Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 89 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 21:31 R Muž romant [27983] Re: Kubasix
Poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2014 21:29 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Fotka k příspěvku Co s ním je? Už to asi nedá, ale aspoň pokus.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 09:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sniper66cz
Kdyby se to melo opakovat u dalsich kusu, doporucuji se podivat sem:
discus.sk/…
Na strane 9 je to jako ze Tve fotky pres kopirak, tak ze bys priste aspon vedel, co to muze byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 08:38 R Muž romant [27983] Re: barra
Jakpak je to akvo velký? Je to aspoň 300 litrů? Jinak by to mohlo být, jak myslíš, onen dutý dlouhý bílý výkal, jenž tu přítomnost střevních parazitů u ryb může signalizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 08:37 barra – dalsi foto
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 08:35 barra – bile dlouhe vykaly..jde o bicikovce? :/
Fotka k příspěvku Dnes rano jsem v akvarku našla takovýhle dlouhý, tenký, bílý šlahoun s nacervenalym zacatkem. V akva mam gibicepsku a 2 trnovce. Ostatni výkaly už vypadají normalne. Znamena to, že jedna z ryb ma strevniho parazita? Nebo to muze byt i nejaka mirnejsi varianta? A jak mam ted postupovat.. Dekuju za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 17:52 R Muž romant [27983] Re: george
Taky bych to na tu krupici viděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 16:30 Muž george [3] - Sumci
Fotka k příspěvku ahoj mám prozbu : anténky jako by měly krupičku ale přitom paví očka na sobě nic nemají ale antény jo a nevypadá to jako zbarvení prosím poraďte
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 20:36 R Muž romant [27983] Re: Sniper66cz
Do akva nalej slabej solnej roztok(pol. lžíci na 50 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 20:21 Sniper66cz Re: Designer
Díky všem za reakci. S rybičkou už jsem to ukončil... Doufám, že se to nebude opakovat u dalších kusů...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 18:32 R Muž romant [27983] Re: Moncicak
Moje doměnka mě vede na začátek, ale to už jsem ti psal několikrát. :-) Na otázku je těžko odpovědět, ale já bych to moc neřešil a rybu poslal na druhej břeh, ten popis dává tušit trápení s velmi nejistým výsledkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 18:07 Žena Moncicak [0]
Zdravim
Mam nemocnou platu koralovou, uz tri dny nezere a neplave. Je pohubla. Ostatni ryby ji chteli zlkvidovat tak sem ji dala do myho akva ktery pouzivam jako porodnicku. Pri teplote nad 25 se zacina vic hybat. Myslite ze se z toho dostane? A popripade co ji je? Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.06.2014 16:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sniper66cz
Ja jeste doplnim, neni radno si moc zahravat s nemocemi ryb, kde se jezi supiny a vznikaji takoveto rany. Rozhodne je lepsi akvarium v takovychto pripadech povazovat za infekcni prostredi a minimalne do nej nedavat ruku s nejakou rankou, jako ze se riznu a pak jdu neco delat do akvaria. Ostatni ryby rozhodne sledovat a bez dezinfekce nepouzivat veci pro toto akvarium v jinych, coz se tyka i rukou.

Mam dojem, ze obcas akvariste nedbaji na moznost opetovne nakazy a po leceni ryb pouziji neosetrene pomucky, ryby si zpetne nakazi, a pak nemohou akvarium vylecit, nemoc se stale vraci. Ale to uz je jiny pribeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 15:36 R Muž romant [27983] Re: Sniper66cz
Jak radí kolegyně, ukončit to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 12:43 Žena Turbínka [2558] Re: Sniper66cz
Podle mě je tenhle stav už konečná :-( Já bych jí poslala na druhej břeh. Možná se najde někdo kdo ti přesněji určí dg. ale pochybuju, že by ti někdo poradil návod, jak rybu dostat zpět do kondice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 12:35 Sniper66cz Re: Turbínka
Nn, to se ti nezdá, je to tak. Celkově se trochu straní, ale není vyloženě vystresovaná, je to spíš tím, že se jí ostatní ryby snažily oždibovat ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 12:31 Žena Turbínka [2558] Re: Sniper66cz
Zdá se mi to nebo má odstáté i šupiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 12:30 Sniper66cz Re: Sniper66cz
Fotka k příspěvku Ještě přidávám další fotku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 12:25 Sniper66cz – Čichavec - krvavé skvrny
Fotka k příspěvku Prosím o radu, o jakou jde nemoc. Včera ráno jsem si všiml zarudlého místa v oblasti břicha. Během dne to bylo čím dál výraznější a večer už z toho byly krvavé skvrny. Než jsem rybu přendal do karantény, ostatní ryby ji stihly poničit ploutve. Když se na ni teď podívám, vypadá to jako bakteriální rozpad ploutví, ale co ta krvavá "modřina"? Nevíte někdo, co by to mohlo být, příp. jak to léčit? (Pokud to tedy má smysl...)

Skvrny má skrze tělo z obou stran. Prakticky nepřijímá potravu a je nafouklá. Prozatím jsem zvýšil teplotu a přidal trochu soli.

Co si o tom myslíte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.06.2014 16:18 Žena Turbínka [2558] Re: Nelysa
Milá Nelyso, Aniko a Lenko, místo neustáleho opakování svých dotazů v několika vláknech ti doporučuji svoji energii vynaložit na něco užitečného, jako třeba přečíst si něco o svých chovancích a neplašit, příroda si poradí. Minimálně informace ve zdejším atlase ohledně tvých dotazů na paví očka jsou dostačující.
A teď k té bettě. Bez fotky těžko hádat, zda jsou to jen roztřepené ploutve od pranice, oděrky nebo něco vážnějšího jako třeba bakteriální rozpad ploutí. Fotografie ryby a informace o akváriu ve kterém žije by byly docela na místě (litráž, teplota, údržba, osazení rostlinami, spolubydlící atd.) Nic nezkazíš, když rybě zpestříš stravu (od mražených patentek, živého grindalu až třeba po více druhů kvalitních vločkových a granulovaných krmiv) a co celé ještě podpořit vodoléčbou (denně 1/3) a přidáním nějakého rašelinového výluhu třeba Torbenu a teplotu zvedneš o 2°C více než je teď. Pro bettu je ideální 25 - 27°C.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 14:39 Nelysa – Betta
Jak se dá léčit třepení ploutví? Mám to u bojovnice pestré... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 12:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Cherokee
Chce to aspon zmerit pH, coz v nejlacinejsim pripade prijde tak asi na 40Kc (mysleno test, ne jedno mereni). Tam bych zacal a mozna uz nebude potreba ani hledat nic dalsiho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 09:27 Muž Cherokee [0] - Sumci – plavání proti filtru
Zdravím, muj tchán ma problém v akváriu. Ryby mu najednou začali chcipat a neustále plavou proti proudu z filtru. Umiraji s zčervenalimi žábrami. Hodnoty vody nemame tak se snažíme memit vodu kvuli nitratum.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 15:55 radim Re: Designer
ten lehký zákal se ukázal, když byly ryby při stěhování ze staré do nové nádrže 3 týdny v ne zrovna ideálních podmínkách. Taky v té době stísněných prostor schytal od Hoplarchuse jeden ne moc přátelský "polibek" (ta jizva jde ještě vidět). Z toho se vylízal dobře... (asi v te době se oko zakalilo)
je to taky docela strašpitel, tak to přechodné ubytování protrpěl...
To zmizení duhovky se už ale děje dlouhou dobu a trocu mě děsí, že by to dostal někdo jiný. Nemužu tento příznak dohledat, ikdyž se mi zdá, že se to tady už někdy řešilo.
Ryby sleduju, jak píšeš...věř, že dost :-D Jinak na něm nesledeju nic zvláštního. Žere, nehubne ani naopak, poctivě hlídá se samicí květináč, včera se zas vytřeli blázni, takže i barvy jsou pěkné. Jen prostě vypadá s těma očima jak zombí...
Zkusím ho kdyžtak odfotit kdyby se to měnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 15:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: radim
Zakalene oko neni vec, kterou by bylo vhodne podcenit. Stejne jako hubnuti ryby, nafouknuti ryby, vylezajici oko, muze byt priznakem selhavani vznitrnich organu. Oko se zdrave rybe jen tak nezakali, ale na druhou stranu vim, ze i se zakalenym okem muze ryba zit normalne a nemusis pozorovat zadne dalsi priznaky. Je to nejspis otazka toho, jak ryba dokaze dal odolavat nejakemu napadeni a nebo nevhodnym podminkam.

Cim to je zpusobeno, pochybuji ze Ti to takhle nekdo rekne, ale oci jsou jednou z veci, ktere u ryb sleduji, abych odhalil mozny prusvih. Rybu urcite sleduj, jake ma vykaly, zda normalne zere atd. Podivej se take na rybu jako bys hledal lesk, jestli nekde nema do seda az namodrale zakalenou kuzi. U Cichlid ocekavej, ze muze jit o vnitrni parazity. Ne ze by jine ryby jimi nemohly trpet, ale nejcasteji jsem se s nimi setkal u Cichlid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 14:55 Žena aa [2] Re: MarekP
Dobře, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 14:51 Muž MarekP [812] - MalawiRe: aa
Já bych ji tam v klidu dal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 14:47 Žena aa [2] Re: MarekP
Díky. Ale co s tou solí? Objednala jsem si eshu přes internet a dneska, ještě než přišla, jsem měnila vodu a solila. Můžu tam teď dát eshu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 14:44 Muž MarekP [812] - MalawiRe: aa
Žádnou vodu po dobu léčení Eshou 2000 neměň. Postupuj podle návodu. Ale doporučuju dávkovat alespoň dvojnásobné množství Eshy 2000, než je uvedeno v návodu, protože v návodu je uvedena preventivní dávka, která se doporučuje při zakoupení nových ryb nebo rostlin.
Takže 1. den: 50 kapek (na 100 litrů), 2. a 3. den 24 kapek. A taky můžeš léčení v případě nutnosti prodloužit o další dva dny, opět 24 kapek denně. ;-)
Ani po ukončení léčby nevyměňuj vodu. Vyměň ji až při klasické pravidelné údržbě, jak jsi zvyklá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 14:13 Žena aa [2]
Tak mám tu eshu, píšou tam třídenní dávkování, ale chci se zeptat, nemám každý den taky vyměnit část vody? A můžu dát do akvárka eshu, když je tam ještě sůl?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 18:46 radim
rybicky.net/k/forum/595952.jpg
je to nemoc, nebo ne? ten lehký zákal oka má pořád...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:47 Žena aa [2] Re: romant
OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:42 R Muž romant [27983] Re: aa
Tak se netrapme navzájem a nechme tomu volnej průběh. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:32 Žena aa [2]
Fotka k příspěvku Tady to je, ale je to na nic.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:14 Žena aa [2] Re: romant
Já vím, ale to moc nejde vyfotit, ale ještě to můžu zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:07 R Muž romant [27983] Re: aa
Já rozumím tomu, že chceš slyšet, že se o nic nejedná, ale jenom z popisu potenc. problému se velmi těžko reaguje ve smyslu pevnějšího názoru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 17:05 Žena aa [2] Re: romant
No, to nejsi, ale jsi mnohem zkušenější než já (a lepší). Takže si myslíš, že je to možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 16:59 R Muž romant [27983] Re: aa
Nevím, nejsem vševěd. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 16:57 Žena aa [2] Re: romant
Vodoléčbu se zasolením už dělám kvůli jednomu ancistrusovi. Ta ryba to tak má už asi 2 týdny, je možné, že to nic není?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 16:52 R Muž romant [27983] Re: aa
Jako plíseň. Vodoléčbu s lehkým zasolením vody(pol. lžíci na 50 litrů). Když to nezabere tak třeba eSHu 2000, ale chtělo by to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 16:38 Žena aa [2] Re: romant
Taky se mi zdá, že má nafouklé bříško. Jestli je to nějaká plíseň, jak to řešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 16:19 R Muž romant [27983] Re: aa
Zřejmě nějaký druh plísně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 14:12 Žena aa [2]
Moje black molly má na spodní straně bříška takové bílé ,,tečky", jinak se ale chová normálně a má to tak už dlouho. Co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:58 R Muž romant [27983] Re: Edit
Vodu lehce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:41 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: CassiopeaH
to nevyzerá na prísavníka( krunýrovec) do 50L, skôr 500l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:36 Žena baletka [624] Re: Edit
Je ten povlak vidět jen při pohledu z určitého úhlu? Nechci strašit, ale odstáté šupiny nevěstí nic dobrého. U mě to zatím byla vždycky konečná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:04 radim
funguje teda úplně normálně ve všech směrech i v tření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:02 radim – černé oči
Fotka k příspěvku co to je za nemoc? má to už docela dlouho a čím dál horší
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:00 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
Lehký povlak celoplošný ,okem vidět při opravdu soustředěném pohledu, tři neonky co to mají asi déle mají pár šupin na bocích odstátých. Neotírají se, nehynou,žerou, nejsou nijak apatické. Nasadila jsem Esha 2000 a uvidím. Na fotku bohužel nemám dobrý foťák. Zkoušela jsem se dívat na podobnost ve fotkách nemocných ryb zde na webu a jeví se to jako plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 11:34 Žena swatty [0] - Cichlidy
Takže to budu muset postupně vymlátit všechny Neonky? To je hezký... tone
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [89] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198039x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=4401