Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 120 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 12:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: simule
denně třetinu vodu po dobu aspoň jednoho týdne. Tipnul bych to spíše na pohmožděninu, takže na tohle asi nějaké léčivo moc nepomůže. Mě doktor taky na obražená žebra doporučoval klid na lůžku.... stejně jsem šel na 35km pochod smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 12:44 Žena simule [58] - Miniakvária
chtěla jsem napsat multi-medikal. No já blbá použila místo síťky lžičku jsem ho chtěla jen přendat, jenže byl rychlejší..teď si říkám, že mě vůbec napadla taková kravina :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 12:40 Žena simule [58] - Miniakvária
vodoléčba je měnit trochu vody, že? Ještě mám doma medikament tak mu ta tam kapnu..tím asi nemůžu ublížit, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.12.2012 12:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: simule
Hloupá v čem? Nezakryté akvárko? Mnohdy rybám stačí skulinka, kterou si myslíš, že se neprotáhnou a stejně tě přesvědčí o své šikovnosti. Buď vůbec ráda, že jsi byla u toho vyskočení a že jsi ho hned dala zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 12:37 Žena simule [58] - Miniakvária
určitě při pádu..předtím to neměl, jsem na sebe naštvaná, že jsem byla tak hloupá ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 12:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: simule
Třeba si ho poranil při dopadu... zkus vodoléčbu... Buď se spraví nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 12:28 Žena simule [58] - Miniakvária
jj, ale teď se koukám, že má zakalené očičko na té straně na kterou dopadl.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 12:27 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: simule
Stalo se mi u mečovky a za pár dní byla v pohodě co si pamatuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 12:16 Žena simule [58] - Miniakvária – vyskočení rybičky
Ahoj..mám dotaz. Dnes při čištění akvárka vy vyskočil beťáček a rovnou dolů na koberec. Hned jsem ho vzala a dala do akvarka, ale je chudáček nějakej divnej. Mohlo se mu při pádu něco stát a co teď? Díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 21:05 R Muž romant [27981] Re: martinsafranek
Pokud nezabere vodoléčba, tak by mohlo jít o počínající bakterku a bude možná třeba přikročit k nějakýmu dalšímu léčení, ale nebudeme předbíhat, uvidíš, jaká bude reakce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 21:02 Muž martinsafranek [0] - CichlidyRe: romant
Děkuji za radu. Zkusím tedy vodu. Jinak dno odkaluji podle nálady a času, většinou 1x za 14 dní, vodu měním 1/3 pravidelně každý týden. Na tom dně mám zepředu trochu řasu, tak se to zdá zahumusené
Ad sůl - vyměním vodu a nebudu dosolovat. Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2012 20:58 R Muž romant [27981] Re: martinsafranek
Už bych nedělal nic než tu vodoléčbu a s tou teplotou bych taky nebláznil. Jinak ta koncentrace soli je v pohodě pro akvárko kde jsou i rostliny. Osobně si myslím, že ty rybky jsou ve "starý" vodě a tohle je jejich reakce. Ta fotka může klamat, ale není to dno trošku zahumusený, nechtělo by to odkalit? Na vylepšení podmínek(obecně) je možno použít nějakej rašelinovej výluh, třeba Torben.
Edit: Špatně jsem se díval, té soli je už dost na hraně, hlavně vůči těm rostlinám, bezpečnější koncentrace je ta polévková lžíce na 50 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 20:52 Muž martinsafranek [0] - CichlidyRe: romant
A zároveň dosolit? Sůl jsem dával včera v poměru 1 zarovnaná lžíce na 30 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 20:50 R Muž romant [27981] Re: martinsafranek
Vyměnil bych min. 1/3 vody a sledoval reakci ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 20:48 Muž martinsafranek [0] - Cichlidy – Cichlidka
Fotka k příspěvku Ahoj všem, prosím o radu. Nedokážu identifikovat co by těmto (pouze tyto dvě cichlidky) rybkám mohlo být. Samec i samice mají "slepené" ploutve. Různě polehávají a plavou tak nějak těkavě...prostě jako by jim nefungovali ploutve. V tomto stavu jsou pár dní. Nemají žádné nenormální zbarvení a ani nic po těle. Pouze ty slepené ploutve. Ostatní ryby - Ramky (více druhů), Parmičky, Sumci - jsou zatím v pořádku.
Nevím co a jak to právě léčit, tak jsem dal zatím jen sůl.
PH7, NO2 - 0, NO3 - 25mg/l, hnojení CO2 jsem dočasně vypnul a dal místo toho vzduchování, zároveň jsem zvednul teplotu na 30/31st.
Prosím o radu. Máme je moc rádi.
Předem děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2012 13:20 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: unikve
vypadá to na bakterku takže nejúčinější bactopur od sery nemoc už je pěkně rozjetá takže nasadit co nejrychleji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 12:44 unikve – Plíseň nebo bakterální rozpad ploutví?
Fotka k příspěvku Potřebuju poradit, jak vyléčit tento případ (viz foto). Příznaky: Roztřepené ploutve, tmavé místa na tělě a koncích ploutví, jedno oko zdá se mi opuchlé jako podlitý puchýř. Závojnatku jsme přemístili do kýble, jelikož se do ní již pouštěli ostatní rybky. Jsou to dva dny zpátky. Při zjištění se celkově akvárium pročistilo, aby to nechytli ostatní i když sami nevíme co to je. Nikde jsem o podobné nemoci nic nevyčetla. Máte s tím někdo zkušenost? Ryba se zatím drží, nasadili jsme prozatimně koupel v malachitové zeleni a Anti-oidin. Nekrmím. Zatím žádné zlepšení. Díky za jakoukoliv odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:42 Žena Zatáčka [0]
jj, to já vím, ono bylo přineseno nechtěně s krevetkama, měřilo tak 3mm:-), ale teď se chudák trápí sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:42 jake98 Re: Zatáčka
asi bych to sledoval a měnil často vodu taky by mu asi bylo líp v hejnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:37 Žena Zatáčka [0] – Prosím o radu Parazit?
Zdravím. Nevíte jestli se může přenést parazit ze šneků na rybky? Mám už asi 2 měsíce v akvárku razborky, pancéřníčka a jedno paví oko. Předevčírem jsem jim přidala spolubydlící 2 Neritiny. A dnes ráno jdu krmit a paví očko se otírá o dno, rostlinky, kořen, prostě co má po ruce. Většinu času plave proti proudu a to něco má bohužel ze druhé strany, ale co jsem si stihla všimnout, tak je to sotva znatelná černá "čárečka", tenká jak vlas a tak necelý mm dlouhá za přední ploutvičkou (těžko říct jestli je těsně za nebo před není to dobře vidět.
Odlovila jsem ho do vedlejší nádržky, ale bojím se, že pokud by to byly žábrohlísti, tak to stejně nepomůže.
Díky za každou reakci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2012 18:39 R Muž romant [27981] Re: Krtek13
Podle mě je to plíseň. Zlepšil bych hygienu nádrže, měnil častěji vodu, nepřekrmoval, odkaloval dno dle potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 18:35 Krtek13 – Panceřovníček Kropenatý
Fotka k příspěvku ahoj chci se zeptat zda někdo nevíte co to může být u těch fousků...mám 4 kousky ale tyto bílé flíčky má pouze jeden...nevíte zda je to nemoc či co ? děkuji za rady! :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2012 11:04 - Re: fiona901
Pretože je to to čo ti tu všetci píšeme.Voda,voda a ešte raz voda! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 08:54 fiona901
právě že to nevypadá jako vřed,odpadávají mu šupiny a pod nima má krvavý flek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 01:53 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: fiona901
ty fotky nejsou zaostrene. zkus ho vylovit a vyfotit zeshora ve sklenici. jak ta vec vypada jako vred s ruznyma vyrustkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 23:38 - Re: fiona901
Písal som ti v inom vlákne,nebudem sa opakovať.Chalani majú pravdu.Bacha na kvalitu vody!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 23:29 - Re: fiona901
Pozor na kvalitu vody,toto sa im objavuje pri vysokom NO2.Začína to dierovaním plutiev.Na podobnú záležitosť môže ryba ak sa nezlepšia podmienky chovu uhynúť.A tillecek má pravdu,v žiadnom prípade to nie je ancistrus.Treba dať bacha nech sa do rany nezanesie dáka infekcia,alebo plieseň.Takže preventívne prípravok proti plesni a pod.(pozor na prípravky s obsahom medi-tieto ryby to neznášajú najlepšie)
Poprosím týchto pár komentov presunúť resp.zlúčiť(Téma Co je to za nemoc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 20:48 fiona901
dostal preventin a sul tak už to nemá tak krvavé tak to možná dopadne dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 19:58 Muž tillecek [133] - SumciRe: fiona901
No, předně, není to ancistrus, ale spíš krunýřovec velkoploutvý, nebo pardálí, bych tipnul. Ale k tomu, jestli se takhle dokáže odřít, to fakt nevím, ale nevypadá to moc dobře:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 19:23 fiona901
ne ne promiňte kluci nejedná se o velkou nádřž máme 180 litrové akvarko jen na potěr,ale ancistrus dostal preventin a sul a už tu ránu nemá krvavou takže to možná i dobře dopadne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 18:38 Muž Yirka [9118] Re: fiona901
Což odpovídá jedné z mých doměnek. Dali jste ho do vlastně skoro nově založené nádrže s nestabilním prostředím, kterým výrazně zamávalo hromadné nasazení rybek. Zvláště jestli jste jich všech 33 nasadili naráz. Teď jen měnit vodu, měřit N látky a doufat, že se to co nejdříve ustálí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 18:34 R Muž romant [27981] Re: fiona901
fiona901 napsala: ... a navíc byla ta nadrž asi před 10 dny komplet čištěná včetně praní písku
Tam bych hledal problém. Rozhozená rovnováha, načatá voda, dusíci v útoku. V tom menším akváriu, bych ordinoval vodoléčbu s možným přidáním nějakého protiplísňového přípravku, třeba Acriflavin, nebo pokud máš, tak eSHu 2000, klidně i trošku zasolit(pol lžíce na 50 litrů vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 18:23 fiona901
Dali jsme ho do nádrže se zrhuba 2 měsíčníma rybama a navíc byla ta nadrž asi před 10 dny komplet čištěná včetně praní písku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 17:38 Muž Yirka [9118] Re: fiona901
Podobná napadení kůže většinou znamenají nedobrou kvalitu vody či špatnou hygienu v nádrži. (Pokud ho tedy něco pořádně nenapadlo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 17:19 fiona901
Fotka k příspěvku omlouvám se za kvalitu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 17:18 fiona901
Fotka k příspěvku ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2012 17:18 fiona901 – ancistrus
Fotka k příspěvku ahoj lidi potřebuju radu,dnes jsem našla ancistruse s čímsi na hřbetě,nevím jestli by se takhle dokázal odřít nebo jestli je to nemoc,poraďte prosím
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 10:25 Muž souky [592] - Rostliny
Fotka k příspěvku ahoj, doufal jsem, že se mi toto téma vyhne, ale bohužel. Dneska jsem našel zakrvavenou rybu, můj osobní názor je, že se někde šprajcla, ale v nemocech se moc nevyznám
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 20:56 R Muž romant [27981] Re: Melissa
Šetrné usmrcení je v silně perlivý vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 20:51 Melissa – SMRT?
Dobrý den, mám bettu a chtěla bych se na něco zeptat, je u dna, vždy když popluje na horu spadne dolu, když už je trochu uprostřed, tak má hlavu nahoru a klesá ke dnu. nevíte co je to za nemoc-či smrt? pište prosím na e-mail: mailto:e.konik@seznam.cz
popř.: způsob usmrcení tone ne :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2012 19:38 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: 1kolda1
každopádně ho dej do karantény
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 18:37 Muž jeepar [27] Re: p7701
tu patentku dávám 1x týdně, a foto je bezprostředně po krmení, tu porci co tam je sežerou ryby a šneci do 5min, jinak krmím sakem a tetrou (tablety a vločky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.11.2012 18:23 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: 1kolda1
kup si ten baktopur Esha na to neni a příčina může být koukal jsem krmíš patentkou ok ale opatrně na tý fotce je vidět že jí je v akva dost no a nesežraná ti může udělat problém takže krmit v menších dávkách jinak to je ráj pro bakterku tak at ti to dopadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 18:13 Muž jeepar [27] Re: romant
jinak mám eshu 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 18:13 Muž jeepar [27] Re: romant
čím to může být? byli v pohodě a najednou.. přitom ostatní ryby jsou zdravý :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 18:02 R Muž romant [27981] Re: 1kolda1
Je pěkně dobitej. Léčit tím bactopurem, ale v separé nádrži, ať si zbytečně nenačínáš biologickou rovnováhu a nepřivodíš si ještě větší problémy. Každá nitrifikační bakterie se počítá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.11.2012 17:29 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: 1kolda1
je možný že to je bakteriální rozpad ploutví bud každej den měnit 1/3 vody alespon týden po případě nasadit baktopur od sery asle ty ploutve už má docela dost rozpadlý takže asi léčit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 17:23 Muž jeepar [27] – Co je to za nemoc? :-/
Fotka k příspěvku Ahoj, dneska jsem si všiml u jednoho pancéřníčka, že má roztřepené ploutve, mám ještě jednoho, ale ten to nemá zdaleka tak hrozné, ostatní ryby se mi zdají být ok, nevíte někdo co mu je? A hlavně jaká je příčina toho onemocnění/zranění? :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 09:17 Žena Zatáčka [0]
Fotka k příspěvku Pro všechny případy, tady je ještě jedna fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 09:15 Žena Zatáčka [0] – Co je to za nemoc?
Fotka k příspěvku Prosím prosím o radu. Moje rybičky, asi 3ks, mají bebíčka. Po radě v chov.potřebách jsem dala Omnipur, zvedla teplotu na 31-32st. to byla sobota. V pondělí zhoršení stavu, vzala jsem jednu živou nejpostiženější rybku do HK, do obchodu, kde pán tomu rozumí a bylo mi řečeno, po vrácení živé rybičky, že má tuberkulózu. A že ji mám utratit. Po přečtení článků o TBC ryb, jsem zjistila, že nemá jediný příznak této nemoci. Rybky jsou čilé, chutná jim a jinak prospívají. Vzala jsem ji jinam, kde už mi ji živou nevrátili, ale TBC mi též nezjistí, ryby je zdravá, bez parazitů a nemá m sobě ani uzlíky, které se při TBC dělají, má prý ale špatné játra Jen jsem se ale zapoměla zeptat, zda-li má zdravou kůži. Tak kdyby jste se s něčím podobným setlali, prosím písněte. Dík zat
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [120] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 197999x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=5951