Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 147 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2012 09:58 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Jasně, takže po léčení není ryba přeléčena, ale byla léčena. Já preventivní léčbu nedoporučuji nikdy, ale používám ten termín "vodoléčba", což je ono zlepšení podmínek v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 09:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No je jenom léčení. Aplikace konkrétní chemie na konkrétní nemoc. Přeléčení jako často používaný terminus je blbost...Je to jen proces, kdy se někdo domnívá, že preventivní použití nějaké chemie je rybám prospěšnější, než třeba tebou často ordinovaná "vodoléčba". Což je hluboký omyl. Zatímco pravděpodobné zlepšení podmínek v akváriu po výměně vody rybám určitě neuškodí, aplikovaná "preventivní"léčiva udělají nejspíš pravý opak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 09:43 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Trochu nerozumím, kde jsem se tak provinil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   17.01.2012 09:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bob66
Méně chytračit, více znát...Píšeš U těch importů se je snaží každý překupník zbytečně odčervovat (zdravá ryba žije bez problémů v simbióze se svými parazity) a ke koncovému chovateli se dostane ryba v takovém stavu že většinou brzy chcípne a potom se jen píše jak jsou importy háklivé :-D Ale když se člověk dostane k těm dovozcům a vidí že ty ryby plavou v úplně fialové vodě a to několikrát, tak se není čemu divit ...Znáš mechanizmus a časy při přepravě ryb? Pak bys nemohl napsat takovou kravinu... Není zbytečného odčervování či používání preventivních přípravků, je pouze aklimatizace ryb po dlouhé cestě...Pokud nejsi schopen si uvědomit, že odchytové ryby se do Čech dostanou někdy i více než po měsíci od odchytu a pořád s nimi mezi tím někdo někam šíbuje, pak prostě tvé poznámky jsou poznámkami zcela neinformovaného redaktora. Ono je to podobné i s rybami z farem...Ale i při transportu ryb u nás...Když dáváme ryby na vývoz, dva, tři dny před balením nežerou...Dostanou se k vývozci...další dva dny a jeden přebal. Pak jsou na místě...další změna vody a pořád ještě nežerou. Mezitím se přihodilo, že třeba při posledním transportu jedna ryba chcípla a došlo ke zmnožení bakterií před tím, než je obchodník vybalí. Co udělá? Musí použít nějaké přípravky, aby neohrozil ostatní ryby...Hochu, hochu...pozor na rychlé soudy.... no ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 09:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Co je to "přeléčéní"??? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 09:13 Muž Yirka [9123] Re: Haimdol
Já bych řekl, že ta denitrifikace tam probíhá každých 14 dní. Jestli jsem tedy dobře rozuměl poznámce o tom způsobu "čištění". Tam bych také hledal příčinu problémů. Ono zakládat každých 14 dní nádrž nezachrání, ani když použiješ polovinu staré vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:50 Muž larix [1420] Re: zuzana
Áno, čítal som to. Ale je rozdiel medzi prípravkami Baktopur (tekutý) a Baktopur direct (tablety). FMC a Omnipur sú na baktérie dosť slabé a nešpecifické. Určite by som nepoužíval FMC preventívne (aj keď niekto to odporúča), je to dosť veľké svinstvo.
Ako už bolo uvedené, treba zlepšiť podmienky v akváriu - v prvom rade zabezpečiť substrát pre nitrifikačné baktérie (vhodné dno, filter s vhodným filtračným médiom) ako aj samotné baktérie (napr. Sera Nitrivec - nie je nutné ale všetko sa urýchli), ďalej do akvárka umiestniť maximum rastlín (a zabezpečiť im vhodné podmienky) a nakoniec pravidelne 1 x týždenne (minimálne prvé dva týždne častejšie) meniť dostatočné množstvo (30%) vody za čerstvú rovnakej teploty (Aquatan netreba).
Čo sa týka liečby platí to, čo som už písal. Navyše je vhodné zvýšiť teplotu vody na 30°C (stabilne počas liečby, neskôr je ideálnych 28°C, je to teplomilná ryba). Avšak, ak nebude splnená podmienka vhodného prostredia pre ryby, liečba naozaj nemá význam a aj po prípadnom vyliečení aktuálneho ochorenia sa skôr alebo neskôr objaví ďalšia choroba.

Edit: Nitrivec treba dať do akvárka až po ukončení prípadnej liečby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:48 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Ježíš! Máte pravdu. Oprava: nitrifikace. stydim denitrifikace je až další fáze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:48 R Muž romant [27987] Re: zuzana
Ano, to je klidně možný, že to ta ryba nepřežije, nejsem cinik, to je konstatování faktu. Viděl bych to na dvě možnosti do budoucna. Buď zůstat u toho 10 litrovýho akvária s tím rytmem výměny vody, jak jsem napsal. Nebo se poohlédnout po větším akváriu(alespoň 20 litrů) a vybavit ho jednoduchou filtrací(třeba bublifukem), živejma rostlinama(stačí plovoucí) a standartní péčí o to akvárium daleko jednodušším způsobem udržovat normální podmínky v té nádrži. (týdenní výměna 1/3 vody, údržba dna, nepřekrmování ryb atd).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:47 zuzana Re: Haimdol
to opravdu nevím, ani nevím jak to zjisti či upravit... používám je aquatan
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:46 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Haimdol
Denitrifikace? To by tak ještě scházelo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:44 R Muž Silent [5949]
Roman má pravdu. V nádrži kde prakticky neexistuje řádná denitrifikace se za týden nakumuluje velké množství toxických dusíkatých látek (NH3, NO2). Ještě dotaz. Nakolik je stabilní chemismus vody (pH, alkalita)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:42 zuzana Re: romant
no tak já jsem šťastná, že mi to někdo asi na posedmé radí dobře... zatím mi všichni tvrdili, jak to stačí... :-/

Ono je to stejnšě asi ale jedno, protože mi už stejně chcípne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:40 R Muž romant [27987] Re: zuzana
O to víc to svádí k doporučení každodenní výměny té vody. V 10 litrech vody se velmi složitě udržuje biologická rovnováha a ta intenzivní výměna vody je jediným správným postupem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:38 zuzana Re: Haimdol
v akváriu je 1 ryba, v 10 litrech vody, a cca 2 střední anubiasy a dva milinké co plavou u hladiny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2012 22:34 R Muž romant [27987] Re: zuzana
Ono to FMC, když se nepostupuje dle návodu, mám na mysli fázi po použití toho přípravku, dokáže dobře vyvraždit nitrifikční bakterie, který jsou velmi důležitý pro přeměnu škodlivých dusitanů, na méně škodlivé dusičnany a když v akváriu je málo rostlin, nebo žádné, tak jediným způsobem, jak ty škodliviny z vody dostat je ta výměna vody. V akváriu kde není filtrace, je dobrý tu 1/3 vody měnit ob den, poř. denně, čímž se činnost té filtrace supluje.
Edit: Než já to vyvoslím, tak mě Honza předběhl. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2012 22:30 R Muž Silent [5949] Re: zuzana
Pokud není v zarybněné nádrži filtr je výměna vody jednou týdně třetina velmi málo. To je frekvence výměn v nádrži s filtrací. V případě nádrže bez filtru bych měnil třetinu vody obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:26 zuzana Re: romant
já nejsem tak tvrdohlavá jak vypadám... vím že chemie pro ryby dobrá není a ve sterilním Marvin nežije. FMC jsem používala dvě kapky do 10litrů v případě, že jsem přinesla novou kytku, rybu, jako prevenci... dokud jsem nepřinesla tu samičku z pet centra, tak jsem sním nikdy za ten pul roku problém co se týče nemocí neměla, tak se asi tak špatně neměl.

Voda byla měněná 1/3 týdně, tak jak mi poradil betarista, kvuli tomu, že nemam filtr, vzduchování, a protože to akvárium je malé. Sice jsem napsala že jednou měsíčně komplet čistím, doplním to informacemi, že cca 1/2 vody co jsem odebrala ze zhora bylo s rybou přenecháno a vyčistěná byla druhá polovina s kamínky a kalem, takže nikdy tu vodu neměl úplně komplet novou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:13 R Muž romant [27987] Re: zuzana
Já si budu, jak ten mezek pořád trvat na svým a budu tvrdit, že ta ryba svoje onemocnění, byť ho přesně nedokáži identifikovat, utrpěla pobytem v nevhodným prostředí a Ty se snažíš léčit následky a příčiny jsou lehce opomíjeny. Bude to znít možná drsně, ale to je můj přístup. Vrátil bych se na začátek a utvořil v tom akváriu, nebo se o to alespoň pokusil, to správný prostředí, tak aby tam nějaká ryba dokázala přežít. Znovu zopakuji, že si myslím, že tím léčením se stav neustále zhoršuje. Ono ta poznámka, že občas použiješ FMC je docela zásadní. Nic proti použití nějakýho léku, když se ví proč ho člověk používá a o jeho účincích, hlavně těch vedlejších. Vím, že jsem Tě nepotěšil, ale to je můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:08 zuzana Re: larix
zkoušela jsem vodoléčbu, Baktopur, Omnipur, FMC... ano jedno nepomohlo... to už jsem také někde psala...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 22:01 zuzana Re: romant
ano jedná se o tu samou zuzanu... a natržená ploutve to není, tak blbá nejsem, navíc matka je 20 let nadšený akvarista, tak nějaké základy mam. bohužel všichni se věnují jen té ploutvi a přitom já pořád píšu bíle fleky, krvavé fleky, odstáté šupiny... mimo to jsem i upozorňovala, že ta fotka je nekvalitní a není to na ní vidět, že ta ploutev je rozpadlá a ne natržená, on si to navíc nemá o co udělat...

za odkazy děkuji, ale knihu mam doma taky a kdybych to dovedla určit podle nich, tak už to vím... břišní vodnatelnost by to mohla být, ale oči ani břicho nijak nafouklé nemá, žere s chutí... technicky podle všech knih a rad už by měl být minimálně dva týdny mrtvá a není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 21:22 Muž larix [1420] Re: romant
No jo, tá plutva podľa všetkého s tým ostatným ani nesúvisí a naozaj ide o (podľa mňa bakteriálne) ochorenie z nevhodného prostredia a stresu. Ak sa podmienky pre rybu nezlepšia, liečiť je zbytočné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   16.01.2012 21:21 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: larix
U těch importů se je snaží každý překupník zbytečně odčervovat (zdravá ryba žije bez problémů v simbióze se svými parazity) a ke koncovému chovateli se dostane ryba v takovém stavu že většinou brzy chcípne a potom se jen píše jak jsou importy háklivé :-D Ale když se člověk dostane k těm dovozcům a vidí že ty ryby plavou v úplně fialové vodě a to několikrát, tak se není čemu divit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 21:09 R Muž romant [27987] Re: larix
Pokud se jedná o stejnou zuzanu, která se tady v pátek dotazovala na rozpad ploutví a vyklubala se z toho normálně natržená ploutev, tak se mrkni jaký brekule s tím akváriem jsou prováděný, je to na předešlý stránce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2012 21:06 Muž larix [1420] Re: Bob66
Súhlas. Navyše sa to deje už niekoľko generácií rýb, takže slabý imunitný systém sa podľa mňa stáva dedičný. Stačí sa pozrieť napríklad na gupky. Kedysi nezničitelná ryba a dnes...
A opačný pól - ryby z importov z prírody plné patogénov a napriek tomu v prirodzenom prostredí fungujú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2012 21:03 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: larix
To je pravda :) Co se týká nemocí, tak můj názor je že v dnešní době se moc lidí snaží vytvořit rybám téměř sterilní prostředí. UV lampy, ozonizéry, lejí do akvária různé preventivní léčiva, krmí jen suchým. A potom stačí trošku zanedbat údržbu, nákup nových ryb bez karantény nebo špatné krmení že ty ryby chytnou cokoliv, nemají žádný imunitní systém X-) Při vhodném a pestrém krmení (suché, mražené a živé) pravidelné údržbě a výměně vody a karanténě při nákupu nových ryb, tak procento onemocnění je velmi malé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 20:58 Muž larix [1420] Re: romant
Áno, nevhodné prostredie je príčina. Ale keď už choroba prepukne, je vhodné sa aspoň pokúsiť ju diagnostikovať a prípadne liečiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 20:55 R Muž romant [27987]
Nechci nikomu šahat do svědomí, nebo ho poučovat, ale řekl bych, že se v případě zuzany jedná o klasiku a tou je pobyt rybky v nevhodným prostředí. Klidně i trochu toho přeléčení na nesprávně diagnostikovanou nemoc a už to jede, místo aby se rybě pomohlo, tak se jí ještě přitíží pobytem v roztocích toho, či onoho léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 20:53 Muž larix [1420] Re: Bob66
To už je hra so slovíčkami. Samozrejme žiadnu. Rovnako ako ty, že to vodnateľnosť nebola.
Hlavne, že sme pomohli zuzane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 20:50 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: larix
Správně a jak můžeš mít tu jistotu že šlo opravdu o infekční vodnatelnost ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 20:40 Muž larix [1420] Re: Bob66
S tým súhlasím, a práve preto som sa zarazil nad kategorickosťou vášho tvrdenia. Infekčná vodnateľnosť je tiež nešpecifické ochorenie, ktoré je spôsobené viacerými druhmi mikroorganizmov, preto sa jej liečba a prognóza nedá zovšeobecňovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2012 20:37 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: larix
Symptomy sice sedí, ale to neznamená že se opravdu jednalo o infekční vodnatelnost, ta je téměř neléčitelná ;-) Nelze podle pár napsaných slov určit diagnózu, stejně jako u lidí. tak je u ryb taková spousta onemocnění (plísně, viry, bakterie atd.), že nikdo nezná vše a ty onemocnění které jsou popsány např. v atlasech je jen základní orientační zlomek ;-) Určování většiny nemocí je jen odhad, někdy správný jindy horší, pro přesnou diagnózu by bylo třeba laboratorní vyšetření nebo pitva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 20:27 Muž larix [1420] Re: Bob66
Neviem, čo to bolo ale symptómy boli: zväčšené brucho, vypuklé oči, zježené šupiny.
Čo to bolo podľa vás, Bob66 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2012 20:25 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: larix
larix napsal: Najprv som sa pousmieval nad tým ako romant všade tú vodoliečbu odporúča ale aj mne sa ňou už podarilo vyliečiť (alebo dostať do latentného stavu) vodnateľnosť.

Tak v tom případě se nejednalo o vodnatelnost X-) Výměnami vody lze vyléčit různá onemocnění, ale vodnatelnost mezi ně rozhodně nepatří, ta lze vyléčit a ještě s velmi nejistým výsledkem jen antibiotiky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 20:16 Muž larix [1420] Re: zuzana
V každom prípade to vyzerá na bakteriálne ochorenie. Niektoré z nich sa dajú liečiť medikamentami, iné nie (tuberkulóza) alebo problematicky (vodnateľnosť). Skúsil by som ešte Sera Baktopur direct alebo Aquar Terap AB. Ak to nepomôže skúšať ďalej vodoliečbu (aj do začatia liečby).

PS: Najprv som sa pousmieval nad tým ako romant všade tú vodoliečbu odporúča ale aj mne sa ňou už podarilo vyliečiť (alebo dostať do latentného stavu) vodnateľnosť. Neverím síce, že zaberie napríklad na Camallanus alebo Capillaria, no na bakteriálne ochorenia, s ktorými vie efektívne bojovať imunitný systém ryby je to ideálna, ak nie hlavná, aspoň podporná liečba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 17:55 zuzana
Ahoj, takže vodoléčba nezabrala, akorát se vše zhoršilo, bílé fleky se zvětšily, plus nový červený flek a na hlavě odstávají šupiny... zatím ale žere, takže jsem ho přendala stranou a léčím opět omnipure... ví někdo co je to za nemoc? nechci už radit,jak to mam léčit, chci jen vědět co to je. Příznaky: rozpadlé ploutve, bíle chomáčkovité fleky, odstávající a vypadávající šupiny... Začalo to jako rozpad ploutví baterkovej, pokračovalo jako plíseň a pak jako puchýřovatění šupin... díky za identifikaci nemoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 17:02 Žena buballa [0] Re: LiborSprysl
OK diki, aspon viem o čo ide. u Ktenopomy som najprv myslela na nádorove ochorenie a parzita som sa obávala, hm...
tak skusam dalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 16:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: buballa
Nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 16:47 Žena buballa [0]
ako, to ti verím, aj mojim kupujem na "sviatky" živu potravu v podobe 3-4 cm rybiek, asi tam bude koreň nákazy. len čo v prípade starích rýb? ktenopoma ma už tak 3,5 roka a skalar asi tak 2 roky, čiže dospelé jedince.
dá sa to fyzycky odstránit? mám ich dat do karantény?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 16:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: buballa
Já to tak dělám, když náhodou něco přivezu....jen neřeším tu eutanázii, mám dost velkých dravců...Jednotlivé nemocné ryby zpracují velcí kančíci spolehlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 16:16 Žena buballa [0] Re: LiborSprysl
a čo mám spravit, aby mi nenapadlo aj ostatné rybky. odobrat ifikované a podrobit eutanázií? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 13:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: buballa
Určitě to nebylo v důsledku výměny vody, ta fáze startu je před výměnou vody ano a s těmi parazity ryby žít dovedou, jen ne dlouho, pokud se zmnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 12:42 Žena buballa [0] Re: LiborSprysl
hm... skalrovi to vyšlo po výmene 1/3 objemu vody, ale je čulí, aj chut do jedla má, či to je iba dočasné :-O ? a ktenopoma s tým žije už možno že aj viac ako pol roka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 11:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: buballa
Obávám se, že je parazitární onemocnění, příznančné pro importové ryby. Invaze začíná především poté, co dojde ke zhoršení kvality vody...Pokud mne paměť neklame, vyléčení se mi nikdy nezdařilo. Nakonec stejně ryba uhynula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 11:10 Žena buballa [0]
Fotka k příspěvku obe ryby su čulé, primerané k svojej povahe. s prijímaním potravy tiež nemyju žiaden priblém, ktenopoma zhltne 4-5 mučnych červov v pohode, len skalara nevidí na jednu stranu :(
ta machula pri plutve je šnek, toho si nevšimajte :), aj tie mrchy sa mi premnožili odkedy som nebola doma :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 11:09 Žena buballa [0]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 11:08 Žena buballa [0]
Fotka k příspěvku Ahoj,
spred asi pol roka som spozorovala, že moja ktenopomka ma vrchný pysk v neprirodzenej polohe, ale po čase sa mu to vrátilo. po istej dobe sa jej to zas objavilo a už s otvorenou ranou, z čoho vytrčalo asi 2 mm dlhé biele výrastky, ale tiež sa to zahojilo, ale pysk sa mu nezotavil a ostalo to v takej polohe. kedže so žravostou nemala žiaden problém, ani v správaní nemal odchýlky, tak som sa uzmierila, že defekt mu ostane.
Ale, ked som teraz opat došla po dlhej dobe domov, všimla som si že moj skalar ma niečo s okom. otec, ktorý mi ich krmi ked nie som doma, mi povedal, že mal niečo na oku asi 4 dni. ževraj bola to gulička, z čoho trčali 4mm dlhe biele výrastky, ale spadlo mu to, ale teraz ma v takom stave, jak je to na foto. Ktenopomka, ma opat taku istu ranu, z čoho mu trčí ta istá biela vec, vid foto. "dopracovala" som sa k tomu, že to musím ist riešit, aby som nemala všetky ryby v podobnom stave. :-O

*Prosím o radu, čo to je, a hlavne ako sa to lieči.
ĎAKUJEM
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 21:32 R Muž Silent [5949] Re: michaler
V pohodě :) . Jak už bylo psáno. Hypermangan tam nedávej. Raději prováděj častější výměny vody. Jak trefně říkává romant - prováděj vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 21:29 michaler
sem to trosku zblb stydim stydim stydim
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [147] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198223x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=7301