Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 75 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 16:45 R Muž romant [27987] Re: jirtos
Vyměnit vodu, ale tohle obvykle nedávají, jak se ukažou tyhle skvrny, ryba jde většinou do několika dní kukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 15:08 jirtos – pencéřníček a prokrvení
Fotka k příspěvku Dobrý,
měl bych dotaz, dnes jsem si všiml na jednom pancéřníčkoj (resp. v něm?) zřetelného zarudnutí s tím, že ostatní tím postižení nejsou. Na přiloženém obrázku je to krásně vidět (divnej je ten uprostřed). Nějaký nápad co se může dít, nebo jen stresuju zbytečně?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 19:58 R Muž Silent [5949] Re: sabcha
Taky mi to připadá jako zaplísnění. Jinak podepisuji co už k terapii napsal Roman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 19:53 R Muž romant [27987] Re: sabcha
Podle mě plíseň, ale třeba se pletu, jistě se vyjádří někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 19:44 sabcha Re: romant
a co to je? o akva se celkem starám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 18:30 R Muž romant [27987] Re: sabcha
eSHa 2000 dle návodu a podmínky, podmíky, podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 18:17 sabcha – Něco bílého na žábrách ancistruse
Fotka k příspěvku Dnes jsem objevila na jednom ancistrusovi jakoby vyhřezlou žábru, je to bílé a vypadá jako sasanka, poraďte, co to je nebo jak zaléčit.
Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2015 16:59 R Muž romant [27987] Re: petr
Nebude plastovej? No, abych nevypadal jako škodolibej ignorant, to by mohlo ukazovat na problém s plynovým měchýřem, tedy trápení a pomalé směřování na druhej břeh, tedy podle té jednořádkové informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 16:56 petr – Vrubozubec paví leží!!
4 měsíce mě leží vrubozubec paví bokem ke dnu a nežere co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2015 22:07 R Muž romant [27987] Re: MichalK
To jsou načatý ploutve z nicotných podmínek. Pár dní v kvalitní vodě, třeba s Torbenem a bude chlapík. Jinak karanténovat 24 hodin je pitomost. Buď 14-20 dní a nebo nic a ta eSHa taky ničemu nepomohla. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 22:01 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvku Dobrý den, koupil jsem před pár dny skaláru v Hornbachu, a dal ji na 24 hodin do karantény (zvýšil jsem teplotu na 28 stupňů a nalil tam eSha Exit a 2000) a pak ji vypustil do společenské nádrže. Teď se na ni dívám v akváriu a má na horní ploutvi takový bílý flíček a ocasní ploutev má trošku "vyžranou", jako že zůstaly jen ty kosti, co ploutev drží a mezi nima prázdná místa a navíc se mi zdá malá část ocasní ploutve taková trochu méně průhledná. Myslím, že je to tak malé, že ty projevy už mohla mít ve chvíli koupě. Co to je za nemoc? A můžou se jí nakazit i ostatní ryby v akváriu? (novou mám jen ještě jednu bojovnici z jiného zverimexu a ta je v pohodě). Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:46 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: MonterMonty
Myslel sem že potom co si napsal, že jsi si prohlédl prezentaci, že si fotku s potěrem viděl. Nevím, jestli by kdokoliv z nás, anonymních tazatelů, měl zapotřebí mystifikovat vás hlavy pomazané. To by potom můj dotaz postrádal smysl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Amatértom
Nezdá se mi že by potěr pošel po takové troše soli ,stejně jako se mi nezá že by v jednom akvárku s takhle napadenou rybou byly ostatní vpořádku ,o potěru jsi taky nic nepsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:19 pavel – praví ocka
vodu měním nebo spíš odsavám výkaly ze dna co týden objem 58l rybek mám 25 měřil jsem hodnoty vše ok akorát hodnota KH je zvýšená? nevím co to znamená zítra se zaregistruje a pošlu nějaké foto jsem na mobilu. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2015 19:08 R Muž romant [27987] Re: pavel
Podmínky, podmínky, podmínky. Bez znalostí nádrže, to bude problém, nějak efektivně poradit. Pojďme to udělat tak, že se zaregistruješ, založíš prezenatci předmětnýho akvária a uvedeš co nejvíce informací, aby bylo tzv. z čeho vařit. Jinak obecnou radu mít budou a tou je častější výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:03 pavel – oprava pavi ocko
Ztrácí se supiny zůstává jen světlý povlak
za poslední týden 2 úhyny
děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:02 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: MonterMonty
rozmíchal jsem jsem v litru lžíci a půl soli a pomalu přiléval do nádrže. Pryč jakože ležej v porodničce břichem nahoru. asi jsou nachylnější. Budu to dělat jak radí Romant mírněji a častěji měnit vodu, to je jistotka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 18:37 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Podívej se na to co napsal Motýl, já s tím naprosto souhlasím, na nálevníky jsou razbory velmi citlivý a jak známo, je to o podmínkách, tedy i o tom vhodnějším filtru, jak doporučuje kolega MonterMonty. Ty věci se nedějí ze dne na den, ale postupně mlže docházet k onomu zhoršování a jednou se vymění o trochu míň a trochu dýl voda a už to jede. Jinak mít společně razbory a živorodky, nepovažuji za rozumné, tedy za současného stavu poddimenzované filtrace rozhodně. Přitlač a to výrazněji na výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 18:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Amatértom
Pryč v jakém smyslu ? A jak jsi tu vodu zasolil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 17:36 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
teď jsem zkoušel zasolit jak radil monter a všechen potěr mečovek je pryč :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 17:09 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Při výměně vody, ne vždy, řekněme 1x do měsíce lehoulinký zasolení(pol. lžíci na 100 litrů) té vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 13:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Amatértom
ok , tak pozoruj a pokud se něco objeví tak na to hned reaguj , ne až po týdnu
z té mrtvolky už nikdo nic nepozná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 13:34 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: MonterMonty
teď vlastně není co léčit, protože jediný pacient podlehl. A další jsou bez příznaků, či zvláštního chování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 13:31 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Motýl
Fotka k příspěvku No rybička bohužel podlehla bez mého zásahu. Celý hřbet byl jakoby bez šupin nelesklý a matný. Ostatní ryby jsou bez příznaků alespoň zatím. Přičemž na této rybce to bylo vidět už před týdnem. Vyfotil jsem mrtvolku na suchu.
Edit. No ten povlak byl skutečně jen z jistých úhlů. Vodu jak jsem psal týdně 25l každý čtvrtek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 13:25 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Amatértom
pokud je ten povlak lépe vidět jen pod nějakým úhlem, mohlo by jít o vnější parazity - costia, chilodonella, tetrahymena ... Následek horší kvality vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 13:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Amatértom
No , osobně bych zvedl teplotu o dva stupně , přidal sůl , zarovnanou polévkovou lžíci na 50 litrů vody a co dva dny měnil polovinu vody,
pokud tam máš ale střevní parazity ,lepšit se to moc nebude a léčba toho je pak už trochu jinej levl , je potřeba přesně určit co je to za parazita , protže třeba Hexamita se léčí úplně něčím jiným než třeba Nematoda - a zrovna u těchhle dvou jsou příznaky velmi podobné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 13:08 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: MonterMonty
Kořen je koupen v akvaristice. Teď je ph podle papírku zase pod 7. Filtr a akvacit 10x10x24 mám objednaný. Kvůli dnu odsávám častěji(každý týden). Dlouhých výkalů sem si všiml jen u mečovek. Dusík mám taky pod kontrolou. Největší zlo zřejmě dělá ten filtr. Možná začnu měnit vodu každé 4 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2015 12:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Amatértom
Já na tu nádrž koukám , a rozhodně bych změnil zásadní věci , - ten filtr jek ničemu , nená skoro žádný filtrační materiál , dno je dost hrubé , špatně se bude odkalovat,budou tam zahnívat zbytky potravy a detritu - to dohromady tvoří špatné podmínky
Kořen - co je zač ? pokud ti zvedá PH , rozhodně bych ho vyndal ale spíš si myslím že to PH bude mít na svědomí i ten štěrk
výkaly by u střevních parazitů byly průhledné, nitkovité , dlouho visící u zadku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 12:49 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: MonterMonty
Vodu měním každý týden 25litrů. Teplotu 26 stupňů, ph jsem měl pod 7 ale s kořenem v akva je teď mírně nad. Myslel sem si že jakmile by nastal nějaký problém ukáže se to na Bettě která je na plísně náchylná. Co konkrétně mám pozorovat na výkalech ? Dnes jsem viděl parmičku kterak se otřela o list.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 12:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Amatértom
to otáčení , škubavé pohyby by spíš ukazovaly na vnitřní parazity , ta plísen(bakterka) na šupinách by mohlo být podle příznaků druhotně Columnaris , postiženou rybu odlov ,utrať , ty zbylé bedlivě pozoruj , hlavně ty výkaly a zaměř se pořádně na údržbu akvária , toto jsou projevy nedostatečné péče , jakou tam máš teplotu ? PH je asi vyšší než 7 ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 12:36 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: MonterMonty
tlamka vypadá v pořádku, ale celý vršek ryby se neleskne vypadá jako by byl bez šupin. Teď když sem se byl podívat tak jen plavala u hladiny a točila se kolem osy, je to konečná nejspíše :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 12:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Amatértom
hmm .. a nená i bílou tlamku ?
Edit , zkus to vyfotit trochu líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 12:21 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: MonterMonty
nezdá, přesně tato ryba je příčinnou mého soužení(nemocná). Všiml sem si ho až dnes. Nežere asi 3. den, takže z výkalů jsem moc neviděl. Nejspíš nějaká plíseň a jakoby ji vypadávali má na sobě výrazně světlejší fleky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 12:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Amatértom
co výkaly té ryby ? zdá se mi to a nebo na té první fotce , ta uprostřed otočená prdelí dopředu , má nějaký šedobílý povlak na šupinách ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 11:26 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – razborka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, všiml jsem si u jedné razborky nezvyklého chování, plavání osamotě, poškubávání ploutvemi, nechutenství, je to asi týden postupně se to horší. Dřív jsem měnil vodu jednou za 14 dní nyní zhruba 2. měsíc každý týden.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 19:33 R Muž romant [27987] Re: likidan
Poslat na druhej břeh a to co nejdříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 18:52 Muž likidan [0]
Fotka k příspěvku muze někdo prosim poradit jsem z toho nestastny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 20:40 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: cezarmilan
...Určite opíš filter viac... Nie je v ňom ešte aktívne uhlie?, ak áno, preč s ním...
Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 20:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Anet 123
Verím, že filter ide nonstop. Otoč vývod filtra oproti stene, aby to tlmilo prúd vody a to do doby kým sa prietok filtra zníži. On (ten prietok) sa určite zníži a upraví. Určite opíš filter viac, je zavesný, vnútorný, vonkajší? Nie je v ňom ešte aktívne uhlie?, ak áno, preč s ním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 22:44 Anet 123 Re: Turbínka
No, mam 60 l akvarko, v nem 2 dania a 6 zivorodek ,nevim presnej nazev a tohle pavi oko, zakrsleho racka s krevetkama a jednoho cistice( takova ta pricucla ryba na skle, nevim jeji nazev) :-D 1/3 vody menim jednou za 14 dni, kdyz odkaluju dno, svitim cca 8 hodin dene a mam filtr 4,2 w kterej precerpa 260 l za hodinu, ale nemam ho pustenej ani na polovinu vykonu, jinak bych mela v akvarku tsunami :-D a mam zive rostliny, kazdopadne jine ryby jsou v pohode a rodej jak na bezicim pase :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 21:54 Žena Turbínka [2558] Re: Anet 123
Nepopsalas to nejdůležitější - nádrž samotnou. Objem, filtrace, údržba, obyvatelé bez toho je to jen vaření z vody nebo cucání z prstu (abychom tu furt nemluvili o křišťálových koulích :) ) Ale tipuju to na nevhodné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 21:46 Anet 123
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 21:45 Anet 123 – neznama nemoc
Ahoj, poradte mi prosim nekdo. Vzdycky mi zacne nejaka ryba plavat na jednom miste za filtrem polehavat na listu atd... Trva to vetsinou 3 tydny a pak umre... Prisla jsme takhle uz o 5 ryb. V tomto stavu se snazi prijimat potravu maji normalni stavbu tela a stale pestre barvy. Nevim co s tim, zkousela jsem eshu 2000,sul i multimedikal, vymenu vody , merit ph a zadny uspech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 21:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 21:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aa
To uz jsme moc daleko, tak daleko me znalosti nesahaji, ale ma predstava obecne o Pseudomonas je, ze se proste drzi predevsim na necem vlhkem (to je na webu snadno dohledatelne, stejne jako ze ta bakterie nic moc k preziti nepotrebuje) a jak ma moznost, zacne se mnozit. Napadaji prakticky cokoli, takze proto mohou byt projevy hodne ruzne a i na fotkach na webu jsou videt ruzna tmava mista na rybe, vylozene diry, nafoukla ryba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 19:36 Žena aa [2] Re: Designer
To ale není plně funkční akvárium. Nevíte, co přesně způsobuje Pseudomonas aeruginosa a třeba něco o jeho životním cyklu? Nikde jsem tyto informace nenašla, našla jsem spíše vliv na člověka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 18:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aa
To mas tezke, ty bakterie jsou vsude, dokonce je zemedelci schvalne davali na pole, pak se to splachne do reky, doneses si domu neco z prirody, koren nebo krmeni, dukladne to nevydezinfikujes... tezko se tomu branit. Spis udrzovat ryby ve stavu, aby byly v kondici a dokazaly odolavat. V kazdem akvariu je nejaky patogen, ryby co tam dele ziji uz mohou byt odolne, a pak kdyz prijde nova ryba s necim jinym, nebo takova ryba nekam jinam, ac ji samotne nic neni, ostatni to odnesou jako puvodni obyvatele Ameriky, kdyz jim Evropane dovezli nestovice.

Nevim o chces dezinfikovat. U male prazdne nadrzky, kde nakazena ryba byla, bych nevahal, tam neni o co prijit. U vetsiho a plne funkcniho akvaria bych to resil az pri opakovanem problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 17:52 Žena aa [2] Re: Designer
Takže vydesinfikovat savem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 17:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aa
Escherichia v souvislosti s rybami, to jsem nejak ani nezahledl, to nevim.

Pseudomonas a Aeromonas, muzes od nich u ryb cekat to nejhorsi, od vice druhu. Jedinym rozumne ucinnym antibiotikem je nifurpirinol, obsazeny napriklad v Baktopur direct, ale ani ten ne vzdy na vsechny druhy zabere, jina antibiotika jsou neucinna (s drobnymi vyjimkami) nebo nerozpustna ve vode, a neco jako gentamicin prakticky nemuzes pro ryby dobre pouzit.

Nejcasteji nejspis zpusobi nafouknuti ryby, ale na obrazcich jsem videl i jine projevy, staci si vyhledat obrazky na webu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 17:05 Žena aa [2]
Chtěla bych se zeptat, jestli rybám vadí a co přesně způsobují bakterie Escherichia coli a Pseudomonas aeruginosa?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [75] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198232x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=3701