Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 187 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 11:06 wobbler – Re: deniska
www.akvaristika108.cz skutečně dobrá akvaristika velký výběr všeho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 15:57 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Fotka k příspěvku Zdravim.

Tak, dneska ma opustila nasledovna rybenka. Nasiel som ju este zivu v rohu akvaria pri bublinkach z CO2. Nasledne sa zacala tocit dokolecka na zadnej stene a odpadla na dno. Scena jak z hororu.

Zaroven som si vsinol, ze ma na tele pri oku akoby vykusnutu dieru. To myslim CO2 nesposobilo.

Cize moja otazka znie, vie dakto poradit co sa jej mohlo stat, respektive komu z mojho osadenstva akva mohla prekazat?

Dakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 14:48 JuraS
Co je špatně ?

Především myšlenka, že si koupím pytlík, utrhnu mu rožek, vsypu do hrnku, doliju horkou vodou, zamýchám a bude to mít stejnou chuť jako ta polývka co znám od babičky..prostě instantní a nebo univerzální věci jsou na h...jak ti radili ostatní, nejprve si prolez weby na které upozorňovali, zajdi do knihovny a půjč si pár knížek a studuj a studuj..rybičky se dají vesele rozmnožovat i v kýblu od primalexu..když víš co děláš a jak na to...skočila jsi do toho rovnýma nohama..s řidičákem kde ani nezaschla barva jsi si pořídila houmiho a vyrazila na spanilou jízdu do prahy ve čtvrtek o půl třetí odpoledne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 12:54 Žena datura [104]
deniska: tu hygrophillu difformis si tam klidně nech. začátečníkům se naopak doporučuje, protože nemá nijak zvláštní nároky (až na to světlo) a většinou bezproblémově roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 00:26 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Ještě mě tak napadlo, že ve výběru by vám mohl pomoci katalog od Rataje www.rataj-spk.cz, akorát nevím jako moc se v něm vyznáte, v panelu nahoře máte katalog rostlin, kde si kliknete na odkaz nenáročné, jinak taky tady na fóru je již spoustu informací a doporučení třeba i kytek do začátku, stačí více hledat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 00:12 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: deniska
No fakticky tam máte kytek osum a proč, protože acorus není kytka do akva, tato Vám do pár týdný možná měšícu zajde, jedná se totiž o kytku terarijní ale akvaristiky je rády prodávají jako akvarijí, jak jsem řek, mnohdy sami neví co prodávají. Ještě by nebylo špatné doplnit do prezentace osvětlení atd., máte tam taky pár druhů kytek typu L. Palustris, H. Diformis, M. Umbrosum, které jsou docela dost náročné na světlo, a začátečníkům se určitě nedoporučují, při špatných podmínkách a zacházení Vám jistě časem zajdou. S. Subulata je vpohodě, E. Amazonicus tento je taky relativně vpohodě, avšak dorůstá poměrně velkých rozměrů, což asi moc nebude vhodné na vaše akva, E. Subulatus by měl být vpohodě. Ryb tam máte taky docela dost, např. takové paví očka a živorodky obecně docela dost zatěžují vodní systém, což by taky mohl být ve vašem akva problém, obzvláště když ryby podrostou, jistě by vám při tomto počtu ještě nějaká pošla než by všechny vůbec dorostly.
Co se těch kytek týče doporučil bych spíše odolnější kousky, méně náročné na pěstování, avšak vás omezuje velikost akva, mohly by to být např. Echinodory je jich spoustu druhů a né všechny rostou obřích rozměrů, stačí prolistovat zdejší katalog rostlin, pak taky některé druhy Hygrophila a menší Vallisnerky např. torta a taky by se mohly dát použít některé Cryptocoryny, nebo taky anubiasy, ale ty jsou pomalurostoucí ale zato odolné a pěkné. Písek by mohl být vpoho (Tomi je dobrá značka) a ty šůtry snad taky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 21:43 marsz
Mmm, máš myslím Denisko nejlepší poměr - mrtvé rybky proti počtu příspěvků. Drž se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 20:34 RAP
deniska napsala:-Dostala jsem Bettárium s Bettou, ale přišlo mi, že se v tak malém akvárku musí trápit, tak jsem koupila akvarijní set o velikosti 32 l. Vše jsem zakoupila v specializované akvaristice Na Hroudě
Jen se potvrzuje, co tvrdím nějaké 3roky. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 20:22 deniska – Re: beowulfx
děkuju mockrát...mám tam 9 kytek, stačí to?? kdyžtek mrkněte na moji nádrž...mám tam několik fotek, tak mi třeba řeknete, jestli tam není něco od pohledu špatně... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 19:59 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: deniska
No samozřejmě ;-) NO3 jsou dusičnany alias Nitráty a ty se v akva tvoří např. z nadbytku krmiva, kdy se v akva přiliš namnoží detrit ryb. Je nekolik možností jak hladinu NO3 snížit, a to pravidelně 1x týdně měnit +- 1/4 až 1/3 vody, v případě většího množství ryby s tím spojené odkalování, hlavně taky ryby nepřekrmovat asi chápete proč ;-), používat dobře strávitelné krmivo , nebo také optimalizovat podmínky pro rostliny, případně zvětšit jejih počet, kdy dobře prosperující rostliny nám pomáhaji hladinu NO3 snižovat, což bude ale v malém, sotva zaběhlém akva asi drobek problém. Jinak nitráty do max. 50 mg/l jsou sice vušší ale neměly by být ještě takový problém aby začaly umírat ryby ale to asi taky záleží na akva, kdy u většího to bude fungovat jinak jak u malého. Jednoduše bych Vám doporučil, pokud bude chtít více rybek, tak si poříďte spíše určitě větší akva, jinak se bude muset spokojit s menším, ale věřtě, že i z malého akva se dá udělat nádherný kus přirody, viz. nádře tady na fóru. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 19:53 Muž Yirka [9126] – Re: deniska
NO3 nejlépe odebírají rychlerostoucí rostliny. Pkud je dobrá zdrojová voda, může také pomoci častější výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 19:46 deniska – Re: beowulfx
a poradíte mi ještě jak snížit to NO3?? nebo to se ustálý časem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 19:26 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Tak, tak nebo pokud máš i nějaké známé akvaristy, tak si od nich klidně odčerpej do svého akva vodu, a třeba i buď nech zaběhnout svůj filtr v jeho akva, nebo nech odsát malinko kalu z pořádně zaběhlé jiného akva, vše by Ti to mohlo urychlit, jinak s tím výběrem a množství ryb taky opatrně akva máš docela malé, kdy se v něm těžko udržují stabilní podmínky proto nesmíš ničeho přehnat, jedine čeho můžeš přehnat jsou kytky, těch v akva není níkdy dost :-D ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 19:07 Muž navik [908] - Sumci
deniska napsala: a nevíte co je těm rybám, když mrtvé neplavou bříškem nahoru?? je to nějaká otrava??

Bříškem nahoru neplavou proto, že jsou mrtvé krátkou dobu. Na hladinu je vynáší plyn tvořený činností bakterií v tělní dutině mrtvých ryb.
Ty Vaše jsou otrávené témeř jistě, avšak s plaváním "bříškem nahoru to nemá souvislost - spíše s nasazením neúměrného množství ryb navíc do čerstvě založeného akvárka, jak již bylo řečeno....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 19:00 V – Re: deniska
Teoreticky ano, ale dobrotu to asi dělat nebude. Na trojku raději tak 50 l a víc. Ttřeba klasických 60×30×30 cm. Ale zase tam k nim můžeš něco přidat. Třeba menší hejno Pandíků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 18:54 Muž Horác [3942]
deniska napsala: ...schválně jsem šla do specializované akvaristiky, která je i celkem vyhlášená a jak je vidět, tak mi poradili všechno špatně ... a navíc mi hned první várku ryb zabili těma kamínkama ...
deniska napsala: a nevíte co je těm rybám, když mrtvé neplavou bříškem nahoru?? je to nějaká otrava??
Kamínky, obsahující vápenec (proto šumí v octě) ti rozhodně žádné ryby nezabily.
Že se jedná o otravu, napsala hned v první reakci Alena.sv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 18:40 Muž teabe [4] - Živorodky – Re: teabe
A už to vidím.Pokiud máš pořád bojovnici pestrou,tak 10-20 litrů pro jeden kus, 30 litrů pro pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 18:38 Muž teabe [4] - Živorodky – Re: deniska
Přečti si topic o bettách a podle druhu se koukni,jaký je minimální objem v litrech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 18:33 deniska – Re: V
a můžu tam mít ty betty tři?? samce a dvě samičky?? to by jim velikostně mělo stačit ne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 18:30 Muž filipsi [1295]

Doplnim odkazy na cteni jeste o par:

www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 18:25 V
deniska napsala: s těmi rybami, které tam zbyli - což jsou dvě paví očka, tři platy a dva black molly...

Tohle všechno máš ve 30 l? A měla jsi toho tam ještě víc? Ty dvě Gupky budiž, ale pro Platy a Molly je to málo. Do třicítky jsi neměla kupovat žádné další rybky a nechat tam jenom tu Bettu. Minimálně do doby, než se něco víc naučíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 18:24 deniska – Re: gonza
a nevíte co je těm rybám, když mrtvé neplavou bříškem nahoru?? je to nějaká otrava??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 18:16 Muž gonza [3] - Cichlidy
Zkus i tohle :http://mujweb.cz/www/ospage/akvaristika_postrehy.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 18:15 deniska – Re: Alena.sv
no abych řekla pravdu, tak mě to štve...už jsem do toho nasolila hrozně moc peněz a stejně je mi to houby platný...takže mám teď nechat akvo ty tři týdny na pokoji a jen jednou týdně vyměnit třetinu vody??nebo to taky až po těch třech týdnech??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 18:10 Žena Alena.sv [89] – Re: deniska
To netuším,nejsem z Prahy.Jestli mohu poradit, pořádně si přečti článek z odkazu.Je tam všechno podstatný.Prodavačům moc nevěř.Raději si to ověř tady na fóru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 18:06 deniska – Re: Alena.sv
ach jo...tak já nevim...schválně jsem šla do specializované akvaristiky, která je i celkem vyhlášená a jak je vidět, tak mi poradili všechno špatně...a navíc mi hned první várku ryb zabili těma kamínkama...to je fakt bomba...existuje někde nějaká akvaristika v Praze kde by mi opravdu poradili??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 18:03 Žena Alena.sv [89] – Re: deniska
Filtr v žádném případě nemýt v horké vodě!Teď při zabíhání neprat vůbec,po zaběhnutí se filtr podle potřeby vyždímá(vypere) v akvarijní vodě(odpuštěné do jiné nádoby ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 17:54 deniska – Re: Horác
takže teď mám nechat akvárko 4 týdny bez ryb?? nebo respektive s těmi rybami, které tam zbyli - což jsou dvě paví očka, tři platy a dva black molly...ještě se chci zeptat, nekteré ryby co umřeli, nevyplavaly nahoru, ale zůstaly dole, co to znamená?? a ještě s tím filtrem v akavaristice mi říkali, že mám tu houbu co v ní jednou týdně vyndat a vymýt ve v horké vodě...to tedy nemám, kdyyyž se mi tam mají vytvářet ty bakterie, jak píšete??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 17:48 RAP – Re: deniska
Mažu, Horác je rychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 17:47 Muž Horác [3942] – Re: deniska
nedočkavost při vpuštění ryb do čerstvě zařízené nádrže Vpuštění ryb do nového akvária může být naprosto pohodová a radostná záležitost - a nebo pěkný průšvih. A záleží to jedině na vás - na nikom jiném. Nemůžete a nesmíte vrazit ryby do včera zařízené nádrže !!! Ryby musí přijít do fungujícího akvária se zaběhlým filtrem! Tohle je nejkritičtější okamžik vašeho nového akvária. Pokud nechcete své ryby otrávit N-látkami (amoniak, dusitany), musíte počkat, až se vám ve filtru pomnoží nitrifikační bakterie. Ty přeměňují velmi toxický amoniak (vylučovaný rybami) na (stále velmi jedovaté) dusitany a ty zase na (už mnohem mémě škodlivé) dusičnany. Bohužel platí, že nitrifikační bakterie se množí velmi pomalu, takže nebezpečné hladiny amoniaku a dusitanů bývají v nově založeném akváriu odbourány zhruba tak po 4-5 týdnech (viz např. tento graf: www.akvarijni.cz/… ). Buďte trpěliví a vyhněte se této klasické, zbytečné a hloupé chybě začátečníků.
Edit: Osídlení filtru bakteriemi lze (trochu) urychlit. Buď se k tomuto účelu používají komerční přípravky - násady bakterií (já osobně jim moc nevěřím) nebo se do akvária umístí jedna až dvě "záběhové" ryby. (Pokud je akvárium dostatečně velké, záběhové ryby se neotráví). Samozřejmě, pokud chcete mít jistotu, můžete např. obden měnit třetinu vody (filtru si naopak vůbec nevšímejte). Další ryby se doporučuje přidávat opatrně, tj. postupně (dle obsahu dusitanů).

pozdě :o)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 17:46 Žena Alena.sv [89] – Re: deniska
Doporučuji důkladně pročíst článek o zakládání akva.Je jasné,že jsi porušila základní pravidlo o zabíhání akva.Rybky se ti otrávily. :-O Další zatím nekupuj,počkej si,až se ti akva správně zaběhne.
Tady jeden odkaz: horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 17:43 deniska – Re: deniska
ještě napíšu hodnoty v akvu
pH - 7,2
KH 6°d
GH 4 - 7°d
No2 0
No3 50 - to je blbý no :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 17:33 deniska – CO je špatně??
Ahoj, mám fakt velký problém. Před měsícem jsem si založila akvárium. Už jednou jsem sem psala jak to probíhalo, ale jistotu zopakuji, pro ty, co tu nebrouzdají neustále. Dostala jsem Bettárium s Bettou, ale přišlo mi, že se v tak malém akvárku musí trápit, tak jsem koupila akvarijní set o velikosti 32 l. Vše jsem zakoupila v specializované akvaristice Na Hroudě, vším myslím set, topení, květiny, ryby a kamínky na dno. Jako ryby mi doporučili neonky a takový druh s dlouhou "tlamičkou", myslím, že zobákovci nebo tak něco. Přečetla jsem si knihu o založení akvária od Maylanda a začala jsem "stavět". Nakonec jsem druhý den přidala rybky, do druhého dne my všechny ryby, kromě Betty umřeli, vůbec jsem nevěděla proč. Za týden jsem nakoupila další rybky tentokrát platy skvrnité a paví očka, stále byly v akvu s Bettou. Začali také postupně umírat, ale ani jedna na sobě nic neměla. Pak jsem si tady na stránkách přečetla o testu s kamínky, tak jsem ho vyzkoušela a sklenička mi šuměla jako šampaňské. Tak jsem jela a koupila dno nové, písek značky TOMI. Ten už mi nešuměl, tak jsem vše vyměnila. Opět jsem nakoupila ryby a stále mi hynou. Už opravdu nevím proč to je. Na jedné platě se mi před třemi dny objevil bílý flek na pravé "tváři", tak mi v akvaristice doporučili sera omnipur. Teplotu vody mám 26°C, všechny hodnoty mám v pořádku, vzduchování taky dobré, květin mám hodně a ryby mi stejně pořád hynou. Prosím poraďte mi, kde může být chyba, už mě to opravdu štve, nekupuji si ryby,aby mi během týdne všechny umřeli. sad Nevím jestli nemůže jít o nějakou nemoc, ale žádné z ryb, kromě té jedné platy, nic není. Právě koukám do akva a je tam další mrtvá. Prosím pomote. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 13:50 Piky – Re: deniska
Ahoj, pokud můžeš dej sem fotku, těžko se to určí jen z popisu. Zkus kouknout také sem na záložku ryby a pak na nemoci, třeba to tam najdeš. Dle mého názoru to může být buď plíseň, nebo bakteriální rozpad. Teoreticky by ti na to mohla pak Sera stačit, záleželo by na stádiu nemoci, jestli není ještě moc rozběhlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2009 10:35 deniska – plata
ahojky, vzbudila jsem se, jdu se podívat na akváro a koukám, že jedna z mých červených plat na pravé straně hned za okem bílý velký souvislý flek...nevíte co by to mohla být?? případně jestli mi na to bude stačit sera omnipur??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 20:40 Žena evasv [12] – Re: Jrk
Díky. Samička čichavce nemá špatné ploutvičky, ale má dvě bílé tečky - na těle - jako když se poranila a udělalo se ji tam něco - nebo jako by plíseň či co - ten omnipur by měl být i na toto. Udělalo se ji to předevčírem, zrovna když jsem koupila ten lék pro neonky. Tu sameček odhání- nepronásleduje - ale vždy jen pár dní co postaví hnízdo, pak se mu rozjede a je klid - jsou spolu v pohodě a ona se má kam ukrýt. Rostlin se mi zdá v akvárku dost, uvidím zda je ten omnipur nezlikviduje, zatím není nic vidět. Ty neonky to je záhada prostě pro mne...protože ty ploutvičky ze dne na den a je to pořád stejné - není vidět že by se to horšilo ani lepšilo zatím.
Odkaluji každý týden, to jsem psala a snažím se důkladně, vodu mám ze studni - má NO3 40 takže se níž nedostanu, dno mám říční písek koupený v Hornbachu - zkoušela jsem ho do octa, nešuměl - ale teď jsem tu četla, že i ocet nic, že to chce zkusit v něčem silném - tak to zkusím, zda nebude šumět a jinak nevím. Osvětlení nemám silné - je to koupený set, mám v plánu vyměnit zářivku za silnější, ale to by asi neměl být ten důvod že? Jinak od začátku jsem neměla problém, že bych přišla o rybky - jen o jedinou - cichlidku před cca 2 měsíci, krmím několika druhy sušeného i mraženého, občas čerstvé - ale to balené v obchodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 10:21 Muž Jrk [143] – Re: evasv
Neonky – Roztřepené, rozdvojené, jakoby rozříznuté ploutvičky měla moje Cichlidka (samička) při neochotě se pářit. U Neonek jsem se s tímto nesetkal ani při hlídání jiker Cichlidkami, a to je pěkně odháněly od „hnízdečka“! Alespoň se konečně chovaly jako hejnové rybky… Nepozoroval jsem ale na nich žádnou zdravotní újmu, plavaly skoro všude, ale spolu! Čichavec – S touto rybkou nemám zkušenosti, ale domnívám se, že to bude podobný problém, jako u mých Cichlidek, když se samička nechtěla pářit, sameček ji proháněl po celém akva, byla chudák pobledlá, ploutvičky jevily známky rozřepení. Řešil jsem to dočasným přelovením samečka, který evidentně překypoval elánem a sexuálním apetitem, do své menší nádrže. Tímto jsem mu způsobil trauma, stres, což se mu stalo málem osudným - Bakteriální rozpad ploutví. Vrátil jsem jej zpět, a celou nádrž přeléčil Baktopurem Direct. Do 3 dnů bylo po problémech jak u samičky tak u samečka. Příště jsem rozhodnut tento stav řešit dočasnou izolací samečka v takzvané „porodničce“. Samička bude mít pokoj, klid a nebude stresovaná, čímž si myslím že by se neměl její zdravotní stav zhoršovat. Možná je to i Váš případ, kdy je samička ve stresu, oslabená a je větší riziko propuknutí nějaké choroby. Když už, jako u Vás choroba propukla je zapotřebí ji správně identifikovat a vhodně léčit, každopádně zajistit, aby nebyla stresována samečkem. Osobně jsem se nesetkal s těmito příznaky, takže k tomu nemohu, nic sdělit… NO2, NO3 – myslím, že hodnoty jsou v pořádku, možná NO3 je krajní hodnota. K jejímu snížení bych doporučil, prosperující rostlinky (to je ovšem dlouhodobá záležitost) a častější výměnu vody (záleží na hodnotách vody vstupní) spojenou s dokonalým odkalením dna, nebát se jej před odsátím nečistot zvonem „prošťouchat“ nějakou tyčinkou (já to provádím druhou stranou plastového odkalovacího zvonu) do hloubky cca 2 cm, sice se zvíří kal, ale je vzápětí odsát zvonem. NO3 se mi v nádrži Jrk 63 pohybuje od 10 do 30 mg/l. Ta vyšší hodnota je po odkalení dna. Chovám Ramirézky, což by měly být rybky citlivé na NO3 a vypadají spokojeně. Žádám tímto o názory ostatních, vyjádření souhlasu, či nesouhlasu a doplnění informací směřujících k úspěšné léčbě…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 09:52 Muž Zabacek [2] – Re: Yirka
Jo stim ze mam moc ryb vim, bohuzel po zalozeni akvaria mi jich par uhynulo (otrava na N latky) a tak jsem vymenil filtr za externi a doplnil stavy (manzelka vyzadovala, aby vzdy danej druh mel dost kusu) no a od ty doby cca 2-3 mesice zadnej uhyn nebyl. Takze je stale prerybneno. Ty papirovy testy se mi velice libyli diky jednoduchosti bohuzel mrzi me, ze se na ne asi neda moc spolehnout, ale pri tom prvnim uhynu mi ukazovaly asi 10-100x vetsi hodnoty nez jsou doporuceny odneslo to asi 8 ryb 3 postupne a pak 5 naraz. Jako zacatecnika me to dost naucilo co se musi hlidat v prvni rade, zbytek uz se vzdy nejak dosolicha. Jinek jeste, ktem rybam u hladiny pro ostatni, mely hodne rychly dech a hodne otviraly zabry neporovnatelne vic nez v klidnem stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 08:19 Muž Yirka [9126] – Re: Zabacek
Přesně to jsem ti chtěl napsat a dotázat se jaké testy používáš. Ty univerzální papírkové nejsou nejdůvěryhodnější, lépe je si pořídit kapkové. Teď ani nevíš, jakou vodu vlastně máš, velmi pravděpodobně byl vysoký obsah N-látek. Pokud používáš externí Eheim, vzduchování vve skutečnosti ani nepotřebuješ, při vhodném vyústění rozstřikovací rampy pohyb hladiny dostatečné okysličování zajistí.
Doporučil bych tedy pořídit kapkové testy NO2, NO3, PH a nějakou dobu pravidelně měřit třeba v týdenních intervalech, abys věděl jak se ti hodnoty pohybují v závislosti na údržbě nádrže a z toho ti vyplyne co tvá nádrž potřebuje.
Ještě bych dodal že máš poměrně dost přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 07:53 Žena evasv [12] – Re: Jrk
Díky, NO2 0 NO3 do 50, testy dělám. Šikanu žádnou nemají, jídlo myslím pestré, výměna vody s odkalením každý týden, ale jak jsem psala dvě neonky už jsou takto 2 měsíce- což jsem brala že jsem ještě měla cichlidky a ty je právě před třeím šikanovaly, ale už je nemám a teď najednou třetí neonka to samé a ty dvě pořád nedorůstají...a do toho ta samička čichavce. Ale té se udělalo toto, co jsem vyfotila a vzhledem k tomu, že sameček staví hnízdo a občas ji odežene, tak se mohla o něco poranit, ale že by na dvou místech....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 07:41 Muž Zabacek [2] – Plavba ryb u hladiny vyresena
Tak mi to ted nedalo a na nejaky ty testy jsem vykaslal a provedl jsem odkaleni s vymenou cca 1/3 vody (zvon misto vysavace) a ryby uz se zase potapej. Tak me ted napada jestly ty testy co mam (Easy test 5 in 1) merej spravne (ukazovaly jak dosicnany tak dusitany v norme) je fakt ze kdyz testuju vodu potapim prouzek jen k hladine akvaria a ne na dno ale i tak muj problem s plavanim ryb na hladine bylo "zasvinene" dno. dekuji vsem zucastnenym za rady. Jinak ryby dostanou zase trochu najist :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 07:08 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Zabacek
Poznámka o překrmování nebyla určena vám, ale Janě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 07:05 Muž Zabacek [2]
No stim prekrmovanim si nejsem jistej, dostavaj jednou za den a rekl bych ze primerene ale projistotu jim dnes nedam :-). Jinak vzduchovani mam stale zaple mam celkem tri kaminky a kompresurek tetra pro akvaria 150l ja mam 112l kompresor jede na 40-50% stale (i pres noc). Jinak vsimnul jsem si ze ty ryby tak jako rychle dejchaj, ale mozna to je normalni nikdy jsem si toho zase az tak moc nevsimal jinak stado neonek cca 16ks se drzi ve sve lokalite (oblibyly si cast akvarka a po probuzeni tam vytvorej stado a pak se ani nehnou:-)) a k hladine neplavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 04:07 Muž deathfoe [58] – Re: Zabacek
Pravděpodobně máš v akváriu nedostatek kyslíku. Měl bys zajistit dostatečné čeření hladiny a slušné množství rostlin, pokud ji čeříš a stejně lapají po vzduchu, tak tam máš asi hodně ryb a málo rostlin. Zkus (pokud už to neděláš) přidat vzduchovací kámen a vzduchuj a pozoruj jak se situace mění. Jinak čichavci nadechují z hladiny atmosférický kyslík, takže s kyslíkem jsou v pohodě, dokud mají přístup k volné hladině, jinak se udusí a taky nesmí být moc velký rozdíl teplot mezi teplotou vody a vzduchu nad hladinou, jinak si nachladí labyrint, ale to už píšu mimo téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 00:42 Žena Hatomi [27] – Re: Jana
A nepřekrmuješ ty rybky? Mě se zrovna živorodky drží u hladiny,když jim tam toho omylem nasypu moc. Zkus jim zmenšit dávky a prováděj pravidelnou údržbu a mělo by se to zlepšit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2009 00:00 Muž Jrk [143] – Re: evasv
Bakteriální rozpad ploutví (BRP) nemusí rybku do 2 dnů usmrtit, může mít i daleko delší průběh, i několik týdnů. Záleží na tom, jaké má podmínky.
Léčba nemusí být účiná v případě, že se podmínky vzniku BRP nezměnily. Mohou jimi být např.: NO2, NO3, stres, šikana ze strany ostatních rybek, atp.
S Omnipurem zkušenosti nemám (Baktopur direct byl na to perfektí), s bílou skvrnkou u čichavce také ne. Co vím jsem napsal, bohužel víc nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 23:29 Muž Zabacek [2] – Zivorodky plavou tesne pod hladinou
Rad bych se optal, ryby se mi zacaly zdrzovat tesne pod hladinou a to timto zpusobem - pavi ocka se ani nachvilku nepotopi,moly a lyry taky ne, mecovky se obcas potapej, skalary jen zrychlene dychaj a plavou vice u vrchu akvaria (aspon mi to pripadne), cichavci na tento jev nereagujou. Parametry vody jsou takoveto dusitany a dusicnany v norme tvrdost je na hranici mozna trochu pres a kyselost je taky na hranici 7,6-8. Zkousel jsem to vyresit Tetra easy balance a Tetra aqua sefe. Trochu to pomohlo ale jen na chvilku. Nadrz ma externi filtr EHEIM profesional 3 a dno je udrzovano kazdych 14 dni + vymena vody cca 1/3 vody, posledni vymena a luxovani bylo pred tydnem. Rad bych znal nazory cim by tento jev mohl byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 22:53 Žena evasv [12] – neonky
Neonky se mi bohužel nedaří vyfotit, nechtějí pozovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2009 22:49 Žena evasv [12] – Omnipur
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem omnipur dala do nádrže včera večer. Zatím se mi zdá stav rybek stejný.
Neonek červených mám pět, z nich 3 mají špatné ploutvičky, horní mají jakoby rozdělenou na dvě - jakoby prořízlou) dvě mají i jakoby udobané ploutvičky dolní ale to mají už dlouho a stav pořád stejný, nedorůstá to ale nezhoršuje se to. Ostatní ryby se zdají být ok. Jen u samičky čichavce medového jsem objevila bílou skvrnu na levém boku a nahoře z pravé strany pod ploutvičkou druhou.
Tak nevím jestli se neporanila v akvárku, sameček má pořás snahy o množení a ona nic...a jestli se ji na tom neudělala plíseň či co...ten omnipur by měl zabrat snad i na toto, aspoň doufám, přidávám foto.
Co jsem ale našla o tom bakt. rozpadu ploutví - tak že je to hrozně rychlé že za den,dva rybka zemře. Což na to to teda nevypadá...neonky jsou pořád stejné. Tak pořád nevím co to je...Děkuji všem za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.05.2009 19:53 Muž DavidDizzer [26] – Re: Snowy
moje neonka jednou taky vyzkočila, ale newm zrovna když jsem měl nevhodné podmínky nebo jenom tak chtěla žrat, že se pro krmemní vrhne takhle:-D
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [187] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198231x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=9301