Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 16:23 Muž Sigismund [3] – Plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

ano vím udělal jsem blbost a dal do akva ryby bez průchodu karanténní nádrží. Přinesl jsem domů 7 otíků. Prošel jsem běžnou proceduru aklimatizování ryb (vyrovnání teploty, postupné přidávání vody z akvária v průběhu několika hodin). Do druhého dne uhynul první otík během dalšího dne druhý otík jakoby ochrnul na jednu stranu a do večera bylo po něm. Dnes jsem při čištění našel další dva, co to mají za sebou. Zbývají tři. Z nich jeden má na sobě flek, který dnes narostl do chomáče. Dle všeho nějaká plíseň. Co s tím? Raději se ptám, protože jsem zatím "neléčil". Nebo preventivně přeléčit celou nádrž? (Ostatní obyvatelé jsou v pořádku zatím)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2020 01:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tojsouvěci
- jde o bakteriální toxin, který napadá pouze smyslové orgány v závislosti na snížené imunitě ryby,
- nejde tedy, o tebou níže popsanou, běžnou alimentárni bakteriální problematiku, toxicita vody, s tím už vůbec nemá nic společného, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2020 22:04 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: lacewings
Toxicitu vody vylučuji - byly by postiženy obě dvě ryby v nádrži.
Pokud by se mělo jednat o bakteriální procesy v organismu ryby a v důsledku by docházelo
k nefunkčnosti orgánů,tak by se to projevilo v několika fázích předcházejícími doprovodnými příznaky s časovým odstupem (změny chování,vybarvení,koordinace rovnováhy,rychlosti a směru pohybu,apatie,nechutensví,vyhublost,zvětšení objemu břišní dutiny,konzistence nebo absence výkalů,frekvence dýchání atd. Terčovec je tvrdá ryba,ze dne na den si do horizontální polohy nelehne. ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 12:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: _ucx_
- v podstatě jsem i tak odpověděl (možnosti omezené) , použil bych spíše Nifurpirinol, ale i tak to nic nemění na tom, že ryba bude mít doživotní následky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 11:57 Prkynko81 Re: _ucx_
Tak to ji radši vyhodim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 11:47 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Prkynko81
Asi je tu jen malá šance a Lacewings mi možná zase řekne, že to není nejlepší návrh, ale pokud to tak je a opravdu tu rybu nechceš utratit, což by asi bylo nejrozumnější, dalo by se zkusit nějaké drsné antibiotikum, jako třeba Sera Bactopur Direct. Ale bacha, je to dost dryják, co pozabíjí úplně všechno včetně nitrifikačních bakterií, takže je nutné měnit denně opravdu velké množství vody, klidně i 50 %, abys tu rybu nakonec nedorazil otravou amoniakem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2020 11:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Prkynko81
- možnosti omezené, takto dlouhotrvající stav i v případě pokud dojde ke "zlepšení" stavu, ponechá na rybě trvalé následky v obou uvedených případech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 11:26 Prkynko81 Re: lacewings
A dá se to nějak léčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 11:25 Prkynko81 Re: Tojsouvěci
Ta rybka byla v dobré stavu, už nekolikrat se mi vytřela byl to totiž par, vytřeli se a pak po dvou dnech to sežraly už 2x za sebou a pak najednou lehnul. Toho druhého jsem radši dal do společné nádrže z jinýma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 09:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tojsouvěci
- nebo za "B", jde o stav, způsobený bakteriálním toxinem ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2020 02:21 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Prkynko81
Ta ryba je na odpis.Podstatné je v jakém kondici byla před uvedenými třemi dny,pokud do té doby byla v pořádku,tak je v poúrazovém stavu,pravděpodobně v úlekové reakci narazila čelně do skla a došlo k poranění mozku a smyslového centra rovnováhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2020 19:44 R Muž ctibum [6926] Re: Prkynko81
Přidej fotku celé nádrže a co nejvíc informací o stáří, založení, údržbě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.10.2020 19:44 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Prkynko81
Ležení na boku sice znamená, že mu fakt není dobře a patrně mu zbývají jen hodiny, ale jen z tohoto příznaku příčinu zjistit nelze, může jich být mnoho. Založ si prezentaci nádrže, vyplň tam o ní co nejvíc, popiš jak se ryba chovala před tím, co ostatní ryby atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 19:06 Prkynko81 – Terčovci
Fotka k příspěvku Mužete mi nekdo poradi co je to za nemoc,, tři dny mi leží Terčovec na jedné straně a vubec nežere. ale žije a barvu má pořadstejnou.
Děkuji za odpovědi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2020 11:55 Muž Rio180 [0] – Čo to má skalar na tele?
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2020 17:36 Žena Kety [20] – Co je s živorodkou?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím moc o radu. Mám necelé 3 měsíce založenou nádrž. Od doby co jsem pořídila dvě živorodky jsou stále nemocné. Nejprve Krupička, vyboulené oči, vše vyléčeno, krupička exitem/esha2000, oči acriflavinem. Jedna z nich ale začala nekoordinovaně plavat tak jsem ji dala do karantény. Onemocněla znovu i druhá a tak jsem už nechtěla dávat léčiva do společenské nádrže tak jsem ji dala k té první do karantény. První živorodka bohužel umřela. Druhá vypadala vyléčená. Dnes jsem ji vrátila zpět do spol nádrže a po chvíli na ni znovu vidím jakési tečky. Jde to špatně vidět ale má hrbolatou kůži jakoby ji odstávaly šupiny. Má bílé fleky i na jedné boční ploutvy. Už nevím čím léčit ani nevím co to může být za nemoc. Prosím poraďte
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.09.2020 13:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Cattee
- může to být následek odchytu, kdy se ryba nechtěně priskřípla, nebo jinak poranila zachycením v síťce, případně vnitřní alimentárni problém
- 14 dní 1 ryba, neviděl bych to na nějaké onemocnění
- ukončil bych trápení ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2020 10:44 Cattee – Nemoc?
Fotka k příspěvku Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně jednoho pavího očka. Máme akvárium 110 l, je čerstvě založené, cca 3 měsíce, zhruba 1 měsíc je v něm 12 pavich oček a 6 silver molly. Všechno je v pořádku, rybky nevykazují známky nemoci, až na jednu. Má na jedné straně výrazně odchlipnute skřele, plave u hladiny a je celá mírně prohnutá do a. Může to být nějaký parazit, když se jedná pouze o jednu stranu a jednu rybu, nebo je pravděpodobnější nějaký nádor? Všimla jsem si toho tak před 14 dny, nejsem si jistá, jestli to měla už když jsme ji koupili. Její stav je pořád stejný, aktivně plave, ale pouze u hladiny. Děkuji za každou radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2020 12:37 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: lacewings
Jj, s tou Asií (a nemyslím jako nás tady na Moravě)to tak nějak bude. Oni to asi v těch velkochovech drží při životě antibiotikama a různou dezinfekcí (ozón/UV) a tady u nás to pak nemá moc šanci.
Snažím se vždycky nové ryby co nejrychleji rozmnožit a teprve ty odchovy jsou teprve životaschopné a udržitelné. Zkusil jsem si to teda hlavně u ramek, 3 různé variety a pokaždé stejný průběh. Zakoupené ryby do 2-3 týdnů začaly padat, naštěstí se pokaždé stihly vytřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2020 08:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KittyM
KittyM napsala: Je nějaká těžší ta akvaristika, než bývala před 25ti lety..
- ano je, důsledkem importu ryb z Asie, tím pádem i nových druhů nemocí, neustálým vývojem nesmyslů, nepotřebných pro akvaristiku, myslelo se hlavou, ne internetem, atd.
- zpět k vašemu problému, ta skvrna nemusí být vůbec následek nemoci, skvrny jsou jasné, tak to může být důsledek genetiky křížení guppy, kdy se projeví červené pigmentové zabarvení v ocasní části, jako následek křížení jednotlivých barevných forem guppy, ale taky nemusí, proto jsem se ptal na ten tvar, navíc to vůbec nemusí souviset se stavem ryby
- odpověď nic moc, uznávám, ale snažil jsem vypsat všechny možnosti, bude tam ještě nějaký problém, když uvádíte úhyny krevetek ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2020 08:16 Žena KittyM [31] Re: lacewings
Přijde mi to spíše jako kuličky, ale je to malinké, není to moc vidět.. Osádku do té stovky jsem tu konzultovala s ohledem na tvrdší, zásaditější vodu, teplotu bettám (samicím, s očky se snáší) držím na 27C, chov měl být těch oček s tím, že ostatní mi to budou regulovat, aby se nepřemnožily :/ Je nějaká těžší ta akvaristika, než bývala před 25ti lety..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 22:00 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KittyM
- no především máte nevhodně složenou osádku akvária
- mladé žerou spíše mollyny
- "červené skvrny", jde skutečně o skvrnu, nebo to tvarově připomíná červíka? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 20:27 Žena KittyM [31]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nakonec jsme přeléčili celé akvárium, v akvaristice měli Dajana prevent s tím, že léčbu zvládnou i krevetky. Poslední očko má od včerejška svěšený ocas, nevím zda mu to ostatní začali okusovat (zbyly jen 3 betty a 2 molly), nebo zda je to zase něco bakteriálního? Na konci ocásku jsou červené tečky, na foto je to trochu vidět po přiblížení..
Ta akvaristika je radost :((, už jsem přišla o všechna po celé republice posháněná (a za nekřesťanské peníze zakoupená) modrá paví očka, betty mi žerou veškerá mláďata a nezáleží na tom jak hustě je akvárium zarostlé, ampulárie ničí kytky, v 70tce mi z neznámého důvodu umřely modré i mandarinkové krevetky :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2020 13:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Vojtěch R.
- nejspíše následek z přelovení, mělo by to ustoupit do cca 7 dnů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2020 12:50 Vojtěch R. – Tetra měděná
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, z důvodu předělání hlavního akvária jsem rybky kvůli bezpečí přesunul do karanténího akvárka s filtrem. Nejsou tam žádné dekorace takže je tam více světla a povšimnul jsem si u dvou rybek viz. foto. U jedné na zadní ploutvi takový červený flek a u druhé červenější oblast kolem žaber. Může se jednat o nějakou nemoc nebo něco jiného ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 17:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KittyM
- bakteriální záležitost, mnohdy doprovázena sekundarně s plisnovým výskytem, zvláště u živorodek, proto bylo zvoleno sirokospektrálni léčivo FMC ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 14:59 Žena KittyM [31] Re: lacewings
Ok, moc děkuji. Co by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.08.2020 08:49 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KittyM
- odlovit ryby s příznaky do karantény s částečným poměrem vody z akvária a nasadit FMC léčivo, lehce vzduchovani, nesvítit, teplota okolo 25,
- pokud by se to vyskytlo i dalších ryb v průběhu 7 dnů, bude nutnost přelečit celé akvárium
-odkalit dno akvária, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 07:58 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: KittyM
Doplň ještě ty údaje o vodě.NO2 dusitany? A ty ryby dýchají pomalu nebo rychle? S tímto jsem se ještě nesetkal. Vidím to poprvé. Snad bude nějaký živorodkář vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 07:53 Žena KittyM [31] Re: Kawa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Stříbrný molly to má delší dobu, spíše se to zlepšuje, teď má ale nateklou kůži nad jedním okem.. U té gupky to je novinka a má to hodně :(
PH 7,2, 26C, ve vstupní vodě vysoké dusičnany, v akváriu kolem té 100mg to bude, už měsíc čekám na (zaplacený!) test z akvaristiky365 mám tu jen papírkový :/
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 21:34 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: KittyM
Chtělo by to parametry vody v akva. A dát nějakou fotku nemocných rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 20:09 Žena KittyM [31] – deformace tlamy
Zdravím, způsobuje prosím nějaké onemocnění (či parazit) otok / deformaci tlamky u ryb? V akváriu s dřívějšími úhyny (v noci, bez příznaků nemoci) mám už druhou rybu s deformovanou tlamkou - zůstává otevřená, rozšklebená.. ryby plavou normálně, potravu přijímají.. Jedná se o aquatlantis 96l :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2020 22:28 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Urbii94
Čím to přesně bylo, to ti teď už nikdo neřekne, rozhodně ne bez detailních testů vody. Ale nedostatek kyslíku nebo otrava jsou nejpravědpodobnějšími variantami. Už jen jak tu nádrž vidím, je to obvyklá nešťastná kombinace málo vody, málo rostlin, moc ryb; navíc z velmi vzdálených a rozdílných biotopů, v takové nádrži pak tyhle katastrofy nastávají snadno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 17:04 Urbii94 Re: Tojsouvěci
Přijeli jsme pozdě večer, již bylo zhasnuto, proto jsem nekrmil, ale na ryby jsem koukal a normálně plavaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 16:04 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Urbii94
Urbii94 napsal: Ahoj, do rána mi vymřelo skoro celé akvárko, založené před 2 měsíci. Přežili jen ancistrusy a 2 cichavci a jeden umřel. Taky umřely všechny tetry i neonky. Ještě včera večer vše ok, voda pruzracna bez zápachu. Teplota 25°C. Jedly všechny. Voda i filtr pravidelně měněn. Nevíte čím by to mohlo být? Ryby mají vyboulene oči, včera večer byly normální. Díky moc.
To je tvůj dnešní příspěvek s časem a datem vložení 22.08.2020 12:37 !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 14:24 Urbii94 Re: Tojsouvěci
Včera jsme nebyli doma. Takže krmení proběhlo naposled ve čtvrtek. Krmení používám stejně jako v ostatních akvariich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 14:23 Urbii94 Re: ctibum
Fotka k příspěvku Nádrž běžela již dříve, ale ryby jsme přesunuli do jiné. Nádrž jsem vycistil, dal novou odstatou vodu a nechal 3 týdny běžet bez ryb jen filtr, vzduch a kytky. Vodu měním po 14 dnech, poprvé po měsíci. Filtr čistim po cca 10 dnech. Krmení používám stejně jako v ostatních 3 akvariich. Krmnou dávku obdobnou jako v ostatních. Nádrž má 75 litrů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.08.2020 13:59 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Urbii94
Podle zvětšeného objemu břišních částí a vyboulených očí ryb, usuzuji na překrmení nekvalitním,nebo bobtnavým krmivem s návaznou otravou .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.08.2020 13:35 R Muž ctibum [6926] Re: Urbii94
Chce to víc informací o nádrži. Jak je velká, kdy a jak byla založená, kdy a jak tam šly ryby (postupně/najednou), jak konkrétně a jak často probíhá údržba. Fotku nádrže...
Na dva měsíce starou nádrž je tam dost ryb, pravidelná "výměna" (čištění?) filtru také není moc ok.
Jestli jsi nenechal nádrž pořádně zaběhnout, pořád hrabal do filtru a pak tam nasypal všechny ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.08.2020 13:34 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Urbii94
Takový hromadný úhyn není bez příčiny. Příčin může být nekolik. Třeba nedostatek kyslíku,otrava dusíkatýma latkama nebo kysličníkem uhličitým. Že máš opticky cistou vodu nic neznamená. Jaké bylo pH a další hodnoty je třeba vědět. V první řadě si výplň prezentaci a dej fotky akva, když bylo ok. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.08.2020 13:18 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Misery1996
Vhodným prostředím pro chované živočichy,kvalitou vody,pestrou pokud možno přírodní stravou.
Průzračná voda nemusí být zákonitě zdravá,překrmování bobtnavými krmivy s vysokým obsahem sušiny může způsobit destrukci trávícího traktu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 12:37 Urbii94
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, do rána mi vymřelo skoro celé akvárko, založené před 2 měsíci. Přežili jen ancistrusy a 2 cichavci a jeden umřel. Taky umřely všechny tetry i neonky. Ještě včera večer vše ok, voda pruzracna bez zápachu. Teplota 25°C. Jedly všechny. Voda i filtr pravidelně měněn. Nevíte čím by to mohlo být? Ryby mají vyboulene oči, včera večer byly normální. Díky moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 12:12 Muž Misery1996 [-1] Re: Tojsouvěci
a čím tomu můžu zabránit a předejít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.08.2020 11:39 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Misery1996
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 04:42 Muž Misery1996 [-1] Re: Tojsouvěci
můžu poprosit o trošku zjednodušené vysvětlení, pro někoho kdo se v tom moc nevyzná? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2020 23:57 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Misery1996
Selhání vnitřních orgánů,tlak transudátu vyplňuje tělní dutinu a navíc omezuje vyměšování.Ukončit nezvratný osud ryby a pro jistotu mikroskoskopicky prověřit na přítomnost parazitů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2020 23:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Misery1996
Vypadá to spíše na přežrání - zítra moudřejšího rána , na to bacha , klínky to umí excelentně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2020 22:53 Muž Misery1996 [-1] – Razbora nemoc?
Fotka k příspěvku Zdravím,
nevím zda je to nemoc nebo pouze těhotná ryba, ale můžete mi prosím někdo říct co je to zač? Jedná se o rybu razbora klínoskvrnná
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2020 10:17 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Martina
Vypadá to čerstvě založené, neběží tam nitrifikační proces, rostliny taky žádný dusík neodbourají, když tam nejsou, tam by vůbec žádné ryby být neměly, ty každodenní výměny vody jsou způsob, jak to zachránit. Až to pojede s rostlinami asi tak šest týdnů, bude možné měnit méně často. Nebo si kupte slušné testy NH3, NO2 a NO3 (ne papírky, ani ne Aquar) a uvidíte sami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2020 09:52 Martina Re: _ucx_
dobre diky za radu na teplotu davam pozor vzdy, nevedela sem ze mam menit vodu az tak casto... snad uz co nejdriv budem prestehovani a budu moct rozjet akvarko s zivyma rostlinkama ????
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198281x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=451