Co je to za nemoc?
Já to tak dělám, když náhodou něco přivezu....jen neřeším tu eutanázii, mám dost velkých dravců...Jednotlivé nemocné ryby zpracují velcí kančíci spolehlivě.
a čo mám spravit, aby mi nenapadlo aj ostatné rybky. odobrat ifikované a podrobit eutanázií?

Určitě to nebylo v důsledku výměny vody, ta fáze startu je před výměnou vody

a s těmi parazity ryby žít dovedou, jen ne dlouho, pokud se zmnoží.
hm... skalrovi to vyšlo po výmene 1/3 objemu vody, ale je čulí, aj chut do jedla má, či to je iba dočasné

? a ktenopoma s tým žije už možno že aj viac ako pol roka
Obávám se, že je parazitární onemocnění, příznančné pro importové ryby. Invaze začíná především poté, co dojde ke zhoršení kvality vody...Pokud mne paměť neklame, vyléčení se mi nikdy nezdařilo. Nakonec stejně ryba uhynula.

obe ryby su čulé, primerané k svojej povahe. s prijímaním potravy tiež nemyju žiaden priblém, ktenopoma zhltne 4-5 mučnych červov v pohode, len skalara nevidí na jednu stranu :(
ta machula pri plutve je šnek, toho si nevšimajte

, aj tie mrchy sa mi premnožili odkedy som nebola doma :(

Ahoj,
spred asi pol roka som spozorovala, že moja ktenopomka ma vrchný pysk v neprirodzenej polohe, ale po čase sa mu to vrátilo. po istej dobe sa jej to zas objavilo a už s otvorenou ranou, z čoho vytrčalo asi 2 mm dlhé biele výrastky, ale tiež sa to zahojilo, ale pysk sa mu nezotavil a ostalo to v takej polohe. kedže so žravostou nemala žiaden problém, ani v správaní nemal odchýlky, tak som sa uzmierila, že defekt mu ostane.
Ale, ked som teraz opat došla po dlhej dobe domov, všimla som si že moj skalar ma niečo s okom. otec, ktorý mi ich krmi ked nie som doma, mi povedal, že mal niečo na oku asi 4 dni. ževraj bola to gulička, z čoho trčali 4mm dlhe biele výrastky, ale spadlo mu to, ale teraz ma v takom stave, jak je to na foto. Ktenopomka, ma opat taku istu ranu, z čoho mu trčí ta istá biela vec, vid foto. "dopracovala" som sa k tomu, že to musím ist riešit, aby som nemala všetky ryby v podobnom stave.
*Prosím o radu, čo to je, a hlavne ako sa to lieči.
ĎAKUJEM
V pohodě

. Jak už bylo psáno. Hypermangan tam nedávej. Raději prováděj častější výměny vody. Jak trefně říkává romant - prováděj vodoléčbu.
0 15.01.2012 21:29 michaler Tak jinak. Ryby mají plíce? Tedy za předpokladu že se nebavíme o dvojdyšných rybách

.
Asi myslíš žábry

Hypermangan tam vůbec necpi a místo toho měň třetinu vody

0 15.01.2012 21:16 michaler j maj zcervenalou hlavu az kousek za tu caru ktera vede do plyc
Rybám zčervenali plíce?

0 15.01.2012 21:10 michaler cs o kousek dole nam pryspjevek jeste sem zapomnel ze jim scervenaly plíce tak bych se chtel zeptat co jim je a jeste neco myslite ze by se na to dal pouzit hypermangan nekde sem cetl ze jim to procisti plice
Mně to připomíná "děrovou nemoc" - hexamitozu.
Může ale jít i o plísňové onemocnění, jak psáno dříve. Zkuste mrknout např. na Ichthyosporidium hoferi.
Podle fotky se podobné problémy identifikují složitě...
tak děkuji za typ

Ještě dodám, že s doplněním rybek bych nespěchal. Zárodky nemoci mohu v nádrži přežívat. Vývojový cyklus je cca 3 týdny. Až po proběhnutí cyklu, a jistoty, že nemoc je na 100% zažehnána bych doplňoval.
www.akva-exo.cz/…
Normální péče o dno 1x za 14 dní, normální výměna vody 1x za týden, když se neprovádí vodoléčba

a je doporučeno nějaký odkalování kvůli této nemoci??

kolik tak stojí odkalovač nějaký jednoduchý ale účinný

Obden, nebo klidně i denně 30% objemu akvária po dobu týdne.

Předepsanou léčbu na 100% dodržet, raději o dvě dávky prodloužit, tak jak je doporučeno v letáku. U tebe to bylo docela těžké, tak doporučení dodržet. Nedokončit léčbu předepsaným způsobem je jak u člověka nedobrat antibiotika.
Vypadám asi jako úplnej tupec,ale jsme začátečníci a tak jsme rádi za každou radu co se dozvím.vím že jsem psala stručně,ale kolik vody z akvárka a jak často?

Častá výměna vody.

použili jsme přípravek na doporučený pár uživatelů a to eSHa EXIT,vodoléčba znamená blíže co?nějak stručně popsat prosím

děkuji

Dodržet dobu léčení dle příbalovýho letáku patřičnýho použitýho léčiva je u krupičky důležitý, tak aby se nechtěla vracet. Po přeléčení nikam nespěchat a akvárko nechat tzv. odpočnout, třeba naordinovat několikadenní vodoléčbu. I když je použitý tzv. šetrný léčivo, tak je to stejně zátěžová situace, tak je dobrý postupovat velmi opatrně s případným přidáváním nových rybek.
Edit: Vidím, že nejsem sám s tímto názorem.

na léčivu které máte by měl být návod. S novými rybičkami raději počkejte jestli se to znovu nevrátí, to že bude ryb nějakou dobu v akvárku málo ničemu nevadí, spíš naopak
Záleží na použitém léčivu, ale vždy je důležité dokončit léčbu podle návodu, jinak hrozí návrat parazitů a možná rezistence na dané léčivo

S nákupem nových ryb bych ještě počkal a hlavně poté dodržel karanténu

0 15.01.2012 16:59 jendaskapuci – krupička-postup léčení
zdravím,třetí den léčíme krupičku,z většiny ryb už zmizely bílé krupičky a tak se chci zeptat zda máme dál ještě léčit a v jaké míře a co a jak dál udělat aby jsme věděli že akvárko je stopro zdraví a čistý a můžeme dokoupit nové rybky (musíme nahradit ty co umřeli) :( děkuji předem za rady

Vyměň polovinu vody v akváriu a sleduj reakci rybek. Nejsou k dipozici žádný údaje o nádrži a tím postupem nemužeš nic skazit.
Akvárium jsem mu nezkoumal, jen tu fotku

Já jsem ten Acriflavin neuvedl záměrně, protože vzhledem k tomu "stáří" akvária je třeba každý nitrifikační bakterie a přecijenom, i když je to velmi dobrej přípravek na plísňový onemocnění, tak to vodu rozhoupe, tak proto doporučuji jenom tu osvědčenou vodoléčbu. Když použít, tak v samostaný nádrži, jenom pro tu napadenu rybu, nějaký karanténně.
K té výměně vody bych přidal ještě acriflavin

Rozpad ploutví to není, bude to nějaká plíseň a řekl bych, že je to z nevhodnýho prostředí. Naordinuj akváriu intenzivní vodoléčbu a mělo by se to zlepšit. Ob den měň 30% objemu akvária. Určitě by to chtělo přidat rostliny a více ten prostor akvária rozčlenit, třeba nějakým větším kořenem, ten objem si o to říká. To akvárko je čerstváček a biologická rovnováha se tam teprve dotváří, takže ta výměna vody je na místě.

Zdravím chcem sa opýtať čo to môže mať môj skalár za chorobu fotky mám v galérii, už to má asi mesiac a nelepší sa to ani nezhoršuje prijíma potravu je čulý ale neviem, bojím sa aby to nechytili ostatné?..čo vy nato?...
Vypadá to spíš na roztrženou ploutev, než nějakou nemoc


ty bílé flíčky nejsou moc vidět...
Nevím, v životě jsem žádnou nefotil

Fotka pomůže k přesnější diagnóze

Tak na tohle bude naprosto postačovat ta vodoléčba.
Edit: Je možný přidat Acriflavin, proti zaplísnění, ale ani to podle mě nebude třeba, když se dodrží tem již navrženej postup.

ta plouteve
víte jak blbě se fotí ryba co pořád plove tam a zpět, jen proto abych si jí všímala?

A co nějakou slušnou fotku

Takhle jsou to jen dohady, ale řídil bych se tím co ti poradil romant

no kdyby to byla bakterka, tak už je asi mrtvý, protože to trvá už asi dva a půl týdne, spíš to tipuji na tu plíseň. Zkusím vaši radu. Děkuji.
Základ je stabilní prostředí a to se neustálým léčením jenom zhoršuje. Baktopur je dobrej lék na rozpad ploutví, ale zároveň likviduje nitrifikační bakterie, kterých je právě třeba k udržování biologické rovnováhy, takže se odstraňuje následek, ale neřeší se příčina a tou je to nestabilní prostředí. Pokud je ryykby zasažena bakteriálním rozpadem ve větší míře(kusy odpadávajících ploutví), tak je průběh onemocnění vcelku rychlej a do několika dní obvykle postižená ryby umírá, takže pokud s tím bojuje delší dobu, tak ono vylepšení životních podmínek by mohlo zabrat natolik, aby nebylo třeba dál akvárium zatěžovat léčivem. To je můj názor na věc. Jistě se najde i někdo jiný, kdo odpoví.
vyléčí ho to? popravdě, zkoušela jsem ho mít několik dní jen v čisté vodě a pouze se to zhoršilo, tu vodu tedy měním častěji, přibližně spíše 3x týdně 1/3...
dokud jsem si nedonesla tu samici, tak pul roku akvárko fungovalo naprosto normálně a nic mu nikdy nebylo... jako první onemocněla samice, nejdřív rozpad ploutví, pak vypadávání šupin, pak přestala žrát a pošla, přesto že byla v karanténě a léčena doporučenými přípravky... takže ano 100% to je z obchodu... samec to chytl až od ni...
Takže nic, opravdu nic jinýho než vodu do akvária nelej. Obden měň polovinu akvária(není tam filtrace), žádný měsíční komplet umytí, nic takovýho. Pořiď plovoucí rostliny, to bají bety velmi rády. Když se bude pravidelně měnit ta voda, tak by se to mohlo začít stabilizovat po pád dnech. Po 14 dnech můžeš tu výměnu vody lehce ponížit na 30%.
řekla bych že to nebylo z akvaristiky, ale spíš podmínkama, takový akvárko který se čistí celý jednou za měsíc nemůže být stabilní a mít neustále vhodné parametry vody
Přidat reakci
1 ...... [148] ...... 227
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 196110x