Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 204 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 21:43 Muž Miras [111]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, zdá se mi, že P.očka maj bakteriální rozpad ploutví, jelikož si myslím, že žádná ryba ja neokusuje. Prosím je to tak či nikoliv, viz.foto. díky, Mirda
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 21:54 Gibbet
Mě za poslední rok umřelo asi 15 rybek..a to díky babičce, které jsem dala na starost se o ně starat..a ona je bohužel krmila jako slepice..myslela si, že čím více, tím lépe..a po týdnu jsem přišla..na dnu byla vrstva plesnivého vločkovitého krmiva..a většina rybiček bříškem nahoru..Jen..parmičky oděsky a platy skvrnité to přežily..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 18:49 Žena Dinamit [68]
Mě za poslední půlrok umřely jenom cychlidky a to vyloženě stářím. V mém prvním akvárku mi vyskočilo asi 6 pavích oček ven, v novém pak umíraly očka stářím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 18:35 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Některé moje rybičky mi umírají už za 8 měsíců a celkem pravidelně. :-( :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 10:31 Muž DonJuanKarlos [30]
Mě za poslední rok umřelo 10 neonek (trnovci je v noci sežrali), ale to je spíš vyjmečně. Teď nedávno mi umřelo rok a půl staré paví očko, samička, všimnul sem si toho, ale pozdě a mezitím ji ampularie sežraly a zbyla jen kostra, tu sem dal vedle k rakům a oni sežrali i ty kosti :) U mě teda hlavně ty paví oka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 09:13 Žena Eliška [38] – Re: Marek
Za poslední rok, co akvárium funguje, mi uhynula jen jedna rybka, když se dostala za filtr a nemohla ven. Jinak jak psal Ghostik, umírají podle toho, kolika let jsou schopny se dožít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 08:45 Muž ghostik [81] – Re: marek
Rekl bych ze to mas takovou malou kafilerku :o)))
Ja mam rybky kterym je i vic jak 15 let
A za pul roku se mi stratil jeden otik ( nejspis mnel platodyrus hlad ) a jeden nedavno uhynul bez znamek duvodu.
Takze kdyz to schrnu - nahodny uhyn 1x za pul roku jinak mi umiraji dle toho kolika jsou schopni se dozit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 08:33 marek – Jak často vám hynou rybičky
Jak často Vám hynou rybičky? Já mám v 350l akvárku tak 50 ryb, většinou parmičky, tetry, živorodky, pancéřníčky atd. a tak průměrně jednou za 2-4 týdny mi nějaká uhyne. Teď mi třeba uhynuli kominíci. Měl jsem jich asi 8 a jeden po druhém mi umřeli během 2 měsíců - ti nabrali trošku větší tempo než je běžný průměr :-(
Před tím mi zase pomřely gupky, a parmičky nádherné.
Nevím, zdá se mi to nějak moc. Co u Vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 12:43 miro03 – Re: Snofrev
Samozrejme odporučam preliečit celé akvárium ale v takom stave ryba ako je na fotke už je pozde liečit,no možeš to skusit a sám uvidíš ako to dopadne,nanajvýš parazity začnu bit voči entizolu-učinná látka metronidazol,odolné takže aj s tohoto dvovodu odporučam takto nemocnu rybu utratit a akvárium preliečit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 06:20 Muž Snofrev [54] – Re: miro03
jste si jistý, že když má ryba vnitřního parazita, že problém vyřešíte tím, že rybku utratíte a koupíte novou?
co ti parazité v akva?
nemohou se dostat do ostatních ryb ikdyž napadenou rybu utratíte?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 15:11 miro03 – Re: Ivulik1
Pozeraj sa dobre na výkaly či su priehladné,na tej prvej fotke to nie je dobre vidiet,ak áno tak su to vnutorné parazity.Takto nemocnu rybu nemá cenu liečit lebo liečivo je drahšie ako ked kupiš novu rybu no hlavne ohrozuje ostatné ryby v akváriu,hrozí nakazenie preto odporučam utratit.Pri vnutorných parazitoch pokial sa nelieči ryba včas tak parazity oslabia stenu čreva a už je pozde. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 14:56 mirielll – Re: Ivulik1
hm..me umrel rypoun...taky jedl..byl čilej, ale hrozne podvyzivenej..hubnul hubnul...i kdyz jedl. Tento tyden umrel. Tezko lecit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 14:41 Ivulik1 – Re: oldkiwinka
Fotka k příspěvku Tak ocasek opravdu bily nema. Nasla jsem jinou fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 14:32 Ivulik1 – Re: oldkiwinka
Mozna to tak vypada, ale nemyslim si, ze je to spatne. Ma ty ploutve stazeny, ale kdyby to byla nejaka nemoc, tak uz by se to asi rozsirilo na jine ploutve, nebo ryby a to se nestalo. Fakt nevim. Zkusim ji izolovat a treba se da doporadku. Ona se tak snazi, je mi ji lito. Utracet ji nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 14:10 oldkiwinka – Re: Ivulik1
Má nějak slepený a bíle olemovaný ocásek, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 13:45 Kahan – Do karantény...
Diagnostika rybích onemocnění je celkem komplikovaná. Netroufám si odhadnout, co to může být. Může být nemocná, ale také nemusí. Pokud nemá žádný důvod někde polehávat ( otravní samečci, jiná rybka ji prohání...) tak bych ji umístil do karantény a čekal, co se vyvrbí. Pokud karanténu nemáte, nezbývá než čekat, proměřit parametry vody, důsledně dodržovat hygienu nádrže a bedlivě pozorovat. Rád bych, kdyby přispěl také někdo jiný. Mohu se plést, nebo jsou i jiná, lepší řešení.
Hodně štěstí !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 12:06 Ivulik1 – Prosim poradte.
Fotka k příspěvku Jedna moje plata je strasne hubena. Uz to trva asi 2 mesice. Ostatni ryby jsou uplne zdrave. Jednoho dne proste zhubla (mozna po porodu) a od ty doby chradne :-( Barvu ma vybornou, nepozorovala jsem krupici ani jiny nesvar. Snazi se papat, kaka, ale jinak je slabounka a vetsinou polehava na mechu, nebo na jinem klidnem miste. Pripada mi to, jakoby nemela zadnou svalovou hmotu ani silu. Hledala jsem v nemocech, ale neprisla jsem na to. Muze mi nekdo poradit, co s ni?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 18:56 Ládíček
Takže parmičky jsem vylovil obě dvě...jsou v mininádržce protože 38 je v záběhu...tak a teď nevím co dál hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 20:40 Eivlis
no ta samička je tet stále v rohu sikmo k hladině sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 10:56 Joecz
já doporučuji samce chovat odděleně od samic
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 23:23 Muž vóťa87 [207] - Rostliny
dost možné, že zranění způsobil právě sameček, osobně doporučuji chovat samce betty s více samičkami, ať má každá alespoň chvíli na odpočinek před dotírajícím samečkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 23:16 Eivlis
jenom má nafoukly bříško a ránu na škřelích v karanténě vypadá štastnějc myslíte že jí třeba otravoval sameček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 23:15 Eivlis
zježené šupiny nemá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:53 Muž Yirka [9126] – Re: Eivlis
Má i zježené šupiny na hřebetě a bříšku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:45 Muž Snofrev [54] – Re: Eivlis
:-D
tak to pak nemohu sloužit, na těch fotkách nic nevidím a tím spíš, když tam je tolik rušivých prvků

jak má člověk vědět co je na rybě a co na skle? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:40 Eivlis
to nejsou žádny bílí tečky na těle ale buť lepidlo z akva (protože sem ho nedávno koupila víte kjak vypadají v obchodec polepené....) a nebo vzduchové bublinky.

kdyby měla bíle tečky neřešila bych to pomocí fóra hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:37 Eivlis
taky sem je měla dala sem je želvičce aby se netrápili přežili 4 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:04 Muž Snofrev [54] – Re: Eivlis
ehm a co ty bílé tečky po těle?
to je normální?
to jsi při popisu onemocnění jaksi pozapoměla?

takže doporučuji opět se podívat do nemocí a jako příznaky hledat bílé tečky po těle "krupičky"

jinak nafouklé břicho z těch fotek fakt nepoznám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:51 Joecz
a kde vidíš to nafouklé bříško? mě přijde normální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:26 Eivlis
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku už musela sem jí tet ještě vyfotit tak to chvilku trvalo samičku sem dala do karantény aby nenakazila ostatní.....
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:17 Muž Barney [61] – Re: Joecz
Taky souhlasím s fotkou, bude se to lépe určovat. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:11 Joecz
foto by nebylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:07 Eivlis – Co je s mojí samičkou?
Mam bojovnice pestré.Samičku a samečka.V sekci "nemoci" jsem nenalezla odpověď tak se obracím na fórum.

Moje samička bojovnice pestré má jaksi moc nafouklé bříško.Nejdřív sem si myslela že tam má vajíčka ale tento týden se jí nafouklo víc , je stále u hladiny ale potravu přijmá.Až potom sem si všimla že má ránu na skřelích.Nevím co sní je prosím poraďte mi sad !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 16:24 Ládíček
Neee ! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 15:35 Muž ghostik [81] – Re: Ladič
Klidne staci cca 40Litru. Cca 20 ti tam zustane a zbytek das cerstvou vodu.
Ale jak vidim tak ty ji budes stajnak honit sitkou dokud nechcipne vycerpanim :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 15:07 Ládíček
:-D :-D A kde mám vzít ten 80 l barel ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 14:40 Muž Snofrev [54] – Re: Ladič
no, ze začátku mi problém s ulovením jedné rybky ve 100 litrech přišel dosti směšný, ale teď hmm
chudáci rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 14:24 R Muž Silent [5949]
Stává se to pokud se kříží ryby v uzavřené skupině velmi dlouho. Pak je to genetická mutace, protože dochází většinou ke tření mezi sourozenci, čemuž lze jen těžko zabránit. Řešení je snad jedině koupit samce jinde a samice taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 14:02 Muž PentueR [256] – Re: Ladič
Harpunu s gumovým hrotem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 12:51 Biky
Pane bože! Moje samice porodila další takové! To už jsou dvě... tedy čtyři strostlé rybky v jednom vrhu.... Není ta samice nějak postižená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 12:45 Muž ghostik [81] – Re: Ladič
No uz se nemohu udrzet a nenapsat ze jsi kopyto kdyz nechytis jednu parmicku ve 100L akvarku spore zarostlem.
Tudis ti poradim jinak. Odpust vodu na sloupec 10-15cm a jestli ji ani tak nechytis pak prodej akvarko i stou rybou !
Vodu samozrejmne do cisteho barelu a vratit ne ze to cele napustis zpatky vodou z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 12:35 Biky
Není možné, že se oddělí? A je to podmíněno nějakou anomálií u rodičů nebo tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 12:31 R Muž Silent [5949]
S tím nic neuděláš. Siamská dvojčata se občas u živorodek objeví.Nejlepší je je zkrmit nebo utratit. Málokdy přežijí delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 12:25 Biky – Pomoc! Potěr živorodek srostlý bříšky!
Ahoj lidi, právě probíhá porod mé gupky. Je v porodničce, ale protože už porodila celkem dost, asi 15 kusů, potěr jsem odlovila a ona rodí dál... Ale uviděla jsem, že dvě mladé rybky jsou k sobě srostlé bříšky! Prosím, poraďte! :-( coze co s tím????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 12:05 Ládíček
Ano...to už jsem také zkoušel...ona pořád otravuje závojnatky tak jsem zkoušel chytat závojnatku no a ona stála na místě a jen čučela... ano hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 11:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Ladič
Zkuste chytat některou jinou rybku. Ta "správná" si vleze do síťky sama. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 11:34 Ládíček
Jak mi tu radil ghostik,že mám nechat síťku v akva...nechal jsem jí tam přes noc,teď jsem to byl zkoušet,pomale sem se k ní přibližoval no a ona stále plave pryč,když uvidí tu síťku tak začne plavat pryč prostě...ta druhá parmička a všechny ryby co tam mám mi do té síťky vlezly snad sami...ona ne...Budu muset oddělat ten úkryt a rostlinku u něj a pak jí zkusím chytit hmm Já už fakt nevím :-O ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 08:16 Muž ghostik [81] – Re: Yirka
Protoze jsem daval nad akvarium terarium a musel jsem dat jinam privod elektriny ( do skrinky pod akvarium ) kam mi nedosahne kabel od topitka a jelikoz jsem linej ho prodlouzit tak je momentalne odpojeny. Jinak by byl zapojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 08:02 Muž Snofrev [54] – Re: groal
vajíčka od šneků a nebo shluk baktérií, který se někde usídlily a pak je něco uvolnilo

fotka by určitě pomohla a když už to je podruhé jak dopadly rady poprvé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 07:59 Muž Snofrev [54] – Re: Yirka
ten můj včera sepnul :-D
byla týdenní úprava a dolévání vody, dostal jsem se o půl stupně pod termostat

jinak terčákum se asi i v tuhle letní deštivou dobu přitápí ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [204] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=10151