Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 151 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.12.2011 20:56 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: eRo
Docela to jde, ale zkusil bych nějakou živou marženou potravu, to jim určitě přijde vhod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:38 Muž eRo [3] - Cichlidy – Re: pavelbartek
pavelbartek napsal: Normálně se..u(kakají) :) Hlavně je krm pro ně vhodným krmivem ;-)
Vďaka za radu :) Krmím ich 3x denne drvenými vločkami (keďže sú ešte malý) sera vipanom, 1x denne drvenými vločkami sera flora a 1x denne im dávam tabletku tropical spirutabin myslím si že je to správne krmenie či sa mýlim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:15 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: eRo
Normálně se..u(kakají) :) Hlavně je krm pro ně vhodným krmivem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 20:03 Muž eRo [3] - Cichlidy
Zdravím,
Vie mi niekto poradiť čo je toto? Majú to viaceré rybky, no neviem čo je to... Neviem či to vidno... je to taká čierna dlhá čiara ktorá vychádza z rybky... neviem či je to trus alebo nejaká choroba... prosím poraďte vopred ďakujem
Sfotiť to sa mi nepodarilo, no tu je video (aj tak sa mi to nepodarilo najlepšie nakamerovať no lepšie ako fotka)
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 16:43 malvin – rybky nevím si rady
A ještě mám otázku mám parmičky mechové a pořád rychle plavou po celém akváriu jako kdyby se chtěli prát neublíží si mám něco proti tomu udělat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 11:05 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: romant, Re: Bob66
to: romant: diki uz to ma za sebou

to: Bob66: nemam sa preco hnevat, ale myslim ze za den si to niekto mohol vsimnut ale nevadi, ja som skusal hladat ale zrejme som hladal zle bo som nenasiel.

to: HaDaS: (ne)vadi, uz to ma za sebou. len ma to stve

sorry ze som bol podrazdeny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 22:58 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: peter1459
Nezlob se na mě , ale myslíš že tu každý čeká na každý dotaz aby mohl do pár minut odpovědět? Co si o tom něco sám vyhledat a vzdělat se :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 21:51 malvin – tetra - nemoc
Děkuji za radu romant :) už to vím rybky se 2 krát přenášeli je mi jich líto no ale co jse dá dělat mám nové a ty už jsou v pohodě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 21:39 R Muž romant [27981] Re: peter1459
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 21:37 malvin – tetra - nemoc
Zdravím mám problém mé rybky tetry neonky umírají už umřeli 4 nevím proč. :( Takhle to probíhá rybka je u dna a když neplave jde rychle nahoru břichem ale pořád žije když se jí to podaří na chvilku plave ale do druhého dne pojde. Co dělám špatně. kdyby se jim dalo pomoc jak? Předem díky za rady :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 14:09 Muž peter1459 [79] - Amerika
Fotka k příspěvku ahojte potreboval by som poradit co moze byt samcovi A. fire fish, neviem ci je to dobre videiet z fotky, ale uz druhy den len tak poliehava na dne, pred analnym otv. na pravej strane ma tamavsi flak akoby modrinu, ked sa nanho porzriem z vrchu je ovela sirsi ako bol predtym
ide o moju nadrz rybicky.net/nadrze/13349 neviete co by mu mohlo byt? ani nezerie
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.12.2011 23:20 Nobody Re: Stefie
Tři závojnatky na 60l - tak s tím asi nikdo neporadí.Možná,tak 3 na 200l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 23:53 Muž soubi [32] Re: soubi
tak beta se asi přecpala granulkami SAK_1 ... už trochu vytrávila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 21:27 Stefie – Zavojnatka - lvi hlava, vyrustek na kuzi
Fotka k příspěvku Dobry den, jedna nase zavojnatka ma na jedne strane pod pateri asi tri boulicky, dnes z jedne boulicky vysla takova bila hmota. Prikladam fotografie, neumite mi s tim nekdo poradit? Akvarko ma 60l a mame 3 zavojnatky. Dekuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 17:01 Katka – nemoc bojovnice ?
Moc prosím o radu :
mám bojovnici
fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/…
celou dobu byl v pořádku až jednou jsem vypozorovala drobnou plíseň (aspoň já bych to k tomu přirovnala) na ploutvičkách téměř na konci. Bohužel jak jsem zjistila v místě kde se vyskytla plíseň potom část ploutvičky odpadne !
Nejsem nejzkušenější akvarista a tak vás moc prosím o radu !
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 13:53 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Fairy
Jak píše romant + bych přidal acriflavin X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 13:52 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: romant
romant napsal: její osud je zpečetěn.
Pokud se nezačne s těma výměnama vody lepšit, tak doporučuji šetrný utracení.

:-( v minulosti som mal skalara s rovnakým problémom.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 13:48 R Muž romant [27981] Re: Fairy
Z té nádoby kde je ta rybka bych vyházel ty kameny(hlavně ty korály). Ryba je dost v zuboženým stavu a obávám se že se bude jednat buď o infekční vodnatelnost, či tuberkulózu, což jsou neléčitelný choroby. Výměnu vody provádět denně, nekrmit, ale myslím si, že její osud je zpečetěn.
EDIT: Pokud se nezačne s těma výměnama vody lepšit, tak doporučuji šetrný utracení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 13:35 Fairy – Bojovnice
Fotka k příspěvku Aoy. Mám rybku Bojovnici a udělal se ji na oku takový jako by průhledný vak a má to oko s tím vakem tak 3krát větší... V poslední době moc nepapká... Hned jsem ji vyměnila vodu, kterou měla asi max 4 dny... Měním ji fakt pravidelně a v akvárku nemá nic nového...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 11:06 Muž soubi [32] – beta splendes
...samice bety mi plave stále ke hladině(jako by měla přechouknutý plynový měchýř) asi to neustojí. Ale má chuť k žrádlu i přes ten malér. Už jste to někdo viděl,zažil...jde s tím něco dělat..? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 14:42 fenrimek
Fotka k příspěvku Ahoj, koupil jsem black molly a toto se jí udělalo. Je to takový bílý hrbolek. O nic se neotírá a žere normálně, tak si myslím že krupička by to být nemusela.
Nějaké tipy??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 16:51 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
Řekl bych, že HaDaS "chytil stopu"! ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 16:09 R Muž romant [27981] Re: Sid
Ano, ten průběh této nemoci, spojený s příznaky, by měl vypadat úplně jinak, tudíž moje doměnka je mylná. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 15:58 Žena Beastie [314] Re: HaDaS
To moc nedělám, naposledy tak přes měsícem a půl. Budu tedy krmit jen jednou denně, údržbu myslím že nezanedbávám ale pokusím se to ještě vylepšit, dotrhám zbytky řas a zasadím egerii, třeba se jí bude dařit. A počkáme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 15:51 HaDaS Re: Beastie
... a zkus přestat krmit mraženým :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2011 15:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
Beastie: Po příjezdu mě ovšem potkala ryba, kompletně vyhublá, úplně zkroucená v páteři, vypouklé oči, propadlé bříško. Má i trochu zarudlé žábry, ale je to Boraras maculatus která je obvykle červená, a když vybledne tak žábry jsou vždycky vidět. Ryba stále plave, už se bohužel nekrmí a doslovně dodělává. 4 dny zpět vypadala v pořádku...
Neměl jsem sice příležitost zaregistrovat, že by hmyzomorka rybí napadala i tento druh rybek, ale to neznamená, že se tak nemohlo (nemůže) stát. Pokud by se tedy tak stalo, myslíte, že tato parazitóza může mít tak rychlý průběh?
Nebo že by Beastie mohla přehlédnout příznaky, které se při tomto onemocnění vyvíjejí, (u druhů rybek, které běžně napadají), až několik měsíců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 15:46 HaDaS – Re: Beastie
Beastie napsala: Krmit jen občas bohužel nejde, razborky jsou citlivé a musí se krmit často.
Tak toto by mne docela zajímalo. Mám Razborky trpasličí (Boraras maculatus), což je to samé co máš ty, ale že by byly nějak extra náročné jsem si nevšiml. Krmím 1 x za tři dny, jsou aktivní, bez nemocí, s krevetkami si opravdu nepřekáží :-) . Zásahy do mého mikro akva jsou minimální. Dolévám odpařenou vodu a 1 x za měsíc vyměním cca 1/3 vody.
Bohužel tím, že nemáš aktuální prezentaci, mne zavedlo na slepou kolej. Přesto si trvám na tom, že podhoubí tvých problémů, bude v zanedbané údržbě a potažmo v překrmování. I když to bylo v minulosti. Podíval jsem se ještě jednou na ty fotky, podrobil je analýze :-D , a akva se mi stále jeví, jako že bylo zanedbávané.
Na závěr. Problémy s rostlinkami jsi měla již od začátku. Nejedná se o špatně zvolený substrát, zahnívání atd. (viz. 10.3.2011)? Problémy s úmrtími jsi měla po zásahu od 1.6.2011, tam bych hledal druhý důvod tvých problémů (filtr, čištění, víření). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 15:38 Žena Beastie [314] Re: romant
Tak PH je 7, NO2 je neměřitelné (voda je čistá jako lilie, těžce pochybuju ale že tam žádné NO2 není) Test azotin od Rataje, datum vyroby letosni duben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 15:14 Žena Beastie [314] Re: romant
Výměna v srpnu, problémy s úmrtností i předtím, řasa se taky neprojevila s návazností na žádnou změnu...nedošlo ke změně ničeho než světla a filtru, a všechny "problémy" buď byli i předtím nebo ne v souvislosti. PS s těmi krevetami... mám jednu již skoro rok...a dvě další aktivní, dost jí podezírám, že ta jedna veliká mi je všechny snědla :-D nebo ryby po vysvlečení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 15:04 R Muž romant [27981] Re: Beastie
Kdy byl měněn ten filtr? Projevilo se to po té výměně, nebo to bylo už před tím?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 15:03 Žena Beastie [314] Re: romant
Ta napadá selektivně jednu rybu a pak měsíce je třeba neaktivní? Pokud ano, je to možné. Ovšem nítěnkami nekrmím a přerybněno taky nemám. Jdu si změřit PH a dusitany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 14:56 R Muž romant [27981] Re: Beastie
Řekl bych, že by se mohlo jednat o hmyzomorku rybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 14:42 Žena Beastie [314] Re: HaDaS
Údržba je tak jednou za týden/dva 7 litrů vody, to už dodržuju. Odkaluji a šneků tam není přespříliš (ani ne 30okružáků+4piskořky)), díky enormním problémům s řasou jsem je i uvítala, škoda jen že jí nejí. Tu řasu jsem vyhodila i se zbytky jávského mechu a se vším ostatním, snažím se jí dotrhat, je docela houževnatá. Krmit jen občas bohužel nejde, razborky jsou citlivé a musí se krmit často. Krmím málo, na dno nedopadá skoro nic. Riccie mi byla snědena, updatuju popis, hladiné kytky mi prakticky nerostou a nic nestíní ničemu. Co mi neroste jsou kořenící květiny. Je zajímavé, že tato špatná udržba se projeví pouze po vícedenní nepřtomnosti, nikoliv za běžného chodu. Filtr byl naočkován a řádné vylouhován ve vodě starého filtru a akvária.
Jsou razborky nějak extrémně soupeřivé nebo teritoriální? V práci jsou hengelky úplnými miláčky, tyhle jsou rozestavěné všude po akva a honí se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 09:59 HaDaS Re: HaDaS
... zbav se riccie, ať ti nestíní akva. V tvém případě je to proto, protože se nedaří rostlinkám. Jedním z důvodů může být nedostatek světla. Řasokoule pěkné, ale na nic. Drží se v nich jenom nepořádek. Zasaď si vícero šlahounů egerie. Pomáhají odbourávat neřádstvo, rychle rostou, jsou nenáročné, dobře se množí. Vallisnerii sestřihni tak 5 cm pod hladinou. Nasměruj vývod z filtru tak, aby ti rozvlnil rostlinky v celém akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 09:44 HaDaS Re: Beastie
Bude to jenom střelba ;-) .
Protože máš s tímto akva více problémů ... úhyny krevetek, bujení řasy a dost šněčků, řekl bych, že primární problém bude v nedostatečné údržbě. Zaprvé začni měnit více než ty 4 litry vody 1 x týdně. Měň tak 7,5 litrů každé 3 dny alespoň třikrát za sebou. Potom stejné množství jednou týdně. Začni řádně odkalovat, podle fotek to vypadá hodně zanedbané, ale může to být jen dojem. Nejprve odkal jednou do hloubky a potom při každé výměně vody jen povrchově. Odstraň řasy z míst kde to bude možné. Odebírej postupně šnečky z akva. Sniž radikálně krmné dávky. Stačí každý druhý den špetka tak, aby krmivo nedopadlo na dno. Nevím jakým způsobem jsi měnila filtr, ale dle prezentace došlo k výměně kus za kus bez naočkování nového - chyba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 09:22 Žena Beastie [314] – razborky
Fotka k příspěvku Zdravím. Již jsem po změně krmiva a krmím dvakrát denně, před odjezdem na dovolenou i třikrát. Po příjezdu mě ovšem potkala ryba, kompletně vyhublá, úplně zkroucená v páteři, vypouklé oči, propadlé bříško. Má i trochu zarudlé žábry, ale je to Boraras maculatus která je obvykle červená, a když vybledne tak žábry jsou vždycky vidět. Ryba stále plave,už se bohužel nekrmí a doslovně dodělává. 4 dny zpět vypadala v pořádku, všechny ostatní ryby jsou zdravé. Občas vidím ryby jak na sebe "najíždí", je možné že jí utloukli? Přerybněno nemám ,v současnosti mám těch ryb pouze 7, nevím kam se mi ztrácí asi se jim u mě nedaří :( Toto není první úmrtí, párkrát mi jich pár takhle odešlo, stejným stylem, častěji zkroucení páteře. Čím to je? Popis ukazuje na tuberkulózu ryb, ale ta by postihla víc kusů, ne jen jeden?
PS - fotka pouze mobilem, foťák mi byl odcizen :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 00:47 Nobody Re: Ita
"Navazuju na svůj původní dotaz o umřelé rybičce. 2 dny pryč a zbylé 2 betty (beťák a betynka) jsou OK. Živí, šmejdí po akvárku, docela pohoda. Ale dobrá zpráva to není. Samička má nově okousanej ocásek, zcela evidentně se samce bojí, utíká před ním, schovává se, kde může (naštěstí může docela dost), i ke žrádlu se dostává spíš "kradmo". Proto si myslím, že původní druhá samička možná nebyla nemocná, ale že jí beťák něco udělal. Nechci, aby teď "uhonil" i tu druhou, navíc je to teď 1:1, takže to má zbylá betynka obtížnější. Dotaz:

1) Je můj odhad správný?

2) Pokud ano, radíte spíš dokoupit 1-2 další betynky (akva 38 litrů; lepší by bylo asi spíš 1 na celkový počet 3 než 2 na celkem 4, ale jestli je tak dominantní, myslím, že víc "cílů" by bylo lepších a možná by se na něj holky i domluvily? , nebo nějak dočasně předělit akvárko třeba nějakou síťkou (např. proti hmyzu)?

3) Může se tahle situace časem změnit (samec uklidnit, třeba změnou prostředí - lze něco takového udělat?), nebo ne?"

Pokud to nejsou oba samci,i to se stává(ne všechny krátkoploutvé rybky jsou samičky).Pokud ne,tak:

1)možné to je-sameček se chce třít,samička ne

2)pokud chcete potomstvo?-ta síťka je dobrý nápad-samička se zaplní jikrami,a jak se budou mít k sobě(sameček začne stavět pěnové hnízdo-samička bude u síťky),síťku vyndáte.

3)agresivita bet se dá utlumit rašelinovým výluhem např.Torumin(Tetra),mně se osvědčil víc než Moréna(Sera).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 18:09 Ita – Re: chcípla mi rybička
pro forma napsal: Help, please... Měla jsem 3 betty. Dneska jsem přišla domů a všechno se zdálo normální, ale nijak zvlášť jsem je nekontrolovala, prostě plavaly v akvárku jako normálně. Nysypala jsem jim krmení, vrhly se po tom jako divý. Asi po hodině se modrá samička začala cukat, plavat břichem vzhůru, točit dokola a po několika minutách chcípla. Měla na můj vkus docela velký břicho. Žádný jiný zvláštnosti (zježené šupiny apod.) jsem nepozorovala. Ale jsem úplnej začátečník, takže ani nevím...

Chci se zeptat: je možný, že by se nějak napadly, že by jí některá ze zbylých 2 ryb třeba nějak narazila apod. (pokousaný, ani ploutve, nejsou ani jedna), čili že to byl nějaký úraz, nebo to vidíte spíš na nemoc? Jde mi jen o základní odlišení (já vím, že podle tohohle popisu asi dost těžko, ale víc nevím) úraz x nemoc, tedy jestli se mám bát i o zbylé 2, nebo ne. Pokud nemoc, pročtu fórum a určitě najdu nějakou dobrou radu, pokud úraz, můžu tomu nějak zabránit?

Ještě dodám prostředí: v neděli měněná voda, změřený hodnoty (papírek) nijak výrazně odlišný od předchozích měření. Díky za názor :-)



Navazuju na svůj původní dotaz o umřelé rybičce. 2 dny pryč a zbylé 2 betty (beťák a betynka) jsou OK. Živí, šmejdí po akvárku, docela pohoda. Ale dobrá zpráva to není. Samička má nově okousanej ocásek, zcela evidentně se samce bojí, utíká před ním, schovává se, kde může (naštěstí může docela dost), i ke žrádlu se dostává spíš "kradmo". Proto si myslím, že původní druhá samička možná nebyla nemocná, ale že jí beťák něco udělal. Nechci, aby teď "uhonil" i tu druhou, navíc je to teď 1:1, takže to má zbylá betynka obtížnější. Dotaz:

1) Je můj odhad správný?

2) Pokud ano, radíte spíš dokoupit 1-2 další betynky (akva 38 litrů; lepší by bylo asi spíš 1 na celkový počet 3 než 2 na celkem 4, ale jestli je tak dominantní, myslím, že víc "cílů" by bylo lepších a možná by se na něj holky i domluvily? :-), nebo nějak dočasně předělit akvárko třeba nějakou síťkou (např. proti hmyzu)?

3) Může se tahle situace časem změnit (samec uklidnit, třeba změnou prostředí - lze něco takového udělat?), nebo ne?

Díky za názory :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 22:15 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: SirMagon
Apistogrammy jsou citlivé na dusíkaté látky, je škoda že nemůžeš zkontrolovat NO2 a NO3 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 22:12 R Muž romant [27981] Re: SirMagon
Jak psal Bob66 a jenom dodám, že pokud se to po té kontrole a výměně vody nezmění, tak bych zvážil ukončit jeho trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 22:11 SirMagon Re: Bob66
Ph v pořádku ostatní nemám možnost změřit a voda zítra odpoledne půjde...ale teď mu asi nepomůžu:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 22:11 R Muž Silent [5949] Re: SirMagon
Bohužel to vypadá, že dodělává. Pokud se stav nezlepší ani po přelovení do čisté vody je konec. S takovým stavem už se patrně pak nedá nic dělat než šetrně utratit. Pokud možno silná sodovka nebo dekapitaci na což ovšem každý nemá žaludek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 22:10 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: SirMagon
Zkontroloval bych hodnoty vody a vyměnil třetinu vody, víc toho asi neuděláš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 22:07 SirMagon Re: SirMagon
Najednou se kakaďák začal opětovně točit a je jak v křeči a bezhlavě se už 20 minut točí...co s tim prosím???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 18:59 Muž Tony2013 [228] Re: D@n!€L
ahoj tak molla uz je vylecena otok splaskl a neni po nem naznaku.Ale bohuzel jsem si nevsiml skovanyho ansistuse a ten se nafoukl jak balon a umrel.Chyba s abema rybkama byla v tom ze jsem odkalil a vymenil vodu a u toho jsem jeste vypral filtr.Bohuzel tato kombinace velice rozhodila cele akvarium a dopadlo to takhle.Velice diky za rady romant .Otok zmizel po pravidelne vymne tak 30% vody denne a zadne krmeni.Ancikovy ale bohuzel uz nebylo pomoci a to i proto ze se schovaval.Dekuji vsem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 12:39 SirMagon
Ahoj, mám cichlidku Kakadu, která žije v akváriu s 2 samičkama. Zhruba 14 dní to vypadalo na páření, kdy přijela samička nakloněná na bok a sameček k ní začal couvat s roztaženou chloubou. Nicméně sameček najednou začal jezdit na boku a je stále nakloněnej na 1 stranu. Ve chvilce , kdy dojde ke krmení sameček se narovná a vydrží chvilku držet stabilitu. Jakmile si nazobe opětovně se tak plácá a leží na boku. Před nedávnem došlo v akváriu k doléčení krupičky jestli to má nějaký vliv nevim. Navíc včera jsem po zhasnutí pozoroval samečka a najednou z ničeho nic se začal bezhlavě točit ve spirále nahoru dolu a zajel pod filtr, kde ležel chvilku břichem nahoru. Za minutku už byl zase " na nohou" a jezdil jakoby se nic nedělo...Poradí někdo co to může být? Vypadá jak z blázince:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 11:43 R Muž romant [27981] Re: jostMMM
Podle popisu by to mohlo vypadat na napadení těch rybek nějakým střevním parazitem. Zdej si so vyhledávače slova Hexamita, Spironucleus a dočteš se více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 11:15 jostMMM
Xiphophorus hellerii "red" mečunky mi začali kapať. za 2 tyzdne schudnu a ťažko plavaju ťahá ich ku dnu.po1 mesiaci trapenia je po nich.čo to moze byt? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 20:36 R Muž romant [27981] Re: Ita
O.K. To je dobře. :-) Až se tady objeví někdo kdo Betám opravdu rozumí, tak třeba bude vědět, co je tou příčinou toho úhynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 20:31 Ita Re: romant
Mají tam i plovoucí, ty mají nejraději :-) OK, tak budu pozorovat a doufat, že zlepšenou péčí zvýším jejich trvanlivost :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [151] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 197989x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=7501