Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2018 17:30 Žena panikaaaaa [730] – Re: lacewings
Děkuju mnohokrát, Miloši!
Jdu na to. Tak snad to bude za ty tři dny dobrý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.05.2018 17:25 R Muž lacewings [5415] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: panikaaaaa
-11.5. - 7 = 4.5. a co se dělo to datum?
-eSHa exit ,tři dny ,následně ten třetí den i eSHa 2OOO a pouze tu jednu dávkuv v akva
-stáhnout cca třetinu vody ,aplikovat léčivo na celý objem ,po třech hod .doplnit
-jde pravděpodobně o jeden z několika druhů plísní ,kdy k tomu dojde přenosem kytek
-jsou tam parmičky ,trnovec a hrotočelec ,tak raději celé akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2018 08:47 Žena panikaaaaa [730] – Ostnáček
Fotka k příspěvku Doufala jsem, že tohle vlákno nebudu muset nikdy použít, ale...
Ostnáček modrý, doma asi měsíc, má na ocasní ploutvi větší bílou tečku- vypadá jako chuchvaleček plísně- a to samé má i nad okem a na prsní ploutvi. Je aktivní, žere a žádné další příznaky jsem nespozorovala... Ostatní ryby v nádrži nemají žadné viditelné poškození...

Prezentace:
rybicky.net/nadrze/23672-vol-iii


Prosím o radu, zda léčit celou nádrž, či jen rybu odděleně. A zda je dobré v tomto případě použít Eshu 2000?

S nemocemi moc zkušeností nemám, budu vděčná za každou radu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2018 04:35 - Re: KLeo
Ja akváriá mám delené bežne a takéto problémy nepozorujem.Myslím,že samotné liečenie v takom rozsahu môže rybám poškodiť pečeň,tie následne chradnú.Pridružujú sa sekundárne problémy - možno i tá strata farby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 23:01 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: Prašan
Na té fotce je to špatně vidět,ale ploutev se nerozpadá,ryba s ní zrovna hýbala,jen je zakalená.
A na bakteriální infekci už jsem také ještě předtím akvárium přeléčila,více mám v deníku.Příčinu těchto kombinovaných problémů vidím v síťové přepážce,kterou jsem dříve měla akvárium rozdělené napůl,a ta polovina bez filtru se pokazila asi kvůli horší propustnosti síťky,o které jsem nevěděla.
Jinak vodu měním po 4-5 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 22:46 - Re: KLeo
Začal by som častejšími výmenami vody.Zdá sa,že máte viacero problémov naraz a táto posledná fotka by zrejme poukazovala na bakteriálny rozpad plutiev.Menej kŕmiť,to na čas prospeje akvárku i sumcom ak majú parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 22:05 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: Prašan
Fotka k příspěvku Tady ještě přikládám fotku zakalené ocasní ploutve.

Také si myslím,že to jsou paraziti,otazkou je jací?
Já jsem myslela,že je Esha 2000 právě tak dobře účinná i na parazity (mimo žábrohlístů)...Mám doma ještě Sera Omnipur,ale ta obsahuje i malachitovou zeleň,tak tu nemůžu použít kvůli sumcům.

Ta plata z první fotografie už také uhynula.

Vnitřní parazity mají bohužel také-mají nezdravě vypadající světlé výkaly už nějakou dobu,ty už jsem léčila opakovaně Eshou ndx (na hlístice) i Eshou Hexamita,ale neúspěšně.

Teď jsem se zaměřila na léčbu kožních a žaberních příznaků, protože se objevily úhyny.Ty střevní potíže jsem chtěla řešit zase potom. Objednala jsem si Eshu gdex (obsahuje Praziquantel), která má být jak na žaberní a kožní červy,tak i na některé střevní parazity (tasemnice),tak jsem doufala, že by toto mohlo zabrat. Ale balík pořád ne dorazit,tak budu muset nějaký lék asi koupit znovu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 21:14 Muž kofejn [962] – Bolák a bílé hrbolky na těle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj akvaristi, netušíte, co by mohlo být mé skaláře? U prsní ploutve se ji udělal bolák a navíc má dva bílé hrbolky na rozhraní ploutev/tělo. Skalára se chová normálně, žere, rve se a je aktivní. Jediné co mě napadá, že jsem si něco dotáhl s živým krmením. Ale nádrž je bez ryb a lovil jsem minulý týden.
Ostatní ryby jsou snad v pohodě, respektive jsem si žádného defektu nevšiml.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 15:54 - Re: KLeo
eSHa 2000 je primárne liečivo proti pliesňam.Myslím,že v tomto prípade by mohlo ísť skôr o parazity(kožné alebo žiabrové).Prípadne možno i vnútorné Camallanus(JBL Nedol).Takže si vlastne ani neliečila.Určiť správne ochorenie,tak na to treba mať buď skúsenosť,prax alebo i mikroskop.Zlou liečbou ryba len viac trpí.
Ichtyophthirius-multifiliis (Sera Costapur/ eSHa exit)
Dactylogyrus(Sera Med Tremazol)
eSHa exit môžeš kombinovať s eSHa 2000.
No neviem či v takom stave rybám ešte viac neublížiš.Po liečbe si filtrovala cez aktívne uhlie?
Toto neber ako istú radu,skôr len ako možnosti.Si takto netrúfam radiť podľa fotografie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 15:16 Žena KLeo [13] - Živorodky – Žábrohlísti nebo nedoléčení kožní paraziti?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,několik mých živorodek polehává na dně akvária (min.3) a některé mají už i bílý povlak na těle i ocasní ploutvi,ale žerou.
K tomu jedna ryba už přes týdnem má problémy s plaváním-hodně rychle mává prsními ploutvemi,ocasní má pokleslou (ale ne zkřivenou) a moc dlouho se neudrží ve vodě,tak převážně jen leží na dně a mává přitom ploutvemi,ale žere a nemá žádné příznaky na kůži.
Jiná ryba se v neděli večer začala držet pod hladinou, nežrala a po lehčím přisolení (2 pol.lžíce na 110 l) jsem ji ráno našla mrtvou,bez jiných příznaků mimo zhoršeného dýchání.
Třetí ryba měla včera slepenou jednu stranu žaber,dnes už ne, ale má ji zvětšenou a na ní bílý povlak,tahle má trochu povlak i na těle, nežere a vypadá špatně (foto 1,2).
Pak mám ještě menší dočasné akvárium,kam přendavám dospívající samečky ze společného-tady příznaky jen že některé ryby často postávají nad filtrem,ale žerou.Jedna sešlá ryba (po asi 3 týdnech postávání nad filtrem) uhynula a ke konci se jí slepily ploutve.Akvárium před úhynem přeléčeno Eshou 2000 bez úspěchu,po úhynu jen zasolení,ale tento týden už tu taky pozoruji začínající kalení ploutví.
V obou akváriích mezi léčbami dávám vitamíny Esha Optima.

Nedávno jsem akvárium též přeléčila Eshou 2000-kvůli kožním příznakům ryb:občas se některé udělal jakoby bílý pupínek na ocasní ploutvi (vždy jen jeden-foto 3),některým se trochu loupala kůže na hřbetě,občas se otíraly o dno,jedna neonka měla trochu bílý povlak u ocasu a později pokleslou a dolů zakřivenou ocasní ploutev .Myslela jsem,že by to mohla být Chilodonella. Esha zabrala až na neonku,která potom uhynula, a tak jsem přeléčila znovu pár dní po úhynu neonky, pokaždé po prodlouženou dobu 5 dní, protože se příznaky začaly vracet.

Teď ty prvotní příznaky nemají,ale mají ty jiné včetně žaberních (viz.první odstavec). A jedna mladá ryba má odstávající skřele s tmavě červenými žábrami (ale možná je jen tak narostlá,bez jiných příznaků,má je tak dlouhodobě- foto 4 ).
Můžou to být nedoléčení kožní paraziti (i když jsem léčila delší dobu) nebo žábrohlísti?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2018 19:23 Žena Bella [1024] - RostlinyRe: dan2082
Mohlbys napsat jak presne cistis ten filtr a proc tak casto? A proc dva filtry na 52litru? Zaloz si prezentaci s fotkama, pak se bude radit lip :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 17:54 dan2082 Re: NHKG
Bohužel fotku v tuhle chvíli poslat nemohu, ale děkuji za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 17:47 dan2082 Re: dan2082
Abych doplnil jedná se o 52l akvárium, v provozu je cca půl roku. Každý týden odkaluji a měním cca 1/3, dále jednou za 14 dní čistím jeden ze dvou filtrů. Kdyby někdo měl ještě nějákou otázku rád zodpovím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2018 17:47 Muž NHKG [3898] - HadohlavciRe: dan2082
Chtělo by to fotku. Ale podle popisu bude nejlepší rybu utratit a zaměřit se na podmínky v akváriu. Vypadá to na tuberkulózu.:
rybicky.net/clanky/1204-mykobakterioza-ryb-tuberkuloza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 17:42 dan2082 – Nemocná rybička
Ahoj lidi, mam nemocnou gold molly a potřeboval bych poradit co je to za nemoc, jaká by mohla být příčina a jak to léčit. Je vybledlá, hubená a řekl bych že má nějákou deformaci páteře. Většinu času jen leži na dně a nepříjmá potravu. Mohl by mi někdo poradit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2018 08:23 Muž Driv3r [236] Re: vero-ni
Údržbu, častěji a pravidelně výměna vody a odsátí kalů. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2018 21:04 Žena vero-ni [134] – nemoc halancika
Ahoj,
prosim o radu. Halancik vice dni polehaval po dne, nemel prilis zajem o jidlo a vice se ukryval. Samicka je uplne v poradku, zrava. Menila jsem tedy vodu obden 1/2, ale dnes jsem jej odlovila a poradne prohledla- odstate supinky na hrudi, po tele jakoby droboucka vlakna plisne?, zrychlene dychani a jakoby belava otekla,opuchla tlamka. Trosku i mel problem udrzet rovnovahu. Copak to mohlo byt? K zadne zmene nedoslo. Max se zvedla teplota na 24 z 22, ale postupne, ne skokem. Rybku jsme bohuzel utratili, aby se netrapil.. diky za rady a co pripadne zlepsit. Vero-ni

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   28.04.2018 20:28 R Muž ctibum [6534] Re: petko
petko napsal: Já se ptám co s ní je a proč má to co na sobě má
Umírá. Protože ji týráš v nevhodných podmínkách.
A bude lepší, když se odejdeš radit jinam. Tady jen urážíš a zesměšnuješ, poradit si nenecháš, takže zbytečné pro všechny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   28.04.2018 17:03 R Muž Anthrax [4355] Re: Petko
A já viděl v Rusku tygra v kleci 1x2 metry. A je to snad příklad hodný následování? Že je někdo jiný hovado a udělá prasárnu a náhodou (či zdánlivě) se mu to nevymstí znamená že musím dělat prasárny taky? Zamysli se, proč ti tu radí víc lidí nezávisle na sobě to stejné. ;-) A že ti pravé pojmenování stavu věci není příjemné? Pravda nemusí být vždy příjemná. Nebo ti tu můžou všichni mazat med kolem úst a placat tě po ramenou, a tvrdit že je vše v pořádku. To jsi chtěl slyšet, když jsi sem vložil dotaz? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.04.2018 16:52 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Petko
A Elvis žije. Jedna moje známá ho teď viděla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 16:44 Petko Re: DavFM
Jedná moje známá měla akvárium velikosti 10l a měla tam 2 zavojnatky které hi vydržely 7 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2018 14:00 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: petko
To akvárko je malé. Závojnatka vyprodukuje hodně odpadních látek (hovna,chcanky) a je něco jiného, když to dělá do 200l akvária s kytkama než do 60l. Změř si N-látky a uvidíš, že už nedlouho po výměně půjdou hodnoty nad rozumnou mez.

Akvárium je super věc, ale na závojnatky se vykašli. Tahle až zdechne, tak už další nekupuj a pořiď něco rozumnějšího-hejno nějakých malých rybek nebo tak něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.04.2018 14:00 Muž Pepan [5042] - RostlinyRe: petko
petko napsal: A co mi to má pomoc? smich smich Já se ptám co s ní je a proč má to co na sobě má, a ne jak je chovat. Je směšné sledovat jaká banda tupců na internetu je. potlesk
Jenom ohled na redaktory tohoto fóra mi brání odpovědět, jak bys zasloužil. Řeknu Ti jediné - je mi líto ryb, které se k Tobě dostaly. Tím komunikaci s Tebou pokládám za uzavřenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2018 13:59 R Muž romant [27967] Re: petko
5x čistit akvárko za 20 dní mlže v sobě obsahovat právě onen zakuklený problém, tedy v tom čištění, protože pokud se to dělá dočista dočista je to špatně, neb se akvo stále a znovu zakládá a neustále se narušuje ledva vznikající biologická rovnováha, takže ono těch silných slov co používíš možná bude třeba, ale pro někoho jinýho. Měnit vodu takto často, naprosto v pořádku, píglovat kde co, naprosto špatně, tak jestli třeb zde by to nemohlo zazlobit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 13:54 petko Re: DavFM
DavFM napsal: To není směšné, to je smutné. Chtěl jsem napsat "kolego", ale raději ne.
Když máš rybu v bordelu, dostane z toho kdejaký bordel. Tady to začíná a tady to taky pro tvou rybu skončí, pokud nezměníš přístup k celé věci.


Akvárium mám 20 dní a 5x jsem jej za tu dobu čistil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.04.2018 13:50 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: petko
To není směšné, to je smutné. Chtěl jsem napsat "kolego", ale raději ne.
Když máš rybu v bordelu, dostane z toho kdejaký bordel. Tady to začíná a tady to taky pro tvou rybu skončí, pokud nezměníš přístup k celé věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -19   28.04.2018 13:48 petko Re: Pepan
A co mi to má pomoc? smich smich Já se ptám co s ní je a proč má to co na sobě má, a ne jak je chovat. Je směšné sledovat jaká banda tupců na internetu je. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 13:18 Muž Pepan [5042] - RostlinyRe: petko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 13:09 R Muž romant [27967] Re: petko
Ano, máš, za předpokladu, že budeš obden měnit polovnu vody budeš tam mít velmi účinnou biologickou filtraci a prosperující rostliny, potom proti tomu ani popel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -5   28.04.2018 13:02 petko Re: Pepan
Nechci poslouchat kecy typu: máš na to blbe prostředí male akvárium atd.
Ptám se či někdo ví co sní je nebo ne, jediné co chci vědět. Akvárium mám plně dostačující.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2018 12:19 Muž Pepan [5042] - RostlinyRe: petko
Ta závojnatka měla putovat do karantény okamžitě po donesení domů. Vše ostatní napsal afc1886.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2018 10:48 R Muž afc1886 [13565] Re: petko
64 litrů je na zavojnatku strašně málo a vzhledem k tomu, že jsi jí dal do karantény soudím, že tam určitě nebude sama. Vytvoř si tu prezentaci akvária, nebo tady dej aspoň fotku celého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 10:43 petko Re: ragus
Mám ji koupenou chvíli asi týden. Měl jsem ji v akvárku 64l, 2 vzduchovací kameny + filtr který je poháněn také kompresorem a navíc ještě filtr přímo do zásuvky. Dnes, jak jsem zpozoroval její flíček na těle, dal jsem ji pro jistotu do karantény.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 10:30 Muž ragus [135] Re: petko
Chce to víc informací o nádrži a určitě lepší fotku. Tyhle ryby jsou docela prasátka a potřebují adekvátní nádrž s odpovídající filtrací. Jinak je na problém zaděláno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 10:02 petko
Fotka k příspěvku Dobrý den. Chtěl bych se zeptat zda neví někdo co s tím. Rybička je neaktivní pořád leží u dna, jen na jídlo jde nahoru a pak zase leží dole. Dnes se ji také něco vytvořilo na těle. Jedná se o Závojnatku teleskopku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.04.2018 22:19 R Muž lacewings [5415] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: RudeRat
-přijde mi to jako "výkus" od ostatní osádky
-okraje nejsou zarudlé
-co ale bylo prvotní příčinou? ,tak to by byla pouhá spekulace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 22:03 Žena RudeRat [9] – díra v břiše2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak se mi povedlo ji vyfotit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 21:11 Žena RudeRat [9] Re: Rosťa
Koukni na tuhle stránku, tam něco o nemocech najdeš. www.akvarijni.cz/… ... Mě to dělaly taky. Tetry krvavé. Zkoušela jsem to i léčit, ale nic nepomohlo, nakonec jsem je musela utratit. Dělo se to v akváriu, které moc nefungovalo, nebyly tam kytky, nic moc světlo a krom tohodle divného plavání mi živorodky umíraly na vodnatelnost. Pak jsem na tom akvárku zapracovala - lepší světlo, pravidělně měnila vodu, kytky začaly růst a řasa mizet a dlouho dlouho se ryby chovaly normálně. Teď to jedna krvavá zase dělá, "stojí" schovaná mezi kytkama, hlavou nahoru v proudu blízko u hladiny. Začala s tím nějakou dobu potom, co začala prohrávat "natřásací souboje" se zbylýma dvěma tetrama krvavýma. Možná je stará, možná vystresovaná a možná taky nemocná a budu ji muset utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 20:56 Žena RudeRat [9] – díra v břiše
Ahoj, mám hejnečko dánií perlových a u jednoho z nich jsem dnes zpozorovala díru v břiše (celkem velkou, cca půlka délky bříška,.. břicho je z té strany trochu nafouklé), ve které jsou dvě malé bílé tečky. Žádný červík nečouhá, jsou to takové pevné bílé perličky, ale v tkáni v břiše. Fotku bohužel nepošlu, dánio je hrozně malé a nedá se to vyfotit. Máte s tím někdo zkušenost? Co by to mohlo být? Rybu jsem vylovila a asi ji utratím ve studené vodě, trochu zasolím, vydezinfikuju akvarijní pomůcky a budu doufat, že žádná další se nenakazila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 20:09 Žena drvi [2890] Re: Rosťa
A vodu měnit 1/3 co týden, živořící rostliny vyhodit a nasázet nové, obyčejné rychlerostoucí stonkovky, aby ti pomohly udržet rovnováhu v akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 19:37 R Muž romant [27967] Re: Rosťa
Poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 18:18 Rosťa – Rybička sebou svisle cuká
Fotka k příspěvku Ahoj, neveděli byste někdo, co může být rybičce, která už cca 3 týdny svisle hlavou nahoru pocukává o cca 2 cm, snaží se jako by plavat nahoru, ale padá zpět, jinak neplave vůbec, celé dny děla jen to, že mrská ocasem a tak se pocukává. Přikládám obrázek, video nejde. Je to tetra krvavá, mám je přes rok bez problému, nechtěl jsem ji zlikvidovat, kdyby se z toho dostala sama, ale teď začla to stejné dělat i druhá. Žerou normálně to vypadá. Jinak akvárko 60 l založené před dvěma lety, 3 hejna po cca osmi kusech neonek, tetry krvavé a tetry červenohubé, dále černá řasa, které se nemůžu zbavit a živořící rostliny. Vodu měním co dva tři týdny 1/3. Díky za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 09:50 Muž Driv3r [236] Re: pulkos
Pokud se s tím takhle trápíš co začít od znova a lépe? Řádná dezinfekce akvária a doplňků i rostlin a nové ryby.
Stare ryby jen rozšiřují nákazu dále.
Je otázkou jestli léčbou něčeho dosáhneš,rozhodně to bude nákladné a výsledky nejisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2018 06:14 R Muž romant [27967] Re: pulkos
Obvyklý výskyt je pravděpodobnější v tzv. bordel vodě, tedy nejlepší prevencí je pravidelná údržba nádrže a zvláštěpak výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 22:18 pulkos Re: lacewings
Dezorientovené nejsou a moc jsem k této nemoci nenašel. Léčit nejde, tak by to chtělo alespoň nějakou prevenci (ani tu jsem ale nenašel). Ale úplně mi to na to nesedí. Každopádně děkuji za radu a doufejme že po domluvené pitvě budu moudřejší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.04.2018 03:25 R Muž lacewings [5415] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: pulkos
pulkos napsal: ..mám dobrého prodejce ryb, který řeší i ryby v zoo.... Začínám být už bezradný (
- u tohoto druhu ryb zcela běžné
– epizootický vředový syndrom (kožní léze ,red spots, granulomatózní zánět-proces)
- nevyléčitelná exotická forma nákazy
- v některých případech se může jednat o epizootickou nekrózu krvetvorné tkáně ,kdy dochází k nárůstu dutiny tělní v důsledku zvětšení ledvin a sleziny ,krváceniny u báze ploutví ,ale tam by ta mortalita byla masivnější ,včetně dezorientace ,kterou neuvádíte
- opět neléčitelné
- pouze náhled pro případnou pitvu a mikroskop ;-) Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2018 23:22 pulkos – otevřené boláky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
nenajde se někdo zkušený, kdo by poradil. Mám akva cca 300l zhruba 6 let zaběhlé. Teplota 26 stupnů, odkaluji dno a měním 1/3 vody tak jednou za dva měsíce. Stravu se snažím mít pestrou, Tetramin, granule Sera, mražené patentky, občas moučný červ. Živé rostliny podporovány CO2 z kvasničáku. Mám dobrého prodejce ryb, který řeší i ryby v zoo.
K věci, celou dobu řeším uhyny ryb. Cca ryba měsíčně. Někdy je půl roku pokoj, někdy třeba tři do měsíce. Proběhla krupice a po kontrole pod mikroskopem zdárně přeléčeno bez větších ztrát. Nalezen i střevní byčíkovec po pitvě skalára, také přeléčeno. Tyto boláky jsou pod mikroskopem prý čisté a nevím čím to může být. Podezření mám na tuberkulozu. Ale ryby žerou, nehubnou a ani se něják nestraní. Někdy se bolák zahojí a zůstane jizva, někdy ryba uhyne. Test na tuberu by musel proběhnout na veterině, což je drahé a stejně neléčitelné. Ryby nehubnou, některé mi přijdou spíše stále lehce nafouklé. Někdy ryba uhyne i bez zjevných příznaků. Je na první pohled zdravá a vitální a najednou lekne a najdu jen ancíky, jak se vrhají na vzdechlinu. Jednou jsem dokonce porozoval pancérníčka, který se zastavil na dně a přestal dýchat(nebyl nafouklí, žádné viditelé poškození ani divné chováni). Asi před rokem jsem nasadil po kontrole boláků pod mikroskopem a konzultaci širokospektrální antibiotika, ale ani to nepomohlo. Začínám být už bezradný. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 20:48 Muž Mitroz [160] – Bíle fleky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
prosím o radu co může být za problém u černé skaláry viz foto. Bílé velké skvrny na jedné straně těla. Včera to ještě určitě neměla.
Nevím jestli je to jen odřené (občas se proženou jak je u nich zvykem) nebo jde třeba o něco plísňového. Ryba je čilá, žere, jinak se jeví OK.

Aktuální foto nádrže je v prezentaci (prvotina). Údržba pravidelná, každý týden cca 1/4 až 1/3 nové vody, odkalení 1x za 14 dní atd klasika.

Mám pro strýčka příhodu všechny léčiva od ESHA. Můžu ji dát do karantény se vzduchováním, nádrž na to mám.

EDIT: Na fotce je vidět podezřelé dlouhé hovino které tahá za sebou a barva taky je divně světlá...

Díky za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2018 17:44 R Muž afc1886 [13565] Re: Janka
Tady si přečti něco o tom CO2 co přidáváš do akvária. akvarijni-hnojivo.cz/…
A teď k akváriu. Chtělo by to hodně živých rostlinek např. rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus
Ale stejně bych současnou osádku daroval a začal znova a trochu jinak. Z těch fotek nejde pořádně vidět jaké je dno, ale taky se mi moc nepozdává. Tady ti dám ještě pár užitečných odkazů, které dostaneš jestli se tady zaregistruješ a než začneš číst, tak proveď výměnu části vody, kterou bych teď prováděl co dva dny.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2018 16:41 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Janka
Přípravek CO2 ve skutečnosti moc CO2 neobsahuje, je to docela chemka. Navíc tím vzduchováním si vyženeš i tu trochu CO2, co ti to dodá. Vypnul bych vzduchování a vykašlal bych se na to "tekuté CO2".
Mečovky je dobré chovat přesně v opačném poměru, cca 2-3 samice na 1 samce a ideálně 3 a víc samců v akváriu (kvůli sociálnímu chování těchto ryb).

Bylo by dobré vysadit nějaké nové nenáročné rostlinky (ne anubiasy) a snížit počet ryb a ideálně snížit počet druhů ryb, abys tam měla 1-2 druhy, pokud se chceš držet té týdenní údržby a ne častější.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 226

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 191457x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1301