 19:09 R Muž romant [27987] Re: Jan
Inhed šetrně utratit, nediskutovat, provést, posléze pohledat pojem Vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 17:53 Jan – Zježené paví očko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdar. Tušíte co je s tou rybou? Viz. foto. U zadku má růžový měchýř a je celá zježená. coze coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 18:23 Martin Re: NHKG
Ok, díky. Vodu budu měnit, esha 2000 mi zítra přijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2018 11:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Martin
Dobré a šetrné léčivo na plíseň je Esha 2000. Ale pokud jsi nejsi jistý a je to malé, tak bych dal jen listy mandlovníku. Na malé zaplísnění to často stačí. Hlavně měn tu vodu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 10:51 Martin Re: NHKG
Ta tečka je malá, takže asi moc nejde poznat, jestli jde o plíseň. Každopádně pokusem o léčbu bych snad nic zkazit neměl. Je nějaký ověřený přípravek proti plísni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 09:06 Žena KLeo [13] - Živorodky – Odolná nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj,v mém akváriu se objevila nemoc,uhynula už třetina osádky - pokaždé s příznaky zhoršeného dýchání, některé ryby pak byly s poruchou rovnováhy při plavání,a už druhá ryba má zježené šupiny na hrudníku a krevní výron pod kůží - tato šedá mečovka m.youtube.com/…
Výron má vidět jen na pravé straně, je to taková čára jakoby nad konečníkem,a na to že nepřijímá už dva dny potravu, jsem si všimla,že pořád jsou vidět plná střeva jako tmavá skvrna prosvítající skrz břicho (není to skvrna březosti,držím samice a samce odděleně).
Léčeno:
-Terap AB-podezření na bakteriózu,měla jsem lék doma
-Entizol-bylo mi doporučeno kvůli poruchám rovnováhy a bílým výkalům
-Esha gdex (Prazikvantel)-kvůli problémům s dýcháním,v té době zrovna nebyly ryby s problémy s rovnováhou (ale později zas ano) a jedna dýchala na 1 stranu žaber
-Baktopur direct- ten jsem chtěla dát už od začátku
Při léčení nebyly úhyny,jen v mezipauzách,a po dobrání každého léku vždy jakoby zpomalené příznaky zas stejně pokračují a přibývají na dalších rybách.Léčeno vždy po tu nejdelší možnou dobu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 08:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Martin
Pokud to je chmýří (chomáček), tak je to plíseň. Ta jde léčit.
Pokud to je jen hrbolek, tak by to mohla být bakteriální nákaza. Ta moc léčit nejde.
Každopádně to bude chtít měnit vodu, cca 30% ob den.
Krmivo dej do kelímku, zalij vodou z akvária a krm až změkne a nabobtná. Testy ti moc nepomůžou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 08:42 Martin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, brácha si koupil nové akvárko 30l, nezaběhl ho, hodil tam jednu Bettu a odjel na dovolenou :-D Na Bettě se objevila bílá tečka viz obrázek, co to může být? Taky na dně vznikl malý kousek slizu z druhé fotky, ale nevím, jestli to může mít s tou tečkou něco společného. Další divná věc je, že když dám rybě granulky pro Betty, tak je nežere a čeká až spadnou na dno, změknou a pak si je najde. Ph a teplota je v cajku, filtr běží, bakterie nasazeny, čekám až zítra přidou všechny možné testy a otestuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2018 19:37 R Muž afc1886 [14685] Re: Hans927
S tím léčivem ať ti poradí někdo více znalý přes nemoci. Já ti povím jen to co vidím na fotkách a v prezentaci. Podle prezentace bych ti řekl to co nechceš slyšet a to je, že to je minimálně na ty skaláry malé a na té fotce, co jsi dal tady, tak se mi nelíbí ty povlaky na rostlinách. Ale ta fotka není až tak kvalitní, abych poznal, jestli se jedná o řasu, nebo něco jiného.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2018 16:47 Hans927 Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Akvárium mám 2,5 roku, zatím kromě černé řasy žádný problém. Vodu měním co 14 dní 1/3 objemu. Akvárium má 110 l. Filtr čistím dle potřeby, většinou 1x za měsíc. Přidávám fotky, jak to vypadalo když jsem dojel z dovolené. Teď, 5 dní po aplikaci anti-mykotinu, už je to mnohem lepší. Jen nevím, jestli ho tam mám dát znovu nebo spíš počkat.
Koukal jsem na to pdf, ale tam jsem toto nenašel.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2018 13:28 Hans927 Re: afc1886
Takže už znovu anti-mykotin nedávat? Dost se to po něm zlepšilo, ale ještě nemají ty oči úplně čisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2018 13:16 R Muž afc1886 [14685] Re: Hans927
Hans927 napsal:Teď jsem byl 5 dní na dovolené, krmení bylo zajištěné.
Tady bych hledal problém a zaměřil se hlavně na vodoléčbu. Příště nechej rybky pěkně o hladu. Zdravé rybky vydrží o hodně déle bez krmení a i tak si vždycky něco málo najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2018 10:51 Hans927 – Plíseň
Ahoj, mám dotaz. Akvárko mám už 2,5 roku a bez problému. Skaláři tam jsou po celou dobu. Teď jsem byl 5 dní na dovolené, krmení bylo zajištěné. Když jsem se vrátil, tak jsem zjistil, že skaláři mají na očích něco jako bílou plíseň. Po poradě v akvaristice jsem aplikoval anti mykotin, s tím, že jsem před tím vyměnil 1/3 vody. Dneska jsem po 5 dnech znovu vyměnil 1/3 vody. Oči se jim hodně zlepšili, ale ještě něco málo tam zůstalo. viz. fotky Hans927. Mám tam dát znovu anti mykotin, nebo ještě pár dní počkat.
Díky za radu.
Hans
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2018 13:23 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Fotka k příspěvku Zdravím,
potřeboval bych poradit s nemocnými skaláry z nádrže: rybicky.net/nadrze/28668-akvarium-v-praci
Z 12 kousků 2 mají něco s levým okem viz foto. Jedna je navíc trochu zaplísněná a má na jednom místě "odřeninu" až do masa.
Nedávno jsem léčil krupičku, jinak akvárium funguje bez problémů. Teplota stále v rozmezí 26-27,5°C.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2018 20:27 Daniel – Ako ju vyliečiť
Fotka k příspěvku Dobrý deň, chcem sa opýtať už dlhšie pozorujem na našej bojovnici krútenie plutiev a šedé flaky. akvárium je už 7 mesiacov zabehnuté je v ňom sám vodu mu nemíme 1/3 1x do týždna odstátou vodou z vodovodu. Neviete čo by mu to mohlo spôsobovať a akok to vyliečiť ? ZA normálne odpoveďe vopred ďakujem. prikladám aj fotografiu plutiev, hlavu sa mi nepodarilo odfotiť
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2018 10:28 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Andaska
Krupička. Léčiva máš správné, snad to zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 10:13 Andaska – Krupicka nebo plisen?
Fotka k příspěvku Ahoj, poradte prosim co je to za nemoc? Cichlidky jsem vylecila (aspon doufam) z vodnatelnosti (meli vypoukle oko a bily vykal) a hned potom se na nich zacaly objevovat bile tecky. Lecim eshou exit a eshou 2000, ale zatim beze zmeny.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2018 09:57 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: KLeo
A co dusík - máš ho změřený? Jestli ty problémy nastartovalo totální překrmení, tak se ti mohla také totálně rozhodit voda. Měníš vodu? Asi moc ne vzhledem k tomu, jak popisuješ léčbu - do AQ neustále liješ fůru léčiv. Jestli ono to nebude mít souvislost - pořádná otrava dusíkem + AQ plné chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 11:22 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Zvláštní skvrna na ocásku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem,

už delší dobu pozoruju na jedné neonce jakoby ztrátu barvy na ocásku. Nic nakažlivého to nebude, protože už by nakazila zbytek hejna, ale má to jenom ona.
Víte někdo, co by to mohlo být?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.06.2018 10:04 Muž Zip [277] Re: Aaa
Nejsem odborník na nemoci, ale osobně bych v tomto případě na nic nečekal, odlovil a šetrně utratil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 20:51 Aaa – Rybka-choroba?
Fotka k příspěvku Zdravím! Jedna moja rybka, neonka, mala pár dní nafučané bruško. Bolo mi povedané, že buď má vodnatielku alebo sa nedokázala zbaviť vajíčok. No dnes asi po 4 dňoch jej začalo z tela niečo trčať. Neviete mi niekto prosím poradiť, čo to môže byť? Ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 18:29 Žena KLeo [13] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak už se 2 rybám přidal i rozpad ploutví,takže to tedy asi je bakteriální nákaza, ale léčím je už 6 dní Terap AB a účinky žádné...
Léčím podle současného návodu na obale-1 kapka/litr vody a po 3 dnech možno zopakovat. Návod se ale neshoduje s původním návodem z dřívějška, který byl tak úspěšný a tolik chválený mnoha akvaristy,a kde bylo možné použít až 5 kapek/ litr. Mám tedy zvýšit dávkování?
(Současné složení je: Tetraboritan sodný, Tris-pufr,Methilthionini chloridum)

A navíc měl být tento lék dobře snášen i krunýřovci (dle zkušeností jiných),ale mému albínu se už teď při dávce 1 kapce/litr objevil rudý (překrvený?) flek na hlavě, který se mu už v minulosti objevil, když bylo ve vodě něco špatně (třeba z otravy).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 20:49 Muž pavel3000 [0] – ocasní ploutev - bulka
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu, cichlidka kakadu má na ocase jakýsi útvar, fotka je mizerná, stejně jako foťák s fotografem. Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 12:01 Muž kofejn [963] Re: kvietik
Dík, zatím ji budu jen sledovat a přidávat 1-2x týdně fishtamin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 08:47 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: kofejn
No na dierovku to nevyzera
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 22:38 Žena KLeo [13] - Živorodky – Problémy s plaváním a polehávání na dně
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak po několika dnech se rybám přidaly nové příznaky. Kvůli původním kožním příznakům jsem opakovaně použila Eshu 2000 a o třetinu jsem zvýšila dávku,po pár dnech poté přestala většina ryb se slabým povlakem být matná.

Začaly mít však některé potíže s plaváním a polehávat na dně+ k tomu zrychleně dýchají,a přibývá jich.
-buď jen často polehávají na dně,ale plavají normálně (v teplejším akváriu).Dnes úhyn-bez jiných viditelných příznaků(foto 1),dalších několik vypadá podobně.Takovéto ryby mají menší chuť k jídlu.
Jen jedna ryba tu plave s pokleslým ocasem,plave málo,a to už aspoň měsíc.
A jedna mečovka má bouli na břiše-na bouli má zježené šupiny a červené tečky (foto 2-ale není to na fotce moc vidět)-proto mě napadlo,že by v akváriu mohla být bakterióza?
-nebo začnou mít různé problémy s plaváním-a to pak střídají s poleháváním na dně. (v trochu chladnějším akváriu)
Jedna plavala s pokleslým ocasem,pak už jen kolmo hlavou nahoru(foto 3,4) nebo ležela,a do týdne bylo po ní.Další vypadá podobně-zase bez jiných příznaků.
Jedna zas plave s ocasem táhnoucím jí nahoru (foto 5) ale dokáže plavat i rovně -tato jediná s těmito příznaky má i asi bělavý povlak.
Chuť k jídlu je normální.
Všechny tyto mají společné zhoršené dýchání.

Před objevením těchto příznaků byly ještě úhyny-1 plata co dýchala jen na 1 stranu žaber,1 postávající nad filtrem a 2 další bez příznaků.

Eshu 2000 jsem zvolila, protože jsem byla asi před měsícem na necelé dva dny pryč,a rodina bohužel krmila a překrmila,i když jsem dala zákaz krmení. A potom se stav ryb v obou akváriích začal zhoršovat.
V malém to bylo když jsem přijela horší-tady bylo vločkové krmení na dně v dávce tak na týden,kalná voda a všechny ryby u dna a malátné a špatně dýchající. Ve velkém byly jen obilno-zeleninové wafers pro krunýřovce nekalící vodu, asi 20,a vzhledem k tomu a k většímu množství vody ryby vypadaly v pořádku. Mohlo se za tak krátkou dobu,co nesnězené krmení leželo v akváriu, přemnožit něco patogenního, nebo ty přetrvávající následky v malém byly “jen” z dusičnanů?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2018 22:44 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak se mi zdálo, že se ryba lepší, ale zdá se mi, že se rybě vystupuje oko. Bolák se zmešil, ale nezmizel. Udělal se jí ještě jeden u řitní ploutve, který prostupoval je na pravoboku i levoboku.
Měním víc vody, fishtamin na Vipagran jsem dával od nemoci jen jednou, živé už dávám jen ze sudů. Ryba pořád vitální a prohání druhou samici.
Je to děrovka( rybicky.net/nemoc/d%C4%9Brov%C3%A1-nemoc-cichlid) nebo tohle rybicky.net/nemoc/aeromonas-salmonicida ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2018 22:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: skycze
-utratit
-správný postup s odlovením a separací
-hostitelské virové bunky by mohly v případě prasknutí infikovat ostatní ryby
-bez laboratorního vyšetření ,nelze přesněji určit
-léčba je neefektivní a ne vždy ,v těchto případech ,úspěšná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 20:05 skycze – Nemoc paví očko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny, mám dotaz mám asi 5 měsíců založené rostlinné akvárium. Dneska jsem si u jednoho pavího očka všiml boule před zadní ploutví nevíte někdo co by to mohlo být? Je to nemoc? Vodu měním 1/3 každý týden a dle měření vody je vše OK (dusitany, dusičňany atd...)
Rybka je aktivní, ale separuje se od ostatních rybek. Pro jistotu jsem ji zatím odlovil, ale nevím zda ji vrátit, abych neohrozil ostatní. Děkuji za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 06:23 R Muž romant [27987] Re: Passenger77
Pošli jí na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 21:22 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Passenger77
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak aspoň pár výřezů z fotek...ale je to mrštná potvůrka, tak nejsou úplně nejostřejší... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 09:40 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Passenger77
Co to je nevím. Ale podle popisu to je podobné, co jsem měl na neonce. Dal jsem ji do separace, horšilo se to a nakonec šla k ledu. Neriskoval bych celé akvárium, až to praskne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2018 22:03 Muž Passenger77 [524] - Rostliny – Nemoc Tetra ohnivá
Zdravím, všiml jsem si na 1ks Tetry ohnivé podivně vykuleného oka. Nepodařilo se mi to před večerkou nafotit, ale vypadá to podobně, jako kdyby měla mezi okem a hlavou distanční kroužek hmm Jinak chování ryby se nijak neliší od ostatních, zasaženo je pouze jedno oko jedné rybky.
Netuším, kde k tomu přišla...nic živého jsem tam měsíce nepřidával.
Zítra zkusím znova odfotit.
Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 16:40 Žena Beastie [320] Re: ctibum
druha fotka na tehle strance - www.seriouslyfish.com/… , ja zrovna nakrmila,takze bych to nevyfotila ani zaboha :)

jeste trosku vetsi propad nez je viditelny tady, trochu ustoupi mizi po najezeni, ale uz tyden krmim kazdy den, a ty ryby to maji stejne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 16:31 R Muž ctibum [6920] Re: Beastie
Přidej fotku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 16:30 Žena Beastie [320] Re: ctibum
Nejak, ale mnohem mene, neni tam to prohnuti patere, jen ten propad bricha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 16:29 R Muž ctibum [6920] Re: Beastie
Fotka k příspěvku Nějak takhle?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 16:09 Žena Beastie [320]
Nejaky tip, co zpusobuje propadle bricho a naprosto zadne jine priznaky? U vsech ryb v akvariu (uz par let mohu dodat, myslela sem si, ze je to druhem ryby, ale dle obrazku ostatnich neni).
Krmeni prijimaji dobre, zadne bile vykaly. Uz drive jsem mela podezreni na parazity, takze mozna zase nejake odcerveni jim neuskodi.
Ma nekdo tip cim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 15:08 Žena panikaaaaa [730] Re: lacewings
Teplota se zvýšila o 1°C, otepluje se ;-) Teď mají 25°C.
Dávkování bylo 40 kapek na rovných 200l.
Vyměnila jsem polovinu vody.
Sumci zatím drží. Trochu rychlejší dýchání, ještě horší schopnost plavat, než je obvyklé... Sem tam je unáší trochu proud (není nijak silný), pak se vzpamatují a vrátí na pozici u skla.
Jsou jestě děsně mrňavý cca 5cm a v tom může být ten problém...
Jinak mám před lety s Eshou u stejného druhu sumců, ale už dospělých kusů dobrou zkušenost, tak mě ta reakce taky překvapila...

Jdu připravit Ostnáčkům separaci, abych mohla v jejich léčbě pokračovat a tady dám pár dnů vodoléčby ;-)

Děkuju za pomoc ahoj
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1301