Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 19:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: honcka
-druhý den ,tak to ještě vydržte, chování guppek jen indikuje nemoc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 19:19 Muž honcka [39] Re: romant
Menim 20l kazdy tyden, ph, tvrdost a alkalitu mam stabilni, na co bych se mel zamerit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 19:17 Muž honcka [39] Re: lacewings
Pouzil jsem exit, ted ho aplikuju druhy den, to druhy doporuceny nebylo v mistni akvaristice, na gupkach ani cichavcich to nemam, akorat atakujou pancernicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 19:05 Ivana – Poranění nebo nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu...mému čichavci se objevilo toto, viz. foto. Zprvu to vypadalo jako zranění,ale místo hojení se to spíš horší.
Děkuji moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 19:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: honcka
-tak koukám ,že jste nakonec ,,zřejmě,, použil léčivo Acriflavinum, které samozřejmě nezabralo a máte to již i na guppkách
-postup léčby jsem již psal
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2016 17:20 R Muž romant [27987] Re: honcka
Skoro bych si až vsadil na kvalitu prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 15:12 Muž honcka [39] Re: honcka
Jeste k tomuhle vsiml jsem si, ze pancernicky me zacli ozdibovat pavi ocka, mohla by to byt pricina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 13:14 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Yoko
měl by mít každý hornbach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 13:13 Žena Yoko [35] Re: romant
Ok. Najdu to i běžném petshopu? našla jsem to zatím jen na webu (levnaakvaristika). Ideálně abych léčila asi hned a nemusela čekat do pondělí nebo úterý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2016 12:53 R Muž romant [27987] Re: Yoko
Tipuji plíseň. Aplikoval bych eSHu 2000 dle návodu. Bezpečné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 12:50 Žena Yoko [35] – Problém
Zdravím, mám problém se dvěma samičkami endlerek - dnes jsem jednu objevila schovanou v dost bídném stavu, bílé chomáčky na těle, chyběl kus ocasní ploutvičky a celkově už špatně plave. Po prozkoumání celé nádrže měla ještě jedna na ocase pár bílých ťupek, ale jinak byla čilá a v pohodě. Jsou teď vylovené, zatopila jsem jim, ale nevím co s tím dál, a zda léčit jen je nebo celou nádrž. Ostatní ryby jsou zatím v pohodě (jsou tam jen ty endlerky a krevetky - trochu se bojím aby jim případné rybí léčivo neublížilo). Foto se mi nepodařilo udělat neb mobil mi přes sklo neostří a foťák je zahrabán někde v hlubinách (jsme týden po stěhování - to taky asi odhaduju jako příčinu problému, při převozu se akva dost zvířilo a filtr plnej bordelu jsem čistila až dnes). Plíseň? Krupička?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 11:16 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Natálie
krom toho, že tím té rybě její trápení nijak extra neusnadníš, tak můžeš roznášet nemoci, proto se ani nesplachuje do záchoda (ani polomrtvá ani mrtvá)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 10:41 Natálie Re: Wendy2
Ale jakto ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2016 10:39 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Natálie
v žádném případě no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 10:19 Natálie Re: Wendy2
A co poůček ? Nemuzu ho hodit do potoka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 10:14 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Natálie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 10:11 Natálie Re: Wendy2
No tak na to nemam žaludek :-O jiny zpusob ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 09:35 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Natálie
do záchodu ne, do igelit. pytlíku a mrsknout o zem, rychlá smrt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 09:31 R Muž afc1886 [14682] Re: Natálie
Ryby se do záchodu nesplachují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 09:19 Natálie Re: afc1886
No a nemuzu odebrat jenom ty pavi ocka ? My uz mame ty ostatni celkem dlouho a uz jsme si zvykli no.Mam ho odebrat ? Ale kam? Do nejake misky? Ja nevim :-(
EDIT- Rika se ze ji mam splachnou do zachodu :-( mam to udelat ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2016 09:09 R Muž afc1886 [14682] Re: Natálie
Umře a nebude sám,ale nechci tě strašit.Vytáhni ty mušle z akvária a tu plastovou vázu,nebo co to je.Dej co nejvíc živých rostlinek a měň denně část vody v akváriu.Stejně ty ostatní rybky daruj,to tvé akvárium je pro ně malé.Tomu samečkovi bych pomohl na druhý břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 09:05 Natálie – Rozpad plotví u Paví očka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mam takovy pocit ze asi umre sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 09:02 Natálie – Rozpad plotví u Paví očka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dekuji pročtu si to :-)
Tady jeste jsou ty fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2016 08:52 R Muž afc1886 [14682] Re: Natálie
V tom případě bych rybičky daroval,a začal znova s nějakými rybkami do nanoakvárií,nebo krevetky.Ale nejdříve bych si přečetl hodně o akvaristice rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky a až potom se do toho pustil.
EDIT-Ty rybičky trpí,protože jsou v nevhodných podmínkách,tam nikdy neudržíš vhodné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 08:44 Natálie Re: afc1886
No to jo ale my uz kupovat vetsi asi nemuzem :-( nevim no
EDIT-No a ted uz ani ho nemuzu najit sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2016 08:38 R Muž afc1886 [14682] Re: Natálie
A bude hůř,to akvárium je úplně nevhodné.Jediná rada je pořídit větší akvárium a zbavit se většiny rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 08:35 Natálie – Rozpad plotví u Paví očka
Dobry den Mam 20 litrove akvarko a mam v nem 2 betty samicky, 1 betty samce, 2 kardinalky,2 neonky, 1 ancitruse a 2 paví očka samce a samici. No a ten samec ma hodne rozpadle ploutvicky sad a porad lezi a lezi sem tam plave. Prosim poradte :-( dekuji poslu i fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 02:48 JoKa Re: Zuzi
Ty Vami doporucene leky jsem nenasla (mozna je jiny/mensi sortiment?) Ziju v Helsinkach
Zima tady je :-D Nejvic v teple jsou tu paradoxne ty ryby v akvarku ;-)

Možná by to chtělo těm rybám přitopit... O trochu víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 02:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Zuzi
-pauzu rozhodně ne,prodloužit pokud si nejste 100% jista ;-)
-tak nám tam nezmrzněte ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 02:10 Zuzi Re: lacewings
Zima tady je :-D Nejvic v teple jsou tu paradoxne ty ryby v akvarku ;-)
Snad to zabralo, ploutve vypadaji uz dobre. Ted dumam, jestli lecbu jeste prodlouzit nebo to uz nechat byt? Paty den se muze kdyztak aplikovat znovu. Je vhodnejsi udelat pauzu v lecbe anebo prodlouzit..pro jistotu.. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 01:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Zuzi
-Tak vidíte ,tohle léčivo ani neznám. Jedná se o léčivo pro studenovodní ryby ,což betta není, ale pokud to zabere tak dobrý.Podle složení by mělo ,jen asi jiné bude dávkování ve vztahu ke studenovodním rybám.
-Helsinky ,tam je zima, tak asi proto léčivo pro studenovodní ryby :-D
-Přípravky jsou vyzdvihovány díky účinkům léčiva ve vztahu účinosti léčby. ;-)
-edit- já než to nadatluji, :-D ,už máte odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.10.2016 01:34 JoKa Re: Zuzi
To, co ti doporučili je léčivo pro "zlaté rybky" závojnatky... Nikoli pro běžné akvarijní ryby...

A proč kolega doporučuje zrovna tohle? Protože to funguje a hlavně nemá vedlejší účinky na citlivější ryby typu krunýřovec. V dnešní době má 90 % lidí nějakého "cucáka" v akvu, ať už chová cokoli...
Sám mám vyzkoušeno, že i WF formy toto léčivo zvládnou bez úhony...

Edit: soli bych se skutečně nebál, sice to nic neléčí, ale donutí ryby vytvořit tlustší vrstvu "ochranného slizu", která znesnadní život dalším hledačům hostitele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 01:14 Zuzi Re: lacewings
V mistni akvaristice mi doporucili Tetra Goldfish goldmed.
www.jeseter-shop.cz/…
Ty Vami doporucene leky jsem nenasla (mozna je jiny/mensi sortiment?) Ziju v Helsinkach.
Sul ale pomohla velmi. Jeste pred pridanim leku bylo rybam evidentne lip. A po zvednuti teploty se mi zda, ze se leci jeste mnohem rychleji.
palec

Ta esha exit a esha 2000 - jejich vyhoda je, ze nenici bakterie ve filttu nebo proc jsou tolik vyzdvihovane? Premyslim, ze bych je poridila, az budu v CR...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2016 00:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Zuzi
-určitě můžete, betty z asijských pěstíren se běžně při teplotě 28 chovají,takže při léčbě určitě postupným navýšením na teplotu 32 nic nezkazíte,navíc ta vyšší teplota je potřebná při léčbě. ;-)
-jaký přípravek jste zvolila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 00:35 Zuzi Re: lacewings
Dekuji. Jeste se zeptam na jak dlouho tak zvednout tu teplotu? Opravdu snesou tech 28 a vic vsechny druhy? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2016 20:52 R Muž romant [27987] Re: Cassidy
Teplotu ke 30st. Lehce zasolit (pol. lž. na 50 litrů) živý rostliny a pokračovat ve výměnách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 20:49 Cassidy – Prosim o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nas milacek najednou uplne zmenil sve chovani (drzi se u dna, nechce zrat) a nateklo mu oko, nevim co mam delat, vodu menim kazde 3 dny, bojim se, ze umre pritom ho mam jen 8 mesicu. :-( prosim co mam delat?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 11:09 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: honcka
-pokud by se jednalo, skutečně a pouze jen o plísnové onemocnění, tak lze použít
-bohužel ze zkušeností, je lépe počítat i možným bakteriálním onemocněním,většinou se vyskytuje jako součást vzniku plísní, se kterým si vámi navrhované léčivo neporadí - zjednodušená forma vysvětlení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 10:56 Muž honcka [39] Re: lacewings
Jak je to s plísní a acriflavinum, to mi bylo doporučeno v profiplants, když se mi poranil cichavec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 10:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: honcka
--vypadá to spíše na rozvíjející se plísnové onemocnění
-Zasolte akva ,1 zarovnaná polévková lžíce soli na 30l , předem rozpuštěná, následně aplikujte jedno z léčiv eSHa 2000 nebo Exit, -důležité- vzhledem k druhu, bych se vyhnul léčivům typu Fungi Stop a malachitová zelen
-faktorů vzniku může být celá řada, nemusí se jednat zrovna o popisovanou skutečnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 09:51 Muž honcka [39] – Vybledlé místo na šupinách u pancéřníčka
Dnes jsem si všimnul, že dva mí pancéřníčci mají vybledlé místo na šupinách z obou stran, vypadá to jakoby se chtěli prodrat nějakou dírou a odřeli se
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.10.2016 09:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Zuzi
-s největší pravděpodobností půjde o parazitární nemoc zvanou krupička -kožovec rybí
Ichthyophthirius multifiliis
-Léčba,zvednout teplotu na 28-32 °C, zasolit akva roztokem soli - cca 1 zarovnanou polévkovou lžíci na 30 l vody předem rozpuštěné před aplikací, následně aplikujte někzteré z dostupných léčiv malachitová zeleň, FMC, TERAP-IDG, Exit, Costapur, Kusuri FMC Formalin & Malachite premix
-doporučuji kombinaci léčiv Exit a eSHa 2000 na druhotnou infekci,která vzniká na napadených částí
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 01:44 Zuzi – Zalepene ploutve, sedo bile skvrnky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dokazal by nekdo poradit? Co to muze byt za nemoc? Betta ma slepenou jednu brisni ploutev do rulicky a na ritni ploutvi jsou dalsi sedo bile skvrnky. Po chvili jsem si vsimla i u rasbor slepenych nebo obalenych ploutvi v jakemsi slizu. Jak rasbory tak betta jsou v akva od stredy, tedy 3 dny.
Akvarium je nove zalozene 3 tydny, ma 60l. 6x neon tetra, 1x ancistrus (ti jsou tam tyden), 6x rasbora, 1x betta (3 dny). Rozbor vody delany ve stredu. CO2 kvasenim.
Predem dekuju za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2016 17:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: romant
-mě právě taky ,
-tazatel právě uvádí tečka ,tak mě napadla hned ta obrněnka,ta dokonce i mění barvu,ale jak jsem psal ,podle fota jsou to chomáče plísní,teda z mého pohledu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 17:31 R Muž romant [27987] Re: lacewings
Na obrněnku mě to příjde až moc velký, ale je to jenom fotka, obvykle obrněnku pokrývá právě ta eSHa 2000, ale odolnější kmeny a že jich v akváriích už je, se dají likvidovat vcelku efektivně Oidimolem od Dajana, ale zase platí ne vždy bude vše 100%. Jak jsem psal tazateli, podle mě je ryba už dost načatá a je jenom otázka času kdy půjde kukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2016 17:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: romant
-taky mám pocit chomáčků plísně na ploutvích ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2016 17:26 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Anthrax
-pokud jste si jist ,že se nejedná o kožovce rybího -Ichthyophthirius multifiliis,tak by se snad mohlo jednat o obrněnku hruškovitou Piscinoodinium pillularis ,nemoc jinak zvaná oodinióza,
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 17:25 R Muž romant [27987] Re: Anthrax
Tak ten čichavec rozhodně není v pohodě, je dost zuboženej a podle mě je sužován nějakou formou bakteriálního napadení, tedy vnitřně a to co je na ploutvích se mě podle té fotky jeví jako nějaký druh plísně. To akvo na tyto čichavce je, či velmi záhy bude malé, chtělo by to na ně dvojnásobnou litráž. S léčbou čichavců(ve stavu na fotce) mám velmi špatný zkušenosti a proto se o to ani nesnažím, ale třeba někdo jiný dá větší naději.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 17:01 R Muž Anthrax [4762] – Čichavec
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebuji poradit s určením nemoci. Přinesl jsem si domů čichavce a paví očka. Čichavec (sameček) má na ploutvích drobné tečky. Jinak je ale aktivní, zajímá se o jídlo i o samičku. Plave normálně a nedrbe se o rostliny. Samička je zatím bez teček. Původně jsem si myslel, že je to krupička. Tu totiž měla paví očka. Po léčbě eSHa 2000 a EXITEM jsou paví očka bez krupičky. Ale na tom čichavcovi jsou stále tečky, které mění barvu podle nasvícení. Nevíte, co by mohlo pomoci?

Akvárko je založeno před měsícem, každý týden měním 1/4 vody a odsávám část dna.

Akvárium: 72 l
Osazenstvo: 7 pavích oček, 2 čichavci, 1 ancistrus
+ pár šneků u těch si hlídám, aby se nepřemnožili
Vnitřní filtr, vzduchování
Teplota vody: 24°C
PH: 7,1 (ale moc nevěřím přesnosti tohoto testu)
PO4: 0,4 - 0,6 mg/l (test JBL)
NO3: 12,5 - 25 mg/l (test Tetra)
Nehnojím
Voda je u nás podle vodárny měkká

Děkuju za každou radu či nápad.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 18:13 gigre1983 Re: lacewings
dekuju moc fakt si mi moc pomohl jsem rad ze jsem tohle forum nasel ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198230x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=2651