Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2018 20:01 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Baushka
Jediné čo práve môžete pre rybky urobiť je prerobiť celé akvárko nanovo :-( Iné dno, živé rastliny, filter, väčšie akvárium... Ale to už patrí do iného tématu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   31.03.2018 20:01 R Muž afc1886 [14655] Re: Baushka
Rada by byla buďto koupit mnohem větší akvárium a hoooodně ŽIVÝCH rostlinek, nechat akvárium pořádně zaběhnout a potom nasadit vhodné rybičky. Tady to chce dát rybičky pryč a začít číst ty odkazy pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2018 20:00 Angus68 Re: Baushka
Rybky nemají kyslík ;-) Nejsou rostliny, které ho vydýchají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2018 19:55 Baushka Re: ctibum
Dost,pokud jde o sněhuláka, jde o přání nejmenšího člena rodiny, pokud o chyby v akvariu, tak u těch o věk přece nejde. Umělých kytek bych se já osobně taky ráda zbavila, ale doma narážím na argumenty: kdyby byli špatné, proč by je prodávali ve zverimexech? Vždyť ostatní je tam taky mají. Já bych ráda teď dostala radu k akutnímu problému. Byla by, nebo mám od vás smůlu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2018 19:48 Muž martmart [106] Re: Wanderer
To je myslim ztracene... 2.2 zalozeno, od toho dne v komentarich rady.. za chciple neonky poridila molly ktere to vzdavaji samozrejme jeste rychleji.. to je na prepadove komando..
Ps: snehulak je uzasnej.. to uz je demence..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2018 19:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Baushka
Teda koukám na ty fotky akvária s umělými rostlinami, sněhulákem a těmi komentáři s mrtvými rybami a napadá mě jediné:
Chcípla myška,
chcípla ryba,
prý se někde stala chyba.
Chcípla všechna zvířátka,
to je pěkná pohádka. :)

Dost ironie, tohle musíš od základu předělat, jinak se v tomhle vlákně budeš dotazovat neustále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2018 19:24 R Muž ctibum [6870] Re: Baushka
Můžu se zeptat, kolik ti je?
EDIT
Myslím to vážně. Přijde mi, že moc ne, tak aby se lépe radilo s ohledem na věk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2018 19:16 R Muž afc1886 [14655] Re: Baushka
Nediv se, že se jim u tebe nelíbí, je tam všechno špatně. Jediný vysmátý v tom akváriu může být opravdu jenom ten sněhulák. Máš nevhodnou osádku do tak malého akvária, nevhodné dno a plastové rostliny. Pročti si články pro začátečníky a zkus to potom znovu a lépe.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2018 19:02 Baushka – Molly u dna
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, tři Molly že čtyř se mi drží u dna a skrývají se. Trochu se tak chová i bettak, ale platy jsou ok. Nevíte co s nimi je a jak jim pomoci? Ráno jsem vyměnila 1/2 vody, ale zatím bez zlepšení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 15:53 strambm Re: drvi
Jj krycí sklo mám a dneska jsem si nechal poslat dalších 5 druhů rostlin, tak uvidím. Jinak zásobní substrát je jen v zadní straně akvária, kde mám ironicky největší problém s rostlinami, tak nevím zda je to tím, že ty v zadu jsou náročněkší nebo tím substrátem.
Jinak když už jsme u rostlin... zadní rostliny byly původně červené, ale postupem času blednou do zelena, je to špatným světlem?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   30.03.2018 15:18 Žena drvi [2894] Re: strambm
Nemoc neřeš, ta ryba vypadá, že je už v tak špatném stavu, že by bylo rozumnější ji utratit. A než si pořídíš další, můžeš doplnit rostliny. Žádný jíl do písku dávat nemusíš, rostliny ti porostou v písku bez problémů , navíc teď koukám, že máš zásobní substrát - ten je tam zbytečný, ale když už tam je, tak opravdu přidej hodně rostlin, jinak nemá co zásobovat a ty nespotřebované živiny ti budou delat problémy v rovnováze akva. Krycí sklo máš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2018 12:50 Jarda62 Re: strambm
Spoj si akvarijní hadičku a máš kruh.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.03.2018 11:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: strambm
Termostatu vůbec nevěř, ty čísla na něm jsou jen pro okrasu. Málokterý kousek topení se vleze do tolerance 2°C. Změř teplotu vody teploměrem (ideálně použij více teploměrů, i ty bývají občas hodně mimo).
Pistie se neboj, co ti bude překážet, prostě vyhodíš. Ona roste rychle. Pokud jsi z Ostravy, můžu ti plovoučky věnovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 11:04 strambm Re: ctibum
ctibum napsal: Inspiraci hledej u Drvi... ;-)
rybicky.net/nadrze/20090

jj asi jsem hledal inspiraci ve špatných akváriích

Anthrax napsal:
Nasaď plovoucí rostliny. Egeria densa, Ceratophyllum demersum nebo pistia stratiotes a další rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ . Ty totiž potřebuješ fungující rostlinnou hmotu teď. Naopak čekat až nebo jestli vůbec se něco rozzoste je k ničemu. ;-) S CO2 neblbni. Je celkem problematické sytit takto prťavou nádrž. Už teď máš problémy a sycení by to mohlo přidělat další.

Edit. Když teď koukám na prezentaci, tak ty tam máš toho místa na rostliny požehnaně i na dně ;-) Takže neváhej a sázej ;-)

od začátku plánuji na hladinu pistia stratiotes, ale mám k ní respekt a stále hledám v obchodech plovoucí kruh, který ji zabrání růstu ve středu akvária.

ctibum napsal: Teplotu něčím měříš, nebo vycházíš z nastavení termostatu?

Jen spoléhám na termostat

RE: Jsem rád za Vaše rady a určitě zkusím do písku přisypat trochu jílu a nasadit tam nižší rostlinky, ale toto jsou věci, které ze dne na den nevyřeším už jen proto, že si musím 90% věcí do akvária kupovat přes eshopy, protože ač jsem ze 100k města, tak zde není použitelná akvaristika. A navíc je v současné době pro moje akvárium důležitější vyřešit tu chorobu, už jen proto, že pokud dobře čtu ten přípravek, tak by měl mimo jiné škodit nitrifikačním bakteriím a krevetám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2018 09:07 R Muž ctibum [6870] Re: strambm
Inspiraci hledej u Drvi... ;-)
rybicky.net/nadrze/20090
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 08:26 R Muž Anthrax [4739] Re: strambm
strambm napsal:
S rostlinami už moc neudělám, protože je vesměs není kde nasadit, takže musím spíše čekat až povyrostou, případne jim pomoci s CO2.


Nasaď plovoucí rostliny. Egeria densa, Ceratophyllum demersum nebo pistia stratiotes a další rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ . Ty totiž potřebuješ fungující rostlinnou hmotu teď. Naopak čekat až nebo jestli vůbec se něco rozzoste je k ničemu. ;-) S CO2 neblbni. Je celkem problematické sytit takto prťavou nádrž. Už teď máš problémy a sycení by to mohlo přidělat další.

Edit. Když teď koukám na prezentaci, tak ty tam máš toho místa na rostliny požehnaně i na dně ;-) Takže neváhej a sázej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.03.2018 23:42 R Muž ctibum [6870] Re: strambm
Teplotu něčím měříš, nebo vycházíš z nastavení termostatu?
Já bych řekl, že filtr je naprd a vyměnil bych ho. Třeba za Dennerle Nano Clean. Ale to už patří do jiného vlákna (rybicky.net/forum/7510).
V tak malé nádrži bych nezabíral místo (a neubíral objem) velkým kamením a raději místo nich sázel...
Údržbu obecně bych prováděl jednou týdně 1/3 objemu. Ale teď s tím léčením si počkej na další rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 23:23 strambm Re: ctibum
kal bych neřekl, spíše bych to svedl na sienergii bublinek, špatného foťáku a faktu, že jsem před několika hodinami nakapal do vody tu chemii na odplísnění.
U teploty jsem vycházel z www.hlidanimazlicku.cz/…, tak děkuji za postřeh ihned přitopím.
S rostlinami už moc neudělám, protože je vesměs není kde nasadit, takže musím spíše čekat až povyrostou, případne jim pomoci s CO2.
Co se týče filtru, chápu dobře že ho mám vyměnit za větší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2018 23:05 R Muž ctibum [6870] Re: strambm
No, co s rybou ti neporadím, to si počkej na jiného, ale jako příčinu bych tipoval nevhodné podmínky.
25°C je podle mě na Bettu málo.
Stejně tak je tam krutě málo rostlin.
Filtr spíš jen honí vodu, velikost molitanu je minimální.
Údržba 1x za 14 dní je, řekl bych, hodně málo na tak malou a nezaběhlou nádrž s takovým filtrem.
Je tam zákal, nebo to jen tak vypadá?
Možná i ty zásobní substráty nebudou dělat dobrotu, když nemá živiny moc kdo spotřebovat, ale to jen uvažuji nahlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 22:46 strambm Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 21:06 R Muž ctibum [6870] Re: strambm
Chtělo by to přinejmenším fotku ryby. K tomu se ideálně i zaregistruj a založ prezentaci nádrže s vyplněnými údaji a informacemi o filtru, údržbě atd. a celkovou fotkou. Pak se bude radit lépe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2018 20:52 strambm – bojovnice
Dobrý den,
v 30l akváriu mám 1 bojovnici, 3 šneky a 7 krevet (jedná se o cca 1,5 měcíce staré akvárium, faunu jsem nasadil minulý týden). V pondělí jsem na ni vypozoroval bílé fleky na šupinách a bílé až šedé chuchvalce na konečcích ploutví. Většinu času tráví na dně, někdy plave nepřirozeným stylem, skoro nežere.
Nemoc jsem na základě fóra určil, že je plísňového charakteru. Na který je doporučován přípravek eSha Exit, ve zverimexu mi prodali jako jeho alternativu Sera mycopur.
Dávkuji již třetím dnem 25 kapek denně, stav ryby se podle mě zhoršuje plíseň pokrývá den ode dne větší část jejícho těla.
Proto se ptám... Jsem netrpělivý, určil jsem špatně diagnózu, mám špatné léčivo a nebo se již s rybkou nedá nic dělat a mám čekat na nejhorší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 15:24 Žena Kahlan [0] – Gavunek
Fotka k příspěvku Mohu se zeptat zda nevíte co to tam má? Jako by tam měla jikry..
Jinak je to Gavunek Boseamanuv..ještě mladá.Gavunky mám krátce takže si nejsem jistá ničím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2018 10:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Papik
- pokud si nejste jist léčbou v důsledku uvedené reakce jedince ,vyčkal bych ,zda se to bude v řádu -cca 24-48 hod u tohoto jedince opakovat(případně u ostatních) a následně bych použil v opakované reakci přeléčení ,které by bylo vhodné zde konzultovat v součinnosti se založením prezentace ;-)
-anotace ,omluva ,prezentaci máte ,nevím kam jsem se v náhledu díval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 10:10 Muž Papik [617] Re: lacewings
Ano, použil jsem základní dávkování. Noví pancéřníčci měly červené body (red dots), jeden se dokonce objevil na samičce gupky, jiná gupky měla dlouhé bílé výkaly a zdržovala se u topítka, žrala málo.

Po léčbě některé body zmizely nebo vybledly, gupky vypadají v pořádku, žerou stejně hladově, jako předtím.

Nemám v tomto bohužel žádnou zkušenost, takže nevím, podle čeho poznat, že léčba zabrala nebo jestli je jí nutné co nejdříve opakovat, třeba i zvýšit dávky, jak píšete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2018 10:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Papik
Papik napsal:.... Je možné, že léčba nezabrala nebo možnost, že si jen tak hraje?...
-ano ,ta možnost zde je
-záleží na provrovedené aplikaci léčiva (postupu léčby)
-nemáte prezentaci , u té aplikace je důležité vědět ,ke kterým druhům ryb je léčivo použito a poměr léčiva k objemu akvária
- uváděné základní dávkování je mnohdy nedostatečné při silnějším parazitním zamoření
- v některých případech je vhodná kombinovaná léčba ,kdy se provede aplikace do akvária a vedle toho je provedena i doplnková koupel nejvíce postižených jedinců ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 08:35 Muž Papik [617] Re: lacewings
Tak i tato rybka se přes noc "červa" zbavila. Nedávno jsem přidal tři nové pancéřníčky bez karantény (nemám karanténní nádrž) a tím začaly problémy. Přeléčil jsem akvárium eSHou gdex proti kožním i žaberním parazitům, spolu s eSHou 2000.

Po přeléčení jsem tuto sobotu vyměnil vodu, jak píší v návodu a přidal eSHu Optima.

V neděli se opět jeden pancéřníček občas otřel o dno, splašený, jako když do něj střelí (dělal až piruety). Je možné, že léčba nezabrala nebo možnost, že si jen tak hraje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 10:04 Muž Driv3r [236] Re: Wanna
Bohužel netuším snad někdo ze zkušenějších bude vědět.
Mezitím založ tu prezentaci.s co nejvíce údaji.pokus se o lepší foto.
Jediné co dokážu takhle říct je více udržovat čistotu tzn častější výměna vody,Ob den a pozorovat co se bude dít.
Pak popsat chování příznaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2018 21:31 Wanna Re: Driv3r
Omlouvám se, mám jen mobil. Je to bílé místo(bok)mezi žabrami a hřbetní ploutví. Jako by odřenina nebo něco podobného. Chemie žádná. Jen bioflor 5ml/týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2018 21:12 Muž Driv3r [236] Re: Wanna
A co na nich je jinýho?z fotek se nic nepozná neostré.založ prezentaci zdejší. :-) . přidej fotku,udej více údajů o údržbě.
Trošku to nabádá na dusičnany.ale tomu moc nevěřím pokud jsou údaje správný.
Spíš se škubou vzájemně a tak se uštvou.

Neleješ tam nějaký chemikálie na řasy šneky CO2?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2018 20:58 Wanna – Paví očko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, neví někdo co by tohle mohlo být? Ze dne na den se to objevilo na 3 samcích pavích oček, jeden už je po smrti.. Nevidím žádnou plíseň, plavou, žerou normálně, nafouklé také nejsou.. Jsou tam cca týden, nádrž hustě zarostlá, 2 měsíce byla v záběhu. pravidelné odkalování dna + výměna vody 1 za týden, filtr kostka + hlava.. 54l - 8 samců..

Děkuji za případné rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2018 15:07 Žena drvi [2894] Re: Jana
Chybami se člověk učí, uvidíš, že napodruhé (pokud dáš na rady) už to bude úplně o něčem jiném. Držím palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2018 15:03 Muž Kubaa [718] Re: Jana
S tím už asi moc neuděláte. Jak píše Anthrax, každodenní výměny vody, asi 1/2, ale ta ryba už to asi nedá. Pro příště by to chtělo dobře zaběhnuté akvárium (v provozu měsíc před vpuštěním ryby), plné prosperujících rostlin, pokud možno alespoň 30 litrů. A jak píše Anthrax, to akvárium je podezřele sterilně čisté - to je špatně. Voda se mění pravidelně, ale jen částečně, max cca 1/2, lépe častěji menší část. Dno se nijak zběsile nečistí, maximálně lehce odkalí, po roce provozu nemůže být takhle bílé. Takto vypulírované akvárium znamená, že v něm nejsou prospěšné bakterie, a bez nich to prostě nemůže fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 15:03 Jana Re: Anthrax
Akvarko jsme kupovali před rokem zaroven s rybou. Teplotu udržuje topitko stálou, myslím ze to bylo 25stupnu. Zkusím tedy měnit vodu častěji. Něco ji třeba nakapat do vody? Nějaký lék?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.03.2018 15:02 Žena drvi [2894] Re: Jana
Tu rybu bych už netrápila, to je, podle mých zkušeností, konečná. Pokud budeš chtít někdy v budoucnu chovat jinou bettu, podívej se tady na webu do některých malých akvárií, jak to má správně vypadat, hlavně se nenech obalamutit prodejci ve Zverimexech nebo jiných pet - shopech. Udržuj teplotu kolem 26 st, pravidelně vyměňuj 1 x týdně 1/3 vody a hlavně, nech nádrž HUSTĚ zarůst rostlinami, nebo přidej aspoň plovoucí. Důležité je i krycí sklo. A uvidíš, že to bude fungovat ;-)
Pro inspiraci: rybicky.net/nadrze/27262-hotel-u-rudika , rybicky.net/nadrze/27604-uzemie-bojovnikov nebo rybicky.net/nadrze/20090-alfa-betta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 14:48 Jana Re: Kubaa
Fotka k příspěvku Tady jdou vidět šupiny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2018 14:45 R Muž Anthrax [4739] Re: Jana
Ahoj, tohle už bude asi konečná. Jak píše Kubaa. Nevhodné podmínky pro chov betty, to akvárko navíc vypadá strašně čistě a to vždy signalizuje průšvih. To dno bylo nějak čištěné? Kolik tam je stupňů a jak je to akvárko staré? Určitě to chce rychlerostoucí rostliny (egeria densa, ceratophyllum demersum, atd.). Určitě bych vyzkoušel zvednout teplotu a zintenzivnit výměny vody. Denně bych měnil 1/3. Pokud by se stav nelepšil, tak pak bych poslal rybu na druhý břeh. Podle mě infekční vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 14:45 Jana Re: Kubaa
Akvárium ma 10l, měníme jednou týdně - 24h odstatou vodu, část vody z akvária vždy ponechám. Máme topitko, kdyz měla ryba filtr, tak se proti němu pořad nafukovala a po odstranění filtru uhynuly plovoucí rostliny, které tam měla.... nenapsala jsem, že má ryba jakoby odstávající šupiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2018 14:40 Muž Kubaa [718] Re: Jana
No v tom akváriu jsou od pohledu naprosto nevhodné podmínky, akvárium je velmi malé, málo rostlin, podivně bílé dno - takto v zaběhlém akváriu nevypadá - takže bych tipoval nevhodné parametry vody, pravděpodobně zvýšené toxické dusíkaté látky. Jak se o akvárium staráte, jak ho čistíte, je tam filtr, proč je tam tak málo rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 14:32 Jana – Bojivnice pestrá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu. Chováme již rok bojovnici pestrou, poslední měsíc se chová nezvykle, nafouklo se jí břicho a na hladinu vyplave jen při krmení a nadechnout se. Jinak leží na dně. Prikládám foto
Děkuji za radu, jak ji pomoci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 08:53 Muž Papik [617] Re: xx
Řekl bych, že ne, červ je rovný a krátký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 08:05 xx Re: Papik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 08:02 Muž Papik [617] Re: lacewings
Děkuji, pokusím se ho vyfotit, ale nebude to snadné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.03.2018 07:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Papik
Papik napsal: ...Stejného nebo podobného červa jsem včera objevil na samičce gupky, tentokrát vedle tlamky, kus pod okem.... hlístice lezou ze řitního otvoru.....
-může jít pouze o vývojovou proměnu parazita
-"hlístice" některé druhy jsou běžnou součástí akvária a lze je nalézt ve dnu ,na rostlinách v prostředí akvária (prospěšné druhy hlístic)
-k náhledu určení ,bude potřebné foto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 07:19 Muž Papik [617] – Co to může být?
Pancéřníček měl těsně vedle oka nějakého červa, tlustý čtvrt až půl milimetru, dlouhý 3 až 4 milimetry. Přisátý byl jednou stranou, občas se smrštil a zase natáhl, barva šedo-bílá. Rybka se díky tomu občas "zbláznila", šíleně plavala po nádrži, otírala se a snažila parazita zbavit. Povedlo se, druhý den už ho neměla.

Stejného nebo podobného červa jsem včera objevil na samičce gupky, tentokrát vedle tlamky, kus pod okem. Velikost stejná, jen barva byla spíše do světlejší černé.

Co to může být za potvoru? Co jsem četl, tak pijavice se přisají na obou koncích, jsou delší a černo-červené, kožní parazité jsou vidět jen pod mikroskopem a hlístice lezou ze řitního otvoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2018 21:29 R Muž ctibum [6870] Re: viki
Houbičku filtru neproplachuj "preventivně" každý týden, ale až když výrazně klesne průtok. Zbytečně ničíš užitečné bakterie, kterých tam i bez toho moc nemáš (čerstvé akvárko, malá "houbička", časté proplachování)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2018 18:48 R Muž afc1886 [14655] Re: viki
Máš akvárium jenom 10 litrů, tak žádného ancistruse nedokupuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 18:39 viki Re: romant
Děkuji mnohokrát za dobrou radu, o Torbenu jsem ještě neslyšel, určitě si ho pořídím a vyzkouším. A krmení tedy omezím a budu dávat pouze obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2018 18:34 viki Re: ctibum
Děkuji za rychlou reakci a výstižné rady.
Rostliny plánuji přikoupit,jednu plovoucí a ještě jednu k zasazení- a možná ještě jednoho malého ancistruse na čištění. Máte pravdu, že je akvárko relativně nové. Zabíhalo se předtím cca 3 týdny. Teplota vody kolem 28 stupňů. Na údržbu mám odkalovač a vždy jím odsaji cca 1/3 vody (teď to bylo denně kvůli léčbě, ale možníá je to moc často?) a každý týden ve vodě z akvária propláchnu houbičku filtru. Jinak, voda je vodovodní odstátá s kondicionérem na její úpravu. Ano, akvárko je zakryté. Při transportu ze zverimexu jsem rybu pašoval v kelýmku pod bundou tramvají cca 20 minut, takže se pravděpodobně nenachladila.
Aktuálně jsem léčbu ukončil a filtruji přes aktivní uhlí. Ryba dnes vypadá lépe a víc plave.
Jen ty ploutve vypadají pořád takové okousané(olámané).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2018 18:05 R Muž romant [27982] Re: viki
Teplotu na 28st a obden měnit polovinu vody, to by mohlo postačovat, jinými slovy budeš aplikovat vodoléčbu protože tvůj problém by mohl být v bordel vodě. Krmení na minimu, taky obden. Pořídil bych přípavek Torben a aplikoval dle návodu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198033x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1451