Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 16:03 R Muž romant [27987] Re: Losky
Ušetři té rybě trápení a pošli jí do rybího nebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 11:17 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Týden jsem nebyl doma a Kančík vypadá dost zle? Můžou to být paraziti? Vodu menim týdně a nic jinak nedělám. Je nafouklá, jako by byla plná jiker a oči má mírně zakalené.
Asi to nebude mít dlouhé trvání, co?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 12:12 Muž Killer [133] - SumciRe: Maq, Romant
Fotka k příspěvku Maq : 300 litrů ;-) Nazval bych to spíše společenským akváriem a né rybí polévkou ;-)..
Romant: Křivici znám jako deformaci páteře, při který ryby v podstatě změní tvar, páteře, ale plavou "normálně"(hřbetem nahoru), tyhle ryby plavou většinou postranní čárou nahoru a hřbetem rovnoběžně s hladinou..A kromě toho sekavce se jednalo spíš o živorodky, u kterých teda by mělo být o malinko vyšší pH než u těch teter..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 18:03 Maq Re: Killer
Z těch fotek to na mě dělá dojem, že je tam hodně ryb různých druhů. Tzv. rybí polívka. To musíš se ztrátami počítat...
... no však jsi "Killer", že? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2017 13:23 R Muž romant [27987] Re: Killer
Pohledej pojem křivice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 13:20 Muž Killer [133] - SumciRe: Amatértom
špatná čim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 11:57 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Killer
špatná voda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 11:44 Muž Killer [133] - Sumci – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Z ničeho nic se ryba zkřiví - plave na boku, klidně ještě týden (dokonce i žere) a pak chcípne u hladiny...není to masový výskyt..ale teď najednou takhle blbnou 2 ryby najednou a celkem už takových 8 takhle chcíplo za poslední půlrok..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2017 08:21 R Muž romant [27987] Re: ctibum
Kdo to ví odpoví a vzhledem k tomu že nikdo neodpovídá všichni co mají trošku povědomost o nemocech vědí, že přesné určení diagnózy by byla jenom tipovačka. Tvětšená dutina břišní, apatie, stranění se, to jsou projevy celé řady onemocnění. To, že byla postižená ryba poslána na druhej břeh je samozřejmě správně, ostatní osádku bych trošku více sledoval, udělal preventivní výměnu vody, no asi tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 20:59 R Muž ctibum [6926] – Copak jí bylo...?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím a prosím o diagnózu. Všiml jsem si toho dnes. Ryba postávala stranou od ostatních, taková trochu apatická. S odlovem nebyl větší problém, moc nezdrhala.
Už jsem jí preventivně uspal, tak mi jde spíš o ostatní, jestli jim něco hrozí.
Dík
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 20:58 Commander
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 20:56 Commander
Fotka k příspěvku Ahojte,moje neonky(asi u 10 z 20 sa vyskytlo ) maju uz dlhsiu dobu takto padnute alebo naopak prepadnute do tela brúška...neviete co to moze byt?Samozrejme krmim ich... Ryby su inak zivé,vyfarbene, neschovavaju sa ani ziadne cudne chovanie som nepostrehol.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2017 10:01 AlešK Re: lacewings
Děkuji za rady určitě zkusím, bohužel musely jet se mnou neměl by se o ně dlouhodobě kdo starat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   02.05.2017 21:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: AlešK
- pokud bych to měl diagnostikovat podle možných symptomů (nejsou zcela zřetelné ,špatná kvalita fota) ,tak mi z toho vychází
- Herpesvirus CyHV-1, CyHV-2
- zbarvení ,zčervenání kůže ,krváceniny na kůži a u bází ploutví,
- léčba je v tomto případě koupel
- jodoformom 200 mg.l-1 po dobu 20 min
- chlornan sodný 200 mg l-1 po dobu 30 sec při 15 °C
- to nebylo moc rozumné přendavat je v tomto čase ,navíc do akvárka
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2017 18:11 AlešK – Poprvé v akváriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, potřeboval bych poradit co jí chybí a jak si s tím poradit. Rybky žily celej život venku v jezírku kde jim nic nechybělo, stěhoval sem se a tak šli se mnou už do akvária, po půl roce se minulý týden na jedné objevily na ocase bílé fleky a šíří se a zároveň v ocasní části červené fleky a nejspíš s odchliplou šupinou(na obou stranách těla na jedné více). Děkuji za odpověď, nejsem ještě zběhlí akvarista. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2017 18:58 R Muž romant [27987] Re: JanHege
S největší pravděpodobností nějaká varianta vnitřních parazitů. Jednu rybu bych neřešil, tedy řešil posláním na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 08:38 Muž JanHege [0] – Apatická skalára
Fotka k příspěvku Ahoj, mám v akv hejno 8ks skalár amazonských, klasické čtyřpruhé.
4dny zpět se jedna skalára začala od skupiny trhat, nemá zájm o potravu, tím pádem pohubla, přijde mi vybledlá a dokonce červené oko ztratilo jiskru a je nevýrazné. Schovává se vzadu u filtru nebo za kořenem, kde je co největší stín. Na krmení nereaguje. Občas ze svého úkrytu vyplave, nicméně krmení se ani nedotkne. Prsní ploutve mi přijde, jakoby měla splihlé. Červenou skvrnku na rypáku má již delší dobu. Žádné vnější parazity nepozoruji. Vzhledem k tou, že nežere, nevidím ani výkaly. Zvýšil jsem teplotu na 29st., spustil jsem přes noc vzduchování. Hodnoty vody jsem včera 2x měřil a vše vč. CO2, NO2 i NO3 je v pořádku.
Ráno (nyní), je trochu společenštější, ale stále nežere. Ostatní ryby jsou ve skvělé kondici.
Pomůžete někdo s identifikací problému? Díky, Honza
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2017 13:15 JoKa Re: Maq
Nejen předejít. Nebál bych se použít vysoké procento, tak z 90% nemocí se ryba vyseká sama, případně se nákaza vůbec nerozjede, když je rybka v kvalitním prostředí. Přirozená imunita toho zvládne skutečně hodně, pokud se tomu dá prostor...
Až jen malé procento je skutečně nutné řešit​ komerčními léčivy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2017 13:07 Maq Re: lacewings
Tohle by správci měli dát trvale do záhlaví všech vláken o nemocech ryb.
Řekl bych že tak devíti z deseti případů onemocnění ryb se dá předejít chovem v dobrých podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   26.04.2017 11:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
- celou problematiku stresové zátěže,lze třeba dovodit z metabolismu
-metabolismus ryb ,je komplikovaný proces ovlivňovaný řadou vnějších i vnitřních ,biotických i abiotických faktorů

-Abiotické vlivy ,fyzikální a chemické vlastnosti vody a biotopu ,optimalizované pro dané a odchovávané druhy
- Obsah O2/Vliv pH/Teplota vody/Krmení a jeho kvalita/Světlo/Obsah NO2- ,NO3- ,NH4+ ,NH3 -atd.

-Obsah O2-
- množství O2 rozpuštěného ve vodě je ovlivňováno teplotou vody ,organickým znečištěním ,přítomností rostlin ve vodě a dalšími činiteli
- koncentrace O2 ve vodě ,je významným faktorem ovlivňujícím toxicitu látek pro ryby ,kdy příznaky deficitu kyslíku jsou dušení ,nepřijímání potravy ,pohyb ryb pod hladinou ,nouzové dýchání ,malátnost ,nereagování na podráždění ,ztráta únikového reflexu a následně smrt
- z patologicko-anatomických změn ,je nápadná výrazně světlá barva kůže ,žábry jsou překrvené a cyanotické
- koncentrace O2 ve vodě podmiňuje a často komplikuje průběh onemocnění ,vyvolaných různými činiteli
- vliv nízkého obsahu rozpuštěného kyslíku ve vodě ,působí na vznik stresových reakcí u ryb a snížení prahových hodnot dalších stresových faktorů ,v důsledku kumulativního účinku stresu

-Vliv pH-
- Vliv působení hodnot pH ve vodního prostředí na ryby se pozoruje poškození tkání ryb ,zejména kůže ,žáber a očí ,kdy organismus se proti tomuto působení brání zvýšeným vylučováním hlenu na kůži a na vnitřní straně skřelí
- hodnotu pH je významnou složkou proto, že výrazně ovlivňuje toxicitu celé řady látek ,kdy největší ovlivnění je zřejmé u amoniaku a amonných solí , kde s rostoucí hodnotou pH vody ,velmi silně vzroste roste toxicita amoniaku u ryb
- u kyanidu a sulfanu se jejich toxicita pro ryby se zvyšující se hodnotou pH vody ,se naopak snižuje
- úroveň pH má vliv také na původce chorob ryb ,kdy dlouhodobé působení subletálních hodnot pH způsobuje u ryb stres Význam výrazných změn pH vody

- atd.

- Biotické vlivy ,faktory vzájemných vztahů, ke kterým dochází mezi jednotlivými skupinami organismů
- Druh ryb/Velikost a stáří ryb/Hustota osádky/Zdravotní stav ryb -atd.

-Hustota osádky-
-nadměrnost hustoty osádky způsobuje stresové zatížení
-hustota osádky ovlivňuje metabolismus až druhotně, protože příliš vysoké množství jedinců osádky je zdrojem stresu ,který způsobuje zrychlení metabolismu v důsledku zvýšení spotřeby kyslíku

- atd.
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 10:24 Muž Driv3r [236] Re: Kikyo
Další mrtví?Ach jo.. Jak často se štouraš ve dně?v deníku maš žes něco přesazovala a hodně krát.Tim si můžeš rychle změnit kvalitu vody,a tim rychli nástup nemoci u slabších jedinců. Předpokládám že většina ryb u tebe dostala svoji "dávku" škodlivých látek a teď jen čekají na doražení. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.04.2017 09:25 Maq Re: Kikyo
Kikyo napsala: Kdyby to byla otrava, neměly by problém i ostatní ryby stejného druhu?
K diagnóze se nevyjadřuji, věřil bych lacewingsovi. Ale připodotknu něco, co tomu předchází.
Tvoje testování vody na dusičnany je nespolehlivé, ale neznamená to, že jsou na nízké úrovni. Dusičnany v běžných koncentracích snad ani nemůžeme označit jako toxické, takže otrava není ten správný výraz. O dusičnanech, stejně jako o mnoha dalších zdrojích znečištění, ale platí, že představují stresový faktor. Je to jako znečištění vzduchu v průmyslových oblastech: Ne všichni na Ostravsku onemocněli naráz, ale častěji.
Cichlidky jsou velmi citlivé na znečištění různého druhu, včetně dusičnanů. Gupky patří naopak k nejodolnějším. Představuji si to tak, že nakaženou rybu (asi tu gupku) jsi si přinesla zvenčí při jednom ze svých mnoha nákupů. No a následně se nákaza rozšířila právě na Apistogrammy, protože to jsou citlivky stresované z kde čeho.
Stresové faktory ovšem nejsou jen chemikálie. Může to být i nevhodná skladba rybí osádky, jakož i řada (prozatím) latentních patogenů, kterých je tím víc, čím víc ryb z různých zdrojů se smíchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2017 07:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kikyo
-může se jednat o napadení vnitřních orgánů některým druhem bakterií ,rozvinutou vnitřní plíseň ,plynatost střev ,
-pokud tedy vyloučíme bičíkovce ,motolice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 07:25 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Ten test měří nesmysly, je to nespolehlivý, na tu hodnotu bych nekoukala. Kdyby to byla otrava, neměly by problém i ostatní ryby stejného druhu? Nebo je otrava NO3 látkami takhle silně individuální, že jedinci stejného druhu na ní reagují jinak? Nevím, přijde mi to divný, navíc ta samička dnes ráno stále žije (to samé bylo s tím samcem pavího oka, žil 3 dny, pak jsem se rozhodla mu zkrátit trápení, protože vypadal opravdu zle, ale pořád ne a ne umřít :-( p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 22:24 Muž powery [250] Re: Kikyo
NO3 75 není úplně v pohodě. Podle mě otrava dusíkatými látkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 22:19 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Zajímalo by mne, co by to mohlo být za nemoc, když ryba plave podivně ve spirálách nebo leží na boku a má propadlé břicho. Stalo se mi to teď již u druhé ryby, takže si nemyslím, že by to byla náhoda. Nejspíše půjde o nějakého parazita, ale nenapadá mě, o jakého konkrétně ani jak to léčit. Na sobě ryba nic viditelného nemá. Prvně to odnesl jeden samec pavího očka asi tak po měsíci, co jsem ho koupila a teď na to umírá samice cichlidky kakadu. Průběh je vždy pomalý, ten samec předtím nezemřel ani po 3 dnech, kdy v podstatě jen ležel u dna na boku a motal se ve spirálách, když se pokusil plavat. Tak jsem ho nakonec utratila. A teď jsem si všimla, že má podobní příznaky i ta samička kakadu, podivně se kolébala už pár dní dozadu, ale nepřikládala jsem tomu větší význam, vzhledem k tomu, že po chvíli zase plavala normalně. Teď už je ale více než jasné, že umírá :-( A to ji mám v akva už tak 2 měsíce. Víc info mám ve svojí prezentaci, vím, že je v tom akva více věcí špatně, ale doufala jsem, že se to časem srovná. Teď k tomu všemu, zdá se, přibyl další problém. Umrtí mých ryb budou mít nejspíše více důvodů, ale zajímal by mě tenhle konkrétní případ. Jestli se dá dělat něco víc, krom pravidelné údržby :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 18:29 Muž lestath [0] – Akara hnědá bílý konec ploutve a bělavé části tela
Fotka k příspěvku Dobrý den, nedávno jsem měl problém s Akarami, jen polehavaly a neplavaly, schovavaly se. Pak náhlá změna, zacly být čilé jí a dokonce se začly pářit viz. Video v prezentaci. Samec má ale nějakou zbělavou zadní část ploutve a část na hlavě. Dokážete mi prosím poradit co to muže být a jak postupovat? Moc děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 21:10 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedna má ryba má u hřbetní ploutve na trupu bílé tečky. Vypadá to jak krupička, ale ty tečky má už víc jak měsíc stále stejné. Chová se naprosto normálně, žere normálně (to znamená strašně moc). Napadá vás co by to mohlo být?
Ostatní ryby jsou v pořádku a chovají se normálně až na plašení, ale v bytě kde bydlím mi plašily ryby vždycky.
EDIT: Více o akváriu zde: rybicky.net/nadrze/6396-rio-ostrava
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 14:29 Stranoch Re: NHKG
Fotka k příspěvku Na ploutvich bile tečky. Zkusil jsem vyfotit znovu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 10:48 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Stranoch
Fotka je špatně zaostřená (je zaostřené pozadí). Zkus vyfotit lepší.
Z běžných nemocí připadá v úvahu plíseň nebo krupička. Pokud se ti nepodaří vyfotit nic lepšího, dohledej si fotky těchto onemocnění. Vypadají úplně jinak, tak to snad poznáš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 10:32 Stranoch – Nemoc?
Fotka k příspěvku Ahoj všem. Je jednodušší se zeptat než hledat. Na ploutvych se objevily bílé tečky. Co to je a co s tim.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2017 14:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: domik420
-to by ta fotka té ryby musela být ostrá s detailem na postižené místo
-nemusí to být parazit
-jak dlouho to ta ryba má?
-jsou příznaky i u jiných ryb?
-povrch postiženého místa? - popis povrchu
-barva je bílá ,nebo spíše šedá?
-teplota je?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 12:03 Muž domik420 [1]
A nevíte co by to mohlo být za parazita? Je to nakažlivé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 21:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: domik420
Filter to určite nebol, to by sme všetci mali tento problém. Je to parazit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 20:14 JoKa Re: domik420
Spíš spálená od topítka... Se tam zasekla. Můj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 12:51 Muž domik420 [1]
Fotka k příspěvku Nevíte co to může být? Myslíte že jí mohl nasát filtr, který je vidět v pozadí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 08:56 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: lestath
Tuhle uz stejne nic nevzkrisi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 06:51 Muž lestath [0] Re: romant
Fotka k příspěvku Zde jeste aktuální fotka jedné akary. Zajímavý, ze ta druhá byla Ok a pak se přidala k te druhé. Mam pokračovat každy den výměna vody a čekat? :-( Ostatní ryby bez známky nemoci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2017 06:35 R Muž romant [27987] Re: lestath
Ten poměr jsi měl otočit, tedy ze začátku po výměně více a častěji, to že teď měříš to co měříš, to je sice hezký, ale bezprostředně po výměně to bylo jiný, tam to lítalo jak na horský dráze a slabší jedinec tuto situaci prostě nemusí dát. Tedy to si myslím já, uvidíš co k tomu bude mít někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 06:31 Muž lestath [0] Re: romant
Ahoj, ano měnil jsem dno, půlku vody sem použil původní pak jsem měnil co 3 dny 30 %. Včera 50 %. Vodu dle testu mam tvrdou a ph kolem 7.5. Dusitany 0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 06:27 R Muž romant [27987] Re: lestath
No, jsou načatý, tedy již zřejmě nevratně a to přesněji jejich plynový měchýře, tedy můj tip. 29.3.17 byla provedena komplet výměna dna, nikde jsem nezaznamenal údaje o intenzitě výměn vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 06:22 Muž lestath [0] Re: Kapr
Ahoj Kapře, prezentaci mam zde v profilu, předtim jsem si nevšiml, ze nejsem přihlášený. Děkuji předem za jakoukoliv radu. Aktuálně 1 Akara leží v rostlině a druhá u dna mezi rostlinama cely den :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 22:39 Muž Kapr [9] Re: Daniel
Ahoj Danieli. Tezko se pomaha kdyz mame jen informaci ze s Akarami neco je. Jestli ti ma nekdo pomoct, tak to budes nejspis ty sam. Jestli se tu opravdu nekdo najde a bude schopny ti poradit, tak tu napis co nejvic informaci (dulezitych). Ja za sebe ti muzu poradit a to ze by sis mel udelat zde prezentaci sve nadrze a tim tak v budoucnu bude mozne ti poskytnout pomoc v pripade nouze jakou mas ted. Hodne stesti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 18:56 Daniel – Akara hnědá leží na dně, neplave
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu, pomoc. Mám pár Akar hnědých, dva dny už se obě chovají divně, na první fotce samice u které jsem dostal podezření na krupici a na druhé taky ta samice, která uz jen drží u dna a neplave. Samec je schovaný v rostlinách, vůbec nevylezá. Všechny ostatní ryby (tetry neonove, ramirezky a tetry černé ) bez žádného podezření plavou v pohodě po celém akva. Děkuji moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 12:03 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: lacewings
Díky, to bílé je jak na fotkách. Lepší asi nedám. No a chytit ji jsem zkoušel, marně. Všechny ostatní druhy snad, ty mi lezou pomalu do síťky, ale p.pětipruhou, ne a ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2017 11:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Gringo63
-nelze přesněji určit, z důvodu nekvalitního fota
-Piscinoodinium pillulare to určitě není, neodpovídající příznaky a velikost
-rybu izolovat, do doby případně možného určení
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 10:30 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu. Na parmičce pětipruhé se objevily dva bílé jakoby výstupky(nevím jak to nazvat). Jediné, co jsem našel a mohlo by tomu odpovídat, je orběnka hruškovitá. Rybka žere, neotírá se, nestraní se. Může se to dostat na ostatní ryby? Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 17:42 Muž Fuchs [169] Re: romant
No ale na vstupní vodu mám 7,5ph a v tanganice je to aj žádoucí takové Ph tak nevím. Počkám co ostatní jsem z toho vyřízený... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 17:36 R Muž romant [27987] Re: Fuchs
Nevím, nejsem vševěd, ale místo toho "preventivního" léčení bych znovu vyměnil vodu, tedy to bych uděl já a rád si počkám na názor dalších. Můj osobní názor je dočasně zhoupnutá voda, to vyšší Ph mlže podpořit tvorbu škodlivých N látek, ale jak píšu, počkám si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 17:26 Muž Fuchs [169] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přidám ti jednu fotku cichlidy a moby co se drží stranou a nežerou. Sice nekvalitní ale aspoň něco. Voda je do zelena pač jsem nevydržel a po přečtení příbalového letáku k hexamita kde píší, že léčí většinu bežných nemocí jako žábrohlísty, plísně atd. Jo mám hnědou řasu na šutrech pač mám nedostatek svělo.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198281x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1851