Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 74 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 13:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TBBT
Co je pH v normalu, kolik?
Ten kousek plastu co mas misto filtru, nenitrifikuje, nema jak. Neco s tim udelej.
Vymen znovu vodu. A pak jeste znovu...
Pouzil bych methylenovou modr (jako antidotum pri otrave dusikatymi latkami), ale krunyrovce ani krevety nechovam, vliv na ne jsem nikdy nemel duvod zkoumat.

EDIT: Filtr uz jsi dle prezentace resil, ale jestli jsi to co v nem bylo jako biomolitan zvetsil o 100%, dvakrat nic je stale nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 13:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TBBT
To nevypada na nemoc, ale spíše na otravu. Začni výměnou 30% vody, zapni vzduchováni na maximum a vypni přidávání co. Zkontroluj i filtr, jestli běží jak má, ale nečisti.

Co všechno jsi dělal při poslední údržbě akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2015 13:11 Muž TBBT [4] – Co s rybkama??
Zdravím
mám menší problém rybky mi plavou u hladiny a jako by se snažili nadechnout :-O vůbec nevím co by jim mohlo být jsou neustále nalepené na hladině a ani nechtějí žrát.. Dám jim krmení a chovají se jak když jsem tam nic nedal :-) Dřív se o to téměř prali..

Dělají to od 24.3.2015 od poslední výměny vody.. PH a železo je v normálu (jiné testy bohužel nemám :-( )

Krevetky i krunýřovec se chovají normálně..

Jedná se o Tetru měděnou a o akvárium v prezentaci.. Udržba je pravidelná každý týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 08:14 Žena Beastie [318] Re: Beastie
Tak nic, ryba prostě normálně vypadá, že má zácpu. Chomáč z ní během večera odpadl, pak kousek růžového výkalu, který z ní visí a pomalu se začíná obalovat plísní a do večera opět opadne.

Žádné propadlé břicho ani u ostatních, krom jedné nosící, která neumí jíst.
Tak snad vše ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 09:01 Žena Beastie [318] – Bílý chumáč
Zdravim, ráno jsem koukala na moje cyprochromis leptosoma, 3 nosí a jedna z nosících má v oblasti řitního otvoru velký chomáč čehosi bílého. Žádná jiná ryba to nikde nemá, žádná ryba nemá jiné příznaky.

Až na jednoho multíka, který má asi odkousnutou ocasní ploutev, jsou všechny ryby vzhledově ok, možná trošku propadlá bříška, ale včera jsem nekrmila. Fotku se mi udělat nepodařilo, ale je to okem viditelný chumáč, cca 2mm veliký.
Ryba se chová normálně.

Mám vyměnit dnes polovinu vody a přidat sůl? Nebo je to nějaká plíseň a rybu mám odlovit?

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2015 17:47 Muž NASREDDIN [1383] Re: Heda
Na to aby se dalo opravdu dobře poradit by neškodilo se o akvárku více rozepsat, ideálně se zaregistrovat a zřídit prezentaci.
Ono se těžko radí, když nevíme jak je akvárko dlouho založené, jak probíhá údržba, co je v něm za osádku apod.

Věštění je sice hezké, ale nepraktické.
Patrně budou na vinně špatné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 17:23 Heda – Co je to za nemoc? Jak jí řešit?
Dobrý den, hledám a nenacházím odpověď. Od počátku zařízení akvárka mi rybičky umírají. Pár dní jsou v pohodě a potom začnou hubnout, otírají se břichem o rostliny a písek, prohnou se, a plavou ocasem dolů a hlavou nahoru. Postupně umíraj....jako kdyby ochrnuly. Pochcípalo mi postupně skoro 30 ryb. Prosím poraďte.
Předem děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 19:57 Muž MichalK [16]
No člověka ani nenapadne bohužel, co všechno může být na rybě špatně, starat se o ně budu ale i tak, co nejlépe to půjde. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2015 19:49 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Hmm, to je ještě častější, že o ně při tom pobytu v nevhodných podmínkách, tedy v tom N látkovým koktejlu příjdou, tedy mají je upálený a nedorostou. Jak má chovatel hodně omladiny v nádržíh, kde se fláká výměna vody, dopadá to přesně takto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 19:46 Muž MichalK [16] Re: romant
Fotka k příspěvku No ostravská aquaburza už asi není, co bývala, teď jsem si všiml u dalšího kousku, který jsem tam koupil (od jiného chovatele), že nemá spodní tenké ploutvičky.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2015 17:47 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Ano, podle mě upálený vysokejma hodnotama N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 17:35 Muž MichalK [16] Re: romant
Fotka k příspěvku Tady se mi kdyžtak povedla udělat lepší fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 17:02 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Nemoc to není, ale takováhle ryba by se neměla dostat do prodeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 16:52 Muž MichalK [16]
No není to vyloženě "vykouslé", jako kousnutím, spíš jsem myslel, že je tam taková "díra". Ale teda nemoc to není jo? Jestli je to ukousnuté, nebo dusíkama, tak mi to nevadí, může s tím žít i tak ne? Jedná se mi jen o to, aby to nebyla nemoc, případně aby nenakazila jiné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 16:30 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Není to z té fotky jednoznačně poznat, ale jsou dvě varianty a to že to má ukousnutý, potom by to mělo dorůst a druhá je že ta skřele je upálená, či zdeformovaná dusíkama a to je potom konečnej stav, to nedoroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 14:10 Muž TomasV [5] - vybrané druhy ryb a rostlinRe: MichalK
To růžové uvnitř jsou žábra (nebo žábry). Vykouslou má patrně skřeli a ta už znovu nenaroste. Pokud do ranky nevnikne nějaká infekce, tak není co léčit. Rybka může žít i bez skřele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2015 13:12 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvku Dobry den, vcera jsem si na fauna trhu koupil malinkou skalaru prirodni formu. Dnes jsem si vsiml, ze ma jakoby vykouslou zabru (jde videt to ruzove uvnitr). Co to je za nemoc? Kdyztak jak ji vylecit? Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 22:11 TomasPerutka Re: anet1
Nevím napadá mě střevní bičíkovci ale nejsem si jist zkus jít na sera.de tam si klikni na Rádce a stáhni si v pdf katalog Zdravé ryby v akváriu a tam se možná něco dozvíš hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 22:01 anet1
Krmim platkovym krmivem dajana tropica basic, nekdy jim dam nitenky a buchanky, co2 a no2 sem merila, jine testy nemam, nehmojime. Zkoušela jsem léčit multimedikalem ten obsahuje methylenovou modr a malachytovou zelen a nic zadnej uspech.... Pouzila jsem i eshu 2000 a nic nezabírá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:31 TomasPerutka Re: anet1
Může to být krmivem, které používáš?
Nehnojíš rostliny Co2 ?
Pokud máš testy tak zkus změřit vodu Hlavně co2, Fe, Cu, Gh, Ph, Kh, anebo kompletně všechny testy
Přidej dezinfekci Malachitovou zeleň, Metylenovou modř
Může to být otrava dusíkatými látky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:22 anet1
Fotka k příspěvku Ahoj, poraďte mi prosím někdo . Mam 60l akvarium zive rostliny, 9zivorodek denne svitim a stale filtruji a vzduchuji. Většina z ryb trpi nějakou nemoci divné plavou a maji bile vykaly, jakoby plne bublinek, nektere ryby výrazně zhubly a některé uz zemrely. Na hladine mam plno bublinek a nejdou odstranit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:10 TomasPerutka Re: Fisherman
asi břišní vodnatelnost jestli měla odstáté šupiny a nafouklé břicho tak je to vodnatelnost (bakteriální onemocnění) coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 20:59 R Muž romant [27987] Re: Fisherman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 20:56 Fisherman – Ancistrus - nafouklé břicho
AHoj. Prosím vás, koupil jsem si před 4 dny ancistruse sp. asi 3,5 cm dlouhého a dneska mi umřel, zhruba před 30 minutami jsem ho vylovil sad Pozoroval jsem u něj na druhý den nafouknuté břicho no a dneska ho to dohnalo k smrti... poraďte prosím vás o co mohlo jít a jestli to může napadnout i ostatní ryby (Bojovnici a 2 parmičky, šnek). Děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 17:59 TomasPerutka Re: baletka
To já přesně popsat nedokážu ale vím že u některých většinou "neakvarijních" ryb to stává od přírody stejně jako včele, když bodne tak následně uhyne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 22:05 Žena baletka [624] Re: TomasPerutka
??? Fakt jo? A co se jim to jako děje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 21:51 TomasPerutka Re: baletka
Je mi to líto ale to se někdy samečkům po páření stává mě se to stalo několikrát nic nenormálního sad

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 20:28 R Muž romant [27987] Re: baletka
To já nevím, k čemu došlo, tvoje akvo nevidím, ale to že se mohlo jednat o nějaký vnitřní zranění, to se samozřejmě vyloučit nedá, to musíš sama zhodnotit jaký měl možnosti se někde napasovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 20:03 Žena baletka [624] Re: romant
Fotka k příspěvku Už je po něm. Po přemístění to bylo do hodiny. Ta skvrna na boku se zvýraznila a zvětšila, pod tím se rýsovalo něco červeného, přišlo mi to jako podlitina. Zajímalo by mě, k čemu vlastně došlo...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 19:24 R Muž romant [27987] Re: baletka
Dej mu den, dva šanci a bude se vidět, kam se to posune, tedy ke kterýmu břehu. Toliko za mě. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 18:19 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvku Poradí mi někdo? Tento kluk se ještě včera naparoval před samičkou, dnes dopoledne divně polehával na boku a lapal po dechu. Pak se zašil do tmavého kouta, sotva jsem ho našla. Po přelovení do karantény jsem našla výrazně světlý flek na boku (viz. foto), jinak nic, co by nasvědčovalo nějaké běžné nemoci. Jen jakoby příliš světlé oči, které jsem viděla u ryb, které nedopadly dobře... Mám usuzovat na nějaké mechanické poranění, přimáčknutí nebo tak nebo o co jde? Nevím, jestli ho nemám poslat hned na druhou stranu. Zatím se chystám denně měnit vodu a počkat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 22:03 TomasPerutka Re: Lorennzo
Jestli je to bílý flíček tak to může být bakteriální onemocnění Columnaris, jestli to jsou bílé chomáčky tak to je nálevníkové onemocnění Apiosoma nebo tý skaláře něco chybí např. stopové prvky nebo je to možná tím že jsi tu saláru strčil na 24hodin do karantény a ty léčiva tý skaláře oslabily imunitu. Organismus si zvykne na to že všechny bakterie budou zničeny léčivem a nebude si s nima muset poradit v akváriu žádné léčivo není a tak organismus není zvyklý na to že bakterie budou zničeny imunitou a proto je náchylnější na nemoci. hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 17:11 Muž Lorennzo [5] Re: MichalK
MichalK napsal: Dobrý den, koupil jsem před pár dny skaláru v Hornbachu, a dal ji na 24 hodin do karantény (zvýšil jsem teplotu na 28 stupňů a nalil tam eSha Exit a 2000) a pak ji vypustil do společenské nádrže. Teď se na ni dívám v akváriu a má na horní ploutvi takový bílý flíček a ocasní ploutev má trošku "vyžranou", jako že zůstaly jen ty kosti, co ploutev drží a mezi nima prázdná místa a navíc se mi zdá malá část ocasní ploutve taková trochu méně průhledná. Myslím, že je to tak malé, že ty projevy už mohla mít ve chvíli koupě. Co to je za nemoc? A můžou se jí nakazit i ostatní ryby v akváriu? (novou mám jen ještě jednu bojovnici z jiného zverimexu a ta je v pohodě). Díky

právě řeším stejný problém. Koupil jsem v Hornbachu parmičku duhovou a má na ocasní ploutvi bílé tečky. Ještě to chytly parmičky mechové, ostatní ryby jsou OK. Vyměnil jsem půlku vody, dolil čerstvou a přidal tam torben, tak snad to zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 21:22 MilanMMM
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobrý den chci se zeptat copak je to za nemoc
Gupka bílé chomáčky
Tetra žhavá šedý nebo bílý zákal
a copak s něma
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 19:57 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Zuzana
Jak vysoke by melo byt,aby je usmrtilo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 09:23 Zuzana Re: kony26
Podle mě je vysoké PH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 09:15 jamajcan Re: kony26
Taky bych tipoval jako nejpravděpodobnější příčinu tu otravu N látkami, jak psal kolega Romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kony26
Hlavne nahádž do akvária rastlinky, rastliny, rastliny a ešte raz rastlinky, to myslím pre budúcnosť, takto sa to robiť nemá sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kony26
Zkus metylenovou modr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:35 R Muž romant [27987] Re: kony26
Ano, výměnu vody, ale pokud jsou načatý, tak je už asi nezachráníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:33 kony26 Re: romant
Děkuji. Takže chce častěji měnit vodu nebo, co se dá dělat, aby se aspoň část rybek zachránila? Dal jsem je okamžitě do jiné vody z vedlejší nádrže, nicméně zřejmě nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:23 R Muž romant [27987] Re: kony26
Otrava, N látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:20 kony26 – neonky červené a tetry krvavé
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím, neporadil by mi někdo, co může způsobovat hromadný úhyn rybek (neonky červené, obecné a tetry červenohlavé), u jiné ryby jsem se s podobným průběhem nesetkal. V podstatě během dne nebo pár dní vymře celá nádrž 20-200 kusů. Rybky mají nekoordinované plavání, zrychlené dýchání, třes...později plavou bříškem nahoru a občas se jakoby zpamatují a ještě pak plavou zase normálně, ale už je znát, že je to špatný. Neví někdo, o co by mohlo jít, co je příčinou a jak se tomu bránit. Budu vděčný za každou radu. Snad někomu něco napoví přiložené fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 19:12 R Muž romant [27987] Re: jirtos
Fajn, beru, nejsem žádnej cenzor, ale tyhle stránky jsou nějčtenější, tak ať se tady píše pokud možno ne sprostě a i správně fakticky. ;-)
Edit: Nedělám to často, ale víš proč jsem tě napomenul, tak jsem tvoje vyjádření upravil do přijatelných parametrů. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 19:10 jirtos Re: romant
Za to výrazivo se omlouvám, ujelo mi to. bactopur šel samozřejmě bokem a ne do zajetýho akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 18:50 jirtos Re: Designer
to zní celkem logicky. mám taj někde bactopur direct se kterým mám celkem dobrý zkušenosti - mrsknu to tam a uvidíme - je to holt na houby, prostě taková ta klasická chvíle, kdy si jako vždycky říkám, že se na celou akvaristiku vykašlu a bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 18:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jirtos
Divam se, co muzu z te fotky vykoukat, pokud vubec muzu. Prijde mi to jako zarudle misto s horsim stavem uprostred, a za takovou vec mohou bakterie Aeromonas nebo Pseudomonas. Pak by se tvorila dira do tkane. Ovsem co mohu z takove fotky poznat, ono tohle urcit, hlavne v pocatku, je tezke i primym pohledem.

Muzes zkusit krmit Sera baktotabs, obsahuje nifurpirinol, coz je jedno z mala ucinnych leciv na tyhle nerady, ale ani to nezabere vzdy. Jak je to s citlivosti pancernicku na tato leciva, to opravdu netusim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 17:37 jirtos Re: romant
:) s tím se dá souhlasit. jen je to naprd. tahle mrcha přežila snad všechno. no uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 17:13 R Muž romant [27987] Re: jirtos
To mě taky, já můžu spekulovat, ale neudělám to, jenom prostě vím, že to co vidím je obvykle cesta na druhej břeh. Třeba někdo další příjde s přesným určením. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 17:10 jirtos Re: romant
Hlavně by ti mě zajímalo co je "tohle". každopádně díkes. vodu jsem vyměnil hned jak jsem si toho všiml, tak uvidíme...dám vědět jak to dopadlo...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [74] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198234x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=3651