Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 134 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 13:55 Žena Denver [1] Re: romant
Taky mi přijde, že tam část svaloviny chybí, můžu zkusit přeléčit v karanténě na zaplísnění, ale žádnou plíseň jsem tam zblízka nezpozorovala... Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 13:51 R Muž romant [27982] Re: Denver
Tak pokud je tomu tak, bude to zřejmě ta nějaká již zmiňovaná růstová deformace a s tím se toho dělat moc nedá, to je prostě daný. Na mě to z té fotky udělalo dojem, že tam část svaloviny chybí jakoby čerstvě, tak proto ten dotaz na zaplísnění a doporučení toho acriflavinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 13:47 Žena Denver [1]
jamajcan: Mám je několik měsíců. Aha, tak snad jen růstová vada.
romant: rybka jí a nějak nestandardně se nechová, můžu ji zkusit teď více sledovat, to podivné místo vypadá taky "normálně", až na to, že je takové deformované, ale žádné známky zranění, krve nebo plísně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 13:42 R Muž romant [27982] Re: Denver
Pokud se ta rybka chová normálně, přijímá potravu a nejeví žádný známky nestandardního chování a to postižené místo není nijak zaplísněno, tak bych nasadil vodoléčbu s možným přidáním nějakého protiplísňového prostředku, třeba acriflavin a dal jí šanci se zotavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 13:41 jamajcan Re: Denver
Czescz!Jak dlouho ty Razbory máš?Mohla by to být nějaká růstová vada.Nic,co by mohlo způsobit takové symetrické okousání,mě nenapadá.Možná někdo jiný bude vědět více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 13:27 Žena Denver [1]
Fotka k příspěvku Ahoj, dnes jsem si všimla podivné deformace u ocasu rybky Razborky. Nevíte jestli to je "jen" od pokousání nebo to je nějaká nemoc? Díky moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 22:34 michaelaf Re: LiborSprysl
me to asi udelal taky. dneska uz byla uplne bez ocasu a umrela. pareni to jiste nebylo. ale druha samicka je v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 22:32 michaelaf – co je se zlatou rybkou?
no, sla jsem se na ni ted podivat a je po ni. achjo. ale i tak nevite co to mohlo byt? a vsimla jsem si, ze ma i takovej divnej ocas, takovej odrbanej. chudinka moja, asi tak 3 roky mohla mit. krucinal. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 22:27 michaelaf – co je se zlatou rybkou?
v neděli jsem čistila akvárko se dvěma zlatýma rybkama, jsou zvyklý tak na 18ti stupnovou vodu, ktera se casem vzdy ohreje, ale jen trochu. no v nedeli jsem jim dala, ale myslim studenejsi, docela dost. je mozny ze se mohly nachladit? plavaly u hladiny a jedna porad u dna, ta co u dna dneska umrela, a ta druha se drzi porad jen u te hladiny a neplave, a hrbetni ploutev ma slozenou, ani zrat nechce a to se vzdy zene do jidla dost. co s ni? nechci aby mi umrela. davala jsem jim dnes pulku novy vody, ne moc studene, ale ani ne teple, treba ze meli malo vzduchu, ale i to se potom nezlepsilo. nevite co s nou? poradte prosim. diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 20:00 Žena Ejdriana [0] Re: Ejdriana
Bojovnici to bříško stále nesplasklo:-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2012 09:40 Muž micz [132] – Re: lovenka
Takhle u mě vypadal počátek bakter. infekce...Měň tu vodu a přidej kdyžtak trochu soli pomohlo mi to daleko lím než léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 20:36 Muž larix [1420] Re: lovenka
Sera Baktopur direct/Aquar Terap AB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 20:32 Žena lovenka [0] Re: Dwarfy
Díky za radu...a kdyby ani ty výměny nepomohly? Jaký přípravek mám případně koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2012 19:17 Žena Dwarfy [156] Re: lovenka
Vypadá to na počínající plíseň. V tomto stádiu bych řešila výměnami 1/3 vody ob den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 18:50 Žena lovenka [0] – Nemoc čichavec
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebovala bych radu co je za nemoc u mého červeného čichavce... Ještě včera byl krásně zbarvený do červena(obrázek vlevo) - dnes má na těle šedé skvrny(vpravo). V jiném fóru jsem četla, že se to lidem stává. Prosím Vás o rady, je to podle Vás normální? Plave pěkně a žere taky dobře...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 09:32 Žena Ejdriana [0] – PROSÍM POMOC!
Fotka k příspěvku Moje Betta má nafouklé bříško jak kdyby měla prasknout. Nevím co na to nasadit aby byla v pořádku. Šupiny zježené nemá, barvu neztrácí a pořád je u hladiny. Děkuju za pomoc.
Mám doma přípravek eSHA 2000 mohla bych ho použít?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 07:57 Muž radecek [4] Re: radecek
Tak jsem dnes rybku utratil. Ona se jí totiž navíc zakřivila páteř a živorodka velkoploutvá do ní furt dorývala. Tak jsem se na to nemohl dívat, že se nedokáže bránit, jen se vždy tak zatřepala a to bylo vše. Tak už je v nebíčku.. Snad to nebylo nic nakažlivého a nechytnou to další rybičky;-) Děkuji vám zase za rady(hl. romantovi -opět a zas;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 07:33 R Muž romant [27982] Re: radecek
Podle toho popisu to vypadá na problémy s plynovým měchýřem a to bych viděl jako konečnou záležitost. Pokud ten stav bude přetrvávat i další dny, tak bych rybku šetrně utratil, třeba v silně perlivý vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 22:14 Muž Hanzy [31] Re: radecek
Je mozny, ze tam je malo rostlin, a ze tam rybi prisli prilis brzo po zalozeni. Ze se jeste nestacila ustalit voda... Ale na zaklade nedostatku informaci je to jen domnenka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 20:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: radecek
Bez fotografie ryb (v lepším případě i akvária), těžko radit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 19:31 Muž radecek [4] – Prosím o radu!!
Dobrý den, cca měsíc zpátky jsem si založil akvárko a chvíli po nasazení rybek jsem měl problémy-jedna rybka umřela, další polehávaly po dně,některé měly bílé tečky po těle, ale to se již díky Vaším radám spravilo, rybky se z toho dostaly.
Teď mi ale asi od včera jedna rybka divně plave, je to dalmatinek-živorodka. Jakoby stojí buď hlavou vzhůru nebo dolů a plave na místě nebo se tak divně pohupuje, když plave, tak jakoby měla problém udržet rovnováhu, kymácí se. Drží se většinou nahoře v rohu akvária. Dá se jí nějak pomoct? Co to je? Děkuji. Radek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:53 Žena Žabka [387]
Tiež toho mám plné akva, ale vyzerá to celkom pekne a prírode nerozkážeš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 18:58 Žena baletka [624] Re: muťa
Jejda, já bych se neradovala. Zebry mám právě proto, že se nemnoží!! JEstli z nich nic nebude, pak OK. I když mě moc nebaví to čistit... Fotku zkusím dodat. Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 13:48 Muž muťa [554] - RostlinyRe: baletka
Souhlasím s romantem - fotka navíc by bodla, ale jak to popisuješ, tak by to mohly být vajíčka zebry. Já jich mám pořád všude taky plno, na skle, listech i na ampuláriích. Po čase opadnou.
Dopředu říkám aby ses ale neradovala - nic z nich nebude. Množí se ve slané vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 13:30 R Muž romant [27982] Re: baletka
Mám nějakou divnou představivost. Nebyla by fotka? Možná, že to jsou vajíčka šneků, třeba neritiny nechávají pekný památky, urputně se podkladu držící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 13:24 Žena baletka [624] Re: romant
Já vím, pár rybek už jsem taky za život musela utratit. Ale když nemusím, vyhnu se tomu. Mám teď celé to akva nějaké divné. Vrátily se řasy, které se mi podařilo na pár měsíců úplně zlikvidovat, a navíc se mi tam objevily nějaké bílé věci - na kmenech a na ulitě jednoho šneka - vypadá to jako malinké vápenaté schránky, bílé, když se to pokouším sundat, rozbije se to a nevím, jestli se mi tam nerozmnožili nějací plži, mlži. Mám tam dva tygry a dvě zebry, pak jednoho s takovou ostnatou ulitou (nevím, jak se jmenuje), ale ti by se množit neměli. Pak už jen škeble, které mám dvě. Jinak nevím, bude to nějaká zase nemoc??? Poradíte mi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 13:14 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: baletka
nic si z toho nedělej.já jsem na tom podobně.když jsem potřebovala ukončit kdysi trápení u betty,tak jsem to nechala na manželovi,taky je zabít nemůžu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 09:02 R Muž romant [27982] Re: baletka
Pokud je Ti líto šetrně utratit rybku, která nemá před sebou moc dobré životní vyhlídky, tak to není pro praktikování akvaristiky moc dobrá vlatnost, bohužel. Neber to moje vyjádření moc osobně, je to jenom o utrpěných zkušenostech, které člověka formují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 08:45 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
No já si to také myslím, že není až tak častá. Navíc rybka nemá žádné jiné příznaky, žere a má normální barvu. Jen ta páteř, a pak oko, o kterém si nejsem jistá, zda ho měla v pořádku nebo ne. Už jsem domluvená na veterině, že ji pošlu na zjištění tyčinek, ale je mi jí líto. Mám problém zabít i komára.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 06:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
No zase tak častá není, jak to vypadá smich U dánií se ta křivice vyskytuje spíše proto, že jsou někteří chovatelé prasátka a do chovu pouští ryby bez ohledu na fyziognomii. No a pak se do výkupu dostanou i takové zmetky, jako je vaše ryba. Protože jedna dvě rybky se do padesátky dají zamíchat... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 22:42 Muž larix [1420] Re: MilanK
SERA Med Professional Nematol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 21:20 - Re: MilanK
www.aquar.cz/…
Asi dáke bičíkovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 20:17 MilanK – Parazité na Tetrách Císařských
Fotka k příspěvku Dobrý den,
prosím zkušeněnjší o radu. Na těle Teter Císařských se objevily po zakoupení průhledné váčky. Do dvou dnů se pod těmito váčky začali líhnout parazité - červy bílé barvy různě stočené o délce 1 - 2cm. Netuším o jakého parazita jde a čím ho mohu zlikvidovat. Prosím tedy o pomoc s řešením tohoto problému. Děkuji za odpovědi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 21:38 Žena baletka [624] – Tuberkulóza???
Fotka k příspěvku Prosím vás, všichni, jak moc pravděpodobné je, že mám v akvárku tuberkulózu? Vyskytuje se to často? Podezřelou rybku mám už asi půl roku. Chyba, že jsem si ji lépe neprohlídla při nákupu, každopádně po několika týdnech, když začala růst, jsem si všimla, že je divně tvarovaná - taková ohnutá páteř a odstávající ploutve - a říkala jsem si, že je prostě nějak vadná, a že když normálně žere, plave a funguje, nechám ji tak. Pak jsem se začala probírat rybími nemocemi a našla několik fotek přesně tak postižených ryb - nepřirozeně vyklenutá páteř - ale jinak nemá vůbec žádné příznaky, ani další ryby. Hýbou se, žerou, mají stálou barvu.. Zběsile teď všechny pozoruju, někdy mám pocit, že i jiná dania se trochu "křiví", jindy si myslím, že je to jenom moje představivost. Jsem z toho nešťastná, protože představa, že vyvražďuji celé akvárko včetně rostlin, je pro mě příšerná... Pokusila jsem se rybu vyfotit, ale moc se mi to nepodařilo, jsou moc pohyblivé. Přikládám jediný trochu použitelný záběr. Díky za každou radu, chtěla bych hlavně znát možnou délku nemoci, jestli by s tuberkulózou žila tak dlouho, aniž by navíc nakazila další, cokoliv z praxe, ne jen z knih.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 15:41 katka Re: romant
díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 15:41 jamajcan Re: katka
Zarovnaná čajovaá lžička soli má zhruba 4gramy.Takže na těch 10l by to mělo stačit.Někde se sice uvádí až 1g na litr,ale myslím ,že ty4g na 10l budou pro začátek O.K.Ta sůl podpoří u ryby tvorbu sekretu,tzv.slizu,který chrání její šupiny a kůži právě před těmi parazity a jinými vnějšimi vlivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 15:36 R Muž romant [27982] Re: katka
Na těch 9 litrů, jenom na špičku nože, rozpustit ve vodě a potom nalít do akva. Krmit pestře, ale nepřekrmovat. Použití nějakýho rašelinovýho výluhu(třeba torben), čímž se do vody dodají i nějaký huminový látky a třísloviny je dobrým přispěním k onomu vylepšení prostředí o němž jsem psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 15:23 katka Re: romant
filtraci nemám.dobře tak já to zkusím.a kolik tak zhruba tý soli bych tam měla dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 15:19 R Muž romant [27982] Re: katka
Je tam filtrace? Pokud ne, tak tu vodu bych měnil obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 15:16 katka
no v akváriu je sama, teplotu tam má okolo 25.Vodu měním cca za 4-5 dní za odstátou. A když bych jako prevenci do akvárka dala kuchynskou sůl tak jí to nevadí že to tam bude mít do tý doby než vyměním vodu? má 12 l akvárium, ale vody v něm tak 9-9,5 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 15:14 jamajcan Re: romant
Souhlasit se mnou nemusíš.A o krupici taky vím své,neboj.Pohybujeme se v rovině doměnek co je to.To,že je to krupice,je jen jedna z možností a snažil jsem se poradit nějaké univerzální řešení,když paní,nebo slečna je přes nemoci ryb zřejmě laik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 15:07 R Muž romant [27982] Re: jamajcan
Nemohu s tebou souhlasit. Pokud by to měla bejt krupice, tak se tím přemístěním nic neřeší. Bylo by stejně nutný léčit celý akvárko, jinak by to nemělo smyslu. Pokud je to nějaké lehké zaplísnění, tak zlepšení podmínek v daným akváriu, převážně pomocí té výměny vody v počáteční fázi jistě zabere, takže bych to prozatím nehrotil a zaměřil se na to akvárko kde daná rybka je a o němž nevíme nic.
Edit: Ta teplota je u bet dost limitním faktorem při rozvoji nějaké choroby, ale na to nám bude muset odpovědět tazatelka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 15:03 jamajcan Re: katka
To je dobrá úvaha,ale říct z informací,které jsou k dispozici,něco konkrétnějšího,by bylo věštění z křištálové koule.Doporučuju rybu přemístit do karanténní nádržky ve které bude voda se stejnými parametry a rybu pozorovat,jestli se bíle tečky budou šířit,či ne.Přidáním kuchynské soli a zvýšením teploty se v této fázi taky nic nezkazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 14:57 katka Re: jamajcan
no má to až odedneška...chová se jinak normálně...nechci ji pak dat nějaké léčivo které nebude na to co má :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 14:56 R Muž romant [27982] Re: katka
Jak již zaznělo, málo informací, ale výměnou vody nic neskazíš. Dobrý prostředí, kde se ryby nacházejí je základ k tomu, aby se ta, či ona nemoc nevyskytla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 14:45 jamajcan Re: katka
Ahoj.Je to strašně málo informací k tomu,aby se dalo něco bližšího určit.Bílé tečky na těle ryby nejčastěji signalizují tzv.krupičku,Ichtyophthirius multifiliis.Tady je odkaz. rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 14:09 R Muž romant [27982] Re: geminika
Pokud by jsi se k tomu odlovu odhodlala, tak to není žádná věda. Pinzetu a ručník doma jistě máš. Rybu máš v ručníku a pinzetou odstraníš danou šupinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 14:08 katka
Fotka k příspěvku ahoj dneska sem na rybě viděla malou bílou tečku blízko oka, nevíte jestli to něco není?včera tam ještě nic neměla :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 13:58 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: prasan
Sranduješ? Ja sa ich bojím aj loviť do sieťky. Veď oni sú jak torpéda. Kde by som sa s tým ešte piplala? Ak to nie je nejaká kožná choroba, tak to nechám tak. Aspoň ich budeme vedieť rozlíšiť.Ale dik za radu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 11:11 - – re: geminka
Ak máš na to žalúdok tak šupinu môžeš vybrať pinzetou.Raz dva sa to zahojí ak ešte trocha drží.Je to ale len estetický problém.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [134] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198033x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=6651